Uit Kennemerland Schoolhoofd M. de Jonge zilveren jubilaris Commissie distancieert zich Zionistenleider over de situati6 in Israël OMROEPERS (1 n P w I C> Halchef Vos gaat jubileren R.-k. Ulo-school 'T KASTEEL MS AEMSTEL De zaak-Zonnebloem Alfredo m Naurils de Osrar p' - cX, x. 'I pagiN^J DINSDAG 26 JUNI 1956 BEVERWIJK V eiliin gtioter ing EERSTE TUINBONEN Grotere aardbeien- aanvoer DUINWIJCKTOEiRNOOI IH oo goventoe ratooi HEEMSKERK Burgemeester afwezig CASTRICUM SiPORTDAG AANILEG PARKEER TERREIN Geen succes bij het vissen Marktbericht VELSEN-IJMUIDEN 40 jaar in dienst bij S.V.H.B. BALLET Van leerlingen van Nel Roos DRIEHUIS Betere huisvesting noodzakelijk Persconferentie in Amsterdam - ón" Zusters Domin ic a n e s sen v3" het Allerheiligst Sacramefl* De drukkery voor kivaliteitsdrukicerk Betrekkingen gevraagd Betrekkingen aangeboden Te koop gevraagd Te koop aangeb. Te huur gevraagd Bij de snor vjh P/e/tszy-G/jo/z, er is nog iemanddie hen beloert 'Hf door Herge, copyright Castern^ Hypotheken enz. Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. Te huur aangeb. Woningruil Lessen Diversen c Maandag 2 juli zal de heer M. de Jonge, hoofd van de St.-Jozefschool aan de Kuikensweg zijn zilveren onder- wijzersjubileum vieren. Om 9 uur wordt In de Regina Caeli-parochiekerk aan het Kuenenplein een H. Mis tot inten tie van de jubilaris opgedragen; van half 12 tot 1 uur recipieert hij in de school en 's middags zullen de leer lingen hem in de K.S.A. een feestpro gramma aanbieden. We leven snel, want wie zou de ac tieve, krachtige heer De Jonge reeds een kwart-eeuw voor de schoolbanken wanen! Hij is een bescheiden, hartelijke figuur, een man die weet, wat hij wil en bezield is van een apostolaatsgeest, die hem zich deed inzetten voor de Kath. Actie in de parochie, waar hij een zeer groot deel van zijn loopbaan werkte, O.L. Vrouw van Goede Raad. Voor de ziekendagen verrichtte hij veel werk en nauwkeurig heeft hij als leek, die zijn taak verstond, veel werk voor de parochie gedaan, werk, waardoor hij iedere parochiaan als het ware per soonlijk kende. Zijn grote taak en zijn levensideaal is de opvoeding van jonge mensen tot vol wassen leden van Kerk en Maatschappij. Zijn werk als onderwijzer aan de scho len in Beverwijk, bijzonder aan de H. Hartschool voor jongens werd op zo ho ge prijs gesteld, dat hij als het ware de aangewezen persoon was om als eer ste hoofd op te treden van de in 1953 geopende St.-Jozefschool aan de Kui kensweg. Hij kreeg daar de leiding over een gemengde school voor jongens en meisjes, totdat kortgeleden de nieuwe St.-Margrietcshool in gebruik werd ge nomen, waarmee het fraaie complex was voltooid. Sindsdien heeft de heer De Jonge de leiding over een volledig bevolkte jongensschool, die de jeugd van de nieuwe Regina Caeliparochie opvangt en dus daarbij de kinderen van de nieuwe Beverwijkers, de immigran ten. De heer De Jonge heeft een mooie en belangrijke taak in de Beverwijkse onderwijswereld. Hoezeer men hem waardeert en nog lange jaren hoopt te behouden, zal maandag ongetwijfeld op meerdere wijzen tot uitdrukking worden gebracht. BEVERWIJK. 