Nu ook Kurt Nielsen door jongere uitgeschakeld Beverley fleitz blijft favoriete Eenheid van Duitsland is Ruslands eigen belang Lacoste beschuldigt Egypte Premiers van het Gemenebest in Londen bijeen (St <c .vfV W:%r ér n m ii» litiilJBil Assen vreest voor het eerst sinds 1939 weer regen op T.T. Pellenaars' beslissingen zetten West-Rrabant op stelten geheel Vijfde S-L-S-rit in slechte weersomstandigheden gestart De reputatie van Wimbledon Vliegtuig boven Bonn ontploft Om de Europese voetbalbeker Nieuwe 8-cilinder Guzzïs op de baan Pastoor O omen: Wij willen zo g raag juichen voor Wout èn Wim (scheepvaartberichtbn) 84 debutanten onder deelnemers 1. VRIJDAG 29 JUNI 1956 PAGINA 7 Rusland wint schaak wedstrijd tegen Zuid-SIavië Fanigio breekt ronde record! te Reims Von Brentano: i li Mi v Real Madrid toegelaten Minder inschrijvingen voor Vierdaagse Europees kampioen schap driebanden Wim van Est hoort in de Tour -s r in' MARKTBERICHTEN Onder de „Wimbledonreuzen" is ook ,r> de derde ronde een slachtoffer ge tallen. Deze keer was het de beurt van *g>rt Nielsen om geëlimineerd te wor den. De Deen die in de laatste drie Jaren tweemaal tot in de finale was doorgedrongen. De 24-jarige Chileense aampioen. Luis Ayala was de man die ■voor deze verrassing zorgde. Hg ver sloeg Nielsen met 57, 6t, 57, 64. Nadat in de vorige ronden reeds drie andere geplaatste spelers zijn uitgescha keld, Drobny, Patty en Davidson, blij ven er nog maar vier over voor de kwartfinales n.l. de Australische favo rieten Lew Hoad en Ken Rosewall, de Amerikaan en oud-Wimbledonkampioen Yie Seixas en zijn landgenoot Hamilton Richardson. Met uitzondering van Hoad moesten zij allen in de derde ron de hard vechten om zich voor de kwart- e'ndstryden te plaatsen. In de partij Nielsen-Ayala gaven bei de spelers elkaar weinig toe. De party Vvas zelfs zo uitgebalanceerd, dat de overwinning even goed bij de Deen te recht had kunnen komen. De eerste Woorden van Ayala, na zijn twee uur 'enge strijd, waren dan ook „Ik ben Verschrikkeiyk moe". De Chileen is in de laatste twee jaar verrassend snel haar voren geltomen en hij moet thans hij de beste 12 spelers van de wereld genoemd worden. Overigens zal de reputatie van Wim bledon, dat deze kampioenschappen het best georganiseerd zün van alle inter nationale tennisevenementen, door de Deen Nielsen wel bestreden worden. In zijn partij tegen Ayala, waarin hij werd Uitgeschakeld, werden verschillende twijfelachtige lijnbeslissingen genomen, terwül er bovendien af en toe verwar- hing ontstond over nieuwe ballen. Zo verordende de umpire bijv. in de te set nieuwe ballen, maar Nielsen Wees hem erop, dat dit niet verplicht Was. En de nieuwe ballen werden weer De schaakwedstrijd Zuid-SIaviëRus land is door het Russische team ge- Wonnen met 38—26 punten. De uitslagen van de laatste ronde luiden: Smyslov (Rusland)Sjurasevic (Z.-Sl.) 10; Matanovic (Z.-Sl.)—Bo- leslavski (Rush) VzVi; Pirc (Z.-Sl.)— Korchnoy (Rusl'A(4; Taimanov (R.) Karaklajic (Z.-Sl.) Vz; Petrosian (R.)—Ivkov (Z.-Sl.) H—Rabar (Z.- Sl.)—Geiler <R.) Milic (Z.-Sl.) Averbach (R) Va; Simagin (R.) Gligoric (Z.-Sl.) VaVa. De coureur Juan Manuel Fangio heeft driemaal achtereen het ronderecord ge broken op het circuit van Gueux bij Reims waar zondag de grote prijs van de Franse automobielclub zal worden verreden. De beste tijd die hij met zijn Ferrari maakte bedroeg 2 min. 23,3 sec., het geen neerkomt op een gemiddelde snel heid van 208,57 km/uur. In een formele verklaring over het buitenlandse beleid, die door de West- duitsc minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, gisteren in de bondsdag Werd voorgelezen, heeft de Westduitse hegering een beroep op de Sovjet-Unie Retlaan om te erkennen dat het in haar eigen belang is Duitsiands eenheid te accepteren. „De Russische regering •boet aan het verstand, gebracht wor sen, dat indien zü in gebreke blijft met bo hereniging van Duitsland in te stem- bien, zü zich de vijandigheid van het kehele Duitse volk op de hals zal ha- 'w, aldus Von Brentano. In de verklaring welke Von Brentano Voorlas, en waarvoor hy twee uur nodig "ad, wordt ook gemeld dat de West- duitse regering een nota voorbereidt, die gericht zal worden aan de drie westelijke mogendheden en de Sovjet- Unie. In de nota zullen de Grote Vier bf aan herinnerd worden, dat zij ge- ?ameniyk verantwoordeiyk zijn voor Duitsiands hereniging. Vandaag zal baar aanleiding van de verklaring een ?ebat over het buitenlands beleid in de worden gehouden. ..