Uit Kennemerland Visserijgolf Vissers wijzen varen van de „Amsterdam" af Staking op de treilervloot ém Voorjaarsreclame Toegenomen bioscoopbezoek, behalve in grote steden „De Spaarnestad" y \i frfcïiï HUg T/ -,o Mozart-herdenking in IJmuiden wordt voortgezet HAARLEMS MATRASSENHUIS Bioscoopbedrijf in 1955 Alfredo uSHSa Maurits de Kat Machtige koorzang bij Looft den Heer J. J. v. KOOTEN GEEN TERMIJNBETALING MET 10% EXTRA MAAR CONTANT MET 10% KORTING DUS U VERDIENT 20% OP ELK BEDRAG H. DE GRAAFF ZONNEWARMTE Kuifje en Bobbie Oscar VRIJDAG 23 MAART 1936 PAGINA 13 VELSEN-IJMUIDEN Gaskachel voor r.-'k. school Eervol ontslag Vergoeding verpilaatsimgis- kosten kleuter lieid'sters CASTRICUM „Eleckerlvc" Jongetje aangereden SCHOT F!Vi>tiOOD BEHANG ZELF met Bakker's Behang BAKKER5 BEHANG Subsidie voor opleiding maatschappelijk werk Niet steeds theoretisch optimum vereist UITGEEST Burgerlijke Stand) Verworpen BIVANBEB f 26.75 U BETAALT THANS f 24.15 2-PERS. VERENB BEBSTEL mei kapok af gedekt f 139.50 U BETAALT THANS f 125.- HET SCHEELT TIENTJES GROTE HOUTSTRAAT 103 TELEFOON 11485 Officier Haarlemse rechtbank eist twee jaar Alleen is beier dan die van onze voortreffelijke WALES ANTRACIET VICTORIOUS WALES SEVEN SISTERS WALES ALLEEN-VERKOOP Brandstoffenhandel Fr. Varkenmarkt 6-10 42 Alle* qddt goedZe staan alle twee aan der elfde kant. Ik duik ik zwem zo king mogelijk onder wdter naar links, wanneer ik weer boven kom, ben ik buiten zicht en is er veel kjns. dat tk m de nabijheid van het vliegtuig ben Dai noem ik pech hebben' een enkele koqel en die heeft ae ontstekmgskabet ■maden door gebroken 1 Gelukkig kan vlug Dat kunt U toch met ^msgyagen Jdhet is btjnd in orde el het op 7 door Hergê, copyright Casterman 5 8Br^* y J i Wolfgang Amadeus Mozart, de veel zijdige en produktieve Oostenrijkse componist, die 200 jaar geleden gebo ren werd, is donderdagavond in IJmui den op waardige wijze herdacht, dank zij het initiatief van de chr, oratorium vereniging „Looft den Heer", die on der leiding van Willem Wiesehahn het jaarlijkse concert aan deze componist wijdde. In de Ned. hervormde kerk aan de Kanaalstraat heeft IJmuiden een gevarieerd doch afgewogen program ma beluisterd, waarin verschillende specimina van Mozarts kunnen waren opgenomen. Voor de uitvoerenden was het verheugend te mogen constateren, dat voor dit concert zo'n grote belang stelling bleek te bestaan. Geopend werd met „Eine kleine Nachtmusik", een serenade voor strijk orkest, door het Noordhollands phil- harmonisch orkest in prachtig samen spel verklankt. Een prachtige inlei ding. De Jupiter-symfonie had meer muancering en tekening kunnen velen en bovendien werd het tegen negen Uur tijd nu ook eens wat van de voca listen te horen. Het lange wachten werd echter direct daarna al beloond, toen het koor zich liet horen in het Ave Verum, dat zeer beheerst gezongen werd en een demonstratie was van de machtige samenzang, waartoe dirigent Wiesehahn het koor heeft weten op te Voeren. Het beroemde Laudate Domi- num sloot het gedeelte voor de pauze af. Mozarts Requiem vormde het hoog tepunt van deze avond. De illustratie ve muziek en zang werden door de di rigent zeer goed naar voren gehaald. aaarby bouwen op een koor, dat dit werk volledig beheerste, een koor ook, dat onberispelijk zuiver zong, waarin geen stem domineerde en waar bij telkens het bewijs werd geleverd van goede koortechniek. Het offertori um b.v., dat nagenoeg geheel koor werk is, met zeer veel chromatische wendingen, werd zuiver en met een in nige devotie gezongen. De bas Frans v. d. Ven had van de eolisten verreweg de moeilijkste opga ve. Met Arjan Blanken beschikte het koor in dit tweetal over een uitsteken de bezetting van de mannelijke solis tenpartijen. De