van roombs>er Tulpenrallye klassieke ster rit 1956 doet de herleven Eerste Kamer spreekt waardering uit over het beleid van minister Kernkamp rsena Beraad over secondaire arbeidsvoorwaarden in het bouwbedrijf HET DOMEIN DER. VROUW SINT JOZEF, stichtend voorbeeld voor ons allen Van Leeuwen JEUK DDD MINISTER LACOSTE: in De situatie Algiers wordt steeds slechter V&ihaSt Arsenal King Filter Speciale etappes maken plaats voor meer klassementsproeven Immigranten adop teren zwemster Nog vier spelers zonder verlies Nieuw VRIJDAG 9 MAART 1956 PAGINA 7 koop 'n pakje extra voor de zondag Combinatie van twee soorten toerisme PASTILLES Na Burgess en Maclean 1 Emgeland verscherpt veiligheidsmaatregelen Protestants seminarie te Madrid heropend Zweden wenst geen ballons boven zijn gebied In Australië Neus-Vey koudheid DAMPO Overheid heeft bezwaar tegen wielerwedstrijden Driebanden B Engelse beker Tottenham- ook in1 de kwartfinales A. Juteni, Bergen op Zoom, overleden Wacht niet tot U grijs bent.... kappershanden zijn ssdenkende" handen Color Friction 'n product van Indola bovenal Overal. Verbetering moet uitvloeisel van welvaart zijn Jascha Heifetz naar Nederland LIKDOORNS WONDEROLIE Prijsstop op kranten papier De vlag van de H. Vader Vragen staat vrij... Advertentie PubHkatta i Hat Nadarlanda Zuhrelburaau Gravanhaga B 102 i (Van onze sportredacteur) De romantiek van een tijd die tot het verleden scheen te behoren gaat her leven. De tjjd van de echte klassieke rallye komt terug. Althans voor Neder land. De achtste Tulpenrallye, in de eerste volle week van mei, biedt die mogelijkheden. Want naast de nieuwste snufjes op het gebied van de moderne rallye met zijn klassementsproeven, handicaps en wat dies meer zij, hebben de organisatoren onder de bezielende leiding van Piet Nortier de degelijke, ouderwetse sterrit in ere hersteld. Heeft I wellicht het feit dat zo diep naar het zuiden wordt afgezakt dat voor het eerst Monte Carlo wordt aangedaan tot deze beslissing geleid? Monte Carlo, het legendarisch geworden symbool van automobilistisch kunnen, zal geduren de zeventien uren het ideale rustoord van de rallye-karavaan zfin. Daarna gaat de tocht regelrecht naar Noord- wijk, naar de tulpen, waarna de orga nisatoren hopen te kunnen zeggen op nieuw een belangrijke bijdrage te heb ben geleverd in het gestalte geven van een nieuwe, moderne rallye. Min of meer gedwongen door de om standigheden heeft de Tulpenrallye een nieuwe formule gekregen. U herinnert zich wellicht hoe vele jaren lang met veel surces een scherps selectie onder de deelnemers is gemaakt met specia le etappes. Het is een goede vondst gé- weest, dit systeem van speciale etappes. De snelle groei van het gemotoriseerde verkeer heeft echter onder méér tot gevolg gehad dat ook deze specialiteit is verouderd. Ook in Frankrijk zijn de verlaten bergstreken schaars geworden. Daar bovendien de autoriteiten niet Advertentie chocolade Een speciale commissie van adviseurs, die in verband met de vlucht van de Britse diplomaten Burgess en Maclean naar de Sovjet-Unie door premier Eden was benoemd om een onderzoek in te stellen naar de veiligheidsmaatregelen van de Britse departementen, heeft aanbevolen deze maatregelen te ver scherpen, hoewel er „organisch niets mankeert" aan de huidige regelingen. Men moet voorkomen, dat geheime inlichtingen behandeld worden door ambtenaren die om ideologische of an dere redenen onbetrouwbaar kunnen zijn, aldus de commissie. Ook moet re kening gehouden worden met persoon lijke gebreken als „factoren die een jnan onbetrouwbaar kunnen maken of die hem kunnen blootstellen aan chan tage of beïnvloeding door buitenlandse agenten JJe departementen