Senaat akkoord met speciale volmachten voor Mollet Honderd hef schroef vlieg tuigen aangekocht Jozeph Blankenaar kampioen Noord-Holland Minister Zijlstra: Benelux in periode van rustige groei fly BEA Bloemendaalse raad voerde debat over toegangsprijs van een tentoonstelling Beethoven-hal voor Bonn BENELUXMARKT uitbouwen als gemeenschappelijke markt faalt EEN DAVEREND SUCCES KÜHLING „De Spaarnestad" „Vijftig jaar Amerikaanse kunst" r Krachtig optreden in Algiers Uitrnstingsprogramma aangepast aan behoeften in Algiers Nachtelijk sluitstuk op dambord Vergadering K.S. G.-.Parlement Oranjevereniging Overveen ontvouwt plannen voor viering Koninginnedag van U HEEFT ER GEEN OMKIJKEN NAAR... ifjSll wmmmmm VRIJDAG 16 MAART 195ö PAGINA r Bus met 30 passagiers te water Ridder Oranje-Nassau 10-jarig bestaan van Beneluxcomité Definitief Unieverdrag is belangrijk Looneisen bioscoopbedrijf 4000e schip van dit jaar in Rotterdamse haven - mmsmsmmrn ïmmmzwmmmmm m< iif mmmmmmmmmm jgg®t BroMPw Zes maanden voor heling van inbrekersbuit 23/2 jaar geëist tegen 23-jarige inbreker ANEGANG 27 - Haarlem Goed jaar voor Flor alia- vereniging Geen spreekuur W andeltochten VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES alleen-verkoop Brandsioffenhandel Fr. Varkenmarkt 6—10 MOLLET Vanmorgen heeft ook de Franse Se naat het wetsontwerp goedgekeurd, waarbij de regering-MoUet speciale vol machten krijgt voor het beleid in Al giers. De stemverhouding was 294 te gen 7 stemmen. De Franse regering heeft intussen reeds maatregelen getroffen om de strijdkrachten in Algiers te versterken en speciale uitrusting te verlenen, om beter opgewassen te zijn tegen de gue- rilla-activiteiten van de rebellen. Be richten over nieuwe botsingen, waarbij in de afgelopen vier en twintig uur achttien doden zijn gevallen, tonen on dertussen aan dat de rebellen de waar schuwing van premier Guy Mollet, dat Frankrijk zijn volledige militaire kracht zal laten gelden wanneer de strijd niet wordt gestaakt, in de wind hebben ge slagen. Op een ministersconferentie in Pa- rijs zijn naar verluidt de versterkingen goedgekeurd, die de minister voor Al giers, Robert Lacoste, heeft aange vraagd. Men acht het waarschijnlijk, dat Frankrijk nog meer troepen aan de Westerse verdediging zal onttrekken en die, samen met troepen uit Marokko, naar Algiers zal overbrengen. Voorts heeft de commissie voor (Van onze dammedewerker) Opgewonden Amsterdammers analy seerden 's nachts om één uur in een modern IJmuidens damlokaal. Deze on gewone bezigheid scheen het sluitstuk te zijn van een ondraaglijk spannende damkamp om het clubkampioenschap tussen I.Tmuiden en „Jozeph Blanke naar". En dat slot was er dan ook naar, omdat de Noordhollandse kampi oen, Piet van Heerde. een slecht eind spel had tegen Piet Roozenburg. Deze was beslissend voor het toekennen van de titel. De bezoekende Blankenaren immers hadden, na vele wederwaardig heden, moeizaam tien punten op het scorebord doen opschrijven. Mocht hun kopman, met een schijf minder nog wel, tegen de oud-wereldkampioen dat ene puntje weten te bemachtigen, dan was „Jozeph Blankenaar" immers club kampioen! En als sombere analyses ten spijt wnrmde de Blankenaarman er in derdaad de remise uit. Onder luid gejuich kon de suppor- tersschare in de nacht nog vreugdeko ren ten gehore brengen. Toch hadden de winnaars zo om streeks tien uur helemaal geen vrolijke gezichten, toen ze maar steeds tegen een achsterstand van 4-0 moesten aankijken. Stahlberg had de remise verguisd en Den Doop werd door Laros met een va- riantendwangslag verrast Na nog enke le remisepartijen kwam er echter een onverwacht succesje opduiken, dat de bezoekers weer wat moed schonk. Metz had een ingewikkelde positiepartij te gen Dukel niet kunnen afronden. De zwoegende IJmuidenaar had in het eind spel zelfs de leiding over weten te ne men. Maar Metz verdedigde zich uit stekend en kon het beslist niet