Verklaringen,, achter de schermen" WASHINGTON: POLITIEK T.A.V. NIEUW GUINEA WORDT NIET GEWIJZIGD „Washington-Post" neemt het op voor Dulles In volgorde der kandidaten weinig verandering verwacht Politie verwijdert Lionel Hampton T Wangedrag MO Nieuwe Sovjet-nota over ballon-kwestie HoUand-België van oud-internationals Kiezers hebben zich in het algemeen aan het advies gehouden Jazz.ieest" in Concertgebouw Serov gaat spoedig naar Moskou terug Felle brand te Sluiskil Franse luchtbrug naar Algiers Vechtpartij op voetbalveld Gunstig weer Order letterlijk opgevat Het weer. MAANDAG 26 MAART 1956 79ste JAARGANG No. 26561 IÉ GROSLIJSTSTEMMING K.V.P. fep; 62-jarige grootmoeder haalt vliegbrevet Teerinstallatie van cokes- fabriek geheel verwoest Uit W est-Afrik a Tien dagen lang 500 man per dag Enschedese politie moet met gummiknuppel de orde herstellen Opperste Gerechtshof van Indonesië akkoord met opzegging der Unie Twee Britse moorde naars verkrijgen gratie *i*i> *1^ \- PRINS RAINIER schudt Parijse pers van zich af dee' RRIS (efeteycu (mij! Veulen lederen jassen 175.-1 Rustig weer BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 50 Telefoon 5790 Directie: 7. 7. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdreoactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. IEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERIENlltlAKlbh zs cents per rr.inimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per mjn.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor •dvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRI7S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaaL Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds teL 21544. Autoriteiten in Washington, die Keu ter niet nader omschrijft, hebben ver klaard, dat de huidige verwijdering in de betrekkingen tussen Nederland en de Verenigde Staten te wijten is aan een ongelukkige samenloop van om standigheden. Zij legden er in het bij zonder de nadruk op, dat er geen aanleiding is om te veronderstellen, dat het Amerikaanse ministerie van buitenlandse zaken haar politiek ten aanzien van Nederlands-Nieuw-Guinea zou veranderen ten gunste van het In donesische standpunt in deze. Voorts zeiden zij, dat de Verenigde Staten nauwkeurig het proces-Jung- schlager volgen, dat. zoals een van hen verklaarde, kennelijk niet wordt ge voerd in overeenstemming met de juiste legale maatstaf, aldus meldt Reu ter. De uitnodiging van Dulles aan presi dent Soekarno voor een bezoek aan de V.S. was reeds lang van te voren ge daan en Dulles zou Indonesië niet be zocht kunnen hebben zonder deze uit nodiging te herhalen, aldus werd be toogd. Diplomatieke kringen in Washington twijfelen er echter aan of zulke „ach ter de schermen" gegeven verzekerin gen de Nederlandse wrevel zullen weg nemen. De Washington Post, heefi het in dit verband opgenomen voor minister Dul les. In een hoofdartikel verklaart het blad dat de recente opmerkingen van de Amerikaanse minister van buiten landse zaken in Indonesië aantonen dat als hij een verklaring aflegt over buiten landse kwesties, hij gelaakt wordt door één partij, maar dat hij, als hij dat niet doet, gelaakt wordt door de andere partij. De Post is een politiek onafhan kelijke en in brede kring geciteerde krant. Het hoofdartikel was getiteld „Dulles in Dutch", hetgeen een woord speling is, daar de uitdrukking „to be in Dutch" betekent: zich in moeilijkhe den bevinden. De Washington Post betoogt dat het niet fair is van Nederland te concluderen dat de uitdrukking van vriendschap van minister Dulles voor Indonesië betekende dat hij partij De Sovjet-Unie heeft in een nieuwe nota aan de V.S. de Amerikaanse be schuldigingen tegengesproken, volgens welke de Sovjet-Unie ballons had op gelaten die in de V.S. en andere landen terecht waren