Knoeierijen bij de Rotterdamse tram berecht Yraas Antwoord Venkah r Nastoot van Rudolph bezorgt Piet van de Pol remise ïs mijn zoon Straffen geëist van 14 tot 9 maanden Remise voor Nederland tegen Duitsland In één "nacht Sun balm »lnfraph!I« en nu Opl voor Zo Wij luisteren naar 530ste STAATSLOTERIJ olivetti De opera Faust VRIJDAG 16 MAART 1956 PAGINA 7 door de lange winter, als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met ABDIJSIROOP/. Clare Benedict-toernooi Derycke wint ook derde etappe van Parijs.-Nice Noorse voetbalpool zet 16 miljoen gulden om IJjH.C. I>en Haag wint tweedaags toernooi Russen bij Aljechin- herdenking Uw handen gaaf en zacht Interacademia'Ie sportwedstrijden Spierrheumatiek Pijnen verdwijnen met Philips „InfraphU" Goede wijn behoeft geen krans Testament en schuld Europees kampioenschap 71/2 begonnen Ook Scholte van de partij Almelose fabrikanten steunen Heracles Het! Franse amateur- elftal Aspirin^ luSHt iH A*us! Katholieke Illustratie PASTILLES Tweede Kamer stemt in met wet toezicht kredietwezen door CL. budington kelland (Vertaling van Sjoerd de Vries) Huurschuld Rekening tandarts Helemaal niet „raar" Huurprijs Rioleringskosten Woon-perikelen Parketvloeren J 4e Klas 17e lijst De Rotterdamse rechtbank heeft don derdag de fraude, die eind vorig jaar onder personeel van de Rotterdamsche Electrische Tram werd ontdekt, behan deld. Zoals bekend betrof het voorna melijk knoeierijen met autobanden, die van 1947 tot eind 1955 geduurd hebben. Niet alleen zouden bij de verkoop van afgekeurde autobusbanden minder ki logrammen opgegeven zijn dan afgele verd werd, maar ook zouden banden, die eigenlijk nog goed waren, zoge naamd afgekeurd en verkocht zijn, en van nieuwe banden zou men de num mers veranderd hebben voor ze in de verkoop gingen. Verder zouden auto busonderdelen, dynamo's, accu's, rege laars e.d. zijn weggenomen. De mees te personeelsleden hadden een groot Advertentie AKKER SIROOP WT In de tweede ronde van het Clare Benedict schaaktoernooi heeft Neder land gisteren met 2-2 gelijk gespeeld te gen Duitsland. Unzicker speelde in 28 zetten remise tegen dr. Max Euwe, Donner zette in 21 zetten remise tegen Darga, Schmid won in 27 zetten van Van Scheltema en Van den Berg won van Niehaus in 48 zetten. Uitslagen: Duitsland-Nederland 2-2; Unzicker (Dld.)-dr. Euwe (Ned.) Darga (Did.)-Donner' (Ned.) %-Kï Schmid (Did.)-Van Scheltinga (Ned.) 1-0; Me- phaus (Did.)-Van den Berg (Ned.) 0-1; Italië-Oostenrijk 2-1 voorlopig. En- geland-Zwitserland 1-0 voorlopig. De stand is thans: Ï.Nederland 5% pt.; 2. Italië i'A pt. en 1 afgebr. partij; 3. Duitsland 4 y„ pt.; 4./5. Zwitserland en Engeland 2y2 pt. en 2 afgebr partijen; 6. Oostenrijk pt. en 1 afgebr. partij. De Belg Derycke heeft ook de derde etappe van de wedstrijd Parijs-Nice, van St. Etienne naar Vergeze gewon nen met een tijd van 6 uur 31 min. 32 sec. voor de 250 kilometer. De uitslag luidde: 1. Derycke (B.) 6.31.2; 2. De Bruyne (B.); 3. Gay (Fr.); 4. Desmet (B.); 5. Plankaert (B.) allen dezelfde tijd als de winnaar. In het algemeen klassement behield Derycke de leiding voor De Bruyne. De balans van de Noorse voetbalpool, een staatsonderneming, vertoont over 1955 een batig saldo van 30 miljoen Noorse kronen (ongeveer 16 miljoen sulden). Besloten is 22 miljoen Nborse kronen (ongeveer 10.6 miljoen gulden) sch bescbikking te stellen voor weten- 8 rrmPeli'k onderzoek in Noorwegen en voor (ongeveer 5.4 miljoen gulden) to-bedrao üerse sportfederaties. Het bru- 1955 „nt, Noorse voetbalpool in 3.2 miljoen ff611 kr°nen' Op de sluitingsavond Van het hockeyseizoen was er zeer Veel hpVek aanwezig, dat de V.H.C. Den Haag in de finale van het tweedaagse ijshockey! toernooi een verdiende, doch gemakke lijke overwinning zag behalen op het Zweedse Slepner (Norrkoping). Met 6-3 won de Y.H.C. Den Haag De tus senstanden waren: 1-1. 