Nederlandse bollendelegatie uit Moskou terug A Ouderwetse bollenzondag Visserijgolf P.e urn de EiianJ^lj Geslaagd bevrijdings feest Zandvoort Feestvreugde om kampioenschap Wijk-aan-Zee Moord betekent s üS te i m «Ié III "«SrlhiÈW '■«S; KRA^ Sï' wï Handelsbesprekingen waren niet gemakkelijk Concert door N.Ph.O. op Bevrijdingsdag levenslang Extra - a Haarlemse W wint te 531ste STAATSLOTERIJ v S xs J «8}§Ssfc£,»a MAANDAG 7 MEI 1956 ZONNEBRAND EN KLAREN HEEMSTEDE De Pnuik van de Kloming ZATEiRJDlAG 12 MEI TAPTOE UNiIQUË_ Markt in Noord) SCHAAF- EN SNIJWONDEN l^j genéést J. TH. KLOGiSTElRlMIAlNf Oud-onderwijzer aan St.-Jozef-muloschool TENTOONSTEL LING HUISHOUD SCHOOL 4 Softbal HjH.G. WIIINT TClEIR- NI 3101 VAN „ROOISIWiIJiR" Pater Jelsima voor S't.-Adel'bert VLAGGEN UIT IN BADPLAATS door EWOUT SPEELMAN Zeer drukke receptie staotJ u m ÏS Jiü v W'f 5Ü SS S S uSSoBJgjgfe |ll if1 i «Si Wt Pt v, kWV k Zondag is op Schiphol aangekomen de Nederlandse delegatie, die onder leiding van dr. A. J. Verhage 23 april naar Moskou is vertrokken om juist al het vorig jaar de Nederlandse inzen ding op de bloemententoonstelling al daar te verzorgen en voor het voeren van onderhandelingen om weer tot han delsrelaties te komen. Behalve de heer Verhage bestond de delegatie uit jhr. mr. dr. F. O. H. van Nispen tot Pannerden, burgemeester van Hillegom en voorzitter van de Ko ninklijke Algemene vereniging voor bloembollencultuur, en de heer W. Maar- sen van de vereniging De Nederlandse Bloemisterij Arrangeur van de tentoon stelling was de heer A. J. Stemerding Uit Voorschoten. De heer Verhage vertelde, dat de expositie, die twaalf dagen duurde niet ls iets zich goed aanpaste bü het prachtige zomerweer van deze eerste zondag in mei, dan was het dezoet-zure strandidylle in drie be drijven „Zonnebrand en blaren" door de r.k. toneelvereniging Bavo in het gelijknamige gebouw aan de Smede- straat als laatste uitvoering van dit toneelseizoen opgevoerd. De klucht, waarin de vakantie van Hein v. d. Sluis, groot-industrieel hij was eigenaar van drie haring- en zuur kraampjes in hotel „Zeezicht", en het optreden van een hotelrat. naast de nodige liefdesaffairtjes de hoofdschotel vormden, bood Miep Nelis als Saartje v. d. Sluis-Hakkepoes een goede gele genheid weer enige lauweren als ver tolkster van de hoofdrol te oogsten. Ze werd hierin goed bijgestaan door Han v. d. Veldt, als haar echtgenoot, terwijl Alie v. d. Aart als Daatje met Vaal Smit als Henkie, kinderen van genoemd echtpaar in doorsnee eveneens goed spel te zien gaven. Ook het nichtje van Hein, Elsje, werd door Truus Geldorp goed getekend. Nic Turenhout zorgde voor een vrij gave Jonkheer van Westerlo tot Meerendonck, die later als hotelrat werd ontmaskerd door Frans de huis knecht. Martien Langeveldt sr. typeerde deze heel goed. Wat de kleinere rollen betreft: aan Henk Kruis hebben we ge wonnen in Johan de ober, terwijl Rinie Hannenberg Mizzi Schumacher vrij aar dig typeerde. Bram Oud een heel goed figuur sloeg als kolonel Van Denderen; Joke Vermunt raden we aan wat meer studie te maken van de toneelspeel kunst, daar ze van haar rol als direc trice van het hotel maar heel weinig heeft weten te maken. Ofschoon Joop van Zeeland van de figuur van Huib Vermeulen iets prettigs creëerde, dient hij toch voortaan wat minder opvallend op de souffleur te spelen. Dankbaar applaus en herhaald gul gelach duidden er op, dat de klucht bij de donateurs en vrienden van Bavo in de smaak is gevallen. Storend was het, dat enkele jongelui de klucht kluchtig mee gingen spelen en hun aandeel te ver boven de fluister toon uit lieten gaan, terwijl de regis seur er goed aan zal doen bij volgende gelegenheden zeker meer dan 50 pet. van zijn leden op het hart te drukken, te zorgen, dat wat ze zeggen door de gehele zaal moet kunnen worden ver staan. Met een boeket fleurige bloemen gin gen de actrices na afloop, voor en na het dansen, huiswaarts. Op initiatief van de Stichting „Kunstenaarsherdenken 5 mei" concerteerde het Noordhollands Philharmonisch orkest zaterdagavond (helaas) slechts voor een handjevol mensen in het concertgebouw. Men moet respect hebben