Nedlloyd gaat hoge ogen gooien naar de titel HBC zorgt voor goed nieuws AAMBEIEN Australische sneller dan Willy den Ouden op de 100 m. vrije slag ODOS ongeslagen kampioen van diocees Haarlem Zo Machtsvertoon van Smash Racebaan op de R.A.I. Kan verbreking van legendarisch wereldrecord erkend worden Talrijke gegadigden In één nacht Sun balm is mijn zoon Heren van DTS onfortuinlijk Fiasco tegen Kwintus Slik dit tabletje en stil de pijn ZAALHANDBAL R.K.N.H.B. WOENSDAG 22 FEBRUARI 1956' PAGINA 7 'n geheel nieuw middel tegen HEMOTABS Kampioenschap hoofd» klasse a driebandten i Fangio c.s. kunnen niet in Europa rijden Gelooft U aan wonderen? Aspirin Auis! OLSTHOORN WINT TE BREDA Coppi uit ziekenhuis ontslagen Uw handen gaaf en zacht OVERLEDEN IJ H.G. „Den Haag" wint weer door CL BUDINCTON KELLAND (Vertaling van Sjoerd de Vries) Vitesse en H.V.G. in geschil over transfer bedrag N.K.S. uit kritiek op zalenbeleid in Brabant (Van onze tafeltennismedewerker) In beide groepen van de hoofdklasse tafeltennis zijn belangrijke wedstrijden verspeeld voor de leidende plaatsen. In groep A ziet het er naar uit, dat Ned lloyd hoge ogen gaat gooien naar de titel. Wifra immers werd met 73 ge klopt en is daardoor wel practisch uit geschakeld. In groep B werd de ont moeting SpartaPovac geaccentueerd door twee zeer belangrijke factoren, die wel doorslaggevend zijn geweest voor de uitslag. Voor de eerste maal onder vond Povac het ernstig verlies van Henny Grijzenhout, terwijl bij Sparta Bert Onnes weer van de partij was en door twee overwinningen belangrijk bijdroeg tot de overwinning van zijn team. Sparta won met 64, en heeft hierdoor de leiding en tevens een goed uitzicht op het kampioenschap gekregen. Onderaan deelden Batswingers en Scylla de punten gelijk op, waardoor de situ atie weinig verander de. Voor Sparta 4 werd de situatie opnieuw slechter nu niet 73 van Wibo werd verloren. De katholieke ploegen, die in de overgangs klasse achter de tafel kwamen, deden uitstekend werk. Vooral HBC zorgde voor uitstekend nieuws, door de nieuwe leider in groep E, TOG, met 73 te kloppen. In dezelfde groep bracht GTTC aan Heemstede een nederlaag toe met 73. Smash tenslotte maakte korte met ten met Sparta 5 en zegevierde niet de overduidelijke cijfers 91. In groep A van de hoofdklasse een Uiterst belangrijke zege van Nedlloyd op Wifra. De situatie in de kopgroep onderging hierdoor in zoverre veran dering, dat de Rotterdamse ploeg zich nu wel als uitgeschakeld kan beschou wen, terwijl LuckRaek nog met Ned lloyd gelijk kan komen. Waar de Weert- se ploeg echter de tweede helft nog al wat minder overtuigd speelt dan de eerste, is het beslist niet zeker, dat men er in slaagt alle klippen met suc ces te omzeilen. Wim Stoop heeft zon der twijfel voor zijn ploeg zeer veel gedaan. Hij won drie maal en bond dus ook Cor Pelser aan zijn zegekar, zij het dan ook met 2220 in de be slissende game. De overige Wifra- spelers konden echter aan deze prach tige prestatie niets toevoegen, zodat Nedlloyd uiteindelijk toch nog ruim met 73 zegevierde. Wat Stoop deed tegen Wifra deed Gimbel voor Sparta tegen Povac. Ook hij bleef ongeslagen en leg de hierdoor wel de grondslag voor de zege. Bert Onnes voegde hieraan nog winst toe op Weel en Gompelman, ter wijl Goudsmit door te winnen van Meyer de winst veilig stelde. Het dub belspel maakte er tenslotte 73 van. Hierdoor zijn de papieren van Sparta weer belangrijk gestegen, terwijl de Povac-kansen wel danig gereduceerd zijn. Voor de bezetting van de laatste plaatsen was de ontmoeting Batswin gers—Scylla zeer belangrijk. De Leide- naren verschenen weer met v. Zoelen achter de tafel, hetgeen uiteraard drie winstpunten betekende. Verkerk zege- Advertentle Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetj e water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. 