V-YM- Zaak -Jungschlager bij de meeste Amerikanen nog onbekend Alleen grootste bladen hebben er aandacht aan besteed Duitse rechercheurs eisen beeldje van Trajanus op Aanslag op moordenaar van Trotzky? Amerikanen verrast door Nederlandse reactie K 77 de snet/eVELPON Moord betekent levenslang STAKING IN KOPENHAGEN Vorig jaar door Nijmegen gekocht Damhert in de Kennemer Duinen Zaak-Jungschlager een ontoelaatbaar exces Poujade dreigt met aftreden Diplomatieke beleefdheid zou verkeerd zijn opgevat CROS door EWOUT SPEELMAN RESULTAAT ZATERDAG 31 MAART 1956 PAGINA 7 oH Antiquair gearresteerd Christian Science Monitor: Staaf goud op Parijse vliegveld gevonden Proces-Ra jk in 1949 tegen Tito gericht? Mening van Joegosla vische woordvoerder Poolse minister voor Veiligheid vervangen Dirigent Fritz Lehmann overleden Gevangenis-directie aeht verhaal verzonnen Vraagt volgelingen bewijs van vertrouwen PULLES' UITLATINGEN IN DJAKARTA Onlusten te Longwy DE SNELSTE LIJMER, MING LEVENSVERZEKERING bij de V.V.M. J I (Van onze New Yorkse correspondente) Terwijl de Nederlandse voorlichtingsdienst in Amerika zich op voor treffelijke wijze heeft geweerd en voor uitstekende, wel gedocumen teerde en uitvoerige inlichtingen betreffende de kwestie-Jungschlager heeft gezorgd, heeft deze dienst niet op kunnen roeien tegen de allerbedroe vendste onverschilligheid in de V.S. met betrekking tot deze tragische zaak. Want als nen zich in Nederland soms mocht afvragen wat de Amerikanen van deze ziak vinden, moet geantwoord worden, dat behoudens diegenen die de „Neu York Times' of de „New York Herald Tribune" of een blad uit Washington of Boston lezen, er praktisch geen Amerikanen zijn, die ooit van de kwestie jungschlager hebben gehoord. Redacteuren van honderden an dere dagbladai in Amerika, die wel degelijk de perscommuniqué's van de Ne derlandse regiringsvoorlichtingsdienst of de berichten van het A.N.P. heb ben ontvangen hebben ze na lezing eenvoudig naast zich neergelegd en niet gepubliceerd, ondat ze deze berichten blijkbaar niet belangrijk genoeg acht ten en er geen plaatsruimte aan wilden spenderen. Hoe komt dit? Ik heb met vei Amerikanen gespro ken, die de artikéèn in de „New York Times" en in d' „Herald Tribune" wel hadden geleze., maar op geen een hadden ze een bijonder diepe indruk gemaakt; noch ook was er bij iemand een emotionele snar getroffen. Toege geven moet worden.dat de Amerikaan se lezer van het dagelijkse wereld nieuws zoveel scholkends moet ver werken, dat het gival Jungschlager door hem als een „iicident" wordt be schouwd; of als een kwestie, die een voudig te ver van hen afstaat en welke bovendien volgens hem uitsluitend be trekking heeft oP de (wee daarbij be trokken landen.' Indonesië en Neder land. Hij gelooft niet dit Amerikaanse belangen er s\ te veel mee te maken hebben. Wel heeft de krachtige wijze waar op ministf1- Luns in de Tweede Ka mer het T'ederlandse standpunt inza ke het t^zoek van minister Dulles aan Djakarta heeft bekend gemaakt, in welinjriichte kringen hier de aan dacht gitrokken. Men begint zich af te vragA of. de politiek van minister Dulles >yel juist isDoch helaas stellen2'0!1 slechts enkelen die vraag. Over ^et algemeen denkt men hier nog leeds, dat de Indonesische vrii- heidstrijd hetzelfde was als de vrij- heipstrijd van de Amerikanen tè- ger hun Engelse koloniale macht- helers; zij zien het conflict tussen Neerland en Indonesië inzake Jung- gflager- (en het eenzijdig verbreken *m de Unie) als de laatste uitwas- en van het Nederlandse „kolonialis me". Een handvol diplomaten, journa listen en politici begrijpen precies waarom het gaat. Daarvan zou al leen een minderheid het roer willen omgooien; want de opinie overheerst, dat het Amerikaanse belang eist om in Indonesië te redden wat er gered kan worden en te verhinderen, det het totaal naar de communisten af glijdt. En ook met Nederland sympa