Uit Kenoemerland De maandagse beurs in het Krelagehuis Partij-decreet in de Pravda DE SOVJET-LEIDERS TRACHTEN ZICH SCHOON TE PRATEN K ru iswoordraadse l SCHEE PVAARTBERICHTEN 't Silver Stoepke F. DAMIAANS ZN Zilveren aardbeienslof naar Laren rZIJ ZEI, DAT HIJ ZEp „IK HEB JE LIEF" ERIC DE NOORMAN Uitgebrand huis stort in Acht doden in Madrid De eerste gladiool van de koude grond present Een prachtige PICK-UP DINSDAG 3 JULI 1956 PAGINA N BEVERWIJK D.E.M-ATLETE S IN BRUSSEL IJMUIDEN Gevaarlijk spelletje JAARVERGADERING VAN RAPIOITY Eindexamens vanaf f 34.50 p. paar De irissen CHAUFFEUR OVERLEDEN SANTPOORT Turnen in Rijkenspark Kritiek van Moskou op Togliatti R.G.H.Hermes D.V.S. MARKTBERICHTEN Tot een der weinige verenigingen die aandacht schenken aan de voor Bever wijk zo bekende aardbei, behoort de bridgeclub „Sans Atout". Jaarlijks orga niseert zij het aardbeien bridgetoernooi om de zilveren slof. Deze wedstrijden zijn zondag weer in het Kennemer- Theater gehouden. 304 Bridgers uit het gehele land waren naai Beverwijk ge komen. Na spannende wedstrijden wa ren hei de „Gooise bridgers" uit Laren, die met de zilveren slof huiswaarts togen. Van de plaatselijke verenigingen be haalde „Never Down" de beste resul taten door op de vierde plaats te ein digen. Het was voor de elfde maal dat Sans Atout dit toernooi organiseerde. In het begin deed men dit in samenwerking met de VVV, maar de laatste jaren heeft men het geheel in eigen hand. Ondanks de hoge aardbeienprijzen waren er toch aardbeien beschikbaar gesteld. De eerste prijswinnaars kregen ieder een slof, de tweede prijswinnaars ontvingen samen een slof en de derde prijs bestond voor iedere partner uit een doosje aardbeien. De bridgeclub Haarlem kreeg de prijs voor de groot ste deelnemende vereniging. De Gooise bridgers waren de verstkomende ver eniging. Een viertal heren uit Zutphen kreeg een aardbeienlepeltje, omdat zij de verstkomende deelnemers waren. De voorzitter maakte bekend, dat de zilveren slof ditmaal naar Laren ging daar de Gooise bridgers met 205,5 pnt. eerste waren. Tweede werd Centrum b, Amsterdam 203,5 pnt.; derde Oude Bond, Amsterdam 202,5 pnt.; vierde Never Down, Beverwijk 201,5 pnt.; zevende werd Sans Atout a 189,5 pnt.; elfde Sans Atout b 181 pnt. De zilveren kaartendoos ging naar mevr. Freeling en de heer Dijkhuis uit Boskoop. Dezen behaalden met 43,5 pnt. het hoogste aantal punten van het toernooi. Groep I: 1. Robbers-Kukler 38 pnt., Leiden; 2. Dames-Vissonga 36 pnt., Zutphen; 3. v. Amerongen en Harten 35V2 pnt., Den Haag. Groep II; 1. Blom-Nyman 41 pnt., Beverwijk; 2. v. Midden-Stekelenburg 34Vi pnt., Haarlem; 3. Kort-Kabel 3414 pnt., Zaandam. Groep III; 1. Mevr. Leur-De Jager 3914 pnt., Amsterdam; 2. Dam Laman- Verhoeven 3614 pnt., 't Gooi; 3. Hamers- Zutfen 34 pnt., Beverwijk. Groep IV: 1. Bloemendaal-Hogeboom 3714 pnt.. Beverwijk; 2. Huipen-Boon 3514 pnt., Assendelft; 3. v. d. Kolk-Oude- jans 33 pnt., Amsterdam. Groep V: 1. Schram-Ruis 37 pnt., Beverwijk; 2. Redeker-Wegener 36 pnt., 't Gooi; 3. De Roter-De Geus 35 pnt., Amsterdam. Groep VI: 1. Wensholt-v. Oorschot 3914 pnt., Haarlem; 2. Kaptein-Vermin 37 pnt., Heemstede; 3. Scharf-Stakhof 36 pnt., Amsterdam. Groep VII: 1. Eggermond-Beekman 3714 pnt., Beverwijk; 2. v. d. Kolk-Kor- teman 36 pnt., Amsterdam; 3. fam. Vallaerts 3514 pnt., Beverwijk. Groep Vni: 1. Eebroek-Swartenburg 40 pnt., Haarlem; 2. fam. Trompetter 3514 pnt., Amsterdam; 3. Remmers- Visser 3314 pnt., Amsterdam. Groep IX: 1. fam. Knaap 35 pnt., Am sterdam; 2. Haver-Worst 3314 pnt., Beverwijk; 3. De Lon'sel-De Winter 33 pnt. Groep X: 1. fam. Kramer 40 pnt., Beverwijk; 2. Timmers-Marchant 3914 pnt., Amsterdam; 3. mej. Molten-Witt- marschen 37 pnt., Amsterdam. Groep XI; mevr. Meyer-Diesbergen 3614 pnt., Amsterdam; 2. fam. Winter 36 pnt., Bergen; 3. Vredenburg-Evers 33 pnt., Den Haag. Groep XII: 1. fam. Faasen 43 pnt., Laren; 2. Gaulen-Langendijk 39 pnt., Delft; 3. fam. Hageman 31 pnt., A'dam. Groep XIII: 1. Van Loon-Willems 38 pnt., Laren; 2. Maertinus-Beeker 35 pnt., Alkmaar; 3. dr. Hidde Heringa-Van de Bliek 3314 pnt., Stompetoren. Groep XIV: 1. fam. Spoelder 4214 pnt., Zandvoort; 2. Wittmarsum-Linnebank 3914 pnt., Amsterdam; 3. mevr. Tabak- D. Biben 34 pnt., Beverwijk. Groep VX: 1. Vreeling-Dijkhuizen 