Belgische gouverneur beroofd Libië weigert hulp van Rusland MARTINI FT T OR A'S KLOOSTERS WERDEN UIT DE ROTSWAND GEHOUWEN In Ajanta heeft de Boeddhistische kunst een hoogtepunt bereikt Nieuwe emigratieovereenkomst tussen Nederland en Australië Rijkskweekschool (meisjes) en M.T.S. winnen toernooi IJsland wil vertrek van Nato-troepen Spoorwegongeluk in Lapland Indische fresco's uit de zevende eeuw Franse kabinet verdeeld 15.000 emigranten per jaar Moedig optreden van Amerikaanse soldaten llllfll' 15 doden Haarlemse Reddings brigade Verset tegen aansluiting bij Euratom WILT U MEDEWERKEN PASEN afl v. Empelen Nederalnd Denemarken DONDERDAG 29 MAART 1956 PAGINA 9 250 MODELKAMERS In auto overvallen en mishandeld MARTINI - de vermouth van superieure kwaliteit. Verkrijgbaar la 3 typen t rood, rat en dry., Aurangabad (Hyderabad), maart Onbarmhartig brandde de zon op het smalle rótspad dat naar de ingang van het Boeddhistische klooster leidde. De hitte die zich in het dal van de droge rivier tussen de granieten berg wanden ontwikkelde was onbeschrijfelijk. Hoog in de lucht cirkelden gieren speurend naar een cadaver. De toerist wordt intussen rijkelijk beloond wanneer hij zich voor een bezoek aan de uitgehouwen grotten van Ajanta een inspannende reis getroost. Vanuit Bombay heeft een kleine maar viermotorige Heron van Air India hem in een uur naar de airstrip van Auranga bad in de staat Hyderabad gebracht. Maar dan wacht hem nog een autorit van een uur of drie door een eindeloze vlakte, waar aanhou dend stofwolken opwaaien, daar er in geen maanden regen gevallen is. „In het leven van het mystieke lichaam der Heilige Kerk is de zaligprijzing van Maria door alle ge slachten gelijk een organische functie: waar de Moeder Gods niet wordt ver eerd, daar is het katholieke geloof in staat van verval." Prof. Dr. (Anion W. ASSELBERGS van Duinkerken om de verering van de Moeder Gods in Haarlem en omgeving ie bevorderen en een eeuwenoude devoiie in nieuwe luister ie doen opbloeien, helpi ons dan bij de restauratie van de kapel van O. L. Vrouw van Haarlem. Siori vandaag nog Uw bijdrage op girorekening 212615 i.n.v. de H.E. Heer W. N. Zijlsira, Deken van Haarlem, Janssiraai 41, Haarlem, onder vermel ding: „voor de kapel". U kunt natuurlijk Uw bijdrage ook per postwissel aan hetzelfde adres verzenden of Uw gift onder couvert aan de pastorie afgeven. Hei Maria-comiié S'GHOOILVOLLEYBAL IN KiREIl AGE HUIS Sterke turners naar Haarlem NICO V/\N SCHAGEN ZONEN Gierstr, 42 - Haarlem - tel. 17768 LOCOMOTIEF RUDGE EN SIMPLEX RIJWIELEN N ederlandIerland AGHTDOIZE3VD KAARTEN VOOR R ODE KRUIS Pater B. Haenraets QFM f WONINGINRICHTING B E V E R W IJ K De gouverneur van de Belgische pro vincie Oost-Vlaanderen, de heer Ma rien, is in de nacht van dinsdag op woensdag het slachtoffer geworden van een aanranding. Kort na middernacht reed hij op de weg van Brugge naar Gent, toen een andere auto hem inhaal de en dwong te stoppen. Vier onbeken den, met revolvers in de hand, blind doekten de gouverneur en eisten dat hij zijn geld af zou geven. Toen hij dit wei gerde, dienden zij hem enkele slagen toe en maakten zich met geweld mees ter van zijn portefeuille. Hierna werd de heer Marien in zijn eigen wagen als gevangene meegevoerd en pas zes uur later vrijgelaten. Hij heeft slechts, kneu zingen opgelopen en meent zijn leven te danken te hebben aan het feit dat zijn auto herkenbaar was als een over- heidswagen. (Belga) Libië heeft een Russisch aanbod van economische hulp geweigerd. De pre mier van het land zou in een geheime zitting van de volksvertegenwoordiging onderstreept hebben dat Libië aan de zijde van het Westen staat, en geen Rus sische economische hulp wenst, aldus verneemt Reuter uit diplomatieke krin gen in Washington. Groot-Brittannië en de V.S. hebben militaire bases in het land. Van