„Wij willen brood; de Russen er uit T Tienduizenden Poolse arbeiders doen aanvallen op openbare gebouwen Communistische machthebbers werpen militairen en tanks in de strijd Radio Warschau meldt: Revolte onderdrukt TIBETANEN staan op tegen Peking Polen nemen geen blad meer voor de mond We zagen vier regerings gebouwen in brand steken 1 Hohnan-piiblicaties in het buitenland Koningin en Prins teleurgesteld en gegriefd Commissie van onderzoek ingesteld Prijsverhoging voor enkele soorten koffie Brood en vri ijheid STOCK AMERICAIN" Winkels dicht Geologisch lab. Reactionairen" Ergens hoorden wij vijftien minuten lang ononderbroken geweervuur Ook verzet in Baltische Staten Het weer Rotterdam-Parijs per helikopter? Vakantiebussen O VRIJDAG 29 JUNI 1956 80sfe JAARGANG Nö. 26640 In de Poolse industriestad Posen, 175 km ten westen van Warschau, is een groot scheepse opstand uitgebroken, terwijl volgens geruchten ook in andere steden de arbeiders in verzet zijn gekomen. Nadat 's morgens in Posen een algemene staking was uitgebroken trokken tienduizenden betogers door de stad. De stakers drongen politiebureaus en de plaatselijke gevangenis binnen, bevrijdden gevange nen, bestormden de administratie van de gevangenis en verscheurden en verbrand den een groot deel van het archief. Trams en auto's werden omver geworpen en op verscheidene openbare gebouwen voerden de opstandelingen overvallen uit. Tenslotte deden zij ook een aanval op het stadhuis, waar de communistische ge meenteraad in spoedzitting bijeengekomen was. Uit Tibet komen thans opnieuw berichten over opstandige bewe gingen tegen het bewind van com munistisch China. Enige tijd gele den maakten berichten in de Indische pers reeds melding van de activiteiten van stammen in noord-oostelijk Tibet, die o.m. een Chinees garnizoen van 850 man zouden hebben uitgemoord. In Darjeeling (Indië) zijn nu leiders van een Tibetaanse verzetsbewe ging aangekomen, die melden, dat de Chinese communisten de pro vinciehoofdstad Litang in oostelijk Tibet hebben gebombardeerd om een „golf van verzet" in die stre ken neer te slaan. Zowel aan Chi nese als aan Tibetaanse zijde zou den zware verliezen zijn geleden. Vanwege H.M. de Koningin en Z.K.H. de Prins der Nederlanden wordt de volgende mededeling verstrekt: „De wijze, waarop men in den vreemde het toelaatbaar heeft geoor deeld in het openbaar ons gezinsleven en de verhoudingen in onze naaste omgeving te belichten, heeft ons beiden teleurgesteld en gegriefd. Wij achten een onderzoek naar de omstandigheden, die hiertoe hebben kunnen leiden, gewenst. Het is ons een voldoenning prof. dr. L. J. M. Beel, prof. mr. F. b. Gerbrandy en jhr. mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer bereid te hebben gevonden dit onderzoek in te stellen en ons van raad te dienen. Juliana Bernhard." 11iiu Jee nUKKIO ocfcteijw Wij! Ledertex jasjes in kleuren 47.50 Hogere temperaturen 19.75 7.90 39.75 19.75 19.75 it Kampervest 1 - Haarlem Naar wij uit vakkringen ver nemen, zullen de prijzen van sommige soorten koffie met ingang van vandaag verhoogd worden tengevolge van de stijging der grondstoffen. Het pakje van ƒ2.38 zal 20 cent in prijs stijgen en dat van 2.08 met 10 cent. Het pakje van 1.72 zal echter niet in prijs worden verhoogd. BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Ilmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 3. W. Boerrigter en Mr W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. Run en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren ABONNEMENTSPRI3S 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. FELLE BLOEDIGE OPSTAND IN POSEN De communistische machthebbers brachten soldaten en tanks tegen de opstandelingen in het geweer, waarop de betogers zicli terugtrokken achter