(UP) De Franse minister-president in Al- 5 *ps, Lacoste, heeft Egypte er gister- 'ond van oeschuldigd, de aanstoker 11 de opstand in Algiers te zijn. In een felle en bittere rede In het realistische partijcongres te Lille ver- in®arde Lacoste, dat de opstand ge- en P'reerd is door de Arabische Liga tij-bar leiding van Egypte en de Egyp- Ar»i,p militaire Junta, die poogt, een Po» lsch imperialisme in het leven te ePen. (UP) Is^bBritse Gloster-Meteor straaljager Ven 'Jtermiddag op geringe hoogte bo- *eVel Westduitse hoofdstad. Bonn, on kel,.., 800 meter van het parlements- [eaenuW. ontploft. De drie bemannings- het J*. *°nden met hun valschermen ea hijkl v'eriaten. Twee van hen heb- "^felop neerkomen verwondingen *tuk°k°b de in het rond vliegende wrak- zijn verscheidene gebouwen, ®Schkj- r de Britse ambassade, licht d'gd. Een burger liep lichte ver ier tln?on °P- £en vleugel van de Me- ®Up h? een vrachtauto, doch de chauf- Dle«t ongedeerd. opgehaald en de oude teruggebracht. Dit incident miste zün uitwerking niet op Ayala, die moest serveren en die, daar zijn concentratie verbroken was, de game verloor, hetgeen hem de set kost te. En later, weer op een beslissend moment, toen Nielsen de service moest overgeven aan Ayala. moesten weer nieuwe ballen komen. Maar de doos was leeg. Het spel werd onderbroken en terwijl de Deen zijn sweater aantrok werd een ballenjongen weggestuurd om een nieuwe voorraad te halen. Van degenen, die in vorige ronden de geplaatste spelers elimineerden wer den Krishnan en Wilson nu zelf versla gen. De Brit Bobby Wilson, die Patty uit het toernooi deed verdwijnen, werd in straight sets uitgeschakeld door de Australische linkshandige speler Neale Fraser, terwijl Krishnan, de overwin naar van Drobny, door Mal Anderson, eveneens een lid van het Australische team, werd verslagen Alleen Cooper, die Davidson elimineerde, kon zich in deze ronde handhaven. Van het viertal geplaatste spelers, dat overging naar de kwart finale, had Hoad weinig moeite met Johnny Fleitz, de echtgenoot van Beverley Fleitz, een van de favorieten voor de damestitel. Rosewall daarentegen moest zijn gehe le repertoire van slagen afwerken om de Italiaan Siroia de baas te blyven. Vic Seixas verloor de eerste set tegen zijn landgenoot Herb Flam, maar door zijn hardere service en volley behaal de hy in de vierde set de zege met 108. Richardson tenslotte, die tegen de gebaarde en linkshandige Torben Ulrich uitkwam, had eveneens een set van 18 games nodig om de overwinning te behalen (64, 108, 63). By de dames startte Althéa Gibson, als nummer drie geplaatst, moeilyk te gen de Britse Ann Shilcock. Deze party voor de derde ronde werd op het cen- trecourt gespeeld. De Amerikaanse, die dit jaar de Italiaanse en de Franse titel behaalde, was zo nerveus dat zy bij haar openingsservice geen bal goed kon plaatsen. Ann Shilcock won de eer ste set dan ook met 64, maar daarna nam Althéa Gibson het initiatief over. Zü toonde toen haar werkelyke kracht en beide volgende sets waren voor haar. Uitslagen HEREN ENKELSPEL Derde ronde: Hoad (Austr.) versl. Fleitz (Ver. St.) 6—3, 6—2, 6—0; Larsen (Ver. St.) versl. Brichant (B.) 63, 63, 61; Rosewall (Austr.) versl, Siroia (It.) 7—5, 6—4, 9—7; Seixas (Ver. St.) versl. Flam (Ver. St.) 46, 61, 6—1, 10—8; Segal (Z. Afrika) versl. Marshall (Austr.) 6—0, 62, 2220; Anderson (Austr.) versl. Krishnan (India) 64, 6—4, 6—1; Howe (Austr.) versl. Emerson (Austr.) 