Wifra en Nedlloyc weren zich geweldig Smash wint met grote cijfers HBC en GTCC verliezen Een „vliegende schotel raast door restaurant Plan Kenne merland Zuid en Kanaaloevers is nog niet gereed GOEDE SIGAREN Vechtlustig drietal voor rechtbank Motorrijder doodgereden Hoe spelen de r.-k. clubs? LAGE PRIJZEN! PAGINA 7 DONDERDAG 1 MAART 1956 K.AjB.O.-BESTUUR VELSEN-IJMU1DEN ZTLYEREN JUBILARIS Bij ziekenfonds IJmuiden HOOQOYElN-VERIBiINl- DINGEN O YER ZEESTRAAT? KAMP 10 EMS OH AP VAN HAARLEM,' DERDE KLAS KADER Vier weken tegen monteur geëist GROOTHANDELAAR BEROOFD Eis: anderhalf jaar „George enl Miargaret" bij „Nieuw Levert" Veiiingn o tering STREEKPLAN Niet alleen ten dienste van hoogovens Afscheid van oudste oudgediende INBRAAK IN A.V.R.O.-VILLA VELSEN-NOORD VEERDIENST VAN DONKERSLOOT In de toekomst boven tunnels? Uitbreiding Plaatwellerij beperkt Reeds 100.000 bezoekers op de R.A.I. Opdracht voor „Kondor" Advertentie Als gevolg van het aftreden van de heer P. de Jong als voorzitter van de afdeling Velsen van de katholieke bond van overheidspersoneel, is op de jong ste vergadering het bestuur weer aan gevuld. De heer De Jong legde zijn functie neer wegens het in het ver schiet komen van de pensioengerechtig de leeftijd. In tegenstelling tot de meeste organisaties, waar de voorzit ter door de vergadering uit het bestuur wordt gekozen, is deze bevoegdheid bij de K.A.B.O. gelegd in handen van het bestuur zelf. Op de bestuursvergadering zijn thans de functies opnieuw verdeeld, zodat het bestuur er thans als volgt uitziet: Voor zitter S. Th. de Beer, secretaris L. W. A. Koekenbier, Trompstraat 166 A, E IJmuiden, penningmeester G. A. van der Ploeg, tweede voorzitter G. Hille- brink, tweede secretaris G. Handgraaf, tweede penningmeester J. Stam, leden C. P. Ruyter, Th. Warmerdam en E. Jacobs, geestelijk adviseur pater Do- minicus O.F.M. Cap. Vandaag, donderdag 1 maart, is het 25 jaar geleden, dat de heer S. Meyer zijn werkzaamheden begon bij het al gemeen ziekenfonds IJmuiden. In die dagen bestond nog 't systeem van de vrije incasseerders en hij werd de eerste vas te bode. In diverse wijken is hij werk zaam geweest totdat in 1938 de reorga nisatie kwam. Een nieuwe wijkindeling kwam tot stand en, de heer Meyer werd hoofdbode, waabij hij tevens de man was, die voor het contact tussen de bin nen- en de buitendienst zorgde. Tijdens de bezettingsjaren is hij, hoe wel hij de gemeente moest verlaten, stilletjes in de Westlaan in Santpoort blijven wonen en hij heeft er zelfs de middelen gevonden om van daar uit zijn werk normaal te blijven doen, zo goed en zo kwaad als het ging. En toen na de oorlog tengevolge van de invoering van het ziekenfondsenbesluit de werk zaamheden op het kantoor een zodani ge omvang namen, dat uitbreiding aan de personeelsbezetting moest worden gegeven, werd de heer Meyer voor hal ve dagen bij de administratie ingescha keld, waar hij in hoofdzaak de muta tie-afdeling verzorgde en verder de werkzaaamheden ten behoeve van de buitendienst verrichtte. En naar de mate dat de veranderingen in het zie kenfondswezen de werkzaamheden de den toenemen, werd de administratie zodanig verzwaard, dat hij definitief zijn plaats op het kantoor kreeg, waar hij thans chef van de afdeling mutaties is. De heer Meyer heeft zich tegenover het ziekenfonds steeds een strijdbare figuur getoond, die de ups en downs in volle omvang meemaakte. Hij stond steeds op de bres voor de belangen van het ziekenfonds en de verzekerden. Het zal deze ijverige beambte bij de viering van zijn jubileum vrijdagmiddag om half vijf in het gebouw van het zie kenfonds IJmuiden aan de Velserduin- weg stellig niet aan belangstelling ont breken. TIPS (Senoritas) 8 cent