Rode Ster 5 valt de Russische oorlogs geschiedschrijvers aan Egypt» I FRANKRIJK ACCEPTEERT GEEN BEMIDDELING IN ALGIERS Pineau brengt verslag uit over zijn bezoek aan Nasser Sovjet straalverkeersvliegtuig niet voldoende luchtwaardig Kamer aanvaardt de ouderdomsverzekering Meerderheid thans achter de aanpassingsartikelen Beroep op gezond verstand O d, MC H Hongaars blad: BE LA KUN ten onrechte terechtgesteld Russen leiden tenaren op Assemblee hoort zijn rede in ijzige stilte aan Beschermd tegen de kou Eisenhower nog deze zomer naar het buitenland? Straaljager verongelukt Beraad over advies aan regering Raadsels rond verstekeling RR (jateyM (mj! Het weer Mijnenveger „Goes'7 te water 5? ZATERDAG 24 MAART 1956 79ste JAARGANG No. 26560 Officiële Britse verklaring Nieuwe groep Duitsers mag uit Rusland terugkeren rmoóen bouwkosten. VEBHÓÓ6DE BUD RAGEN 'ik Deskundigen: geen revolutionair type Piloot omgekomen Stiohting van de Arbeid' Vliegtuig in Bangkok verlaten? Communisten in Ohio veroordeeld Zonder hoofdelijke stemming; S.G.P. tegen Sovj et> atoom locomotief 1 VILTMANTELS in kleuren 69.- Vrij zacht BUREAU SMEDESTRAAT S - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmulden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE HAARIEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF ZB cents per mirnmeier- hoogte. Omroepers 16 cents per mjn.-hoogte. De administratie behoudt zich hei recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f 6.50 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 530 uur 's avonds teL 21544. „Rode Ster", het orgaan van het verheerlijking" en als een gevolg van Sovjet-leger, heeft gisteren een aanval oproepen van de Sovjet-leiding om bjj gedaan op „de kwaadaardige en scha- het schrijven van de geschiedenis de delijke praktijk" van Russische oor- waarheid te betrachten. In vele Russi- iogsgeschiedschryvers om „successen sche geschiedenisboeken worden neder- bij het optreden van Sovjet-troepen te lagen van het Sovjet-leger verdoezeld, overdrijven en tekortkomingen te ver- terwijl vrijwel altijd Stalin beschreven bergen". Deze kritiek wordt beschouwd wordt als de grootste oorlogsleider van als een onderdeel van de huidige cam- het land. pagne tegen de stalinistische „persoons- „Rode Ster" gaf commentaar op het boek „De verpletterende nederlaag van de fascistische troepen in Wit-Rusland" door een zekere Malanyin. Dit werk, aldus het blad, bevat „verdraaiingen" van historische feiten, hetgeen kenmer kend is voor vele eerder gepubliceerde boeken over oorlogsgeschiedenis. v ®re operatie gedurende de grote Patriottische oorlog had haar eigen spe cifieke aspecten en karakteristieke moeilijkheden. Er waren fouten in de leiding van eenheden en detachemen ten, die leidden tot onnodige verliezen van levens en materieel. Het is echter vaak zo, dat boekjes en werken over de operaties van de laatste oorlog fei ten opsmukken, tekortkomingen vergoe lijken en moeilijkheden verdoezelen. De lezer krijgt de indruk dat de Sovjet- legers steeds in triomf oprukten en ge makkelijk alle hindernissen en moei lijkheden op het slagveld overwonnen" aldus „Rode Ster". Volgens waarnemers te Moskou is maarschalk Zjoekov, de huidige minister van defensie, verantwoordelijk voor de actie om de militaire geschiedenis van de Sovjet-Unie te herzien. De Russische radio heeft de uitzen ding van de gezongen tekst van het Rus sische volkslied bij het begin van de t agn,veïvn®"gen door militaire muziek, in Westelijke kringen te Moskou ver onderstelt men, dat dit verband houdt met mogelijke wijziging van de tekst Het Britse ministerie van buitenland se zaken heeft bekend gemaakt, dat het beschikt over „betrouwbare rapporten, waaruit blijkt, dat een aanzienlijk aan tal Egyptenaren een militaire opleiding in Polen volgt". Men heeft voorts re- nffitoven, dat een aantal Tsjechi- sche officieren op vliegvelden