62, 26, 61, 64; Ayala (Chili) versl. Nielsen (Dene marken) 57, 64, 64, 57, 64; Morris (V.S.) versl. Kipping (G.B.) 6 4, 75, 97; Pietrangeli (Italië) versl. Stockenberg (Zweden) 9—7, 64, 64; Schmidt (Zweden) versl. Gimeno (Span je) 46, 63, 61, 64; Fraser (Aus tralië) versl. Wilson (G.B.) 86, 75, 63; Cooper (Australië) versl. Black (Rhodesia) 6—2, 4—6, 6—1, 4—6, 9—7; O'Brien (Australië) versl. Perry (V.S.) 6—2, 68, 86, 26, 6—4. DAMES ENKELSPEL Derde ronde: Angela Buxton (G.B.) versl., mevr. L. Gram Andersen (Dene marken) 63, 62; Althéa Gibson (V. 5.) versl. Ann Shilcock (G.B.) 46, 6 2, 61; mevr. Beverley Fleitz (V.S.) versl. mej. C. Hoahing (G.B.) 61, 6 3; Angela Mortimer (G.B.) versl. Dar- lene Hard (V.S.) 63, 7—5; Louise Brough (V.S.) versl. mej. J. Middle- ton (G.B.) 6—0, 6—4; Shirley Fry (V. S.) versl. mevr. H. Brewer (Bermuda) 63, 64; Shirley Bloomer (G.B.) versl. mevr. E. Pratt (V.S.) 46, 62, 8—6. HEREN DUBBELSPEL Tweede ronde: Richardson en Seixas (V.S.) versl. Becker en Davies (G.B.) 6—3. 6—2, 8—6; Krishnan en Kumar (India) versl. Segal (Z. Afrika) en Ste wart (V.S.) 4—6, 6—3, 7—5, 6—4; Hoad en Rosewall (Austr.) versl. Nielsen en Ulrich (Denemarken) 64, 63, 62; Ayala (Chili) en Davidson (Zweden) versl. Ward en Warwick (G.B.) 61, 61, 64; Giammalva en Shea (V.S.) versl. Holmberg en Mackay (V.S.) 6 0, 36, 9—7, 63; Howe (Austr.) en Larsen (V.S.) versl. Bergamo en Fach- nl (Italië) 6—3, 3—6, 6—0, 6—3. De party uit de eerste ronde, welke woens dag wegens de invallende duisternis werd afgebroken, tussen Bulmer en Ward (G.B.) en Mc G. Boden en Hackett is door het Engelse paar ge wonnen met 86, 86, 46, 63 Barrett en Paish (G.B.) versl. Parma (Tsj. SI.) en Peten (Belg.) 46, 61, 62, 63; Forbes en Vermaak (Z. Afrika) versl. Bulmer en Ward (G.B.) 63, 62, 63. GEMENGD DUBBELSPEL Eerste ronde: Candy (Austr.) en mevr. Davidson (V.S.) versl. Sjowall en mej. A. Winther (Noorw.) 64, 62; Becker en mej. M. Craig Smith (G.B.) versl. Bartroll en mej. P. Barril (Spanje) 6—4, 6—2. DAMES DUBBELSPEL Ann Buxton (G.B.) en Althéa Gibson (V.S.) versl. mej. V. Puzejova (Tsj. SI.) en mej. A. Winther (Noorw.) 61, 61; Beverley Fleitz en Darlene Hard (V.S.) versl. mevr. R. Panton en mevr. A. Thomas (G.B.) 6—0, 6—3. ^v; Agaten. >- v*\ De premiers van het Britse Gemenebest confereren op het ogenblik in Londen. V. I. n. r. ziet men hier: Solomon Bandaranaike (Ceylon), Pandit Nehru (Indië), Holland (Nieuw-Zeeland), Saint Laurent (Ca nada), Eden (Groot-Brittannië)Menzies (Australië), Strydom (Zuid- Afrika), Mohammed Ali (Pakistan) en Lord Halvern (Rhodesia en Nyasaland). Ook de kampioen van Duitsland, Bo- russia uit Dortmund, zal komend sei zoen deelnemen aan de competitie om de Europese voetbalbeker. Tot nu toe hebben 20 nationale voetbalbonden een ploeg ingeschreven. De volgende clubs zyn aangemeld: Manchester United (Engeland), Glasgow Rangers (Schot land), Norrkoeping (Zweden), Aarhus (Denemarken), de kampioen van Nederland, Anderlecht (België) Spora (Luxemburg), Nice (Frankryk), Grasshoppers (Zwitserland), Rapid (Oostenryk), Sloven Presburg (Tsjecho-Slowakye)Honved (Honga rije), Rode Ster (Zd Slavië), de kam pioen van Roemenië, de kampioen van Bulgarije de kampioen van Oost Duits land, F.C.Porto (Portugal), Atletico Bilbao (Spanje), Fiorentina (Italië), en Borussia (Dortmund) (Duitsland). In een vergadering van de Europese Voetbal Unie deelde sir George Graham (Schotland) mede dat Real Madrid, de club die houder is van de beker maar die in dit seizoen geen kampioen van Spanje is geworden, gevraagd heeft om toestemming om aan de competitie mee te doen. Hiervoor zou een kleine regle- mentswüziging nodig zyn, die tevens zou voorzien in het houden van een voor ronde. Het aantal inschrijvingen was namelyk zo groot dat hiertoe moest wor den overgegaan. Later werd inderdaad besloten, Real Madrid toe te laten. De loting voor de eerste voorronden had tot resultaat dat de kampioen van Nederland vrygesteld werd van voor- wedstrüden. Bü het secretariaat van de Neder- landsche Bond voor Lichameiyke Opvoe ding, die voor 24 tot en met 27 juli de vierdaagse afstandmarsen te Nijmegen organiseert, zijn bijna 7000 inschrijvin