voor het Centrum-Comi té Koninginnedag, om maar steeds door te gaan, ondanks de weinige belang stelling in Haarlem, met het organi seren van hoger gelegen culturele voor stellingen op deze dagen. Marinus Adam had voor deze gelegen heid een goed programma samenge steld. De rhapsodie „Wilhelmus van Nassaue" van Hendrik Andriessen is een gemakkelijk aansprekend werk, waarin de thematiek van ons nationale volkslied met bedrevenheid wordt ver werkt. Ook de Montgomery-mars van Hans Osieck doet het uitstekend voor een gelegenheid als deze. De compo nist kwam dirigent en orkest bedanken voor de vlotte en goed verzorgde weer gave van zijn compositie. Nelly Wagenaar was de soliste in Griegs pianoconcert in a moll. Zij deed het met een enigszins feestelijke over moed waardoor er nogal eens een noot je naast viel, hetgeen echter weinig af breuk deed aan de intens muzikale en hier en daar zelfs brillante weergave. Haar succes was uitermate groot. Na de pauze vormde Beethovens vijf de symphonie de bekroning van dit feest- concert, dat door de aanwezigen bij zonder op prijs werd gesteld. Reden voor het comité om niet te versagen met het organiseren van dergelijke con certen, al is de publieke belangstelling voorlopig nog niet groot Met hun geestdriftig en echt-kin derlijk spel hebben zondagmiddag in de warme en als steeds ruim - onvol doende zaal van het verenigingsgebouw in Heemstede een dertig kinderen hun leeftijdsgenootjes maar vooral ook de weinig talrijke volwassenen een ver kwikkende voorstelling voorgeschoteld van „De pruik van de Koning". Ondanks de zeer vele en bij uitstek goede zorgen van de grote mensen ach ter de schermen, volmaakt was het na tuurlijk op geen stukken na. Onverstaan bare koorzang, een enkel slippertje in een rol en een vaak hartveroverend ne geren van het publiek telden in geen enkel opzicht mee bij de beoordeling van deze kinderoperette. Het heeft dan ook niet zoveel zin om sterren aan te wijzen bij deze dertig kleintjes die al len stuk voor stuk voor 100 procent hun best deden. Het verhaal van des konings pruik, leent zich uitstekend om de jeugd te boeien en de regie de kans te geven voor een aantrekkelijk schouwspel. Op in de eerste plaats bedoeld was om handelsbetrekkingen aan te knopen, maar als representatie van de Neder landse bloemencultuur. Er zijn meer dan 100.000 bezoekers geweest en hoewel dit een Nederlands- Russische tentoonstelling was, domineer de het Nederlandse aandeel. De heer Verhage deelde voorts mede, dat de delegatie veel besprekingen heeft ge voerd met de stedelijke autoriteiten van de stad Moskou en met vertegen woordigers van de kamer van koop handel en het ministerie van buiteland- se handel. De stedelijke autoriteiten waren zeer geïnteresseerd in het ko pen van bloembollen voor de grote uitbreidingen van de stad. Het Neder lands- Russische handelsverdrag voor ziet niet in de handel van sierbloemen. Vandaar dat er zeer grote moeilijkhe den te overwinnen waren. De stedelijke autoriteiten voeren thans besprekingen met het ministerie van buitenlandse handel om dit verdrag uit te breiden. In tegenstelling met zaterdag, corso dag, toen het toeristenverkeer zich con centreerde op de rijksstraatweg Haar lem-Leiden, was de toevloed van bol- Ienkjjkers zondag meer verspreid door de gehele streek. Het is dank zij het uitzonderlijk fraaie weer een ouderwet se bollenzondag geworden en volgens verklaringen van deskundige zijde was het zondag drukker dan zaterdag niet tegenstaande het corso. Toch heeft dit zeer drukke verkeer voor de rijkspolitie geen bijzondere moeilijkheden opgele verd. Overal kon men het in goede ba nen leiden en houden en hoewel niet alles zonder kleerscheuren verliep, om dat enkele minder ernstige ongevallen door dit verkeer zijn voorgekomen, aan rijdingen van ernstige aard zijn gelukkig uitgebleven. De wegen waren zodanig reeds vroeg in de ochtend bevolkt met autoverkeer en fietsen. Vooral het twee wielig vervoer was uitermate sterk ver tegenwoordigd. Het autoverkeer was na tuurlijk internationaal. Vooral veel wa gens met Duitse nummerborden, ge volgd door Amerikanen en Belgen, doch ook Fransen, Zweden, Denen en Brit ten, zelfs uit Finland werden wagens gesignaleerd. Tegen de middag ver minderde het wat om in de namiddag op tophoogte te komen. Wel ging het dikwijls langzaam. De bus Haarlem- Den Haag die om half twaalf uit Haar lem vertrok had een vol uur nodig om de Zandvoortselaan te bereiken, een af stand waar men normaal tien minuten over doet, en een touringcar deed van Noordwijk tot aan de ïiltenberg, an ders een half uur, er des middags an derhalf uur over. De twee grote trek pleisters waren ook ditmaal Keukenhof en Linnaeushof. De eerste boekte zater dag 25.000 en zondag 40.000 bezoekers. 