2-0 en 3-2. De Russische schaakbond heeft be sloten een selecte groep schakers naar Parijs te zenden ter gelegenheid van de onthulling van het standbeeld van de vroegere wereldkampioen Aljecnin. z.o- als bekend heeft Aljechin, die Rus van geboorte was, vele jaren de Franse kleu ren verdedigd. De Russische delegatie zal worden geleid door de heer Rago- zine, vice-president van de internatio nale schaakfederatie en bestaat uit de wereldkampioen Botwinnik, Elisavet- ta Bykova (dames) en Spassky (jeugd) en verder uit Smyslov, Bronstein, Ke- res, Petrosian en Geiler. Advertentie De Ned. Studenten Sport Stichting bestaat tien jaar en ter gelegenheid hier van zullen 22 en 23 maart in Den Haag interacademiale sportwedstrijden wor den gehouden. De wedstrijden zullen gehouden worden in de Houtrusthallen, het zwembad aan de Mauritskade en de terreinen bij „De Roggewoning" bij Wassenaar. Tien vertegenwoordigingen uit 9 universiteits- en hogeschoolsteden (in totaal een record aantal deelnemers van 900 dames en heren) nemen er aan deel. Het toernooi omvat voetbal, scher men, boksen, basketball, judo, tafelten nis, volleybal, hockey, zwemmen en waterpolo. aantal dienstjaren en waren nog nooit eerder veroordeeld. De totale schade, die door deze knoei erijen aan de R.E.T. werd toegebracht, is niet genoemd, evenmin als de be dragen, die de mensen er ieder voor zich aan verdiend hadden. Maar zoals de president tegen de eerste verdach te, een opzichter opmerkte, gebeurde het wel, dat deze alleen al aan de auto banden 3.000,- per week „extra ver dienste had". Deze man was al eerder wegens fraude O ij de R.E.T. veroor deeld. De officier noemde hem een van de hoofdschuldigen in deze „goed ge organiseerde dieverij". Hij had een ver trouwenspositie en er ging gezag van hem uit. De eis was veertien maanden met aftrek. Een monteur uit Vlaardingen, met veertien dienstjaren, zei over de acht jaar in totaal ongeveer 4.000,- „ver diend" te hebben. Hij was nooit eerder veroordeeld evenals een monteur uit Rotterdam, die 26 jaar in dienst ge weest was bij de R.E.T. Beiden zeiden het geld in hun huishouden gestoken te hebben. De eisen waren tegen hen een half jaar met aftrek, waarvan drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd. De rol van een hoofdopzichter (acht entwintig dienstjaren) vond de officier moeilijk te beoordelen. Hij had ande ren zijn bemiddeling verleend om iets extra's te kunnen verdienen, maar hij had dit, volgens de officier, maar al te graag gedaan, omdat hij er ook wat van opstreek. De eis tegen hem luidde tien maanden met aftrek. Een vertegenwoordiger uit Bilthoven werkte niet bij de R.E.T., maar hij on derhield als vertegenwoordiger van een firma in Utrecht een goede relatie met dit bedrijf. Hij verkocht banden door, wat hem gemiddeld 20,- per stuk op leverde. De eis tegen hem was negen maanden met aftrek. Uitspraken 29 maart. Advertentie ook bij: verstuikingen, verwon dingen, steenpuisten, verkoud heid, winterhanden en winter voeten. Advertentie Vragen voor deze rubriek moeten worden gericht aan de Redactie van ons blad (met in de linker-bovenhoek der enveloppe: „V ragenrubriek")De beantwoording ge schiedt gratis. De Redactie behoudt zich echter het recht voor, bepaalde vragen niet voor beantwoording in aan merking te doen komen. Over de beslissing dienaangaande kan niet worden gecorrespondeerd. Gaarne vermelding van naam en adres bij de ingezonden vragen. Men houde er nog rekening mee, dat men minstens 14 dagen op antwoord zal moeten wachten en dat het ons niet mogelijk is, in te gaan op verzoeken