Gaat Bloemlust II naar Duitsland? Fiasco in Lisse noopt tot emigreren „Men is te lamlendig om Bloemlust te bezoeken" Voorlichtingsavond van E.V.O. aid. Noord-Holland Dodelijk ongeval in Kleine Houtstraat „ANGST" een film van Rossellini Trage film in Studio met sterk spel Van Ingrid Bergman „To catch a thief" in Rembrandt I DE WEEK VAN DE VROUW H H JOH, A, SUYKERBUYK N.V. Drie wethouders in Heemstede? Laatste Tour de France voor Gerrit Voorting Biljarten De Klokkenluider Mensen zoals jij en ik Het recht om geboren te worden Het Spinneweb Keulen? Waarborgsom Alfred Hitchcock doet het rustiger aart VOORJAARSBEURS IN HET KRELAGEHUIS Roxy AGENDA ZATERDAG 3 MAART 1956 PAGINA 2 Adviezen voor haar- en huidverzorging Coiffures - Créations Thorbeckestr. 11, tel. 3382, Zandvoort Koude-gratificaties voor gemeente - ambtenaren HEEMSTEDE Burgerlijke Stand Haarlem Broei in kolenbunker Gemeente raad Heemstede IN BRINKiMANiN TE HAARLEM Als hij weer gekozen wordt 67-jarige dame het slachtoffer De kerstkraak in Halfweg Zes maanden geëist tegen werkster, die in de buit deelde Kampioenschap van Haarlem, 3e klas Palace Minerva Frans Hals Apotheken en dokters diensten In principe voelen bestuur, inzenders en juryleden van ,31oemlust" er voor om volgend jaar de 2de ten toonstelling niet in Lisse, maar ergens in het buitenland te houden, waarbij Duitsland wel ernstig in aanmerking komt. Tot deze principiële uitspraak voorlopig zonder beschouwing van de financiële gevolgen kwam men gis termiddag tijdens een bijeenkomst in ,,De Nachtegaal", die was belegd naar aanleiding van het zeer teleurstellende bezoek aan de laatste show in Lisse. Uiteraard ging men bij deze uitspraak van het standpunt uit, dat het een be hoorlijke tentoonstelling zou moeten worden, een waardige representant van het bloembollenvak. Als inleiding van de bijeenkomst, waarvoor veel belangstelling bestond, gaf de voorz. v. d. stichting „Bloemlust", de heer C'. J. Segers, een verklaring, die begon met een overzicht van de historische ontwikkeling van de ten toonstelling. Ondanks moeiten en zorgen ging het altijd goed. Tot dit jaar. De resultaten van de laatste show, welke buitengewoon mooi was, waren dermate teleurstellend, dat het bestuur ge meend heeft niet zo te mogen doorgaan. De oorzaken van het geslonken aantal bezoekers zijn verschillend. De finan ciële strop is niet eens het ernstigste, veel erger is het, dat de vakgenoten getoond hebben geen interesse te hebben voor een vaktentoonstelling. Spreker nam het woord over, dat reeds voor de opening gesproken was: „Men is te lamlendig om Bloemlust te bezoeken". Ergerlijk was, het, dat hon derden kwekers, die met die strenge vorst niets te doen hadden, het eenvou dig vertikten om naar de show te gaan. Reizigers, die thuis waren, namen zich niet eens de moeite om Bloemlust in de plaats van hun inwoning te bezoeken. „Bij een dergelijke mentaliteit en slappe houding is het bestuur de lust ontnomen om nog iets voor die vak genoten te doen". De grote vraag is nu, wat moet er gebeuren? Daarom wilde de heer Segers de mening van de aanwe zigen graag horen. Het begon een beetje moeizaam. De heer De Ruyter vatte het eerst moed en stelde voor terug te gaan naar de intieme, kleine vakteutoonstellingen, zo als die vroeger in Sassenheim gehou den werden, maar niemand voelde daar iets voor. Men ging van het standpunt uit, dat men elke maandag in Haarlem en elke donderdag in Hillegom een vak tentoonstelling kon zien van potten op een tafel. Even werd nog gedacht aan een stad in Nederland, maar dan blijft het geen vaktentoonstelling, terwijl de afnemers in het buitenland toch ook vakgenoten zijn. De heer Segers durfde zelfs te zeggen, dat men op de laatste bloemlustshow relatief meer Duitsers dan Noordwjjkerhouters had gezien. Langzamerhand kwam men meer op het buitenland, waarbij vooral het oog gericht werd op Düsseldorp of Keulen, met de laatste bij voorkeur in verband met een grote tentoonstelling, welke er in februari gehouden zou worden. Voor al wat betreft de financiële zijde op perde men veel bezwaren. Hoewel de