4314 pnt., Boskoop: 2. fam. Vader 4014 pnt., Zandvoort; 3. P. en W. Blokker 34 pnt., Avenhorn. Groep XVI: 1. Smit-De Bont 4114 pnt., Hilversum; 2. Kapers-Dirks 40 pnt., Amsterdam; 3. fam. De Jong 3514 pnt., Zandvoort. Groep XVII: 1. dames Van Zetten- Mollenkamp 3914 pnt., Haarlem; 2. Buiskool-Van Lensen 39 pnt., Haarlem; 3. Kornet-Van der Vlugt 37 pnt., Drie huis. Groep XVIII: 1. fam. Bouman 3714 pnt., Haarlem; 2. Groot-Seysener 34 pnt., Noordwijkerhout; 3. G. Tabak-J. Koopmanschap 32 pnt., Beverwijk. Groep XXI: 1. Koopman-Van der Lee 40 pnt.. Heemstede; 2. fam. Teffer 3514 pnt.. Hoorn; 3. De Winter-Van Kampen 3514 pnt., Noordwijkerhout. De internationale landen wed strijd België A—Nederland B is voor de beide deelnemende DEM-atletes uiterst suc cesvol verlopen. Zowel Co Beentjes als Truus Maathuis eindigden in deze ont moeting, welke te Huizingen bjj Brus sel werd gehouden, op de eerste plaats. Co Beentjes nam deel aan het num mer 800 m hardlopen. Direct na de start nam «..J DEM-atiete resoluut de leiding. De sterke Belgische loopster M. Kessels nam na 400 m de leiding over, doch opnieuw kwam Co Beentjes sterk naar voren en reeds op 300 m voor de finish vergrootte onze plaats- genote haar voorsprong om onbedreigd te winnen in 2 min. 22.6 sec. voor de Belgische loopster en de tweede Ne derlandse vertegenwoordigster A. Greefhorst-van Overdam van Gac. Bij het hoogspringen was Truus Maat huis weer in vorm. Nadat de overige drie deelneemsters na 1.40 m hun spi kes voor goed uitdeden, sprong de DEM-atlete alleen door. Met haar fraaie rolsprongen trok zij de aandacht van het goed opgekomen publiek en zonder strijd won zij dit nummer met 1.50 m. Met deze beide overwinningen hadden zowel Co Beentjes als Truus Maathuis dus een flink aandeel in de 8248-zege voor de Nederlandse da- mesploeg. Het heeft weinig gescheeld of Velsen- noord was getuige geweest van een fikse brand. Twee jongens van 15 jaar had den bij een oud huis aan de Corverslaan een hoop oud vloerzaal en hout gevon den en er een flinke hoeveelheid petro leum overgegoten. Ze hadden het nog maar nauwelijks aangestoken of het werd ontdekt, zodat het vuur nog juist bijtijds met een paar emmers water ge blust kon worden. Advertentie Tijdens de laatste clubavond van dit seizoen hield de r.-k. tafeltennisvereni ging Rapidity haar jaarvergadering. Het bestuur werd met een lid uitge- j breid en voor de aftredende bestuurs- I leden L. Boon en H. Ejjking werden j gekozen mcj. Tr. Kozemeijer en de heren D. van Diepen en F. Krouwels. Voorts werden diverse commissies benoemd, als jeugdcommissie, materi aalcommissie en keuze-technische com missie. Voor het clubblad „Topspin", dat maandelijks het levenslicht ziet, werden naast de redactie, bestaande uit de heren Th. Schuijt en H, Eijking, enkele vast- medewerkers aangesteld. In het jaarverslag van de secretaris werd een uitvoerig overzicht gegeven van de voornaamste gebeurtenissen uit het afgelopen verenigingsjaar. Talrijk waren de successen in de competitie en op toernooien. Twee juniorenteams behaalden het kampioenschap in hun afdeling. Bij bekerwedstrijden werden twee wisselbekers gewonnen door jeugd- teams. Het tec..nisch peil van de ver eniging gaat steeds omhoog, zodat Ra pidity de toekomst onbezorgd kan te- gemoetzien. Slechts de zalennood vormt nog een probleem en naarstig ziet het bestuur uit naar betere mogelijkheden. Na de vergadering, die zeer vlot ver liep, bleef nog ruimschoots gelegenheid tot spelen. Rapidity gaat nu enkele we ken haar deuren sluiten en zal met augustus het nieuwe seizoen, dat zeer belangrijk belooft te worden, weer ope nen. LEIDEN: M.M.S. St.