'n Product van E. Griffiths Hughes Ltd* Manchester. Voor het kampioenschap van Neder land hoofdklasse a driebanden hebben zich dertien biljarters opgegeven, van wie de kampioen H. popeijus uit Ba- rendrecht vrijgesteld is van het spelen van voorwedstrijden. Er zijn twee groe pen geformeerd, die de voorwedstrij den op 19 maart a.s. beëindigd moeten hebben. In Amsterdam spelen W. van Braam, N. de Haan, J Sweering, Ph. Schmidt (allen Amsterdam), J. Broek huizen en N. Stikkelman (beiden Arn hem). In Rotterdam zullen elkaar ont moeten: J. C. Baay en L. G. J. Tee- gelaar (beiden Rotterdam). A de Let ter en H. Metz (beiden Den Haag), P. van Bommel (Tilburg) en H. de Ruy- ter (Waalwijk). De finales worden van 5 tot en piet 8 april in Arnhem gespeéld. 11 9 1 1 19 81—29 10 8 1 1 17 66—34 10 8 0 2 16 71—29 10 4 1 5 9 54—56 10 2 3 5 7 41—59 9 2 1 6 5 32—58 10 2 0 8 4 34—66 10 1 1 8 3 22—78 11 9 1 1 19 81—29 10 8 1 1 17 75—25 10 6 1 3 13 5446 9 5 1 3 11 53—37 10 2 2 6 6 35—65 10 2 1 7 5 37—63 11 2 1 8 5 32—78 9 2 0 7 4 28—62 van de overgangsklasse 11 9 2 0 20 75—35 11 9 1 1 19 83—27 10 6 1 4 13 49—51 11 6 1 4 13 60—50 11 4 1 6 9 41—69 12 3 1 8 7 45—75 10 2 1 7 5 37—63 10 1 0 9 1 30—70 vierde vervolgens over Leurs, waarna het dubbel de partijen in evenwicht bracht en de punten dus gelijkelijk ver deelde. Beide partijen werden van deze uitslag dus niet veel wijzer. Sparta 4 verloor met 73 van Wibo en doet er derhalve goed aan, zich zorgen te gaan maken voor de toekomst. Hogendoom en, v. d. Spek waren bij de Haagse ploeg ongenaakbaar, terwijl het dubbel de zevende punt opleverde. Is in groep A de situatie aan de voet van de lijst tamelijk overzichtelijk, in B is het heel anders gesteld, en komen maar liefst vier teams voor automatische degradatie, resp. degratie-wedstrijden in aanmer king. Nedlloyd LuckRaek Wifra Sparta 2 PSV VTV Sparta 3 Barna Sparta 1 Povac Quick Wibo Batswingers Scylla Sparta 4 Treffers In groep zegevierde Smash met groot machts vertoon over KKK en won met de sprekende cijfers .91. Overigens schijnt de kans wel groot, dat de hoofdstedelijken een uitstekende kans gaan maken op de titel, daar in een onderonsje Bempa met Nedlloyd 2 een papieren overwinning cadeau heeft gekregen, welk muisje uiteraard voor de betrokken ploegen wel een uiterst onaangenaam staartje zal krijgen, wes halve Smash een ernstige kandidaat voor de titel blijft. Bempa Smash Nedlloyd i KKK AMJV Sparta 5 Povac 3 Maccabi In groep E uitstekende prestaties van HBC en GTTC. HBC klopte de nieuwe koploper TOG met 7—3, in welke over winning Jan v. d. Dries opnieuw een zeer belangrijk aandeel had. Hij startte met een goede partij tegen Piet Klabou, welke speler door hem in de verdedi ging werd gedrongen, iets waartegen de TOG-er nu eenmaal niet bestand is. Deze partij, eindigde evenals de beide andere, in een vlotte 2 games zege. Frans Smit had met Klabou aanvan kelijk danig moeite, daar diens flitsen de aanvallen hem telkens overrompel den. Hij herstelde zich echter en drukte zijn tegenstander in het defensief en won ruim. Smit zegevierde ook over Kuiper, maar verloor van Duits. Leu ven moest met winst op Kuiper tevre den zijn, maar zegevierde samen met v. d. Dries nog in het dubbel. In de wedstrijd GTTCHeemstede had Ad Spee een uitstekende dag. Hij versloeg Henk Bruna en won zelfs ook van Piet van Eyk. Met snelle aanvalsballen en af en toe zwaar gekapte ballen maak te hij het zijn tegenstander dermate moeilijk, dat deze in drie games het hoofd moest buigen. Tegen Piet Roubos speelde vermoeidheid hem lelijk parten