tot persoonlijke beantwoording der brieven. H. W. Zou door het maken van een testament voorkomen kunnen worden, dat een schuldeiser van de boedel daarop beslag legt wegens schuld? Antwoord: Neen, dat is niet mogelijk. Het enige wat u moet doen is: het recht van beraad door d'e erfgenamen te doen uitoefenen. Op deze wijze kunt u hen doen nagaan of er na aftrek van de schuld nog iets te verdelen over blijft, dan wel of de erfgenamen zullen zitten met een restant schuld, waarvoor zij kunnen worden aangesproken. De hulp van een notaris of advocaat is dan wel noodzakelijk, mede in verband met de successierechten, welke moe ten worden betaald. RUYS' HANDELSVKKEEMOI.NG Piet van de Pol heeft het er op de eerste dag van het Europees kampi oenschap 71/2, dat donderdag te Luik is begonnen, niet onverdeeld gunstig af gebracht. Hij was niet de enige die Nederland vertegenwoordigde. De Span jaard Orti-Velez, houder van de titel, had telegrafisch laten weten dat hjj door bijzondere omstandigheden verhin derd was naar Luik te komen, waarop Henk Scholte tweede bjj het natio naal kampioenschap op het laatste nippertje mee kon doen. In de eerste middagpartijen kwamen de beide Ne derlanders tegenover elkaar te staan. Het werd een spannende en vrijwel ge lijk opgaande strijd. Want Scholte weer de zich uitstekend en stond na de ze vende beurt met 86-84 voor. Toen kwam Van de Pol los met series van 77 en 38 waardoor hij uitliep. Maar de Eindhove- naar liet zich niet ontmoedigen en wist, vechtend tot het einde, zijn achterstand geleidelijk te verkleinen. Tenslotte scheidden hem slechts 36 caramboles van de winnaar. Van de Pol maakte in 21 beurten de 300 vol. De hoogste se rie van Scholte was 87. Maar in de avondpartijen slaagde de Duitser Rudolph erin Van de Pol een remise af te dwingen. Beide spelers leken zeer nerveus en maakten de indruk vermoeid te zijn. De partij werd een soort nek-aan-nek race, want het verschil was nooit erg groot, totdat Van de Pol in zijn 20ste beurt de 300 rond maakte. Rudolph stond toen op 247. Hij wist zijn zenuwen te beheersen en scoorde in de nastoot de 53 caramboles die hij voor een remise nodig had. De Belg Vervest bleef 's middags in 21 beurten de Fransman Galmiche de baas. De Belg begon zeer zwak, maar In een ledenvergadering van Heracles, de Almelose semi-prof club heeft het bestuur medegedeeld, dat medewerking is verkregen van de Almelose fabrikan ten, waardoor het mogelijk wordt dat de Almelose club in de betaalde afdeling van de KNVB zal blijven spelen. De fa brikantenkring zal voor dit seizoen een subsidie toekennen ter grootte van het tekort aan het eind van het verenigings jaar. Momenteel bedraagt dit tekort reeds 19.000. Het Franse amateur-voetbalelftal, dat zondag 18 maart te Maubeuge tegen de Nederlandse amateurploeg zal uit komen, is na de oefenwedstrijd tegen een ploeg van spelers van minder dan 22 jaar, die de amateurs met 3-4 verlo ren, als volgt samengesteld: Doel: Dantheny (Reims).- achter: Ty- linski (St. Etienne) en Scholhammer (Reims); midden: Ferrier (St. Etienne), Grosshans (Stiring-Wendel) en Durecu (Qeuvilly); voor: Goujon (St. Etienne), Mouchel (Cherbourg), Giarmarchi (An- neycey); Oleksiak (St. Etienne) en Marin (Draguignan). herstelde zich en won met 300-131. Gal miche was er geheel uit Vervest leverde 's avonds een prach tige verrichting tegen Boulanger. Bei de spelers hadden een goede start, en na twee beurten leidde Vervest met 87-75. Een serie van 36 van de Antwerpenaar werd door Boulanger met een 107 beantwoord, waarna Ver vest met schitterend spel een reeks van 131 opbouwde, en daar nog een serie van 44 op volgen liet. Hij maak te de partij uit in zes beurten, met een gemiddelde van 550. Boulanger, die eveneens zeer goed gespeeld had, bleef op 185 staan, wat altijd nog een gemiddelde van ruim 30 betekende. Uitslagen: Vervest (B.) 300 21 68 14.28 Galmiche (Fr.) 131 21 40 6.23 Van de Pol (Ned.) 300 21 77 14.28 Scholte (Ned.) 264 21 87 12.57 Lütgehetmann (Did.) 300 17 81 17.64 Rudolph (Did.) 285 17 74 16.76 Wafflard (B.) Boulanger (B) Van de Pol Rudolph Vervest Boulanger 300 14 78 21.42 184 14 54 13.14 300 20 60 15.