sopraan Leni Delsen, die in het Laudate Dominum minder overtuigde, kwam in het Requiem tot volle ontplooiing. Naast haar dient met waardering de alt Maria Pavelka ge noemd te worden om haar aandeel in de kwartetten. Het Noordhollands phil- harmonisch orkest had zich meerma len in de begeleiding wel wat volgza mer kunnen tonen. Enige malen was duidelijk te horen, dat het orkest het koor voor was. In het Agnus Dei was het bepaald hinderlijk. Ondanks deze kleine onvolkomenheden een waardige Mozart-avond. jyy. Cl1?! J"ini -1956 bereikt de heer A. P. ötoik hoofd van de Wilhelminaschooi te IJmuiden, de pensioengerechtigde leeftqd. Ingevolge het bepaalde in de Lager-onderwijswet 1920 moet hij door Burgemeester en Wethouders met in gang van 1 juli worden ontslagen. Be trokkene heeft verzocht de datum van ingang van zijn ontslag op 21 augus tus 1956 te bepalen. B. en W. hebben geen bezwaar het verzoek van de heer A. P. Stolk in te willigen en stellen de raad mitsdien voor het aan hem te verlenen eervol ontslag op te schorten tot 21 augustus 1956. De kotters Uk. 35, Kw. 27 en Hd 74 lorgden donderdag voor de wel zeer schrale aanvoer aan IJmuidens visaf- slag. Deze drie kotters brachten te za- ftien 130 kisten platvis, 487 kilo tong en 48 kilo tarbot aan. Hiermee moest de "®ndel het doen. Uiteraard kwam deze schraalheid on middellijk m hogere prijzen tot uitdruk- Grot® tQng deed nu 3.20 tot klein middel Tal?1 f 2'70 tot f 2'52> ƒ3 25 tot n 20 tot f 2-80 tong 1 2 70 per kiloTaV?ng 11 f 2'74 tot iefkilo SchoTl^'A^f'6 l 49 tot 39 per kist van 50 WloTnL? noteerde 39 tot 29, bot 22 en wh ting 32 per kist van 50 kilo Voor de vrijdagmarkt was de i0jï(rer Sch. 171 met rond vis aan boord thuis stomend. De Kw. 81 was eveneens thuis" stomende uit de noord. Dit schip zaj echter wel zaterdag lossen. De Pieter- tje Hd. 79 met de Wiron 4 op sleep, touw vordert langzaam. Ook deze twee schepen komen vrijdag of zaterdag aan de markt. Om de noord bleef het slecht weer. Een tweetal grote sterke loggers, de He lena en de Oceaan 9 kon de visserij met succes voortzetten. Zij vingen in drie trekken respectievelijk 200 en 220 manden haring en makreel. De overi ge loggers lagen te steken op de zestig ste breedtegraad met de kop op de wind. Het weer was ook heden nog slecht om de noord. Oostelijk van De- C Wltte Bank visten een aantal Schevenmgse loggers met suc- van Si ,kTeljaUWa 2« laven tretóen 15 kah v rna,n n Sullen en 10 tot 15 kabeljauwen door. De tongenvisserii rond de Pittboei leverde trekken van 20 tpt 30 kilo tong en 3 tot TmandeS diversen op. Per etmaal vingen de schepen 150 tot 200 kilo tong en 10 tot *0 manden diversen. De nieuwe logger van de Visseril- 0n. «erneming voorheen J. C. Pronk N V •Beatrice" IJm. 72 maakt dinsdag 27 maart zijn proefvaart op de Nieuwe Wa terweg. Schipper Nicolaas Korbee" voorheen schipper van de trawler Her man ijm. 2, zal het commando on dit meuwe schip voeren. Door de inwerkingtreding van de Kleu- vu 1 ianuari 1956 is het u-?u mogelijk de kleuterleidsters bij het openbaar onderwijs op" grond van net bepaalde in de regeling van de ver- goeding van verhuiskosten een tege moetkoming te verlenen. De gemeente raad is echter bevoegd een regeling te treffen tot het verlenen van een derge lijke tegemoetkoming. De Raad is. wanneer zij van die be voegdheid gebruik maakt, gehouden tot toekennning van een gelijke tegemoet koming aan de leidsters, verbonden aan de in de gemeente gevestigde bijzonde re scholen. Het komt B. en W. van Velsen, ten einde de reeds verkregen rechten van de leidsters opnieuw veilig te stellen, gewenst voor, dat de Raad van de ge geven bevoegdheid gebruik maakt. Als richtsnoer voor de vaststelling van de tegemoetkoming zal kunnen dienen de eerder aangehaalde verordening. De re geling zal 1 januari 1956 kunnen ingaan. Het r.