25 juni Asperge f 0,75 - f 1,80, aardbeien f 0,45 - f 0,85 doos, aardbeien f 4,10 - f 7,50 slof, bloemkool f 0,35 - f 0.80, spinazie f 0,10 - f 0,52, postelein f 0,43 - f 0,53, bospeen f 0,27 - f 0,54, waspeen f 0,27 - f 0,56, kroten f 0,32 per bos, sperciebonen f 1,95, peu len f 1,45, tomaten f 0,65 - f 1,fram bozen f 0,84, sla f 0,03 - f 0,06. Aan de veiling Kennemerland zijn maandag de eerste tuinbonen aange voerd, waarvoor 0,56 per kilo werd betaald. De maandag gehouden aardbeien- markt was wel even anders dan haar twee voorgangers. De aanvoer was ho ger, er waren een 5000 manden, maar de prijs lag wel heel wat lager. Er werd in het begin nog heel wat uit de markt voor België gekocht, maar toen de wagen vol was, gingen de prijzen naar beneden. Bij de aanvang der veiling werd er van f 5,tot f 6,30 per slof betaald. Tijdens de groenten- markt gingen de aardbeien nog tol f 7,20 per mand. Maar later daalde de prijs tot f 4,- f 5,80 per mand. Voor deze hoogste prijzen werden de Climax en Moulin Rouge verkocht. De vroege Madam Leffebre draaide rond de f 4, per mand. De doosjes gingen van f 0,37 tot f 0,85 per stuk, ponds doosjes kwa men tot f 1,08. De secretaris van de commissie dorps belangen Wjjk-aan-Zee, de heer Ver hagen, deelt ons mede, dat het ons als afkomstig van de commissie aangeboden ingezonden stuk, dat wij zaterdag plaats ten en van commentaar hebben voor zien, niet van de commissie afkomstig is, al doet men het in het schrijven zo voor komen. De commissie distancieert zich wel bewust van dergelijk geschrijf, omdat zij, ondanks de onenigheid met de raad en het college van B. en W„ op een be hoorlijke en juiste wijze voor de be langen van Wijk-aan-Zee wil strijden. Het doet ons een genoegen dit be richt te kunnen plaatsen en we mogen dan ook zeggen, dat ons commentaar dus niet op de commissie slaat, maar op de schrijver van het stuk, die zelfs niet eens lid van de commissie blijkt te zijn. Dit ook in de commissie de gang van zaken tijdens de laatste raadsvergadering en bijzonder de uitlating van de heer Schellevis, geen goede indruk hebben ge maakt, staat buiten hetgeen in het in gezonden stuk werd beweerd. De commissie moge aannemen, dat het gemeentebestuur inderdaad, zoals tijdens de raadsvergadering is gezegd, bezig is een oplossing voor het rioleringspro bleem in de badplaats te zoeken. Maandag zijn op de ,,Duinwjjck"-ba- nen de tenniswedstrijden, georganiseerd door de lawntennisclub „Beverwijk", voortgezet. De eerste finaliste is bekend. Het is mejuffrouw V. Tervbort die met 6-8, 6-4, 6-1 mejuffrouw H. de Vries klopte en zich hiermede een finaleplaats veroverde in de B-klasse. De overige uitslagen zijn: A-klasse: Heren enkelspel: J. Groen sl. N. Groot 6-4, 11-9; J. Tervoort sl. B. Post 6-4, 6-0. Gemengd dubbelspel: mej. M. Ding- ler-J. Groen sl. mevr. Ter Burg-Heringa- 6-3, 6-2. B-klasse: Heren enkelspel: M. A. de Ruiter sl. H. Dengerink 6-1, 6-3; J. Post sl. C. Braun 6-3, 6-3. Klasse C 1. Dames enkelspel. Th. van Hoogen sl. C. Gott- mer 6-0, 6-0; P. Wilms-Floet sl. C. Krop man 6-1, 6-3. Gemengd dubbelspel: mevr. Hergarden-Hergarden sl. mej. Osen- dorp-J. Schmidt 7-5, 6-2. Mevr. v. d. Veen- A. Rijkeboer sl. mej. R. Vermey-H. Kes- sel 6-2, 6-2; H. van Doom-I. Sengers sl. J. Jansen-L. Tervoort 6-3, 8-6. De wed strijden worden vandaag