en hij kon dan ook niet winnen. Piet van Eyk, anders de sterke man van de gasten, was er ditmaal niet goed in, en verloor ook van Sleper en Blom. Inval ler Bruna was uiteraard ook voor deze laatste spelers een gerede prooi, waarna Bloem zijn drie-tal overwinningen vol maakte door ook Roubos te kloppen. Het dubbel ging daarna nog verloren, maar desondanks werd een fraaie 73- zcge voor de GTTC-ers geboekt TOG 10 8 0 *2 16 60-40 Disnie 9 7 1 1 15 58—32 HBC 9 5 1 3 11 49-41 GTTC 9 4 1 4 9 47—33 Heemstede 10 2 3 5 7 47—43 Togido 8 3 0 5 6 36—44 Disnie 2 8 0 0 8 0 1961 Dit weekend weer eens een volledig programma in beide groepen van de hoofdklasse. In A heeft Nedlloyd het gemakkelijk tegen Barna en kan ook LuckRaek tegen PSV niet veel gebeu ren. Ook Wifra zal wel winnen, n.l. van Sparta 3, terwijl Sparta 2 VTV wel de baas zal blijven. In B is Batswingers— Sparta 4 voor de laatste plaatsen van groot belang. Voor het overige ook hier winst voor de kopteams: QuickPovac, ScyllaWibo en TreffersSparta 1. In groep D is het programma wat door elkaar gehaald, zodat wij aannemen, dat Smash nu tegen Nedlloyd 2 zal aan treden. In E krijgt HBC een zware op gave tegen Disnie 1, maar zal hopelijk zijn stadgenoten TOG van dienst zijn en tenminste een punt in huis houden. Voorts zware strijd tussen Togido en GTTC. In F goede winstkansen voor Smash 2 tegen UBTV 2, maar een moei lijke taak voor Achilles tegen AVGA. Mercedes-Benz bouwt in het R.A.I.-gebouw een miniatuur-racebaan, waarop een aantal van de nieuwste racewagen-modellen worden geëxposeerd. Tenzij het tegen hen door de regering uitgevaardigde verbod om het land te verlaten wordt opgeheven, zullen de bekende Argentijnse coureurs Fangio," Gonzales, Menditegu'y, Oscar Galvez en Juan Galvez dit jaar niet kunnen deel- nempn aan races in Europa. Zij staan alleri op de lijst van personen, naar wier bezit een onderzoek is gelast voor zover zij - dit onder het regime-Perón hebben verworven. Zo lang dit onder zoek duurt zullen ze in Argentinië moe- AdvertenUe Wonderen zijn verschijnselen die met de rede niet kunnen worden verklaard Verder be staan er geen wonderen Ook niet bij geneesmiddelen. Deze zijn het resultaat van weten schappelijk onderzoek. Hiertoe behoort ook ASPIRIN dat reeds 60 jaar bestaat en nim mer overtroffen werd in zijn werkzame eigenschappen bij hoofdpijn, verkoudheid, reu matiek en griep Tijdens de Australische kampioen schappen heeft het Zuid-Australische zwemstertje Dawn Fraser, in een 55 yards zoutwaterbad, de 110 yards vrije stijl gezwommen in 1 min. 4.5 sec. De 110 yards komt oyereen met een afstand van 100.584 meter. Dawn Fraser heeft dus over de 100 m. een nog iets betere tijd gemaakt, d.w.z. dat zij op die afstand zeker beneden het wereld record is gebleven dat sinds 27 februari 1936 met 1 min. 4.6 op naam staat van Willy den Ouden. Dawn Fraser legde de eerste helft van de race af in buitengewoon hoog tempo. Bij het keerpunt lag zij onge veer een meter voor op haar rivale, Lorraine Crapp. Een aanval van Lor raine weerde zij af om tenslotte met een halve meter voorsprong te winnen. Voor Lorraine Crapp werd 1 min 4,8 sec afgedrukt, hetgeen betekent dat ook zij over de 100 meter binnen het re cord van Willy den Ouden zou zijn ge bleven. Tijden over meterafstanden werden evenwel niet opgenomen, doch de trainer van Dawn Fraser berekende dat zijn pupil de 100 meter afgelegd moest hebben in 1 min 4,2 sec en dat de tijd van Lorraine Crapp over die afstand 1 min 4,4 moest hebben bedra gen. Het beroemde record van Willy den Ouden is in een 25 meter zoetwaterbad gemaakt. Voor de 110 yards bestaat geen we reldrecord, zodat de tijd van het 18-jari- ge zwemstertje, dat in