Engeland ontvangt Libië reeds economische hulp. Volgens Amerikaanse zegslieden zou Libië thans ook Ameri kaanse economische hulp krijgen. (Rtr) In het gebied van Arvidsjaur in Zweeds-Lapland zijn een goederen trein en een spoorbus (een een-wagen trein op banden) op elkaar gereden. Vijftien passagiers, vonden de dood en elf werden gewond. Men neemt aan, dat het signaalstelsel niet heeft ge werkt. De spoorbus had een grote snel heid op het moment van de botsing. De bus werd over een afstand van 150 me ter door de trein meegesleept en het wrak van de bus bevond zich onder de trein, toen deze tot stilstand kwam. (A.F.P.-UP.-Rtr.) Advertentie De Haarlemse Reddingsbrigade orga niseerde gisteren haar traditionele eie ren-wedstrijd in het Sportfondsenbad. De voornaamste uitslagen zijn: Onge- diplomeerden: 1. R. Lenaarts 42,5 pun ten; B. Noteboom 40 pnt.; 3. J. Zonne veld 40 pnt.; 4. mej. Oudolf 40 pnt. Bezitters van het voorbereidend diplo ma en diploma A: 1. P. Stokman 48 pnt. 2. J. v. d. Maat 46 pnt.; 3. mej. R. Zon neveld 40.5 pnt. Bezitters van diploma B en C: 1. mej. Ton Bosse 52 pnt.; 2. mevrouw A. C. Kolk-Houben 50 pnt.; 3. H. de Redelijkheid 46,5 pnt.; 4. D. Zonneveld 46 pnt. Advertentie Een rij mediterende Boeddha's in een der kloosters van Ellora. Advertentie De Franse ministerraad heeft geen overeenstemming bereikt over de vraag of Frankrijk het recht om atoom bommen te vervaardigen moet opgeven en moet toetreden tot de „Euratom", de Europese gemeenschap voor atoom energie, met als leden Frankrijk, West- Duitsland, Italië en de Benelux. Van daag zal het kabinet opnieuw overleg plegen over deze kwestie, die Frankrijk evenzeer dreigt te verdelen ais twee jaar geleden de vraag of de militaire souvereiniteit opgegeven moest worden ten gunste van een Europees leger. Premier Mollet heeft in zijn regerings program de belofte opgenomen, Frank rijk aan te sluiten bij de „Euratom", die de atoomenergie slechts voor vreedza me doeleinden zal gebruiken. Doch de minister van buitenlandse zaken, Pi- neau, Mendès-France, de minister van defensie, Bourges Maunoury, en de Gaul listische minister van staat, Delmas, verzetten zich tegen het plan voor de atoomgemeenschap. Mendès-France zou hebben verklaard, dat Frankrijk zonder atoombom geen grote mogendheid kan blijven. Hij wees daarbij op het voorbeeld dat Groot-Brit tannië gegeven heeft. Premier Mollet is officieel voorstan der van de „Euratom", doch hij zal waarschijnlijk wel een middel willen vin den om voor Frankrijk onbeperkte rech ten op dit punt te handhaven. (Rtr.) Uit de verte heeft men, tientallen me ters boven de vallei, de openingen in de als een hoefijzer gebogen rotswand al kunnen bespeuren. Achter die openingen liggen wonderwerken van vroege Indi sche kunst, die tussen de tweede eeuw vóór en de zevende eeuw na Christus ontstonden. Men ziet hier in een har- monisqjae eenheid Boeddhistische archi tectuur, sculptuur en schilderkunst. Vooral voor die schilderkunst komen kunstminnaars uit alle delen van de wereld naar Ajanta. De fresco's die men hier aantreft zijn dan ook van een ontroerende schoonheid. In het voor naamste vihara, of Boeddhistische klooster, toont men u een aangrijpende schildering van een staande Boeddha met een lotusbloem in de hand. In de houding van het bovenlichaam heeft de kunstenaar een prachtige gratie gelegd en de serene peinzende blik in het ge laat is met intense gevoeligheid tot uit drukking gebracht. Het is een voor stelling die u 'nooit meer loslaat. Men staat verstomd als men hoort, dat deze fresco, waarvan de kleuren nog zo fris zijn, meer dan dertien eeuwen geleden werd vervaardigd. De kunstenaar schijnt eerst op de ruwe rotswand een gladde laag klei vermengd met koeien- mest en rijstkaf te hebben aangebracht. Daaroverheen kwam een laag witte kalk, die nat gehouden werd