nabij Alexandrie ook een aantal Egyptenaren opleiden. Geruime tijd geleden werd bericht, dat een groot aantal Egyptische officieren en onderofficieren in een Joe! goslavische haven -varen aangekomen op doorreis naar een land achter het ijzeren gordijn. Volgens de „Daily Telegraph" bëtreft het hier tweehonderd officieren en on derofficieren van de Egyptische vloot en luchtmacht, die in Polen door Russi sche officieren in het geheim worden opgeleid in het gebruik van radar, luchtdoelgeschut, onderzeeërs en waar schijnlijk ook getraind worden in amfi bische operaties don! -O ,°fifcicLlrig geschiedt uitsluitend het verboden6 hrt^on]6 vi aall Po,en tis betreden. °Pleidingsterrein te In december van het vorige iaar is met deze opleidingscursus een gemaakt. Elke drie maanden lou de helft van de groep Egyptische militaf ren, die onder commando staan van een Egyptische legerkolonel, door nieuwelin gen vervangen worden. Het Russische Rode Kruig heeft zich bereid verklaard maatregelen te tref fen voor de repatriëring van een nieuwe groep van 9.100 Duitsers, die in de Sovjet-Unie worden vastgehouden, al dus is gisteren te Arnsberg in West- Duitsland bekend gemaakt. Dr. Kurt Wagner, het hoofd van de opsporingsdienst van het Duitse Rode Kruis, heeft op een vergadering mee gedeeld, dat 2100 Duitse burgers, die in gevangenissen of gevangenkampen worden vastgehouden, en 7.000 burgers die als „gedwongen kolonisten" in Rus land wonen, wier namen het Rode Kruis bekend zijn, zullen terugkeren. Het Duitse Rode Kruis heeft goede hoop dat ook een regeling zal worden getrof fen t.a.v. een groep van 84.000 Duitsers en Volksduitsers, die zich vermoedelijk fog in de Sovjet-Unie bevinden. De laatste maanden is de samenwerking fussen het Westduitse en het Russische Rode Kruis voortdurend beter gewor- b!2' De Rrissen, aldus dr. Wagner, zijn o, föhnen met de registratie van de amha=f?20enide Duitsers. De Russische ln Bonn heeft zeer veei medewerking verleend. (Reuter) Zuid-Vietnam Frankrijk zal zijn expeditieleger vóór 30 juni uit Zuid- Vietnam terugtrekken. Dit geschiedt krachtens een Frans-Vietnaniese over eenkomst die donderdag is getekend, aldus wordt in gezaghebbende kringen te Saigon meegedeeld. MAARSCHALK ZJOEKOV corrector. van het volkslied, waarin in het tweede couplet de volgende versregels voorko men: Stalin heeft onze trouw aan het volk, aan de arbeid en aan verheven daden bezield". Dit lied is op nieuw jaarsdag 1944 voor het eerst in de Sov jet-Unie uitgevoerd ter vervanging van de Internationale, die het lied van de partij is gebleven. Szabad Nep, het dagblad van de Hon gaarse communistische partij, heeft in een artikel ter herdenking van de 37ste verjaardag van de oprichting van de eerste communistische republiek in Hongarije verklaard dat Bela Kun, de oprichter van die republiek, in 1937 ten onrechte is terechtgesteld in de Sovjet- Unie ten tjjde van het bewind van Sta lin. Thans is gebleken, aldus het blad, dat Kun geheel ten onrechte ervan was beschuldigd een „Trotzkistisch-Boecha- rinistische verrader" te zijn. Het centrale comité van de Oostduit- se communistische partij is het eens met de „besprekingen en resoluties" van het 20ste congres van de Russische communistische partij te Moskou, aldus meldt het Oostduitse persbureau A.D.N. Het centrale comité keurde donderdag de opvattingen van het politieke bureau van de partij goed, zoals deze tot ui ting zijn gebracht in een artikel en een rede van de eerste secretaris der par tij, Walter Ulbricht. Ulbricht viel daar in Stalin aan met een hevigheid, die zelfs de gepubliceerde redevoeringen van Sovjet-leiders overtrof. Het centra le comité keurde een resolutie goed, welke het herstel van het beginsel van het collectieve leiderschap in de Rus sische communistische party toejuicht en spreekt over de toepassing ervan in Oost-Duitsland. (ReuterAFPUP) Ter gelegenheid