Nog geen vertrouwen' Gesprek over de lonen voor tweede maal afgebroken Werkgevers bereid tot een 3 pct.- uitkering, echter beswaar tegen een algemene loonmaatregel S.53S, s rass, s-zjsz E Moskou Molly Pineau wil het ijs tussen Moskou en het Westen trachten te breken Oneens met de politiek die t.a.v. Rusland is gevoerd Frankrijk erkent de onafhankelijkheid van Marokko Overleg tussen „soevereine en gelijke staten" wordt voortgezet Slag op slag Toestand van Zweeds schip kritiek Raadsels rond Het weer. Soekarno aanvaardt ontslag kabinet Diplomaat ernstig gewond op Schiphol aangekomen IMÉÉI USB VAKCENTRALES ACHTEN SITUATIE ERNSTIG Niet gebroken, wel scheuren in romp Westerling moet voor „ereraad" verschijnen Ongeluk in Uruguay ISEiSSlilf i ZATERDAG 3 MAART 1956 79sfe JAARGANG No. 26542 Sociaal commentaar Officieel diner in het paleis op de Dam verhoogde bouwkosten. VERHOOGDE bumagen Barnes Heren ssiède jasjes IIO Weinig verandering Overleg over vervanging - van demissionaire door zakenkabinet BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: J. J. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severlru NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIfcNIlfclAklbk li cents per mwimeier- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, 12-17 per maand, f6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na SJ0 uur 's avonds tel. 21544. (Van een bijzondere medewerker) Het is te begrijpen, dat onze dag bladen het bericht van het ver nieuwde overleg in de Stichting van de Arbeid als voorpagina-nieuws brachten. Geen denkend mens in Neder land was immers verheugd over deze breuk. Of het herstelde contact inmiddels ook een hersteld vertrouwen betekent, is een vraag van andere orde. Voor wat de top betreft, moet men aanne men, dat er inderdaad weer kan wor den gesproken van een zeker vertrou wen, omdat het anders geen zin zou hebben bij elkaar aan tafel te gaan zitten. Zoals men elders op deze pagina kan lezen, zijn de vertegenwoordigers der werkgevers en werknemers in de Stich ting van de Arbeid gisteravond opnieuw uiteengegaan, omdat men niet tot over eenstemming kon komen. Red). Maar de breuk aan de top had uiterst merkwaar dige gevolgen bij de leden van de vertegenwoor digende organisa ties. Wij hoorden van groot-werkgevers, die uiterst verbaasd waren over het standpunt, door hun vertegenwoordigers in de S.E.R. en Stichting ingenomen, werkgevers, die niet alleen bereid wa ren en zijn de verlangens van de werk nemersvertegenwoordigers in te willi gen, maar die dat bovendien, al of niet met toestemming van het College van Rijksbemiddelaars reeds hebben gedaan. De leden van de arbeiders vakcentra les, onder wie de mensen worden ge vonden, die de breuk als demonstratie van ontevredenheid met de gang van zaken zien, komen voor zover het een herstel van vertrouwen betreft, een stuk bij hun leiders achteraan. En het is goed als men weet, hoe deze mensen er over denken. Hun redenering moge dan in tegenstelling tot het ruimte-rap port niet wetenschappelijk zijn, het is in zekere zin toch een begrijpelijke redenering. Vooreerst hebben we met het sim pele feit te maken, dat er nog belang rijke groepen zijn, die met een week loon thuiskomen, waarvan ieder zonder meer moet zeggen, dat dit armoede be tekent. En hoe mer nu ook de zaak draait of keert, in een tijd van wel vaart kan toch moeilijk worden aan vaard, dat ar mensen zijn, die, hun arbeidsplicht vervullende, dientengevol ge en desondanks een bestaan moeten leiden dat beneden het zedelijk mini mum ligt. Het zij onmiddellijk toege geven, dat deze toestand geen massaal verschijnsel is in Nederland. Maar vol komen begrijpelijk mengen _eze groe pen zich het sterkst in het plaatselijk gesprek. En ook deze groepen lezen de kranten, ook zij horen van goede bedrijfsresultaten, van