— 300 20 53 15— 300 6 131 50— 185 6 107 30.83 Lt. David Browning, houder van een Olympische gouden medaille en kam pioen schoonspringen in 1952, is dins dag om het leven gekomen toen zijn straalvliegtuig neerstortte bij Ottawa in Kansas. Advertentie Zorg er voor Aspirin*) in huis te hebben, maar denk er aan: Er bestaat geen Aspirin*) zonder Bayer-kruis gedeponeerd handelsmerk J. W. Hofwijk schrijft in het nummer van deze week belangwekkende „noti ties rond de Antiliaanse olie-industrie", waarbij hij ook de politiek van Vene zuela bespreekt, dat de op zijn gebied gewonnen olie zoveel mogelijk in eigen land geraffineerd wenst te zien en voorts het enigszins netelige probleem der vakverenigingen op deze eilanden aanraakt. Dr. L. A. H. Albering, secre taris der K.V.P., wijd een waarderend artikel aan de heer W. J. Andriessen, oud-voorzitter der partij. Verder is er een causerie over koningin Frederika van Griekenland, in verband met haar particuliere bezoek aan onze konink lijke familie op Soestdijk. Jan Glisse- naar, van de jeep-expres, vertelt bij fo to's van Peter Pennarts van de missie der Nederlandse norbertijnen in het bisdom Djabalpoer in Centraal-Indië, dat bestuurd wordt door mgr. Dubbel man. Voorts is er een reportage van het restauratiewerk door een Nederlandse firma in de doopkapel van de dom van Padua, waar oude muurschilderingen ernstig worden bedreigd door het vocht. Het in het vorige nummer begonnen verhaal over Marcelino Brood en Wijn wordt besloten. De karakteristiek van de week betreft de Franse minister Pi- neau. Het korte verhaal is van Antoon Coolen. Jan Cottaar wil „nog even na kaarten", nu de schaatsen in het vet gezet zijn. Advertentie chocolade (Van onze Haagse redactie) Het wetsontwerp Wijziging Wet Toe zicht Kredietwezen, dat een regeling geeft voor de door d banken aan te houden kasreserve heeft, blijkens het voorlopig verslag der Tweede Kamer, vrijwel algemeen instemming gevonden. Vele leden verheugen zich erover, dat hier een regeling wordt geschapen, die de traditionele samenwerking tussen Ne- derlandsche Bank en particulier bank wezen tot grondslag heeft, waarbij de Nederlandsche Bank de bevoegdheid houdt, om in voorkomende gevallen in te grijpen. Verschillende leden echter beschouwen het als een ernstige lacune, dat de Postcheque- en Girodienst, wel ke h.i. als een geldscheppende instelling moet worden beschouwd, buiten het be reik der wet is geplaatst. De girodienst verzorgt ca 2214 procent van de totale girale geldsomloop. Wanneer nu in het algemeen belang, ter medefinanciering van de goud- en deviezenvoorraad of ter beperking van andere uitzettingen van het bankwezen, de banken worden ge noopt tot het aanhouden van kas-reser- ves, dan konden deze leden niet inzien dat dergelijke bepalingen niet van toe passing zouden zijn op vrijwel het grootste geldinstituut, de Postcheque en Girodienst. De beleggingen van deze dienst hebben een zuiver inflatoir ef fect, waarmede bij de monetaire poli tiek rekening dient te worden gehou den. Zo er al een instelling onder de monetaire controle van de Nederland sche Bank dient te staan, zo besluiten deze leden, dan is het de Postcheque en Girodienst. i 73 „Je hebt zeker nooit gedacht dat ik wel eens in de bijbel las, he. vervolgde hij dan. „Maar dat doe