van het feit, dat vandaag de nieuwe grondwet van de republiek Pakistan in werking treedt, werd vrijdagmorgen op de Pakistaanse ambassade tijdens een korte plechtigheid de Pakistaanse vlag gehesen door de ambassadeur, de begum Liaquat Ali Khan. De plechtigheid werd bijgewoond door verscheidene in Nederland woon achtige Pakistani. „Niemand zal worden toegestaan als scheidsrechter in Algiers op te treden," aldus heeft de Franse minister van bui tenlandse zaken, Christian Pineau, gis teren in de Nationale Vergadering ver klaard n.a.v. persberichten, volgens welke de Verenigde Staten zouden wen sen te bemiddelen tussen de Franse re gering en de Algerijnse opstandelingen. Pineau verklaarde verder dat zijn re cente bezoek aan premier Nasser van Egypte „nuttig" was geweest en dat daardoor een aantal misverstanden uit de weg waren geruimd. „Wij willen in de eerste plaats een oorlog tussen Israël en Egypte vermijden. Bemidde ling onzerzijds is slechts mogelijk, in dien wij het standpunt van beide par tijen kennen. Ik zal daarom volgende maand ook Syrië, Libanon en Israël be zoeken," aldus Pineau. De minister verklaarde voorts, dat premier Nasser hem zyn erewoord had gegeven, dat er thans geen com mandotroepen meer in Egypte voor de strijd in Algiers worden opgeleid. „Doch Nasser gaf deze verzekering niet inzake het leveren van wapens Deze opgewekt kijkende Amerikaanse Sabre-straaljagerpiloten' geven duidelijk te kennen, dat Irun nieuwe „Moonsuit-pakken" hen wel degelijk tegen de ijzige koude van bet bevroren Kogawara-meer in Japan beschermen. Het geheel van rubber vervaardigde pak kan de drager tien uur lang tegen hevige koude beschermen. De normale vliegkleding bracht het niet verder dan een half uur. Na de eerste opgewonden persbe richten over de TU-104, het slanke Russische straalverkeersvliegtuig waar mee de Russische geheime-politiechef Serov naar Engeland is gekomen, zijn de luchtvaartdeskundigen nu tot een wat bezadigder oordeel gekomen. Men ziet veel goeds in dit tweemotorige toe stel, maar men is tevens van mening dat het niet zou slagen voor de proe ven die in het Westen vereist zijn voor de vliegveiligheid van het toestel. De deskundigen steken hun bewondering voor het Russische toestel niet onder stoelen of banken, maar tevens zijn zij van mening dat het vliegtuig niet re volutionair is. In feite blijft het onder de normen van de internationale burgerluchtvaart wat betreft de veiligheidsfactor bij de start. „We zouden het geen commerci- aal luchtcertificaat kunnen geven", zo heeft een Britse deskundige verklaard. Verkeersvliegtuigen moeten met volle belasting kunnen blijven door vliegen wanneer een van de motoren bij de start uitvalt; Britse deskundigen menen dat de TU-104 daartoe niet in staat is. Ook schijnt het toestel niet over een betrouwbare drukcabine te beschikken: bij alle plaatsen in het vliegtuig han gen zuurstofmaskers. Pas na bestudering van alle details waarover men beschikt, zal het mogelijk zijn de Rus definitief op zijn juiste waarde te schatten. Met het opstellen van die analyse zal zeker nog wel een week gemoeid zyn. aan de Algerynse opstandelingen," voegde hü hieraan toe. Pineau legde verder nog een verkla ring af over de betrekkingen tussen Frankrijk en zün N.A.T.O.-bondgeno- ten, waarin hij erop wees dat de At lantische solidariteit niet inhield, dat niet kon worden gezegd op welke wy- ze deze saamhorigheid nog voor verbe tering vatbaar zou zijn. „Ik ben van mening, dat een Franse minister van Buitenlandse Zaken te all entijde het recht heeft die vraagstukken aan de orde te stellen, welke z.i. daarvoor in aanmerking komen," aldus Pineau. Laatstgenoemde opmerking was vrij wel de enige, welke applaus aan de leden der Nationale Vergadering ont lokte. Voor het overige hoorden zij de toespraak van de minister in een yzige stilte aan, die slechts van tijd tot tyd werd onderbroken