FILMJOURNAAL Telefoonkantoor-HAARLEM moet binnenkort belangrijk worden uitgebreid In het gelid B. en W. van Heemstede achten breedten der doorgangen niet voldoende Mejuffrouw C.C.C. Stavenuiter verlaat het onderwijs E J Nieuwbouw van Korte Zijlstraat tot aan de Bakkumstraat 1f]/\j0dd&UcL. N. Ph. Orkest onder leiding van Jan de Hoog KOKOSCOLLECTIE Na ampel overleg met de directie der Spoorwegen toch oplossing maar voor eigen rekening Ruim acht en veertig jaar in dienst voor de school en de jeugd Ml.' Een meisje voor dag en nacht Hoog in het zadel Semiramis De ondergang van Metaluna Summer madness Het loon der schande Strand Affaire Radio-reparatie De Prins Student AFSCHEID IN HAARLEM-OOST H. J. Maertens N.V. ZATERDAG 24 MAART 1956 PAGINA 2 Woonruimte nodig voor ongeveer twintig gezinnen Uw haar is uw kroon C. J. OERLEMANS een voornaam aperitief vanaf f 4.90 per fles Studiebijeenkomst over kleuter onderwij swet Theo Olofsolieert in viool concert van Prokofieff WIJ BRENGEN DE NIEUWE VOORJAARS- PRIMA MODERNE KOKOS ZOWEL EFFEN ALS MET INGEWEVEN DESSINS 100 breed 8.35 70 breed 5.50 FRAAIE KOKOSMATTEN in de moderne blokdessins 200 x 300. 56.25 KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 Italiaanse opera op 11 april naar Haarlem De spoorwegtunnel bij de Zand voor tselaarT brengt het beste zandvoortselaan S73 bentveld lel. 27145 Haarlemse Burgerlijke Stand Haarlem Roeping Afscheid KINDEREN KWEKEN HYACINTEN Z ANDVOORT BIJEENKOMST VAN „DE HANZE" BLOEMENDAAL Studio TurNKE,Uiringen in BILOEMENIDAAL 25 JAAR BI J P.E.N. HEEMSTEDE Damclub „St.-Bavo" wint beker SPORTAGENDA Roxy Rembrandt Lido Frans Hah Luxor Palace H.V.B.-programma Betrouwbare Minerva Films Apotheken en dokters diensten Haarlem Bloemendaal Overveen Aerdenhout Heemstede Bennebroek Santpoort Het personeel van het hoofdkantoor van het Haarlemse telefoondistrict zit met de rug tegen de muur. De enorme uitbreiding van het automatisch inter- Advertentle Permanent wave ls een kwestie van ver trouwen en.... zeer goed model knippen. Wij brengen O de nieuwste, voor ons klimaat geschikte draagbare modellen naar üw smaak en type gevormd. Medisch gediplomeerd haarhundige Gierstraat 69 Haarlem TeL 21736 18462 De opstellingen van de voetbalelftal len voor zondag luiden: Stormvogels: De Graaf: Van de Oever en Post; Freriks, Snoeks en Tol: J. Snoeks, Venus, Van der Meer, De Boer en Janssen. R.C.H.: Van der Voort: Schoonenberg en Van de Brink; De Jong, De Vos en Hoogendoorn; Brouwer, Biesbrouck, Kruyer, Honout en Koster. E.D.O.: Koelemeij; Berends en Ver voort: Sniiders, Tol en Van Kampen; Plaizier, Spiers, Prins, Leonhardt en Van Roodselaar. Haarlem: Snijders; Oepkes en Kors; Barends. De Voogd en Boeree; Vreeken, Van Osch, Flens, Brussee en Groene- veld. V.S.V. Geerlofs; Van Lint en Kunst; Tielrooy, Spaans en v d. Plas, Thoo- len, Den Oude, Belfrbid en De Graaf. V.V.B.: Nieuwenhuys; Van de Schans en Bleeker: Bruinzeel. Both en Kersbergen; Van de Linde, Luitjes, Kooi- mans, Coppen en Luntz. H.B.C.: Willemse: Goossens en Van Bakel; Klooster, Kors en Drayer; Dee- lxssen, Veen, Duivenvoorde, De Reus en Schoonderwoerd. Schoten: Kessens; Hogendijk en Van Maren; Blankestein. Van Veen en Din- kelberg; Woning, Geurtz, Van Oosten, Eisen en Zandbergen. De Kennemers: Groot; Lejeune en Dreyer; J Minneboo, K. Minneboo en v. d. Sluis; Bouvré, Brethouwer, Klesser, Scholten en Mosk. Beverwijk: Raap; Marx en Lorjé; Wolterman, Bakkum en Van de Pas; Springer, Gerrits, De Ruiter, J. Minne boo en Van Oost. H.F.C.: Van de Lee; Dekker en Win ter: Van Schouwenburg, Molijn en Wijk huizen; Van der Heiden, De Nijs, Moo- lenaar. Bouwman en Engelenberg. Velsen: Janssen; Hijnen en Tromp sr.; Van de Hende, Bakkum en Boon; Wittebrood, Bruin, Tromp, Hermans en Donker. Vitesse: K. Zonneveld; Lute en Been tjes; A. Groot, J. Borst en H. Borst; De Zeeuw, H. Zonneveld, Van de Valk, Eickhof en Duin. Lisse: Baak; Arrichart en Van de Zwet; Van Diest, Van de Poel en Was senaar; Boon, Bon, Van Kesteren, Vrij burg en Van de Voort. Wijk aan Zee: De Blok; J. Schellevis en Aardenburg; P. Schellevis, Dirks en A. Snijders; J van de Mey, De Win ter. W. Snijders, F. van de Meij en De Beer. Onze Gezellen: Borger: J- V8n de Vel de en Van de Stoop; B. van de Velde, J. P. Wagemaker en Koedijk; Van Wees. Vader, Sanders, Mathot en Wage maker. N.A.S.: A. Blommestijn; C. van Rooij- en en Fijen; Bürmann, C. Blommestijn en W