de finale haar grote rivale Lorraine Crapp versloeg, niet op de lijst van wereldrecords voor die afstand kan prijken. Maar kan de tijd als nieuw wereld record over de 100 meter worden er kend? Bij het bestuur van de Kon. Ned. Zwembond verkeert men hieromtrent in de onzekerheid, alhoewel liet vast staat dat Dawn Fraser op de 100 meter snel ler is geweest dan Willy den Ouden. Wanneer men op de baan precies 100 meter had afgezet, met tijdwaarne- mers erbij, zou de recordverbetering een feit zijn. Het is de vraag welke houding de FINA thans zal aannemen, gewend als ze is precieze afstanden te eisen, geen centimeter minder maar ook niet meer. Het bestuur van onze bond zou zich hierover met de inter nationale federatie in verbinding stel len. In elk geval ligt een officiële en for mele verbetering van het record van Willy den Ouden, dat nu al bijna 20 jaar ,ang stand heeft gehouden, binnen het bereik van het Australische meisje. Er ztjn in de loop van de tjjden tal van pogingen ondernomen om het re cord van Willy den Ouden, dat 27 fe bruari a.s. 20 jaar op de recordlijst zal hebben gestaan tenzij Dawn Frasers prestatie erkend wordt, of zijzelf dan wel een ander het record alsnog over treft te verbeteren. Maar alle pogin gen zijn tot nu toe vergeefs geweest. Rie Mastenbroek, winnares van de lOf meter vrije slag bij' de spelen te Ber lijn, moest de fantastische tijd oftge- rept laten, en de Deense .Raghnild Hve gér, die de damescrawl tot &an; de oor log beheerst en wier .hartewens hei was ook dit record op haar naam tel brengen, slaagde er niet in beneden de| 1 minuut 5 sec. af te dalen# De Hon gaarse Judith Ternes leek geruime tijd| een ernstige candidate, maar zij faalde evenals de Nederlandse meisjes Hanni- Termeulen en Irma Schumacher, d< Deense zwemster Grethe Andersen e de Amerikaanse Ann Curtis vóór haar. In de laatste jaren maakten tal vanl crawlzwemsters uitstekende tijden op de 100 meter. De Hongaarse Kathy Szoke in 1954 en haar landgenote Va- lery Gyenge in 1955 lieten 1 min. 5,4 sec. voor zich afdrukken, en Cockyj Gastelaa,rs zowel als Hettie„Balklenen de daalden eveneens af tot onder del 1 min. 6 sec. Daarna kwamendeJUi-J stralische .zwemsters opzetten,.Loiraini Crapp met 1.05.2 en 1.05, Faith Ceachl met een tijd die 1.04.8 zou hebben be dragen, en thans Dawn Fraser met een tijd van 1.04.5 voor de 110 yards. De nationale wedstrijden in het hard rijden op de schaats over 500 m, 1500 m en 3000 m, georganiseerd door de ver eniging Usvermaak" te Breda, Zijn gewonnen door Nico Olsthoorn uit Maas- dijk. De uitslagen luiden: 500 meter: 1. Olsthoorn (Maasdijk) 51.0 sec.; 2,. Lau ren?" (Zutfen) 51.1 sea; 1500 meter: 1 Olsthoorn 2 mip.38.8 sec,; -2. Verhees 2.44.9; 3000 meter: T. Olsthoorn 5.39.7; 2. Verhees 5.47.3. Eindklassèment over deze drie afstanden: 1. Olsthoorn i60.550 punten; 2. Verhees 164.750 punten. Fausto Coppi heeft het ziekenhuis te Genua, waar hij sedert 31 januari' we gens een aanval van tyfeuze koortsen werd verpleegd, weer mogen verlaten. Hü is per auto naar zijn villa, op on geveer 60 kilometer van Genua gele gen, vervoerd, waar hij hoopt weer ge heel op krachten te komen Advertentie De enige Engelse sportman die ooit een functie in de Italiaanse wielerbond heeft bekleed, Geo Davidson, is op 90- jarige leeftijd overleden. Hij werd in Letham, Schotland, geboren en trok naar Italië wear hij zijn gehele leven wijdde aan het organiseren van de wie lersport. Hij werd president van de wielerbond in de tijd van de grote renners Girardengo, Binda en Guerra, die tn geheel Europa lauweren oogstten. Zelf won hij in 1886 de titel van Ita liaans wegkampioen—in een race over 130 kilometer, waar hij 5 uur, 48 minu ten en 20 seconden over d?ed. Op de baan van het ijsstadion te Zwèi- bruecken heeft de Y.H.C. Den Haag na een boeiende en harde strijd een over winning van Kb—7 behaald op een ploeg van de Canadese luchtmacht, de RC.A.F. Flyers. De tussenstanden waren 43, 0-3, 6—1. 