thiserende Amerikanen menen, dat om die laatste reden, minister Dulles In donesië op zijn reis niet kon nege ren. Bii deze redenatie word; het Nederlandse belang gewoonlijk uit het oog verloren, in zoverre het al begrepen wordt En de vliegers dan Overigens stelt elke Amerikaan, met wie men de kwestie-Jungschlager be spreekt, spontaan en onmiddellijk de vraag: „Maar heeft men zich in Ne derland ooit iets laat staan véél aangetrokken van de in China vast gehouden en inmiddels vrijgelaten Ame rikaanse vliegers?" Die affaire, waar niemand zich in Nederland over heeft oogewonden, zat de Amerikanen even hoog als óns de behandeling van Jung schlager. En toch ontbrak het in dat geval niet aan publiciteit, daar zorg de Amerika niet alleen voor, maar bovendien ondernam de Secretaris-Ge neraal der Verenigde Naties, Dag Ham- marskjoeld, er speciaal een reis voor naar Peking. Naar dit gebrek aan hef tige verontwaardiging in Nederland ver wijzen de Amerikanen, wanneer wij verwijten, dat zij zich niet druk ma ken over Jungschlager. Nijmegen staat op het punt een van ff» meest trotse, en voor de historie vi de stad meest waardevolle mu- setnstukken te verliezen. Het betreft eet bronzen kopje van keizer Marcus Uius Traianus, dat vorig jaar juli vo< bedrag van zeven en een half mi' door gemeente Nijmegen werd aankocht ten behoeve van het rijks- méum Kam, dat in de Waalstad ge- ve.gd is. Het museum zou t.z.t. hel belhouwwerkje overnemen, >or de tweede maal is het beeldje Uiten bron van moeilijkheden gewor dt Deze week hebben zich enkele re- cfcheurs van de Duitse politie aan h'museum vervoegd, met de medede- li. dat het kopje afkomstig is van verduistering. Het schijnt namelijk te zijn opgebaggerd uit een oude Rijntak nabij Xanten waar destijds een van Traianus' legioenen gelegerd was. Vol gens een bepaling in de Duitse wet vallen voorwerpen die by dergelijke werkzaamheden aan het daglicht ko men de staat toe. De vinder heeft het beeldje echter de grens overgesmok- keld en aan een Nümeegs antiquair verkocht, die het op zyn beurt aan de gemeente verkocht. De Duitse politie is inmiddels een uitgebreid onderzoek begonnen om de vinder op te sporen, die wordt verdacht van diefstal. De Nijmeegse politie heeft dinsdag avond de antiquair gearresteerd op grond van opzettelijke heling. De man heeft tot nu toe nog geen bekentenis afgelegd. De zaak schijnt aan het rollen te zijn gekomen omdat een van de in de zaak betrokkenen zich benadeeld heeft gevoeld en is gaan praten. Waar der gelijke vondsten an ders meestal enkele jaren van het toneel verdwijnen alvorens aan de man te wor den gebracht, heeft men in dit geval kennelijk willen profiteren van de Nijmeegse feestroes om een hoge prijs te kunnen bedin gen. De gemeente Nijmegen schijnt overigens pas f2500 van het gevraagde bedrag te hebben voldaan. Wanneer de ver duistering en de heling inderdaad bewezen worden en daaraan behoeft niet to worden ge twijfeld zal het kopje naar de recht matige eigenaar te rug moeten keren, dat is naar alle waarschijnlijkheid de Duitse staat. Ook Xanten is uiteraard gebrand op het be zit van dit unieke bronswerkje, zodat er niet veel kans bestaat dat het mu seum Kam deze waardevolle aan winst kan behou den. Overigens be staat er in Duits land ook nog zoiets als een uitvoerver bod van dergelijke antieke voorwer pen. Zolang het on derzoek voortduurt blijft het beeldje in het museum staan, zij het dan ook dat er officieel beslag op is gelegd. In hel Nationale Park Kennemer Duinen zwerft sinds half februari een donker gekleurd damhert. Waar dit dier vandaan komt is niet bekend, maar vermoe delijk heeft het zich willen afzonderen, om op een rustige plek in het park haar jongen te werpen. In de zomer van het vorig jaar verleenden de Kennemer Duinen gastvrijheid aan een reebok, die echter door loslopende honden werd verlaagd. De directeur van de Kennemer Duinen