helpen, toen hij een te snel oprukken van zijn partner degelijk afstrafte. Een buiten kansje dus. dat de gebroeders Berk aan de staart weer ijlings naar hun borden deed lopen. De tweelingen deden niet voor elkaar onder en wonnen even be kwaam. Het uitstekend spel van inval ler Veltman deed Wim van der Sluis, die letterlijk de bus had gemist, beslist niet missen. Hij maakte een minder- heidseind keurig remise. De volledige uitslag werd tenslotte aldus: IJmuiden - Jozeph Blankenaar 1. P. Roozenburg-P. v. Heerde 1-1 2 H. Laros-A. den Doop 2-0 3. B Dukel-J. Metz 0-2 4. A. Ligthart-M. R. C. Stahlberg 2-0 5. C. Suyk-P. Veltman l-l 6 T. Postma-O. J. B. v. d. Sleen 1-1 7. Y de Jong-W. P. Goezinnen 1-1 8. G. van de Berg-F. Jongedijk 1-1 9. L. Vooijs-B. Berk 0-2 10. H. Beukema-Rud. Berk 0-2 Totaal 9-11 „Jozeph Blankenaar" plaatste zich hiermede in de strijd om het landelijk clubkampioenschap. Donderdagmorgen om zeven uur is een bus van de „Brabantse Buurtspoorwe gen en Autobusdiensten", die uit de richting Schijndel kwam, geslipt juist toen hij de smalle houten brug over de rivier de Dommel wilde oprijden met het gevolg, dat hij de leuning ram de en op de kop in het water dook. Door lichte sneeuwval was de weg ter plaat se glad geworden. Het voorste gedeelte van de bus verdween onder water, zo dat de ongeveer 30 inzittenden door de nooduitgang de bus moesten verlaten. Zij bereikten de wal, sommigen licht ge wond en anderen met een nat pak. Een kraanwagen van de B.B.A. heeft de bus uit het water gehaald. De chef varr de bouwkundige dienst van het loodswezen, de betonning, be- bakening en verlichting in vaste dienst, de heer J. van Kampen, is benoemd tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. De minister van Economische Zaken, prof. dr. J. Zijlstra, heeft gisteren in Amsterdam tijdens een herdenkings diner ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van het Comité van Belgisch- Nederlandsch-Luxemburgsche Samen werking het woord gevoerd over „ac tuele Benelux-problemen". De minister stelde, dat het goed gaat met de Bene lux als men er weinig over hoort. Op het ogenblik maakt de Benelux een periode van rustige groei mee, een der gelijke periode is nooit spectaculair. De crises die de Benelux, vooral in het jaar 1953, heeft meegemaakt, zijn overwon nen. Het is echter van belang, dat men de thans bereikte belangrijke resultaten in een definitief Unieverdrag consolideert, hetgeen een extra waarborg geeft, dat het bereikte niet weer verloren zal gaan. Prof. Zijlstra ging vervolgens in op enkele bestaande problemen, zoals het landbouwvraagstuk. Spreker zeide, dat vooral het laatste jaar t.a.v. het agrari sche Beneluxprobleem belangrijke voor uitgang is geboekt. Wat betreft het probleem van de ver houding naar buiten, zeide minister Zijlstra. dat hij het een bijzonder be langrijk feit vond, dat de Benelux door de Organisatie van Europese Economi sche Samenwerking als eenheid is er kend. De Benelux is de derde belang rijkste handelsmacht in de wereld, ech ter als Benelux en niet als drie afzon derlijke landen, en als zodanig moet zij haar plaats op de wereldmarkt trachten te veroveren. Ook in de integratie van W.-Europa za„ de minister voor de Benelux een belangrijke taak, omdat zij als zodanig een gelijkwaardige economische eenheid vorm* t.o.v. de andere partners. De minister achtte het dan ook een levensbelang voor Nederland, België en Luxemburg, dat zij als entiteit binnen treedt in de wereld der kolossen. Een verdere integratie zag de minis ter tenslotte als een levensnoodzaak voor Europa en hij wees erop, dat als gevolg van een eventuele mislukking hiervan de hoge levensstandaard in W.