450 autobussen zochten op het parkeer terrein een standplaats terwijl een spe ciale trein uit Essen en een uit Keulen elk vijfhonderd mensen aanvoerden. Grote contingenten kwamen met de nor male treinverbinding die te Lisse stop te. Van de buitenlandse bezoekers maak ten de Duitsers wederom het grootste contingent uit. Verder waren er veel Belgen en Amerikanen. Ook de Lin naeushof verheugde zich in een grote belangstelling. Naar schatting kwamen ongeveer 20.000 liefhebbers door de lo ketten. Zaterdag 12 mei wordt 's avonds om kwart voor negen op de Grote Markt weer een Taptoe Unique gehouden. Ver schillende muziekkorpsen uit den lande zullen hieraan meewerken, o.a. „Ber- goss" uit Oss, „Hoogovens" uit IJmui- den, „Benvenuto" uit Den Haag, „Spnamebazuin" en de „Sint Joris- band" uit Haarlem en andere korp sen. De taptoe staat onder leiding van de heer Van der Peijl. Die dag beginnen om half zeven 's avonds de marswedstrijden van de Zjjlstraat-Grote Markt. De Taptoe Uni que zelf duurt van kwart voor negen tot kwart over tien. Het korps „Bergoss" uit Oss komt om drie uur 's middags aan in de Paulinalaan naast „Dreef - zicht", waarna het een mars maakt door de stad naar de Zijlsingel. Om zes uur 's avonds wordt de Grote Markt voor het verkeer geheel afgesloten. Ge nodigden voor de tribune kunnen via de Koningstraat op de Grote Markt komen. De weekmarkt in de Floresstraat In Haarlem-Noord wordt deze week in ver band met Hemelvaartsdag niet gehou den op donderdag iftaar op woensdag. Advertentie Advertentie VOOR 0E HAN0EIlACOBUS BOELEN AMSTERDAM Zondag is in de leeftijd van 73 jaar de heer J. Th. Kloosterman overleden, oud-onderwijzer aan de St.-Jozef-Mulo- school aan de Gedempte Oude Gracht en aan de Canisius- school aan de Linschotenstraat. Zijn leven lang heeft de heer Kloosterman, die les gaf in Frans en Wiskunde, ge vochten voor een verbetering in de rechtspositie van de onderwijzer. Nim mer trad hij daarbij erg op de voor grond, maar als hij het ogenblik geko men achtte, liet hij zijn stem horen, en dan bleek, dat hij zich een bezonken oordeel gevormd had. Zowel bij zijn col lega's als bij de leerlingen was de thans overledene bijzonder geliefd. De heer Kloosterman is. bestuurslid geweest van de St.-Augustinusvereniging en was tot zijn dood toe secretaris van het Ondersteuningsfonds voor onderwijzers in het Haarlemse diocees, een tijdroven de en lang niet gemakkelijke functie. De begrafenis is woensdag, 9 mei op het kerkhof St.-Barbara. Vijftig loggers en kotters verschenen op Bevrijdingsdag aan de IJmuidense visafslag met ruim 1000 kisten schol, 100 kisten makreel, 20 kisten schelvis, 20 kisten gul en kabeljauw en 38.000 ki lo tongen aan boord. Er waren zater dag geen trawlers aan de markt. De tong bleef ondanks de ruime aan voer goed prijs houden. Grote tong werd verkocht voor 2,50 tot 2,40, groot middel voor 2,10 tot 2,15, klein middel voor 1,95 tot 2,45, tong I voor 2,60 tot 2,80 en tong II voor 2,25 tot 2,35 per kilo. Grote regels kabel jauw noteerden 54,- tot 46,-, kleine regels 27,- en kisten grote kabeljauw 58,-. Schol I noteerde 37,- tot 50,-, schol II 25,- tot 41,- en schol III 12,- tot 17,-. De middelsoort schol noteerde 40,- tot 70,- per kist van 50 kilo. Wijting deed nu 15,- tot 20,- en makreel 10,- tot 15,- per kist van 50 kilo. Er waren een flink aantal trawlers thuisstomend voor maandag en dinsdag. De Allan Water IJm. 34 met 965 kisten verse vis, waarbij 700 kisten makreel, 90 kisten schelvis en piepers, 100 kis ten kabeljauw en gul, 35 kisten