gen van deelnemers en deelneemsters binnengekomen. België zal waarschijn- iyk worden vertegenwoordigd door drie groepen. Ook Noren, Engelse militairen van de British Army on Rhine en een groep uit Israël hebben zich aangemeld, van de groep Israëliërs uit Tel Aviv maakt onder meer kolonel Nishry, mili tair attaché van Israël in Pariis, deel uit. De nominatieve inschryving sluit zon dag 1 juli. Verleden jaar gingen de eerste dag 10557 'opers op pad en behaalden 10.330 wandelaars het Vierdaagsekruis. Op de eerste dag van het toernooi om het Europees kampioenschap drieban den, waaraan onze landgenoot Popeyus deelneemt, won de titelhouder Vinger- hoedt (België) van zijn landgenoot Fau- connier met 50 tegen 24 caramboles in 52 beurten. De Duitser Tiedtke versloeg de Por tugees Pinenta met 50 tegen 38 caram boles in 74 beurten en de Spanjaard Ventura overwon de Duitser Rudolp met 50 tegen 40 caramboles in 63 beurten. Na de tweede ronde hadden Vinger- hoedt, Ventura en Popeyus ieder 4 pnt, Tiedtke en Rudolph 2 pnt. en Scherz, Pimentai en Fauconnier 0 pnt. Een somber, grauw wolkendek, dat de organisatoren van tie grote pry's van Nederland van de KNMV zorgen baar de, is woensdagnacht boven de Drentse heide dicht getrokken. Donderdagmor gen vielen de eerste regendruppels, net toen de training in de halve literklasse begon en sindsdien is het bijna niet meer droog geweest. Het jaax 1956 schijnt een periode te gaan alsluiten. waarin men gewoon was te zeggen: „Op de dag van de TT is het mooi weer". De laatste keer, dat het op de wedstrijddag regen de, dateerde immers van 1939. Bijna werd het gewoonte, zyn eerste vakan tiedag vast te stellen op de datum van „Assen". Trouwe bezoekers van dit evenement herinneren zich nog wel de grote hitte van 1947, toen alle dranken in recordtijd uitverkocht waren en de boeren in de omtrek voor een glas water grif een gulden konden beuren. Als de voortekenen n'et bedriegen, zal ditmaal hete soep opgeld doen. Het slechte weer van donderdag is 's middags en 's avonds van invloed ge weest op de trainingstüden. De race monsters wierpen nevelachtige water- gordünen op, maar zo slecht kon het weer niet zyn, of toch nog waren dui zenden bereid om het zachte „winterse" weer te trotseren, unnieuw werd in alle klassen een druk gebruik gemaakt van de gelegenheid om zich op dit boch tige circuit in te ryden, verklaarbaar overigens, nu de omstandigheden zich zo plotseling hadden gewyzigd. Maar in vergeiyking met woensdag en donder dagochtend vroeg, zakten de trainings tüden in alle klassen met 15 seconden of meer. Intussen weet men nu niets af van de achtcilinder Guzzi's, die pas donderdag in de baan verschenen. Lo- mas draaide weliswaar een snelste ron de van 3 min. 38,4 sec., maar dat is (Van onze sportredacteur) Het ueeft enkele jaren geduurd maar Nederland heeft nu toch ook zyn wieler- gekrakeel aan de vooravond van de Tour de France. Ver van het Westbra bantse land, In de vertrouwde omgeving Z. vermoedt ge natuurlijk wel, dat men in en om 't Heil.e niet onberoerd blijft als Wim van Est plotseling in ongenade is ge vallen en niet mee mag naar het Fran se wieleravontunr. Ge bevroedt, dat er menig opgewonden gesprek zal worden gevoerd aan de stamtafel en in de huis kamer. Dan echter, als plotseling een telegram de redactie aan de Nieuwe Zjjds bereikt en ge wordt uitgenodigd door „Willebrord Wil Vooruit" om on verwijld naar Roosendaal te komen naar een bijeenkomst waarop Wim van Est het woord zal voeren, wordt het duide lijk, dat er meer aan de hand is. In West-Brabant gearriveerd, wordt het prompt bevestigd. In afwachting van wat komen gaat, vertelt de ober ten minste ongevraagd dat hij niet graag hardop zou willen zeggen, dat Pelle naars zo'n beste is. „Ze slaan me dood als ze het horen". V/ie zyn die ze? Om te beginnen natuurlük heel Sint Willebrord. Daar staat met grote letters achter de vensterramen te lezen „Wim van Est is dan een boer, hy hoort in de Tour". Nu moet ge weten, dat Pellenaars eens gezegd moet hebber dat Wim van Est