barricades, die snel werden opge worpen. Tal van zakenlieden uit het Westen waren getuigen van de revolte, omdat in Posen een internationale jaarbeurs wordt gehouden. Hierdoor was het nieuws vrij snel in het Westen bekend. Padio-Warschau beeft er inmiddels ook melding van gemaakt en daarbij verklaard, dat de orde hersteld was en de opruiers streng gestraft zullen worden. Bij de onderdrukking van de opstand Waren „doden gevallen", aldus deelde de Poolse radio mede. Alle verbindingen met Posen zijn in middels verbroken en de toegangen tot de stad zijn afgezet, zodat op het ogenblik niet kan worden nagegaan in hoeverre de opstand inderdaad is onderdrukt. De Poolse premier, Jozef Cyrankievic, heeft zich naar Posen begeven om persoonlijk de situatie in ogenschouw te nemen. Men gelooft dat de opstand is uitgebroken tengevolge van de slechte economische toestand en de moeilijke levensomstandigheden van de arbeiders. Het orgaan van de Poolse communistische partij, dat van daag eveneens melding van de betogingen maakt, geeft toe dat de econo mische toestand verre van rooskleurig is en dat vele klachten van de ar beiders gerechtvaardigd zijn. Men krijgt eveneens de indruk dat de op stand goed georganiseerd is. In een officieel Pools communiqué wordt ge zegd dat de demonstraties het werk zijn van „imperialistische agenten en de reactionaire ondergrondse", en dat het geen toeval is dat zij op touw Waren gezet juist nu er in Posen een internationale jaarbeurs wordt ge houden. De algemene staking die gistermor gen om acht uur in Posen was uit gebroken kreeg al vrij spoedig het ka rakter van een revolte tegen het com munistisch regiem. Vrijwel de gehele bevolking van de 300.000 zielen tellen de stad sloot zich aan bij de tien duizenden betogende arbeiders, die door de straten trokken en „brood" eisten en protesteerden tegen de aan wezigheid van Russische troepen m Polen. Met uitzondering van enkele bakkerijen en zuivelwinkels waren al le winkels in de stad gesloten. Volgens de Westduitse ooggetuigen •tond de politie eerst werkeloos toe te Kijken toen de arbeiders en masse door he straten trokken en om „brood" Schreeuwden. Toen de betogingen ech ter een gewelddadige wending namen en de demonstranten het verkeer lam- 'egden door auto's midden op straat te werpen, opende de politie het vuur op de betogers. Inmid dels waren tanks in de straten van de stad verschenen en toen grote me nigten de gevangenis en andere open bare gebouwen begonnen te bestormen, vuurden de tanks op de mensen. raar weke hard werken w vroeger WÊM J0r geologen voor nodig waren, kan eze X)q 3 thans in enkele uren uit- ö°mst brengen. Dit (Engelse) vliegen- laboratorium ndt impulsen uit, e door Ie aarde teruggekaatst worden door de apparatuur in het toestel en in een bomvormige „vogel", die ter een T50 meter lange lijn er ach- aan wordt gesleept worden op- te~ay}9en- Een filmcamera neemt het de waarover gevlogen wordt, op *1isrTn cp' zodat men na de vlucht ft stl0 alle gegevens kan bestuderen. hoo ^an9e pijp achter het vliegtuig be den (0' de „opname-apparatuur" bsarachter ziet men de om het toestel en gebouwde antenne, die de impul sen uitzendt. Tot de verbijsterde buitenlanders schreeuwden de betogers keer op keer: „Dit is onze revolutie" en „Vertel de wereld, wat wjj doen. Wij willen de Russen uit het land hebben. Wij willen een beter leven. Wij willen brood". Straten en pleinen lagen bezaaid met verscheurde rode vlaggen en commu nistische spandoeken, terwijl op som mige punten grote stapels documenten door de woedende betogers in brand gestoken werden. Het gehele verloop van de onlusten en betogingen vertoonde een grote overeenkomst met de 17de juni-revolte in Oost-Berlijn in 1953. Die revolte be gon ook met een protestmars van on