-Agneslyceum: C. M. van Bakel, Leiden; S. J. C. van Bree- men. Wassenaar; C. M. Bresser, Leiden; L. H. Th. Don, Wassenaar; S. M. Duin hoven, Warmond, M. J. J. H. Friebel, Zoeterwoude, C. M. Heek, Zoeterwou- de; L. G. Jansen, Oegstgeest; J. C. Jan sen, Oegstgeest; C. H. M. Kemna, Den Haag; M. A. G. Th. de Krijger, Leider dorp; E. M. A. van Middelkoop, Voor burg; A. Th. A. Sleumer, Leiden; H. M. J. van der Stok, Leiden; F. L. G. Trossèl, Leiden; H. J. Vera'egaal, Sassenheim; M. E. A. Willemsen, Warmond; A. J. M. de Wolf, Noordwijk. Afgewezen: één. Toen kwamen zij bij ons omdat wij LIEFDE voor ons vak hebben, en zij verlieten onze zaak HAND-IN-HAND met VERLOVINGS RINGEN merk „CONSTANT" Grole Houtstraat 49 Telefoon 20049 De kleine zaak met de grootste keuze Gistermorgen vroeg zijn te Maó'rid acht mensen, onder wie vijf brandweerlie den, omgekomen toen een gebouw na een brand in elkaar stortte. Bovendien werden vijftien personen gewond, onder wie zes brandweerlieden. De brand woedde in een huis in het Madrileense district Puente de Vallecas waarin veertig mensen woonden. De brand weerlieden waren twee uur lang met het blussingswerk bezig geweest. Gister morgen vroeg, toen het grootste deel van de brandweerlieden vertrokken was en slechts elf van hen en enige burgers bezig waren huisraad in veilig heid te brengen, stortte het gebouw onverwachts in elkaar, waardoor onge veer twintig mensen onder het puin bedolven werden. (Rtr.) En zo verscheen dan maandag in het Krelagehuis de eerste gladio lus van de koude grond ten to nele. Voor deze tijd van het jaar, 2 juli, onder normale weersomstandighe den al zeer vroeg. Het was gladiolus Tosto, een grote lichtrode bloem met witte streep, van Gebr. Vink Az., te Noordwijk. In zuidelijke streken kan dit soort zelfs begin mei reeds in bloei zjjn zoals gebleken is met knollen die begin november verscheept en in de cember in Amerika aangekomen, opge plant worden met een collectie van 500 Nederlandse en Amerikaanse variëtei ten in de proeftuin van het North Ca rolina Research Station te Castle Hay- ne N.C. (USA). Deze fraaie gladiool is de vroegste grootbloemige die er be staat. Glad, byzantinus, geëxposeerd door P. J. v. d. Berg, Breezand, biedt weliswaar ook reeds buiten maar dit is een botanisch ras en heeft met de normale soorten zoals deze gebruikt worden niet van doen. Er waren ook weer fraaie anemonen. Naast de reeds enkele malen beschre ven prachtselectie van C. C. v. Winkel, Bennenbroek, waaronder ditmaal ook de witte Caen The Bride, die het ech ter in grootte moest afleggen tegen de andere variëteiten, nu ook een uitge breide collectie van P. Drost uit Lisse. Behalve de anemonen nam ditmaal het daarmee verwante geslacht der ranon kels een voorname plaats in. Een zeer gevarieerde inzending van de afdeling Uitgeest der Kon. Alg. Ver. v. Bloem bollencultuur, bestaande uit 27 soorten, verkreeg een diploma voor gouden me daille. Mooi was ook de collectie van A. J. Kappelhof Hz., uit Zwaagdijk West. Een nieuw licht aan de ranonkel- hemel, een halfdubbele donker-karmijn- rode met de naam Flora en ingezon den door Nic. Floris uit Obdam, kreeg het getuigschrift van Verdienste. Rijnveld uit Hillegom bracht de fraaie oranje leliehybride Fire King, éen hoge decoratieve tuinlelie met mooie, licht gespikkelde bloemen. A. Verbart, Spierdijk, liet Orange Triumph zien waarvan ons de kleur wel erg licht leek. Zeer mooi was de grote stoop met Eremurus Shelford hybriden van S. de Goede, Eist (G), terwijl ook de groep ixias van J. Eckhart, Uit geest, er weer mocht zijn, met o.a. Yel low Prince en Cream Beauty. Vooral de goéde lange stengels vielen in deze collectie op. Pioenen waren er ditmaal van J. de Jong Zn., Aalsmeer, J. P. Hoogenboom-Straathof, Roelofarends- veen en E. M. J. v. d. Valk, de laat ste met de zeer mooi satijnrose getinte Margareth Truman. Tot slot de irissen, ditmaal niet al leen Hollandse maar ook hispanica. De laatste, die kleiner zijn dan Hollandse irissen en over het algemeen ook ver schil daarmee in vorm vertonen, zijn bijna geheel uit de cultuur verdwenen en het verbaasde ons wel een beetje dat A. P. A. van Eeden uit Noordwij kerhout nog zulk een mooie collectie bezit waaronder enkele met heel mooie en zuivere tinten. Delft's Blauw b.v., zeer fraai, Allard Pierson, eveneens Advertentie maar als wij u verhuizen dan be hoeft u zich geen zorgen te maken. Want ons personeel verstaat zijn vak. Vraag ons maar eens inlichtingen. ZIJLVEST 41 HAARLEM Telefoon 12456 - 14155 - 22279 blauw, Menelik, blauw en wit. After glow, geel en paarsachtig brons, de zeer donker bronzen Indian Chief, de lichtbronzen Gala Beauty en Summer time met de mooie combinatie van lichtgeel en leiblauw. Een gouden me daille was verdiend loon voor deze in' zending. De oude gele hispanica Cajanus stond tussen de Hollanders van J. de Goede Sz., Breezand. Van de laatsten noteer den wij als zijnde weer best Golden