heer G. B. de Vroomen zich als een warm voorstander ontpopte van het idee afstamden bestaan er haast niet meer" verheelde hp niet, dat de kosten wel eens dicht bij de halve ton zouden kunnen komen te liggen en aangezien Bloemlust er financieel niet zo best voorzit, zou dat wel eens be zwaarlijk kunnen zijn. En voor een pa tronage van Bloembollencultuur voelde h{j helemaal niets, evenmin als de heer B. Warnaar „Liefst alles in eigen hand houden". De heer Nijssen suggereerde een waarborgsom per ingezonden plan, welk bedrag bij een eventuele winst terug betaald zou worden. Daar had men wel oren naar, maar het was de heer D. W. Lefeber, die al deze financiële details nog even van zich wilde afschuiven. Hif kon de voorzitter zo ver krijgen, Advertentie dat deze de vergadering vroeg een prin cipiële uitspraak te doen, ongeacht de financiële consequenties, waarover la ter nader beraad kan volgen. Men ging wel van het standpunt uit, dat het in het buitenland minstens een evengoede show zou moeten worden als hier in Nederland, terwijl de eerste show, welke gepaard gaat niet de mechanisatieten- toonstelling gehandhaafd zou blijven. Slechts twee personen waren tegen een show in het buitenland. De voorzitter om principiële redenen, de heer ALke- made in verband met het tijdstip. Voor het overige had men er wel oren naar, zodat het niet mogelijk is, dat Bloem lust H volgend jaar gaat emigreren. In antwoord op vragen, die het raads lid G. K. Janssen (P.v.d.A.) 27 februari schriftelijk aan B. en W. heeft gesteld, deelt het college thans mede, dat het reeds op 21 februari besloten had ge meenteambtenaren in de buitendienst een koude-gratificatie toe te kennen. De hoofden van takken van dienst heb ben beoordeeld wie er voor in aan merking kwamen. In principe bedroeg de gratificatie f25.waarvan de loon belasting door de gemeente werd vol daan. In totaal hebben 658 personen een gratificatie ontvangen, welke is uitge keerd op 23 en 24 februari. De betrok ken ambtenaren zijn werkzaam bij het Gemeentelijk Energiebedrijf, de Gem Geneeskundige- en Gezondheidsdienst, Haven- en Marktwezen, Hout, Plantsoe nen en Begraafplaatsen, Incasso-, Stor tings- en Ophaaldienst, Lichamelijke Opvoeding, Sport en Jeugdzaken, Open bare Werken, Gemeente Reiniging enz., Openbaar Slachthuis, Gem. Dienst voor Soc. Zaken, Secretarie, Gemeentepolitie, Kantoor Gemeenteontvanger, Bureau voor Huisvesting en Gemeentelijk Wa terbedrijf. GEBOREN E. Oosterhuis-Weisz, z; B. S. Damave-van Schaik, z; H. C. A. Brinkmann-Gründemann, z; A. Klein Schiphorst-Verzijlbergh. d; J. C. van Haaster-Meewisse, d; G. C. van Velzen- Derwort, d; Chr. J. E. de Vreeze-Wemer, d, J. M. Wielders-Kamps, d; M. E. Kem- per-Lagerweij, d: S. W. Becker-Gruteke, d; C. D. M. Luijten-Montauban, d; J. van Zwieten-Broere, d. OVERLEDEN: K. Dijt, 79 j. Corne- lissteeg; G. J. H. van Lqijengoed, 75 j, StujjvesantpieinJ. J. van der Vossen, 90 j, A. L. DyserinckstraatW. C. Kol Rufisenaars. 56 j. Westerhoutpark: M. C. J. Cats-Rennette, 73 j. Kamperlaan; A. A. van Beurden-Hoogmolen, 82 j. Mr. Comelisstraat. Men schijnt in het seniorenconvent van de Heemsteedse gemeenteraad nog niet tot overeenstemming gekomen te zijn over de opvolging van wethouder H. W. Disselkoen, door wiens overlijden er een vacature ontstaan is in het col lege van B. en W. De P. v. d. A. stelt er uiteraard prijs op, dat de vacature vervuld wordt, en in dat verband wordt gedacht aan mevr. Vermeulen, het nieuwe raadslid, die zitting heeft voor genoemde partij. Uit de inlichtingen, die ons bereikt hebben, zou te concluderen zijn, dat de andere fracties liever hei aantal van drie wethouders voorlopig gehandhaafd zien en dus niet willen overgaan tot een opvolger van wethou der Disselkoen. Vrijdagmiddag om vijf uur werd de Heemsteedse brandweer gealarmeerd voor broei in een kolenbunker aan de Kadijk, eigendom van de firma J. Braam. De brandweer was spoedig ter plaatse en wist de bunker zo dicht te benaderen dat volstaan kon worden met via een grote toevoerkraan een brede straal water op de 8 ton kolen te spui ten die dikke wolken