ik toch heus. En daarin heb ik eens iets ge lezen, dat mij nu uit het hart gegrepen is. Er staat namelijk ergens: Dit is mijn Zoon, in dewelke ik een groot be hagen heb Ik heb wel eens gehoord dat iemand, die een mens gedood heeft, onder wroeging lijdt. Misschien is dat bij de meesten ook wel zo. Ik had echter in het geheel geei last van wroeging, nadat ik de albino neergeschoten had. Integendeel ik voelde me opgelucht en was blij dat ik hem te vlug af geweest was. Niet dat ik trots op mijn daad was! Ik zou er eenvoudig niet aan denken om er ooit over op te scheppen. Maar toch zou ik er nooit spijt van hebben. „Deze avond toonde ik aan tafel weinig eetlust. Maar mijn vader at als een wolf en Maggie was bijna even vraatzuchtig. Mollie Tacker hanteerde vork en mes met gróte omzichtigheid en keek mijn vader, Maggie en mij beurtelings aan met een sardonische blik, die ik niet anders dan raadsel achtig kon noemen. ,,Ik heb nog nooit zo'n afgrijselijke stilte om me' heen gehad!" merkte mijn vader geprikkeld op, terwijl hij door de open deur een blik op het ver laten landschap wierp. „We zouden u misschien in slaap kunnen wiegen door de bulldozer onder uw raam heen en weer te laten ronken, Mr. Strawn," zei Maggie. „Jij schijnt overal wat op te weten, duifje!" ant woordde mijn vader. Hij wendde zich tot mij en »roeg: „Vind jij het in deze vervloekte wildernis nou prettig?" Ik vond het moeilijk om hier een direct antwoord op te geven en zei aarzelend: ,,Ik weet niet, wat ik hierop zeggen moet. Ik ben onder de indruk gekomen van de barre schoon heid van het landschap en het werk op de ranch heeft me geboeid. En ik haak naar het moment, waarop de broninstallatie zal gaan werken, zodat het land vruchtbaar wordt. Dat zal me een grote voldoening geven, maar „Maar!," drong mijn vader aan, toen ik even zweeg. „Maar dit leven is toch niet mijn ideaal," voeg de ik eraan toe. „Je hebt beloofd dat je hier een jaar zou blij ven," merkte hij op. „Ik zal me ook aan de overeenkomst houden," verzekerde ik hem. Mijn vader f ,mlachte. „Vanmiddag heb je onze overeenkomst aan flar den geschoten, m'n jongen," zei hij gemoedelijk. „Ik ben verstandig genoeg om te weten, wanneer ik me niet verder met je leven bemoeien mag. Daar is in de wereld al veel te veel kwaad door ge sticht. Jü moet je eigen weg volgen, zoals ik dat zelf ook altijd gedaan heb." „Jij hebt voor jezelf de juiste weg gekozen, va der," merkte ik op. Hij knikte peinzend. „Dat geloof ik ook, mijn zoon," antwoordde hij. „Maar dat neemt niet weg dat ik toch wel eens gedwaald heb. Ik heb bijvoorbeeld altijd gemeend dat geleerden en artisten niet genoeg fut hadden om hun tanden te laten zien, wanneer het nodig was. Daarom ben ik vroeger altijd wat in jou te leurgesteld geweest. Ik vond het niet prettig dat je je altijd in de stoffige studeerkamer opsloot en het leven bestudeerde van lieden, die al honderden jaren dood waren. Ik wilde een kerel van je maken." „Ik vrees dat ik nooit een kerel zal worden van het slag, dat jij bewondert, vader," onderbrak ik hem. „Onzin!" stoof hij op. „Ik heb een grote fout gemaakt door te menen dat jouw soort te bang was om de strijd aan te binden. Jij hebt me bewezen dat jullie niet bang zijn voor de strijd. Jullie hou den er alleen niet van. En daarom tonen jullie je moed maar zelden." „Is het dan zo belangrijk om je moed te tonen?" vroeg ik. Mijn vader schudde zijn hoofd. „Vroeger heb ik altijd gedacht van wel", ant woordde hjj. „Ik heb nooit een gelegenheid voorbij laten gaan om mijn moed te tonen ook als het niet nodig was! Dat was mijn ijdelheid, zie je! Maar sinds vanmiddag denk ik er anders over." Ik wilde niet dat hij mijn dapperheid te hoog taxeerde en daarom merkte