moeten zich op de hoogte stellen van „ernstige gebreken Dij ambtenaren, zoals drank zucht, verslaafdheid aan verdovende middelen, homosexualiteit of losse le venswijze. die de betrouwbaarheid aan zienlijk kunnen schaden". Het volledige verslag van de com missie is niet gepubliceerd, omdat dat niet in het belang van het land zou zijn. De regering heeft, blijkens een verslag aan het parlement, de aanbe- velingen aanvaard, doch zij erkent dat maatregelen om ze uit te voeren „zeer zorgvuldig" bestudeerd moeten worden. De Spaanse regering heeft toegestaan, dat het protestants seminarie te Ma drid wederom wordt geopend. Het seminarie werd in januari van dit jaar op last van de minister van binnenlandse zaken in Spanje gesloten wegens het niet voldoen aan de voor waarden door de wet gesteld. Zoals reeds is gemeld staat het vast, dat de kerkelijke autoriteiten in Spanje niets met deze kwestie te ma ken hebben gehad. De Spaanse regering voerde twee redenen aan, die tot sluiting van het protestants seminarie te Madrid heb ben geleid: 1. Het niet voldoen aan de wette lijke voorwaarden, zoals reeds boven werd gezegd. 2. Vroegere politieke activiteiten van enige professoren, die aan het semi narie waren verbonden. Zweden heeft Noorwegen en Amerika verzocht om er zorg voor te dragen, dat geen onbemande ballons boven Zweeds gebied komen, aangezien dit in strijd is met de Zweedse wetten en de internationale reglementen, zo heeft het Zweedse ministerie van buitenlandse zaken meegedeeld. In januari en febru ari zijn in Zweden ballons van Ameri kaanse makelij gevonden, die opgela ten waren op Noors gebied. De ballons waren uitgerust met camera's en zen ders. (Reuter) ten onrechte zegt Nortier zelf dit soort snelheidsuitingen op de openbare weg niet meer toejuichen, moest men dus naar verandering zoeken. Het ge volg is geweest dat men nu een formule heeft gecreëerd die aan de Tulpenral lye een sportief-groot-toeristisch ka rakter geeft. Alle speciale etappes zijn geschrapt. Daarentegen is het aantal klassementsproeven op voor het ver keer afgesloten wegen vergroot. Er staan er nu negen op het programma, waarvan zes geheel nieuw zijn voor een rallye. Een tweede, ook niet onbelangrijke verandering waarbij overigens wel verder geborduurd wordt op een be kend stramien kan men zien bij het handicap-systeem. Men heeft er het vo rig jaar mee geëxperimenteerd en aan de hand van de toen verkregen resul taten is men nu in staat geweest een handicap samen te stellen die, zo wordt verklaard, aanmerkelijk is verfijnd. Mede door de grotere lengte van de klassementsproeven is het mogelijk ge worden de handicaps over een veel grotere periode uit te smeren. Het ge volg daarvan is geweest dat de aller snelste wagens niet minder dan zestig minuten voorsprong moeten geven aan de allerkleinste automobielen. In de kringen van fabrikanten heeft mén nooit veel bewondering gehad voor de handicap. Maar aangezien het organi satiecomité van de Tulpenrallye op het standpunt blijft dat niet de man met de beste wagen maar de beste rij der de eerste prijs verdiént, heeft het het been stijf gehouden. Over prijzen gesproken. Ook hier een verrassing. Om nog meer nadruk te leggen op het feit dat de tocht uit eindelijk voert naar Nederlands bloei ende bollenvelden, zullen tulpen de hoofdprijzen zijn voor de winnaars in de verschillende klassen. Het zijn bij zondere tulpen. De eerste prijs bij voorbeeld bestaat uit een bosje drie van zuiver zilver met de hand gesme de tulpen. De Amsterdamse delsmid Jan Mantel vervaardigt ze. En dan nu nog iets meer over de grote verrassing waarvoor de organisatoren hebben gezorgd; over de rallye-klassen. Er zijn heel veel