een erkenning, dat er over het algemeen ruimte was om in 1955 meer loon uit te betalen dan in werkelijkheid is gebeurd. Wie zal zich dan verbazen wanneer de sim pele vraag komt: waarom moet het dan 7 tot 8 maanden duren vóór men tot uitkering overgaat? Men leide hier intussen niet uit af, dat de geschoolde vak arbeiders voldaan zijn in dien uan de minimum-lijders iets meer recht is gedaan. Het optreden van hun vakbondsleiders heeft hen reeds maan denlang doen verwachten, dat het over leg tot enig redelijk resultaat zou voe ren. Ze zijn in die mening versterkt door de erkenning var werkgeverszijde, dat er, S.E.R.-rapport of niet, wel iets kan gebeuren. En hier begint de psychologie van het verleden weer eer. duidelijk woord mee te spreken. Men kan zeggen, dat het fout is om altijd met het verleden rekening te houden, maar de recente gebeurtenissen versterken de indruk, dat dit nog altijd gebeuren moet. Tot aan de oorlog was het loonoverleg dik wijls een kwestie van loten en bieden. Werkgevers en vakbondsmensen ston den soms tegenover elkaar als een marktkoopman tegenover een huisvrouw: 10 gevraagd, 6 geboden, voor 8 gekre gen. Beider hielden rekening met het feit, dat de één overvroeg en de ander zou onderbieden. Op zich is zoiets toch eigenlijk minderwaardig, en alleen ge schikt voor koehandel of iets derge lijks. Tn de bonafide kruidenierszaak gaat men toch ook niet pingelen over de prijs van een pond suiker. Wanneer dit de mentaliteit in het overleg zou moeten zijn, dan is het geen overleg meer in de zin zoals de statuten van de Stichting van de Ar beid het bedoelen. Wij hebben de stel lige indruk, dat de voorstellen van werknemerszijde deze maal zeker geen onde'handelingsvoorstellen waren fn die zin, dat in hun achterhoofd de ar beidersleiders er op rekenden de helft van het voorgestelde te bereiken, waar mee ze dan nog tevreden zouden zijn. En deze indruk leef', ook heel sterk onder de leden van de vakorganisa ties. Met de 6 pet. verhoging van 1954, welke toch inderdaad tot een verbete ring heeft geleid, werden de verbonds- leidei- heus niet door hun leden gefe liciteerd: men had 8 verwacht. Nu heeft men minimum-eisen gesteld. Het vertr wen, dat het herstelde contact wee: tot een werkelijk verantwoordelijk overleg moet doen groeien, zal pas te ruggekeerd zijn, indien van werkge verszijde begrip is getoond voor het feit, dat de huidige eisen minimum eisen zijn. Laat ons hopen, dat het her stelde contact in ieder geval zal leiden tot herstel van vertrouwen. (Dit artikel werd geschreven voordat de besprekingen in de Stichting van de Ar beid opnieuw waren vastgelopen. Red.) President en leden van het interna tionaal gerechtshof te 's-Gravenhage zijn vrijdagavond de gast geweest van het Koninklijk Paar voor een diner in het paleis aan de Dam te Amsterdam. Koningin Juliana en Prins Bernhard ar riveerden omstreeks acht uur ten pa- leize. Leden van de hofhouding zaten mede aan. In de vrijdagmiddag gehouden ver gadering van het bestuur van de Stich ting van den Arbeid, waarin bespre kingen werden gevoerd over het ioon- beleid, is het opnieuw niet tot een ak koord gekomen. De besturen der drie vakcentralen, het N.V.V., de K.A.B. en het C.N.V., delen mede, dat het onmogelijk is ge bleken, met de werkgeversorganisaties overeenstemming te bereiken. De besturen der vakcentralen achten de thans ontstane situatie dermate ern stig, dat zij zich daarover eerst in eigen kring wensen te beraden, alvorens na dere mededelingen te doen. Van de zijde der in de Stichting van den Arbeid samenwerkende gezamenlij ke centrale werkgeversorganisaties is ons, in een communiqué van de raad van bestuur in arbeidszaken, het vol gende meegedeeld: "In hot bestuur van de Stichting van oen Arbeid werd de bespreking voort gezet omtrent de te nemen loonmaat regelen. Kennis werd genomen van een technisch rapport aangaande het cijfer matige uitgangspunt, dat bij de bespre king zou worden gevolgd. Vastgesteld kon worden dat in het bestuur van de Stichting over dit uit gangspunt volledig overeenstemming bestond. Dit uitgangspunt bracht mede dat voor het verdere overleg met be trekking tot een verhoging van de loon- i som op jaarbasis de volgende percen tages zouden kunnen dienen: 1955 2,5 procent. 