damp omhoog deed komen. Om half zeven was het gevaar voor een echte brand geweken en kon de brandweer inrukken. De gemeenteraad van Heemstede komt maandag 5 maart, des avonds om acht uur, in openbare vergadering bijeen ter behandeling van een korte agenda. De agenda vermeldt o.m. beëdiging van het toegelaten lid mevrouw H. van der Meulen-Houwer, voorziening in de va cature van een wethouder, toekenning van een jaargeld aan mevrouw A. Dis selkoen-van Hinte. Het lidmaatschap van de Algemene Verladers en eigen Vervoerders Orga nisatie (E.V.O.) is vooral in deze tijd van groot belang. Zo sprak gisteravond de heer A. Timmerman, secretaris van de E.V.O.afdeling Noord-Holland, voor een groot aantal belangstellenden in Brinkmann aan de Grote Markt. Het was een voorlichtingsavond van de Eigen Vervoerders Organisatie, in het hoofdbestuur waarvan afgevaardigden van 13 verschillende bonden zitten. Zij behartigen de belangen van de kleine en grote particuliere bedrijven en be drijfjes. die op de een of andere manier te maken hebben met het transporteren van goederen. De heer Timmerman gaf in zijn ope ningswoord een duidelijk beeld van de voordelen die het lidmaatschap van de E.V.O. kunnen opleveren. Wanneer een lid bijvoorbeeld naar het buitenland moet vervoeren worden hem op ver zoek inlichtingen gegeven over douane formaliteiten, de opening van grens- kantoren, de afstanden, verzekeringsdo cumenten, belastingheffingen in het buitenland, enz. Hij krijgt grensdocu- menten, carnets, triptieken, internatio nale bewijzen en een volledige docu mentatie over het karakter van het in ternationale wegvervoer. De organisa tie adviseert voorts bij aankopen van nieuwe vracht- en bestelwagens, bij de inrichting van garages, het gebruik van elpegee, de ombouw of verlenging van het chassis, enz. De E.V.O. laat een periodieke auto-keuring plaats vinden door de speciale auto-keuringsdienst. Het is, aldus de heer Timmerman, slechts een kleine opsomming van de vele diensten die de vervoerders-orga nisatie haar leden biedt. Vooral echter is de juridische voorlichting van be lang. Regelmatig worden reeds aan chauffeurs en garagepersoneel instruc tiefilms vertoond over verkeersproble men en -veiligheid en overigens wor den zij wanneer er aanrijdingen zijn of andere wegproblemen, bijgestaan door de juridische afdeling. Zij behandelt en adviseert in gevallen van overtreding der verkeerswetten, bemiddelt met de tegenpartij en bij geschillen met bijv. garagehouders en autoverkopers. Na de korte inleiding van de heer Timmerman werde verschillende films vertoond met betrekking tot de moeilijkheden waarin vervoerders en verladers door de aard van hun werk zaamheden gemakkelijk kunnen gera ken. „Dagvaarding en veroordeling" luidde de titel van de eerste rolprent, waarin men ziet hoe de gang van za ken is bij een aanrijding en van welk een urgentie het kan zijn om enigszins op de hoogte te zijn van verkeerswet ten en -reglementen. Ook de tweede film, getiteld „Ongelukken gebeuren niet, doch worden veroorzaakt" was zeer interessant en instructief. Een fraaie kleurenfilm over een fabriek waar metalen in grote massa's worden verwerkt en mensen als nietige wezens, maar tegelijk geniale teugelvoerders, het spoor recht weten te houden, be sloot het programma voor de pauze. Men zag verder nog een filmstrip over „Misdadigers van de weg", die de wandaden van niets en niemand ontzien de wegpiraten in het licht stelde. De in Roosendaal wonende Haarlem mer Gerrit Voorting zal, indien hij weer gekozen wordt, dit jaar voor de laat ste maal aan de Tour de France deel nemen. Zakelijke beslommeringen Voor ting heeft onlangs in Roosendaal een rijwielzaak geopend zijn er de oor zaak van dat hij zijn carrière als inter nationaal wegrenner in de Ronde van Frankrijk wil besluiten. De populaire Gerrit Voorting zal zich echter niet ge heel uit de wedstrijdsport terugtrekken en blijft na de Tour de France aan wed strijden in Nederland en België deel nemen. Ook heeft hij plannen om op de baan te gaan rijden en zal dan in het komende of volgende seizoen bij de