sportieve automobi listen, aldus de heer Nortier, die graag eens aan zo'n avontuurlijke rallye-toeht willen deelnemen, maar opzien tegen de snelheidsproeven. Voor deze groep nu Is de rallye-klasse Ingesteld. Deze deelnemers rijden alleen de rallye zelf, waarbij de route die voor de klasse mentsproeven wordt gebruikt niets an ders zal zijn dan een deel van de nor male route. De Tulpenrallye start op 6 mei aan staande in negen verschillende Euro pese plaatsen. Vanuit, naar keuze, Bar celona, Bern, Brussel, Hamburg, Lon den, Milaan, München, Noordwijk aan Zee en Parijs vertrekken de deelne mers die dag naar Champagnole waar zij in de late avond arriveren. Daar be- De Nederlandse immigranten in Aus tralië hebben een Nederlandse zwem ster geadopteerd voor de komende Olympische Spelen. Uit heel Australië blijven donaties, grote en kleine, bin nenkomen om alle kosten te dekken van de uitzending van deze zwemster naar Melbourne. De actie begon toen de heer Schuurman, redacteur van het gestaag groeiende Nederlands-Australische weekblad, opperde dat het een goed thee zou zijn iets te doen dat „het oude ne* i nieuwe zou koppelen". Perso- heoft va,n de Nederlandse ambassade de gefden belast met de inzameling van .„?e "Pj126 eigen deelnemer-actie" heeft Nederlandgemaakt toen drie grote whP ondernemingen 200 Austra- wJï Sden «ioneerden. rfnPl k sw? gestart op 13 januari. Het orLifht 1 m te zamelen en men verwacht dat het geen moeite zal kos- t^ïft februari was men bijna op de Noorwegen Opnieuw hebben drie Russische vissersschepen de Noorse ter ritoriale wateren geschonden. De Noor- Se marine stelt een onderzoek in. Advertentie Een beetje In de neui Heerlijk verlichtend WAT M.IMnhRPT"AAKT I5G0EP Pellenaars krijgt voorlopig geen goed keuring van hèt ministerie van Verkeer en Waterstaat voor een vijftal wedstrij den van stad tot stad voor professio nals in ons land. Het meerijden van reclamewagens met geluidsversterking in wielerwed strijden zal, indien van deze geluidsver- slerking wordt gebruik gemaakt, tot ge volg hebben, dat de aandacht van de bestuurders van andere motorrijtuigen zal worden afgeleid van het verkeer op de weg, hetgeen de verkeersveiligheid niet bepaald ten goede komt, zo moti veert het ministerie zijn bezwaren Te vens worden in de regel door inzitten den van reclamewagens folders en an der reclamemateriaal uitgeworpen, als gevolg waarvan de zich langs de weg bevindende toeschouwers zonder acht te slaan op de naderende colonne wiel renners. zich veelal met gevaar van eigen leven op de rijweg begeven. Pellenaars zal binnenkort een onder houd aanvragen bij het ministerie van Verkeer en Waterstaat in de hoop als nog een oplossing te vinden. gint het eerste deel van het gezamen lijke traject, een tocht van 805 kilometer naar Monaco. Na een rust van zeventien uur vertrekt de karavaan in de vroe-e ochtend van de achtste mei voor het laatste gedeelte, de 1610 kilometer lan ge rit naar Noordwijk aan Zee. De eerste wagen moet negen mei omstreeks half twee aan de finish arriveren. Het besluit is dan de laatste klassements proef, op het circuit van Zandvoort, op Hemelvaartsdag, 10 mei. In Amsterdam is donderdag voor de eerste maal in de geschiedenis van de KNBB het kampioenschap van Neder land driebanden hoofdklasse B begon nen. Dit kampioenschap is ingesteld na dat het aantal hoofdklassers drieban den te groot was geworden. De uitslagen luiden: Lieshout 50 95 5 0.526 Huinsmann 47 95 4 0.494 Louwaard 50 64 5 0.781 Bornkamp 31 64 3 0.484 Van Gils 50 66 6 0.757 Van der Linden 30 66 4 0.454 Kok 50 63 5 0.793 Niessen 38 63 5 0.603 Van Gils 50 82 4 0.609 Bornkamp 46 82 3 0.560 Lieshout 50 76 5 0.657 Niessen 41 76 5 0.539 