wijting, 15 kisten koolvis, 15 kisten wolf, 10 kis ten diversen, 130 kleine kistjes haring en 150 stijve kabeljauwen; de Eveline IJm. 116 met 715 kisten verse vis, waar van 360 kisten makreel, 45 kisten wij ting, 120 kisten schelvis en piepers, 25 kisten haring, 120 kisten kabeljauw en gul, 25 kisten koolvis, 20 kisten diver sen en 150 stijve kabeljauwen; de Swift IJm. 54 met 315 kisten verse vis, waar van 90 kisten makreel, 70 kisten schel vis en piepers, 30 kisten wijting, 90 kis ten kabeljauw en gul, 15 kisten radio, 10 kisten platvis, 10 kisten diversen en 340 stijve kabeljauwen; de Wiron 3 met 285 kisten verse vis, waarvan 50 kisten kabeljauw en gul, 45 kisten wijting, 120 kisten schelvis en piepers, 25 kisten ha ring, 25 kisten koolvis. 20 kisten diver sen en 150 stijve kabeljauwen. Voor dinsdag: Soerabaja IJm. 79 met 700 kisten verse vis en Thorina IJm. 33 met 600 kisten verse vis (nog vissende), waarvan 100 kisten schelvis, 140 kisten koolvis, 300 kisten makreel, 130 kisten haring, en 300 stijve kabeljauwen. De Carolina IJm. 26 werd eveneens ver wacht. Dinsdag 15, woensdag 16 en donder dag 17 mei zal in de katholieke huis houdschool aan de Gedempte Volders gracht een tentoonstelling worden ge houden van werkstukken, die de leer lingen hebben gemaakt. De tentoon stelling is op die dagen te bezichtigen van half acht tot half tien 's avonds. Op woensdag en donderdag bovendien van half drie tot half vijf 's midddags. 34 Gartvait bezint zich niet lang, maakt rechtsomkeert en vliegt tegen de helling op. „Schiet dat monster neer, zusje", roept hij angstig, „red mij!" Eric is inmiddels bij zijn positieven gekomen en roept Wolf terug, maar de hond schijnt een diepe haat tegen Gartvait te hebben opgevat en wil niet luisteren. Hij rent grauwend achter Gartvait aan, die in Zijn angst tegen de steile rotswand begint op te klauteren. „Misschien wil hij trachten door de heuvels te ontkomen", veronderstelt Eric. „Dat kan hij nooit doen", ant woordt Aranrod, „hij weet veel te goed, zoals iedereen, dat het rotsgesteente daar onbegaanbaar is en afbrokkelt". In spanning volgen ze de wedloop tussen man en hond. Op een gegeven moment kan Wolf Gartvait niet meer volgen, en het lijkt alsof de man zal ontkomen. Dan e' beneden vol ontzetting, dat, als Gartvait bijna aan de top rots begint te wankelen. Een schreeuw klinkt en het donderend geraas naar omlaag, Gartvait in zijn vaart 77 diepte sleurend. Wolf is door een forse sprong aan de stee en Eric en het meisje snellen toe. Als ze op de plaats kon1 «rofV naar beneden is gevallen, is daar niets meer te zien dan een Een wolk van stof en gruis hangt over de onheilsplek en Aranrod en Eric naar de plek, waar Gartvait zijn graf v°n De Zandvoortse Oranje vereniging heeft jong en oud aan zich verplicht door een programma van feestelijkheden waardoor de viering van de bevrijdings dag in de badplaats een groot succes is geworden. In de morgenuren maakte de Zand voortse muziekkapel een muzikale rond gang door het dorp; op een drietal plaatsen werd een concert gegeven. Voor het huis van de burgemeester werd ook halt gehouden; de burgemees ter en zjjn familie werden verrast met een serenade welke zeer op prijs werd gesteld. Om half drie 's middags verdrong een grote schare kinderen zich voor de muziektent van het Raadhuisplein. On der leiding van Tonny van Zwol werd een op op de jeugd afgestemd variété programma vertoond. Van de artisten noemen wij Joe Andy die de toeschou wers in verbazing bracht door zijn veel zijdige jongleurs-capaciteiten. Brooks en Rosfield gaven komische tap-dances. Onbedaarlijk werd er gelachen om de twee Cory's die het toppunt van dwaas heid bereikten en de drie Coranto's, muzikale clowns. 