een boer zou zün. De bevol king van Sint Willebrord heeft ook al een telegram met een fel protest naar de K.N.W.U. laten zenden. Pastoor Oomen vertelt iedereen dat hij het toch zo jammer vindt dat alleen zün Woutje in de Tour zal zyn. „Wy wil len zo graag voor Wout èn Wim juichen", verklaart hy een beetje ver drietig. Maar niet alleen Sint Wille brord is in opstand. Duizend leer lingen van de M.T.S. in Breda zo wordt ons plechtig medegedeeld gaan vandaag een protestmars hou den op het ogenblik dat Pellenaars zyn ploeg voor deze Tour de France aan dj vaderlandse sportjournalistiek zal voorstellen. Voorts schynen de „groene baretten", die tydelyk in Gelderland verblüven, gevraagd te hebben of het nodig is, dat ze naar Breda terugkeren. Men zou zeggen, dat Pellenaars gevaar loopt voor de galg. Wat er nu precies aan de hand is? Kort gezegd komt het hierop neer, dat iedereen in het Brabantse wielerland V* 4 n. a y- i&> >,W-% s j - s j </i A -ï<'\ v v -•<■' -v' Donderdagavond startten een groot aantal auto's in het kader van de 24-uurs-rit ScheveningenLuxemburgScheve- ningen. Onder de deelnemers was onder andere de bekende combinatie van de heren W. J. J. Tak en A. W. A. Hilarius, die met een „Mercedes 300 SL" de tocht maken. wel wis., dat het niet al te best bo terde tussen Pellenaars en Van Est, maai niemand geloofde dat het zo hoog zou lopen, dat Pellenaars de man die de eerste Nederlander is die de gele trui heeft gedragen, deze keer thuis zou laten. Trouwens, Wim van Est geloofde zelf, dat hy van de party zou zijn, zo als ook Wagtmans, Gerrit Voorting en tal van anderen het deden. Maar Pel lenaars heeft zün hoofd niet gebogen. Het xwaad zat kenneiyk te diep. De officiële reden voor het passeren van Van Est was echter te weinig steek houdend om de duizenden supporters van de huidige Nederlandse kampioen het zwijgen op te leggen. En het ge volg is nu, dat Wim van Est, diep te leurgesteld, gekrenkt en opgezweept door zyn trouwe supporters en de kat de bel heeft aangebonden. „Nu ik toch het zwarte schaap ben, zal ik goed zwart zyn ook!" Wim van Est heeft gisteravond een reeks van beschuldigingen gericht aan het adres van Pellenaars. „De Pel zet de coureurs tegen elkaar op. Hy hui chelt met elke coureur. Hy heeft ren ners afgebroken en hij heeft ze in het gezicht gezegd, dat hy ze kapot zou maken. Tegen my durft ie dat niet, maar achter myn rug om heeft de Pel gezegd, dat hjj er voor zou zorgen, dat ik geen cent verdien dit jaar", aldus Wim van Est. Verder steekt het Van Est, dat Pellenaars by de -geldzaken niet altyd met de papieren op tafel komt. „Voorting, Wagtmans, Noltcn en de anderen steekt het ook. Zy kunnen zeker huichelen. Ik heb het ook een tydje gekund, maar ik schei er mee uit". Nu dient gezegd, dat de Neder landse renners feitelijk zelf in de hand gewerkt hebben dat de gang van zaken met de financiën steeds zo is geweest. Dat geeft Van Est trouwens ook toe. De onenigheid met Pellenaars schünt te zijn ontstaan toen Van Est in het voorjaar buiten Pellenaars om voor de wedstryden in het buitenland een con tract heeft gesloten met een Belgische fabriek. Pellenaars had ook een aan bieding in de zak, maar treuzelde te lang met de beslissing, zo vond Van Est denkend aan zyn vrouw en drie kinderen op een gegeven moment. Pellenaars miste op die manier de pro visie en was natuurlük boos. En tot overmaat van ramp verscheen er als gevolg van een uitlating van Pellenaars over Van Est een reactie van Van Est in een plaatselijke krant, die om der wille van de goede vrede beter anders geformuleerd had kunnen worden. Maar nogmaals, niemand heeft ge dacht, dat de onenigheid zo hoog zou lopen, dat Wim van Est nu niet naar de '.our de France gaat. Van Est zelf zeker niet. Immers de vorige week zyn hem veertien contracten aange boden voor wedstrüden tydens de Tour de France. Hij heeft ze alle maal van de hand gewezen. „Die ru zie komt best in orde. Ik ry toch in de Tour de France", was het ant woord van Van Est op de aanlok kelijke aanbiedingen. Vandaag zal