- Europa wel eens verloren zou kunnen gaan. Bij de aanvang van het diner sprak de voorzitter van de afdeling Amster dam van het Comité, prof. mr. A. Pitlo, een welkomstwoord uit en hij zeide van mening te zijn, dat het met de Benelux pas goed zou gaan als aan het Comité geen behoefte meer zou bestaan en daarom hoopte hij, dat het Comité zijn 25-jarig bestaan niet meer zou vieren. Voorts was nog aanwezig de ambas sadeur van België in Nederland, baron Van der Straeten Waillet, hij toonde zich in een korte speech een vurig en welbespraakt voorstander van de Bene lux en het Unieverdrag. In minister Zijlstra zag hij een van de belangrijk ste „ijsbrekers", die de ijsdam, vormen de de problemen in de Benelux, tracht te te doorbreken, maar, aldus de am bassadeur, hierbij is de steun en de medewerking van allen nodig. De algemene Bedrijfsbond van Kun stenaars en Werknemers in de film-, Theater- en Amusementsbedrijven (aan gesloten bij het N.V.V.) heeft bij de Nederlandse Bioscoopbond voorstellen ingediend tot verbetering van de lo nen en andere arbeidsvoorwaarden voor het bioscooppersoneel. De loonvoorstel- len genieten aldus de bond voor rang. Zij betreffen een directe verho ging van drie procent en verder een dif ferentiatie daarboven, die voor hen die plm. vijf jaar in het bioscoopbedrijf werken neerkomt op nog eens plm. vijf procent. De bond stelt zich voorts op het standpunt, dat nog vóór de aanstaande vakanties overeenstemming moet zijn bereikt over een verlenging der vakan tieduur en een verhoging van de va kantietoeslag van twee tot vier pro cent. technische plannen van de Franse strijdkrachten besloten onmiddellijk meer dan honderd zware en lichte hefschroefvliegtuigen en „een be paald aantal" vliegtuigen voor waar neming en ondersteuning van land strijdkrachten te kopen voor de strijd in Algiers. De commissie besloot voorts kust vaartuigen voor patrouillediensten, lan dingsvaartuigen en een „grote hoeveel heid" lichte pantser- en transportvoer tuigen te kopen. Verder zal in Frankrijk een fabriek worden gebouwd voor het maken van militaire hefschroefvlieg tuigen en de produktie van alle typen vliegtuigen zal worden versneld. De commissie was bijeengekomen om een uitrustingsprogram uit te werken en onmiddellijk in werking te stellen, dat is aangepast aan de speciale takti- sche behoeften van de strijdkrachten in Algiers. (U.P.-A.F.P.-Rtr.) Donderdagmiddag is het 1089 b.r.t. metende Britse s.s. „Macclesfield" van de „Britisch Transport Commission" met passagiers en een lading stukgoed uit Huil als vierduizendste schip van dit jaar te Rotterdam aangekomen. Het heeft ligplaats genomen in de Parkha ven. Advertentie EUROPE'S FAVOURITE AIRLINE 4-liil Vlieg per BEA naar LONDEN. Per VISCOUNT met zijn 4 machtige turbo-prop Rolls Royce motoren. De BEA brengt U ook tot in de Terste hoeken van Schotland en Noord Ierland. Inlichtingen en boekingen bij Uw Reisbureau of bij de BEA, Leidseplein 29, Amsterdam-C. TeL 64848. BRITISH EUROPEAN AIRWAYS rmgÊÈËÈË bs f: w mm a-.™»* S| w 5 SS s S /'S - :;S!S!S,,? i 5c -fe .$<$4 2 f f Advertentie H. M. de Koningin bezocht donderdagmorgen de tentoonstelling „Vijftig jaar Amerikaanse kunst", welke gehouden wordt in het Haagse Gemeentemuseum. De Koningin bekijkt hier een maquette van het gebouw van de Verenigde Naties in New York, een voorbeeld van de moderne Amerikaanse bouwkunst, samen met de burgemeester van Den Haag en mevr. Schokking. Geheel rechts de Amerikaanse ambassadeur H. Freeman Matthews. Ook het gerechtshof heeft thans een 54-jarige werkster uit Amsterdam we gens heling van- ruim 12.000,- (deel van de buit van de inbraak, die op kerstavond 1951 in de boerenleenbank te Zwanenburg werd gepleegd) veroor deeld tot zes maanden gevangenisstraf, hetgeen bevestiging inhoudt van het vonnis van de rechtbank. Haar vader had de inbraak gepleegd en werd ge arresteerd. Het geld was echter on vindbaar. Terwijl hij in de gevangenis te Leeuwarden zijn straf onderging, liet hij zijn dochter weten waar zich het geld bevond. Toen hij tenslotte vrij kwam, had zij het geld opgemaakt. Twee en een half jaar gevangenis straf met aftrek heeft