1956 2,2 procent. 1951 1 of 2 procent. Voor 1957 werd buitendien rekening gehouden met een compensatie voor de komende wettelijke ouderdomsverzeke- ring en de huurverhoging. De werkgeversorganisaties vonden in dit uitgangspunt aanleiding hun stand punt als volgt te formuleren: 1. De werkgeversorganisaties z;in be reid medewerking te verlenen aan het openen van de mogelijkheid tot het ver strekken van extra-uitkeringen tot ten hoogste 3 procent van het jaarloon, In dien en voor zover hierover in de be drijfstakken, eventueel ondernemingen, overeenstemming wordt bereikt en met dien verstande, dat hiervan zullen zijn uitgezonderd gevallen, waarin reeds door middel van uitkeringen, verband houdende met de winst, de werknemers geacht kunnen worden een aandeel: in de toegenomen welvaart te hebben ont vangen. Uitvoeringsmodaliteiten wor den overgelaten aan het bedrijfstakge- wijze overleg. 2. De werkgeversorganisaties blijven in rband met de in 1956 en in begin 1957 te verwachten stijgingen van de loonkosten onoverkomelijk bezwaar koesteren tegen een algemene loon maatregel (het verleggen van de richt lijn), omdat aldus geen rekening zou kunnen worden gehouden met de eco nomische situatie in de verschillende bedrijfstakken. 3. De werkgeversorganisaties zijn be reid mede te werken aan het invoeren van een meer gedifferentieerd loonbe- leid, hetwelk in 1956 zal mogen leiden tot een verhoging van het gemiddelde Nederlandse loonniveau met ma ximum 3 procent. Een geleidelijke ten uitvoerlegging wordt hierbij veronder steld. De vertegenwoordigers van de land bouw wensen hierbij te zien aangete kend, dat zij de voorgestelde differen tiatiemogelijkheid te ruim achten. De werkgeversorganisaties zijn van oordeel dat deze voorstellen op ruime wijze beantwoorden aan de cijfermatige conclusies waaromtrent in het stich tingsbestuur overeenstemming bestond. De werknemersvertegenwoordigers za gen in deze conclusies geen aanleiding in hun aanvankelijke voorstellen wijzi ging te brengen. Bovenstaande gang van zaken leidde ertoe dat geen overeenstemming werd verkregen." was in Parijs de vorst van een van ,fn herademde de lichtstad na hnar r,„,e. ernstigste koude-periodes in Pnriizena^edenis> °f de Parisiennes en ken en vin fochten hun geliefde par- oourg. De toestand van het Zweedse schip Ecuador, dat woensdag op de Terschel- linger gronden is vastgelopen, is niet 20 ernstig als men vrijdag meende. Het schip is niet in tweeën gebroken, maar zijn wel grote scheuren in de romp. •Men meent dat het nog niet verloren is. Intussen worden in allerijl maatrege len genomen om de ruimen leeg te Pompen en een deel van de lading over y® brengen op lichters, die in Harlin- gen gereed gemaakt worden. Men wacht ?P beter weer, als de Ecuador het 'enminste uithoudt. en van de kleine raadsels van deze tijd staat sinds erikele weken bekend onder de naam „Moskou Molly". Tijdens de Tweede We reldoorlog deden figuren als „Lord Haw Haw" en „Tokyo Rose" hun uiterste best om geallieerde militairen en burgers door geraffineerde radio-programma's te winnen voor de zaak van de „As". Thans richten krachtige Russische korte-golf-zenders zich met speciale uitzendingen tot de Amerikaanse en Canadese militairen, die in het uiterste noorden van het Amerikaanse continent zeer belangrijk toerk doen. Zij vormen name lijk de bezetting van de „Distant Earley