Louwaard 50 83 5 0.602 Huinsmann 43 83 4 0.578 Kok 50 82 5 0.609 Van der Linden 44 82 5 0.536 De overgespeelde wedstrijd voor de zesde ronde van de Engelse bekercom petitie tussen Tottenham en West Ham is door Tottenham gewonnen met 2-1. Tottenham zal op zaterdag 17 maart in de halve finale spelen tegen Manches ter City. De leden der Eerste Kamer hebben in een voorlopig verslag hun grote waardering geuit voor de beleidslijn, die minister Kernkamp in de toelich ting op de begroting van overzeese rijksdelen had geschetst. Ook zi; legden er de nadruk op, dat gestreefd moet worden naar een zo groot mogelijk onderling begrip. Goede voorlichting is daarbij onontbeerlijk. Verder moet ieder- re schijn worden vermeden, dat Ne derland zich mengt in de autonome aangelegenheden van deze, nog zo kort zelfstandige rijksdelen. Ettelijke leden zouden gaarne minis ters standpunt vernemen ten opzichte van de bouw van een korte-golfzénder op de Ned. Antillen, die ook Suriname zou kunnen bestrijken. Een dergelijke zender zou er in rijke mate toe kunnen bijdragen, zo meendei. zij, dat de stem van de drie rijksdelen in Midden- en Zuid Amerika zou worden gehoord. Ter verbreding van de economische basis der Ned. Antillen stelden verscheidene leden de bevordering voor van de kleine land- en tuinbouw. Ook andere plannen, die met hetzelfde doel door de rege ring van de Antillen worden opgesteld, dienen de volledige steun van Nederland te verkrijgen. Sprekende over Suriname verklaarden sommige leden zeer ongunstige berich ten te hebben gekregen over een land bouwnederzetting, waarop Indische Ne derlanders werkzaam zijn. Deze mensen zouden zijn ingegaan op zeer gunstig klinkende aanbiedingen van het depar tement, doch daarbij het slachtoffer zijn geworden van een ondoordacht opgezet te proef, die tot volledige mislukking was gedoemd. Voor wat betreft Nieuw Guinea had men vooral belangstelling voor de mogelijkheden, die daar aan jonge Ne derlanders worden geboden. Er is daar een groot gebrek aan ambténaren, leerkrachten en technici maar het zal noodzakelijk zijn om voldoende promo tiekansen te scheppen en betere finan ciële voorwaarden aan te bieden, wil men er in slagen, voldoende krachten aan te trekken. Verder verzochten vele leden met klem te voorkomen, dat Nieuw Guinea het karakter zou krijgen van een centraal geleide amb- tenarenstaat. Z\j bepleitten daarom een zo groot mogelijke decentralisatie niét inschakeling van het particulier initiatief, missie en zending. In de ouderdom van 75 jaar is over leden de heer A. Juten, oud-wethouder van Bergen op Zoom en oud-directeui van het dagblad De Avondster. Reeds op 29-jarige leeftijd deed de heer Juten zijn intrede in de Bergse raad én na een korte onderbreking is hij tot de ontbinding van de raad door de be zetter raadslid gewéest. Van 1910 tot 1914 en van 1927 tot 1935 was hij te vens wethouder. Van het dagblad De Avondster dat in 1897 werd gesticht en in 1950 is opgehoudèn te verschijnen was hij vele jaren directeur en hoofdredac teur. Advertentie ft ft ft ft ft ft ft ft ft ft 55- Ji Haar wordt dof lang voordat U grijs bent Maar dat Is zo gemakkelijk te verhelpen. Met een COLOR FRICTION, (géén haarverf, maar êen korte behandeling) geeft Uw kapper aan Uw haar de oorspronkelijke, levendige, jeugdige diepte terug. Vraag zijn advies. Hij kan U helpen,want... i Advertentie Als pionier in Nederland gaf Arsenal ontelbare rokers het genoegen van de King Size sigaret. De uitgezochte Amerikaanse tabakken maken Arsenal tot de meest gewaardeerde King Size. A QUALITY SUPER voor Wéér gaat Arsenal aan, nu met Dezelfde beproefde kwali teit: kruidig, zacht, voor treffelijk! Koninklijk van