de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank geëist tegen een 23-jarige inwoner van Hendrik-Ido-Ambacht. Sinds 1950 is hij driemaal voor de rechtbank geweest. Nu stond hij terecht omdat hij binnen 48 uur een inbraak in Dordrecht en twee in Rotterdam had gepleegd. De buit bestond uit textiel, sieraden en tas sen. Uitspraak 29 maart. Hoewel de Bloemendaalse gemeente raad gistermiddag drie uur in openbare en daarna nog enige tijd in besloten zitting bijeen is geweest, is er toch bitter weinig gebeurd dat het vermel den waard bleek. De raadsleden kun nen, misschien tot hun eigen verbazing, op de band horen, hoe de debatten ver lopen zijn over de vaststelling van de entréeprijs voor de in april te houden tentoonstelling van werken van Bloe mendaalse kunstenaars. Het is tenslotte een dubbeltje geworden, een compromis tussen het kwartje van het gemeente bestuur en de gratis toegang die de heren DE JONG en SCHULZ voorston den. De heer DE JONG SCHOUWEN BURG (Prot. Chr.) opende de discussie over dit onderwerp met de opmerking, dat tweemaal een kwartje voor de ex positie wel wat hoog was. Immers men betaalt een kwartje als toegangsprijs van het Openluchttheater, waar de ten toonstelling gehouden zal worden, en nogmaals 25 cent voor de expositie zelf, zoals B. en W. voorstelden. De heer SMIDT VAN GELDER (VVD) wilde de spreker al bijvallen, maar burge meester PEEREBOOM VOLLER wees Dit is de maquette van de in Bonn te bouwen Beethoven-hal, waarvoor bondspresident Theodor Heuss vandaag de eerste steen zal leggen. De hal moet tegen het eind van 1956 gereed zijn en zal volgens de berekeningen acht miljoen mark gaan kosten. De foto toont de zijde van de hal, die naar de rivier de Rijn gekeerd zal zijn. In het gemeenschappelijk parlement der Europese Kolen- en Staalgemeen schap heeft het Nederlandse lid G. Vixseboxse verklaard, dat als een ge meenschappelijke markt der zes lan den ten gevolge van de nationale poli tiek van een dier landen (met name Frankrijk) niet tot stand zou kunnen komen, men zou moeten overwegen de Beneluxmarkt uit te bouwen tot een ge- integreerde markt van vier, vijf of meer landen. Hij dacht daarbij dus klaarblijkelijk aan een gemeenschappelijke markt, die Benelux, West-Duitsland en Italië zou omvatten. Na te hebben gezegd dat de voordelen van een gemeenschappelijke markt voor de zes landen zo voor de hand liggen en zo uit de praktijk aan wijsbaar zijn, dat men zich moet ver wonderen, dat die markt niet reeds lang tot stand is gekomen, ging de heer Vixseboxse in op de bezwaren, die er tegen kunnen worden aangevoerd. „Die bezwaren liggen niet zo zeer in het in stituut zelve, dan wel in hun nationale economieën, die door hoge invoerrech ten of subsidies in stand worden ge houden en op generlei wijze gevaar mo gen lopen uit het evenwicht te worden gebracht zodat zij niet meer in staat zouden zijn aan de eisen der nationale politiek te voldoen en haar lasten te dragen," zei hij. De Franse oud-minister Pierre Henri Teitgen drong aan op meer voorzienin gen op sociaal gebied en op landbouw gebied in het op te stellen verdrag voor een gemeenschappelijke markt. Ten aanzien van de landbouw betoogde hij daarbij, dat de Fransen zeer gehecht zijn aan hun tegenwoordig landbouwbe stel wegens de sociale, economische en historische elementen die daarin zijn verweven. De aanneming van het ver drag door Frankrijk zou grotendeels af hangen van de wijze, waarop de land bouworganisaties er op reageren, aldus Teitgen. Het probleem van de gemeen schappelijke markt is volgens hem niet onoplosbaar, maar de oplossing kan niet bestaan uit een eenvoudig open stellen van de grenzen. Er zou een or ganisatie dienen te worden geschapen voor het voeren van een politiek van voorraadvorming, technische opleiding en uitrusting. Zonder die, zo zeide Teitgen, zal het verdrag nooit worden geratificeerd. De Belgische senator Fernand De- housse vestigde tijdens