Warning", een keten van radar posten, die dient om verrassende aanvallen van de Rode luchtmacht op Canadese of Amerikaanse steden te voorkomen. Lichte en klassieke mu ziek, causerieën en persoonlijke boodschappen vormen het programma, dat de Amerikanen en Canadezen elke dag, vermoedelijk uit Wladiwostok, krijgen voorgezet. De voornaamste omroeper is een vrouw. Zij spreekt voortreffelijk Engels en haar luisteraars zijn haar „Moskou Molly" gaan noemen. De Amerikaanse en Canadese veiligheids-autoriteiten maken zich niet erg bezorgd over de invloed, die Molly op het D.E.W.-personeel uit oefent, maar zij verbazen zich wel over de rijkdom aan accurate inlich tingen, waarover zij blijkt te beschikken. Zij richt zich dikwijls tot Ame rikaanse en Canadese militairen, die zij met naam en toenaam kent, en vertelt opmerkelijke bijzonderheden over hun dagelijkse werkzaamheden en over hun huiselijk leven. Het is voorgekomen, dat zij de eerste was, die een Canadese officier op de hoogte stelde van zijn naderende over plaatsing. Molly roddelt ook graag over het doen en laten van de gezinnen, die de militairen in Canada of Amerika hebben achtergelaten. Zij geeft soms gedetailleerde lijsten van binnengekomen en vertrokken vliegtuigen. Haar grootste nummer heeft zij tot dusver gebracht, toen zij een piloot waarschuwde, dat een van de landing slichten niet brandde. Zij had gelijk. Het landingslicht brandde niet. Ter gelegenheid van zijn 80ste verjaardag De kinderen boden Hem o.a. een grote ontving de H. Vader gisteren kinderen van de leden van het corps diplomatique, taart aan. Dit is het moment waarop de Paus van twee peuters een bouquet lente bloemen ontvangt. A o Verwachting tot zondagavond (opgemaakt te ll. 15 uur) ?waar bewolkt met plaatselijk viuge regen, maar voornamelijk in "e noordelijke helft van het land ook verspreide opklaringen. Matige »ot vrij krachtige westelijke wind. weinig verandering in temperatuur Zon: 7.21-18.27 Zondag: Zon: Maan: 2.29-10.32 Maandag: 7.19-18.29 Maan: 3.21-11.21 De Franse regering zal binnenkort het initiatief nemen om te trachten het ijs tussen de Sovjet-Unie en het Westen te breken. Politieke waarnemers leiden dit af uit twee belangrijke verklaringen, die gisteren in de Franse hoofdstad zijn af gelegd. Op de eerste plaats heeft het ministerie van buitenlandse zaken mee- L d?e,ld' dat premier Guy Mollet en zijn tian p' r Van buitenlandse zaken, Chris- n'can, in mei op uitnodiging van Jet-regering naar Moskou zuilen siseh'e 1 P°n? "a het bezoek van de Rus- ®S.„ aan Londen. Mollet en Pi- i tt t>- beiden socialist. En verder een l,mnhau een P«w uur later, tijdens Lirpnw!811 de Brits-Amerikaanse P I nntene verb'aarcl, dat hij het Zeeifeliikc tnne "au dt' Politiek, die de westelijke mogendheden de laatste paar hebben gevoerd Van de Sovjet-Unie Pineau zei, dat de westelijke mogend heden „de geweldige fout" hadden be gaan de problemen der veiligheid te beschouwen als de enige internationale problemen die hèt Westen moest aan pakken. „Tegenover twee alternatieven het een betrekking hebbend op het militaire vraagstuk en de veiligheid tegen iedere prijs, het ander, bestaande uit eindeloze vredesaanbiedingen zal de openbare mening noodzakelijk de man volgen, die vredesoplossingen aanbiedt, zelfs indien zij niet oprecht zijn, er niet de man, die altijd over de militaire oplossing spreekt". Deze uitlating werd door het Brits-Amerikaanse gehoor opgevat als kritiek op de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles. Pineau legd er de nadruk op, dat de westelijke wereld verder moet gaan dan een zuiver statische opvatting van het vreedzaam naast elkaar bestaan. De westelijke landen zouden uiteindelijk het onderspit moeten delven tegen de com munistische propaganda, indien de communistische propaganda in de wes- teiqke