Bronze, Lëmon Queen, Orange King en de prachtige Blue Giant. Piet Nijssen, Santpoort, was aanwezig met enkele van zijn gele favorieten Golden West, Sunshine, Royal Yellow en Texas Gold. Allemaal erg mooi maar we krijgen zo langzamerhand wel wat erg veel geel. a 29. Even stapt Eric stevig door en zodra zijn pad enigszins omhoog voert, kan hij Hako op zijn weg gadeslaan. Niet lang daarna ziet Eric in spanning toe, hoe Hako bij de troep is aangekomen en als hij hem druk gebarende bij Ondur ziet staan, zonder dat er iets bijzonders gebeurt, vervolgt hij snel zijn weg. Het heeft opgehouden te sneeuwen en hard lopende rent Eric naar zijn nederzetting. Reeds van verre begint hij te roepen en te zwaaien, om de aandacht te trekken. Winonah begroet hem blij, verheugd hem weer heel huids terug te zien, maar de glimlach besterft haar op het gelaat bij het horen van wat er met Axe aan de hand is. Er is geen tijd te verliezen, vervolgt Eric zijn onheilstijdingen, onze nederzetting en ook de overige eilandbewoners lopen groot gevaar. Verble kend hoort Winonah van de dreigende overvalhaar droom van rust en veiligheid is reeds weer vernietigd. Op zijn vraag vertelt ze Eric, dat Erwin met Astara, Halfra en enkele anderen op Dun Durrah is, bij Aranrod. Wij moeten hier zo gauw mogelijk vandaan, zegt Eric. Alles moet ont ruimd worden, er mag niemand achterblijven. Dan dadelijk naar Dun Durrah, ook zij moeten gewaarschuwd worden. Onze enige kans is, allen met elkaar de bossen in te vluchten, dus laat ons snel voortmaken. Advertentie MAAGTABLETTEN helpen snel I De heer A. de Roo, oud 35 jaar, wo nende Bremlaan te Hilversum, parti culier chauffeur van de familie Bren- ninkmeijer, is vrijdagnacht in het zie kenhuis in Keulen overleden aan de verwondingen, die hij de vorige week opliep bij het auto-ongeval in West- Duitsland, waarbij mevr. Brennink- meijer uit Hilversum en haar achtjarig zoontje Denis om het leven kwamen. De verwondingen van de heer De Roo bleken aanvankelijk van lichte aard. Hij had o.a. het linkeronderbeen gebroken. Achteraf is gebleken, dat door de schok inwendige organen zijn beschadigd. De heer De Roo iaat een vrouw en een kindje na. Hij stond bekend als een buitengewoon bekwaam chauffeur. Hij heeft o.a. de Canadese generaal Crerar gereden in de maanden na de bevrijding van ons land. Het politie onderzoek heeft thans uitgewezen, dat het ongeluk te wijten is aan het los raken van het loopvlak van een nieuwe band. Als de zomer nu werkelijk door wil zettlen zal de turnvereniging „Sant poort", opgericht in 1925 en aangesloten bij het Kon. Ned. Gymnastiek Ver bond, zaterdagavond in het burgemees ter Rijkenspark een openluchtuitvoering geven. Deze uitvoering begint om 7 uur. Het programma telt in totaal 17num- mers, waaronder zowel toestel-turnen als vrije en ritmische oefeningen. De kleuters zullen met een sprookje acte de présence geven. Voor de promotiewedstrijd tussen RCH en Hermes DVS, die woensdag avond om zeven uur in het Heemsteed- se Sportpark wordt gespeeld, verschijnt RCH met het volgende elftal: d.: v. d. Voort; a: Jansen en v. d. Brink; m.De Jong, De Vos en Hoo- gendoornv.Brouwer, Kruyer, Van Braam, Biesbrouck en Couwenhoven. In de Pravda, het partijorgaan van de Russische communistische partij, is gisteren een decreet gepubliceerd on der de titel: „de uitschakeling van de persoonsverheerlijking en haar gevol gen". De leiding van de Russische com munistische partij poogt in deze ver klaring nogmaals de „destalinisatie'' te rechtvaardigen, evenals het feit, dat de huidige Russische leiders de fouten van de vroegere dictator niet reeds bij zijn leven aan de kaak hebben gesteld. Voorts wordt kritiek geleverd op de leider van de Italiaanse communisten, Togliatti, omdat hij in zijn geruchtma kend vraaggesprek had gesuggereerd, dat de Sovjet-Unie een fundamentele „hervorming" doormaakt. In die ver klaring wordt ook gewag gemaakt van de „volledige instemming en warme steun" waarmee het Russische volk de besluiten van het twintigste partijcon gres, dat in februari in Moskou werd gehouden, heeft verwelkomd. Voorts wordt verklaard dat deze besluiten waarvan het voornaamste de ontluis tering van Stalin was ook de goed keuring hebben van „de communisti sche zusterpartijen, de arbeiders In de