tevreden arbeiders, maar sloeg al gauw om in felle betogingen, die naar tal van andere grote Oostduitse steden oversloegen en pas na enkele dagen door Russische troepen met behulp van tanks onderdrukt konden worden. Com munistische functionarissen, die zich tegen de Poolse betogers wilden ver zetten, werden afgerost. Volgens som mige ooggetuigen zouden zich in de nu Poolse havenstad Stettin soortgelijke relletjes voorgedaan hebben. Het Poolse persbureau .Pap' heeft gisteravond het volgende communiqué in het Engels uitgegeven: „In de stad Poznan hebben zich van daag ernstige ongeregeldheden voor gedaan. Al enige tijd zijn imperialis tische agenten en reactionairen onder gronds bezig met pogingen om de eco nomische moeilijkheden en grieven in zekere ondernemingen te Poznan te gebruiken om uitbarstingen tegen de volksmacht uit te lokken. Het is niet toevallig, dat de vijand juist Poznan als het toneel van provocatie heeft uitge kozen op een tijdstip, dat de interna tionale jaarbeurs daar wordt gehou den. De bedoeling was, een schaduw op de goede naam van de volksrepubliek Polen te werpen en de bevordering van onze vreedzame internationale sa menwerking te belemmeren. De agenten van de vijand zijn er vandaag in geslaagd, straatrelletjes uit te lokken. Zekere openbare gebouwen werden aangevallen en dit leidde er toe, dat er slachtoffers zijn gevallen. Vertrouwend op het verantwoordelijke deel van de arbeidersklasse zijn de autoriteiten de toestand meester gewor den en zij hebben de orde in de stad hersteld. Vertegenwoordigers van de regering en van het centrale comité van de Poolse arbeiderspartij zijn met premier Jozef Cyrankiewicz, naar het toneel van de ongeregeldheden vertrok ken." Volgens nog nagekomen berichten van ooggetuigen stond de opstand van de Poolse arbeiders in Posen onder leiding van de ondergrondse verzets beweging. Voormannen van de verzets beweging haaiden op hetzelfde ogen blik uit verschillende schuilplaatsen houderden zware en lichte wapens te voorschijn, die aan de arbeiders wer den uitgedeeld. De ondergrondse strij ders bleken tevens de beschikking te hebben over trucks, waarop zij zich snel konden verplaatsen. Volgens nog weer andere ooggetuigen wisten de opstandelingen tenminste zes tanks op de regeringstroepen (e veroveren. Ze gebruikten deze nadien tegen de troe pen. Volgens onbevestigde rapporten heeft de ondergrondse gisteren het hoofd van de geheime politie in Posen bij een aanval op het hoofdbureau van politie gedood. Westberlijnse bladen melden, dat de opstand ook naar andere steden in Polen is overgeslagen. Genoemd wor den Gdingef, Allenstein, Stettin en Dantzig. Berlijnse bladen melden vandaag, dat woensdagavond 198 leiders van ar beiders zijn gearresteerd wegens het voorbereiden van de staking. De sneltrein uit Warschau kwam van morgen anderhalf uur te laat in Oost- Berlijn aan. De coupé's die gereser veerd waren voor bezoekers van de jaarbeurs in Posen, waren vrijwel leeg. De aankomst van de „Blauwe Expres" van Moskou naar Berlijn is voor onbe paalde tijd vertraagd. Men gelooft dat de trein, die normaal Posen passeert, omgeleid wordt. Hét station van Posen zou door militairen en tanks herme tisch afgesloten zijn. De weg van Tsjamdo, in de Chinese provincie Sikang, naar Lhasa, de hoofd stad van Tibet, zou als gevolg van de aanvallen van de inwoners van noorde lijk Tibet niet meer gebruikt kunnen worden. De Chinezen hebben de Dalai Lama, die zich praktisch als hun ge vangene kan beschouwen, gevraagd zijn geestelijke invloed te gebruiken om een einde aan de strijd te maken. De Ti- betanen zouden ontevreden zijn over de zware belastingen, inmenging van de Chinezen in het godsdienstonderwijs aan de jeugd en over drastische land hervormingen. De opstand zou