-k. kerk- en schoolbestuur van de H. Gregorius van Utrecht te IJmuiden heeft medewerking verzocht voor de aanschaffing van een gaskachel voor de onder zijn bestuur staande meisjesschool. Dit verzoek werd in de raadsvergade ring van 28 februari 1956 om advies in handen gesteld van B. en W.. Zij stellen voor, de gevraagde mede werking te verlenen. Kunstkring „Elckerlyc" bood donder dagavond in het Corso-theater haar leden in verband met het lustrumsei zoen een extra avond aan. De slot- avond van dit seizoen is maandag 23 april a.s. in het Centraal Theater te Amsterdam, waar de leden dan een voorstelling van „De kroongetuige" zul len bijwonen. Voor deze extra avond had het bestuur dr. Melchior uitgeno digd, die sprak over zijn reis naar het Amazonegebied. Toen donderdagavond het 8-jarig zoontje van de fam. S- de Dorpsstraat tegenover de R.K. Kerk overstak en daarbij waarschijnlijk niet voldoende op het verkeer lette, kon de heer P. uit Alkmaar het kind niet ontwijken. Dokter v. Nievelt constateerde, dat het knaapje een gebroken beentje en enige beschadigd! ribben had. Het ventje is naar een ziekenhuis te Alkmaar ver voerd. Indertijd heeft de gemeente om in de scholennood te voorzien twee houten tweeekassige scholen aangeschaft In tussen is gebleken dat ook hiermede de scholen nog niet uit de nood geholpen zijn. Vandaar dat B. en W. de raad thans voorstellen tot aanbouw van een derde houten schoolgebouw en tevens tot aan koop van twee speellokalen. Een en an der zal f 87.000 kosten. In overleg met de provinciale planologische dienst en de stedebouwkundige is voor het aan te schaffen houten schoolgebouw een plaats gevonden op gemeentegrond na bij de St. Cuneraschool te Bakkum. Advertentie beste en veï- ligste bromfiets, is het goedkoopst in aanschaffing en onderhoud. Ook op gemakke lijke „Erres" betalingsconditie. PLEIN 30 - TEL. 12000 GK. HOUTSTR. 140 - TEL. 12349 Advertentie Plaktafel en borstel in bruikleen Gen. Cronjéstraat 135 - Haarlem - Tel. 11657 Randen afsnijden 5 cent per rol De minister van maatschappelijk werk, mr. F. J. F. M. van Thiel, heeft donderdag de onlangs door hem inge stelde adviescommissie voor de oplei dingseisen bij de subsidiëring van het algemeen maatschappelijk werk geïn stalleerd. De bewindsman merkte op, dat er in het maatschappelijk werk een ernstig tekort is aan gediplomeerde krachten. Daar er echter vele functionarissen op dit terrein werkzaam zijn, die nog niet over een diploma van een school voof maatschappelijk werk beschikken, leek het de minister van belang, ook dezen voor subsidie in aanmerking te brengen, indien zij voldoen aan een aantal mi nimum-voorwaarden, neergelegd in de desbetreffende regeling voor de oplei dingseisen. Daarbij is een indeling gemaakt naar leeftijdsgroepen. De minister wil aan personen boven 35 jaar, die over een ruime ervaring beschikken, maar geen volledige theoretische scholing ontvin gen, minder zware eisen stellen wat be treft hun opleiding dan aan degenen die jonger zijn dan 35 jaar, mede wegens de toeneming van het aantal opleidings mogelijkheden na de oorlog. Bij de be oordeling, of de opleiding voor de aan het maatschappelijk werk te stellen eisen voldoende kan worden geacht, zal echter ook moeten worden uitgegaan van het in Nederland ten deze alge meen mogelijke, aldus minister Van Thiel. De minister waarschuwde nadruk kelijk dat wij ons moeten hoeden voor absolute uitspraken, zoals: „Wanneer het werk niet goed gedaan kan worden, is het beter dat het niet gedaan wordt". Immers, ook zonder het theoretisch op timum kan heel wat in het belang van de mensen met en voor,wie men werkt, worden verricht. Op grond