socialistische landen en miljoenen men sen in de kapitalistische en koloniale landen". Het decreet toont aan, dat de Sovjet leiders moeite doen om beschuldigin gen te weerleggen, dat het Stalinisme kon en misschien wel moest opkomen in de Sovjet-Unie, als gevolg van „de fundamenteel ondemocratische aard van de Sovjet-maatschappij". Dit laat ste wordt in het decreet volstrekt ver worpen. Stalins „schendingen" waren, zo wordt gezegd, een rechtstreeks ge volg van de „intriges van buitenlandse kapitalisten en hun omsingelingspoli- tiek" en de strijd tegen „spionnen en tweedrachtzaaiers". Er kon niet gezegd worden, dat in het centrale comité van de partij geen verzet tegen het negatieve optreden van Stalin bestond. Er waren perioden, bijvoorbeeld in de oorlogsjaren, dat de persoonlijke activiteit van Stalin sterk werd beperkt. Andere partijlei ders en ook militaire bevelhebbers na men toen op bepaalde gebieden zelf standig beslissingen. Onmiddellijk na de dood van Stalin bond de Leninistische kem in het cen trale partRcomlté de beslisende strijd aan tegen de persoonsverering en haar ernstige gevolgen. Openlijk verzet te gen Stalin en zijn verwijdering waren onder de heersende omstandigheden onmogelijk. Gezien de successen van de socialistische opbouw zou degene, die zich openlijk had verzet, nooit de steun van het volk gekregen hebben. Hij zou ongetwijfeld van ondergraving van de partijeenheid zijn beschuldigd. In het decreet wordt verklaard, dat het verkeerd is de ogen te slui ten voor het feit, dat „sommige van onze vrienden in het buitenland de kwestie van de persoonsverheerlij king en haar gevolgen niet geheel begrepen". Het decreet voegt deze „vrienden" op de eerste plaats toe, dat men ervan verzekerd kan zijn, dat de cultus nimmer zal terugkeren. Het decreet gaat voort met te zeggen, dat bij de besprekingen over de per soonsverering niet altijd „de juiste in terpretatie" is gegeven aan haar oor sprong en gevolgen. De „uitvoerige en interessante" verklaring die kameraad Togliatti had afgelegd in een Italiaans tijdschrift bevatte naast vele uiterst be langrijke en juiste conclusies ook on juiste gevolgtrekkingen. „In het bijzonder kan men het niet eens zijn met Togliatti als hij zich afvraagt, of de Sovjet-maatschappij een zekere „hervorming" doormaakt. Er is geen reden om zulke vragen te stellen". „De vraag is te onbegrijpelijker, omdat in een ander deel van het in terview kameraad Togliatti zeer te recht opmerkt, dat het nodig is de conclusie te trekken, dat de essen tie van de socialistische orde niet verloren Is gegaan, noch de steun van de arbeiders, boeren en intellec tuelen aan deze orde", aldus het de creet. In het decreet wordt ook melding gemaakt van de bloedige opstand in de Poolse stad Posen van j.l. donderdag. Deze „tegen het volk gerichte actie" was gefinancierd uit Amerikaanse toe wijzingen voor „revolutionaire activi teit in socialistische landen", maar de opzet was niet geslaagd. „Terwijl de Sovjet-Unie veel doet om de inter nationale spanning te verminderen en dit wordt thans door allen toegegeven blijft het Amerikaanse monopolie kapitaal grote sommen beschikbaar stellen voor de intensivering van om verwerpende activiteit in socialistische landen", aldus het decreet. Tenslotte wordt opgemerkt, dat het streven van de partij tot verwijdering van de persoonsverering als resultaat heeft opgeleverd. „Bij de tegenwoor dige conjunctuur moeten alle commu nistische partijen uitgaan van de spe cifieke eigenaardigheden van elk land en zo goed mogelijk uitdrukking geven aan de nationale belangen van de vol ken, maar met behoud van de samen werking tussen de partijen, bewust van het feit dat de strijd voor de belan gen van de arbeidersklasse, voor de vrede en voor nationale onafhankelijk heid het gemeenschappelijke werk is van het gehele internationale prole tariaat", aldus de verklaring van het centrale comité van de Russische com munistische part'' (Rtr.