gekomen. De Sovjet-Unie daagt de V.S. uit tot het organiseren van gelijktijdige tentoonstellingen van Amerikaanse ballons, die in de Sovjet- Unie zijn neergekomen en „Russische ballons die de Amerikaanse regering in haar bezit beweert te hebben", al dus meldt het Sovjet-persbureau Tass. Zaterdag 21 april wordt in het Olym pisch Stadion te Amsterdam een bij zondere interland-voetbalwedstrijd ge speeld. Oud-internationals van Neder land en België gaan oude herinnerin gen ophalen en tegelijkertijd eens kij- Roti wat ze nog van het voetbalspel kunnen. De wedstrijd wordt gespeeld ten bate van het 'fonds „De schoen van Bakhuys". koos tegen Nederland wat betreft Nieuw-Guinea, terwijl zijn nalatig- heid commentaar te geven op een zaak die sub judice is betekende dat j hij partij koos tegen Nederland in de j zaak-Jungschlager. Het blad consta- teert daarbij dat het proces Jung- schlager enige „verontrustende facet ten" heeft. Ondertussen valt voorlopig nog geen Amerikaanse tussenkomst in het proces Jungschlager te verwachten, aldus ver- j neemt U.P. in Washington, omdat men vreest anders de betrekkingen tussen Nederland en -ndonesië nog te verslech teren, Jungschlagers zoon, John W. Jung, die in het Amerikaanse leger j dient, heeft zoals gemeld onlangs de tussenkomst gevraagd van president Eisenhower en senator Allen J. Ellen der. Een van Ellenders naaste mede werkers heeft verklaard dat Jung bin nenkort zal vernemen dat Amerikaanse tussenkomst op dit ogenblik meer kwaad dan goed zou doen. Het Witte Huis heeft medegedeeld Jungs verzoek om tussenkomst van President Eisen hower te hebben doorgezonden naar het ministerie van buitenlandse zaken. (Van een onzer verslaggevers) Neen, de jazzfans zijn ditmaal niet zó ver gegaan als enige jaren geleden, toen zij, verstoken van een toegangsbe wijs, hun verlangen naar de „muzikale" verrichtingen van een der vele onge kroonde jazzorkest-koningen met hun gevolg niet langer baas konden blijven en via regenpijpen en dakgoten poog den, alsnog bij het festijn in het Con certgebouw tegenwoordig te zijn. Maar een opmerking van één der suppoosten van Neerlands muziektempel bij uitne mendheid, dat het nog nóóit „zo'n hei dens kabaal" is geweest, spreekt dunkt ons reeds boekdelen. In de nacht van zaterdag op zondag had Lionel Hampton met zijn orkest bezit genomen van de grote concertzaal, die tot in de verste uithoeken was ge vuld met liefhebbers, die het fascine rende staccato-met-omlijsting voor geen goud haddzn willen missen. Aanvankelijk verliep alles, zoals men dat doorgaans gewend is: voetgetrappel, luid handge klap, fluitconcerten (van instemmende aard) en luide aanmoedigingskreten. Er waren zelfs ogenblikken van diepe stilte, als het orkest dromerige blues aan zijn instrumenten ontlokte. Doch na de pauze kreeg bandleader V s - terwijl Jans apathisch toekijl.en en de saxofonist een pruillip trekt, wordt T-ionel door de politieman weggevoerd. Hampton kennelijk genoeg van de „hollandse nuchterheid". Onder het uitstoten van hese klanken, oorverdo- verde roffels op een trom, de vibrafoon en een stoel, daarbij braaf ondersteund door de orkestleden, van wie speciaal de drummer zich tot het uiterste in spande, begon de zaal inderdaad „op temperatuur" te komen. Het geloei zwol aan tot orkanen en toen na een opzwe pende polonaise van het orkest de saxofonist zich van zijn colbertje had ontdaan, zijn lichaam in wanstaltige kronkelingen draaide en tenslotte lang uit op de grond liggend zijn soli uit het instrument perste, verloren tallo zen in de zaal hun laatste greintje zelfbeheersing. Zij stormden hysterisch naar het podium, waar men de grootste moeite had de horde op de vereiste af stand te houden. Achter de'rug van de orkestleden, waar ook plaatsen waren opgesteld, drong men eveneens verbijs terend