aroma. Met of zonder filter dezelfde prijs Het beraad over de drie percent ver hoging in de secondaire arbeidsvoor waarden in de bouwbedrijven duurt in de kringen van werkgevers en werkne mers nog voort. Zoals men weet, zfin al le betrokken patroonsorganisaties op één na bereid deze drie percent te ge ven, mits deze mag worden doorbe rekend in de prijzen. De katholieke ondernemers menen een offer te moe ten brengen. Het doorberekenen is in strijd met het voorschrift van de regering, waar in een verbod hiertoe vervat is. Het college van rijksbemiddelaars mag geen toestemming tot verbetering in de secondaire voorwaarden geven, indien deze verbetering in verhoogde prijzen tot uiting zou komen. De organisaties der bouwpatroons, be halve de katholieke organisatie dus, zijn van oordeel, dat op grond van de bedrijfssituatie doorberekend zal moe ten worden. De katholieke patroons stel len zich op het standpunt, dat men omwille van het algemene belang, de prjjsstabjlisatie en de arbeidsvrede, dit offer zou moeten brengen. De vereni ging van wegenbouwers en de bond van betonaannemers hebben verklaard zich bjj het eindoordeel van de gezamen lijke bouwpatroonsbonden te zullen aan sluiten. Bjj beraad tussen afgevaardigden van werkgevers- en werknemersorganisaties met de ministers Suurhoff, Witte en Zijlstra is gebleken, dat de regering onverkort de eis handhaaft, dat verbe tering in de secondaire sector een uit vloeisel moet zfin van de welvaart in een bedrijfstak en dus niet in de prijzen mag worden doorberekend. De regering beschouwt deze verbetering dan ook puur als een aangelegenheid, die tussen werkgevers en -nemers afgedaan moet worden. Indien men echter de ruw geschatte to tale loonsom per jaar in de bouwbe drijven op een half miljard gulden stelt (of tien miljoen gulden per week), dan, zo zegt men in werkgeverskrin- De violist Jascha Heifetz, die sedert vele jaren niet in ons land is opgetre den, zal in mei 1956 weer naar Neder land komen. Heifetz geeft dan een con cert met het Concertgebouworkest on der leiding van Eduard van Beinum op zaterdag 26 mei. Heifetz zal twee viool concerten spelen, namelijk Mozar, con cert A gr. t. K.V. 219 en het vioolcon cert van Brahms. De maand maart is, zoals wij reeds van jongsaf weten, speciaal toegewijd aan een van de grootste heiligen in Gods Kerk, St. Jozef. Wij hebben soms het gevoel, dat de devotie tot St. Jozef een beetje aan het tanen is en dat vinden wij persoonlijk erg jammer, omdat wij juist erg veel met St. Jozef op hebben. Hij is namelijk een man geweest, die in geen enkel opzicht spectaculaire daden heeft gesteld. Hij deed geen grote wonderen, zoals een H. Antonius, hij schreef geen diepzinnige en uiterst geleerde boeken zoals St. Augustinus, hij was geen heldhaftige arme zoals St. Franciscus of Benedictus Labre. Hij was, voor zover er ons iets positiefs v^n hem bekend is, alleen maar een eenvoudig timmerman, die hard werkte om de kost voor zich en de zijnen te verdienen en die verder leefde als elke rechtschapen man in Nazareth van die dagen. En toch, ondanks het doodgewone, simpele leven van alle dag is St. Jozef een groot en machtig heilige. Niet voor niets stelde de Paus hem tot beschermer van de hele H. Kerk aan, niet voor niets worden spe ciaal allen, die in kloosters een beschouwend leven lei den, in zijn bijzondere zor gen aanbevolen, niet voor niets ook wordt hij vereerd als de patroon van een zalige dood. Voor ons is St. Jozef altijd het voorbeeld van de man, die niets voor zich zelf vraagt, maar alles wil zijn voor anderen. De H. Maagd Maria werd aan zijn zorgen toever trouwd. Daarbij heeft St. Jozef niet aan zich zelf ge dacht, niets voor zich zelf