-AFP) PURMEREND, dinsdag 3 juli 1956. Eieren 10.000 kippe-eieren f 12—13 per 100 stuks, 1000 eende-eieren f 9.per 100 stuks. Vee markt: Runderen, totaal 427, 240 vette koeien f 2.303.50 per kg, handel vlug, 82 gelde koeien f 460—900 p. st., kalm, 60 melkkoeien f 7501050 p. st., stug, 27 pin ken f 325580 p. st.. stug, 18 stieren f700 1800 p. st., vlug, 55 vette kalveren f 300 475 p. st., vlug, 368 nuchtere kalv. v. d. slacht f 4580 p. st., vlug, idem v. d. fokkerij f 75150 p, st., vlug, 171 vette varkens v. d. slacht f 1.701.84 p. kg, goed, idem v. d. zouterij f 1.661.76 per kg, goed, vette zeugen f 1.401.60 per kg, goed, 1149 biggen f 5577.50 p. st., goed, schrammen f 70100 p. st., kalm, 19 fok- zeugen f 275325 p. st., kalm, 814 schapen (vette) f 90140 p. st., stug, duur, wei- delammeren f 70—90 p. st., stug, duur, vet te lammeren f 70—110 p. st., stug, duur, 44 bokken en geiten f 1050 p. stuk, ma tig, 10 paarden f 390850 p. st., stil, to taal aantal dieren 3057. Pluimveemarkt: 4100 oude kippen en hanen (witte en ro de) f 1.751.85 p. kg, 1300 oude kippen én hanen (blauw) f 1.85—1.95 p. kg, 450 jonge hanen (blauw) f 2.002.25 p. kg, 3200 jonge hanen (witte en rode) f 2.00 2.35 per kg, 400 eenden f 1.001.40 per stuk, 400 konijnen f 1.507.p. st. VEILING TIEL, 2 juli. Noteringen: Aard beien, resp. eerste en tweede soort: Bo- wa 180—200, 100—140, Climax 176—192, Framboos 189192, 193176, Deutch Evern 176208, 136168, Mach. Frühenernte 160 184, 96140, Madame Moutot 108152. Kersen, resp. eerste en rood, soort: Deut sche kers 8196, 3254, Kassins vroege 62—85, 40—58, Meikers a-soort 103110, 88 100, 3574, Vroege Van Spithoven 7292, 30—69, Rode bessen: Jonkheer Van Tets, eerste soort 220. Groenten tweede soort: Asperges 120—130, 50—70, Tomaten 101— 105, 65—86, Sla per stuk 2—3, Komkommers per stuk 2426, Bloemkool per stuk 46— 51, 36—39, Tuinbonen 20—24, Doperwten 4556, Peulen 80—84. Aardappelen (nieu we): Grote 1617, Drieling 1314, Kriel 8li Alles in ets. per kg, tenzij anders vermeld. VEILING POELDIJK, 2 juli. Tomaten A f 1.00—1 08, B f 0.98—1.07, C f 0.95—1.01, CC f 0.820.87. Druiven: Alicante f 3.80— 4.70, Frankenthaler f 2.503.70, Blauwe Emil f 3.203.30, Golden Champion f 4.50—5.30, Muscaat f 6.90, Seedling f 2.90, Aardbeien f 1.352.55, Frambozenaardbeien f 2.60, Ro de bessen f 1.702.60, Pruimen: June Blood f 0.901.25, Golden Japan f 1.501.70, Geau- ty f 1.40—1.50, Red June f 0.90—1.20, For mosa f 1.80, Prinsessebonen f 1.551.75, Snij bonen f 1.251.45, Tuinbonen 2635 cent. Aardappelen, grote 1825 ct., poters 1319 ct., kriel 1112 ct. Andijvie 1619 cent, Salotten 41 ct. Postelein 24 ct. Rabarber 56 ct. Rode kool 30 ct. alles per kg. Kom kommers A 2328 ct. B 1721 ct. C 1318 ct. Paprica 1636 ct. Bloemkool (6) 25—37 ct. (8) 19—31 ct. (10) 13—23 ct. (12) 10—13 ct. Perziken (2) 49—52 ct. (3) 28—37 ct. (4) 17—28 ct. (5) 10—21 ct. (6) 5—15 ct. Net- meloenen (6) f 1.60—2.10, (8) f 1.75—1.90, (10) f 1.251.35, Suikermeloenen f 2.60. Pruimen: Golden Japan 1120 ct. Ontario 1726 ct. June Blood 813 ct. alles per st. Sla A f 3.103.20, Rode pepers f 9.50, groe ne pepers f 2.602.74, per 100 stuks. Kro ten 5Y2 ct. Peen 18—30 ct. Selderij 24% ct. per bos. Aanvoer: tomaten 130.000 kg, perziken 29.000 stuks, bloemkool 22.000 st. PAARDENMARKT UTRECHT, 2 juli. Aanvoer 363 stuks. Prijzen: luxe paarden f 900 tot f 1150, werkpaarden f 850 tot f 1050, oude paarden f 700 tot f 900, driejarige paarden f 700 tot f 850, tweejarige paarden f 500 tot f 750, veulens f 250 tot f 425, hit ten f 500 tot f 850, slachtpaarden f 1.90 tot f 2.30 per kg slachtgew., jonge slachtpaar den f 2.30 tot f 2.60 per kg slachtgew. VEEMARKT AMSTERDAM, 2 juli. Aan gevoerd 260 runderen, eerste soort f 3.45 —3.60, tweede soort f 3.20—3.40, derde srt. f 2.95—3.10 per kg gesl. gew., prijzen iets stijver; 234 varkens, eerste soort f 2.15— 2.24, tweede soort f 1.90—2.10 per kg gesl. gew.; 18 nuchtere kalveren f 1.301.50 p. kg levend gew. VEEMARKT ROTTERDAM, 2 juli. Aan voer totaal: 2059 stuks: 1154 vette koeien en ossen, 905 varkens. Noteringen in ets. per kg. 1ste, 2de en 3de kwal.: vette koeien 310345, 260300 en 250260, varkens (le vend gew.) 184, 182 en 180. GRAANMARKT AMSTERDAM, 2 juli. (Boerennotering)Rode tarwe 2650, Zo- mergerst 27—28, Haver 26—27, Groene erwten 35—38, Karwijzaad 90—95, Blauw maanzaad 145150. Alles in guldens per 100 kg. Advertentie MAAGTABLETTEN helpen snell Horizontaal; 1. bedrijf Europ. eiland 2. kunstenaar tovergodin 3. kleurveran- <sj derend hage disachtig dier maanstand ro 4. woud bergplaats 5. snijwerktuig f overste 6. wegbedekking zeestraat in to N.