op. Lionel was in zijn element. Doch toen het uur van afscheid was aangebroken, wees nog niets in de rich ting van een spoedige ontruiming der zaal. Hampton blééf grif voldoen aan de talrijke verzoeknummers, die hem in de onbeschrijfelijke herrie werden toe gebruld. Impresario v. Rees wist niet meer wat hij beginnen moest. Al zijn veelzeggende gebaren aan het adres van de nagenoeg buiten zichzelf zijnde bandleider bleven vruchteloos. Totdat ten laatste de inderdaad mar tiale gestalte van een brede, onver valste noofdstedelijke agent zich een weg baande door de opgedrongen, wild deinende menigte en met een resoluut gebaar mister Lionel Hampton-himself in de kraag vatte, juist op het ogen blik, dat het orkest het zoveelste num mer had ingezet. Met een zelfbewuste houding deed de politiedienaar zijn plicht: hij leidde de bandleider naar de ar tist enuitgang, uiteraard onder afkeu rend gejoel van de fans, die bovendien de impresario niet eens het genoegen gunden het vreemde einde nader toe te lichten. De band blies pas. de aftocht, toen hun leider al geruime tijd uit het ge zicht was verdwenen. Het nummer kon immers zonder toestemming van de hoogste instantie niet voortijdig worden afgebroken.... Nauwelijks twaalf uur later begon in dezelfde ruimte het Concertgebouw orkest met de uitvoering van-de Mat- thaeuspassion Iwan Serov, de chef van de Russische geheime politie, heeft zijn plannen ver anderd en zal spoedig naar Rusland te rugvliegen, als gevolg van de felle Britse protesten die door zijn bezoek aan Engeland zijn opgeroepen. Oorspronkelijk was Serov van plan te blijven tot premier Boelganin en par tijleider Khroesjtsjev volgende maand zouden arriveren, zo zeggen kringen uit de omgeving van het Russische ge zelschap. Geloofd wordt dat tot zijn vervroegde terugkeer naar Rusland be sloten is om de Britse openbare mening te kalmeren voor de Russische leiders arriveren. (UP) De 62-jarige mevrouw Bridgens, die grootmoeder is, heeft in Pretoria haar vliegbrevet behaald. Zp is thans vol waardig piloot. Volgens haar collega's bestuurt zp haar toestel opvallend goed. Mevrouw Bridgens is de enige in Zuid- Afrika, die r it op deze leeftijd het bre vet behaalde. (Rtr.) Bij een grote brand die zaterdagmor gen is ontstaan in de cokesfabriek van de Association coop. Zélandaise de cor- bonisation in Sluiskil is de afdeling teer- distillatie geheel verwoest. Er zijn geen persoonlijke ongelukken gebeurd. Om trent de oorzaak tast men nog in het duister. Er is tweehonderd ton naftaline ver loren gegaan. De brand, die met hevige rookont wikkeling gepaard ging, kon tot de teerdistallatie beperkt blijven dank zij de gunstige wind, die de vlammen van de fabriek afjoeg. Het. gevaar voor de in de nabijheid staande gashouders en benzoltanks kon worden bezworen. De gebouwen van de teerdistillatie stort ten al spoedig in. De brand werd met zestig stralen be streden. Vrijwel alle brandweren van oostelijk Z.-Vlaanderen waren op gekomen, namelijk de bedrijfsbrand weer van de fabriek en de brandweren van Sluiski, Terneuzen, Axel, Hulst. Sas van Gent, Zaamslag, Westdorpe, Zuid- dorpe, Koewacht, St. Janssteen, Honte- nisse. Behalve in de verwoeste afdeling gaat het werk in de fabriek normaal door. De gasvoorziening in de provincie Zee land, die door de cokesfabriek wordt verzorgd, ondervindt geen stagnatie. Frankrijk is begonnen circa 5.000 man troepen per luchtbrug uit Frans West-AJrika naar Algiers over te bren gen om deel te nemen aan de strijd te gen <le rebellen. Grote Armagnacs van de Franse uchtmacht zullen geduren de tien dagen troepen neer zetten op de luchthaven Maison-Blaiiche bij Algiers. In de afgelopen week zijn al troepen per schip gearriveerd uit Europa en West- Afrika. De Franse regering heeft zoals gemeld besloten de 216.000 