voortgezet. De uitslagen van de gisteravond ge speelde wedstrijden voor het Hoogoven toernooi luiden: Labswansen-Staalboys 0-2, Altijd Mis-B. G. III 5-2, de Vuur steen-Overschotje 3-1, Breedband-Staal- boys 7-0. De burgemeester is vanaf vandaag tot 18 juli afwezig. Het wekelijkse spreekuur vervalt in deze periode. Op Woensdag 1 augustus zal op de sportterreinen van Duin en Bosch de jaarlijkse sportdag gehouden worden. Naar aanleiding van het 20-jarig be staan van de O.V.A. is men voornemens op 8 september een kermis te houden voorafgegaan door volksfeesten. Men heeft thans een aanvang gemaakt met de aanleg van een parkeerterrein aan de v. d. Meijleweg te Bakkum. Het terrein zal 1000 m2 oppervlakte krijgen en vermoedelijk betegeld worden. De motorclub Castricum organiseerde zondag een zgn. visrit naar de omgeving van St. Pancras. Elf leden gooiden daar de hengel uit maar er werd zelfs niet één bovenmaats visje verschalkt. 25 juni: sla 5%, spinazie 27-40, bos peen 34-46, bos uien 6K -8, bloemkool 48-63, stam snijbonen 1.30, rabarber 11, aardbeien 3.80 - 7.20, aardbeien per doosje 43-79. Halchef C. H. Vos was nog maar am per 14 jaren oud, toen hij als IJmui- dense jongen op 2 juli 1916 in dienst kwam bij het staats vissershavenbedrijf. Hij werd leerling afslager in losse dienst en in die dagen betekende het, dat je voorlopig onder de pannen was, met voordurend het risico van beëindiging van het dienstverband en weinig uit zicht op promotie. Het is dan ook wer kelijk niet een gebrek aan leergierigheid geweest, dat het tot 1 juni 1925 duurde, voordat hij leerling-af werd. En daarna kwam op 1 november 1937 de promotie van afslager naar eerste afslager. HU werkte o.a. onder halchef Heykoop, van wie hij veel leerde. Dit gepaard aan zijn liefde voor het visserijbedrijf, zjjn kennis van IJmuiden en zijn vlotte ma nier van optreden, maakten hem ge schikt voor de functie van halchef, waartoe hij op 1 juli 1946 werd benoemd. En het is in deze kwaliteit, dat hij thans zijn 40-jarig dienstjubileum gaat vieren. De activiteiten van de heer Vos be perken zich echter niet uitsluitend tot het visserijbedrijf. Ook daarbuiten heeft hij zich leren kennen als een harde wer ker op wie men niet alleen een beroep kan doen, maar op wie men, als h\j eenmaal ja gezegd heeft, ook staat kan maken. Het jeugdwerk heeft hem van jongsaf na aan het hart gelegen en nog altijd heeft het niet alleen zijn war me belangstelling, maar ondervindt het ook zijn werkkracht. Het is dan ook niet zo vreemd, dat hij onlangs ook zitting kreeg in het bestuur van het clubhuis, dat de Velsense Jeugd Cen trale in de Kanaalstraat gaat openen. De voetbalvereniging IJmuiden" heeft in hem zijn oprichter, de Oranjevereni ging IJmuiden-west kent hem als een actief voorzitter. En het is nog niet eens zo heel lang geleden, dat hij zijn functie als voorzitter van de personeels vereniging van het staatsvissershaven- bedrijf neerlegde. Als voorzitter van de Oranjevereniging IJmuiden-west is hij bovendien nauw betrokken bij de orga nisatie van de bevrijdingsdagviering in Velsen. Ook de christelijke oratoriumvereni ging „Looft den Heer" heeft ervaring met zijn ijver en toewijding. Toen het vorig jaar het 40-jarig bestaan