53 „Daar twijfel ik niet aan", antwoordde Maggie droogjes, „ik ben overal een graag geziene gast." Na enkele ogenblikken was Butterick om de hoek van het huis verdwenen. Even later hoorden we zijn auto wegrijden. „Je hebt bewezen dat je profetische gaven be zit," zei ik tegen Maggie. „Ik moet erkennen dat Ik een zeer intelligent meisje ben," antwoordde Maggie bescheiden. „Ik heb heel veel geduld met je gehad, Maggie," hernam ik. „Ik heb me door jou op een gruwelijke wijze laten terroriseren en door jouw schuld bevind ik me in een uiterst gevaarlijke situatie. Maar on danks dat heb ik je nooit lastige vragen gesteld." „Omdat je vooruit wist, dat je toch geen antwoord zou krijgen, lieverd," merkte Maggie brutaal op. Ik probeerde geen acht op haar opmerking te slaan en vervolgde: „Ik wil ook nu geen drang op je uitoefenen, maar er is onder deze omstandigheden één dii.g, waar over je me opheldering zou moetei, geven." „En wat is dat?" „Het valies, waarmee je me in Chicago opgeknapt hebt. Wat heeft dit ding met deze hele geschiedenis te maken?" „Is het In veiligheid?" vroeg zij. „Die verzekering kan ik je geven." „Dan is alles in orde en hoef jij je er ook verder geen zorgen over te maken. Waar is het verborgen?" „Dat weet ik alleen maar," verklaarde ik. „Kleine Mike, wij worden hier door ruwe, on beschaafde mensen omringd," zei Maggie. „Stel je nu eens voor dat er iets met jou gebeurde, waar zou ik mijn valies dan moeten vinden? Bovendien heb je tijd genoeg gehad om de inhoud van de kof fer te onderzoeken, nietwaar?" „Het is mijn gewoonte niet om in de bagage van een jonge vrouw te snuffelen," antwoordde- ik ver ontwaardigd. Ik voelde mij enigszins gekwetst, toen ik hernam: „Maar ik zal je zeggen, waar je je valies vinden kunt." En ik gaf haar duidelijke aanwijzingen, hoe zij de plaats bij de rivier, waar ik haar eigendom begraven had, kon vinden. „Ik prijs me gelukkig, dat je me je vertrouwen zo volledig waardig acht," kon ik niet nalaten er sar castisch aan toe te voegen. Eensklaps veranderde de houding van Maggie. Zij scheen opeens - kinderlijker en veel gevoeliger, dan ik haar ooit gezien had. Zij legde haar hand op mijn arm en de aanraking gaf mij een aangenaam ge voel van sensatie. Haar ogen glansden, toen zij mij aankeek en met een lage stem zei: „Kleine Mike, ik zal nooit een man ontmoeten, die ik meer vertrouwen kan schenken dan jou. Ge loof me, ik meen, wat ik zeg. En je moet me toe staan dat ik je dat op mijn eigen manier bewijs." Zij zweeg en boog zich onverhoeds naar me toe. Voordat ik wist, wat er gebeurde, had ze me ge kust. Maar een ogenblik later had ze haar oude koele zelfverzekerdheid weer terug. „Dat doe ik niet bij elke man, die aan mijn ka merdeur klopt," verklaarde ze luchtig. Ik was confuus en streek met de rug van mijn hand over mijn lippen. Vervolgens bekeek ik mijn hand, zonder dat ik wist, /at ik verwachtte te zien. Er wés ook niets te zien Maggie's lippenrood had niet het geringste spoor achtergelaten. Maar het was, alsof mjjn mond nog brandde. Ik herstelde me en zei scherp: „Dat moet je niet wagen nog eens te proberen!" „Daar kun je van op aan!" antwoordde Maggie kalm. „De volgende keer zal je erom moeten be delen!