ik eerlijkheidshalve op: „Maar ik ben heus heel timide. Vanmiddag ben ik doodsbang geweest." „Vanzelfsprekend," zei mijn vader. „Een vent, die zo stompzinnig is om niet bang te zijn, wan neer hij in gevaar verkeert, is eei. imbeciel. Het gaat er alleen maar om, dat een man ondanks zijn angst tóch handelt en doet, wat er op dat noment gedaan móét worden. Toen ik je langzaam op die maniak toe zag lopen „Laten we er verder maar niet over praten, va der." „Maar ik wil je dit toch zeggen, mjjn zoon," hernam hij rustig. „Jü hebt me altijd voor een oude Üzervreter aangezien, die zün eigen zoon niet al te hoog aansloeg. Ik wil je alleen maar zeggen dat ik je houding bewonder." Ik vergat dat er nog anderen aan tafel zaten. Het was, alsof ik hier alleen met mün vader zat, En ik was er mij van bewust dat mün stem niet helemaal vast klonk, toen ik zei: „Er is in mün leven altüd één ding geweest, dat ik boven al mün andere verlangens stelde. En dat is: uit jouw mond waardering voor mijn gedrag te horen!" (Slot volgt) L. J. A. M. Hoe moet ik handelen met een huurder die het vertikt om de huur regelmatig te bet&len? Antwoord: Schrüft u hem per aangete kende brief aan, dat u er voortaan op staat dat de huur op tpd betaald wordt, aangezien u bij niet voldoen hieraan de zaak in handen zult geven van een deur waarder, die tenslotte allerlei middelen te baat kan nemen om de man tot be taling te dwingen, zelfs op uw verzoek een aanvraag tot ontruiming der wo ning kan inmenen wegens huurschuld. Een briefje van een deurwaarder heeft veelal het gewenste resultaat. H. K stelt een vraag over de prijzen die hem berekend werden voor tanheelkundige behandeling. Antwoord: Het taridartsenberoep is een vrü beroep. De honoraria worden daar door door de betrokkene zelf vastge steld. Aan de ene patiënt is meer te doen dan aan de andere en dit kan al leen de tandarts zelf beoordelen. U kunt u desnietemin eens in verbinding stellen met de Nederlandse Vereniging voor Sociale Tandheelkunde, Frederiks- plein 42 te Amsterdam. Mevr. Het achterste deel van mijn woning heb ik verhuurd aan een jong echtpaar. In het door dit echtpaar bewoonde deel van het huis is door bevriezing een gaatje in de waterleiding gekomen en nu vinden ze het „raar", dat z\j voor de reparatiekosten opdraaien. Antwoord: Natuurlijk moeten zij zelf voor herstel zorgen. U kunt het toch niet helpen, dat dat gaatje daar is ont staan. De onderhuurder heeft dezelfde plichten als de hoofdbewoner, sluiten van hoofdkraan en aftappen, van de leiding bij vorst én het (doen)*verrich- ten van kleine reparaties en voor bei den geldt „weten te geven en te ne men". van een sociale werker van dat bu reau, wellicht kan deze wat bereiken bü de inwoners. Lukt dit niet, dan zult u de hulp moeten inroepen van een kan tongerechtsdeurwaarder, die uw verzoek moet voorbrengen bü de kantonrechter, die uiteindelük zün beslissing zal ne men. Wü kunnen niet nalaten op te mer ken, dat de hoofdbewoner hier de dupe is van de inwoning, want de onderhuur ders werken absoluut niet mede om een goede verstandhouding te verkrij gen en te houden, wetende dat zü op allerlei wüzen beschermd worden door de woonruimtewet. Uw gezondheid eist verhuizen naar de benedenverdieping, terwijl de jongelui heel goed wat ho ger kunnen zitten, maar het doodeen voudig vertikken om een oud of ziek mens wat tegemoet te komen. Een ontruimingsprocedure is voor een ge woon mens niet te betalen, dus moeten zü er veelal van afzien. Daarom onze raad: vraag de hulp van de sociale werker van het CBH. P. J. D. I) - Mijn huurhuis is in twee ën bewoond, ieder betaalt afzonder lijk. De oorspronkelijke huur be droeg 30 per maand, hoeveel ben ik nu verschuldigd? Antwoord: De huurprüs die nu van u gevraagd wordt, is wel juist. Wü kun nen echter niet weten of een huur van 30 per maand gevraagd kon worden, dat moet de huuradviescommissie uit maken. U kunt u vervoegen bü deze commissie te Haarlem. Dreef 32. 