zich over acht Tibetaanse provincies hebben uit gebreid. (Reuter-UP). Deze acht provincies grenzen allemaal aa communistisch China. De opstande lingen zouden er daar in geslaagd zijn de Chinese communisten tot de aftocht te dwingen. De Tibetaanse monniken zouden door de religieuze autoriteiten ontheven zijn van hun eed om niet te doden, zodat zij aan de opstand kunnen deelnemen. Maarschalk Lioe Pei Sjeng, bevelheb ber van de communistische troepen in Zuid-West-China, heeft versterkingen naar de opstandige provincies gezonden, doch zonder resultaat. De bevelhebber van het Tibetaanse leger, generaal Sa- wang Rasjad, reist nu op verzoek van de Chinezen door het opstandige gebied om te proberen de opstandelingen over te halen de wapens neer te leggen. (Reuter-UP) Een Amerikaan, die met zijn echtge note uit Posen aan deze zijde van het IJzeren Gordijn is teruggekeerd, heeft een ooggetuige verslag gegeven van zijn ervaringen. Hjj verzocht evenwel uitdrukkelijk zijn naam niet te noemen, omdat hij familieleden heeft wonen in Polen. „Wij kwamen gistermorgen uit het noorden met onze auto in de buurt van Posen en wij waren nog ongeveer 20 km van de stad verwijderd, toen een oude boerenvrouw ons de raad gaf, niet ver der te rijden. „Ik zou niet naar Posen gaan als ik u was. Er is iets niet in orde: de trams rijden niet...." zei het vrouwtje. Maar wij reden toch door en aan de zuidelijke zijde van de stad vroegen wij naar een hotel, waar w;j de nacht wilden doorbrengen. Men gaf ons de richting aan, maar wij moesten verscheidene omwegen maken om bij het hotel te komen. Op tal van plaatsen waren de straten opengebroken en stonden hon derden mensen dwars op de weg. Toen wij het centrum van de stad naderden, zagen wij grote rookwolken boven de huizen uitkomen. We waren er ook tot viermaal toe getuige van hoe grote menigten regeringsgebouwen in brand staken. Wij vroegen een man, wat er aan de hand was. Hij antwoordde: „Er is een revolutie uitgebroken. Er zijn veel doden. De gevangenissen zijn be stormd, de gevangenen zijn bevrijd en de archieven zijn verbrand Wij namen dat met een korreltje zout, maar spoedig beseften wij dat de man niet had overdreven. Op een bepaald punt in het centrum reden wij bijna tegen een Russische tank op, die dwars over de weg stond en juist een menigte had uiteengedreven. Op dat ogenblik hoorden wij ergens in de buurt geweervuur. Minstens vijf tien minuten achtereen werd er gescho ten, zonder onderbreking. Toen de Amerikanen zich bij een re geringsbureau in het centrum meldden voor bepaalde papieren, werden zij door een doodsbenauwde ambtenaar bijna om de hals gevlogen. De man zag in de Amerikaanse wagen voor de deur een zekere weg naar de buitenwereld. Maar de Amerikanen weigerden, hem mee te nemen. „Tal van mensen ontvluchtten de stad. Nadat wü Posen weer hadden ver laten, zagen wü op ongeveer 25 km. van de stad een klein café dat stampvol was van de vluchtelingen. „Overal waar ik was in Polen," aldus besloot de Ame rikaan zijn relaas, „ontmoette ik een geest van verzet tegen het communis tisch regiem. Zonder een blad voor de mond te nemen vertelden de mensen mU van hun haat voor de Russen en de communisten. Een man vertelde me: „Wij leven in een gevangenis. Zo kan het niet voortgaan De Britse ambassadeur in Warschau, die gisteren per vliegtuig van Warschau naar Posen onderweg was voor de jaar beurs. is weer in de Poolse hoofdstad teruggekeerd. De Poolse machine waar mee de ambassadeur reisde, keerde hal verwege de route terug naar Warschau. President Eisenhower, die onlangs werd geopereerd, is herstellende en zal eerstdaags het Walter-Reed-ziekenhuis mogen verlaten. De foto toont de president en mevrouw Eisenhower voor het raam van het