van Rooijen; Zegers, H. van Rooije'n, Schouten, F. Blommestijn en Limburg. T.V.B.B.: Huyer; De Wildt en Win- nubst: Van de Vlugt. H. Velthuizen en G. Velthuizen; Spanjaard, Jansen, Ves- sies. Blom en Wijers. A.D.O.: Burger; De Graaf en A. v. Tunen; Martens. J. Dam, Weltboren; T. Dam, Buis, Groot De Wit en Van Tunen. Teylingen: Giele; Kapteyn en Korte- kaas: Scholtes, Van Hage en Meeuwes- se; Langelaanr, Hogervorst, Van Elk, Hooijmans en Zoet S.J.C.: Lincel; Turk en Noordermeer; Steenvoorden, Van de Zalm, De Rid der; T. Ruygrok, Deimveld, Vink, Krep en D. Ruygrok. Warmunda: Ter Beek; Vaas en Van Winsen; Velnenaar, J. van Winsen en Van Dam; Sikking, Van Seggelen, V. v. Seggelen, A. van Winsen en Vergeer. U.S.V.U.: Heyne; Ursem en Balvers; C. Beentjes, Tromp en Van de Eng; K. de Vries, J. de Vries, H. Fransen, M- van Leeuwen en P. Beentjes. V.V.S.B.: Duivenvoorde. Nulkes en Van Paridon: De Groot. Van der Toet en Meeuwenóord; Koomen, C. Marijnen. C. Peeters, Van Duin en J. van de Voort. Advertentie lokaal telefoonverkeer heeft in de hui dige beschikbare ruimte van het kan toor een noodtoestand geschapen, waar door het praktisch onmogelijk is de be staande apparatuur uit te breiden. Reeds lang is men bezig om het hui dige gebouw langs de Raaks uitgebreid te krijgen en thans ziet het er naar uit, dat althans binnen enkele jaren een groot complex aangebouwd zal worden, waardoor in de behoefte aan meer ruimte voor de apparatuur kan worden voorzien. Indien de plannen worden gerealiseerd, zal het telefoonkantoor worden uitge breid vanaf de Korte Zijlstraat tot aan de Bakkumstraat praktisch dus tot aan ,,Die Raeckse". Een en ander betekent, dat alle huizen langs de Raaks, inclu sief het vervallen hofje, zullen moeten verdwijnen, die tussen twee genoemde straten gelegen zijn. Tevens zal ook een groot deel van de aldaar bestaande binnenbouw onder de slopershamer moeten sneuvelen. Voor ongeveer twintig gezinnen zal nieuwe woonruimte gevonden moeten worden, en intussen heeft het gemeente bestuur aan het huisvestingsbureau op dracht gegeven die gezinnen zo spoedig mogelijk onder dak te brengen. Ten telefoonkantore is men nu begon nen met de bestektekeningen, en indien werkelijk dit jaar nog de eerste paal de grond ingaat, zal het 1960 worden, eer de nieuwbouw betrokken kan wor den. Men rekent voor de nieuwbouw be trokken kan worden. Men rekent voor de bouw van het nieuwe complex, dat met het oude door een overkluizing over de Korte Zijlstraat verbonden zal worden, een tijd van twee jaar. Daarna zal het nog zeker anderhalf jaar duren, eer de apparatuur in het gebouw gemonteerd is. Tot die tijd zal men zich moeten be helpen. Het is niet uitgesloten, dat tij delijk enige ruimte aan de administra tie moet worden onttrokken om de uit breiding van het telefoonverkeer tot 1960 op te vangen. Op woensdag 8 maart zal 's middags om half drie in hotel „De Leeuwerik" aan de Kruisstraat een studiemiddag worden belegd voor hoofdleidsters en leidsters van de geeentelijke en bijzon dere kleuterscholen en voor het onder wijzend personeel van de opleidings scholen voor kleuterleidsters te Haar lem. Mejuffrouw C. J. van Kruijssen, hoofdleidster te Sneek en mejuffrouw Chr. P. Kamphuis, gemeentelijk inspec- trice van het kleuteronderwijs te Utrecht, zullen aan de hand van licht beelden spreken over de mogelijkheden die de Kleuteromlerwijswet biedt voor de interne organisatie in de scholen. Dit onderwerp zou aanvankelijk be handeld worden tijdens de studiebijeen komst van 14 februari, maar de in- leidsters, mevrouw U. Tellegen-Veld- stra, was het toen niet mogelijk haar referaat te houden. Het laatste N. Ph. O.- concert in de vrijdagavond-serie werd ge leid door de gastdirigent Jan de Hoog. Het programma werd geopend met de Symphonie no 88 in G dur van Joseph Haydn, waarbij de gedetailleer de dynamische afwerking opviel, of schoon hierdoor aan spontaneïteit werd ingeboet. Het geheel verliep nogal tam. Jan de Hoog komt in zijn directie nog niet veel verder dan tot duidelijk tac- teren. Opvallend hierbij is, dat hij ken nelijk met zijn linkerarm geen raad weet. Nu eens staat die in spiegelbeeld met de rechter, dan eens is hij volko men in rust; op een effectief gebaar hebben wij de gehele avond vruchteloos moeten wachten. Nog duidelijker kwam dit tot uiting in de na de pauze ge speelde symphonie no 5 in e moll van Dvorak, waaraan nog alle spanning ont