*' Woedend stond ik op en liep naar de voorkani van het huis, waar ik in de brandende zon naar de bergrug in de verte bleef staren. Ik haalde diep adem en voelde, dat mijn hart nog in mijn keel klopte. Eensklaps hoorde ik gerucht achter me. Ik draaide me om en zag Maggie achter me staan. Ze keek me spottend aan en zei: „Als zo'n vriendschappelijk kusje al zulke grote gevolgen voor je heeft, kleine Mike, wat moet er dan wel niet gebeuren, wgnpeer ik je met enige overtuiging omhels?" „Ik hoop, dat je dat nooit te weten komt," ant woordde ik kortaf. „Wie is die voetganger, die daar lankomt?" vroeg zij. Ik keek in de aangeduide richting en zag een uit geputte man op de ranch toest-ompelen. Even later herkende ik hem. Het was de chauffeur, die van morgen met de truck van de boormaatschappij naar de stad gegaan was om voorraden in te slaan. Hij liep naar de bouwpunt toe, waar hij in een oogwenk door zijn mede-arbeiders omringd was. Het was dui delijk dat er iets gebeurd was en ik wilde er on middellijk het mijne van hebben. Snel begaf ik oe naar de groep werklieden en vroeg aan de pas-aangekomene: „Wat is er aan de hand?" De chauffeur keek me donker aan en antwoordde: „Dit is een vervloekte streek, Mister. Bij Bridle Wash ben ik door drie gemaskerde bandieten aan gehouden. Ze hielden me met hun revolvers in be dwang en ontnamen me al het geld dat ik voor mijn inkopen meegekregen had en bovendien mijn loon van. ,de vorige week. Daarna schoten ze de banden van de truck leeg, zodat ik de hele weg naar hier heb moeten lopen." Straight was intussen ook op de groep toegereden. „Had je het idee -dat het werkelijk om het geld te doen was?" vroeg, hij aan de man. „Of ging het er eigenlijk om, je te beletten naar de stad toe te gaan?" De chauffeur krabde zich nadenkend op zijn hoofd. „Op het ogenblik van de aanhouding heb ik al leen maar a n mijn hachje gedacht," antwoordde hij na enkele ogenblikken. „Maar als ik er goed over nadenk, dan leek het net, of die schurken wil den voorkomen dat ik naar de stad ging." Straight knikte en wendde zich tot mij met de woorden: „Dat vriendinnetje van jou had het toch niet ver mis! Ik zou haast zeggen dat wè nu in een staat van beleg gekomen zijn." (Wordt vervolgd) (Van onze handbalmedewerker) De zaalhandbalkampioenschappen, diocees Haarlem, van de Katholieke Neder landse Handbalbond, die dit weekeinde in Kwintsheul werden gehouden, hebben geheel aan de verwachtingen beantwoord, ondanks het feit, dat in de grote, kille veilinghal, waar de ontmoetingen werden verspeeld, de vloer niet uit hout, doch uit tegels bestond, hetgeen speciaal voor hen, belast met de ver dediging van het doel, nog al eens pijnlijke ogenblikken opleverde. Het was duidelijk merkbaar, dat er'die middag ploegen stonden aangetreden, die zich alle dit seizoen in hun afdeling loffelijk hebben onderscheiden. En speciaal om deze reden stemt het tot voldoening, dat de dames van O.D.O.S. uit Amsterdam in dit geselecteerde milieu het beste resultaat boekten, dat te behalen viel: het diocesane kampioenschap. In de herenafdeling was de enige deelnemer uit Noord-Holland, t.w. het hoofdstedelijke D.T.S., minder fortuinlijk. De Amsterdamse kampioen moest op hoogst eervolle wijze met Activitas (Rotterdam), dat titelhouder werd, de eer delen, maar in de organiserende vereniging Kwintus gevoelig zijn meerdere erkennen. Niet geheel ten onrechte waren de vooruitzichten van de Amsterdamse sup porters hoog gespannen wat betreft de mogelijkheden van O.D.O.S. op het kam pioenschap. Wat de ploeg deze middag heeft laten zien, doet voor de toekomst zonder twijfel het beste verwachten. In het begin, tijdens de wedstrijd tegen V.Z.V. uit Nieuwe Niedorp, zag het er even minder rooskleurig uit. Men had last van „plankenkoorts"; zocht vergeefs naar de goede vorm. En zo kon het gebeuren, dat tot de wissel aan beide zijden geen doelpun ten werden gemaakt, wat zeker mede