militairen in Algiers met nog 50.000 man te verster ken. De Franse resident-minister Robert Lacoste had om 100.000 man gevraagd. De eerste eenheden van de zevende Franse gemechaniseerde divisie zullen vandaag later op de dag per schip arri veren. De eerste eenheden van de vijfde divisie zijn vrpdag te Oran aan land gegaan. Door de onttrekking van deze twee Na- to-divisies naast de vijf die reeds in Algiers zijn zal Frankrijk nog slechts twee divisies van halve kracht in Euro pa over hebben. In het afgelopen weekeinde zijn bij ge vechten in Algiers 64 opstandelingen ge dood en drie gevangen genomen. Voorts zijn ongeveer 30 mannen aangehouden die beschuldigd worden van verzetsda den en samenwerking met de opstande lingen. (U.P. Reuter A.F.P.) Zondag is in de afdelingen van de Katholieke Volkspartij de groslijst- stemming gehouden. De voorlopige indruk was zondagavond een levendige belangstelling van de zijde der afde lingen en leden. De algemene indruk is, dat de KVP-leden zich over het algemeen aan het advies van de ver kiezingsraad hebben gehouden, zodat niet verwacht kan worden, dat er veel wijziging in de volgorde der kandida ten zal komen. Voor zover de uitslagen, die thans binnen zijn uitwijzen, hebben de stem mers in de kieskring Haarlem overwe gend het advies van de verkiezingsraad gevolgd Kieskring Utrecht meldde een vrij groot aantal voorkeursstemmen voor J. G. M. Delfgaauw. In Rotterdam bleek ruim 30 pet van de stemmen af te wijken van het ad vies van de verkiezingsraad, hetgeen- in vergelijking met de andere uitslagen hoog genoemd kan worden. In Brabant zijn de KVP-ers druk ter stembus gegaan. Ook hier hield de overgrote meerderheid zich aan het advies van de verkiezingsraad. In to taal zijn in de kieskringen Den Bosch en Tilburg 94.057 stemmen uitgebracht Hiervan verkreeg prof. Romme 67.920 stemmen, dr. M. van Heivoort 6933 stemmen, F. v. Vliet 2666 en A. de Wolf 1473 stemmen. Om op een verkiesbare plaats te ko men zou dr. Van Heivoort ongeveer tien procent van de uitgebrachte stem men hebben moeten behalen. (Van onze sportcorrespondent) De voetbalwedstrijd Rigtersbleek Stormvogels in de hoofdklasse A van de competitie van de KNVB is geëindigd in een volslagen vechtpartij, waarbij spelers en supporters elkaar toetakel den en de politie met gummiknuppels de strijd moest beslechten. Tot anderhalve minuut voor het - einde van deze in Enschede gespeelde wedstrijd was alles rustig, doch op dat moment gaf de scheidsrechter, de heer J. C. van Gelder, een strafschop wegens een overtreding van rechtsbui ten Trooster van Rigtersbleek. Deze kon dit kennelijk niet verkroppen, want hij gaf linkshalf Tol van Stormvogels opzettelijk een stevige trap. De grens rechter zag dit incident en Trooster werd uit het veld gestuurd. Op het reservebankje zei hij: „ik krijg hem zo meteen nog wel" en toen de scheids rechter even later het einde floot voeg de Trooster de daad bij het woord. Hij rende het veld op en gaf nu linksback Post van de bezoekers een flinke schop. Deze speler verweerde zich onmiddel lijk met een soortgelijke handeling, die zoveel effect sorteerde, dat Trooster over de grond tuimelde. Dit was het sein voor een algemeen tumult. Sup porters stormden het veld op en begon nen samen met spelers en reserves een j algemene stevige vechtpartij. De En schedese politieagenten, die op het veld aanwezig waren, renden toe om de spe lers te ontzetten, doch ook zij werden bij het uitdelen der klappen niet ont zien. De agenten trokken daarop hun gummiknuppels en sloegen er stevig op los. Binnen korte tijd hadden de vech tenden hier niet meer van terug en konden de spelers naar de kleedkamers worden geloodst. Onder zwaar politie- escorte werden de spelers en officials van Stormvogels daarna naar het sta tion gebracht, waar twee