PERFECT 10 cent CORONA ROYAL (het Vlaggemerk) 15 cent brengt de sigaar onder ieders bereik Haarlem Grote Houtstraat 81 Hoewel in het algemeen genomen het Zeestrand voldoende ruimte biedt voor recreatie van vakantiegangers en be zoekers, moet geconstateerd worden, dat bij minder gunstig strandweer de mogelijkheid tot het maken van wande lingen om en nabij de badplaats be perkt is. Het is van groot belang, zo- Vvel voor een goede vervulling van de functie van de badplaats als vakantie centrum als voor de verwachte grote bevolking van de streek zelf, dat er tijdig wordt gezorgd voor een goede recreatiemogelijkheid in Wijk aan Zee buiten het zeestrand. Hierin zou door bebossing van de in Wijk aan Zee gelegen duinen verbe tering gebracht kunnen worden. Deze bebossing is des te meer noodzakelijk, omdat daardoor getracht kan worden het bos ten oosten van het Paasduin te beschermen en voor ondergang te behoeden-. Deze wjjze van verbetering zal echter, voordat zij effectief kan zijn, vele jaren vergen. Een object dat voorts voor directe realisering in aanmerking kan komen en waarmede zowel voor de dagbezoekers van Wijk aan Zee als de aldaar langer vertoevende vakantie gangers een attractie geschapen zou worden, is de inrichting van het Paas duin tot uitzichtpunt. De top van het Paasduin ligt op 40 m boven N.A.P., is een van de hoogste in de omtrek en biedt een verrassend uitzicht op de omgeving, de hoogovens, de noorder- pier, Beverwijk en bij helder weer op (Van onze tafeltennis-medewerker) In groep A van de hoofdklasse tafel tennis hebben de leidende teams geen fouten gemaakt. Vooral Wifra en Ned- lloyd weerden zich geweldig en boek ten overwinningen van 10-0. In B wer den de ontmoetingen van Povac en van Sparta uitgesteld, waardoor de strijd van Batswingers tegen Sparta 4 het belangrijkste werd. De Haagse ploeg „Ik kom terug met mijn vliegende schotel", zei een 28-jarige kelner, in de wandeling „Nollie" genoemd, toen hij na een korte ruzie uit een hotel-restaurant aan de Nieuwmarkt te Amsterdam werd gezet. Wat dat inhield bemerkte de ho telier spoedig. Een troep mannen storm de onder aanvoering van Nollie de zaak binnen en geen vijf minuten later was een gedeelte van het meubilair vernield, lagen scherven van bierglazen en likeur- flessen in alle hoeken en gaten en had den de hotelier, zijn schoonvader en nog enige andere personen harde klap pen gekregen. Nollie en twee van de mannen die hem op zijn telefonische oproep te hulp waren gesneld, een 31-jarige caféhou der, die bekend staat onder de naam „Rinus Vet" en een 29-jarige musicus „Jantje de muzikant", stonden woens dag terecht voor de Amsterdamse recht bank. De officier van Justitie, mr. H. G. van Everdingen, achtte voor alle drie open bare geweldpleging bewezen en eiste tegen Nollie, die sinds 5 december in voorarrest zit, zes maanden gevangenis straf met aftrek. Tegen „Rinus Vet" en „Jantje de muzikant" eiste hij vier maan den gevangenisstraf. Zij waren tot dus verre op vrije voeten. Mr. J. K. M. Mathuisen vroeg voor Nollie clementie. Mr. Th. Muller Massis verzocht de rechtbank het met zijn cliënt „Rinus Vet" met een voorwaardelijke straf te proberen. Na de repliek van mr. Van Everdingen, die van mening was dat deze verdachte niet voor een voor waardelijke straf in aanmerking mocht komen, vroeg mr. Muller Massis 'n geld boete op te leggen. De derde verdachte had geen verdediger. De rechtbank zal in deze zaken op 14 maart uitspraak doen. Het pleziertochtje, dat een 25-jarige Amsterdamse monteur op zondag 28 augustus j.l. per motorfiets wilde gaan maken met zijn verloofde als duo-pas- sagiere, nam een ontijdig en gruwelijk einde, toen het voertuig op de rijks weg Amsterdam-Amersfoort