zolang er aan de fresco's werd gewerkt. Eerst tekende de schilder de omtrek van zijn figuren in rode lijnen, en vervolgens vulde hij de vlakken in, waarbij hij plantaardige en minerale verfstoffen ge bruikte, die ter plaatse werden bereid. Het gele oker werd gemaakt uit het gele zand dat men hier op het Deccan- plateau zo overvloedig aantreft. Het groen is terre-verte, een groene rots soort, waarmee het graniet van Ajanta ls docfraderd. Het rood werd uit ver brande leem gewonnen. Met de eenvoudige materialen <jie hem ter beschikking stonden maakte de kunstenaar van Ajanta meester werken, die tot op de dag van van daag voor velen een inspiratie zijn. (We hebben in de Academie voor Beeldende Kunst te Bombay gezien, hoe men er de leerlingen allereerst confronteert met de geboorte van de eigen Indische schilderkunst in Ajan ta.). De schilderingen hier zijn vooral gebaseerd op de legenden rond het leven van Boeddha. Het beeld van de Boeddha vindt men achter in de grot ten in een nis. In grot No. 1 ziet men de meester in lerarende houding: hij zit gehurkt op een omgekeerde lotus-' bloem en vormt met de wijsvinger en de duim van de rechterhand een cir kel die h(j met de pink van de linker hand aanraakt. Hij zet het „Wiel van de Wet" in beweging. in deze grot vindt men verder nog talrijke prach tige beeldhouwwerkjes aan de kapi telen van de pilaren, die deze oude kloosterzaal verfraaien. Merkwaardigerwijs zijn de grotten van Ajanta ongeveer twaalf eeuwen lang voor de buitenwereld verborgen gebleven, al hebben 'er waarschijnlijk intussen wel ter plaatse levende stam men in gehuisd. De kunstwerken hier zijn echtér eerst in 1829 bij toeval op een jachtpartij ontdekt. En binnen een decennium waren de kloosters en ka pellen reeds door verscheidene Euro pese geleerden bestudeerd en beschre ven. Intussen is het jongste standaard werk over Ajanta een uitgave, die en kele jaren geleden door de UNESCO is gepubliceerd. Maar behalve naar Ajanta kan men vanuit Aurangabad ook naar El lora gaan, waar eveneens in de rotsen uitgehouwen tempels te bewon deren vallen. Het is een autotocht van een half uur. Men passeert ossenwagens waarop een hele familie wordt ver voerd. De oranje of lila tulband van de voerman vormt een kleurig contrast met het donkere groen van de banyan- bomen, waarvan de luchtwortels aan alle kanten uitsteken. Men passeert vrouwen die een kleuter op de arm hebben en die een zak met proviand op het hoofd dragen. Die mensen zo ver telt men ons maken soms tochten Twee Amerikaanse militairen hebben gisteren Wielbach, een Duits plaatsje, V*n tientallen kilometers, om in Ellora voor een mogelijke ramp behoed. Hun eer te bewijzen aan de god Shiva. In Ellora vindt men namelijk behalve Boeddhistische, ook Brahmaanse tem pels en kloosters, alsmede tempels van de secte der Jains. Van de fresco's die hier eens aangebracht zijn, is vrijwel niets bewaard gebleven, maar Ellora is vooral bezienswaardig om de archi tectuur. Zo vindt men er bijvoorbeeld een Boeddhistisch klooster uit ongeveer de vijfde eeuw, dat twee verdiepingen heeft. In de drie boven elkaar gelegen, met pilaren onderverdeelde, ruimten treft men verscheidene meer dan le vensgrote Boeddha-beelden aan in ver schillende houdingen; lerarend, medite rend, gehurkt, en zittend op een troon. Al deze zalen en de daarin aangebrach te sculpturen werden met houweel, bei tel en hamer moeizaam uit de harde rots gehakt, waarbij men van boven naar beneden placht te werken. De structuur van de imposante voorgevel en die van de gewelven is gebaseerd op die van de houten en lemen bouw sels waarin de Boeddhistische monni ken vóór de voltooiing van de kloosters van Ellora plachten te leven. In Ellora trekt intussen vooral de Kailasa-tempel de aandacht. Deze aan Shiva gewijde tempel ls feitelijk één kolossaal stuk