wereld mogelijk blijft, terwijl de westelijke propaganda onmogelijk blijft in de communistische staten. Aan de andere kant, aldus Pineau, zouden de communistische landen, in dien het ijzeren gordijn zou worden opgehaald, niet ongevoelig blijven voor de propaganda van de vrije lan den. Er staan geweldige mogelijkhe- - den voor ons open. Ik zal de Franse politiek stelselmatig oriënteren op cul turele uitwisselingen tussen Oost en West. Ik wil onze Brits-Amerikaanse vrienden ervan overtuigen, dat het nodig is, dat wij onze buitenlandse politiek herzien. Wij moeten thans een vredespolitiek opstellen, teneinde er voor te zorgen, dat ons gemeenschap pelijk ideaal van rechtvaardigheid, gelijkheid en vrijheid de overhand krijgt. Pineau klaagde er voorts met onge wone openhartigheid over, dat de poli tiek van Amerika', Engeland en Frank rijk ten aanzien van de wereldproble men niet voldoende gecoördineerd is. Dat was vooral gebleken in Noord-Afri- ka (Algiers en Marokko), Indo-China (ten aanzien van de regering Ngo Dinh Diem) en het Midden-Oosten (het pact van Bagdad), zo betoogde Pineau. President Soekarno heeft vanmorgen het ontslag van het kabinet-Burhanud- din Harahap aanvaard. Premier Hara- hap heeft vanmorgen het ontslagverzoek van het kabinet aan de president over handigd in het paleis te Bogor, in aan sluiting op een officiële bekendmaking, dat het eerste gekozen parlement 26 maart zal worden geïnstalleerd. Onder dankzegging voor de door hen gedurende het zeven maanden lange bestaan van het kabinet aan den lande bewezen diensten, verzocht president Soekarno de ministers in functie te wil len blijven ter behandeling van de lo pende zaken. Hij deelde mede met vice- president Hatta te zullen overleggen of het nodig is dat hét demissionaire kabi- net-Harahap voor de interim-periode van ongeveer drie weken moet worden vervangen door een zakenkabinet. Voorts zal hij met drs. Hatta de aan wijzing van een formateur van een nieuw kabinet op basis van de uitsla gen der eerste algemene verkiezingen bespreken. Onder voorzitterschap van de heer P. J. Gallard de voorzitter van de Nederlandse conservatieve partij is een ereraad gevormd, die van Wester ling rekening en verantwoording zal verlangen over de wijze, waarop deze de „belangrijke bedragen" heeft be steed, die naar de raad mededeelt hem ter hand zijn gesteld. De raad is van plan volgende week een zitting te hou den. Aan Westerling zal een oproep ge zonden worden om te verschijnen. Of hij er gevolg aan zal geven is nog niet bekend. Naar de secretaris van de ereraad verklaard heeft, wordt Wester ling verdacht van verduistering. Mocht hij weigeren te komen, dan zal een klacht worden ingediend bij de officier van justitie. Dit zal eveneens gebeuren, als bij het verhoor door de ereraad zijn schuld komt vast te staan. Een groep Algerijnse studenten heeft voor het Parijse Palais de la Mutualité ge demonstreerd tegen een daar te houden anti-koloniale vergadering. Toen de politie ingreep, zetten de demonstranten hun protest-actie voort op de Boule vard Saint Michel, waar het echter, zoals deze foto laat zien, opnieuw tot een treffen met de politie kwam. Frankrijk en Marokko hebben gisteren op het Franse ministerie van Buiten landse Zaken een verklaring onderte kend, waarbit de onafhankelijkheid van Marokko, compleet met eigen leger en diplomatieke dienst, is vastgelegd. De overeenkomst, dié zowel in Londen als in Washington met vreugde is begroet, is ondertekend door de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Pineau, en de premier van Marokko, Si Bekkai. Hier mee is de eerste fase van de onderhan delingen ter definiëring van de onaf hankelijkheid van Marokko, met „on derlinge afhankelijkheid" ten aanzien van Frankrijk, geëindigd. Het overleg zal worden voortgezet. Terwijl in Parijs