door halfhartig ap plaus van Pineau's socialistische par tygenoten. Het Franse kabinet heeft gisteren een reeks sociale en economische her vormingen in Algiers goedgekeurd, die waarschynlyk vandaag worden gepu bliceerd. Op grond hiervan zullen meer Mohammedanen tot overheidsfuncties worden toegelaten en meer Mohamme danen land kunnen kopen of bebouwen. Verder zal een openbaar fonds worden gesticht voor leningen tot het aanko pen van grond. Een der dekreten voorziet in grondverbetering door be vloeiing in bepaalde streken van Al giers. (Reuter) Een verslaggever voor het Columbia Broadcasting System heeft gister avond gezegd dat president Eisenhower overweegt om deze zomer een „good- wiU-reis" te maken naar het buitenland om de zaak van de vrede te dienen. De persvertegenwoordiger van het Wit te Huis, -Tames C. Hagerty, heeft ech ter verklaard niets van dergelijke plan nen af te weten. De verslaggever zei in een nieuws programma van het C.B.S.-T.V.-net- werk dat „hy vandaag te weten was ge komen dat de president er sterk over denkt om informele bijeenkomsten te houden met de staatshoofden in het bui tenland, indien hy daartoe wordt uit genodigd". Volgens de verslaggever zou de uiteindelijke beslissing hierover echter eerst in juli komen, nadat pre sident Eisenhower de Indische premier Nehroe heeft ontvangen in de Verenig de Staten. (U.P.) Gisterochtend omstreeks half elf is, naar men ons van de zyde der Kon. Luchtmacht mededeelt, te Nordhorn (Did) de 33-jarige ongehuwde serge ant-vlieger G. J. Havers uit Haar lem by schietoefeningen met een „Thun- derjet"-straaljager om het leven geko men. De vlieger was gisterochtend met het toestel van de vliegbasis Eindho ven opgestegen. Het vliegtuig heeft tijdens schietoefe ningen in duikvlucht de grond geraakt en is daarna in brand gevlogen. De vlieger was reeds overleden toen voor bijgangers hem uit de brandende res ten van het toestel haalden. Het vlieg tuig werd vernield. MINISTER PINEAU ,,Geen scheidsrechters" Het bestuur van de Stichting van de Arbeid is gisteren een goed deel van de dag bijeen geweest. Men is er nog niet in geslaagd een advies aan de re gering vast te stellen over de proce dure, welke dient te worden gevolgd by de vrijere loonpolitiek, waartoe de regering heeft besloten. (Van een verslaggever) „Er is een boodschap voor mijnheer E. L. van Rouveroy van Nieuwaal", stond er gisteravond met forse letters op het inlichtingenbord in de aankomst hal van Schiphol geschreven. En toen het vliegtuig uit Djakarta was geland holde een K.L.M.-employé wat nerveus met een brief langs de rij passagiers. Maar mijnheer van Rouveroy van Nieu waal van wie een buitenlands pers bureau heeft gemeld dat hij om te ont komen aan de Indonesische autoriteiten als verstekeling aan boord van de Oran je naar Singapore is gevlucht was er niet by. Volgens de passagierslijst zou hij don derdagmorgen wel in Singapore aan boord zijn gegaan, maar drie uur later in Bangkok by de eerste tussenlan ding het KLM-vliegtuig hebben verla ten. Van de passagiers die wij spraken had niemand hem echter opgemerkt. Wel hadden zij in de bladen te Singapo re een foto van hem gezien, waarop hij zijn gezicht achter een krant verbergt. Ook werd verteld dat op het Neder lands consulaat in Singapore, dat hem volgens het buitenlands persbureau op het vliegtuig naar Amsterdam zou heb ben gezet, nogal beroering is geweest rond deze zaak. Journalisten en fotogra fen moesten gisteravond Schiphol on- verrichterzake verlaten; de aankomst van het Djakarta-vliegtuig had de raad sels niet opgelost. Van de zijde van het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft men ondertussen verklaard niets af te weten van een verstekeling die uit Indonesië zou zijn gevlucht. Vijf communistische leiders in de Amerikaanse staat Ohio zijn gisteren tot vijf jaar gevangenisstraf veroor deeld. Een zesde, een