vrij dagavondwedstrijden in het Olympisch Stadion zijn geluk achter de motor gaan beproeven. Voor de wintermaanden houdt hij het oog gericht op Antwer pen en hoopt daar enkele kontrakten te krijgen. Vrijdagmiddag wilde te Haarlem de 67-jarige mevr. C. M. AntonisseVos uit de v. Bersteijnstraat de Kleine Hout straat nabij de Gasthuisvest oversteken. Zij was lopende en toen zij ongeveer op de helft van de rijbaan was, kwam er een motor aanrijden uit de richting van de Kleine Houtweg. De bestuurder remde krachtig om een ongeval te voor komen, maar hij stootte toch nog met zijn hoofd tegen het hoofd van de dame aan. Mevr. A. viel bewusteloos op de grond en moest naar het St.-Elisabeths- gasthuis worden overgebracht. In de loop van de nacht is zij daar overleden. De procureur-generaal bij het Am sterdamse gerechtshof heeft zes maan den geëist tegen een 54-jarige werk ster uit Amsterdam. Zij bekende 12.460.een deel van de buit van de inbraak, die op Kerstavond 1951 in de Boerenleen te Half weg werd gepleegd in maart 1954 in ontvangst te hebben genomen en het geld te hebben gebruikt. De werkster was door de Amsterdam se rechtbank tot zes maanden veroor deeld maar in hoger beroep gegaan, om dat zij de straf „zo naar" vindt. Begin 1954 had haar thans 76-jarige vader, die in Leeuwarden zijn straf uit zat voor de inbraak, haar laten komen en haar verteld, waar het geld in Am sterdam bewaard werd. Zij moest het geld maar ophalen en, mocht hem iets overkomen, dan mocht zij het hebben Toen de vader het vorige jaar uit de gevangenis kwam, was het geld op. Uitspraak 15 maart. In hotel „Het Hof van Holland" aan de Grote Markt is gisteravond sterk ge speeld in het toernooi om het biljart kampioenschap van Haarlem, derde klas kader 38/2. J. Wittekoek speelde een fraaie partij tegen clubgenoot J. Nobels en zegevierde met een gemid delde van 17.40. A. Swart was de enige die geen verliespunten boekten op de eerste twee wedstrijdavonden. Hij ver sloeg J. Willemse van S.V.V. met tien caramboles verschil. C. Hellingman van „Park Sociëteit" boekte een overwin ning op Nobels en heeft thans drie pun ten uit twee wedstrijden. De uitslagen waren: J. Wittekoek 250 17 61 14.70 2 J. Nobels 131 17 32 7.70 0 C. Philippo 237 2.9 58 8.17 0 J. Willemse 250 29 35 8.62 2 J. Willemse 240 26 44 9.25 0 A. Swart 250 26 40 9.61 2 J. Nobels 245 26 45 9.42 0 C. Hellingman 250 26 43 9.65 2 Woninginrichting op de Voorjaarsbeurs. FILMJOURNAAL JWWVWW NW.V Dat kritieken en andere zwarig- tiatief afscheid te gaan nemen van het heden welke bij tijd en wijle op leven waarmee dan meteen de mo- het particuliere leven van Ingrid gelijk „leerzame" maar overigens nog- Bergman plegen te drukken, haar bij- al oppervlakkige en weinig positieve zondere filmische speeltalenten niet heb- strekking van de film is aangeduid ben doen inboeten aan die fascinerende dan wordt dit afscheid filmisch zo natuurlijkheid, de vaak weergaloze ex- langdradig voorbereid, dat het de dra- pressiviteit en die subtiele feeling voor matiek verliest in de doorzichtigheid een ongezegde innerlijke dramatiek op «aar een happy ending. In deze zin het psychologische vlak, daarvan kan zwakt de film het innerlijke spel merk- men zich overtuigen in da Duits-Italiaan- baar af. se co-produktie „Angst", de jongste Intussen blijve de „Angst" voorbe- creatie van haar echtgenoot Roberto houden voor volwassenen. Rossellini. De film draait deze week We hebben bewondering voor de Amerikanen waar het hun ma nier van zaken doen en hun techniek betrelt, maar voor de film „De klokkenluider van de Notre Dame" naar het boekwerk van Victor Hugo welke deze week in Palace draait, kunnen we niet zo'n bewondering heb ben. In deze rolprent is de geschiede nis wel wat geweld aangedaan en het gegeven rijkelijk met sensatie overgo ten. Ongetwijfeld prachtig spel heeft Charles Laughtoj. te genieten in zijn huiveringwekkend» rol als bultenaar, die een lieftallig zigeunermeisje weet te redden uit de handen van een ge wetenloze schurk. Veertien jaar. in Studio. Overigens is het slechts dit onopge smukte, nu eens