Pellenaars spreken. Hy zal echter niet zeggen, dat Van Est aan de start zal verschynen in Reims. Van uit Frankryk is immers al gemeld, dat voor de twee nog vakante plaatsen of ficieel zün opgegeven Hinsen en van Dongen. Pellenaars zal hoogstwaar schijnlijk wél verklaren dat ln een Nederlandse èn van Est iloeg geen plaats is voor Wagtmans. altyd nog zeven seconden langzamer dan de nieuwe recordtyd van Walter Zeiler. Men zegt, dat de Guzzi's, die onder een metalen omhulsel alles ver bergen, ruim 270 km per uur kunnen halen en een slordige 60.000 gulden ge kost hebben. Met geen mogelykheid is thans, zoals soms in de vorige jaren, een kopgroep aan te wijzen, vooral niet als zaterdag de weersomstandigheden een woord gaan meespreken en het meer dan ooit op de stuurmanskunst van de ryder aankomt en niet zo zeer de snelheid van de machine een eerste rol speelt. Het is echter voor de nyvere organi satoren te hopen, dat in ieder geval de regen ophoudt. De optimisten onder hen zeggen, dat het buien zyn geweest om het stof te verdrijven. Dat zij gelyk zullen krygen, is de wens van vele tien duizenden, die onder geen voorwaarde de ontmoeting van de sterkste motor renners ter wereld zullen willen missen. Startnummer dertien heeft de Ierse Nortonryder Wood geen geluk gebracht. Tijdens de training in de 500 cc-klasse van de Asser TT slipte Wood donderdag toen het begon te regenen. Hii kwam zo ongelukkig terecht dat hy zyn rechter sleutelbeen brak. Wood had verder geen verwondingen en kwam lopend naar de pit van waar hy naar het Wilhelmina- ziekenhuis in Assen is overgebracht voor een nader onderzoek. KAASMARKT GOUDA, 28 Juni. Aanvoer 238 partijen. Notering: le kw. met rijks- merk f 2.13—2.20, 2e kw. f 2.052.12, extra kW. f 2.21—2.40. VEEMARKT DELFT, 28 Juni. Aanvoer: 1055 stuks vee. Notering: slachtkoeien f 600—850, nuchtere kalv. f 5260, biggen f 4858, lo pers f 65—125, drachtige zeugen f 350450, weidelammeren f 65—85, magere varkens per kg lev. gew. f 1.80—1.90. BARNEVELD, 28 Juni. Cobp. Veluwse Elervelllng. Weekaanvoer: ca. 900.000 st., 407.500 in veiling. Prijzen: kippe-eieren 39- 50 gr. f 7.70—11.65, kippe-eieren 50-60 gr. 11.9513.65, idem 60-62 gr. f 13.81—14.16, idem 62-78 gr i 14.34—16.00, eende-eieren 68-74 gr. f 10.2010.58, kalkoeneieren f21, ganze-eieren (gr.) f 26, fazante-eieren f 25, alles per 100 stuks. Eierveiling S.B.E. Aanvoer 911.420 st. - Prijzen: eieren van 38-50 gr. f 7.5211.53, eieren van 56-60 gr. f 1313.53, eieren van 60-62 gr. f 13.7514.22, eieren van 62-63 gr. f 14.0414.40, eieren van 63-68 gr. f 14.29 —15.43, ales per 100 stuks. Eiermarkt. Aanvoer: ca. 2.000.000 stuks. Prijzen: kippe-eieren f 14.2515.00, algeme ne prijs f 14.55 per 100 stuks, kiloprijs f 2.35 (basis 61.8 gr.), henne-eieren f 9.00 —12.00 per 100 stuks. Pluimveemarkt. Aanvoer: ca. 55.00 stuks. Prijzen: slachtkippen alle soorten f 1.80 1.90, p. kg, slachtkuikens f 2.002.20, zwa re witte kuikens f 2.252.35, Sussex en N.H. blauwe kuikens f 2.152.30, alles p. kilogram. Varkensmarkt. Aanvoer 129 stuks. Prij zen: biggen f 5266. VEILING VENLO, 28 juni. Aardappe len, vroege bonken 22.30, I 12.9015.—, II 10.10—10.70, III 7.70—8.10, Asperges AA E 245—248, A E 225—231, B E 223—226, AA I 219—233, A I 214—215, B I 201—202, C I 184—194, D I 110—115, E I 105—109, F I 83. A afw. 158—162, B afw. 149—153, Bie ten, rode (bos) 6.90, Bloemkool A 49—58, B 39, C 26, Bonen: Wagenaars I 92—104, idem II z. dr. 135, Stamprincessen I 156, Erwten: Stamerwten I 6573, Komkom mers kas A 36, Platglas A 36, B 26, C 21, Kool: Rode 48, Savoyen A 34—36, Spits kool 4142, Peen, rode bospeen 28—37, Breekpeen A 37—48, Rabarber 9.5016.50. Sla: natuur A 2.50—4.60, Soepgroen 4—5, Tomaten A 113—117, B 107—109, C 110 111, CC 97, Bonken 69, Tuinbonen I 26— 29, Aardbeien per doos 0.450.70, Kersen B 92—94, C 70—78, C II 53. Alles per 100 kg/stuks/bos. PEPERTERMIJNMARKT AMSTERDAM. 