vrouw, kreeg drie-en-een-half jaar. De communistische leiders zyn be schuldigd van een samenwering, die ten doel had de gewelddadige omverwer ping van de Amerikaanse regering te propageren. (Reuter) Na de politieke windstoten die het debat over de definitieve ouderdoms verzekering donderdag beheersten, be leefde de Tweede Kamer vrijdag in een heel wat rustiger stemming een historisch moment: de aanvaarding van deze belangrijke sociale wet geschied de zelfs zonder hoofdelijke stemming, echter met aantekening dat de heer Zandt en zijn politieke vriend geacht wensten te worden tegen de wet te hebben gestemd. Ds. Zandt motiveerde in een korte verklaring de redenen waarom hij het wetsontwerp moest ver werpen. Hij zag erin een onder voogdij van de staat stellen van de mens van de wieg tot aan het graf en was vooral gekant tegen het feit dat ook de rijken onder de ouden van dagen ervan profi teren, terwijl degenen die gewetens bezwaren hebben alleen krijgen te be talen en geen voordeel van de ouder domsvoorziening kunnen trekken. Het was echter zelfs voor ds. Zandt nog een grote verzoendag. In het alge mene gedrang rond de ministerstafel verscheen ook de glimlachende leider van deze kleinste fractie in de Kamer, die juist zulke historische momenten pleegt uit te zoeken om zijn principes in een fel daglicht te stellen. De gehele Kamer stond trouwens in het felle licht van schijnwerpers van film- en televisiecamera's. De voorzitter, dr Kortenhorst, moest zelfs voor enige minuten de vergade ring schorsen om het gedrang rond minister Suurhoff, die van alle kan ten geluk werd gewenst, te kunnen verwerken. „Ik wens de regering geluk met het aanvaarden van het wetsontwerp en met het verdwijnen van de ongelukkige woordcombina tie „oud en arm", aldus dr. Korten horst. Aan de eindstemming over het ont werp ging nog vooraf de laatste be handeling van de artikelen 61 en 62 waarin de aanpassing van de pensioe nen wordt geregeld. Prof. Oud (VVD), dit het naliet om zijn stem te moti veren, eiste hoofdelijke stemming voor deze artikelen alsmeed voor het amen dement van de heer Van Leeuwen. Ar tikel 61 werd aangenomen met 59 tegen 25 stemmen. Tegen stemden de staatkundig gere formeerden, de anti-revolutionairen met uitzondering van de heren Stapelkamp en v. d. Zaal, de VVD en de CPN, ter wijl bij de CH de heer Beernink een uitzondering maakte en tegen stemde. Voor artikel 62 werd door prof. Oud wederom hoofdelijke stemming geëist hoewel ook dr. Schouten ditmaal lie ver anders had gewild. Het gevolg was dat de AR vóór dit artikel stemde, ter wijl Ook de heer Beernink zich afwend de van de oppositie. Het amendement- De Kort werd z.h.s. aangenomen. Het amendement-Van Leeuwen echter met 24 tegen 60 stemmen verworpen. Vóór waren staatkundig gereformeerden, anti revolutionairen, met uitzondering van de heren Stapelkamp en v. d. Zaal, de VVD en de CPN. De wet zal nog in de Eerste Kamer behandeld moeten worden. De stem verhouding in de Tweede Kamer vormt echter een duidelijke aanwijzing dat aan de overzijde van het Binnenhof geen moeilijkheden aan de aanvaarding in de weg zullen worden gelegd. Minister Suurhoff zal ongetwijfeld zijn doel be reiken: de wet zal op 1 januari 1957 van kracht kunnen worden. Van die datum af zullen ouden van dagen als zij gehuwd zijn 1338 en indien ongehuwd 804 gld. per jaar als bodempensioen gaan ont vangen. De minister raamt dat in het eerste jaar van de inwerkingtreding van de wet 721.000 personen in totaal een uitkering zullen ontvangen van 722 miljoen. Krachtens de noodvoorziening ouden van dagen, die dan komt te vervallen, zullen dit jaar ongeveer 370.000 perso nen een uitkering ontvangen. In totaal beloopt dat een bedrag van 279 mil joen. Terwijl dus het aantal trekkers nog niet geheel verdubbelt, zal het uit keringsbedrag 2)4 maal zo groot wor den. De uitkeringen van de noodwet- Drees varieerden van 