nabij Naar- den op een andere motorfiets botste en vier mensen over de weg werden ge slingerd over een afstand van vijftien meter. De aangereden motorrijder, de 32-jarige B. H. Visser, werd zwaar ge wond en overleed de volgende dag in het ziekenhuis. Ook de monteur liep zware verwondingen onder meer aan de benen op en het ziet er naar uit, dat hij invalide zal blijven. Hij hoorde voor de Amsterdamse rechtbank vier weken gevangenisstraf tegen zich eisen en ontzegging van de rijbevoegdheid voor één jaar. De of ficier van justitie achtte het aan ver- dachtes grove schuld te wijten, dat de heer Visser het leven heeft verloren. Deze grove schuld ontstond in de te grote snelheid, waarmee verdachte op de rijksweg had gereden op het mo ment, dat een auto snelheid minderde om een daarvoor rijdende motorfiets gelegenheid te geven links af te slaan. Op dat moment passeerde verdachte de auto en reed de links afslaande motor fiets in de flank. Bij de straf wilde de Officier rekening houden met het feit, dat beide motorrijders fouten hebben gemaakt. De verdediger was van mening, dat de links afslaande motorrijder alle schuld tfeft. Bovendien voerde hij aan, dat het niet is na te gaan hoe hard zijn cliënt heeft gereden. Hij vroeg vrijspraak. Uitspraak dinsdag 13 maart. Hoe een rijke groothandelaar uit Oudewater tijdens vrolijke avondjes in Utrecht tot tweemaal toe door dezelfde persoon beroofd werd, in totaal voor 8.000.is dinsdag ter zitting van het gerechtshof te Amsterdam ten dele uit de doeken gekomen. Terecht stond een 38-jarige gedeti neerde koopman uit Utrecht, die ,,in de winst had meegedeeld" en in eerste aanleg door de rechtbank te Utrecht tot twee jaar me aftrek was veroor deeld. Hij bleek de vriend te zijn van een jonge vrouw uit Groningen, die in Utrecht was komen wonen. Zij was met haar vriendin ruim een jaar geleden met de groothandelaar in contact ge komen, dank zij een tussenpersoon. Deze man was een vroegere boekhouder van de rijke groothandelaar, die de Gro ningse uit Utrechtse café's kende. Met nog een derde dame was de groothan delaar op de bewuste avond in maart j.l. samen met zijn vroegere boekhou der aan de zwier geweest, ondanks het feit, dat hij bij een vorige gelegenheid f 5.000.was kwijtgeraakt, zonder dat de politie kon bewijzen, wie hem daar van beroofd had. Toen ook nu geld verdween (ƒ3.000) zette de recherche de boekhouder en de Groningse vrouw gevangen. Het vooronderzoek duurde maanden en ten slotte viel zij door de mand. Zij had het geld uit de auto van de groothan delaar gehaald en het mee naar huis genomen, waar ze nog juist gelegenheid had gehad het op te bergen voor ze gearresteerd werd. Haar vriend, de koopman, werd toen ook .earresteerd en vertelde, dat hij het geld enige tijd later in een kast boven de trap gevonden had. Hij had het opgemaakt, zei hij. Zowel de boek houder, de Groningse als haar vriend de koopman werden veroordeeld, maar de koopman, die zelf bij de beroving niet aanwezig was geweest, kreeg de hoogste straf: twee jaar. Daarvan stond hij in hoger beroep terecht. De procureur-generaal eiste nu anderhalf jaar met aftrek. Het Hof zal 13 maart uitspraak doen. In het streekplan wordt voor de ver binding van het terrein ten zuiden van de Zeestraat met dat ten noorden (voor de nieuwe uitbreidingen) aangegeven een verbinding aan de oost- en de west grens van deze z.g. corridor. Hoogovens maken hiertegen bezwaar en vragen een beperkt aantal wegverbindingen over de Zeestraat heen buiten de aan gegeven verbindingen en nog enkele, bijv. 25 m. brede stroken voor kabels en buizen. De vaste commissie heeft hiertegen bedenkingen uit hoofde van verkeer door de „corridor" en van het karakter van die