het debat over de gemeenschappelijke markt de aan dacht op de kwestie van het Moezelka naal, een kwestie die niet afzonderlijk en bilateraal kon worden behandeld, want, zo zei Dehousse, „het is een kwestie die ons allen aangaat." Ook een verbinding tussen de Moezel en de Maas dient daarbij te worden overwo gen. Tevens wees hij op het Nederlands- Belgisch waterwegenprobleem, dat vol gens hem bijna een eeuw oud is en dat eveneens spoedig dient te worden opge lost om het goed functioneren van een gemeenschappelijke markt mogelijk te maken. Een discussie over het Europese energievraagstuk is in de gemeenschap pelijke vergadering van de Europese Kolen- en Staalgemeenschap ingeleid door de Belgische afgevaardigde Pier re Wigny die op verzoek van de werk groep voor Europese integratie een uit voerig rapport over dit onderwerp heeft ingediend. De heer Wigny betoogde, dat een Europese gemeenschappelijke markt nodig is, niet alleen voor kernenergie maar ook voor klassieke energie, voor ertsen, brandstoffen, technische uitrus ting en wetenschappelijk onderzoek. Moet het Europa van zes, als het eenmaal tot stand is gebracht, de atoomenergie gebruiken om bommen te maken of niet, vroeg de rapporteur zich af. Het antwoord was zijns inziens dat een gemeenschap van 165 miljoen inwoners een dergelijk beslissend wa pen alleen dan kan ontberen als ook de andere landen er afstand van doen. De kwestie van het gebruik van kern brandstof voor militaire doeleinden zou volgens de heer Wigny dus dienen te worden opengelaten, echter met dien verstande, dat in het begin uitsluitend sprake zal zijn van vreedzame toe passing van de kernenergie. de raadsleden op het merkwaardige verschijnsel, dat gratis toegankelijke evenementen meestal minder belang stelling trekken dan wanneer een toe gangsprijs geheven wordt. De heren SCHULZ (PvdA) en Torion (VVD) hadden een afwijkende mening en eerst genoemde diende een voorstel in om de tentoonstelling zelf gratis toegankelijk te stellen. Toen kon men het beleven, dat de stemmen met zeven tegen zeven staakten. Daarna kwam een voorstel van ir. TIRION in stemming om de prijs op een dubbeltje te stellen. Hier mee kon de meerderheid van de raad zich verenigen. De heer VLIEGEN (PvdA) stelde naar aanleiding van het verslag van het Openluchttheater Bloemendaal, waaruit bleek, dat de stichting over 1955 een batig saldo van 10 mille had weten op te sparen, waardoor de totale reserve tot 86.000 gestegen is, de vraag, hoeveel van die inkomsten nu in de gemeentekas terechtkomt. Het antwoord moest uitblijven wegens de afwezigheid van wethouder VAN GE LUK, de voorzitter van de stichting. Bij de rondvraag kregen mevrouw DALMEIJER (PvdA) en de heer PINX- TER (KVP) ten antwoord, dat het daar- vdor in aanmerking komende gem'eente- pèrsoneel, namelijk zij, die hun gewtme werk in moeilijke omstandigheden ver richt hebben, een vorstgratificatje heb ben uitgekeerd gekregen. Ook iri inwo ners met lage inkomens hebben royale uitkeringen genoten. is onze nieuwe VOORJAARSCOLLECTÏE in GORDIJNEN LOPERS BEDDEN TAPIJTEN TAFELKLEDEN enz. Als altijd de grootste sortering en scherpste prijzen. Haarlems grootste speciaalzaak in Woningtextiel (hoek Warmoesstr.) Wethouder NOLTE (KVP) deelde me de, dat op het ogenblik een ziektekos tenregeling voor het gemeentepersoneel in voorbereiding is, terwijl de burge meester, de heer DAAMS (VVD) ge ruststelde met de mededeling, dat bin nenkort met de directie van de N.Z. H.V.M. een bespreking gevoerd zal worden over verschillende wenselijkhe den in Bloemendaal op het gebied van het busvervoer. Vooraf deelde de voorzitter mede, dat de raadsleden zullen worden uitge nodigd voor een rondgang per bus door de gehele gemeente Bloemendaal, die vermoedelijk eind april gehouden zal worden. Eerst zullen zij nog de nieuwe brandweerauto voor Bloemendaal in ogenschouw kunnen nemen. De Bloemendaalse Floralia-vereniging heeft over