luchtige, dan weer met voelbare spanningen geladen, maar blijvend meeslepende spel van Ingrid, haar bewegingen en de ganse verbeel ding van de verdrongen en uitgedrukte emotie, die zij te bespelen heeft, mede die zeggingskracht en bezieling ontlenen aan de suggestiviteit der techniek, in de compositie en de cyclus der beelden, waarvan de artistieke bewogenheid van een Rossellini niet vreemd is. Met name accentueren de licht- en schaduwwer kingen de sfeer in deze film en mist het spaarzaam gebruik van flarden van muziek de functionele uitwerking niet. Overigens verloopt de film maar traag, ook al omdat de intrige niet bijster origineel en amper boeiend is. De innerlijkheid moet het 'm doen. Er is een driehoeksverhouding, er wordt chantage gepleegd en tenslotte zou er een zelfmoord zijn begaan, wanneer deze niet bijtijds door berouw en liefde zou zijn verhinderd. Er is even een cli max, wanneer de werkelijke tragiek van de chantage zich openbaart, maar dan zakt de geschiedenis weer af. En wanneer voor de vertwijfelde echtge note tenslotte blijkbaar geen an dere keus meer blijft dan op eigen ini- Tot en met zondagavond wordt in het Minerva-theater de film „Die letzte Brücke" (Mensen zoals jij en ik) vertoond. De maker van deze film is Helmuth Kautner, die als film regisseur o.m. bekendheid verwierf door de films „Romance in Moll" en „Auf Wiedersehn Franziska". Kautner vertelt op boeiende wijze een oorlogsverhaal met een vredelievende strekking. Een vrouwelijke arts is werkzaam in een duits lazaret op de Balkan. Helga Reinbeclt, zo heet zij, is min of meer verloofd met de ser geant Martin, maar wordt van hem ge scheiden als een vrouw uit het nabije dorp haar komt smeken haar ziek kind te redden. Zij gaat mee, loopt echter in de val en komt bij de partisanen - - terecht, die hun dokter hebben verloren d.?-deT le ontmaskeren en haar dwingen de gewonden te ver- 'ruim schootsvel e eenheid tot iïwS imponerende opnamen (o.a. vanuit 'n i „To catch a thief" krijgt men alle kansen om eens breeduit, ge amuseerd toe te kijken. De film is van Hitchcock en het is allemaal rustiger en gemoedelijker dan men ge wend is. Dat is overigens niet altijd een winstpunt. In de film verwijlt de camera wel eens te lang bij bijvoor beeld de charmante Grace Kelly. En dat is altijd een veeg teken. De geschiedenis komt in het kort hier op neer, dat een ex-juwelendief moeite moet doen om te bewijzen dat een nieuwe serie diefstallen niet door hem gepleegd is. Hij slaagt erin de werke- beert tevergeefs te vluchten, maar gaat gaandeweg begrijpen, dat zij er goed aan doet de vijanden, die ook mensen zijn, te verplegen. Na hevige gevechten krijgt zij een gemakkelijke kans om naar haar landgenoten terug te keren, maar zij wil allereerst een serum naar de partisanen brengen, zoals zij beloofd had. Men staakt het vuren als zij de brug over gaat. Vriend en vijand zien zwijgend toe hoe zij van uitputting en emotie in elkaar zakt na volbrachte arbeid. Maandag en woensdag in dit theater „Onvergetelijke melodie", een film over het leven van Chopin. Iedereen kan naar deze film toe. Natuurlijk was het niet juist wat wij gisteren gedaan hebben. Na tuurlijk hadden wij onze neus niet in andermans za ken moeten steken. De Voor jaarsbeurs, die gistermorgen in het Krelagehuis is ge opend, is immers voor de Vrouw bestemd. Niettemin zijn wij er heen gegaan en wij hebben ons voortreffelijk vermaakt. De eerste dag trekt meestal niet zo erg veel bezoek en dus hebben wij van de vrijdagmiddag geprofiteerd om eens links en rechts een kijkje te ne men. Het is heerlijk om zo eens door een paleis te do len, waar allerlei verleide lijke zaken ten toon gespreid staan. Ge moogt er naar kij ken, ge moogt ze betasten en ze in uw handen nemen, maar daarna houdt de droom op. En gelukkig maar. Stel u voor, dat ge alles mee naar huis naamt. De meeste dingen zouden in ons flatje zelfs niet eens een plaats kunnen vinden. Een prachtige televisie-radio-com binatie zou het kamertje van onze zoon volledig vul len, en de automatische brei machine zou de doorgang in onze woonkamer