agenten in de wachtkamer de wacht bleven hou den totdat de trein vertrokken was. Het K.N.M.I. te De Bilt deelt mede; Gedurende het weekeinde namen de luchtdrukverschillen in onze omgeving geleidelijk af als gevolg van het min- deV diep worden van een depressie, waarvan het centrum dichtbij de Ierse westkust is gelegen. Een oceaanfront, dat zaterdagavond met veel bewolking, maar vrijwel zonder regen uit het zuidwesten naderde, kwam daardoor boven ons land tot stilstand. De tropi sche lucht waarin zaterdag nog op vele plaatsen maximumtemperaturen van 20 graden werden gemeten het vlieg veld Twenthe rapporteerde zelfs 21 graden werd vervangen door tame lijk vochtige oceaanlucht. In deze lucht ontstond in de nacht van zondag op maandag op enkele plaatsen mist bij temperaturen van slechts 2 tot 4 gra den. De depressie bij Ierland vult ge heel op, terwijl de luchtdruk ook in Frankrijk, België en ons land nog stijgt Het weer blijft daardoor gunstig. Me1 weinig wind en temperaturen die enkele graden boven normaal zijn. In de komende nacht kan plaatselijk weer wat mist ontstaan. Morgen overdag zijn zonnige perioden te verwachten. De kans op regen blijft de eerstkomende paar dagen gering. Maastricht meldde een redelijke op komst. Ook hier was de algemene in druk: de kiezers hebben zich aan het advies van de verkiezingsraad gehou den. De plaatselijke kandidaat mr. Bae- ten was favoriet. Zowel in Groningen, Friesland als de kieskring Den Helder wordt geen ver andering in de lijst verwacht. Het Opperste Gerechtshof van Indone sië heeft vandaag zijn volle steun gege ven aan het besluit van het vroegere voorlopige parlement om de Unie-over eenkomsten met Nederland op te zeggen. Het Hof liet president Soekarno weten dat het meent dat dit besluit voldoende juridische basis heeft. Deze opinie van het Opperste Ge rechtshof is door het kabinet bekend gemaakt. Het kabinet zei dat hiermee alle twijfel aan de geldigheid van de op zegging verdwenen is President Soe karno heeft het Opperste Gerechtshof om een opinie over het besluit van het parlement gevraagd. Hij heeft het wets ontwerp strekkende tot opzegging van de Unie-overeenkomsten nog niet on dertekend. De opinie van het Opperste Gerechtshof heeft geen bindende kracht (U.P.) Het Britse ministerie Van binnen landse zaken heeft twee ter dood ver oordeelde moordenaars het schavot be spaard. Nog niemand is opgehangen in Engeland sedert een wetsontwerp dat de opheffing van de doodstraf aanbe val, vorige maand in het Lagerhuis werd aangenomen. Het wetsontwerp heeft zijn tweede lezing gehad. ot voor kort konden we onze lezers nu en dan berichten over wilde tonelen bij voetbalwed strijden in zuidelijke landen, waarbij onzerzijds de overweging golddat het hier voor ons land onvoorstelbare gebeurtenissen betrof. Deze berichten vonden namelijk hun oorsprong in het feit, dat spelers en supporters zich opwonden over iets, dat, het sportideaal voor ogen hebbende, van zeer gering belang was. De Neder landse sportliefhebbers hebben bij dergelijke gelegenheden het hoofd ge schud over zoveel sportverdwazing. Nee, dan stonden we er in ons land toch heel wat gezonder tegenover. Van dit laatste nu zijn we ineens niet zo heel rotsvast meer overtuigd, nadat we vernomen hebben van wat zich zondagmiddag op een voetbalter rein in Enschede heeft afgespeeld. Daar is naar aanleiding van het na trappen van een speler een vecht partij ontstaan, die grondig ingrijpen van de politie noodzakelijk maakte. Het beeld, dat onze correspondent van het gebeurde geeft, benadert al aar dig de verslagen uit de meer genoem de zuidelijke landen. Het is misschien niet helemaal toe vallig, dat zo'n incident juist bij het voetballen gebeurt. Door de massale en bij velen overdreven belang stelling voor deze vaderlandse tak van sport is