ir E. C. M. Roderkerk doet dan ook een beroep op het publiek, om vooral geen honden mee te nemen naar het park. De honden zouden niet alleen broedende fazanten kunnen verstoren, maar wellicht ook het damhert naar andere oorden kunnen verdrijven. Verder dient de uiterste voorzichtigheid met vuur te worden betracht. Op sommige plaatsen is het duin bijzonder brandbaar. Het behoeft geen betoog, dat brand in dit fraaie natuurreservaat catastrofaal zou zijn. Advert en tie Maak de wéns van een verzorgde toekomst tot zekerheid. Vraag schriftelijke inlichtingen omlrënt eên goede Bij dit alles moet men ook niet uit het oog verliezen, dat een beetje voor bij New York en voorbij de grote Ame rikaanse steden, de gemiddelde Ameri kanen bijzonder weinig belangstelling hebben voor wat er buiten hun gren zen voorvalt. Amerikaanse correspon denten voor dagbladen in het Midden- Westen of het Zuiden, klagen dikwijls ovpr de schrikbarende onwetendheid van hun lezers met betrekking tot elk aspect van de buitenlandse politiek. Men ziet, hoe betreurenswaardig het ook is, dat de zaak-Jungschlager hier niet veel stof zal doen opwaaien. Wan neer minister Luns niet zo krachtig was opgetreden, zou praktisch niemand in Amerika van de kwestie kennis heb ben genomen, ondanks het werk van de Nederlandse regeringsvoorlichtings dienst. Het was vooral dit optreden van de minister dat hier de aandacht trok. Pas in dat verband kwam de zaak Jungschlager volledig in de dag bladen. De „Christian Science Monitor" schrijft, onder verwijzing naar de zaak- Jungschlager: „Hoe sympathiek Ameri ka ook moge staan tegenover aangele genheden, die het etiket dragen van „onafhankelijkheid", het kan geen exces sen, in zijn naam bedreven, door de vingers zien". Het blad zegt; „Nu de balans weer In evenwicht komt moet Amerika po gen zijn plaats in te nemen tussen Indonesië, een nieuwe natie, die van belang is voor de vraag of Zuid-Oost Azië vrij kan blijven van het commu nisme, en Nederlland, een koloniale mo- genheid, belangrijk als maritiem stand punt in Europa van de Noord-Atlanti sche Verdragsorganisatie". „Hier moeten de Verenigde Staten, net als in andere gevallen, pogen een voortdurende gerechtigheid te handha ven, vrienden zijn met beide partijen en slechts handelen op de basis van een vrij oordeel en onveranderlijke good will". Op het Parijse vliegveld Orly is vrij dag door een sjouwer een staaf goud van een kilo gevonden, die onbeheerd op een vóór de rest lege vrachtauto lag. De staaf was in een stuk verkreukeld bruin papier gewikkeld. De politie stelt een onderzoek In. (Rtr.). In een commentaar op de volledige rehabilitatie van Laszlo Rajk, de vroe gere Hongaarse minister van buiten landse zaken, die ir 1949 ter dood is gebraeht, heeft Branko Draskovic, de officiële woordvoerder van de Joegosla vische regering als zijn particuliere me ning naar voren gebracht, dat „het pro ces in Boedapest tegen Rajk en diens groep was gericht tegen het bewind van maarschalk Tito. Gelijke vraagstukken, zei hij, vragen om gelijke oplossingen, en het is dus waarschijnlijk, dat zich precies zo een ontwikkeling als in Hongarije spoedig ook in andere landen zal vertonen. Dras kovic doelde in het bijzonder op de ver oordeling van hoge partijleiders in Tsjecho-Slowakije, Roemenië en Alba nië, die in vroeger jaren eveneens in de gevangenis zijn geworpen of ter dood gebracht. (U.P.) De Poolse minister voor openbare veiligheid, Vladyslav Dvorakovski, is op voorstel van de premier vervangen door Edmund Pszozolkovski, die thans minister van landbouw is, zulks om Dvorakovski „in staat te stellen zich geheel aan het partijwerk te wijden". In westelijke kringen neemt men aan, dat hij zich in het verleden te veel aan de methoden van Stalin heeft gewijd. Hij is als een van de secretarissen lid van het centrale comité van de Poolse communistische partij. Prof. dr. Fritz Lehmann, de