een compliment inhoudt voor de Nieuwe Niedorpse dames, die vooral verdedigend hun „mannetje" stonden. Pas nadien kwamen de Amsterdamse dames op dreef, hetgeen zij uitdrukten in vier doelpunten. V.Z.V. bleef hierop het antwoord schuldig. In de tweede wedstrijd, tegen Advendo uit Rotterdam, kreeg de keepster van O.D.O.S. druk werk. Zij kweet zich echter voortreffelijk van haar taak, wat uiteindelijk dankbare gevolgen had, daar mej. v. Veen en mej. Fonteyn voor vier voltreffers zorgden. Dus doende kon het overigens verdiende tegenpunt van Advendo géén kwaad stichten. Het Haagse H.VP. had zich inmiddels óók als ernstige gegadigde voor de titel opgeworpen. Het zegevierde over Ad vendo (62) en V.Z.V. (60), zodat het treffen tussen deze rivaal en O.D.O.S. de beslissing moest brengen. Het ging zo mogelijk bij de Amsterdamse dames aanvankelijk nóg stroever dan in het be- ;in tegen V.Z.V. Want hoewel mej. Fonteyn de keep ster van H.V.P. bijna voor een fait- laccompli plaatste, hetgeen optimistische jverwachtingen koesterde, kwamen spoe- lig de vreugdekreten uit het Haagse :amp: binnen vijf minuten keek O.D.O.S. ;egen een achterstand van 02 aan. [Mej. v. Veen droeg er zorg voor dat Tiaar team bij de wissel met 'n gemakke lijker kans op de gelijkmaker de tweede elft kon beginnen (11). En deze liet iet lang op zich wachten. Onmiddellijk de hervatting maakte mej. Fonteyn :r 22 van en eer twee minuten waren 'erstreken schoot dezelfde speelster na ■n goede combinatie met mej. Ten- linglo en mej. v. Veen raak (23). [O.D.O.S. kon vervolgens rustig haar voorsprong consolideren. Indien de Haagse keepster niet zó voortreffelijk werk had verzet, zou een vergrote voor sprong zeker géén verrassing zijn ge weest. V.Z.V. won nog van Advendo met 32. Na afloop reikte de diocesaan voor zitter van de R.K.N.H.B., de heer Dorp mans, aan aanvoerster mej. De Graaf e-n blijvend aandenken aan het behaalde kampioenschap uit. De eindstand ziet er als volgt uit* ODOS 3 3 0 0 6 11—3 HVP 3 2 0 1 4 14—5 VZV 3 1 0 2 2 3—12 Advendo 3 0 0 3 0 513 Hoewel D.T.S. weinig gelegenheid kreeg lauweren te oogsten, boekte het zeker tegen het sterke Activitas een eervol resultaat: 55. Dit L,elijke spel mag overigens toch wel goeddeels op naam geschreven worden van invaller- doelman Hol, die zijn voorganger, de op 12 februari in de R.A.I. gebles seerde vaste keeper, voortreffelijk ver ving. Tot vier keer toe namen de Amsterdammers door G. v. Dijk en Hooiveld een voorsprong, die echter telkens door de Rotterdamse heren werd genivelleerd. Gezien het spel- beeld had D.T.S. zelfs een kleine zege verdiend! Jammer was het daarom, dat de wed strijd tegen Kwintus op een fiasco uit liep. Keeper Hol stapelde onbegrij pelijk het ene onfortuinlijke moment op het andere, hetgeen ook zijn terug slag had op het verdedigingsduo Goos- sei.s-Groen. Bij een bereikte stand van 26 troffen beide partijen tenslotte elk driem; 1 doel. Eindstand: 59. Activitas hehaalde in deze afdeling verdiend het kampioenschap, daar het nog met 64 zegevierde over Kwintus. Zó viel de verdeling der plaatsen uit: Activitas 2 110 3 119 Kwintus 2 10 12 1311 DTS 2 0 111 10—14 De Arnhemse hoofdklasser Vitesse «ist de transfersom van ƒ5.000, die de club indertijd heeft betaald aan het Amers- foortse HVC voor de ex-HVC-linksbuiten Evert van der Horst terug. Vitesse mo tiveert deze eis als volgt: Van der Horst had in de periode, toen de strijd tussen de KNVB en de voormalige beroepsvoet balbond gaande was, het voornemen naar Arnhem te verhuizen en te gaan spelen voor Vitesse. HVC zou hebben toegezegd, medewerking te verlenen om. een normale overschrijving zonder kos ten te bewerkstelligen. Toen de ex-HVC- er later naar