Ondanks moeilijkheden Het ledental van Haarlemse Dierenbescherming gestegen t DRIE KAMPIOENEN IN DE LAGERE KLASSEN De maandagse beurs in het Krelagehuis D i abr. meijer I Asyl behoort dierentehuis te zijn voor de zwervers Piano-recital Leendert Huges room ervan... Vrouw van vermist echtpaar gevonden Brand bij Philips te Aken Geroutineerde Ie Verkoopster Vermaat en Carels gaan fuseren Kuifje en Bobbie Manrits de Kat EXCLUSIEVE SPORTCOLBERTS GUILLAUME VELÜ DINSDAG 27 MAART 1956 PAGINA 9 Achter het stuur betrapt Lichtmatroos probeerde ini andermans auto er vandoor te rijden Ml den Haccj Jlï® ECG Opening: Donderdag 29 Maart a.s. Haarlemse politierechter DRONKEN FIETSERS EN BR OMMERS Heropening HOTEL-REST. F LEI SS! G WARMOESSTRAAT Amsterdam .donderdag 29 maart TAFELTENNIS. IN KtENNEiMiEREAND Tussen schroeven van schip in Nieuwe Meer 50.000 televisiebuizen vernietigd - - 'n Collc rtie om te stelen f 7.95 Spreekuur burgemeester Gezamenlijke brood fabriek in Haarlem-oost Haarlemse politierechter KINDEREN DER BUREN GESLAGEN Aanwinsten r.-k. leeszaal KIND TE WATER Met het weekend naar buiten •kJU&olt'Mt'uUeH, Liedertafel „Haarlem's Zanggenot" GROTE HOUTSTRAAT 16 Vlotte zomerjurkjes vanaf f 24.7J Gemeenteraad Heemstede Parkeerhaven nabij rusthuis „De Olijftak" 45 Sent U zeker.dat dit de richting ven Span je is Lieve hemeiLieve hemel het ts verschrikkelijkWe komen er nooit levend uit door Bergé, copyright Casterman Haarlem - Grote Houtstraat la ?5 In het jaarverslag van de Haarlemse Dierenbescherming wordt uiteraard veel aandacht besteed aan de nog Steeds voortdurende moeilijkheden in de vereniging. Het jaar 1955 heeft zich gekenmerkt door een grote onrust, so wordt gezegd, welker oorzaak voor namelijk gelegen is in het feit, dat het thans optredende bestuur het aannemen van pensiondieren in het asy, volledig Advertentie rr^et bijpassende pantalons GROTE HOUTSTRAAT 96 Omstreeks kwart over twee in de nacht van zaterdag op zondag weer klonk in de rustige Kruisweg plotseling de kreet „Houdt de dief, houdt de dief". Twee surveillerende agenten zagen toen een man hardlopend in hun richting naderen die zij, aan de oproep gehoor gevend, in zijn kraag grepen en vast hielden. Vlak na hem holden weer twéé mannen naar de agenten toe. Het bleken twee broers te zijn, die vertel den, dat de vluchteling getracht had er in hun auto, die in een oprit bij het Kennemerplein geparkeerd stond, van door te rijden. Hij was al bezig ge weest met startpogingen, maar toen hij zich ontdekt zag, had hij zich uit de voeten gemaakt. De dief, een 19-jarige lichtmatroos, werd door de Haarlemse recherche ingesloten. In de renaissance-zaal van het Frans Halsmuseum presenteerde zich' maandagavond de jonge Haarlemse pianist Leendert Huges met een pro gramma dat geheel uit werken van Mozart bestond. Hiermede had Leen dert Huges zichzelf voor een zware op gave gesteld. Dat hij zich echter op voortreffelijke wijze van zijn taak ge kweten heeft is een compliment waard, Leendert Huges heeft op dit, zijn eerste officiële recital in het openbaar, laten zien dat hij een pianist is die reeds een respectabele hoogte heeft be reikt. Om een hele avond Mozart te spelen en de toehoorders te blijven boeien, moet men wat presteren. Zijn aanslag is gedecideerd en hij verliest zich bij het spel niet in bijkomstige details. De grote lijn in iedere com positie werd duidelijk in het oog ge houden. Dat hij in