brak. Toch willen wij niet beweren dat de directie van Jan de Hoog geen kwa liteiten bezit. Ze is op de eerste plaats duidelijk van slag en de uitvoering zelf bezit hierdoor een zekere accuratesse. Voorts zorgt Jan de Hoog dat de dy namische schakeringen niet worden ver waarloosd, terwijl bovendien zijn bewe gingen niet onrustig zijn. Het lijkt ons toe dat het verwekken van muzikale spanningen en vooral het durven ne men van tijd een kwestie voor de toe komst is bij Jan de Hoog. De indruk die hij naliet was in ieder geval sym pathiek, en het publiek was dan ook gul met bijvalsbetuigingen. Grote lof hebben wij voor de prestatie van de viool-solist Theo OIof. Hij speel de het technisch enorm moeilijke viool concert van Serge Prokofieff op bewon derenswaardige wijze. Over de stijl van dit stuk zou veel te praten zijn. Of het werk werkelijk grote muzikale waarde heeft moeten wij betwijfelen. Hoe dit ook zij, Theo Olof is ons door zijn spel het gehele stuk door blijven boeien. Hiermede heeft hij bewezen dat hij niet alleen een groot violist is maar tevens een ras-artiest. JAN LAARVELD Advertentie Woensdag 11 april komt de Italiaan se opera naar Haarlem met de opera „Tosca". De voorstelling vindt plaats in de stadsschouwburg. De Compagnia d'Opera Italiana staat onder leiding van Maestro Giuseppe Ruisi. De titelrol wordt gezongen door Maria Luisa Na- che, terwijl verder wordt meegewerkt door Giuseppe Savio (Cavaradossi) Domenica Malatesta (Scarpia), Gino Belloni (Cesare Angelotti). Medewer king wordt verleend door de Nederland se Orkest Vereniging en een groot ge mengd koor. Gisteravond om ongeveer negen uur vatte hete koolas op de vuilstortplaats van de gemeentereiniging aan de Prins Bernhardlaan te Haarlem vlam met het gevolg dat er een brandje ontstond. De brandweer was met twee slangen een uur lang in touw om het telkens weer oplaaiende vuur te doven. Het verkeer moest tijdelijk worden omge legd over de Dunckelerstraat. Binnenkort zal een begin worden ge-1 is bereikt ten aanzien van de kosten maakt met de werkzaamheden voor van het verhogen van de spoorbaan, het omhoog brengen van de spoorbaan bij de kruising met de Zandvoortselaan in Heemstede. Na voltooiing van die werkzaamheden zal dan een einde ge komen zijn aan de zeer hinderlijke ver keersstremmingen, die hun oorzaak vinden in de zo veelvuldig gesloten spoorwegovergang in de Zandvoortse laan. In een schrijven aan de r-aad zeg gen B. en W. van Heemstede dat in principe overeenstemming met de di rectie van de Nederlandse Spoorwegen J" 0*Q Q ingang van 1 april, precies op de eerste paasdag, gaat een bekende figuur het Haarlemse onderwijs verlaten. Velen zal het spijten, dat de onverbiddelijke wet der pensioengerechtigde leeftijd ditmaal mejuffrouw C. C. C. Stavenuiter zonder pardon de schooldeur wijst. De schei dende onderwijzeres, die thans hoofd is van de Sint Gerardus V.G.L.O.-school aan de Richard Holkade, heeft niet min der dan acht en veertig jaar het on derwijs gediend, waarvan verreweg de langste tijd in de parochie van Sint Jan in het oostelijk stadsdeel van Haarlem. Mejuffrouw Stavenuiter is een van die krachten, die men node zal zien vertrekken. Zij gaat immers nog ge heel in haar werk op, heeft nog het enthousiasme van de kwekeling en kan bogen op een rijke ervaring, waarvan vele (andere) jongeren graag profiteren. Door haar liefde voor het onderwijs en haar begrijpend inzicht in de evolutie van het onder wijs, was zij in staat mede door haar grote gaven van geest en hart de modernisering van het school leven en van het onderwijssysteem volkomen te beleven en te realiseren. In september 1907 stapte zij voor het eerst een klas binnen om een groep meisjes de eerste beginselen der lage re wetenschap bij te brengen. ONDERTROUWD: R. Rijke en T. J. J. Dijkstra; F. A. Helminck en H. G. Hoppe; J. K. Wielders en H. de Vos; S. H. C. Heilker en A. M. Klitsie. GETROUWD: J. F. Heijblom en T. Jonkheer. GEBOREN: W. J. Devies-Kraan, z. A. Verzeilberg-van Scherpenzeel, z. ;A. Dijk-Dokter, z.; A. E. Broerse-Hubers, z.; A. Volkers-van den Heuvel d.; M. A. Nijhuis-Glas, d.; L. G. van Dijck- Koedijker, d.; A. H. van Daalen-Okker, z.; A. H. Samson-Zwart, d.; M. A. Reu kers-Piek, d.; T. Eising-Pol, d. OVERLEDEN: S. van Baren, 65 j., Altenastraat; B. van El, 63 j., Haze- paterslaan: F. J. Roelofs, 78 j. Hoewel geboren en getogen in Haar lem, stond mejuffrouw Stavenuiter de