1272-/1110, waarbij de helft van de eigen inkomsten werd afgetrokken. (Van een bijzondere medewerker) nze beschouwing „Armoede ty- dens welvaart" gaf verscheide ne lezers aanleiding van hun in stemming te doen blijken. We zyn daar erkentelijk voor, maar de manier, waarop dit in sommige gevallen ge beurt, staat ons minder aan. Dat wy in eerlijke overtuiging in verzet komen te gen bepaalde maatschappelijke mis standen, is niet alleen ons goed recht, maar zelfs dure christenplicht. Eerly ke kritiek evenwel moet steunen op be wijsbare feiten, niet op plaatselijke en toevallige verschijnselen. Wanneer we van deze rubriek een klachtenkolom zouden maken van persoonlijke feiten en feitjes, zou de waarde ervan spoe dig tot nul dalen en zich bovendien heel vaak tegen de schrijvers keren. We leven nu eenmaal in een samen- lering die gevormd wordt door onvol komen mensen, tengevolge waarvan die samenleving ook altijd tekortko mingen zal blijven vertonen. De toon van die c brieven, die ons bOCtaal willen helpen in het vormen van Commentaar een kritisch oor- J deel, bewijst ech ter zeer dikwijls, dat een althans enigszins gerijpte oordeelvorming beslist niet tot grond slag van de kritiek heeft gelegen. Op een enkele klacht of brief kunnen we zoals uit het bovenstaande blijkt slechts ingaan indien de inhoud van voldoende algemeen belang is. We heb ben nu, in een verloren uurtje, een aantal brieven, gedurende de laatste maanden ontvangen, eens naast elkaar gelegd en gezocht naar punten van overeenstemming om onze bezwaren te verduidelijken. Veelal komen kritische brieven van arbeiders, die een echte of vermeende onjuiste behandeling van een werkge ver hebben ondervonden. Als het even kan, gaan wy op elke brief in, sturen hem soms door naar de organisatie, waarvan de inzender blijk geeft lid te zyn, ofwel beantwoorden hem persoon lijk of door middel van deze rubriek. Wat ons nu byzonder treft, is het ge mak waarmee vele mensen aan het ge neraliseren gaan. By voorbeeld: ergens heeft een werknemer een overtreding van de arbeidswet (b.v. overwerken zonder vergunning) geconstateerd en den schryft hy rustig: overal wordt de arbeidswet overtreden, zon der betaling van de overuren en de ar beidsinspectie trekt er zich niets van aan of houdt quasi-controle. Onderzoekt men zo'n zaak, dan blijkt maar al te dikwijls dat er wel eens zonder ver gunning een enkel uurtje 'is overge werkt. maar bijna nooit zonder beta ling. Integendeel! Meerdere gevallen zyn ons bekend, waarin de arbeiders om overuren vragen teneinde wat ex tra's te verdienen. Ook al vinden we dat een onjuiste toestand (het loon dient o.i. by een normale arbeidstijd voldoende te zyn) toch begrypen we dit laatste verschijnsel onder de huidi ge omstandigheden zeer wel. Maar we halen het toch niet in ons hoofd om te stellen, dat dus de arbeiders de voor hen zo belangrijke sociale wetten sa boteren! (Vervolg op pag 9) Radio-Moskou heeft, bericht dat Russi sche technici van het Baumaninstituut in Moskou welk instituut gelijk is te stellen met een technische hogescshool een atoomlocomotief met een trac- tievermogen van 5.500 P.K. hebben ontworpen. De locomotief zou in het byzonder bestemd zyn voor goederen treinen. (U.P.) Advertentie BARTEUOR FERD B0L5 ISSTR. HAARLEM TEL. 13439 IR. 48 A DAM TEL, 71716? Verwachting tot zondagavond (op gemaakt te 11.15 uur). Vannacht hier en daar mist. Mor gen overdag op de meeste plaatsen droog weer met zonnige perioden. Zwakke tot matige zuidoostelijke wind en weinig verandering in tem peratuur. ZONDAG: Zon: 6.33-19.04. Maan: 18.14-5.38. MAANDAG: Zon; 6.31-19.05. Maan: 19.32-5.59. Vrijdagmorgen is bij de werf van De Vries Lentsch Jr. te Amsterdam met goed gevolg de mijnenveger „Goes" te water gelaten. De doopplechtigheid werd verricht door de echtgenote van de burgemeester van Goes.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1