-Europa 7. welpenleidster straat 8. uitstallen 9. met strijk ijzers bewerken klooster- zuster 00 10. samengestelde klinker rijgsnoer 11. deel van mond o fijne -1 bijzonderheid Veticaal: 1. deel van kledingstuk voortbrengsel 2. versierings motief touw 3. dampkring 4. deel van gebit altoos 8 9 10 11 7. lengtemaat water in Zeeland rivier in Gelderland stamvader der Levieten vochtmaat hoofdstad in Europa 8. barser voorzetsel 9. gereed Grieks wijsgeer 10. een bij Trafalgar gesneuveld Eng. vlootvoogd onvriendelijk 11. scheepsvloer Ronde Tafel Conferentie KALINGA p. 2 Brunsbuttel n. Oslo. KERMIA 2 te Las Palmas. KATELYSIA p. 3 Masirah n. Abadan. KOTA AGOENG p. 3 Minicoi n. Belawan. KORENIA p. 3 Masirah n. Philadelphia. KOTA INTEN 2 op 500 mijl zw Lands End n. Houston. KHASSIELLE 3 op 150 mijl zw Azoren n. Rotterdam. LEKKERKERK p. 3 Algiers n. Post Said. LARENBERG p. 3 Ouessant n. Huelva. LIBERTY BELL 5 te Philadelphia verw. LAWAK 2 te L. Marques. LEMSTERKERK 4 te L. Marques verw. LAURENSKERK p. 3 Aden n. Bahrein. LEERSUM 3 op 200 mijl zw Azoren n. Havre. MUIDERKERK 3 Daedalus n. Aden. MALVINA p. 2 Okinawa n. Bunju. MALEA 3 te Surabaia verw. MURENA 2 te Nligata. MANTO 2 te Ryeka. MITRA 7 te Curaqao verw. MAUREEN 2 op 850 mijl o Bermuda n. MARPESSA 2 te St. Vincent. MIJDRECHT 2 dwars Amazonerivier n. B. Aires. N1GERSTROOM p. 2 Madeira n. Amst. NIEUW HOLLAND, 2 te Djakarta. NIOBE 2 te Mantyluoto. OMALA 2 te Malta. NESTOR 5 te Maracaibo verw. OBERON 3 op 300 mijl no Azoren n. La Guaira. OVULA 3 v. Saigong te Hongkong. OVERIJSEL 2 te Port Said. ONDINA p. 3 Ouessant n. Curacao, OUWERKERK 2 te Antwerpen. OLDEKERK 3 te Kaapstad verw. OSIRIS 6 te Trinidad verw. OPHIR 2 te Djakarta. PAPENDRECHT 4 te Curaqao verw. POLYPHEMUS p. 3 Kp. Bon n. Alexandrie. PRINS MAURITS 2 op 300 mijl no Belle Isle n. Montreal. PRINS FREDERIK HENDRIK 2 te Antw. PLATO 2 te Bordeaux. PEPERKUST 2 te Dakar. PRINS CASIMIR 3 te Montreal verw. PRINS JOHAN WILLEM FRISO 2 te Havre PRINS WILLEM IV p. 3 Lands End n. Chicago. SLAMAT p. 3 Penang n. Aden. STAD ROTTERDAM 2 op 750 mijl no Belle Isle n. Seven Islands. SCHIE 2 te Oran. SARPEDON 2 te Miragoane. SOESTDIJK p. 3 Sable eil. n. Antwerpen. SIRRAH 2 te Brisbane. WOENSDAG HILVERSUM I. 402 m. VARA: 7.00 nws„ 7.10 gym., 7.20 gram., 8.00 nws., 8.50 vrouw, -.40 gram. VPRO: 10.00 prot. pr. 10.20' gram., 12.00 dansmuz. 12.33 platteland, 12.38 Hammondorgel en zang, 13.00 nws., 13.15 tentoonstellingsagenda. 13.18 mstr. trio, 13.45 lezing, 14.00 operet- temuz., 14.30 jeugd, 16.00 zieken, 16.30 gram., 17-30 instr. kwintet, 17.50 rege- ringsuitz., 18.00 nws., 18.20 piane, 18.35 ac.t, 18.50 Hammandtrio, 19.10 gram. VPRO: 19.30 jeugd. VARA: 20.00 nws., 20.05 tussen de regels door, 20.15 gram-, 20.45 klankb., 21.15 Concertgeb.ork., 21.50 sport 22.00 Jiddische liederen, 22.20 me dische kron., 22.30 gram., 23.00 nws., 23.15 gram-, 23.50 Esperanto. HILVERSUM II. 298 m. NCRV: 7.J0 nws., 7.10 muz., 7.45 prot. pr„ 8.00 nws., 8.15 gram., 8.30 salonork., 9.00 zieken, 9.25 vrouw, 9.35 lichte muz., 10-00 gram., 10.30 prot. pr., 11.00 gram-, 12.00 lichte muz 12.35 lichte muz., 12.55 gram., 13.00 nws., 13.15 militaire kapel, 13.45 gram., 14.00 kamerork. en orgel, 15.00 gram., 15.30 meisjeskoor, 16.00 jeugd, 17.20 gram., 17.40 beursber., 17.45 orgel. 18.15 blaas- ens., 18.45 spectrum, 19.00 nws-, 19.10 vo- eaal-ens. en soliste, 19.30 buitenl. overz 19.50 gram., 20.00 radiokrant, 20.20 Radio Philharm. Ork. en soliste, 21.00 liederen 21.30 muz. luisterwedstr., 21.50 gram.. 22.00 wonderlijke wetenswaardigheden. 22.15 volksmuz., 22-45 prot. pr., 23.00 nws 23.15 gram. WIJ KIJKEN NAAR TELEVISIE. VARA: 17.00 V. d. kind. VPRO: 20.00 Ge sprek aan de schrijftafel. 20.10 Wil zijn oprecht, blijspel. ENGELAND, BBC, home service, 330 m: 18.30 volksdansen. 20.00 ork.cone.. 21.15 ork.cone. BBC, light progr., 1500 en 247 m: 12.30 dansmuz.. 13.00 ork.cone., 15.00 dansmuz., 15.45 lichte muz., 16.30 ork. cone., 17.30 dansmuz., 22.20 lichte muz., 23.15 lichte muz. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK, 309 m: 12.00 gevar. muz., 13.15 romanti sche muz., 16-00 solistenconc., 19.30 vro lijke muz., 0.10 kamermuz. FRANKRIJK, nat. programma, 347 m: 20.05 polyfone muz., 20.35 Barabbas opera. BRUSSEL, 324 m: 13.15 klass. muz., 14.00 operettemuz., 14.30 ork.cone., 15.30 ork.cone., 17.10 kamermuz.. 