ziekenhuis. iiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiUiiiiiiiiiiiimiiiiiii De Westberlijnse „Telegraf" maakt in een bericht uit Helsinki melding van „verzetsactiviteit" tegen het communis me in Estland, Letland en Lithauen. In dit bericht wordt gezegd, dat de parti- sanen radio Riga twee etmalen bezet hebben gehouden en dat talrijke andere verzetsacties hebben plaats gevonden, het bericht werd toegeschreven aan vluchtelingen die uit de drie door de Russen bezette Baltische Staten gear riveerd zijn. Volgens de „Telegraf" zijn afdelingen van de 11-de Russische pant serbrigade gezonden naar Jakobstadt, Friedrichstadt en de bergstreek van Letland, dat het centrum van de parti- sanenactiviteit is. Aavertentls BARIFLJ0RISSTR. HAARLEM- TEL. 13439 IIKI). B01S1R..48 A DAM - TEL. 717167 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Aanvankelijk zwaar bewolkt met plaatselijk enige regen, morgen ook perioden met zonneschijn. Overwe gend matige zuid-westelijke wind. Hogere temperaturen. Zon; 4.25-21.05 Maan: 23.44-12.13 Advertentie bromfietsjacks voor heren, geheel gevoerd DENIM SPIJKERBROEKEN voor dames en heren imit. SUÈDE JASJES EN JACKS voor dames en heren Dubb. poplin DAMESREGENJASSEN in moderne kleuren, fraaie modellen ANORAKS water- en winddicht Bezoekt onze kampeerafdeling Naar wij van de meest bevoegde zijde vernemen heeft prof. dr. L. J. M. Beel in verband met bovenstaand tot hem ge richt verzoek aan H.M. de Koningin ver zocht het door hem reeds aangeboden ontslag op 7 juli te aanvaarden. Prof. mr. P. S. Gerbrandy deelt mede, dat hij zijn Kamerlidmaatschap op dezelfde grond niet zal aanvaarden. Van de heer mr. A. W. L. Tjarda van Starkenborgh Sta chouwer is reeds medegedeeld dat hij ontslag heeft gevraagd uit de door hem beklede openbare functie. Met ingang van 1 juli wordt, bij uitvoer van geschenk- en toeristen zendingen, de gewichtslimiet voor kof fie verhoogd van 1 kg tot 5 kg. Voor het artikel koffie geldt derhalve dan dezelfde gewichtsgrens als voor de overige levens en genotmiddelen, al dus deelt de centrale dienst voor in- en uitvoer ons mede. Katshoek zal als het Rotterdamse helikopterterrein gehandhaafd blijven. De luchthaven Rotterdam in aanleg is voor wat de helikoptervluchten van de Sabena betreft niet in het geding. De Sabena is zeer tevreden met het ter rein, dat in het centrum van Rotterdam is gelegen. Aan Belgische zijde bestaan in een vergevorderd stadium plannen om ook een directe helikopterverbin ding tot stand te brengen tussen Rot terdam en Parijs. Voor deze dienst zal gebruik worden gemaakt van grotere helikopters, die twaalf personen kunnen Vervoeren. Wanneer deze luchtlijn zal worden geopend is nog niet bekend. Wellicht zal dit in 1957 zijn. Voor de tweede maal na de dood van Stalin is er een opstand uitgebroken in een satelliet staat van Moskou. Opnieuw geeft een onderdrukte natie uiting aan ernstige grieven tegen het rode bewind, op nieuw geeft een geknecht en verne derd volk te kennen niets te willen weten van de communistische heils leer. In 1953 waren het de Oost-Ber- lijners en Oost-Duitsers die in ver zet kwamen tegen de rode dictatuur. Een politieke koerswijziging van Mos kou ten aanzien van Oost-Duitsland had toen het klimaat geschapen dat het uitbreken van ernstige onlusten mogelijk maakte. De druk op de Oost-Duitsers was namelijk wat ver zacht. Zo is eveneens onlangs in Po len de druk op het volk enigszins verminderd, waardoor ook in dit ge val een sfeer ontstond waarin de hui dige opstand kon opvlammen uit de reeds lang smeulende ontevredenheid. De opzienbarende rede die Khroesjt- sjev in februari in Moskou heeft ge houden, een rede die een nieuwe com munistische politiek inluidde, heeft uiteraard de Poolse marionetten-re gering in ernstige moeilijkheden ge bracht. Premier