eerste acht maanden van haar loop baan voor een klas rasechte Jordaanse kinderen in Amsterdam. Op 1 mei 1908 werd zij verbonden als onderwijze res aan de Sint Jozefschool aan de He rensingel te Haarlem, welke school toen nog geleid werd door religieuzen. Na zes jaar verhuisde zij naar de Sint Veronicaschool in de Antoniestraat, waar zij gedurende veertien jaar de scepter zwaaide. De school aan de He rensingel, welke inmiddels in lekenhan- den was overgegaan, zag haar echter in 1928 als hoofd terug en een kwart eeuw lang hebben honderden meisjes daar van haar onderwijstalenten kunnen pro fiteren. Onder hetzelfde dak werd in 1953 met een zelfstandige school voor V.G.L.O. begonnen en aan wie kon men beter leiding toevertrouwen dan aan haar, die haar capaciteiten reeds zo lang ten dienste van het onderwijs had aangewend. In den beginne was het nog even behelpen, maar mejuffrouw Stavenuiter smaakte het genoegen, dat reeds twee zag. Dat zü vorig jaar, enkele dagen vóór de opening van de school, zo onge lukkig kwam te vallen, dat zij op de grote dag verstek moest laten gaan, was een spijtige omstandigheid, en nog altijd betreedt zij met voorzichtigheid de plek, waar zij toen in school haar evenwicht verloor. 1L Scho- uen, 1CCUS iwce «r d w24 j.,. Bakenes-jaar later een prachtige school aan de sergracht, M. Wijers-Drogtrop, 60 Richard Holkade gereed stond die in j., Julianapark. alle behoeften van het V.G.L.Ó. voor- Mejuffrouw Stavenuiter beschouwt haar werk als een roeping, en het is moeilijk haar aan het praten te krijgen over haar persoonlijke arbeid. Zij zwijgt bescheiden, zodra haar penisoen ..aan de orde komt en steeds probeert zij de aandacht naar het onderwijs - in het - algemeen af te leiden. Uit het gesprek, dat wij met haar voerden, bleek niettemin duidelijk, dat haar geest in die lange schooltijd niet is verstard. Zij staat en leeft nog midden in het hedendaagse schoolleven, en zij voelt de specifiek eigentijdse problemen van haar pupillen nauwkeurig aan. De fris se en opgewekte manier, waarop zij haa leerlingen bij stukjes en beetjes wat wijzer maakt, heeft er toe geleid, dat de schooljeugd haar als hoofd en als onderwijzeres op de handen draagt en haar vertrouwde verschijning na de paasvakantie pijnlijk zal missen. Zij vindt, dat de tegenwoordige jeugd niet minder is dan vroeger. Wel staan de kinderen gelukkig met een grotere openheid ten opzichte van zaken en problemen, waarover vroeger nooit of nauwelijks werd gesproken. De meisjes van nu zijn dikwijls rumoerig en druk, het concentratievermogen is, in verge lijking met vroeger, minder geworden, en dat vraagt van het onderwijzend personeel een geheel nieuwe instel ling. Vanzelfsprekend is er een uitgebreid feestprogramma klaar gemaakt om het afscheid van mejuffrouw Stavenuiter tevens te maken tot een hulde haar ter eer. Talloos zijn de Haarlemse meisjes, die door haar of onder haar leiding gevormd zijn, en menige huismoeder denkt nog terug aan de tijd, dat zij bij die „juf" in de klas zat. Men heeft zich terdege voorbereid, daarbij een keer het hoofd van de schooi werend. Dinsdag 27 maart is er om 9 uur een H. Mis in de Kerk van Sint Jan de Doper in de Amsterdamstraat. Om 11 uur wordt de afscheidsreceptie ge houden in het parochiehuis aan het Teylerplein, waarbij de genodigden ver wacht worden; de receptie wordt voor overige belangstellenden om 11.30 uur voortgezet. Voor de schooljeugd is het afscheid om 2.30 uur. Toch doet zich een verschil van op vatting voor ten aanzien van de capa citeit, welke de verkeerstunnel zal moeten hebben. De Spoorwegen zijn van oordeel, dat een tunnel met vier doorgangen, die ruimte biedt aan twee rijbanen voor het snelverkeer en twee voor het langzame verkeer, voldoende is. Zij hebben dan ook een brugcon- struktie geprojecteerd met vier door gangen en breedten van respectievelijk vijf, acht, acht en zes meter. De direc tie is van mening, dat deze breedten voldoende zijn, omdat noordelijk van de Zandvoortselaan namelijk bij de Pijlslaan nog een verkeerstunnel on der de spoorbaan door gemaakt zal worden. Hierdoor zal naar de opvattin gen van de Spoorwegen de tunnel in de Zandvoortselaan aanzienlijk ontlast worden. Het college van B. en W. van Heem stede is van oordeel, dat van de noor delijke tunnel voor een belangrijk deel gebruik gemaakt zal worden door het doorgaande verkeer van en naar de kop van Noord-Holland. Dit verkeer