's Avonds was Tonny van Zwol de conferencier die een wereld-stad-variété- programma annonceerde voor talrijke genodigden, (o.a. burgemeester Van Fenema en verschillende raadsleden) en een duizendkoppige menigte. Paro dieën, acrobatische toeren, komische dansen en clownerie wisselden elkaar in een vlot tempo af. Het raadhuisplein kreeg het karakter van een groot open luchttheater waarin de feestvierende bevolking genoot van de verrichtingen van de prestaties van eerste-rangs ar tisten. Het milde zomerweer was ook een gunstige factor en daar in de win kelstraten de seizoen-feestverlichting was ontstoken, kreeg men de indruk dat het zomerseizoen reeds was aangebro ken. Het traditionele softbaltoernooi van de Velsense vereniging „Rooswijk" op het sportpark „Watervliet" te Velsen betekende zondag de officiële opening van het softbalseizoen. Op fraaie wijze legde HHC beslag op de eerste plaats in het A-toernooi, ter wijl Rooswijk verrassend de tweede prijs behaalde. Het TYBB-negental bereikte de vier de plaats, waarmee het in dit sterke milieu zeker tevreden kan zijn. Dit jaar werd voor het eerst ook door lagere teams deelgenomen in een af zonderlijke B-klasse. De Amsterdamse vereniging DCG slaagde er in de eerste plaats te bezet ten. De eindstanden waren: A-klasse: 1. HHC (Haarlem), 2. Roos wijk (Velsen), 3. Schoten (Haarlem), 4. TYBB (Haarlem). B-klasse: 1. DCG (Amsterdam), 2. THB (Haarlem), 3. HEDW (Amster dam), 4. Meteoor (Amsterdam). Tot slot van de serie bijeenkomsten over de openheid van het katholicisme, zal pater S. Jelsma MSC woensdag 16 mei voor de leden van de Sint Adel- bertusve'reniging spreken over „De nood zaak hier en nu van de openheid van het katholicisme". De bijeenkomst wordt gehouden 's avonds om acht uur in de Adelbertzaal, Gedempte Oude Gracht 29. Door een 53 overwinning op Alkmaarse Boys heeft Wijk aan Zee be slag gelegd op het kampioenschap van de derde klasse, afd. B. Een prachtige prestatie voor deze club, een prestatie die nog te meer indruk maakt, als men bedenkt, dat de roodgele ploeg slechts door dr i e senior elftallen verdedigd wordt en dat Wijk aan Zee niet eens een Junioren- elftal in het veld kon brengen. En uit dat kleine potentieel puzzelt de elftal commissie dan telkens weer het elftal bijeen, dat een seizoen lang aan het hoofd van de ranglijst gestaan heeft en alleen de .thuiswedstrijd tegen ADO verloren heeft. Maar ADO heeft dit puntenverlies meer dan royaal vergoed door verleden week Vitesse een zelfde kool te stoven! Wijk aan Zee, of liever V.V.E. is op gericht in december 1929, toen dank zij de steun van de r.-k. Volksbond, afd. Wijk aan Zee, de wilde toerclub in een „echte" voetbalvereniging werd omge zet. Bekende namen uit die eerste dagen zijn o.a. Nico Duin, Leo v. d. Zant, Dirk Durge, Arie v. d. Meij en Klaas Durge. In 1930 werd in de 2e klasse van de D.H.V.B. gestart. In bijzijn van het Bondsbestuurslid G. Kruijver (thans hoofdbestuurslid van de K.N.V.B.) opende pastoor Snelders z.g. het kleine terrein in het Roggedal, waar nu een vleugel van Heliomare op torent. En dat eerste seizoen bracht meteen al het ongeslagen kampioenschap, zonder één verliespunt, maar in de promotiewed strijden was DSS de gelukkige. Het jaar daarop werd het de tweede p laats, maar in 33/34 werden alle drie de VVE-elftallen kampioen en promoveer de het eerste naar de le klas DHVB. WE trok toen naar een nieuw ter rein, juist tegenover het tegenwoordige botenhuis van de NZHRM. Ook in de nieuwe klasse ging het goed: opnieuw werd WE ongeslagen kampioen en na spannende promotiewedstrijden met Wilskracht kwam de kleine Wijk aan Zeese club in de 2e klasse van de IVCB. In deze veel kostbaarder en ster kere klasse handhaafde WE zich kra nig en werd in het seizoe 1939/40 kampioen, maar GDA uit Loosduinen wist uit de promotiewedstrijden als eer ste klasser te eindigen. Het jaar daarop moest VVE in de laatste wedstrijd van het seizoen het kampioenschap aan DEM laten en in 1941 vond de fusie met de NVB plaats waarin VVE in de vierde klasse werd ingedeeld. De eva cuatie van Wijk aan Zee deed VVE geheel uiteen vallen. ADO profiteerde voor een goed deel van „verhuisde" krachten, maar na de bevrijding stond dank zij de activiteit van voorzitter Bakker in het seizoen 1946/47 weer een herboren VVE in het veld. In een span nende competitie werd WE kampioen Advertentie Dinsdag 8 mei zal 's avonds om 9 uur een extra-avond worden Ingelast in het .programma van de Sociëteit Teis- terbant. Die avond treedt de chanson nier-pianist Rudi Feenstra voor de le den op waarna er gelegenheid