van deze overwegingen is de mogelijkheid ge opend om onder meer maatschapnelijke werkers van 35 jaar of ouder die sinds 1945 gedurende vijf jaren een functie in het maatschappelijk werk hebben vervuld, voor subsidie in aanmerking te doen komen, ook al Is hun theoretische scholing niet die van een minimum-op leiding. GEBOREN: B. J. M. Brugman en J. M. Bos, zoon. De staking van de opvarenden der IJmuider trawlervloot heeft gisteravond in een vergadering in de bovenzaal van het café Snijders te IJmuiden een vol komen verrassende wending genomen. Met algemene stemmen werd daar be sloten het akkoord tussen de bemanning van de „Amsterdam" IJm. 28 en de re derij D. Joh. Krijger van de hand te wijzen, terwijl dit akkoord luttele uren voor de vergadering door de stakings commissie ais een overwinning werd beschouwd. Dit akkoord, waarin de re derij D. Joh. Krijger de vissers toe zegde om niet aan de vaste maandgage te tornen en onmiddellijk na het uitva ren van de trawler „Amsterdam" IJm. 28 besprekingen over verbetering van de oude C.A.O. te openen, ging de sta kers niet ver genoeg. Men wil nu ook de looneisen en de eisen voor de ver betering van de secundaire arbeidsvoor- zien1^611 onmiddellijk verwezenlijkt De vergadering begon in een enigs zins gespannen sfeer. De heer N. Ak kerman begon als voorzitter van de com missie van vertrouwensmannen van de vissers onmiddellijk met op te merken, dat de pers de zaak „Amsterdam" niet juist had weergegeven. De verkeerde indruk was gewekt, dat de commissie reeds een besluit had genomen over het voorstel van de rederij Krijger, zeide hij. De commissie kan echter niets be sluiten, dat zullen de vissers zelf moe ten doen, aldus de heer Akkerman. Er is thans, aldus spr„ één reder, die net redersfront heeft doorbroken door wel met de duidelijke verklaring te komen, dat hij de vaste gage wenst te behouden en besprekingen wil openen om deze vaste gage en de andere voor waarden van de oude C.A.O. te verbe- j e?,' „wanneer de trawler „Amster dam IJm. 28 naar zee gaat. Daarop zeide de heer Akkerman, dat de vissers zelf maar moesten beslis sen of zij hiermee in zee wilden gaan. De vissers voelden er blijkbaar niets voor de „Amsterdam" IJm 28 naar zee te laten gaan; zij reageerden met uit roepen van wantrouwen jegens de be doelingen van de rederij Krijger. Men meende zelfs hier met een valstrik te doen te hebben, die door de reders was gezet om alle schepen naar zee te kun nen krijgen. Zelfs een lid van het sta kingscomité uit Egmond toonde zich al lesbehalve enthousiast over dit voor stel en meende, dat er eigenlijk niets mee bereikt was. De roep „Allemaal te gelijk of geen één te zee", was alge meen. Het was al spoedig duidelijk, dat de trawler „Amsterdam" IJm. 28 niet naar zee zou vertrekken. De bemanning van de „Amsterdam" IJm. 28 zweeg op één lid na. Dit verzette zich niet tegen de overheersende mening van de tegen stemmen, doch vroeg alléén, of men er mee akkoord ging, dat iedereen weer op zijn eigen schip gaat varen, wanneer de staking over is. Met zitten en op staan heeft men de vissers daarna laten stemmen over het varen van de „Am sterdam" IJm. 28. De OVB-bestuurders Koning en Van de Berg, die op de ver gadering aanwezig waren, zwegen in alle talen. De stemming leverde niet één stem voor het varen van de „Am sterdam" op. Eerst een ander contract en dan pas naar zee, luidde tenslotte het besluit van de stakers. De heer Krijger achtte 't conflict thans moeilijker dan ooit. De bewering van de heer Akkerman, dat de pers de kwes tie niet juist had weergegeven, noemde de heer Krijger absoluut onjuist. Er was sprake van een duidelijk akkoord tus sen de bemanning van de „Amsterdam" IJm. 28 en de rederij. De staking vond hij thans