corridor zelf. Is evenwel behoef te aan dergelijke verbindingen, dan zul len zij in ieder geval als secundaire verbindingen moeten worden beschouwd Een aangelegenheid, die bij gemeen telijk plan geregeld kan worden en niet in het streekplan thuis hoort. Onder leiding van de heer Jan Hund- ling, heeft de Geheel Onthouders To neelvereniging „Nieuw Leven" in het Kennemer Theater te Beverwijk een opvoering gegeven van „George en Margaret", een toneelspel in drie be drijven door Gerald Savory, en ver taald door Alfred Pleiter. Een avond met een sterretje is het niet geworden. BEVERWIJK, 29 februari. Sprui- ten 35104; witlof 4368; prei 3799; rode kool 1629; gele kool 1629; wit te kool 18—27; rapen 12—14; boerekool 522; uien 1768; rabarber 3779. In hotel café-restaurant „Het Hof van Holland" aan de Grote Markt beginnen hedenavond om half acht de eerste par tijen van een biljart-toernooi om het kam pioenschap van Haarlem, derde klas ka der. De wedstrijden duren tot en met zon dag. De deelnemers zijn: C. Hellingman en A. Swart (Park Sociëteit), J. Willemse (S.V.V.) en J. F. Nobels, C. Y. Philippo en J. Wittekoek (allen „Hof van Hol land"). In een zeer gedocumenteerd bezwaar schrift hebben Hoogovens hun bezwa ren tegen het streekplan IJmond-noord ingediend. Daarbij werd vooropgezet, dat volgens hoogovens, niet consequent de gedachte is doorgevoerd, dat de ex pansie van de basisindustrie als de do minante factor in de ontwikkeling van de IJmond-noord is te beschouwen. De vaste commissie reageert hierop met het volgende: Er is in het streek plan-ontwerp aan dit als nationaal te beschouwen belang in vele opzichten ruim baan gegeven. In een streekplan moet echter ook aan andere belangen, waaronder er evenzeer van nationale aard kunnen zijn, aandacht worden be steed. Al die belangen moeten worden gecoördineerd en tot een goed geheel geordend, en men kan daarbij niet de andere belangen ter zijde schuiven. Men moet deze ordening als een alge meen belang zien. Uit hoofde van deze overwegingen moeten veelal beperkingen aan alle afzonderlijk te onderscheiden belangen worden opgelegd, en dit lijdt ook voor de grou". -te geen uitzondering, wil een harmonische ontwikkeling worden be vorderd. Uitgezonderd de ploegen, die zich in gespannen bezig hielden met het door steken van de bevroren straatkolken, heeft de gemeentelijke reinigingsdienst woensdagmiddag in het herv. jeugdge- bouw te IJmuiden-oost afscheid geno men van chauffeur A. Dam, de oudste van de oude ploeg, die het werk van het begin af meegemaakt heeft en die nu van een welverdiend pensioen gaat genieten. Doch voor men hem liet gaan is hem van alle kanten gezegd, dat zijn werken in dienst van de gemeen schap waardering heeft gevonden. Wet houder J. C. Aschoff sprak daarbij de wens uit, dat bij dé terugblik op bijna 40 jaar dienstverband bij de gemeente Velsen de prettige herinneringen mogen overheersen. De wethouder maakte van deze ge legenheid gebruik om te zeggen, dat het gemeentebestuur bijzondere waar dering heeft voor de manier, waarop vooral de laatste tijd de reinigings dienst met de alsmaar besneeuwde we gen heeft gewerkt. De directeur van de dienst, de heer J. H. van der Burg, prees de heer Dam om de wijze, waar op hij van paardentractie op het ge motoriseerde vervoer had weten over te schakelen. Wethouder C. P. J. Maas, P. de Jong en J. Böhm voerden even eens het woord. Namens het personeel j was een lamp aangeboden. Bij de Hilversumse politie is aan gifte gedaan van een inbraak naast de A.V.R.O.