Arnhem ging was inmid dels het semi-beroepsvoetbal definitief in ons land ingevoerd. Volgens Vitesse had HVC overeenkomstig de afspraak Van der Horst toen zonder meer moeten laten gaan, hetgeen niet gebeurde. De Amersfoortse visie is als volgt: Vi tesse is zelf, eigener initiatief, komen onderhandelen over een transferbedrag, terwijl de Arnhemse vereniging toch op de hoogte was van de afspraak. Nadat overeenstemming was bereikt over de grootte van het bedrag kreeg Van der Horst eerst ƒ300 van HVC en later ac cepteerde hij 10 procent van de transfer som. Het geschil tussen HVC en Vitesse zal worden behandeld door een arbitrage commissie van de KNVB, die de eerste commissie voor een dergelijk geschil zal zijn. De arbitragecommissie is als volgt samengesteld: voorzitter mr. C. Stol (Den Haag), leden de heren H. J. van Dalen (Enschede) en H. Zon (Rotter dam). Gedeponeerd h cour d'élégance voor paarden en arre- sleden, aanvang 13.30 uur. Op de baan de 's-Gravenzandse ijsver, organiseert de N.V.B.H.S. afd. Den Haag proef- wedstrijden over 500 en 1500 meter voor jongens van 15 t/m 19 jaar en een nationale langebaanwedstrijd, aanvang 13.00 uur. IJsvereniging Blijswijk (Z.H.): korte-" baanwedstrijd voor mannen, aai" - ang 13.30 uur. t fe Donderdag 23 februari: IJscl. Zwa nenburg en omstreken: kortebaanwed- strijd voor mannen, aanvang 13.30 uur. IJsclub De Kleine Poel, Bovenkerk: koppelwedstrijd, aanvang 13.30 uur. Ijsvermaak in Hoorn organiseert korte- ba an wedstrijd voor mannen, aanvang 14.00 uur. IJsvereniging Het Kagermeer: kop pelwedstrijd, aanvang 14 uur. IJsclub De Giesen te Giesen Nieuwkerk: demon stratie van een danspaar en een kunst rijdster plus een wedstrijd schoonrij- den voor paren, aanvang 14 uur. Op 23, 24, 25 en 26 februari organi seert het merendistrict' van de K.N. S B. merentochten over 20. 40, 60 en 90 km. Startplaatsen te Leiden, op de Braassem, Nieuwkoop en Uithoorn. En op 25 en 26 februari een Molentocht over 50 km, startplaats Leiden, voor alle tochten start om 09.00 uur. Zaterdag 25 februari: IJscl. Oud-Al- blas: Kortebaanwedstrijd voor mannen, aanvang 14.00 uur. IJscl. Albergen (Ov.): nationale langebaanwedstrijd over 500, 1500 en 3.000 meter, aanvang 11.00 uur. 's-Gravenzande: afd. Den Haag van de N.V.B.H.S organiseert nat. langebaanwedstrijden over 500, 1500 en 5.000 meter, aanvang 11.00 uur. Zondag 26 februari: IJscl. Voorwaarts: Den Oever: Koppelwedstrijd, aanvang 14.00 uur, De twee diocesane besturen van de Nederlandse Katholieke Sportbond in Brabant, hebben -cherpe kritiek uitge oefend op de gang van zaken met be trekking tot het beschikbaar stellen van gymnastiekzalen en patronaatszalen in de beide Brabantse bisdommen. Naar de mening van deze besturen worden deze zalen, die meestal overdag in ge bruik zijn door de scholen, 's avonds en op vrije dagen .liet of veel te weinig beschikbaar gesteld voor verenigingen, die in dit gewest met'een groot gebrek aan geschikte sportruimte te kampen hebben. De N.K.S. acht het van groot belang voor de sportvorming van de jeugd, dat hierin spoedig verandering zal komen. De Engelse voetbalbond heeft besloten Arthur Drewry candidaat te stellen voor het voorzitterschap van de FIFA Bij schaatswedstrijden te Oerebro, ge reden in een sneeuwstorm, heeft Sigge Ericsson (Zweden) de 5000 meter gewon nen in 8.59.0. De Australiër Hickey werd eerste op de 500 meter in 44.3 sec. Maserati heeft de Italiaanse coureur Piero Taruffi voor dit seizoen gecontrac teerd. De Amerikaanse Olympische ijs- hockeyploeg heeft maandagavond met U3 gewonnen van het Engelse team Nottingham Panthers. De tussenstanden waren 30, 32, 5—1.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7