gevraagd. Hij heeft voor Maria gezorgd. Met haar heeft hij onder moeilijke omstandigheden de zware reis naar Bethlehem gemaakt, er gezocht naar een onder dak, met de angst: Zullen wij tijdig voldoende onder dak vinden om het kind, dat komen gaat, een bedje te geven? St. Jozef had geen kapitaal. Hij kon dus geen groot bedrag bieden om een kamer te krijgen, waar Ma ria haar uur kon afwachten en waar het Kind beschut ting zou kennen bij Zijn komst op de wereld. Wij kunnen ons voorstellen, hoe blij St. Jozef tenslotte nog geweest is, dat hij de stal vond, alles beter dan niets op dat moment, en hoe hij geprobeerd heeft Maria te bemoedigen. Als loon daar voor was het. hem gegéven als eerste de Verlosser te aanschouwen, voor Hem te zorgen, Hem te vertroetelen en te leidep. Hij, is voor Je zus een vader geweest. Hij ontvangt van de engel op dracht om te vluchten en hij krijgt een droom, dat hij zich na de dood van Herodes in Galilea moet vestigen. Er is weinig bekend van het leven van St. Jozef. De H. Schrift zegt van hem al leen, dat hijeen rechtvaar dige was. Hem koos God uit om op te treden als be schermer van het Goddelijk Kind en van Zijn Moeder. Dat kan alleen betekenen, dat God wist, dat bij hem deze beiden veilig zouden zijn. St. Jozef verdiende de kost met handenarbeid, maar nergens staat, dat hij be paald arm is geweest. Er is geen reden, dat aan te ne men. Vermoedelijk heeft hij, als het grote merendeel van de mensen, met hard werken en flink aanpakken een re delijk bestaan voor zich en zijn gezin kunnen opbouwen. Ook hierin kan hij ons weer ten voorbeeld zijn. Een mens als anderen. Voedstervader van Gods Zoon en bescher mer van Maria de Moeder maagd te zijn, moet een moeilijke taak geweest zijn, ook zuiver menselijk gezien. Ook voor de velen, die zo lang wachten op woonruim te, voor de velen voor wie de verkering zonder uitzicht te zwaar dreigt te vallen, kan de maagdelijke Jozef een voorbeeld en een beschermer zijn. Het is in dè loop der jaren gewoonte geworden, St.-Jozèf af te beelden als een bejaarde,man, vaak zelfs als een grijsaard. Er is geen enkele aanwijzing die ons zou moetén doen geloven, dat St.-Jozef inderdaad bejaard was, toen hij Maria in zijn huis binnenleidde. We mo gen aannèmén, dat hij een gewone man geweest is, die ook zijn moeilijkheden heeft gekend. Daarom te meer en te beter zal hij ook de pro blemen van de jonge men sen van nu begrijpen en daarom ook is hij de aan gewezen Heilige om or.ze be langen in dit opzicht bij God aan te bevelen. Steeds meer wordt St. Jo zef ook gesteld als bescherm heilige voor tehuizen van be. jaarden. Dat is ook te be grijpen. Hoewel we daarover al evenmin iets lezen in de H. Schrift, mogen we aan nemen, dat Jezus zelf zijn voedstervader, toen deze op hogere leeftijd gekomen was, heeft geholpen en bijgestaan Algemeen wordt aangeno men, dat hij in Jezus' armen is gestorven. De titel, die St. Jozef eerst sinds kort officieel Is gege ven, maar die zeker wel de meest juiste is om de de votie tot hem te versterken is die van „St. Jozef hand werksman". Als zodanig im mers is hij ten voorbeeld geweest voor ieder mens, die met zijn handen zijn brood moet verdienen. Hij is ty pisch de Heilige, tot Wie men gaan kan met die kleine zorgen ook van alledag, om dat we mogen aannemen, dat ook Maria, de Moeder van God en onze Moeder, met haar dagelijkse bekommer nissen bij hem is gekomen, ze met hem heeft besproken en ze met hem samen heeft opgelost. Laten we toch in de maand maart wéér eens extra aan die grote en machtige be schermer denken. Niet wei nigen verklaren met volle overtuiging, dat ze nooit vergeefs een beroep op hem hebben gedaan. gen, zou het offer van