op luis terrijke wijze werd gevierd, was de heer Vos voorzitter van het organiserende comité. Zoals bij het staatsvissershavenbe- drijf gebruikelijk is, heeft de jubilaris op zijn jubileum een vrije dag en viert hvj het feest thuis. In dit geval is het wel erg moeilijk, omdat het, jubileum op een maandag valt, de drukste dag voor het staatsvissershavenbedrijf. Maar het feit is te belangrijk om er stilzwijgend aan voorbij te gaan. Een het is beslist niet gewaagd te voorspellen, dat het maandag druk zal worden ten huize Kennemerlaan 194, IJmuiden. Het patronaatsgebouw te IJmuiden- Oost was maandagavond zo goed als geheel bezet en de ruim 400 bezoekers hebben er een avond vol genoegen mo gen beleven. Leerlingen van Nel Roos, uit Amsterdam en Velsen, verzorgden een voorstelling voor ouders en vrien den. Een sfeervolle avond met begrip voor de beginnende kleinen, die toch reeds een grote mate van gevoel voor ballet, ritmiek en visuele zeggingskracht demonstreerden. Een avond ook met bewondering voor de verder gevorder den, voor wie het ballet een onmisbare vorm van gevoels- en stemmingsuiting is geworden. Nel Roos blijk niet alleen een kunste- naresse op het gebied van ballet te zijn, uit wat deze avond geboden werd bleek ook haar sterke pedagogie, die de kin deren bindt, het voor hen tot een ge noegen maakt om steeds weer opnieuw te repeteren, totdat de passen foutloos gemaakt worden. In dit bestek is slechts een greep uit 't programma mogelijk. Soli en duetten werden gebracht volgens eigen choreo grafie, hoofdzakelijk begeleid door Lise van der Weerdt aan de piano, die door de afstand tot het toneel wat sterk de nadruk moest leggen op de ritmiek, maar wiens spel overigens zeer boeide. Dat geldt ook voor de balletdanseres sen, in steeds weer andere en steeds weer toepasselijke costumes. Nu eens een kleurendans van Brahms, dan enige fantastische dansen op muziek van Shostakovich. Vanzelfsprekend trokken de illustra tieve balletten bij de meeste toeschou wers de meeste belangstelling. De een zame zeemeermin, omgeven door algen, zeesterren, zeepaardjes en anemonen, het spectaculaire circus en de poppen- droom, waarmee geopend werd, zijn hier enige voorbeelden van. Zij werden met een sterke uitbeeldingskracht ge bracht en, in aanmerking nemende, dat hier leerlingen aan het werk waren, mag van een volledig geslaagde uitvoering gesproken worden. Het jaarverslag van de gemeentelijke geneeskundige- en gezondheidsdienst te Velsen over 1954 besteedt ook aandacht aan de toestand van de scholen, zowel voor lager onderwijs als voor verder gaande studie. Bij de laatste groep zijn er enige, die als „bevoorrechten" wor den betiteld, maar daar staat tegen over de r.-k. u.l.o.-school in Driehuis, die in slechte toestand verkeert. Deze school, liggende op de eerste verdieping van een gebouw, waarin be neden lager onderwijs wordt gegeven, heeft een zeer nauw portaal, een ge vaarlijk uitgesleten trap, 3 lokalen op het noorden, 1 op het zuiden aan een vrij nauwe gang (1.90 m), waaraan de w.c.'s zijn gebouwd, van jongens en meisjes aaneensluitend. De lokalen op het noorden hebben dubbele ramen met het toegestane minimum aan glasop pervlak, zodat bij bewolkte lucht al leen de