maakt ook thans geen gebruik van de spoorwegovergang in de Zandvoortse laan, maar gaat via de Leidsevaart. Het kruispunt bij de Zandvoortsebrug zal, wanneer een noordelijker gelegen verbinding oost-west tot stand geko men zal zijn, ontlast worden, maar de ontworpen verkeerstunnel zal hoofdza kelijk het verkeer van en naar Zand- voort te verwerken hebben, Vooral in de zomer zal dit verkeer bijzonder groot van omvang zijn. Daarom achten B. en W. van Heem stede het noodzakelijk, dat een ver keerstunnel wordt gebouwd met vier edoorgangen, twee ter breedte van acht meter voor het snelverkeer en twee ter breedte van zeven meter voor het langzame verkeer. Wanneer deze breedten ter beschikking komen zal voor de toekomst een aan de ter plaat se te stellen eisen voldoende situatie tot stand gekomen zijn. De Nederlandse Spoorwegen heb ben zich bereid verklaard de tunnel met de door het college voorgestelde breedten te construeren, mits de ge meente Heemstede een bedrag van 18000,- betaalt voor de meerdere kosten van de stalen brugconstruktie, alsmede 3500,- voor de extra kos ten voor tekenwerk en statische be rekening. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor deze bedragen te voteren. In de raadsvergadering van donder dag 29 maart zal de raad zijn oor deel over deze kwestie uitspreken. Ook dit jaar zullen de leerlingen van de hoogste klassen van de lagere scho len in Heemstede met elkaar wedijve ren om de prijs voor degene die de mooiste hyacint heeft opgekweekt. De kinderen hebben enige weken geleden allen een pot met een hyacintenbol gekregen en hebben die al die tijd met zorgen omringd, hopend op de schone bloem, de sleutel tot de prijzen. Dins dagmiddag zullen de flora-kinderen in spanning wachten op de beslissing van de jury, samengesteld uit de he ren J. F. Ch. Dix en J. Dix Jr. en de heer Walet, hoofd van de dienst plant soenen van de gemeente Heemstede. Tenslotte zal burgemeester ridder Van Rappard de prijzen uitreiken. Een en ander zal zijn beslag vinden in het sportparkrestaurant. De afdeling Zandvoort van „De Han ze" hield een ledenvergadering in „Es planade". De voorzitter, de heer C. Siegers, gaf in zijn openingswoord een overzicht van de verbeteringen in de levensomstandigheden en aanspraken, welke de werknemers in een luttel aan tal jaren hebben kunnen verwerven, deels uit de kracht van hun aantal, deels door het verder doorwerken van de christelijke rechtvaardigheidsge dachte. In dit verband wekte spr. de middenstanders op om hun organisatie zo sterk mogelijk te maken; talloze middenstanders zijn nog ongeorgani seerd en daardoor wordt de kracht van hun organisaties nodeloos verzwakt. Bij hun streven naar verbeteringen dienen de middenstanders steeds de Chr. naas tenliefde als uitgangspunt te nemen. De heer Longayroux werd gehuldigd met zijn a.s. 40-jarig jubileum bij de N.V. Hoyng. Besloten werd aan de afdeling een jeugd- of een adspirantenafdeling toe te voegen. De heer Heuft gaf een uitvoerig over zicht van de krediet-mogelijkheden die open staan bij de oprichting van nieuwe middenstandsbedrijven. Kapelaan Cornelis hield vervolgens een causerie over de toepassing van de naastenliefde in het zakenleven. Tenslotte gaf de voorzitter een uiteen zetting van het werk van de commis sie voor hulpverlening aan middenstan ders, die in sociale nood verkeren. Evenals verleden jaar zullen dit jaar door de afdeling Bloemendaal van de Koninklijke Nederlandsche Maatschap pij voor Tuinbouw en Plantkunde, met medewerking van het Gemeentebestuur van Bloemendaal, de daarvoor in deze gemeente in aanmerking komende tui nen worden gekeurd. Gezien het grote succes, dat hierme de verleden jaar bereikt werd, zal dit zoveel mogelijk op dezelfde wijze ge schieden. De gemeente is dus weer in drie wijken verdeeld en wel Bloemen daal., Overveen en Aerdenhout-Vogelen- zang. In iedere wijk zullen de tuinen in drie groepen verdeeld worden, te weten: grote tuinen, middelgrote tuinen en kleine tuinen terwijl in iedere groep drie prijzen kunnen worden uitgereikt. In tegenstelling tot verleden jaar is bepaald, dat geen prijzen zullen worden toegekend aan tuinen, die daarvoor in vergelijking met de andere tuinen, waaraan een prijs is toegekend, niet in aanmerking komen. Bovendien zal dit jaar ook aandacht worden besteed aan de z.g. gemeenschappelijke tuinen en daarvoor zo mogelijk een prijs be schikbaar worden gesteld. Mochten