de laatste hand werd gelegd aan de gemeenschappelijke ver klaring hebben ongeveer driehonderd Marokkaanse opstandelingen bij Taza een Frans militair convooi aangevallen, waarbij drie legionairs werden gedood en elf gewond, terwijl eenheden van de Franse luchtmacht zijn ingezet om het convooi te ontzetten. In de gemeenschappelijke Frans Marokkaanse verklaring wordt o.m. ge zegd, dat het verdrag van Fez, waarbij Marokko in 1912 een Frans protectoraat werd, door de ontwikkeling van Ma rokko niet meer in overeenstemming is met de tegenwoordige opvattingen en de Frans-Marokkaanse betrekkingen daarom niet langer kan bepalen. Frank rijk erkent plechtig de onafhankelijk heid van Marokko. De Frans-Marokkaanse onderhan delingen in Parijs zijn besprekingen tussen „soevereine en gelijke staten" Het doel ervan is de organisatie van Frans-Marokkaanse „samenwerking op basis van vrijheid en gelijkheid, voor al op het gebied der defensie, buiten landse betrekkingen, economie en cultuur". Ook zullen „garanties voor de rechten en vrijheden van Fransen in Marokko en Marokkanen in Frank rijk" vastgelegd worden. In een protocol verklaren de Franse en Marokkaanse ministers, dat Frank- Drummer Jimmy Rogers legde donderdag in Columbus (Ohio) on verwachts zijn stokken neer, zei: „Well, boys, that's it" en beëindigde daarmee zijn drummer-marathon. De 26-jarige neger was sinds maandagmiddag onafgebroken aan het drummen en had dit 80 uur, 35 minuten en 14 seconden volgehou den. Hiermee sloeg hij het oude we reldrecord, dat op 68 uur, 11 mi nuten en 47 seconden ten name van Sam Ulano uit de Bronx, New York stond. rijk zal helpen bij de oprichting van een Marokkaans leger. Gedurende de overgangstijd blijft de positie van het Franse leger in Marokko ongewijzigd De sultan heeft soevereine rechten op het gebied der wetgeving, aldus het protocol. De Franse vertegenwoordigd in Marokko zal de titel van „Franse hoge commissaris" krijgen. Hij zal op de hoogte gehouden worden van de de creten die de sultan uitvaardigt. Minister Pineau deelde na afloop aan de pers mede, dat de overeenkomsten die door de regeringen van Frankrijk en Marokko zijn opgesteld, nog ter be krachtiging bij het Franse parlement zullen worden ingediend. De Marok kaanse minister Guedira verklaarde la ter evenwel tegenover de journalisten, dat deze bekrachtiging „zuiver een kwestie van Franse binnenlandse wet geving is". De verklaring en het pro tocol nemer, van nu af aan de plaats in van het verdrag van Fez en Marok ko is bevrijd van de Franse protectie, zo zei hij. Het overleg zal in de komen de weken worden voortgezet. (Rtr.-AFP-UP) (Van een verslaggever) De attaché van de Nederlandse diplo matieke vertegenwoordiging in Monte video, mr. F. Berger, is gisternacht ern stig gewond op Schiphol aangekomen en vandaar direct naar een ziekenhuis in Amsterdam vervoerd. Sedert Kerstmis van het vorige jaar, toen de heer Berger een ernstig auto-ongeluk overkwam, is hy bewusteloos en gevaarlijk ziek. Al die tijd is hij in Montevideo ver pleegd. De verwondingen die hij bij het auto-ongeluk in Uruguay heeft opge lopen, waren echter dermate gecompli ceerd dat behandeling in Nederland noodzakelijk werd geacht. Ondanks ver schillende operaties is in zijn toestarvt weinig verbetering getreden en is hij nog steeds buiten bewustzijn. Op aan raden van de neuroloog prof. dr A Biemond, die hem in Montevideo on derzocht heeft, is mr. Berger per KLM- vliegtuig naar Amsterdam gebracht Voor het vervoer moesten speciale voor zieningen worden getroffen. Er was plaats ingeruimd voor de brancard en de verzorgers. Het transport is naar het oordeel van de verzorgers uitstekend verlopen. Onmiddellijk na zijn aan komst is de heer Berger naar het Wil- helminagasthuis gebracht.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1