bankenrij bij het raam vol doende licht ontvangt en de (zeer on voldoende) elektrische verlichting hulp moet verschaffen. In drie der vijf klas sen staan te veel banken, voor een be langrijk deel van een te klein nummer, er is onvoldoende ventilatie zomers en 's winters zitten enige leerlingen nau welijks 30 cm van de gasojars. Het verslag vervolgt met op te mer ken, dat wanden en plafonds schilfe ring van de kalklaag en hier en daar schimmel vertonen. Er is geen speel plaats, geen fietsenbergplaats, geen spreekkamer van het hoofd, geen na- tuurkundelokaal. Het leerlingen-aantal „Het is de zaak, dat de grote mogend heden met nog meer klem dan tot nu toe het geval is geweest, zullen staande houden dat zij een aanval op Israël nimmer zullen gedogen", zo sprak dr. Nahum Goldmann, voorzitter van de Zionistische Wereldorganisatie op een gistermorgen in Amsterdam gehouden, korte persconferentie. De onlangs ge kozen zionistenleider zei van mening te zjjn dat de Arabische staten Israël niet zullen aanvallen, zolang voor hen het risico van een nederlaag bestaat. Wan neer echter een gewapend conflict op grote schaal in de Middenoosterse lan den uitbreekt, is de mogelijkheid van een derde wereldoorlog zeker niet uit gesloten, aldus dr. Goldmann. Er bestaat voorts de mogelijkheid, zo vertelde de zionistenleider, dat de Arabische wereld ineenstort, voordat het tot een oorlog kan komen. De zeer krachtige naar buiten gerichte nationalistische politiek van de Ara bische staten is niet in evenwicht met hun binnenlands beleid. Men heeft te weinig aandacht besteed aan de so ciale positie van de bevolking, die zich derhalve nimmer mede verant woordelijk kan voelen voor de gevoer de buitenlandse politiek. Nog onlangs heeft Irak een voorstel afgewezen om 250.000 refuge's uit Israël over te ne men op basis van een overeenkomst, die er op was gericht het nijpende be volkingstekort van dit land aan te vullen en het daarmee samenhangende lage welvaartspeil te verhogen. bedroeg in 1955 150, was 140 in 1954 en 122 in 1953. Verdere toename van het leerlingen-aantal, die zeker verwacht kan worden, zal hier een onhoudbare toestand scheppen, aldus het rapport van de G.G. en G.D. In aansluiting hierop vernemen wij van het schoolbestuur, dat het zich ter dege van deze moeilijkheden bewust is. Reeds vele jaren wordt gestreefd naar een oplossing, doch deze is niet zo eenvoudig te vinden. Het is echter verheugend hieraan te kunnen toevoe gen, dat een oplossing thans in zicht lijkt te komen. Hoe deze zal uitvallen is echter nog niet te zeggen. De V.S. had zich bereid verk'* grote sommen gelds te investeren ontginning van land, dat in de toek0'j door de 250.000 refugé's zou ku1" worden bewerkt. fji Dr. Goldmann was niet pessimisme gestemd over de Russische emigr%. politiek aangaande de Russische ;j Hoewel hij „geen zekere uitspraak.