uitzichtloos geworden. Nu kunt U ook nog profiteren van onze LAGE PRIJZEN VOORBEELD: enz. enz. Ook op BEDSTELLEN, DEKENS, LEDIKANTEN, SPIRALEN, OPKLAPBEDDEN. (Behalve op merkartikelen) In het verslag over 1955 van de Ne- derlandsche Bioscoop-Bond uitgebracht namens het Hoofdbestuur door de di recteur dezer organisatie, de heer J. G. J. Bosman, aan de op 26 maart a.s. te houden jaarlijkse ledenvergadering, wordt een gevoelvol woord van erken telijkheid gewijd aan de scheidende bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Ver min te Maastricht, die zijn functie in verband met zijn gezondheidstoestand heeft neergelegd. Aan de hand van het gepubliceerde cijfermateriaal concludeert het verslag, dat zich het voorzichtig herstel, waar in het film- en bioscoopbedrijf zich de laatste jaren mag verheugen, ook in 1955 heeft voortgezet. Hoewel door de iets grotere gemiddelde besteding van het publiek en de herziening van de vermakelijkheidsbelasting in een groot aantal gemeenten een weinig kon wor den ingehaald van de achterstand, ont staan als gevolg van prijsbeperlcingen en belastingverhoging, ging een deel van het accres wederom verloren door de aanzienlijke stijging van kosten, wel ke zich aan het filmbedrijf als het wa re opdrong door technische vernieuwin gen en duurdere inkoop. Een groot aantal gemeentebesturen hebben in de loop van het jaar de vermakelijkheidsbelasting herzien einde 1955 hadden 270 van de 310 ge meenten, waar bioscopen egvestigd zijn, deze heffing verlaagd tot 25% of minder. Er zijn echter enige tiental len middelgrote en kleinere gemeen ten overgebleven, die een gelijkstel ling van de film met het overige ver maak of aanpassing aan een algemeen geldend tarief van de hand wijzen. Het bioscoopbezoek steeg in 1955 met een miljoen, dat is met 1%% te gen 2% in het jaar tevoren. Hoewel deze toeneming op een normale ont wikkeling wijst, is zij onvoldoende in dien men in aanmerking neemt, dat daarin de teruggang, welke steden als Amsterdam en Den Haag te boeken hadden, is verdisconteerd en het bio scoopbezoek in ons land nog altijd ten achter is, bij dat in het buitenland. Practisch geen enkel nieuw bouw plan kan meer verwezenlijkt worden, omdat de betrokken minister de be staande mogelijkheden om zonder zijn speciale vergunning bouwwerken uit te voeren, drastisch heeft beperkt. De be perking betekent welhaast de stopzet ting van de bouw van nieuwe en van het verbouwen van bestaande biosco pen. De snelgroeiende bevolking, de toe nemende industrialisatie en het ontstaan van nieuwe bevolkingscentra doen de behoefte aan nieuwe ontspanningsgele genheden, met name ook aan bioscopen, sterk gevoelen. Het aantal bioscopen is gestegen tot 528 met 250.000 zitplaatsen. Het aantal filmverhuurkantoren bedraagt 38, het aantal filmfabrieken 10, het aantal film productiezaken 29. Verder blijkt o.m. dat het aantal in gevoerde hoofdfilms, dat sedert 1946 van 497 bijna onafgebroken daalde tot 404 in 1954, in het verslagjaar weer tot 449 is gestegen. Het aantal kleurenfilms be reikte daarbij het nieuwe record van 222, vrijwel de helft van de totale in voer tegen 46% in 1954 en 32% in 1953 Het bioscoopbezoek beliep 66 miljoen tegen 65 millioen in 1954, waarvan 56,5% in de grote en 43,5 in de overige ge meenten. Het aandeel van de drie grootste steden Amsterdam, Den Haag en Rotterdam in het totale filmbezoek daalde van 39,1% in 1954 tot 38,3% in 1955. Blijkens de grafieken was in 1955 het Europese aandeel in het bioscooppro gramma 43.33%, dat wil zeggen onge veer hetzelfde als in 1954, toen het per centage 43.45 bedroeg. Naar het land van oorsprong gerekend waren deze Wegens diefstal niet braak heeft de officier van justitie bij de Haarlemse Rechtbank gisteren tegen