het begin van zijn recital, in het Adagio in b kleine terts, even de renaissance-zaal met zijn aparte sfeer aftastte, was begrijpelijk. De sona te in C grote terts K.V. 330 gaf sti listisch veel moois, alleen het midden deel, een andante cantabile, had naar onze smaak iets vlugger gekund. Het rondo in D grote terts K.V. 485 werd uitstekend vertolkt, terwijl na de pauze o.m. de variaties over „Unser dum- mer Pöbel meint" hoogtepunten waren van technisch en artistiek pianospel. Dat meer podiumroutine ongetwijfeld bij Leendert Huges in de toekomst tot grotere muzikale spanningen in zijn spel zal leiden, lijkt ons voor de hand te liggen, in ieder geval past nu reeds grote lof en waardering voor dit uit nemende Pianospel. Een stampvolle ^.hniditrt de, i°nge pianist hartelijk veel bloemen? langdurig aPPIaus en JAN LAARVELD heeft opgeheven, daar dit de taak is van de middenstand. Het aantal leden blükt inmiddels door de onrust niet achteruitgegaan te zijn, integendeel. Per 31 december telde de Haarlemse Dierenbescherming 3204 leden tegen 3173 op 1 januari 1955. Uit het jaarverslag blijkt, dat de sa menwerking tussen de Haarlemse die renartsen. het Dierenrampenfonds en de Blauwe Cirkel Organisatie met het be stuur der Haarlemse Dierenbescher ming niets te wensen overlaat. Dat in 1955 mevr. J. C. Strebe-Lan- gendonck en de heer D. J. H. Dreux als bestuursleden hun ontslag hebben ingediend moet naar de mening van het bestuur geweten worden aan het optre den van hen, die verantwoordelijk zijn voor de onrust in de vereniging en wier hetze en haatcampagne tegen het be stuur zich van elk middel bedient. De gang van zaken in het asyl geeft het bestuur reden tot grote voldoening. In het afgelopen jaar is bewezen, dat het mogelijk is om, zonder gezonde dieren af te maken, in een grote stad met belangrijke randgemeenten een dieren huis te exploiteren als een waar toe vluchtsoord voor alle verschoppelingen. Wel waren de financiële resultaten min der dan het vorig jaar door het weg vallen der pensioeninkomsten, maar de ze tegenvaller kon worden opgevangen door een behoorlijke door legaten ver kregen reserve. Het bestuur vertrouwt er echter op, dat het volgend jaar een aanzienlijk betere exploitatierekening zal kunnen worden overgelegd. Met nadruk stelt het bestuur, dat het asyl een dierentehuis behoort te zijn voor de zwervers, en niet een instelling met een commerciële inslag. Het afma ken van zwervers om de pensiondieren plaatsruimte te verschaffen is, verleden tijd geworden. Geen dier wordt afge maakt dan op advies van een arts. Het dierentehuis is thans als geheel wel doeltreffend, maar behoeft op bepaalde punten toch dringend verbetering. En eerste vereiste is, dat het bestuur in een rustige sfeer deze plannen ter hand kan nemen en niet voortdurend wordt gedwarsboomd. Het wordt de hoogste tijd, aldus het verslag, dat aan het handjevol onruststokers een halt wordt toegeroepen. Tot slot wordt tot alle per sonen en instanties, die de Haarlemse Dierenbescherming in haar streven daadwerkelijk hebben gesteund, een woord van dank gericht. Advertentie T.0! OP Een Hillegoms bloembollenarbeider had begin februari na elf glaasjes je never en een glas bier te hebben ge dronken zijn bromfiets bestegen en daar bij eén ongeluk gehad. De Haarlemse politierechter veroordeelde hem van morgen tot een week gevangenisstraf en een ontzegging van zijn rijbevoegd- neid voor vier