Cyrankiewicz zag zich genoodzaakt te verklaren, dat men terug zou keren tot de leer van Lenin. Hij beloofde politieke hervormingen te zullen doorvoeren en de sociale toestanden te zullen verbeteren. Er werd een amnestie afgekondigd voor een grote groep politieke gevange nen, het apparaat van de geheime staatspolitie werd „gezuiverd", de re gering werd gewijzigden in het parlement werd voor het eerst enige vrijheid van spreken toegestaan. Er werden ook hogere lonen toegezegd, maar vóór de overheid deze belofte ook maar enigermate heeft kunnen honoreren braken de huidige onge regeldheden uit. Ongeregeldheden waarin de leuze klonk: „Wij willen meer brood". Dat gebrek aan „brood" is de onmiddellijke aanleiding tot de opstand geweest. De oorzaak ligt ech ter veel dieper. Er is iets dat de Polen oneindig veel meer missen dan „brood". Zij missen de vrijheid. Een vrij heid die hun in 1939 ontnomen werd, Een vrijheid die hun ook niet gegund werd, toen de Russen de Duitse troe pen in maart 1945 verdreven hadden. In plaats van onder het juk van Ber lijn kwamen de Polen onder het juk van Moskou. Het Kremlin gaf ver volgens het bestuur over deze satel lietstaat in handen van lieden die getrouw de instructies uitvoerden van de leiders in de Sovjet-Unie. Polen is een land met een over wegend katholieke bevolking en daarom gaat het lot van deze natie ons katholieken uiteraard bijzonder ter harte. Nog in het begin van dit jaar heeft de H. Vader in een brief aan het Poolse episcopaat uiting ge geven aan zijn diepe bezorgdheid over de vervolging van de Kerk door de communistische regering van Warschau. De Paus sprak toen de hoop uit, dat „onder de hemelse be scherming van Maria, voor Polen, na de dagen vol storm en duisternis, het gulden licht van een gelukkig tijd perk en van blijvende glorie opnieuw zou gaan schijnen." De huidige opstand in Polen her innert ons aan een andere Poolse op stand. Die welke in 1944 in Warschau uitbrak. Een opstand tegen de Duit se bezetter, die ongetwijfeld met suc ces beëindigd had kunnen zijn, als de Russen de Poolse verzetsstrijders niet opzettelijk in de steek hadden gelaten. Aan deze Russische handel wijze die Churchill in zijn memoi res „Het verraad van Warschau" noemt was uiteraard vooral Stalin schuldig. Maar mede verantwoorde lijk voor dit verraad was een man die nu aan de ontluistering van Sta lin meedoet en die momenteel de schijn wil wekken het met de Polen goed voor te hebben. Het is: Maar schalk Boelganin, de tegenwoordige premier van de Sovjet-Unie. Uit de opstand die nu in Polen gaande is blijkt, dat het geduld van dit getarte volk ten einde loopt. Op de inlossing van de schone beloften van de communistische premier heb ben de opstandelingen niet langer willen wachten. Zij hebben zich met geweld verzet tegen de tyranme van een stelsel dat zich slechts met tyran- nie kan handhaven. Het bericht, dat de regering zich ernstig gaat bemoeien met de ver huur van vakantiebussen, zal door menigeen met voldoening zijn ge lezen. Tegelijk echter zullen velen hun voldoening met een bijsmaak je genoten hebben, want het ingrij pen van de regering is een soort motie van wantrouwen tegen een soort autobus-ondernemers. Zou de regering de zaken op hun beloop laten, dan zouden er meer onge lukken te vrezen zijn. Dat is onge veer de strekking van het besluit der regering, die hiermede nogal realistisch te kennen geeft, dat er lichtzinnige, om niet te zeggen mis dadige lieden bestaan, die om gel delijk gewin de jeugdige levens in gevaar brengen en een vakantie- uitstapje tot een uitvaart maken. Aangezien er zulke ondernemende lieden zijn, moeten we het voorne men van het ministerie van Ver keer en Waterstaat toejuichen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1