het algemeen genomen in 1955 een goed jaar gehad. Aldus blijkt uit het verslag van de secretaris van de vereniging, de heer J. F. Kroone. De vereniging, die zich tot taak stelt de jeugd liefde tot de natuur bij te brengen en het zelf kweken en verzor gen van planten te bevorderen reikte in het afgelopen jaar 4403 planten Uit, waarvan er 3138 (dat is ongeveer ze ventig percent) voor de keuring op 12 september werden teruggebracht. Ver der werden planten voor de schoollo kalen uitgereikt. De kwaliteit van de planten bleek vrij goed te zijn. De ge ranium was iets minder. Het werk van de vereniging strekt zich uit over alle Bloemendaalse lagere scholen, de kleuterklassen en de lagere klassen van de Ulo scholen. Van de zij de van het onderwijzend personeel werd veel medewerking ontvangen. De actie tot het werven van nieuwe leden en begunstigers heeft enig succes opgeleverd, al kan de vereniging nog wei enige financiële steun gebruiken. De wethouder van onderwijs en per soneelszaken, mej. dr. M. E. Nolte is op dinsdag 20 maart verhinderd haar wekelijks spreekuur te houden. De Nederlandse Wandèlsportbond afdeling Noordholland, houdt op zater dagmiddag 24 en zondag 25 maart wan deltochten over afstanden van 10, 15 e n25 (alleen zondags) kilometer. Er wordt gestart van gebouw Domi .uit aan het Zandvoorterpad te Overveen. Als eerste in Bloemendaal heeft de Oranje-Vereniging Overveen haar plan nen voor de viering van Koninginnedag vorm gegeven. Deze plannen verschil len niet zo heel veel van die van de voorgaande jaren. 's Morgens verzamelen de leerlingen van de lagere scholen zich bij het Zand- voorter pad. Achter de muziek van „De Spaarnebazuin" aan begeven zij zich dan naar het sportterrein aan de Vrijburglaan. Hier worden de spelen ge houden voor de lagere schooljeugd on der leiding van de heer P. M. Bergen, leraar aon het Centraal Instituut voor Opleiding van Sportleiders. Vorig jaar namen ruim duizend leerlingen aan de ze wedstrijden deel, dit jaar zullen het er nog meer zijn. De kleuters hebben hun gecostumeer- de optocht, vanaf het Joan Maurits- plein, via de Zuid-Amerikaanse buurt naar de Koningin Wilhelmina-schqol, waar een speciale kleuter voorstelling wordt gegeven. Ook bij deze optocht is „De Spaarnebazuin" van de partij. Het ligt in de bedoeling van de or ganisatoren 's middags sportwedstrij den te houden voor de leerlingen van de middelbare scholen Mede door het instellen van een wisselprijs hoopt men hier een jaarlijks terugkerend evene ment van te maken. Het avondprogramma begint om acht uur met de zeepkistenraces, waarvoor coureurs en levende motoren de Bloe- mendaalseweg van Hotel Roozendaai tot spoorwegovergang als circuit mogen gebruiken. Een filmvoorstelling van ne gen tot tien uur gaat vooraf aan het optreden van de boeren- of tirolerkapel van de PTT onder leiding van de heer W. van Baekel. Een bal-champêtre, met muziek via grammofoonplaten, zal deze Koninginnedag besluiten. In haar vergadering heeft de vere niging besloten het bestuur tot negen leden uit te breiden. Het bestaat thans uit de héren R. J. Stouthamer, voor zitter: Fr. de Jong, secretaris; me vrouw W. S, van der Noordaa-ten Hoe ve, tweede secretaresse; L. N. ten Hac ken, penningmeester; mevrouw E, J. van der Boon-de Jong en de heren J. J. Baggen, drs. A. P. W. van der Ham en R. D. Lagendaal. Voor de viering van 5 mei zijn nog geen vaststaande plannen ontworpen. Énkele voorstellen moesten om finan ciële redenen terzijde worden gelegd. Het Oranje Comité Bloemendaal verga dert tegen het eind van deze maand. Advertentie Een kit je van onze niet te over treffen WALES ANTRACIET en de haard of kachel suddert rustig door. (Spaarne bij Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 CopfHgM MB. Bow 6 Copwwhouaw „Welk costuum zal ik aantrekken; dat met dat kaarsvet of dat andere met die marmeladevlek?

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2