een 34-jarige losarbeider uit Beverwijk twee jaar gevangenisstraaf geëist. In de nacht van 5 op 6 januari van dit jaar werd in het kantoor van de fa. M. te Velsen ingebroken en uit een der bureaus een bedrag van 350 gulden en enkele va kantiebonnen weggehaald. Ofschoon de verdachte ontkende met de inbraak iets uitstaande te hebben had een zoge naamde sorteerproef hem als de dader aangewezen. Tijdens de behandeling van de zaak interrumpeerde de losarbeider herhaal de malen het verhoor van de getuigen door de rechter met scherpe opmerkin gen, waarin hij zijn onschuld beleed. Maar de schijn was tegen hem, want op de middag vóór de inbraak was hij met een zwager op het kantoor van de firma verschenen om te informeren of er nog werk was. De zwager werd aan genomen, maar de losarbeider niet, omdat de directie van het bedrijf op dat moment van zijn diensten als chauf feur geen gebruik kon maken. Tijdens dat bezoek had hij gevraagd wanneer de lonen werden uitbetaald en men had hem geantwoord, dat de uitbetaling de volgende dag zou geschieden. De nacht daarop brachten ongenode gasten een bezoek aan het kantoor. Pogingen om de brandkast open te breken liepen echter op een mislukking uit. Voor de safe vond de boekhouder des morgens een gebroken sleutel, die leidde tot de ar restatie van de Beverwijker. De drie getuigen, die de raadsman van de verdachte had opgeroepen, ver klaarden echter, dat zij de losarbeider die bewuste nacht hadden aangetroffen in het kosthuis, waar hij sinds enige tijd logeerde. Een van hen, een vrouw, die het kosthuis drijft, had zelfs met hem gesproken en beweerde met grote stelligheid, dat hij des nachts de deur niet was uitgeweest. In zijn rekwisitoor memoreerde de of- percenatges Engeland 8,2 (10,16), Frankrijk 11,49 (9.63), Italië 8.58 (8.74), West-Duitsland 8,92 (8,96), Nederland 1,64 (0,64) en de overige landen 4,5 (5,32). Advertentie (Spaame bij Viaduct) Telefoon 14164 en 13904 ficier van justitie het verleden van de ve.'dachte. Op diens strafblad prijken maar liefst twaalf veroordelingen, waar van sommige zeer ernstige. Hij stelde vast, dat de verdachte tijdens het fouil leren door de politie zich zeer onwilljg had getoond. Aan de verklaring van de vrouwelijke getuige wenste hij niet veel waarde te hechten, omdat de vrouw zowel voor de politie als voor de rech- ter-commissaris praatjes voor de vaak had weggegeven. Nog tal van andere kleine detailpunten bracht de officier van justitie in het midden, die tesamen voor hem het wettig en overtuigend be wijs leverden, dat de losarbeider de diefstal met braak moet hebben ge pleegd. Mr. Oberman gaf de rechtbank bij het vormen van een oordeel in overweging hoofd- en bijzaken van elkaar te schei den. Ook wenste hij een deskundige ver klaring over de waarde, die gehecht moet worden aan de zogenaamde sor teerproef, die een opperwachtmeester van de rijkspolitie te Santpoort tijdens het onderzoek had genomen. ,,Het alibi en de sorteerproef in deze zaak strij den om de overwinning," aldus mr. O- berman, die tenslotte voor zijn cliënt vrijspraak vroeg. Over veertien dagen zal de rechtbank vonnis wijzen. hersteld Cvcraen Uo je gang. m houd ze m het NI 0C0 Cow'*»' r. I - -• «7-9 Coponhogan 9. „Hallo, Dirk, Boudewijn, komen jullie „We zijn ook helemaal niet bang. We zijn „Ooo, wat gebeurt er nu weer?" maar weer naar beneden! Jullie behoeven in de boom geklommen, omdat we van „Zeg, kunnen jullie niet even ophouden niet bang te zijn voor' dit dienstmeisje. Ze hieruit alles beter konden zien". met spelen, fotdat ik het vliegtuig hele- is heel lief. Ze wil jullie graag een handje „Waarom houd je je toch aan mijn broek maal klaar heb? geven". vast, Dirk?"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 13