er bezitters van tuinen zijn, die speciaal de aandacht van de Jury op hun tuin gevestigd willen zien, dan kunnen zij zich daartoe wenden tot de secretaris van de afdeling Potgieterweg 13, Bloemendaal. De heer F. Boevink, Kralenberg- straat 3 te Velsen-Noord, was gisteren 25 jaar werkzaam bij het provinciaal elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland. De heer Boevink, die de rang van tech nisch hoofdambtenaar B heeft, werd 's morgens door de directie op het hoofdkantoor ontvangen. De directeur van het PEN, ir. J. den Boesterd, over handigde na een hartelijke toespraak de jubilaris een gratificatie, terwijl de heer Boevink van het provinciaal be stuur bloemen kreeg aangeboden, 's Middags bezocht de heer C. Weller namens het PEN-jubileumfonds de heer Boevink thuis en bood hem een ge schenk aan. Cndanks het feit dat men in de boe zem van de damclub „St. Bavo" beslo ten had dit jaar niet al te serieus ach ter de wisselbeker, trofee van het vierdorpentoernooi, te jagen en daar om niet met het eerste maar met het tweede tiental aan deze competitie deel te nemen hebben de Bavo-mannen weer beslag kunnen leggen op de eer ste plaats en is de beker nu definitie! het eigendom geworden van de Heem- steedse damclub. De deelnemende clubs waren naast „St.. Bavo" Hille- gom, Lisse en Sassenheim. HAARLEM: Haarlem—Rheden, Onze GezellenDIO, THBVVH TYBBHPSV. HEEMSTEDE: HBCWFC HALFWEG: NASHalfweg HILLEGOM: HillegomGDA SASSENHEIM: TeylingenLisse NOORDWIJK: SJC—Docos WARMOND: WarmundaMeerburg SANTPOORT: VelsenVitesse VELSEN: VSVXerxes, Waterloo DCO BEVERWIJK: De KennemersHol- landia, WBSchoten WIJK AAN ZEE: Wijk aan Zee— Kinheim HEEMSKERK: ADO—EHS UITGEEST: USVU—AGS en meisje voor dag en nacht, dat is de naam van een luchtige Fran se filmkomedie die deze week in Studio te zien is. Het meisje in kwestie vertelt op aanschouwelijke wijze over de verschillende betrekkingen die ze heeft gehad en de Fransen zijn voldoende knappe cineasten om dat boeiend en met gevoel voor maat te doen. Daar na komt het kind in een artistenmilieu terecht, waar zij de nodige bonte avon turen beleeft, inclusief een machtig avondfeest ter ere van het feit, dat de heren en dames artisten uit hun huis zijn gezet. Men moet deze film niet gaan zien om een knap stuk cinematografie te kunnen aanschouwen. Men gaat deze week naar Studio om te glimlachen, zoals men in dit jaargetijde een wande ling in de zon gaat maken om te knip ogen. Dat men daarbij nog een paar staaltjes van boeiende fotografie mee krijgt, is alleen maar winst. Daarbij neemt men de soms wel eens wat rom melige mise en scène wel voor lief. In Studio dus, voor 14 jaar. Vanaf dinsdag tot en met donderdag draait in dit theater „Havenkwartier" voor strikt volwassenen. De rijzige filmster John Wayne zit deze week „tall in the saddle", oftewel „hoog in het zadel" in het Roxytheater. De film speelt zich grotendeels, af bin nen de omheining van een klein Wild Weststadje, waar de kroeg een belang rijke plaats inneemt. Daar wordt het stof van de droge vlakten met meer dan een slok weggespoeld, daar vergok ken de ranchers en cowboys hun week lonen met een „pokertje" en daar ook worden geschillen op de vuist of op de revolver tot een oplossing gebracht. Het doet zich in films over dergelijke zaken gemeenlijk voor dat er iemand is, een man breed in de schouders en smal in de heupen, die geen gevecht kan ver liezen, en bovendien nog een eerlijke vent is met alle aantrekkelijkheden in zich om de vrouwen het hoofd op hol te brengen. In Roxy is John Wayne deze week de uitverkorene. Hij doet geheim zinnig zijn intrede in het roerige plaats je Santa Inez en nadien zijn de verwik kelingen niet van de lucht. De film heeft weinig inhoud, maar John zit in ieder geval hoog in het zadel en de revolvers vliegen hem licht uit de holsters. 