Duitse dirigent, is vrijdag plotseling te Mün- chen overleden. Tijdens een uitvoering van de Matthaeuspassion werd de diri gent getroffen door een hartaanval. Hij overleed kort na aankomst in het zie kenhuis. Lehmann was o.a. leider van de dirigentenklasse van de Hochschule für Musik in München. De moordenaar van Trotzky, die nu al meer dan vijftien jaar in de gevan genis van Mexico City verbiyft en die gewooniyk wordt aangeduid met de naam Jacques Mornard, heeft aan de directie van de gevangenis meegedeeld, dat hq drie dagen geleden in een stille gang van het gebouw is aangevallen door twee hem onbekende mannen. Hü slaagde erin zich van zyn belagers te ontdoen. Ofschoon de gevangenis-direc tie van mening is, dat Mornard zijn ver haal verzonnen heeft om meer aan dacht te trekken voor zyn verzoek om op erewoord te worden vrijgelaten, heeft zy Mornard toch van extra be waking voorzien. Het Mexicaanse blad „Ovaciones" schrijft naar aanleiding van dit verhaal, dat „de rode hand van het misdadige communisme reeds tot binnen de mu ren van de Mexicaanse gevangenis is doorgedrongen" om Mornard uit de weg te ruimen, voor hij binnenkort wellicht op vrije voeten wordt gesteld. Leon Trotzky is op 20 augustus 1940 met een bijl van het leven beroofd. De moordenaar was als secretaris in dienst van de verslagene. Hij noemde zich toen Frank Jackson. Men kwam er ach ter, dat die naam vals was. De meest waarschijnlijke hypothese is nu, dat de man Mornard heet en in België is ge boren. Hij zelf laat hoegenaamd niets los. Hij heeft zich al die jaren een mo del-gevangene betoond. Men meent te weten, dat de moord op last van Stalin is gepleegd. (U.P.) Pierre Poujade, de leider van .de Franse anti-belastingbeweging, heeft gedreigd te zullen aftreden, als de orga nisatie niet fen „tastbaar bewijs" van vertrouwen m zijn leiding geeft. In een artikel in zijn blad „Union et Défense" waarin hij de moeilijkheden waaronder de beweging te lijden heeft nagaat, zegt Poujade dat hij bereid is af te treden, als dat de voorkeur ver dient. Hij wil vóór de bijeenkomst van het dagelijks bestuur op 12 april uitsluitsel hebben. Heeft hij dan geen bevredigend antwoord, dan zal hij zijn ontslag in dienen. Ingeval de beweging echter haar vertrouwen in hem uitspreekt, zal hij „een herziening van de statuten, een vastomlijnd program van actie en het bijeenroepen van een nationaal congres" voorstellen. (AFP). De Nederlandse reactie op de uitlatin gen, die de Amerikaanse minister van buitenlandse zaken, John Foster Dulles, te Djakarta heeft gedaan, is voor Ame rikaanse diplomatieke kringen te Dja karta ais een verrassing gekomen. Vol gens een Amerikaanse diplomatieke bron waren deze uitlatingen vervat in normale diplomatieke taai en werd niet verwacht, dat zij de Nederlanders tot verzet zouden prikkelen; minister Dul les zou, aldus deze bron, vermeden heb ben een standpunt in te nemen in kwes ties, waarover verschil van mening be staat, zoals de toekomst van westelijk Nieuw-Guinea. Niet-officieel wordt van Amerikaanse zjjde in Washington verklaard dat de Nederlandse ontevredenheid grotendeels het gevolg is van „een ongelukkige sa menloop, van omstandigheden". Niets van wat Dulles in Djakarta heeft ver klaard, zou bedoeld zijn geweest als een party kiezen tegen Nederland. Men kan bij een bezoek aan een land moeilijk nalaten uiting te geven aan gevoelens van vriendschap, zo wordt gezegd. Amerikaanse ambtelijke functiona rissen hebben ook als hun mening te kennen gegeven, dat een Indonesisch commentaar op de met Amerika ge sloten overeenkomst tot levering van overtollige agrarische produkten, on verwacht was en in stryd met de aan vaarde diplomatieke gebruiken. Amerika zal, zoals bekend, Indonesië voor een waarde van ongeveer 90 mil joen dollar van deze produkten verko pen. De Indonesische regering heeft naar aanleiding daarvan verklaard, dat de overeenkomst bewyst, dat Amerika vertrouwen in Indonesië blyft stellen, ook na de opzegging van de unie. Een woordvoerder van het Ameri- Op 74-jarige leeftyd is vrydag de componist en violist Arthur Martinus Hartmann overleden. Hartmann was een vriend van Claude Debussy en heeft met hem enkele recitals in Parys ge geven. In de Noord-Franse stad Longwy heb ben gisteren ernstige botsingen plaats gevonden tussen betogende Algerynen en politie-agenten. Drie agenten wer den ernstig en een groot aantal andere licht gewond. 