maanden De officier van justitie had hem de rijbevoegdheid voor een jaar willen doen ontnemen. Enige fietsers, die onder invloed van sterke drank hun rijwiel hadden beste gen, kregen de gebruikelijke geldboete van 40. Een Haarlemse handelaar in oude metalen had geen gehoor gegeven aan een oproep om ingevolge de inkwartie- ringswet zijn beide auto's te laten keu ren in de Ripperdakazerne. Hij had op de bewuste dagen zijn auto's elders no dig en meende dat er nog wel een op roep zou komen. De officier van justi tie bjj de Haarlemse politierechter was van oordeel dat dè man niettemin in gebreke was gebleven, zij het dan niet met opzet. Hij vroeg 100, de politie rechter maakte er 60 van. Advertentie NIEUV/E DIRECTIE BRAAM (Van een verslaggever) Bijna zes weken na haar verdwijning v?nl50rgen *n de Nieuwe Meer te Amsterdam het lichaam gevonden van de 59-jarige mevrouw Hoogerwerf. Een schipper ontdekte haar tussen de schroe ven van zijn beurtschip toen deze ge schut moest worden in de sluis. Hij waarschuwde de politie, die haar kon identificeren als de vrouw van het echt paar dat op 16 februari uitging voor een wandeling door het Amsterdamse Bos. De veronderstelling van de politie dat het echtpaar bij het overste ken van de toen toegevroren Nieuwe Meer door het ijs gezakt is en verdron ken, is nu wel zeer waarschijnlijk ge worden. De Rijkspolitie te water heeft nagenoeg dagelijks in het Amsterdamse Bos, in de Nieuwe Meer en in de Ring vaart van de Haarlemermeer gedregd. Aangezien haar man, de 57-jarige hoofd inspecteur van Bouw- en Woningtoe zicht, de heer G. Hoogerwerf, nog steeds spoorloos is, zal de Rijkspolitie te water de dreggingswerkzaamheden voortzet ten. De fabriek voor elektronische appa raten „Valvo" te Aken is gisteren door brand geteisterd. Er werd een schade veroorzaakt van naar schatting 10 mil joen mark door vernietiging van 50.000 televisie-buizen en ander waardevol materiaal. De „Valvo-fabriek is een dochter-onderneming van de Philips- maatschappij. De oorzaak van de brand is nog niet bekend. (U.P.) De spanning in de tafeltenniscompe- titie is, nu het einde praktisch daar is, vrijwel geweken. De kampioenen zijn bijna alle bekend, evenals de teams, die een klasse zullen dalen. Dit? week end werden drie kampioenen békend. Ondanks een nederlaag tegen TOG 3 bracht TeZaanen zich in veiligheid in 2B. De vorige week deelde de com petitieleider ons n.l. mede, dat deze wedstrijd beslissend zou zijn, maar hij vergiste zich een punt, zodat Te Zaa- nen toen reeds zonder zorgen zijn laat ste wedstrijd kon gaan spelen. TOG 3 verhuist definitief naar de derde klas se. Bij de dames derde klasse vielen de laatste beslissingen. TeZaanen zege vierde over Prowano en kon daarmede de vlag uitsteken. In A bevocht Win- fried een moeizame overwinning op OranjeZwart wat promotie betekende naar de nieuw te vormen 2e klasse. Voorts zullen van de r.k. clubs in deze klasse uitkomen Rapidity en HBC, die uit groep B promoveren. In 4b had VGZ een goede week. Het speelde zelf niet, maar mag zich desondanks kam pioen noemen. Dit houdt tevens pro motie naar de derde klasse in. Nog een kampioen kregen de clubs boven het kantal, n.l. CSV 3, dat de titel in 4E opeiste en daarmede het tweede kam pioenschap voor de Castricummers ver overde. De uitslagen luiden: Heren. 