^ dit verband kon doen", toonde hij Lt verheugd over de beschikking waam 200 joden het afgelopen jaar het b sische grondgebied konden veria' g Dr. Goldmann verklaarde verder Ojt dat toeneming van immigratie vaj1 e de Westerse wereld, zij het op gerin» schaal, mogelijk is. Israël heeft ih.j. gegeven omstandigheden, zoals begruy lijk is, voorkeur voor jonge mensen* voegde hij hieraan toe. .M De nieuwe voorzitter van de Zion>> sche Wereldorganisatie, heeft zond®, avond een toespraak gehouden op door de Nederlandse Zionistenbond K, organiseerde vergadering in Kras>L polsky te Amsterdam. In zijn rede, door de honderden aanwezige Ned s landse joden met enthousiast app'a, werd ontvangen, schetste dr. Goldmf' de situatie van het tegenwoordige jode dom als zorgwekkend. ig Het jodendom in Europa heeft in t Hitler-periode de grote positie die {L innam, verloren. Vele generaties zu'L voorbijgaan voordat dit verlies is WL. haald. Het jodendom heeft een heror'j- tering nodig, die zich vooral zal moete, richten op het handhaven van de c\ turele en religieuze uitzonderingsp0 f tie van het joodse volk, aldus de sprek61 Zondag werd in huize Bethlehem Nijmegen onder voorzitterschap van P - ter Bonaventura Jansen, provinciaal Dominicanen in Nederland, het vier" algemeen kapittel gehouden van de Jjjjl ters Dominicanessen va, het Al'e heiligst Sacrament. ,e Hierbij werd tot algemene overs' herkozen zr. Joanna A. Krusemeijer, e- tot raad-zusters gekozen: zr. Agnes Remmers, zr. Imelda W. Guinee en 1 Margaretha C. Pijpers. TIJDSCHRIFTEN ILLUSTRATIEDRUK KLEURENDRUK N.Z. VOORBURGWAL 65-73 - AMSTERDAM TEL 633S1 Plaatsing geschiedt a 16 cent per mm-hoogte Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de eTkende boekhandelaren. Banketbakkerij Maison Denijs, Bloemendaalseweg 101, Bloe- mendaal. Gevr. 2de en 3de BEDIENDE. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille beschadiging. Gloednieuw met garantie 145.Centrifuges 150. Desgewenst afbetaling. Afd - depot Anna van Burenlaan 44, Haarlem, Tel. K 2500-39204. 20 KORTING op stoom- goederen, mits gebracht en gehaald aan de fabriek Lo- rentzplein 25 of filiaal voor H.-N. Soendaplein 37. Chem. Wasserij Ververij Keyser. WILKES DAG EN NACHT PARAAT met de stoppen-, gloeilampen- en rijwiellamp- jesautomaat. Gedempte Oude Gracht 11 t/o Postkantoor. ge KAPSTER, bekend met gold- wave en diploma manicuren. Brieven onder no. 48647. De N.V. Kennemer Confectie Industrie, Baanstraat 32-34, B'wijk, vraagt voor directe indiensttreding LEERLING-, AANKOMENDE en GEROU TINEERDE MACHINESTIK- STERS. Aanm. dagelijks van 9 tot 5 uur. JONGEDAMES GEVRAAGD voor diverse winkelwerk zaamheden en voor oplading tot caissière in Nieuwe Zelf bedieningswinkels van Albert Heijn. Leeft, boven 16 jaar. Pers. aanm. in onze filialen Grote Houtstraat, Haarlem, Wagenweg 104, Rijksstraat weg 4. Gevr. R.-K. MEISJE v.d. of v.d.e.n. Meer hulp aanw. Goed loon. Huisel. erkeer. Mevr. Janssen, Amsterdamse vaart 48, Haarlem. WINKELMEISJE BOVEN 18 JAAR GEVR. voor wissel- dienst. 1 x per 14 dagen zon- dagdienst. Automatiek v./h. Leo Bos, Schoterweg 28, Haarlem. NET MEISJE gevr. in klein doktersgezin, 1 schoolg. kind. Mevr. v. Rijn, Raamsingel 8, Tel. 10184. Gevraagd NETTE WINKEL JUFFROUW. Visee's Banket bakkerij, Rijksstraatweg 346, Haarlem-Noord. Gevraagd NETTE SLAGERS- BEDIENDE OF HALFWAS. J. de Boer, Schouwtjeslaan 45, Haarlem. ALBERT HEIJN vraagt voor zijn filialen in Haarlem en omgeving: MANNELIJK PER SONEEL, leeftijd 16-23 jaar. Goed loon. Bedrijfskleding wordt ter beschikking gesteld. Pers. aanm. in ons filiaal te