85 personen werden gear resteerd. De aanleiding tot de botsing werd gevormd door een mars van sta kende Algerynen naar het stadhuis van Longwy. De politie trad tegen deze be oging op met traangasgranaten. Door Noord-Europa waart een golf van stakingen, die al zeer veel ongemakken heeft veroorzaakt. Nauwelijks was in Finland de algemene staking verlopen, of in Denemarken brak een staking uit, welke, naar het zich laat aanzien, nog tot rond half april zal kunnen duren. In de havens van Denemarken liggen op het ogenblik vele zeeschepen, wegens gebrek aan brandstof en personeel, voor anker. Deze foto van „Lange Linje", het havengebied bij Kopenhagen, toont op de voorgrond de „Kroonprins Olaf', het schip, dat hoort te varen op de lijn Kopenhagen-Oslo. Op de achtergrond enige schepen, die op de Deense binnènlandsê lijnen de verbindingen dienen te onderhouden. Advertentie 12 Nadat de agent Spoelstra naar het Wilhelmina- gasthuis was vervoerd stelde ik een verder onder zoek in, geassisteerd door de Brigadier Velleman voornoemd. Het bleek dat de twee jute-zakken samen dertig flessen jenever bevatten, alle voor zien van het merk „De drie kronen" van de firma PIETER CITROEN gevestigd te Amsterdam aan de Hellesteeg nummer 18. Dt by de zakken staande dozen bleken ieder twaalf flessen likeur te bevat ten alle van genoemde etiketten voorzien. Dé vier ledige flessen welke by dé twee mannen, die in staat van bewusteloosheid verkeerden en op de grond lagen, aanwezig waren, waren ook voorzien van etiketten Oude Jenever van opgemelde firma. Nadat het personeel van de Dactyloscopische dienst deze flessen en dozen alsmede het breek ijzer en stuk loden buis op vingerafdrukken had den onderzocht evenals zy zulks hadden verricht aan het schrijfbureau en de op de grond staande laden van dit bureau, stelde ik mj) telefonisch in verbinding met de eigenaar van de zaak, de heer PIETER CITROEN geboren te Zwolle, 17 okt. 1900, van beroep handelaar in gedistilleerd, wonen de te Amsterdam aan de Keizersgracht no 13 huls en deelde ik hem mede wat er in zyn bedrijf was geconstateerd, waarop hy verklaarde onmid- deliyk ter plaatse te zullen komen. Onderwyi ver geleek ik, relatant, de beschadiging van de toe gangsdeur met het breekyzer dat in de nabyheid van genoemde twee mannen was gevonden en bleek het dat de bek, zynde een brééd model, precies paste in de beschadiging welke was veroorzaakt by het verbreken van het slot, zodat het als vast staand kan worden aangenomen dat bedoeld breek yzer hiervoor Is gebezigd. Nadat de heer Citroen voornoemd ter plaatse was gekomen en hij de inhoud der jute-zakken en cartonnen dozen had bezichtigd verklaarde hü dat alle flessen met inhoud uit zyn zaak afkomstig waren en deelde hy mee, vast te stellen dat deze flesse.. weggenomen waren uit een stelling in het expeditielokaal welke stelling toen de zaak in de vooravond dus op 11 december 1954 om 18 uur was gesloten, geheel gevuld was met de flessen dranken terwyi er nu grote openingen tussen de flessen in de stelling te zien waren. Voorts verklaarde hy ook, dat de vier ledige flessen welke by de twee beschonken mannen op de grond lagen, uit zijn zaak afkomstig zyn. Nadat de heer Citroen het schryfbureau had ge controleerd verklaarde hij dat daaruit niets wordt vermist. Toen ik, relatant, hem het stuk loden buis toonde verklaarde hy dat dit stuk buis de