2e kl. B: te Zaanen-TOG 3 4-6 (TOG 3 degradeert)); 3e kl. A: Togido 5-Johez 3 7-3; Winfried 3-Prokano 2 1-9; TOG 4-GTTC 5 6-4; Oranje Zwart 3- Heemstede 4 9-1; 3e kl. B: TYBB 3-Ra- pidity 3 0-10; Plaatwellerij-HBC 5 0-10; Oranje Zwart 4-GTTC 7 4-6; PSVH 2- te Zaanen 4 0-10; 3e kl. c: Columbia- Johez 2 7-3; HBC 4-Togido 4 3-7; te Zaa nen 3-VTC 4-6; Oranje Zwart 5-Rapidity 4 6-4; 4e kl.. C:. Prowano4-Togido J 1-9; 4e kl. D:* Columbia 3-VTC 3 8-2; Doko 2-Ready 5-5; 4e kl. E: Rapidity 6- CSV 3 1-9 (CSV 3 kampioen); 4e kl. F: DSB 4-Boru 2 1-9; Ramplaankwartier -Rytelbi 2 3-7; 3e kl A: Dames: Oran je Zwart-Winfried 4-6; 3e kl. B: Prowa- no-te Zaanen 4-6 (Prowano kampioen); 4e kl. B: Spinneweb 2-Boru 6-4; te Zaa nen 3-HBC 2 3-7; Oranje Zwart 3-DSB 5-5, Johez 3-Rapidity 2 3-7 (VGZ kam pioen); 4e kl. C: Prowano 2-Ready 4-6; DIOS 2-TOG 3 10-0; TYBB 2-Johez 4 4-6; te Zaanen 2-Winfried 2 7-3. De slotranglijsten zijn: 2 A: TYBB 16 32 CSV 16 14 Winfried 2 16 25 GTTC 4 16 12 HBC 3 16 21 DIOS 2 16 5 Togido 3 16 16 Heemst. 3 16 4 Rapidity 2 16 15 2 B: Johez 18 35 Or. Zw. 2 18 12 VGZ 18 29 GTTC 3 18 11 DIOS 18 27 te Zaanen 18 10 TYBB 2 18 18 TOG 3 18 9 Hotac 2 18 13 Dames 3 A: TOG 16 26 Or. Zw. 16 13 Johez 2 16 25 Togido 16 8 Winfried 16 21 GTTC 2 16 7 CSV 16 20 TYBB 16 4 DIOS 16 20 Dames 3 B: te Zaanen 12 20 Prowano 12 10 Johez 12 18 GTTC 12 8 Rapidity 12 17 Heemst. 12 1 HBC 12 12 TOG 2 gevraagd voor baby- en meisjeskleding Bekendheid met het vak vereist. Uitv. soil, te richten onder no. 835 aan Adv .bur. S.R.C., Hemonylaan 27, Amsterdam-Z. Schattig meisjcsflatje In mooi calfslak. Lederen voering. Ook met vetersluiting en vleugelhakje. Maat 23 f 10.90 24/27 f 12.90; 28/31 f 14.90 zeggen de moeders, als ze bij Van Woensel in di. etalage kijken. Degelijke stevigevoor klein: wildebrassen die tegen ieder steentje schoppen. Klassieke "weer-en-wind" molières en sierlijke lakschoentjes voor Uw coquette meiske En nog véél meer - in alle prijzen I Vlotte kinderloafer met elastiek-sluiting 1 Shoe-flex schoentje. Microcel rubberzooi (repareerbaar), in rood of lichtbeige. Maat 23 f 7-951 24/27 t 8-951 28/31 f 9-95 e bloemenkeuring van deze week werd gedragen door twee wel geheel verschillend geaarde in zendingen, die beide zo goed waren dat zij in aanmerking kwamen voor het diploma voor een gouden medaille. Deze zuilen waren een unieke collectie van niet minder dan 60 soorten dubbe le tulpen, bijeengebracht door de reeds lange jaren erkende Murillo-specialis- ten P. v. Reisen en Zn., uit Voorhout, en een niet minder fraaie groep crocus- sen-species van G. H. Hageman en Zo nen uit Heemstede. Daartussen vroeg dan ook wat klein goed de aandacht. De oude Murillo is een dubbele tulp die in haar lange leven wel de meeste mutaties heeft opgeleverd. Aan een niet ter zake kundig doch wel bloemen-min- nende leek zal het woord „mutatie" weinig zeggen. Er wordt mee bedoeld een langs natuurlijke weg ontstane ver andering in kleur, grootte of vorm van een bestaande soort. Een verandering in de grootte, waarbij dan meestal de kleur dezelfde blijft, wordt meestal aangeduid met de toevoeging „Max- (ima)" achter de naam van de moe dersoort, bij veranderingen in kleur, waardoor dus een geheel nieuwe soort is ontstaan, geeft men ook altijd een geheel andere naam. De oude Murillo nu, een heel licht-rose, bijna witte dub bele vroege tulp, is daar altijd heei sterk in gebleken. De daaruit ontsta ne nieuwe verscheidenheden zijn legio terwijl er ook een „Max"vorm bestaat. Niet altijd zijn de kleurverschillen