Haarlem, Gr. Houtstraat 59. MEISJE gevr. van tot 1 uur. Homan, Eikenstraat 70, Haarlem-Noord. FLINK MEISJE gevr. van 8-1. Mevr. Baartse, Noorder- wijk weg 9 A, Beverwijk. NETTE LEERLING gevraagd. Banketbakkerij P. Meyer, Schoterweg 26, Haa:rlem-Nrd. Voor een familie met kin deren die eind juli in Heem stede komen wonen wordt gezocht FLINKE HULP in de HUISH. v.d.e.n. of vopr de dag. Inl. bij mevr. Kroons- berg-Mekel, Zijlweg 74, Tele foon 12847. Voor direct NET DAGMEISJE gevr. in kl. gezin. Vrijburg laan 18, Overveen, Tel. 22649. Gevraagd VERTEGENWOOR DIGER voor het demon streren en verkopen van broodopmaakmachines en broodsnijmachines. Br. onder no. 12769. Gevraagd HUISHOUDSTER, intern, in kl. burg. gezin met 2 kinderen, 2 en 7 jr. Willi- brordstr. 31, IJmuiden. HANDELSHUIS, Leidsestraat 41, telef. 14832, koopt alles. Meubelen, kasten, bedden, ledik., opklapbedden, stoelen, tafels en zojderopr. LOMPEN, PAPIER, META LEN worden tegen de hoog ste prijs gehaald door de Fa. E. Stoelman, Gasthuisstr. 28, Tel. 15090, b. d. Botermarkt. BOEKEN, GRAMMOFOON PLATEN EN SOLEX. Tulpen straat 6a rd. bov., Haarlem. K.L.M. VAKKLEDING staat aan de topl Daarom naar Joh. Dijkzeul, Julianapark 48, Tel. 13794. Gespecialiseerd in werkkleding. BIJ DOLF: Grafbeplanting met treurroos en bloeiende planten. Soendaplein 31, Tele foon 19903. BLOEMENKAPJES 4,95. Damave, Amsterdamstraat 9. NIEUW. Aangeboden MOTOR GAZON MAAIER met gras vanger, merk „Qualcast" van 368 voor 268. Slechts één keer gebruikt. Telefoon Haar lem 26576 na 7 uur 's av. PERZISCHE MATTEN, KUS SENS 50. Inkoop Antiek en prenten. Kinderhuisvest 19. PRIMA RADIO. Leidsevaart 172, Vogelenzang. Z.g.a.n. Mutsaerts KINDER WAGEN. Leidsevaart 172, Vogelenzang. EN HEEFT U HET GEZIEN REEDS VANAF f 1,10 EEN FIJNE KAMERGIETER VOOR TANTE MIEN. Beunder's Tuinbouwinr., Kl. Houtstr. 41, Haarlem, Tele foon 18920 KINDERWAGEN, ook te ge bruiken als wandelw. 45, Dr. Schaepmanstraat 141. LICHT GRIJZE KINDER WAGEN, in prima staat, met bedje, 60. Brieven onder no. 12721. Laag ENG. KINDERWAGEN, box, k.stoel, 2 tennisrackets. Brieven onder no. 12707. BIJ DOLF: Grote potten in div. maten. Clematis in pot v.a. 2,50. Raffia. Soenda plein 31, Tel. 19903. NIEUWE BABYBOX met verhoogde vlonder en tel- raam 17,75. Plastic Box kleed 7,95. Kinderstoel f 17,25. Frans Halsstraat 4, Tel. 17352. NIEUWE STOFZUIGERS 79.met voll. garantie. Van fabriek naar verbruiker. Vraagt gratis demonstratie. Dr. Leijdsstraat 11 rd.. Telefoon 18593. SPOEDVERKOOP GEDURENDE 12 DAGEN van alle voorradige heren- en jongenskleding. Daar volgen de maand het gehele pand wordt gerestaureerd, zijn wij verplicht ruimte te maken en willen dat bereiken door prijsverlaging, zelfs tot 60%. Profiteert hiervan. KLUMPERS' KLEDINGHUIS, Rijksstraatweg 39, Haarlem-N. t/o Liduinakerk. Wij nemen Voorzorg- en D.R.G.