28 juni Witte serawak. Stemming: prijs houdend. Omzet: 1 ton. Noteringen: juli 242—252 (241—243), aug. 236—239 (238—242), 239), nov. 233—240 (232—240), dec. 230—235 239), nov. 233—240 (232—248), dec. 230—235 (233—237). jan. t/m mei 230—242 230—241). Zwarte serawak. Stemming: prijshoudend. Omzet; nihil. Noteringen: juli 209223 (209 222, 210 ged.), aug. 185—196 (188194), sept. 183—193 (186—190), okt. 182—191 (185—190), nov. 181—190 (183—190, 184 ged.), dec. 181— 190 (184—190, 185 ged.), jan. t/m mei 180— 191 (181—191). MAÏSTERMIJNMARKT ROTTERDAM, 28 juni. Noteringen: juli 28.15 (28.02>i), sept. 27.10 (27.10), nov. 26.25 (26.25), jan. 26.20 (26.15). ALBLASSERDIJK 28 te Houston. AALSDIJK 28 v. Suez n. Hallfax. AMELAND 28 te Kopenhagen. AMERSKERK 29 te Haiyburg. ALKAID 28 te Montevideo. ALDABI p. 29 St. Pauls Rock n. Las Palm. AMSTELKROON 28 v. Cristobal n. Curasao AMOR 28 te Beyrouth. AALSUM 29 te Boulogne. AMSTELBURG p. 29 Kp de Gata n. Mars. ARKELDIJK p. 29 Houston n. New Orleans. AMSTELDIJK p. 28 Azorejl n. Havre. ANGOLAKUST 28 te Cape Caost. ALCYONE p. 28 Recife n. Rio Janeiro. ATLAS 28 te Valencia. ALUDRA 28 te Khorramshar. ALMDIJK 28 te Londen. ARTEMIS 29 te Jackmel. BAARN 28 v. San Antonio n. Talcahuano. BANDA 28 te Port Said. BINTANG 28 op 1000 mijl no Cape Race n. Nederland. BANKA 29 Sabang te Colombo. BANTAM 28 in Straat Ormoes n. Bombay. B1LLITON 28 te Semarang. BLOMMERSDIJK 28 te Baltimore. CALTEX PERNIS 29 te Port Said. CASTOR 2S v. Barbados n. Trinidad. CORILLA 28 te Shimonlsekl. DUIVENDRECHT 29 te New Orleans. CALTEX DELFT p. 29 Algiers n. Rdam. CRADLE OF LIBERTY p. 29 Kp. Finist. n. Philadelphia. DORDRECHT p. 28 Wight n. Baton Rouge. HERMES p. 29 Kp. Flnisterre n. Kingston. HAARLEM 28 te Rdam. HELENA p. 29 Dungeness n. Rdam. HESTIA 1 juli te San Juan P.R. verw. HAÜLERWIJK p. 28 Wight n. Hampton R. ILIAS 28 te Rdam. ISIS 28 te Aruba. JAPARA (KPM) 30 te Fremantle verw. KALINGA 28 te Rotterdam. KOPIONELLA p. 28 Kreta n. Avonmouth. KYLIX p. 29 Penang n. Abadan. KALABAHI 28 te Bitung. KATELYSIA p. 28 Port Soudan n. Abadan. KOTA BAROE 30 te Surabaia verw. KARA 28 te Suva. KINDERDIJK 28 te Boston. KONINGSWAARD 29 te Aruba. KORATIA p. 29 Kp. St. Vincent n. Bahr. LAERTES p. 29 Algiers n. Port Said. LOENERKERK 29 te Rdam. LANGKOENS p. 29 Kp. St. Vincent n. Rotterdam. LIBERTY BELL p. 28 Azoren n. Phiiadelph. LEKHAVEN p. 28 St. Pauls Rock n. Rdam. LOMBOK p. 28 Kaap St. Lucas n. Los Ang. LIMBURG 28 te Port Swettenham. LUTTERKERK 28 te in Straat Ormoes n. Dubai. LEERSUM 28 op 450 mijl no Bermuda n. Havre. LARENBERG p. 28 Terschelling n. Huelva. MAASHAVEN 29 te Antwerpen verw. MACOMA 28 te Calcutta. MITRA p. 28 Azoren n. Curacao. MEERKERK p. 29 Kp. de Gata n. Mars. MAASLAND 28 v. Las Palmas n. B. Aires. MOLENKERK p. 29 Ouessant n. Antwerp. MANOERAN 29 Dungeness te Amst. MUIDERKERK p. 29 Napels n. Port Said. NIGERSTROOM 28 te Dakar NIEUW HOLLAND 28 te Singapore NOORDZEE 28 te Balboa NERO p. 29 Ouessant n. Gibraltar ONDINA 28 te Gent OSIRIS p. 28 Azoren n. Trinidad PRINS WILLEM V 30 te Havre verw. P. G. THULIN 28 te Seven Islands. PRINS WILLEM IV, 29 te R'dam. PURFINA NEDERLAND, 29 Algiers naar Bandar Mashur. POLYPHEMUS p. 28 Azoren n. Alexandrië PARKHAVEN 29 te B. Aires PRINS JOHAN WILLEM FRISO 8 op 700 mijl n.o. Belle Isle n. Havre PRINS CASIMIR 28 op 500 mljl n.O. Cape Race n. Montreal PRINS MAURITS 28 op 250 mljl n.w. Malinhead n. Montreal RITA 28 te Penang ROEBIAH 28 te Suez RAKI 28 te Penang SLIEDRECHT p. 28 Makalla n. Bandar Mashur STRAAT MOZAMBIQUE p. 28 Sabang n. Lourenco Marqu SARANGAN p. 29 Kreta n. Port Said STRABO p. 28 Gibraltar n. Oran SLAMAT 28 te Belawan SINGKEP p. 28 Anderhalf Graadskanaa) n Djciksrts STAD SCHIEDAM p. 29 Ouessant n. R'dam SHERATAN p. 29 Kreta n. Liverpool SIRRAH 30 te Svdney verw. STAD VLAARDINGEN 29 te Rotterdam verw. TIBIA p. 28 Kaap Leeuwin n. Singapore TJIKAMPEK 28 te Makassar TRITON p. 28 Kaap Hatteras n. Baltimore TERNATE 28 te Basrah TABIAN 28 v. Charleston n. Philadelphia TABINTA 28 te Hamburg TJISONDARI p. 9 Sabang n. Djakarta TRAJANUS 29 te Antwerpen VAN CLOON 28 te Singapore W ALTON JONES p. 29 Algiers naar Philadelphia WIELDRECHT p. 28 Madeira n. Ceuta WESTLAND 29 te Santos WONOGIRI p. 28 Kaap Bon n. Halifax ZIJPENBERG 28 te Freetown PASSAGIERSSCHEPEN BOSCHFONTEIN 28 te Port Said. BONAIRE 28 te Demerara. COTTICA p. 29 Las Palmas n. Paramaribo. GROOTE BEER p. 29 Kp. Sable n. Rdam. SIBAJAK p. 29 Socotra n. Fremantle. WATERMAN 2 juli te Rdam verw. WESTERDAM 1 jull te Rdam verw. WILLEM RUYS p. 29 Str. Messina n. Nap. ZUIDERKRUIS 28 dwars Cape Race n. Southampton. KOFFIETERMIJNMARKT AMSTERDAM. 