niet doorbereke nen toch zeer aanzienlijk zfin. Ontkend wordt, dat het de aannemersbedrijven naar den vleze zou gaan. Welke houding de werknemersorganisa ties dit geval zullen gaan innemen is nog niet bekend. Het is wel duide lijk geworden, dat men voorstander is van de drie percent verbetering, doch het is nog niet duidelijk of en zo ja op welke wijze deze verbetering ge- eist zal worden Het is ook nog moge lijk, dat men de argumenten van de bouwondernemers aanvaardt en in samenwerking v< rder zal streven naar verbeterde techniek en organisatie om t".e produktiviteit te verhogen en daar door deze en andere verbeteringen fi nancieel mogelijk te maken. Advertentie I llénAADUC VERWIJDERD MEI Weg met onhandige likdoornringen en ge vaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg In 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezui verde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzocaïne. Een flesje NOXACORN Anti septisch Likdoornmiddel van f. 1.36 bespaart U veel ellende. (66) De telefoon ging over en ik hoorde een mannen stem zeggen: „Is Van Leeuwen ook thuis?" „Ik ken geen Van Leeu wen", antwoordde ik. „O, ik dacht soms dat u wist of ie thuis was", zei de stem triest „Ik Ken helemaal geen Van Leeu wen", herhaalde ik. „Ja, ziet u", zei de stem, „Van Leeuwen zou vanmiddag een pakje zijn komen brengen en nou is-ie d'r niet geweest en nou zit ik bar ver legen om dat spifl; ik kan d'r niet buiten. Mijn vrouw zeurt mijn kop gek. „Is Van Leeuwen d'r nog niet geweest?" vraagt ze telkens. Hij had er al lang geweest moeten zijn, ziet u. Als ie niet komt, Van Leeuwen, dan kan ik wel fietsen gaan stelen, bij wijze van spreken, ziet u". „Ja" antwoordde ik. .Jammer voor u, maar ik weet ook niet waar Van Leeuwen is". „Ach, misschien zou u effe kun nen kijken, waar of-t-ie uithangt, de lammeling", zei de man, „gisteren nog zei ie tegen me: Jansen, kerel, je kunt op me bouwen „Mijnheer Jansen", riep ik met stemverheffing er tussen door, „ik ken Van Leeuwen niet; ik heb de man nooit gezien". „Ja, ja", ratelde hij, „ik versta u wel, maar u kan toch wel effe kij ken; we kunnen elkaar toch een vriendendienst bewijzen, als mens te genover mens; we zijn toch op de we reld om elkaar te helpen. Van Leeu wen zei gisteren nog: je kunt op me bouwen, kerel, je...." „Stop", schreeuwde ik, „u maakt me gek". „Mooi is dat", zeurde de andere kant „Een mens wordt zo gauw niet gek; as u nou effe gaat kijken waar Van. Trillend van zenuwen wierp ik de hoorn op de haak. Even later rinkelde het onding weer. Ik nam de hoorn weer op en zei vlot: „Met Van Leeuwen, hier". „Hè, hè, heb ik je daar eindelijk, waar blijf-ie nou?" bulkte die vent. Advertentie Niet krabben. De heldervloel- bare D.D.D. kalmeert de jeuk In enkele seconden, doodt dè ziektekiemen en geneest tot diep in de huidporiën. GENEESMIDDEL TEGEN HUIDAANDOENINGEN VLOEISTOF BALSEM ZEEP Wat de prijsstop voor het krantenpa pier betreft heeft minister Zijlstra in de Tweede Kamer medegedeeld dat de maatregel die hij ten aanzien van deze industrie had getroffen, nog steeds van kracht is en dat hij geen aanleiding kon zien deze reeds op te heffen. De heer J. G. M. Demes uit Dokkum eigenaar van de Dokkumer Vlaggen- Centrale deelt ons mede, dat de Pau selijke vlag. die aan de H. Vader bij ge legenheid van Zijn 80ste verjaardag door mgr. Damen werd aangeboden geen ge schenk is van de katholieken in Fries land, zoals op 2 maart werd gemeld, doch van de Dokkumer Vlaggen-Cen- trale. (Van onze Parijse correspondent) Gistermiddag is het grote debat over Algiers in de Nationale Vergadering begonnen. Er was enorme belangstel ling van de zfide van het publiek, ter wijl de zaal