-zegels aan. HERENJAS te koop in zeer goede staat m. 50 45, Stroomer, Verl. Voorstraat 16, Wijk aan Zee. WONINGRUIL ZAANDAM-HAARLEM. Aangeboden: Moderne vrije woning bev. grote kamer 7 x 3.60), 3 slaapk., douche cel, zolder, schuur en tuin, huur 10,75 per week. Ge vraagd: te Haarlem of omg. woning van dezelfde inhoud of groter. Aanb. te richten aan Merck Sharp Do'nme Nederland N.V., Molenpad 2, Amsterdam-C., Tel. 66442- 66268. Dank je .Nestor Zonde)' jou zouden we kletsnat geworden zijn... Hj, die trouwe Nestor' Hij komt ons met een paraplu tegemoet MULLER v. d. LANDE emigratie-verpakkingen verhuizingen Nieuwe Raamstraat 4-12, Telefoon 11423-18656. RIJSWIJK-HAARLEM. Mod. flat, 2e et., 4 k., d.c., 2 bale. enz. 6 m. oud. Gevr. woning minstens 4 kamers. Brieven onder no. 12751. Huur 'n nieuwe VOLKS WAGEN '56 bh „SERVICE", Scheldestraat 1 (bij Heren weg), Heemstede, Tel. 38310. NIEUWE AUTO'S te huur v.a. f 7.— p. d. 7 ct. per km. Citroën 2 CV 1956, Ford Fairlain, Opel Kapitan, Ford Zephyr, Peugeot; fa. O.T.O., Boulev. P. Loot 97, Zand- voort, Tel. 3152, fa. Holidays, Gedempte Oude Gracht 70, Haarlem, Telefoon 10454. NIEUW DAMESSPORTRIJW. te k. Te bez. 's av. na 6 uur. Stationsweg 7, Hillegom, Tel. 5144. HEBT U IETS TE VERVOEREN? Bestelauto's met of zonder chauffeur. Ook Volksbusjes, 9 personen. JAN DE BRAIJSTRAAT 2, Telefoon 12448. Jong echtpaar z.k. in bezit van vest.verg. zoekt KAMERS in Haarlem (event, gestoff.). Br. no. 2590 Wensing's adv. bur. Tempeliersstraat 32. GROTE GEMEUB. ZIT-SL.- KAMER met str. water voor 1 of 2 dames, liefst verpleeg sters. Spaarne 110, Haarlem, by de Ged. Oude Gracht. Voor de vakantie prima orig. BROMFIETS 95. Bloemhof- Straat 23 A. PUCH 250 CC - 1950 in goede staat f 550. Caninefatenstr. 61. VIER PRIMA HANDNAAI MACHINES (met garantie) 25, 35, 45. Gen. de Wet straat 75, Haarlem-Noord. AANGEB.: benedenhuis in A'dam-West, 3 slaapkamers, bad- en wascel, hal, tuin met schuur, ruim uitzicht. Wo- ningbouwver. „Het Oosten". GEVR.: in Haarlem of om geving le etage woning, de zelfde grootte. Brieven onder no. 18841. AANGEBODEN gelden op le hypotheek 3%% tot elk be drag. Te bevr. v. d. Vondel laan 30, Driehuis-Velsen, Tel. K 2550-6108. AUTORIJLES 6,— per uur. Van 7 tot 22 uur. RIJSCHOOL „JOHNNY", Telefoon 11409. VOOR FOTO'S AAN HUIS Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6, Tel. 20095. Foto Walbrecht, Spaamwouderstr. 21, Tel. 15551. Copyright P. I. B. Bo* 6 Copenhagen MO CO KRIJGT U EXTRA VEEL GASTEN? Laat ons dan zor gen voor Uw tafels en stoe len (opklapbaar), serviesgoed, glaswerk, kortomAlles wat U EXTRA nodig heeft. Verhuurkantoor C. van Mer- riënboer, Tel. 15642, Amster damsevaart 8, Haarlem. HAARLEMMER HALLETJES 't fijn gekruide koekje. Al léén verkrijgbaar bij banket bakkerij 't Huis met de Luifel, gevestigd sinds 1693, Kruisstraat 37, telefoon 10464. SCHRIJFMACHINES Erica 297. M. M. v. d. Hilst, Nwe Leliestraat 3-10, Tel. 42870- 65701, Amsterdam. JAPONNEN maakloon vanaf 8.50, modeljaponnen ge- etaleerd, ook grote maten. Maison Tiny, Paul Kruger- straat 30. BIJLADING OF RETOUR LADING gevraagd richting Utrecht, Arnhem, Nijmegen en Apeldoorn. „TEMPO", Meubel- en pianotransporten, Rozenstraat 13, Tel 20020- 12525, Haarlem. R.-k. meisje, 24 jaar, zoekt een LEUKE VRIENDIN. Br. onder no. 48649. Copyright P. I. B. Bo* 6 Copenhogen 23. „Hou je even rustig, Lotte, je rekt .Ziezo, nou is het goed", de armen van Maurits uit". „Ja, onze auto lijkt nu een beetje op een accorde paard van Maurits heeft het gedaanmaar, kl) komen ze aan". b -i 2 5 W opia mundl ,n

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 6