2) Kan de huiseigenaar mü een buur contract ter tekening voorleggen? Antwoord: Ja zeker kan hü dat, voor al ook al met het oog op allerlei beta lingen voor eventuele herstellingen die er gedaan moeten worden, zodat uit dit contract zal kunnen blüken welke van die reparaties voor uw rekening ko men en welke voor rekening zün van de huiseigenaar, e.e.a. natuurlek met inachtneming van de wettelüke bepalin gen. Leest u dat contract dus eerst even dat is trouwens altijd verstandig. Wat hebt u feitelük tegen een normaal huur contract? H. W. Ik heb altijd gedacht dat de opera Faust van Gounod was, maar in een radiobode staat ver meld van Berlioz. Kunt u mij uit de droom helpen? Antwoord: Wü hebben uw radiogids niet gezien, maar veronderstellen dat daarin is aangekondigd de muziek van de componist Berlioz „La damnation de Faust". Er zün verder 2 opera's Faust, nl. die van Spohr (1816) qn Gounod (1859). Van de opera Faust van Gounod is de tekst geschreven door Barbier en Carré naar het drama Faust van Goethe. Dr. John. Faust is een legendarisch tovenaar en wonder doener uit de 16 de eeuw, verkocht zijn ziel volgens de sage aan de dui vel in ruil voor onbeperkte kennis, macht en genot, De Faust-sage ver scheen in 1587 alf volksboek, en werd later op tal van wüzen dramatisch ver werkt o.a. door Goethe en als opera door Spohr en Gounod. H. H. Q. Ik heb müp inwoners 2 maanden gelegenheid gegeven naar andere woonruimte om te zien, maar ze zün niet van plan te ver trekken. Wat staat mü te doen? Antwoordt Stelt u eerst nog eens in verbinding met het Centraal Bureau Huisvesting en roep de bemiddeling in de G. Is het juist dat wij de aanlegkosten van riolering zelf moeten betalen, verdeeld over 13 jaren? Hoeveel subsidie krijgt de huiseigenaar voor de aangebrachte verbetering .;n moeten wtj de riool- belasting betalen? Hoeveel mag de huisheer per week in rekening bren gen? Antwoord: Het is vermoedelük wel juist dat de kosten over 13 jaren verdeeld worden, maar om dit te kunnen beoor delen zouden wij moeten weten wan neer de verbetering is aangebracht. De kosten (huurverhoging) die u in reke ning mogen worden gebracht, mogen echter niet meer oedragen dan het be drag dat door de eigenaar is betaald, dus dit mag niet berekend worden over de eventuele subsidie die hij ontvangen heeft, tenminste als hij deze som niet hoeft terug te betalen. Om zeker te zijn van uw zaak verwijzen wij u naar de huuradviescommissie te Hilversum, a- dres stadhuis aldaar. N. M. O. Kunt u mü zeggen of parketvloeren aangenaam zijn voor de huiskamer? Ik vind ze wel mooi, maar is het huiselijk? Antwoord: Smaken verschillen geachte mevrouw, wat wij mooi vinden en hui selijk keurt u wellicht helemaal af. Er is vloerzeil in de handel met ongeveer hetzelfde patroon als men bij parket ook vindt, dus wat dat betreft kan er maar zeer weinig verschil zijn in de huiselijkheid. Een kamer belegd met linoleum doet volgens ons ook koud aan als er geen kleed ligt en zo is het ook n. 0. m. met parketvloeren. Er zijn toonzalen te over in uw woon plaats, waar u de huiselijkheid kunt beoordelen, al dient u er daarbü rekening mee te houden, dat de verdere aankleding van die kamer wellicht veel anders is dan de uwe. Een toonzaal is nu een maal een vertrek waar men alles zo voordelig mogelük aankleedt, terwille van de reclame en de poging om te verkopen. ZATERDAG HILVERSUM 1, 402 m. VARA: 7.00 nws, 7.10 gym., 7.20 gram., 8.00 nws„ 8.18 gram., 8.55 vrouw, 9.00 gym. vrouw, 9.10 gram. VPRO: 10.00 caus., 10.05 prot. pr. VARA: 10.20 continubedrijven, 11.40 ,'ier- handig pianospel. 