zal zijn tot dansen. MAAGTABLETTEN JVieitMJ EffectiefI Snel-ieerkend Drie geneesmiddelen in de juiste verhouding verenigd, doen maagaandoeningen, nerveuze maagstoomissen e.d. snel verdwijnen. Doos A 48 tabletten f 2.40. Handige stripverpakking voor een dagdosis. MAAQTABLCTTKN halpon 41 archiefkaart Inspecteur Galama bestudeerde de van Hendrikus Pleter Tenty. „Geeft u mij eens een paar andere kaarten als u wilt?" Galama had niet veel tijd nodig om tot de con clusie te komen dat zulks toch niet gewoon was „Typt u de persoonskaarten, mijnheer Pool? „Inderdaad inspecteur." „Op deze machine?" Galama wees op een nog bijna nieuwe groene HaldaschriJfmachine. „Ja, die gebruik ik. We hebben hier trouwens maar één machine." „Schreef mijnheer Silvester deze kaarten dus merkelijk was de poging van de tekst- lover?'' schrijver om hier en daar ook de hu mor een kans te geven. Bob Jansen zorgde met een vaste regie voor een voorstelling met vaart en vooral ook met een overmaat van heerlijke charme terwijl Evert Haak op kundige wijze het muzikale element tot zijn recht deed komen. KapelaanC. von Fissenne, voorzitter van het kath. gemengd koor, waar het kinderkoor een onderafdeling van is, bracht tot slot hulde aan de kinderen en aan de volwassen opbouwers van deze bijzondere geslaagde middag. „Nee, hij typte ze. Op een oude Continental van de gemeente De Rijp. Daar werkte hij óók voor, de bode bracht hem de kaarten van De Rijp hier." „En weet u beslist dat u zelf nooit met de Con tinental heeft gewerkt?" „Beslist." „Waarom is deze kaart van Hendrikus Pieter Tenty dan beslist niet met deze Halda getikt, en waar schijnlijk wel met die oude Continental?" „Dan heb jij die kaart niet getypt Pool, maar dat moet Silvester hebben gedaan," viel de secretaris driftig uit. „Laat eens zien, 22 mei 1952 is Tenty af geschreven. Ja, toen was Silvester hier." „Ja maar," verklaarde mijnheer Pool. „Hij was nooit alleen op de secretarie, hij at zijn boterham hier op, hij kwam uit Alkmaar, ik ook. Ik blijf ook over. Ik had het moeten zien." „Vertrouwde u hem niet?" vroeg Jan Nierop. „Dat wel mijnheer. Het is hier alles gemoedelijk. Toen Silvester hier een paar weken was, hoorde hij al bij de inventaris. Ht) paste zich hier direct aan. Er was geen enkele reden die man te wantrouwen of hem bijzonder te controleren." De secretaris zat zich kennelijk op te winden. „Ik ben wel in die tijd met vakantie geweest," herinnerde mijnheer Pool zich. „Kort daarop was bij met zijn werk klaar". „En juist toen jij met vakantie was, hadden we hier gemeenteraadsverkiezing." zuchtte de secreta ris. „Toen is hij hier wèl een morgen alleen ge weest. De dag na de verkiezing. Toen moest ik het proces-verbaal van stemopneming wegbrengen. Mijn heer Silvester was hier al zo ingeburgerd dat ik hem kon vragen, het publiek dat hier kwam even te woord te staan. Hij heeft zelfs nog hondenbelasting voor me ontvangen, maar ik weet zeker dat ik alle kasten op slot had gedaan." „Dat is voor mijnheer Silvester vermoedelijk geen beletsel geweest in de paperassen te gaan snuffe len," meende de inspecteur. „In ieder geval treft u geen enkel verwijt secre taris, ik heb een idee, dat die mijnheer of een collega van hem elders ook het zelfde spelletje heeft uit gehaald. Het wordt nu wel tijd open kaart te spelen. Die mijnheer Silvester, misschien heet hij trouwens nog wel anders, moest om bepaalde redenen, die ik u aanstonds wel zal vertellen, een andere staat aannemen. Hij verduisterde die van de dertig jaar geleden overleden Anna Cornelia Tenty, en het is wel aan te nemen, dat er nu een kaart van Anna Cor nelia Tenty in het bevolkingsregister van Amster- dan te vinden is." „Dat zal wel, die sinjeur heeft een trucje uitgedacht, dat in de bezettingstijd nogal opgang maakte. Je kunt het alleen uithalen op een kleine secretarie waar alles in één hand zit. Hij heeft gewoon een verhuiskaart geschreven, met zogenaamde gegevens over Anna Tenty Amsterdam, legde een persoons kaart aan, stempelde de verhuiskaart af en stuurde die terug. Pool zorgt daar anders voor, maar die was afwezig. Silvester was altijd even gedienstig, die moet de