14 jaar. Van maandag tot en met donderdag speelt de film „De gedoemde patrouille" met Victor Mc. Lagien in de hoofdrol. Waarom het onschuldige, argeloze geitenhoedstertje, dat in het al oude Babylonif van koning As- sur een schitterende carrière maakte, van slavin tot de eerste vrouw van het Babylonische rijk, in de Nederlandse vertaling van de filmtitel een courtisa ne moet heten, is duister. Het is op zijn minst onhoffelijk tegen het lieve kind, dat oprecht en séreen leeft en overigens slechts verteerd wordt door een hartstochtelijke liefde voor de Chal deeër Amal, die rebelleert tegen de ty- ran Assur. Een pretentieloze avonturenfilm, die in het verre, verre verleden van de achtste eeuw voor Christus speelt, en welke strikt voor volwassenen moet worden voorbehouden. In Rembrandt. Frans Hals voert de toeschouwer deze week van de aarde weg via een Amerikaanse film, waar in regisseur Joseph Newman de stout ste fantasieën van onze tijd over ruim tevaart en bewoonbare planeten de vrije teugel heeft gegeven. Het heeft hem daarbij waarachtig niet aan een nog extra dosis verbeelding ontbroken, weshalve dan ook een film is ontstaan, waar liefhebbers van je puurste sensa tie hun hart aan kunnen ophalen. „De ondergang van Metaluna" is intussen bepaald wel een knap staaltje van film techniek, waarbij op vaak verbluffend- geraffineerde wijze de suggestie van de speciale effecten is uitgespeeld. Toe gang boven 14 jaar. De film „Summer madness" is in Luxor deze week geprolongeerd 18 jaar. Onder de titel „Het loon der schan- de" draait in Cinema Palce de Duitse film „Die goldene Pest". De Duitse titel dekt het verhaal vol komen, waar het de geschiedenis in beeld brengt van een eenvoudig dorp je, dat garnizoensplaats wordt voor de Amerikaanse soldaten. De dorpelingen lonken naar de dollars en zij scharen zich achter de onderneming van een of andere combinatie, die de soldaten veel frivool vertier wil geven. De lei ding is voor de buitenwereld in handen van een onervaren dorpsorganist, die echter de speelbal is van een stel ob scure individuen. De dollars rollen niet zoals men gedacht had en het dorp wordt letterlijk het slachtoffer van de gouden pest. De film bréngt het verhaal bijzon der boeiend en suggestief in beeld, met veel spanning ook, weike haar hoogte punt vindt in de felle brand in de amu sementsgelegenheid. Een liefdesaffaire is zonder opmaak en natuurlijk door de geschiedenis heen geweven. 18 jaar. Donderdagavond draait in dit theater de film „De verboden Christus", die door de K.F.C. voor strikt volwassenen is gekeurd. oan Crawford moge dan een knap actrice zijn, een slecht scenario kan zij alléén toch ook niet tot leven wekken. Dat blijkt deze week in de film Strand-affaire" in Lido. De makers hebben hun best gedaan om deze speur dersfilm zo ingewikkeld mogelijk te ma ken. Maar ingewikkeldheid is niet het zelfde als spanning, is er soms zelfs het tegengestelde van. Een jonge man heeft zich aan een aan lager wal geraakt koppel geleend om rijke weduwen het hof te maken en uit te schudden. De opbrengst wordt dan samen gedeeld. Een der weduwen blijkt echter vermoord te worden en de verdenking rust uiteraard op de mooie man. Een nieuwe weduwe betrekt het huis en de jongeman gaat er weer op uit. Hij wordt eent verliefd en trouwt tenslotte de dame. Een andere J"®™™ die werkelijk op hem verliefd is, Diijkt tenslotte de verschillende weduwen om zeep geholpen te hebben- De sfeer van deze Mj® ls ge zond, maar het ligt er allemaal zo dik boven op, dat net bepaald ongevaarlijk Is. Kinderen moet men er niet heen sturen. Lido, 18 jaar. IA: Hoofdd. BoysBSM; DSSDSK; VI. VogelsConcordia; EDO 3Spaarn- dam; RCH 4IEV; 1B; Zandvoortmeeu- wen 2—ADO 2; HFC 3—Velsen 2; Wijk aan Zee 2Stormvogels 4; Haarlem 3a RCH 5; Schoten 3—EDO 4; HBC 3— XYBB 2; 2A: SHS—Nieuw Vennep; VVD—TZB; Vogelenzang—DSB; DIOS Alliance; HeemstedeSVY; 2B: Be verwijk 3HFC 4; Kinheim 2Storm vogels 5; VSV 4—RCH 6; Zandvoort- meeuwen 3—DSS 2; 2C: DEM 3—Zand- voortmeeuwen 4; Velsen 3Haarlem 5; Kennemers 4-DCO 2; DIO 2—VI. Vogels 2; Bloemendaal 3Beverwijk 4; 2D: Haarlem 6—VSV 5 RCH 7—Zandvoort- meeuwen 5; Ripperda 2Hillegom 3; Terrasvogels 2—HFC 5; TYBB 3—NAS 2; 3A: EDO 6—DSOV; Concordia 2— HBC 4; EHS 2—Haarlem 7; ETO 2— HFC 6; 3B: Schoten 4—Haarlem 8; VVH 2— Geel Wit 2; Kinheim 3—Renova; VVB 3Kennemers 5; 3C: NAS 3— HFC 7; TYBB 4—Schoten 5; SHS 2— Halfweg 2; Spaarndam 2Spaarnevo- gels; 3D: HFC 8—Hillegom 4; RCH VVD 2; DSS 3—Zandvoortmeeuwen 6; Geel Wit 3v. Nispen 3E; Geel Wit 4—DIOS 2; SpaarnestadHeemstede 2; 3F; IEV 2—ADO 3; Stormvogels 6— Kinheim 4; Terrasvogels 3—DEM 4; VVB 4Waterloo 2; 3G: Vogelenzang 2—HFC 10; EDO 8—Haarlem 9; DSB 2— Concordia 3; Bloemendaal 4DIOS 3; 4A; HBC 5Vogelenzang 3 BSM 3— THB 2; Ripperda 4Hoofdd. Boys 2; 4B: DEM 5—VVB 5; Waterloo 3—Wijk aan Zee 3; SVY 2—IEV 3; 4C: DIO 4— TZB 2; Renova 2—EHS 4; 4D: DSS 5NAS 4; 4E: Velsen 5Bloemendaal 5; DEM 6Schoten 6; 4F: Spaarndam 3—DEM 7; 4H: TYBB 7—Alliance 3; 41: IEV 4—HFC 