beeldhouwwerk: het ge hele vrij staande bouwsel werd met onvoorstelbaar geduld en groot vernuft en beeldend vermogen uit de rotsen ge hakt, zoals men in Indië vanouds fijne ivoren figuurtjes uit de slagtand van een olifant heeft vervaardigd. De bui tenwanden van dit 8e eeuwse kunstwerk zijn versierd met levendige taferelen van vechtende olifanten en andere die ren. Binnen in deze tempel ziet men o.m. een levensgrote voorstelling van Shiva's stier, Nandi. Het is verbazing wekkend dat de hele ruim dertig meter hoge tempel uit slechts één kunstig be werkt rotsblok bestaat. Een van de merkwaardigste con structies van Ellora is overigens nog de chaitya, of kapel, die Vishwakar- ma wordt genoemd: d.w.z. het heilig dom gewijd aan de patroon van de handwerkslieden. Men heeft deze ka pel wel vergeleken met een vroeg Middeleeuwse Europese kerk; men zou er een middenschip met twee zij beuken in kunnen zien. In een diepe nis achter in de ruimte treft men een Boeddha-beeld aan, dat meer dan (Anton van Duinkerken in zijn boek: Mensen en meningen) De Kailasa-tempel van Ellora werd uit de bergwand gehakt, waarbij de kunstenaar van boven naar beneden werkte. De tempel is gewijd aan de god Shiva. twee meter hoog is. Talrijke fraaie kleine sculpturen sieren de pilaren en wanden', en om deze kunstwerkjes goed te doen uitkomen houdt de gids een soort groot wit projectie-scherm aan een lange stok in een dusdanige stand, dat het zonlicht, dat door de ingang binnen stroomt, in de rich ting van het te beschouwen object wordt weerkaatst. Een even eenvou dig als doeltreffend verlichtingsappa raat, dat de schijnwerper vervangt in dit oord waar in de verre om trek geen elektriciteit is. De Indische regering geeft voor hon derdduizenden guldens uit aan'de con servering van de kapellen en kloosters van Ajanta en Ellora, want in het nieuwe Indië dat van na de Onafhan kelijkheid is men met recht trots op de oude monumenten, die herinne ren aan het feit, dat de Indische be schaving een der oudste ter wereld is. HANS BRONKHORST De Nederlandse commissaris voor de emigratie, mr. ir. B. W. Haveman, heeft in Canberra bekend gemaakt dat Aus tralië en Nederland het eens zijn gewor den over het ontwerp voor een nieuwe emigratie-overeenkomst van vijf jaar, welke per 1 april a.s. ingaat, krachtens welke Australië grote aantallen Neder landse emigranten zal blijven ontvan gen. De verlengingsovereenkomst be hoeft nog de formele goedkeuring der beide regeringen. Haveman zeide te verwachten dat in de eerstkomende vijf jaar jaarlijks 14.000 a 15.000 Nederlanders naar Aus tralië zullen gaan. Dit is ongeveer een zelfde aantal als in het kader van de vorige overeen komst. Krachtens die overeenkomst zijn jaarlijks ongeveer 5.000 Nederlanders met medewerking der autoriteiten naar Australië geëmigreerd, met een totaal van 25.000 over de periode van vijf jaar. Hierbij kwamen de emigranten die de medewerking hadden van Neder landers die reeds in Australië waren. Het totale emigratie-program is er Advertentie Komt U ook even kijken naar onze collectie exclusieve Paasstukjes. Bloemenmagazijn Heemstede, Binnenweg 18, Tel. 3-80-80. Advertentie Mei verse eieren, Hollandse brandewijn, suiker en vanille, niets meer, maar ook niets minder met benzinevaten geladen wagen raakte plotseling in brand toen hij door het dorp reed. De chauffeur bleef met ge vaar voor eigen leven achter het stuur zitten, gaf vol gas en racede het dorp uit tot hij bij een open stuk land kwam. Toen pas sprongen hij en zijn meerijder uit de brandende wagen en zochten dekking. Enige seconden later explo deerde de truck, waarbij brandende benzinevaten tientallen .meters in het rond werden geslingerd. Er werd ech ter niemand gewond en er werd geen schade aangericht. (U.P.) Het traditionele volleybaltoernooi voor prettig, dat het reserve