bepaald versperren. Wanneer ge dat eenmaal beseft, dan komt ge in de goede stemming. Dan wordt het kijken zelf een genot en dan wordt een middag op deze Voorjaarsbeurs voor de Vrouw een avontuur, zoals het vroeger was wanneer ge als kind door een speelgoed winkel mocht dwalen. Dat is trouwens een opmerke lijke verandering in verge lijking met vorige jaren. Vroeger lag er veel meer klein goed uitgestald. Dan liet men zich gemakkelijk verleiden om de beurs te voorschijn te halen en een rokje of blouse te kopen en mee te nemen. Dit jaar staan er doorgaans meer grote stukken geëxposeerd en wie wil er nu 's avonds huiswaarts keren met een televisietoestel onder de arm van het formaat van een fikse porseleinkast? Of met een wasmachine of een kin derledikant? Deze beurs heet speciaal voor de vrouw te zijn inge richt en er zijn dan ook allerhande zaken te vinden die op de eerste plaats voor haar aantrekkelijk zijn. In diverse stands treft men ap paraten, die het werk in de keuken vergemakkelijken en die het minder vies doen zijn. Het zijn geheimzinnige toestellen, die er in rust stand uit zien als onschul dige mallemolentjes. Maar niet zodra heeft een vrouwe lijke hand de zwengel aange raakt, of aan alle kanten be ginnen radertjes en wieltjes te pruttelen en te tollen. Op zulke momenten gaan de vrouwenharten open en deelt men elkaar gehaast en fluis terend haar verbazing mee. kunnen komen, die haar het leven aangenamer kunnen maken. Maar gelukkig treft men er ook stands aan met onnutte zaken Kleine snuis terijen die nergens goed voor zijn. Enkel om te pronken, om mooi te zijn en geen enkele vrouw zal natuurlijk willen bekennen dat zij deze dingen nodig heeft. Maar ze heeft ze graag, ze maken de vrouw en het leven aan trekkelijker, enkel door hun nutteloosheid. Al direct bij de ingang vindt ge zo'n stand. Exotisch Dan wenden wij mannen ons vol ontzag af en lopen naar een aardig meisje, dat ons een toastje van bijzondere samenstelling in de mond drukt. Zulke meisjes zijn er speciaal om de mannen te voederen, wier vrouwen de tentoonstelling „doen", zo werd ons verteld. Elders vindt men een ge legenheid om en passant een borreltje te drinken. Na tuurlijk geen forse mannen- borrel, enkel een blozend borreltje bessenrood. Ja, de beurs is nu eenmaal voor de vrouw bedoeld Maar wilt ge iets hartigers, waarom dan niet een bord soep of een kop bouillon. Komt ge uit zuidelijker contreien, dan lokt u wellicht een kop kof fie. Hoe het ook zij, men hoeft niet bepaald op een droogje te zitten. Overigens is er een Japanse theetuin en een restaurant, waar het goed te rusten is. Ergens tus sen de stands kan men boe ken kopen, boeken speciaal voor de vrouw, tijdschrif ten speciaal voor de vrouw, maar ook zo maar boeken en m maar tijdschriften. ebt ge te lang gelopen, zó lang dat uw schoe nen ervan zijn gaan slijten, dan vindt ge op de beurs gelegenheid om ze ter plaatse te vernieuwen. Hebt ge de voeten uit uw kou sen gelopen, dan is er na tuurlijk gelegenheid om ze binnen enkele seconden te laten repareren. Kortom, de vrouw treft er tal van nut tige zaken aan, die haar in het dagelijkse leven van pas nog wel. Tussen Chinese lampen en Indische doeken stijgt daar de geur van wie rook op uit kleine, haast on zichtbare potjes. Daar eet een fakir 's avonds vuur en daar wordt u voorgelicht door een lief Chinees meisje. Wanneer ge er te lang blijft staan, slaan uw dromen op hol. Als het zo ver is, doet ge beter door te lopen naar meer reële zaken Een firma voor woninginrichting is zo verstandig geweest speciaal voor klein-behuisden eens te laten zien, wat men zelfs met een kleine ruimte nog doen kan. Daar ziet ge hoe moderne jonge mensen hun kleine huisjes, hun kleine kamertjes vlot en kleurrijk kunnen inrichten. Een wo ning zonder franje, maar vol huiselijkheid en warmte. Voor degenen die weer een stapje verder zijn, is er de afdeling kinderwagens. Een veelheid van modellen die u versteld doet staan. Ook andere zaken, die van be lang zijn voor troonopvol gers en -sters zullen vele jonge moeders tot verruk king brengen. Zijt ge