der député's ongewoon vol was. Dagenlang was geschreven en ook gisteren werd herhaaldelijk door ieder een betoogd dat het lot van Frankrijk zich thans in Algiers afspeelt. Het op treden van Frankrijk in Algiers zal beslissend zijn voor het verdwijnen of voortbestaan van Frankrijk. Ondanks deze zeer hoge inzet van de beraadsla gingen moest de voorzitter gisteravond niettemin de rest van de debatten tot vanmiddag verdagen, daar de ingeschre ven sprekers niet aanwezig waren of al thans niet bereid waren te spreken op zulk een ongunstig en laat uur. Zoals men weet heeft de regering de vertrouwenskwestie verbonden aan de stemming aan het slot van dit debat over de bijzondere volmachten voor Algiers. Het enige grote moment was gisteren de zeer openhartige en soms emotionele rede van minister Lacoste. Geen enkele Fransman, aldus deze in Algiers residerende bewindsman, kan aanvaarden dat Frankrijk verdreven wordt uit Algiers, waar het door zijn beschavingswerk onbetwistbare rechten verkregen heeft. Om deze reden kun nen wij geen kritiek dulden van som mige feodale staten, waar hongerende massa's op de meest barbaarse wijze worden geëxploiteerd en die zich thans als zedenmeesters verheffen. De minister gaf toe dat de huidige situatie gedeeltelijk de schuld van Frankrijks vergissingen is, maar wij zullen niet de dupe worden van de naïeve intriges van degenen die op onze verdwijning speculeren, voegde de heer Lacoste hieraan toe. Wij hebben geen slecht geweten en kunnen de vergis singen van het verleden herstellen. De situatie wordt van maand tot maand erger, verklaarde de minister. Ter toelichting gaf hij enkele cijfers. Advertentie Steeds méér huisvrouwen zien in, dat het haar eigen belang is by het kopen van een bindmiddel MAÏZENA DURYEA te vragen. En haar winkelier geeft het haar graag, want het is ook zyn belang dat haar maaltijden slagen. Kif weet door jarenlange ervaring dat er voor groenten, soepen en sausen geen beter bindmiddel bestaat dan juist MAÏZENA DURYEA. By het gebruik daarvan zijn misluk, kingen by voorbaat uitgesloten. MINISTER LACOSTE In november 1954 bedroegen de Fran se verliezen dertig man, in januari 1956 284 man. De terroristenbenden waren vorig jaar doorgaans tien a twintig man sterk, thans zijn ze van 150 tot 200 man groot. Als de rebel len niet luisteren naar de oproep van de regering zal het leger versterkt moeten worden. Zich tot andere mo gendheden wendend, verklaarde minis ter Lacoste dat alle anderen dienen te weten dat wie aan Algiers raakt aan Frankrijk komt Speciale volmachten zijn nodig om te juister tijd de nodige maatregelen te kunnen nemen. Het programma van de regering wordt aldus omschreven: her stel van de orde is niet genoeg, sociale en economische hervormingen moeten de Mohammedanen duidelijk maken dat de tijd van de ongelijkheid voorbij is, zo goed als de tijd van beloften. De rede van de minister maakte in druk. Er is geen twijfel aan of de vol machten zullen de regering met een solide meerderheid verleend worden, hetzij a.s. maandag of dinsdag. Hetgeen echter de socialisten nog duidelijk zul len moeten maken aan de gelovige mos lims in Algiers, voor wie de Koran da hoogste wet is en geen onderwijs buiten de Koran mogelijk is, is dat zij de schoolstrijd zullen laten rusten in het ene en ondeelbare Frankrijk en Al giers. De hetze tegen het bijzonder on derwijs in het moederland wekt vrees in Algiers over de geest van verdraag zaamheid van de moderne Franse repu blikeinen. Als dit. zoals iedereen zegt, het uur van de waarheid is, dient ook met deze waarheid rekening gehouden te worden. De beraadslagingen duren voort

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7