post van de bode hebben weggenomen en de verhuiskaart hebben verdonkeremaand. Dat lijkt in gewikkeld, maar zo moeilijk was dat voor een han dige jongen niet. Maar ik vraag me af: Waarvoor was al die poespas van valse kaarten nodig?" besloot mijnheer Keizer korzelig. „De man had toch veel eenvoudiger onder kunnen duiken?" „Dat kwam niet In zijn kraam te pas", verze kerde de inspecteur. „Hij moest als „zij" ordentelijk leven. Anna Tenty is zogenaamd getrouwd ook, met een ordentelijk mens. Hij had voorlopig weinig na vraag te vrezen, de ouders van Anna gingen emi greren, u schreef ze af. Hij ging zich eenvoudig aanmelden in Amsterdam. Anna Cornelia Tenty kon weer leven voor de tijd die Symen Silvester nodig had om bepaalde handelingen te verrichten. Het zou wel heel toe vallig zijn wanneer u de kaart hier in het archief- register ging vergelijken met de registers van de burgerlijke stand. Is het niet?" „Inderdaad," gaf de secretaris toe. „We hebben hier ander werk genoeg." „Juist. Maar aan de doktersverklaring heeft Sil vester niet gedacht." „Ook niet, dat er een duplicaat van de acten van de burgerlijke stand berust op de griffie van de arrondissementsrechtbank," vulde mijnheer Pool aan. „Een misdadiger maakt altijd fouten", zei de In specteur, „maar ik geloof dat daar Uw blauwe ball point in aantocht is, secretaris". „Dan vluchten wij naar boven", lachte mijnheer Keizer. „U moet toch bepaald onze raadzaad nog bewonderen. Daar volgt Marie ons niet, ze is als de dood voor de wenteltrap", (Wordt vervolgd) en promoveerde met 7 punten uit 4 wedstrijden naar de derde klasse KNVB. Hier wist men zich kranig te handhaven, al was in 1948 een. beslis singswedstrijd tegen Ripperda en het fantastische keepen van André de Blok nodig om derde klasser te blijven. En nu is het enige jaren in „Wijk aan Zee" herdoopte VVE opnieuw kampioen, thans van de derde klas. Onze harte lijke gelukwensen aan deze kleine, maar enthousiaste club uit de badplaats in de IJmond. Samenwerking, geestdrift, liefde voor de vereniging zijn de steun pilaren van deze voetballende vrienden- ploeg. Dat Wijk aan Zee nog vele jaren een graag geziene tegenstander mag blij ven in de derdeja, in de tweede klasse van de KNVB! In de grote zaal van De Zon werd de receptie gehouden, die zeer druk was bezocht. Vele bloemstukken en geschen ken werden aangedragen. De wethou ders W. Vessies en W. Albeda verte genwoordigden het gemeentebestuur. De laatste sprak het elftal toe naar aan leiding van het met zoveel vuur behaal de kampioenschap. Aanvoerder A. de Blok heeft voortreffelijk zijn doel verdedigd en de wethouder overhandig de hem dan ook bloemen in de kleuren van de vereniging, „Wijk-aan-Zee" een plaats in de 2eklas toewensend. Voorzitter A. Schelvis dankte voor de belangstelling en het meeleven van het gemeentebestuur. De heer Sanders vertegenwoordigde „Kinheim". Heel veel verenigingen met meer spelers-materiaal kunnen niet be reiken, wat „Wijk-aan-Zee" heeft be reikt. Daarvoor hulde. Namens A.D.O. sprak de heer Bekker zeer hartelijke woorden. Dit deed wethouder E. Gerrit- se namens de V.V.V. en muziekvereni ging „Arion", die de spelers 's middags met muziek van het veld had gehaald. Ook de sportvereniging houdt de naam van de badplaats voortreffelijk hoog. De voorzitter van D.E.M.-voetbal, de heer Geldermans prees in „Wijk-aan- Zee", dat de vereniging zo goed in el kaar zit. Men steunt elkaar en werkt samen en bereikt daardoor iets. Een kleine vereniging met een grote clubliefde noemde de heer Grapendaal, sprekend namens „Beverwijk" de club van de badplaats. De heer Steinman vertegenwoordigde de organisatoren van het Wijkertorentoernooi. Pater Den Oude heeft namens de pas toor oprechte gelukwensen aangeboden. De sport is voor de jeugd een groot goed. „Wijk-aan-Zee" moge haar goede naam behouden. De heer Zuiderduin vertegenwoordig de de oud-spelers, de heer Blokker de K.A.B. De belangstelling en het meeleven wa ren overweldigend voor het kranige elf tal van de badplaats. Adverts1" alsf U* gerege' gebruikt. - Een PKel' elke maaltijd verJ blijvende^ reservM^ zenuwen en fris5 Houdt U fit met gen v' wi"r Tijdens de jaarluLA', den van het district 1 de KNBRD zondag»1, IJmuider ReddingsW'j serbad georganiseer" Haarlemse R.eddings'»,/, aantal punten en de door het gemeente beschikbaar gestelde^ afdeling junioren 1®» v Brigade beslag op Kwint, burgemeester Jj na afloop de prijzen toespraak aan de !,s uit De voornaamste gekleed zwemmen ^{K schoolslag: 1. Do ig(%. 