langzamerhand moe geworden van al dat lopen en al dat kij ken en betasten, van al dat luisteren naar het strijkje dat onvermoeid doorspeelt, van al dat eten en drinken, dan kunt ge uitrusten en uw dorst tot nieuw leven wek ken bij het waterorgel. Weer juist als vroeger: langs al lerlei slinkse wegen wordt ge er heen gevoerd. Het wordt steeds donkerder en tenslotte zit ge met heel veel andere te luisteren naar muziek, die niet uit een or gel komt, maar van een grammofoon, maar die bege leid wordt door een veelheid van regenstralen, dansende watermassa's die hoog of laag springen of helemaal niet springen en die door tal van lampjes in felle kleu ren worden gezet. 2200 musi cerende fonteinen in een bas sin gevuld met 7000 liter wa ter. zegt de catalogus. Tenslotte als ge alles hebt gezien, dan zoekt ge een eiland van rust. Ook dat is te vinden op de Voorjaarsbeurs voor de Vrouw, mits men de bordjes „Modeshow" volgt. Ge wordt dan een wit om muurde ruimte binnengeleid, waar een pianist een zacht muziekje ten gehore brengt. Hij tovert een droomsfeer. Ge zet u neer op een van de vele stoelen en ge hoeft dan enkel nog maar te kij ken: Jurken, rokken, man tels, cocktails, avondjurken en last but not least: een bruidstoilet. De modellen worden u getoond door vijl lieftallige dames. Niet alleen maar door mannequins van weinig voorkomende maat, maar ook door een dame van iets meer gezet postuur, een iets oudere dame, ook door een heerlijke bakvis, de 1 een a R er. Zo biedt deze mo deshow ook iets aantrekke lijks in de meest letterlijke zin van het woord, voor da mes die zich niet verheugen in de gangbare mannequin- maat Van een bezoek aan de Voorjaarsbeurs voor de Vrouw, komt de vrouw met een hart vol verlangen thuis. Zij heeft weer eens een week lang de tijd om in kort be stek bijeen te zien, wat de aarde aan goeds heeft voort gebracht speciaal voor haar. Het zullen moeilijke dagen worden voor de heren van de schepping. Daarom zij hun geadviseerd ook eens een kijkje te gaan nemen in het Krelagehuis. Het zal hen doen begrijpen, dat de vrouwelijke opgewondenheid althans deze week niet zon der reden is. imponerende opnamen vliegtuig) van hijvoorbeeld een achter volging in het fraaie landschap van de Franse Rivièra. Maar ook op andere manieren blijft Hitchcock zichzelf trouw. Er zijn karakteristieke camerainstellin gen, effectieve manipulaties met het ge luid en de ouderwetse verschikking is weer present als Cary Grant (als de ex-misdadiger) de werkelijke dief, die een meisje blijkt te zijn, een poosje aan de rand van een dakgoot laat bunge len. M ar toch is alles gezapiger en we zouden haast zeggen gladder dan we van Hitchcock gewend zijn. Ten dele is het grote beeld daar toch schuldig aan, dunkt ons. Het is moeilijker te vullen en zelfs een close up verliest iets van zijn dramatische kant, doordat de beeld begrenzing horizontaal te ver van het object verwijderd is. Laten we aannemen, dat het inder daad de technische factoren zijn die Hitchcock parten spelen en niet min of meer suggestief geuite wensen van zijn opdrachtgevers, dan nog rest de vraag waaróm hij het grote beeld wenste te gebruiken. Tenzij hij het inderdaad kal mer aan wil doen en de zenuwen van de toeschouwers wil sparen. Daar ts natuurlijk hoegenaamd geen bezwaar tegen, zolang het niet ten koste van ae filmnorm gebeurt. Dat dit in „To catch a Vhief'zo nu en dan inderdaad even het geval is, Tot vervelens toe rollen in de film „Het recht om geboren te worden" de tranen, die in plaats van drama tisch soms uitermatig drakerig zijn, evenals trouwens de voortdurende toe valligheden en de geraffineerde effec tenwerking. Wij kunnen ons voor stellen dat de makers van dit produkt dat het dient uitdrukkelijk gezegd, geen onsympathieke strekking heeft, even gauw^ een film in elkaar hebben willen draaien, die door een kloeke dok- tersiiguur als hoofdpersoon wel in de smaak zou kunnen vallen van een wei rug eisen stellend publiek. Men ziet in het begin van het verhaal een vrouw, die spoedig een onecht kind op de wereld zal brengen en haar dok ter vraagt dit