12; 4J: DSOV 2— Advertentie Nassaustraat 5 Haarlem - Telefoon 15220 Edmund Purdom als de Pruisische prins Franz Karl en Ann Blyth als het blonde serveerstertje uit de Heidelber- ger Bierstube spelen de hoofdrol in de verfilmde operette „De Prins - Student" die dit weekend in het Minerva-theater draait. De man, of liever de stem ach ter de schermen, is Mario Lanza, die de muzikale ontboezemingen van de prins voor zijn rekening neemt. De prins, militaristisch opgevoed, krijgt van zijn grootvader, de koning, opdracht om wat warmte en charme op te gaan doen in de universiteitsstad Hei delberg. De studenten, het bier en niet op de laatste plaats het lieve serveer stertje zorgen er op de kortst mogelijke manier voor dat aan des konings wen sen wordt voldaan. Deze luchtige ontspanningsfilm in kleuren en cinemascope kan iedereen gaan zien. Maandag en dinsdag draait in dit the ater „Het teken van de Heiden", een film rond de figuur van Atilla. Voor CINEMA PALACE: „Het loon der schan de", 18 j. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15. Zo.raorgen 10.30 u.: „Het leven begint morgen", str. volw. Do. 7 en 9.15 u.: „De verboden Chris tus", str. volw. FRANS HALS: „De ondergang van Meta luna", 14 j. Tijden: 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. Di.avond één voorst, om 8 uur. LIDO: „Strand Affaire", 18 j. Tijden: 2, 4.15, 7 en 9.15. Zo.ochtend 11 u. „La Traviata", 14 LUXOR: „Summer Madness", 18 j. Tijden: 2, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. MINERVA: t/m zo.: „De Prins student", a. 1. Tijden: vr. 8.15, za. 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. Ma. en di. 8.15: „Het teken van de hel den", 14 j. Wo. 2.30 en 8.15 en do. 8.15: „The Robe", alle leeft. REMBRANDT: „Semiramis", str. volw. Tij den: 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXY: t/m zo.: „Hoog in het zadel", 14 j. Ma. t/m do.: „De gedoemde patrouille", 14 j. Tijden: 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. STUDIO: t/m ma.: „Een meisje voor dag en nacht", 18 j. Zo.ochtend 11 uur: „De witte droom", a. 1. Di., wo. en do.: „Havenkwartier", str. volw. Tijden: 2.15, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. Zaterdag 24 maart Stadsschouwburg: Het Nieuwe Comedia met „Lieve Schim". 8 uur- Zondag 25 maart Stadsschouwburg: Het Nieuwe Comedia met „Vals beschuldigd". Volksvoorstelling, 8 uur. Maandag 26 maart stadsschouwburg: Het Nieuwe Jeugdto neel Syu twee voorstellingen van „De gelaarsde kat", voor de jeugd van de lagere scholen, 10.30 en 2.30 uur. Kerk: Beiaardbespeling door da s 'aar<her Arie Peters, van 16.30— 17.30 u. Frans Halsmuseum: Volksuniversiteit. Pianorecital door Leendert Huges, 8 uur. Bavogebouw (Smedestraat)Passieuitvoe ring voor de leden der K.A.B., 8 uur. De apotheekdiensten in Haarlem worden waargenomen door: Th. A. Klinkhamer, Ko ninginneweg 69, tel. 11596, Grijseels en V. Hees, Lange Veerstraat 19, tel. 11000 en Frans Hals-Apotheek, Frans Halsplein 1, tel. 11180. Voor de doktersdiensten belle men het nummer 11990. De zondagsdienst voor apotheken wordt waargenomen door de Elswout Apotheek (Groenendaalseweg 341, Overveen), tele foon K 250016760 en de Santpoortse Apo theek, Bloemendaalsestraatweg 145, tele foon K 2500—8249. De doktersdienst wordt waargenomen door dokter C. Eenhoorh, Bloemendaalse- weg 17, Bloemendaal, tel. 25589. Ue doktersdienst in Overveen wordt waar genomen door dokter P. M. Wijkmans, Ju» hanalaan 130, Overveen, tel, 10071. De doktersdienst wordt waargenomen door dr. J. Reurink, Aerdenhoutduinweg 8, te lefoon 26035. Artsen: Dokter W. v. d. Linde, Heem- steedse Dreef 253, tel. 34606 en dokter J, Laeijendecker, Raadhuisplein 9, tel. 38103. Wijkverpleging: Zuster G. E. v. d. Hoek, Laan v. Rozenburg 33, tel. 27805. Apotheken: Heemsteedse Apotheek, Bin nenweg 98, tel. 38197; Aerdenhout Apotheek, Zandvoortselaan 164, tel. 26772. Arts: Dokter G. Manschot, Rijksstraat weg 34, tel. 02502—430. 14 jaar en ouder. Woensdag speelt de bekende verfilming van de roman van Lloyd C. Douglas, „De Mantel". Qua TZB 3; BSM 5DSB 5; Alliance 4I gegeven een film die in de Goede Week HBC 6. Jwel past. K.F.C.-keuring alle leeftijden. Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant poort, tel. K 25608310. Apotheken (ook nachtdienst)Santpoort- se Apotheek, Bloemendaalsestraatweg 145, Santpoort, tel, K 25608249.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2