19.40 kamer muz., 21.30 zang. 484 m: 13.15 omr.ork., 15-45 omr.koren 16.05 lichte muz., 20 00 symf.ork., omr.ko ren en sol. ENGELAND, BBC. Uitz. v. Nederland 17.45-18.15 Nws. Londens Radiodagboek en Engelse les v. beginnelingen, les 145. deel 6. (Op 224 en 41 m). DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S 16.30 V. d. jeugd. 17.40-17.50 Opsporings dienst. 20.00 Journ. en weerber. 20.2' Rondom de Steinhuder Zee. 20.35 Holiy wood melodieën. 21.20-22.00 Die kritische Schwelle, rep. BELG. TELEVISIEFROGR. Franse uitz 19.15 Testbeeld. 19.30 V. d. jeugd. 20.00 Act. 20.15 Nws. 20.40 Sport. 21.10 Miroir de Wallonië. 21.40 Rendez-vous avec... 22.15 Voulez-jouer avec vous. Daarna Wereldnws. BELG. TELEVISIEFROGR Vlaamse uitz-: 19.15 Testbeeld. 19.25 Gram. 19.30 Openingsbeeld. 19.31 Nws. 20.00 Relais v d. BBC: Zeilbootwedstr. TorbayLissa bon. 20.14 Documentaire. 21.00 Speel film. 22.30 Joum. STRABO 3 te Tunis. SHERATAN p. 3 Algiers n. Liverpool. STAD DORDRECHT p. 3 Algiers n. Ceuta. TELAMO N3 te Port au Prince verw. TIBIA 2 dwars North west Kaap n. Singap. TJILUWAH 3 te Djakarta. TANKHAVEN II p. 2 Mirl n. Sg. Gerong. TROMPENBERG 2 te Houston. TARAKAN 2 op 150 mijl zw Scilly n. Rdam. TIBA 3 te Santos. TASMAN 2 te Djakarta. WAAL 3 te Malta. WESTERTOREN 2 tc Singapore. WIELDRECHT p. 3 Kp. Finisterre n. Rdan, WATERLAND 4 te St. Vincent verw. WALTON JONES p. 2 Kp. Finisterer n. Rotterdam. WATERLAND p. 4 te St. Vincent verw. W. ALTON JONES p. 2 Kp. Finisterre n. Philadelphia ZEELAND p. 3 Perim n. Suez BALI p. 2 Ceylon n. Belawan. HECUBA 2 te Ciudad Trujillo. HELICON 2 te Curacao. INDRAPOERA p. 3 St. Vincent n. Rdam. ROELF 2 te Kopenhagen. ROEBIAH 2 te Napels. ROTTI p. 2 Key West n. Philadelphia. SOLON 3 te Amsterdam verw. SIBEROET 3 te Rangoon. STRAAT MAKASSAR 3 te Hongkong. TABIAN 2 te New York. TOMOCYCLUS 2 te Punta Cardon. UTRECHT 2 te Philadelphia. AAGTEKERK 2 te Suez. AALSUM 2 te Boulogne. ALPHARD p. 2 Finisterre n. Rio Janeiro ALWAKI p. 3 Malta n. Genua. AMELAND 2 te Fredericia. AKKRUMDIJK p. 3 Bermuda n. Antwerp ALMDIJK 2 te Bremen. AMSTELDIJK 2 te Havre. ATTIS 3 op 400 mijl zw Azoren n. Rdam AMYNTAS 3 te Lissabon verw. ALCYONE 3 te Rio Janeiro. AVERDIJK p. 2 Ouessant n. Houston. ALCETAS p. 3 Casquets n. Tunis. AMOR 2 te Iskenderun. AXELDIJK 2 dwars Santos n. Vittoria. ATLAS p. 3 Burlings n. Antwerpen. AARDIJK 3 te Belawan verw. ALPHERAT 2 te Curacao. ANKER 3 op 50 mijl no Norfolk n. Amst. ARTEMIS 2 te St. Marc. AMBIORIX 2 te Amsterdam. AALSDIJK p. 3 ALgiers n. Halifax. BINTANG 2 te Hamburg. BAWEAN p. 2 Kaap Enggano n. San Fran BANDA P. 3 Massowah n. Bahrein. BORNEO 2 te Suez. ENGGANO 3 te Fremantle verw. ESSO NEDERLAND p. 2 Kaap Bougarom n. Fawiey ETREMA 4 te Trinidad verw. EEMDIJK op 1100 mijl no Bermuda n. Havannah FARMSUM 2 te Bremen GROOTEKERK p. 3 Walvisbaai n. GABONKUST p. 3 St. Vincent n. Amst. GRAVELAND p. 3 Finisterre n. Amst. GOOILAND 2 te Necochea HEST1A 2 te San Juan P.R. HEELSUM 3 op 800 mijl no Bermuda n Houston HEEMSKERK p. 3 Fremantle n. Aden HILVERSUM 4 te Fahaheel verw. HYDRA 2 te Guanta ITTERSUM 3 te Freetown verw. JAVA 2 te Marseille KORATIA p. 3 Cyprus n. Bahrein KALYDON 2 te Mamonal KARIMATA 2 te Amst. PENDRECHT p 2 Port Soudan n. Suez ROTULA 2 op 400 mijl zw Azoren n. Curaq RIJNKERK 2 te Nagoya SCHOUTEN 4 te Singapore verw. STENTOR p 2 Azoren n. Amst. SINGKEP p. 3 Singapore n. Djakarta. SCHELPWIJK p 3 Djeddah n. Fahahee. SENEGALKUST 2 te Monrovia SIGLI 3 te Djakarta STAD SCHIEDAM 2 te Rotterdam STAD ALKMAAR 3 te Antwerpen SIBIGO 5 te Balik Papan verw. teletypband AK SCHEEN BLOEMFONTIJN p. 2 Burlings n. South. BONAIRE 2 te Moengo. BOSCHFONTEIN p. 3 Port Soudan n. Aden JAGERSFONTEIN p. 3 Kp. Burlings n. Kaapstad. MAASDAM p. 3 Cape Race n. Southampt- NOORDAM 2 te New York. ORANJE 3 te Belawan verw. RUYS 2 te Rio Janeiro. WATERMAN 2 te Rotterdam. WESTERDAM 2 te Rotterdam. WILLEM RUYS p. 3 Kaap Finisterre n- Southampton. BREDA 2 te Paita. BENNEKOM 2 te Guayaquil. CALTEX DELFT p. 3 Finist. n. R'dam. CALTEX ROTTERDAM p. 3 Malta n. Sidof CAMEROUNKUST 2 v. Port Harcourt n- CALTEX LEIDEN p. 3 Ras Fartak n. Bord- CAMITIA 2 te Curacao. CORUDA 6 te Oran verw.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2