vorige dag had gelegei in het expeditielokaal en afkomstig is van een ger nareerde waterleiding. Tenslotte verklaarde hy ook de twee beschonken mannen niet te kennen en hun ook geen toestem ming te hebben gegeven iets uit zyn bedryf weg te nemen ff er over tt beschikken. Ik, relatant, heb hem verzocht aan het Bureau van Politie te verschynen teneinde het procesverbaal van aangif te te ondertekenen. Nadat de heer Citroen op zich had genomen het slot weer in orde te zullen maken en de zaak af te sluiten, heb ik, relatant, de twee mannen, genoemd in het door de Brigadier van Politie Velleman opgemaakte proces-verbaal, over doen brengen naar opgemeld Bureau van Politie, terwyi door my als stukken van overtui ging in beslag zyn genomen de vier ledige flessen, het breekyzer, alsmede het stuk loden buis, welke voorwerpen op last van de Commissaris van Poli tie in opgemelde afdeling volgens voorschrift ver zegeld en gewaarmerkt zullen worden gedepo neerd ter Griffie van de Arondissementsrechtbank te Amsterdam. Aan het Bureau van Politie gekomen werd op de kleding van de twee verdachten niets terzake dienende bevonden en bleek dat zy geen geld of artikelen van waarde by zich hadden. Als ver dacht van poging tot diefstal en diefstal met braak in vereniging alsmede poging tot doodslag c.q. zware mishandeling zyn zy op 12 december 1954, des voormiddags 1 uur ter beschikking van de Commissaris van Politie in opgemelde afdeling in bewaring gesteld. Inmiddels was my, relatant, door het personeel van de Dactyloscopische Dienst aan het hoofdbureau van Politie alhier welke ter plaat se een onderzoek had ingesteld telefonisch me degedeeld dat was gebleken dat de vingerafdruk ken welkè op de ledige flessen, het breekijzer, een van de laden var het schrijfbureau en het stuk loden pijp SLfkomstig waren gebleken te zyn van de twee verdachten. In de morgen van 12 mei 1954 heb ik relatant, eerst de verdachte MOZES ADRIA- NUS VINGERLING, geboren te Amsterdam* 15 mei 1902, wonende te Amsterdam, Oudezijds Voorburgwal no. 998 zonder beroep ver hoord en bleek hij thans in zoverre ontnuchterd te zyn, dat een verhoor kon plaats vinden. Nadat hy eerst verklaarde zich niets te kunnen herinneren deelde ik hëm mede wat het onder zoek door my, relatant, had uitgewezen en slechts een eeriyke bekentenis mogelijk was, omdat zeer duideiyk was gebleken dat hij en Van Gracht niet alleen de diefstal met braak gepleegd doch ook de agent van politie Spoelstra hadden verwond, wearop hy thans verklaarde als volgt: ,.Ik zie wel dat slechts een volledige bekentenis van de diefstal mogeiyk is, doch ontken ten stel ligste mü aan mishandeling te hebben schuldig ge maakt. Ik ben de zoon van Jan Vingerling en Mietje Ham. Beiden zyn overleden. Ik ben verschillende malen terzake misdryf veroordeeld. Ik ben werk loos en krijg ik geen ondersteuning van de Afdeling Sociale Zaken en sprak ik er gisteren met Van Gracht, die evenals ik geen inkomsten heeft, over dat wij moesten trachten aan geld te komen. Wy liepen door de Hellesteeg en zagen dat het heel makkeiyk zou zyn in de distilleerdery van Citroen in te brek'.n. wy spraken af dat wy gisteren, 11 december 1954, elkaar om 21 uur zouden treffen op de hoek van de Oudezyds Voorburgwal en de Koestraat en dan een slag te slaan bij Citroen. Ik zou zorgen voor een breekyzer. (Wordt vervolgd! kaanse ministerie van buitenlandse za ken heeft gisteren meegedeeld, dat in de nota, die de Nederlandse ambas sadeur, dr. Van Royen, woensdag op het ministerie heeft overhandigd, al leen maar een overzicht wordt gege ven van wat er naar aanleiding van de verklaringen van Dulles in het Ne derlandse parlement is gezegd. De woordvoerder zei, dat de Amerikaanse regering de nota geenszins opvat als een protest en dat zij van mening is dat .een verdere actie harerzijds niet vereist wordt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7