van de nieuwelingen erg in het oog lopend, hetgeen vooral bij de rose soorten en bij de roden het geval is, maar voor een vakman zijn die verschillen toch goed te zien. Daarbij kunnen ook nog andere factoren meespreken als grove re plant of sterkere groei. Behalve blauw (echt blauw is in tulpen een on bekende kleur al wordt paars soms ook „Blauw" genoemd) zijn in de Mu- rillosoorten alle kleurnuances vertegen woordigd; rose en rood, oranje en geel, zalm en tweekleurigen, de z.g.n. bon ten. En deze laatsten weer in de com binaties rood en wit en rood met geel. Het is ondoenlijk hier alle 60 na men op een rijtje te gaan afdrukken maar wij kunnen niet nalaten er toch enkele te noemen die ons persoonlijk opvielen. Dit wil niet zeggen dat de ge noemde minder waren want over smaak vooral in kleuren valt nu eenmaal niet te twisten. Van de rose verscheidenheden noteer den we Evert Pieters selectie, Prof. Huib Luns, Jef de Pouw, heel licht met een donkere ring aan de binnenzijde, nr. 152 donkerrose en nr. 112, in de kleur van de moedersoort maar met gegolf de bloembladen. In het oranje Goya en Willem van Oranje. In het rode gen re met verschillende nuances Paul Cram- pel, Piéter Geraedts en de beide don kerrode nummers 25 en 141. Een uit lopende zalmkleur heeft Emile Verbrug- gen en in het geel gaven de toon aan Sungleam en Jan Dunselman. Adr. Brouwern en Card. Mindszenty zijn goede witten. Een zeer mooie bon te vonden wij nr. 132, fraai kersrood met wit. Herm. Broekaert is rood en zwavelgeel, Jan Vermeer idem met don kergeel. De mooiste vonden wij in dit genre nr. 171. Zoals reeds gezegd, het was een unie ke collectie zoals men niet spoedig een tweede tegenkomt. Voor deze groot se prestatie was de gouden medaille dubbel en dwars verdiend. Een niet minder imposante groep be staande hoofdzakelijk uit de crocus spe cies Chrysanthemus was opgesteld door G. H. Hageman en Zn. uit Heemstede. In een sierlijke rockery stonden ze in groepjes geplant met als afsluiting wat contrasterende rode tulpen, groene co- nifeertjes en een enkele pan met de cyclamenbloemige rotstuinnarcis Febru ary Gold. De vorm van crocus chrys. lijkt bij open stand wat op een ane moon door de ronde bloemblaadjes, in tegenstelling met de Thommassianus, waarvan Whitewell Purple en de lich tere Lilac Beauty waren opgesteld, die puntige bloemblaadjes hebben. De kleu ren zijn blauw, geel en wit met ver schillende tussentinten zoals in het blauw Prinses Beatrix, Blue Pearl, Blue Giant (waarbij het gigantische maar betrekkelijk is), Violet Queen en de zeer lichte Blue Bird. In het geel Solfatare, Aton en Sunset, van licht tot donker. Voorts Yellow Queen, Spotlight en Al Johnson in donkergeel en Marion in het lichte genre. Een uitlopend kleur tje, n.l. barnsteengeel met lichte pun ten heeft Advance, terwijl Crème Beau ty en Morning Star roomwit zijn. De zuiver witte Ladykiller sloot de rij van deze uitermate fraaie collectie. Uit het mengelwerk diepen we nog een langgesteelde, mooi donkerblauw gestreepte crocus Twinborn van J. Val- kering uit Limmen op. Merkwaardig is een donkerrode verloping van de rose darwin Prinses Elisabeth, ingezonden door A. J. Prins, Hoofddorp. De lange donkere darwin Eclipse werd tentoonge steld door H. E. Oostdam uit Noordwij- kerhout. Ook E. Kooi uit het Friese Vrouw- buurtstermolen was weer present met zijn bekende collectie waarbij ditmaal een nieuw gezicht, een