team, poul» scholieren uit Haarlem en naaste om geving is voor de Nederlandse Volley hal Bond, afdeling Haarlem wederom een prachtig succes geworden. Niet alleen werd thans een record aantal inschrijvingen geboekt, doch ook de belangstelling van de schooljeugd was zeer groot. Bij de avond-finalewed strijden waren zeker een kleine duizend toeschouwers in de zaal van het Kre- lagehuis aanwezig. Hoewel geen enkel vertegenwoordi gend schoolteam van Sancta Maria de eerste plaats kon bemachtigen in dit sterk bezette toernooi niet minder dan een en tachtig teams namen deel kunnen de meisjes van deze school op uitstekende toernooi-prestaties terug zien. In de hoogste afdeling slaagde Sanc ta Maria I er in als eerste te eindigen in poule C, waarna in de kwart finale overtuigend gewonnen werd van de G. Barger Ulo (40-5), zodat verder ge streden kon worden voor de eindklas sering. De meisjes wisten niet tot de top door te dringen, hoewel na de ne derlaag tegen H.B.S. A. (23-15) tegen het team van de Rijkskweekschool een eervolle puntenverdeling werd bereikt (19-19). De leerlingen van de Rijkskweekschool klopten in de laatste ontmoeting de H.B.S. A. (17-15), zodat de eindklas sering in deze afdeling was; 1. Rijks kweekschool, 2. H.B.S. A., 3. Sancta Maria. Opvallend was in deze afdeling de on verwachte nederlaag van kampioen MHBS (poulewinnaar A) in de kwart finale tegen de H.B.S. A, (16-15). In de meisjes B. klasse behaalde het reserve team van de M.H.B.S. op vol komen verdiende wijze de overwinning, want nadat dit team reeds de r.-k. In dustrieschool 2 had geklopt (21-14), moest ook Sancta Maria 2 het onderspit delven (22-18). Bij de jongens behaalde in de hoogste afdeling ook dit jaar het team van de M.T.S. weer, geheel volgens verwach ting, de eindoverwinning. In de finale klopten de M.T.S.'ers de H.B.S. A over tuigend (22-12), waardoor de titel werd geprolongeerd. Overigens ging het in de laatste wed strijd zeker in de beginperiode voor Verheem cs. niet zo gemakkelijk. De H.B.S. A. nam zelfs een kostbare 5-0 en 6-4 voorsprong, doch Henk Keur en de zijnen zagen geen kans deze voor sprong lang te behouden. Nadat bij het wisselen de M.T.S. een kleine 8-6 voorsprong had genomen, ging de strijd nog enige tijd vrijwel gelijk op, waar na vooral dank zij enige uitstekende smashes van Gé Verheem de zege vol komen veilig werd gesteld. Voor de H.B.S. A. was het bijzonder winnaar in de B. afdeling tot een finale plaats was doorgedrongen. Nadat dit team tegen de Rijkskweek school 2 een zege had behaald (21-6) moest ook de reserveploeg van het Jac. P. Thijsse lyceum uit Overveen de meer derheid van de H.B.S'ers erkennen (19-8), zodat aanvoerder Van Elk uit handen van de heer F. Boukes, lid van de schoolvolleybalcommissie, de prijs voor zijn school mocht ontvangen. Het is een sterke Deense turners- ploeg die op de tweede Paasdag in hel Concertgebouw te Haarlem tegen de Nederlandse keurturners uitkomt. Voor de derde maal ontmoeten beide turn- ploegen elkaar, die tot nu toe elk een maal wonnen. In 1954 had de eerste Nederland-Denemarken wedstrijd plaats in Den Haag. De gastheren wonnen toen met gering verschil: 4.8 p. voor sprong. Vorig jaar in Odense wonnen de Denen met 2.85 p., zodat men ge neigd zou zijn te veronderstellen, dat er weinig krachtsverschil bestaat. De resultaten die de Denen echter dit jaar hebben behaald, wijzen op een sterke vooruitgang. In het toernooi der vier Scandinavische landen werden de Denen tweede achter de sterke Finnen en kort geleden wisten zij zelfs in Ko penhagen de jonge Zuid-Slavische ploeg te kloppen. Bovendien is de Nederlandse ploeg verzwakt door de verhindering van Jac. v. d. Sande, na Klaas Boot onze beste turner. Bovendien hebben de De nen in hun kampioen Elkana Gronne een kracht van betekenis, terwijl ook de andere turners voor topprestaties