-studio in een bij deze om roepvereniging ook in gebruik zijnde villa aan de s-Gravelandseweg. Uit de kamer van de programmaleider, de heer H. de Wolf, werden ontvreemd een ets, twee vaasjes, een porseleinen beeld, drie ivoren aapjes, een koperen sigarettenaansteker en een vloerkleed. De politie stelt e enonderzoek in. Advertentie De vaste commissie van de plan- dienst schrijft naar aanleiding van een bezwaarschrift van de fa. P. Donker sloot en zn. het volgende: Door aanleg van de Velser tunnels en meer nog door verplaatsing van de pontverbinding naar de plaats van de bestaande spoorbrug, zal adressants motorveerdienst nabij dit laatste pont vermoedelijk geheel overbodig worden. Bier -is sprake van een rechtmatige overheidsdaad en deze is onvermijde lijk. Adressants bezwaar richt zich ook eigenlijk niet tegen het streekplan zelf, maar tegen de verwezenlijking daar van. Het valt echter te verwachten, dat de behoefte aan aanvullende verbindin gen tussen de oevers van het Noordzee kanaal zich weer elders zal doen gevoe len, b.v. nabij de tunnels welke immers niet door voetgangers en fietsers ai dan niet met hulpmotoren gebruikt zullen kunnen worden. Die behoefte zai bij de ontwikkeling aan de IJmond nog aanmerkelijk kunnen stijgen. Het streekplan zal aan het openen van een dergelijke verbinding niet in de weg behoeven te staan. Op geschikte punten zullen aanlegplaatsen en daarheen lei dende wegen kunnen worden aangelegd. Dit zijn geen zaken van regionaal be lang, welke in het streekplan geregeld kunnen worden, maar van de gemeente en van de beheerder van het Noordzee kanaal. Adressant is reeds naar deze instanties verwezen. Wijziging van het streekplanontwerp, welke ten dezen geen uitkomst kan bieden, is hier dan ook eigenlijk niet aan de orde. De Plaatwellerij beschikt thans nog over geen 4 ha eigen terrein. Het bedrijf zal conform het streekontwerp, in to taal ca. 7 ha eigen terrein kunnen ver krijgen, benevens ca. 2 ha erfpachts terrein. Volgens het bezwaarschrift zou zij over ca. 18 ha. grond willen beschik ken. Daardoor zouden echter een goede binnenscheepvaarthaven ten N.O. van de Plaatwellerij en een goede spoor wegkruising met de wegtunnelrit on mogelijk worden. Dit zijn' elementen van zo groot belang, dat die der Plaatwel lerij daarvoor moeten wijken. De situatie van de Plaatwellerij, on middellijk langs het Noordzeekanaal en onmiddellijk naast de tunnels, maakt in dit verband een ruime uitbreiding helaas niet mogelijk. Het bedrijf is ook niet van die aard, dat het economisch aan een ligging nabij de IJmond gebonden is. Zo nodig zou bij een grote expansie ervan tot een tweede vestiging elders kunnen worden overgegaan. Het streekplanontwerp staat een voldoende expansie van de bestaan de vestiging niet in de weg en vormt slechts een rem voor een meer dan nor male ontwikkeling. Dit 'valt te betreu ren, maar moet onvermijdelijk worden geacht, aldus de vaste commissie naar aanleiding van het bezwaarschrift van de Plaatwellerij tegen het streekplan IJmond-noord. Advertentie Plaatsen tel. 64171, N.Z. Voorburg wal 165 en aan het Concertgebouw Amsterdam. Op zondag 4 maart HBC—HOLLANDIA ZAANDIJK—DEM ADO—ALCM. VICTRIX USVU—NAUTILUS NAS—ETO ONZE GEZELLEN—DCO ROODENBURG—WSB SJC—TONEGIDO LISSE—MEERBURG DOCOSTEYLINGEN De RAI-tentoonstelling van personen automobielen blijft zeer grote belang stelling trekken. Dinsdag werd de ex positie door 20.000 personen bezocht, waarmee het totaal over vijf en een have dag steeg tot 94.000. Woensdagmor gen stroomde de tentoonstellingshal weer vol en tegen het middaguur pas seerde de 100.000ste bezoeker de loket ten. De bouw van het kantoor- en. fabriekscomplex voor Merck-Sharp en Dohme Nederland, op een terrein aan de Nijverheidsweg te Haarlem, is bij onderhandse aanbesteding opgedragen aan de aanneming-mij. „De Kondor" te Amsterdam.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7