lange oranje rode triumptulp Diorama. D. W. Le- febr uit Lisse had zijn darwinhybride F. D. Roosevelt opgesteld en P. v. Koo- ten, Breezand, de altijd weer mooie fosterianatulp Feu Superbe. Zeer fraai was de parkietvorm van darwin All Bright, een sport van Bartigon met een prachtige rode kleur. De parkietvorm is niet overdreven, naar onze smaak juist goed genoeg, en de bloemen staan hoog op de poten met dunne maar ste vige stengels. Ongetwijfeld de mooiste parkiet die we momenteel bezitten. Hybrida uit Schoorl bracht nog een narcissenzaailing met stevige, hoewel wat korte planten. De kleur van het welgevormde bloemdek is wit, de kor te trompet heel licht abrikoosrose. Tenslotte waren er forse hyacinthen en wel de donkerblauwe Blue Jacket met mooie lange trossen en de blauwe zaailing nr. 15, iéts donkerder van kleur, wat zwaarder van tros en met een gro vere nagel. Ze waren van C. J. Zonne veld uit Voorhout. De burgemeester van Haarlem, mr. O. P. F. M. Cremers, is verhinderd vrijdag aanstaande zijn spreekuur te houden. Wethouder D. J. A. Geluk zal donderdag om elf uur spreekuur hou den. Twee grote Haarlemse bakkerijen zul len gaan fuseren. De N.V. Vermaat's Bakkerijen en de N.V. Elektrische Luxe J Broodfabrieken Carels zullen welis waar afzonderlijk blijven produceren en hun eigen personeel in dienst houden, maar binnen enkele jaren zullen zij sa men in Haarlem-Oost een nieuwe fa briek bouwen. Een en ander ontlenen wij aan Het Vrije Volk van zaterdag 24 maart. Uit economische overwegingen schijnt men tot de fusie besloten te hebben. Bei de fabrieken moeten gaan uitbreiden en om zo economisch mogelijk uit te komen, zal men nu samen een nieuw bedrijf gaan exploiteren. Als dit er over onge veer twee jaar is, zou het gaan werken onder de naam Vermaat. Voorts schijnt het in de bedoeling te liggen van de N.V. Carels om zes van zijn tien brood winkels, die niet geheel rendabel zijn, op de duur te sluiten. Beide bedrijven hebben samen 285 mensen in dienst. Een Haarlemse huisvrouw moest zich voor de Haarlemse politierechter ver antwoorden omdat zij andermans kinde ren en hun moeder had geslagen en ge schopt. De kinderen bleken buiten op straat aan het vechten geslagen te zijn met de kinderen van verdachte. De huis vrouw had de vechtende kinderen ge scheiden en de andere kinderen een paar klappen in het gezicht gegeven. Toen hun moeder later over een en ander wilde komen praten, had de huisvrouw ook haar geslagen en getrapt. Er bleek een hele voorgeschiedenis te zijn. De familie leefden in onmin in een van de moderne flats. De verdachte be klaagde zich er over dat de anderen haar en haar kinderen altijd met opzet uitscholden en hinderden. De moeders van de andere kinderen, die als getuigen optraden, vertelden hun lezing van het verhaal. Duidelijk was het in elk geval, dat verdachte zich al dan niet terecht aan het ten laste gelegde had schuldig gemaakt. Daarvoor eiste de officier 30 boete subs 99 dagen hechtenis. De po litierechter veroordeelde haar conform. S. Andres: De man op Asteri; Chr. Arnóthy: Ik ben vijftien jaar en wil niet sterven: H. Basso: Terug naar Pom- pey's Head; D. Beaty: De stilte in de storm; A. Berkhof: De dood in Napels; A. Berkhof Inspecteur Markus in Marokko; D. Buzzati: Eenzame ves ting; B. van EysselsteijnVerweerde stenen; Ch. B. Flood: De brug der lief de; R. Gordon: Dokter ter zee: G. Greene: De verliezer wint; S. Greup- Roldanus: De kiD die kraaide; N. Ja cob: Antonia; H. H. Kirst: 08.15 de oorlog; H. H. Kirst: 08.15 het einde; H. Lampo: De duivel en de maagd; S.da Madariaga: V\jf vrouwen om Don Juan; W. Mankowitz: Het geitje; F. Mauriac: Galigaï; H. Reinecker: Moe ders zoeken hun kinderen; S. Shella- barger: De gelukzoeker; H. Teirlinck: Zelfportret of het galgemaal; M. Wal- tari: De gekooide vogel. r;»V f In de diepe vüver voor het Velsense Cultureel-Centrum aan het Moerberg- plantsoen is zondagmiddag het drieja rig zoontje van de familie Peil onder de ogen van zijn ouders en buren te wa ter geraakt, toen het met een zeilboot je aan het spelen was. Zijn vader en een buurman, de heer Sivel, sprongen het ventje onmiddellijk na en slaagden er in om de kleine be houden aan de wal te brengen. Een waarschuwing voor het diepe water van de vijver voor het Cultureel Centrum is hierbij echter wel op zijn plaats. Advertentie dan prefereert de moderne man sportieve kleding. De sport-combinatie biedt een ideale (en toch geklede) oplossing. SPORTCOLBERTS van zuiver wollen tweeds in moderne dessins van 34.— tot 79.—. Vlotte SPORTPANTALOX S van voortreffelijk kamgaren in alle moderne tinten van 26.90 tot f 52.50. Gen. Cronjéstraat la-lb - Tel. 16045 j De Liedertafel „Haarlem's Zangge not" heeft haar 88e jaarvergadering gehouden. Uit het verslag van de pen ningmeester bleek dat de financiële positie van de vereniging nog gunstiger is dan in 1954. De heer A. Arisz werd met algemene stemmen tot opvolger benoemd van de scheidende dirigent, de heer P. J. Potgieser. Als vaandel drager treedt nu de heer A. Menks op. Bij acclamatie werden de bestuursle den. de heren P. Geerlings, voorzitter, K. D. Budde, secretaris, en J. Mever, commissaris, herkozen. Een punt van bespreking was verder het 90-jarig be staan van de zangvereniging. Hoewel dit nog twee jaar zal duren, zullen de voorbereidingen reeds nu moeten be ginnen. Men was het er nog niet over eens of het jubileum met een festival of een concours herdacht zal worden. Advertentie De gemeenteraad van Heemstede komt donderdag 29 maart des middags 4 uur in openbare vergadering bijeen. B. en W. van Heemstede stellen de raad voor de percelen 92 en 94 aan de Glipperweg onbewoonbaar te verklaren. Nu de bouw van het tehuis voor ouden van dagen „De Olijftak" aan de Heemsteedse Dreef zijn voltooiing na dert is het nodig, dat langs de noord zijde van het rusthuis, dus aan de kant van de haven, een trottoir ter breedte van twee meter wordt aangelegd en dat de daar aanwezige bestrating wordt verbreed en herstraat. De kosten van deze werken worden geraamd op 3000. B. en W. van Heemstede vinden het voorts nodig, dat in verband met het drukke motorische en rijwielverkeer over de Heemsteedse Dreef een parkeer haven ter hoogte van de ingang van het rusthuis wordt aangelegd. Hiervoor is een bedrag van 1600 nodig. B. en W. stellen de raad voor deze kredieten beschikbaar te stellen. Hum ,jd muur iA weet met, of we het zo ver tullen brengenIA geloof dut we midden m een on - weer terechtkomen Copyright P l. B. Box 6 .Copenhog«n BSC 12,'t 12. „Wat zullen ze smullen van die lekkere soep". „Aha, soep! Mijn maag waar schuwde me al, dat het tegen etenstijd loopt. Je hebt mijn le ven gered, Boudewijn". „Vreemd, het is net alsof ik in een draaimolen zit". „Dirk, Dirk, toch! Je eetlust is weer veel te groot".

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 9