kunnen zorgen. Vooral aan de correct? afwerking der oefenstof besteden de De nen grote aandacht, waardoor hun werk buitengewoon aantrekkelijk is om te zien. Advertentie verantwoordelijk voof dat in de afge lopen 5 jaar 80.000 Nederlanders naar Australië zijn gegaan. Haveman zeide dat een systeem wordt onderzocht op grond waarvan de Nederlandse rege ring financiële garanties zal geven aan nieuwe Nederlandse kolonisten in Aus tralië, volgens de grondslagen van het systeem waarmee in Canada wordt ge werkt. De gelden die door de Neder landse regering gegarandeerd worden, zullen ter beschikking worden gesteld door krediet-organisaties in Austra lië Voor de wedstrijd Nederland-Ierland, die op Hemelvaartsdag (10 mei) in het Feyenoord Stadion te Rotterdam zal worden gespeeld, heeft de K.N.V.B. 8.000 toegangsbewijzen ter beschikking gesteld van het Rode Kruis ter verde ling onder het publiek. Vergunning voor het verloten van de toewijzingen is reeds verleend door de Minister van Justitie. De volgende rangen kunnen per briefkaart met 50 cent extra post zegels worden aangevraagd bij het Rode Kruis, Den Haag: A Eretribune le Ring f 7,50; B Eretribune 2e Ring f 6,C Maastribune 2e Ring f 4,50; D Zijvak ken le Ring f 4,50; E Zijvakken 2e Ring f 3,F Staanplaatsen f 1,50. Aanvra gen dienen uiterlijk op 17 april a.s. om 12 uur binnen te zijn. Per briefkaart kan slechts één toegangsbewijs worden aangevraagd. Het is in het belang van de aanvragers om naam en adres in blokletters te schrijven. Na de loting, waarvan de trekking vastgesteld is op 17 april des namiddags, ten overstaan van notaris Bouma, zul len degenen, die in aanmerking komen voor het kopen van een toegangsbewijs, onmiddellijk bericht ontvangen op welke wijze zij de kaart in hun bezit kunnen krijgen. De helft van de op brengst zal ten goede komen aan het Koningin Wilhelmina Fonds. Het parlement van IJsland heeft een resolutie aangenomen waarin ge vraagd wordt om terugtrekking van de troepen der Noordatlantische ver dragsorganisatie. Het gaat hier om Amerikaanse troepen die gelegerd zijn op een luchtbasis bij Keflavik, een van de belangrijkste beveiligingsinstallaties op de Noordatlantische route. Premier Olafur Thors heeft het ont slag van zijn regering aangeboden, om dat het kabinet over deze kwestie ver deeld was. De regering blijft aan als zakenkabinet tot de verkiezingen in ju ni. Amerikaanse functionarissen hebben erop gewezen, dat IJsland, als lid van de NATO, zes maanden van te voren aan de NATO dient te verzoeken, om de NATO-strijdkrachten terug te trekken. Daarna zou Amerika nog twaalf maan den de tijd krijgen om een beslissing uit te voeren, welke door vertegen woordigers van de NATO en hun IJs landse collega's genomen zou moeten worden. In NATO-kringen te Parijs zegt men, dat het er naar uit ziet, dat er moei lijkheden gerezen zijn tussen de Ame rikaanse militairen enerzijds en de plaatselijke bevolking anderzijds, „zo als normaal is bij aanwezigheid van vreemde troepen." Op 81-jarige leeftijd is woensdag te Venray pater Bentifolius Haenraets O.F.M. overleden. De overledene, gebo ren 12 december 1874 te Venray, trad in 1893 in bij de paters Franciscanen. In 1901 volgde zijn priesterwijding. Als ka pelaan was pater Haenraets werkzaam te Nijmegen, Den Haag en Bolsward en later als pastoor te Gorkum. Tijdens de voorbije oorlog werkte pater Haen raets geruime tijd te Sittard, waar hij zijn broeder, deken H. Haenraets, die door de Duitsers was gevangen geno men, verving. Zijn laatste levensjaren bracht de overledene door in Venray. Op het kloosterkerkhof van de paters Franciscanen aldaar zal pater Haen raets zaterdag om tien uur worden be graven. De plechtige Requiemmis zal pas dinsdag om half acht in de recto- raatskerk worden opgedragen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 9