12.00 orgel en zang, 12.33 gram., 13.00 nws., 13.20 gram., j3.45 sport, 14,00 jeugd, 14.35 muz. caus., 14.50 politiekapel, 15.2C kamerork. en sol., 16.30 caus., 16.45 gram., 17.10 radioweekjourn 17.40 Hammondorgel. 18.00 nws.. 18.20 gram.. 19.00 artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 caus. VARA: 20.00 nws., 20.05 gevar. progr., 22.00 Soc. comm., 22.15 Weense muz., 22.40 hoorspel, 23.00 nws., 23.15 gram. HILVERSUM n, 298 m. KRO: 7.00 nws., 7.10 gram., 7.15 muz., 7.45 Morgen gebed, 8 00 nws., 8.15 gram.. 9.00 huisvr, 10.00 kleuters. 10.15 gram., 10.30 Ben je zestig?, 11.00 zieken, 11.45 gram., 12.00 Angelus, 12.03 gram.. 12.33 instr. octet, 12.55 zonnewijzer. 13.00 nws., 13.20 lichte muz., 13.50 gram-, 14.00 boek, 14.10 lichte muz., 14.20 Engelse les. 14.40 lichte muz., 15.15 kron. letteren en kunsten, 15.55 gram., 16.00 Gregoriaanse zang, 16.30 kin deren, 17.00 jeugd, 17.40 jazzmuz.. 18.00 lichte muz., 18.15 journalistiek week- overz., 18.25 piano, 18.30 pari. overz.. 18.40 gram., 18.45 regeringsuitz.. 19.00 nws., 19.10 gram., 20.00 Lichtbaken. 20.20 act.. 20.35 de gewone man. 20.40 gram.. 21.00 hoorspel, 22.05 gram., 22.15 idem. 22.35 wij lulden de zondag in. Avondgebed, 23.00 nws., 23.15 Esperanto. 23.22 dans- muz„ 23.45 gram. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE AVRO: 20.00 Joum. en weerber. 20.55 Gevar. progr. ENGELAND, BBC home service, 330 m: 12.00 amus.muz„ 12.30 dansmuz.. 14.10 gevar. muz., 154» ork-conc., 19.30 arauz.- muz. BBC, light progr, 1500 en 247 m: 12.30 kinderkoren, 13.15 operettemuz.. 15.00 lichte muz., 15.45 mil. ork., 20.30 amus.muz„ 22.00 gevar. muz., 23.15 dans muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK. 309 m: 12.00 amus.muz„ 13.15 operette muz, 15.00 volksmuz, 16.00 lichte rauz., 18.00 koorzang. 20.00 symf.ork. en solist. 22,10 symf.ork., 22.35 lichte muz, 04)5 dansmuz, 1.00 jazzmuz., 2.15 gevar. muz FRANKRIJK, nat. programma. 847 m: 14.17 symf.ork, 204» lichte muz.', 22.30 viool en piano. BRUSSEL, 324 m: 15.45 accord .muz, 16.15 accord.muz. 16.45 Engelse les. 17.20 liturgische gezangen, 18.15 kinderkoor, 21.00 amus. muz. 484 m: 16.00 Bel canto, 17.15 dansmuz 22.15 lichte muz., 23.00 dansmuz. DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 16.30 V. d. jeugd. 17.00 L d. TV-dieren tuin. 17.15-17.30 Progr weekoverz. 19.00- 19.30 Von Rhein. Main und Neckar. 20.00 Gevar. progr. 21.25 Weekjoum. en: Het woord voor de zondag BELG. TELEV1SIEPROGR. Franse uitz 18.45 Testbeeld. 19X0 V. d. kind. 19.30 Toute la Télévision. 204» Act- 20.18 Nws. 20.40 T.V.-spel. 22.30 Rep., filmrubriek en nws. BELG. TELEVISIEPROGR. Vlaamse uitz.: 17.00-18.00 V. d. Jeugd 19.00Test- beeld. 19.15 Gram. 19.30 Openingsbeeld. 19.31 Nws. 19.45 De week in beeld. 20 15 Kennismaking met kunstschilder Prosper De Troyer. 20.40 Het grote avontuur. Feuilleton. 21.05 Mina de Vanghel. ver haal naar Stendal. 21.50 Cellorecital. HOGE PRIJZEN ƒ1500 11863 met premie van 30.000; 15413 niet met premie van ƒ8006; ƒ200 1106 6448 11531 17618 PRIJZEN VAN 80 1479 1999 2981 3878 4011 5709 5919 6122 6240 8680 9047 9504 10531 10589 12013 13400 14181 14442 14810 16073 16227 17205 19312 NIETEN 1218 1562 1689 2661 2953 3198 4123 4216 4491 4898 4962 4987 5318 5375 5822 5910 6104 6205 6414 6472 6607 6653 6766 6858 7579 7893 8089 8452 8503 8541 8695 8830 8832 89S5 9169 9744 9882 10237 10254 11002 11293 11459 11468 11606 11953 12048 12440 12719 13204 13242 13368 13416 14931 15088 15237 15363 16339 16391 16845 16970 17786 18361 19122 19199 19452 19765 30329 20379 31227 21362 21859

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7