28 juni Stemming: vast. Omzet: nihil. Noteringen: juli 258—261 (257—258), sept. 257'A—260 256—257'/,), dec. 255—258 251 Vi 253), mrt. 252—253V4 (24914—250, 250 ged.), mei 2481/j—250(4 (245—247(4). RUBBERTERMIJNMARKT AMSTERDAM, 28 juni. Stemming: kalm. Omzet: 435 ton. Noteringen: juni 258 258), juli 257 (257), aug. 257 (257), sept. 255 (255). juli-sept. 253 (258), okt. 251 (253), nov. 249 (251), dec. 247 (248), okt-dec. 247(4 249(4), jan. 243 (244), febr. 242 (242), mrt. 240 (240). jan.-mrt. 243 243). PEPERTERMIJNMARKT ROTTERDAM, 28 juni. Witte. Stemming: kalm. Omzet: nihil. Noteringen: juli 240245 (240245), aug. 238—240 (236240), sept. 234238 236 —240), okt. 232—237 (236—240), nov. 232— 235 (232—238), dee. 233—234 233—236), Jan. tot en met mei 230240 230238). Zwarte. Stemming: kalm. Omzet: nihil. Noteringen: juli 210220 (210220), aug. 190195 (190—195), sept. 186192 (188— 193), okt. 185—190 (188—193), nov. 184—186 (185—190), dec. 183—185 (186—190), jan. tot en met mei 180182 (180187), LIJNOLIETERMIJNMARKT ROTTERDAM 28 juni. Voorl. omzet: 60 ton. Noteringen: juli 112.10 (113.50), sept. 111.50 (113.10), nov. 106.05 (107.40), jan. 100.70 (101.25). KOFFIETERMIJNMARKT ROTTERDAM, 28 juni. Stemming: vast. Omzet: nihil. No teringen: juli 258—260 (255—258), sept. 257 —259 (254—256). dec. 255—257(4 (250(4— 253), mrt. 253—254(4 (248(4—250), mei 248 —250 (246—248). Onder bijzonder slechte weersomstan digheden startte donderdagavond de eerste deelnemer aan de lustrum-rit Scheveningen-Luxemburg-Scheveningen van het parkeerterrein op de boulevard te Scheveningen. Ondanks de weers omstandigheden waren nog tal van toe schouwers getuige van een klassements proef, die direct na de start moest wor den afgelegd. Deze proef was vry sim pel er moest om een tweetal ton nen gedraaid en achteruit gereden wor den cn slechts een enkele deelnemer maakte een foutje, zodat vrywel alle deelnemers met een blanco strafre gister aan de verre overtocht er moet circa 1000 km worden gereden konden beginnen. Vrijwel alle bekende merken staan voor deze rit ingeschreven en verschei dene wedstrydryders o.m. W. J. J. Tak, A. W. A. Hilarius, W. Hilarius, K. Ton, Th. J. Koks en mevr. Koks, G. Lange- straat en K. Barendregt gaven acte de présence. De S-L-S-rit heeft ook dt jaar weer o.m. tot doel de minder ervaren rallyeryders en ook de beginnelingen een attractieve wedstryd te bieden, waarby de kansen op een redelyk re sultaat voor iedere deelnemer aanwezig zün. In de Tit naar Luxemburg zyn S speciale etappen verwerkt, terwyl de deelnemers in 2 klassen: een sportklas- se voor de minder ervarenen en een su perklasse voor de geroutineerde ryders, zijn ingedeeld. By de 220 deelnemers bevinden zich niet minder dan 84 de butanten-equipes, terwyl van Luxem burgse zijde, evenals voorgaande jaren enige malen het geval was, een aantal equipes dit maal zijn het er 15 al leen de route Luxemburg-Scheveningen wordt gereden. De deelnemers arriveren vanavond weer te Scheveningen, de eerst aanko mende om half acht, waarna een voor lopig klassement wordt opgesteld. Za terdagmorgen om 10 uur zal een slot- proef, wederom op het parkeerterrein op de boulevard te Scheveningen, de winnaars in de verschillende catego rieën aanwijzen. De weersverwachtingen voor de nacht waren, zeker gezien het jaargetijde, bij zonder ongunstig, zodat de ryders voor het eerst in de S-L-S-rallye met een ex tra nadelige factor rekening moesten houden, hetgeen op het uiteindelijk wed- strüdbeeld zün Invloed zeker niet zal missen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7