52.1 sec.; 50 meter 'rfjraJ 1. Do Turkenburg* usS£i;, sec. 3 x 25 meter ec' f 1. HRB 1 min 1 estafette vervoer gevolgd door 25 ra Jn keling: 1. H. Kerke» ma tof '-'I D 1? sec; Heren: 50 mef v. Zonneveld, rugslag: 1. D. v. d. 8.6 sec. 3 x 25 meter fyh 1. IJRB 1 min. Lleii" 4 estafette vervoer "V-te'Ji min 2.2 sec: 25 r&M volgd door 25 mete» A f 1. J. Zijlstra IJk M. 25 meter schoolslag; ffi'M IJRB. 23.6 sec; f - J. Timmermans, 1' meter estafette ^'ape min 13.8 sec; GeJiere'\ duiken: 1. IJRB <Hette 8 x 25 meter est sec' L f IJRB 2 min. nioren: 1. HRB 12? W, L 3. IJRB 60 pnt; 4' f Junioren: 1. IJK® Ft' en BRB ieder 27 1 HOGE PRIJZEN 30.000 18249 5000 2793 2000 4989 f 1500 8006 9695 f 1000 U, v 400 2863 3528 4102 4481 4901 7633 8536 9173 10900 !j 200 1223 1587 2982 2996 3168 3569 °3668 *3685 4316 *4550 4592 ft 96, 6 4550 vy0 6631 6852 7017 7082 7688 7799 7813 8352 8718 9035 9503 9552 YW 10703 10817 11135 11677 12020 12070 12117 12469 12873 13141 f 14777 15088 15291 15460 15682 16037 16038 16388 16624 1eO# 18883 18968 19158 19253 19500 19759 19776 19883 20007 2012' g yA PRIJZEN VAN ƒ40.—: 1006 017 043 052 058 064 105 136 166 217 12008 010 062 081 218 228 257 341 397 429 514 531 562 602 627 766 782 787 841 844 845 859 934 965 969 2017 035 048 076 089 113 124 134 156 180 184 189 243 260 277 287 298 303 310 322 339 341 406 411 425 426 443 449 515 553 556 564 580 623 628 660 667 718 751 755 781 819 836 881 882 883 906 948 950 990 3000 3018 029 038 073 101 109 121 123 128 233 276 317 350 364 396 406 408 419 525 526 541 547 557 559 565 573 578 582 608 627 629 638 671 743 768 770 807 822 838 880 890 894 910 936 942 943 980 988 996 997 4001 036 039 040 041 060 081 095 110 125 129 154 170 179 199 216 237 262 263 300 314 367 371 391 407 418 436 443 457 461 485 494 528 557 561 589 599 620 643 647 671 763 776 779 796 814 816 835 924 934 981 988 5013 029 033 097 121 136 138 146 168 173 174 179 256 263 270 359 387 430 457 484 488 498 539 551 567 607 631 66" 668 700 722 731 822 839 855 957 965 966 968 997 6032 058 072 114 126 192 197 226 269 273 288 316 335 342 349 361 459 491 522 534 545 548 578 595 600 606 613 641 647 701 726 728 758 808 914 938 987 990 7060. 093 164 177 215 260 281 335 336 340 342 373 397 445 503 545 559 561 568 572 591 627 628 645 646 657 673 692 694 713 750 805 824 840 843 936 954 8011 053 055 056 080 089 185 265 282 326 344 359 366 371 383 399 407 409 421 428 442 487 506 529 545 557, 579 619 631 654 722 760 778 785 815 847 853 874 831 909 964 999 9071 074 079 081 146 157 179 190 215 243 267 274 310 342 367 390 392 439 446 493 523 548 572 576 577 618 659 662 838 844 881 884 896 903 921 930 935 994 10005 065 066 071 117 126 141 163 170 173 187 195 243 263 264 271 278 281 288 310 311 388 392 396 418 453 495 506 520 547 625 709 757 770 823 824 945 11006 048 063 088 108 130 153 181 185 200 204 224 234 417 419 422 431 450 484 491 498 503 525 561 565 580 581 606 613 634 636 648 649 655 673 696 733 796 835 836 843 864 866 885 890 900 928 971 979 Vervolg prijzen van 400.i 9208 4UUQ UJ.U ULJ- 31- (jV'. 271 298 352 369 539 614 624 62» 0 709 719 729 774 904 912 915 91| oj0 y 13033 037 067 jtó <fc 143 155 162 12» 35j 6J* 281 296 319 3fj 60* fél tA 561 575 580 f gij jfi 743 764 798 9<$ j?6 14079 080 116 Jig 3fJ W 263 348 350 3»g 6»* $9 16025 045 109 TA 41» 336 880 411 *h gl J 508 577 629 8'J» .Ut 842 847 853 }gg? 987 3 8 11027 047 066 245 250 316 7 g3 gr 535 581 590 ggo 761 807 814 81 02° 969 987 o2 12 mm 029 079 >q7 3% 761 807 920 969 18001 029 222 266 460 514 969 993 99» 'nn-\ %9l aO)9 222 266 271 ^5 969 993 995 1»0 OL 3$ 744 765 76? A WgS 878 047 051 ZF- i I tR'-'V 823 857 858 ygg L tvS 21008 018 929 g7 3 3 370 377 382 |gg 10 568 610 636 886 945 958 I'll

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2