te voorkomen. De arts ziet het echter als moord en vertelt dan de vrouw zijn levensloop en hoe hem het recht om geboren te wor den bijna was onthouden. De overdre ven, huilerige draad, die door de ge schiedenis loopt, is het aanvaardbare gegeven niet ten goede gekomen. et motief /an de film „Spinne web", welke in Roxy draait, is simpel. Er gaan er doorgaans dertien van in een dozijn. Er wordt een man vermoord. De politie spoort de dader op. De boeiend gedetailleer de uitwerking van net gegeven is echter minder simpel. Integendeel, zij is vaak verrassend origineel in waarachtigheid, blijvend spannend en knap in regie ge zet. Liefhebbers van uitstekend speur- derswerk, doorkruid met forse vuistge vechten, zullen deze gangsterfilm van het betere genre wel waarderen. Toe gang 18 jaar. Vanaf maandag draait de film: „The Crimson Pirate". 14 jaar. wil overigens niet zeggen dat de film geen onderhoudende avond of middag biedt. Integendeél, maar men mag bij een meester als Hitchcock de maatsta ven nu eenmaal strenger hanteren. Voor de liefhebbers zij nog vermeld dat Hitchcock in deze film een ogenblikje te zien is als een naast Cary Grant zit tende buspassagier. 14 jaar. Bioscopen CINEMA PALACE: „De klokkenluider van de Notre Dame", 14 j. Tijden: 1.45, 4.15. 6.45 en 9.15. Zo.-morgen 10.30: „Het leven begint mor- gen", str. volw. FRANS HALS: „Het recht om geboren te worden", 18 j. Tijden: 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. LIDO: „Het meisje van de rivier". Afge keurd door de K.F.C. LUXOR: „De vrouw van Rome". Afge keurd door de K.F.C. MINERVA: za. 7 en 9.15 en zo. 2, 4.15, 7 en 9.15: „Die letzte Brücke", 14 jaar. Ma. en wo. 8.15: „Onvergetelijke melo die" a. 1. REMBRANDT: „To catch' a thief", 14 j. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXY: tot en met zo.: „Het spinneweb", 18 jaar. Van ma. tot en met do.: „The. crim son pirate", 14 j. Tijden: 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.18... B STUDIO: „Angst", volw. Tijden. 2.15, 7 en 9 15. Zo.2, 4.15, 7 en B.1S. Zo.ochtend H uur. „De witte droom alle leeft. Zaterdag 3 maart Stadsschouwburg: Het Rotterdams Toneel raet ,"HCL,ie,.eUW1Tg,e misverstand", 8 uur. Krelagehuis. Haarlemse Voorjaarsbeurs voor de vrouw, geopend tot 11 uur. Zondag 4 maart nPpia^S^ll0ï1TWburg:' Het Rotterdams To- Ki.di!! ,"Het eeuwige misverstand", 8 u. vrouw Voorjaarsbeurs voor de Maandag 5 maart Grote Kerk: Beiaardbespeling Arie Pe ters, van 15.3016.30 uur. Stadsschouwburg: „De Nederlandse Co- medie met „De keizer van Amerika", 8 u. Krelagehuis: Haarlemse voorjaarsbeurs voor de vrouw. Haarlem De dienst van de Haarlemse Apotheken wordt waargenomen door: Apotheek Van Rijn, Kleine Houtweg 15, tel. 10539; Fa. C. G. Loomeyer en Zn., Zijlweg 14, tele foon 12495; Schoterbos Apotheek, Rijks straatweg 19, telef. 25711; Nolf's Apotheek, Kruisstraat 28, telefoon 11174. ZIEKEN VER VOER G.G.D., Telel. 14141; Margriet, Turfmarkt 10 rd., Tel. 21400. Voor de doktersdiensten in Haarlem belle men nummer 11990. Overveen De dienst voor artsen wordt waargeno men door dokter J. Hollander, Zijlweg 17# Overveen, tel. 11431. BI n nrrt J De doktersdienst in Bloemendaal wordt waargenomen door dokter C. Eenhoorn, Bloemend, weg 17, tel. 25589. ApothekenBloemendaalse Apotheek, Bloemendaalse weg 84, Bloemendaal, tel. 22181 en Apotheek De Wilde, Broekber- genlaan 42, Santpoort, tel. K 25508284. Heemstede Artsen: Dokter L. Wijnberg, Beethoven- laan 36, tel. 35734 en dokter J. J. v. Luin, Bronsteeweg 76, tel. 34445. Wijkverpleging: Zuster L. Dudok van Heel, Jac. de Witstraat 9, tel. 34673. Geopende Apotheek: ApoCheek Schots man, Binnenweg 205208, tel. 38320. Aerdenhout De doktersdienst in Aerdenhout wordt waargenomen door dokter A. W. Mellema, Spiegelenburghlaan 20, tel. 23842. Santpoort Artsen: J. J. Hekman, Hoofdstraat 236, Santpoort, tel. K 25608510. Apotheken (ook nachtdienst): AP theek De Wilde, Broekbergenlaan Santpoort, tel. K 2560—8284, en mendaalse apotheek, Bloemenda - weg 85, Bloemendaal, tel. K. 22181. 2500-"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2