het gevaar voor exces sen uiteraard al groter. Dit gevaar is nog door een omstandigheid van heel andere aard vergroot: het betalen van voetballers. Het ligt min of meer voor de hand, dat een wezenlijk element van wat wij onder sport verstaan hier vrij gemakkelijk op de achter grond gaat raken. Voor een voetbal ler, die voor elke overwinning vijftig gulden méér ontvangt, wordt de rede nering „het gaat niet om de knikkers maar om het spel" immers tamelijk moeilijk. Hoewel men zondags op de tribune bij een voetbalwedstrijd en 's maan dags in trein, tram en bus helaas ge neigd is langzamerhand aan het tegendeel te gaan geloven, hopen we, dat onze vele duizenden voetbal enthousiasten hun liefhebberij nog op de juiste waarde weten te schatten. We hopen tevens, dat de fanatici als die van gisteren in Enschede tot de grote uitzonderingen behoren, met wie K.N.V.B. en desnoods politie wel raad zullen weten. - r t V S v. ;v:: v.-XvivU: v-ï:, ,x I Charles Barbo, de directeui van een Amerikaanse meubelindustrie zag wel iets in de aarden kruik die een Italiaanse firma gebruikt om reclame te maken voor macaroni „Geniet van uw wijn met Prins maca roni", stond er op de kruiken en op de tuit „Saluut". De heer Barbo bestelde er 750 en stuurde telegrafisch de volgende instructies: „Laat weg het woord „Saluut" en laat weg de woorden „Geniet van uw wijn met Prins macaroni".' De zestien kisten met kruiken, ter waarde van ongeveer achtduizena gulden, zijn inmiddels uit Italië in de V. S. gearriveerd. Op de tuit van iedere kruik stond het Engelse opschrift: „Laat weg het woord „Saluut" en op de kruiken „Laat weg de woorden geniet van uw wijn met Prins macaroni". De robbenjager Therouhet schip, dat heeft deelgenomen aan de Britse Zuid- pcolexpeditie Diepvriesen dat enige weken geleden nog dreigde gekraakt te worden door enorme ijsmassa's, is behouden in de bewoonde wereld terugge keerd. Men ziet het schip hier flink toegetakeld ooor de schurende ijsmassa's op de Theems in Londen. Prins Rainier van Monaco heeft nogal wat moeilijkheden met de ver slaggevers in Parijs, waar hij op het ogenblik vertoeft. De politie heeft hem zaterdag moeten verlossen van een grote groep journalisten, die hem per auto wilden volgen. Toen de prins zaterdag zijn Parijse woning verliet, drong hij zich tussen wachtende jour nalisten door en stapte samen met een onbekende jongeman in zijn wagen en reed snel weg Achter de wagen van de prins reed een auto van de Pa rijse politie en daarachter volgden zeker tien persauto's. Toen de prins een nauwe straat indraaide, stopte de politieauto om de journalisten tegen te houden. De voorste persauto wilde draaien, maar de andere persauto's drongen op. waardoor een opstopping ontstond. De journalisten moesten uit stappen om de half gedraaide auto weer in het goede spoor te brengen. En terwijl de politieauto snel doorreed, de prins achterna, gingen de journa listen tierend de autokluwen ontwar ren. Daags tevoren wist de prins, samen met drie kennissen, met zijn wagen een rij van vijftien achtervolgende pers auto's kwijt te raken door de stoplich ten te negeren. BARÏE FERD. U0R B0IS SSTR. HAARLEM TEL: 13439 TR. 48 A'ÖAM TEL. 717162 ACLvertenttê Verwachting tot dinsdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Koudere nacht en plaatselijk mist. Overigens wisselende bewolking en droog weer. Weinig wind en onge veer dezelfde middagtemperatuur als vandaag. Zon: 6.29-19.07 Maan: 10.49-6.21 FRANKRIJK De Franse minister van buitenlandse zaken, Christian Pi- neau, heeft in een vraaggesprek met het anti-communistische blad „Franc- Tireur" gezegd, voorstander te zijn van economische samenwerking tussen Oost en West bij het verlenen van hulp aan minder ontwikkelde gebieden. (Rtr)

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1