De ^doorslaande" water toren te Zandvoort Men wil het euvel keren met vochtwerend preparaat Bestrijding van virus en aaltjes- ziek groot succes Holland wint atletiektoernooi van Bataven WOLTERING Gemeenteraad van Zandvoort Het financieel beleid Haarlemmers uitstekend op dreef IWI I4LOOO KRUISWOORDRAADSEL WOLIEN DEKENS KORTING De zaak-Zonnebloem J Maurits de 1 Kal ERIC DE NOORMAN WESTERMAN'S COURANTENHAL WOENSDAG 4 JULI 1956 PAGINA '■M- Gemeemtefinianioiën Watertoren Garage Den Hout Het circuit „Samen uit, samen thuis" Verslag keuringsdienst irissen Onzuiverheid ZOMEREVENEMENTEN ZIJN BEGONNEN Aaltjesziek Heropening van Gen. Cronjéstr. 24 naar 54 iFaililiiSsemenitieni Olpl'ossing kruiswoordraadsel van dinsdag Pastoor M. v. d. Burg overleden Zuiver wollen Leidse Dekens Grote Lits-jumeaux dekens, Zag je dit .ikik ik hid een glas en. door Herge, copyright Casterman In de gemeenteraad van Zandvoort is dinsdagavond een vrij langdurig debat gevoerd over het voorstel van B. en W., een krediet van 16.500 te verlenen, om met een vochtwerend preparaat de wateraanslag in de water toren tegen te gaan. De al of niet verantwoordelijkheid van architect en aannemer werd naar voren gebracht, waarbij nog gesproken werd van een „aankomend dichter" en een „aankomend burgemeester". Ten slotte werd het krediet verleend. Ook over de financiële positie der gemeente is het een en ander gezegd. Op vragen van de heer LINDEMAN (KVP) over de stand van zaken met betrekking tot het Boulevard-centrum deelde de voorzitter mede, dat de initiatiefnemers woensdag 11 juli met hun plannen bij het college zullen komen. BU de aanvang der vergadering vond de beëdiging en installatie plaats van de heer F. Molenaar, die voor de groep „Algemeen Zandvoorts Belang" de plaats inneemt van wijlen de heer M-. Weber. De burgemeester sprak de ver wachting uit dat de heer Molenaar het algemeen belang van Zandvoort zal die nen met terzijde stelling van persoon lijke belangen. Spr. hoopte dat het raadslidmaatschap de heer Molenaar veel voldoening zal schenken. Tot lid van het algemeen bestuur van de stichting Touring Zandvoort werd benoemd de heer J. Koning (A.Z.B.); deze werd ook benoemd tot lid van de contactcommissie voor culturele belan gen. De heer Molenaar werd benoemd tot plv. lid van het Strandschap Zand voort. Na een uitvoerige discussie werd de vakantieregeling voor groentewinkels vastgesteld. De heer Tates (VVD) stemde tegen omdat aan het verlangen van de groentewinkels (sluiting voor 9 dagen) nipt ten volle is voldaan. De financiële positie der gemeente werd besproken door le heer Linde- MAN (KVP) naar aanleiding van het raadsvoorstel tot wijziging van de ge meentebegroting voor 1956 waardoor het begrotingstekort van 110.000,- werd weggewerkt. De winst van het gas- en waterleidingbedrijf kon 13000,- noger worden geraamd. Spr. had in dit verband kritiek op de begroting welke de bedrijfsdirecteur heeft opge maakt waarbij het winstcijfer aanvan kelijk werd gedrukt. Dit was voor Gedeputeerde Staten aanleiding om een wenk te geven in de richting van gaspr ijs verhoging. Het gevaar daarvoor kon nu worden afge wend. Hoewel spr. in het algemeen voor stander is van voorzichtige ramingen, kon hij deze tactiek in dit geval niet bewonderen. Spr. verwachtte nu de begroting sluitend kon worden gemaakt niet aat de gemeente nog een extra- verhoging van de uitkering uit het ge meentefonds zal krijgen. De heer TATES (VVD) belichtte de bijzondere taak van Zandvoort als bad plaats voor de grote bevolkingscentra; deze veroorzaakt grote extra-uitgaven en op die grond maakt Zandvoort aan spraak op bijzondere uitkeringen. Spr. heeft dit tijdens het bezoek van de commissaris der Koningin naar voren gebracht en toen is wel gebleken dat Zandvoort op Gedeputeerde Staten als pleitbezorgers kan rekenen. IR. VAN KUIJK (PvdA) was gematigd ver heugd. want verschillende bezuinigin gen moesten op openbare werken wor den toegepast. De VOORZITTER antwoordde als wethouder van de bedrijven op de opmerking van de heer Lindeman. Toen deze begroting in de zomer van 1955 werd opgemaakt, stemde zij over een met de toen bekende gegevens. Dat het later is meegevallen kon men de directeur niet verwijten. Mevr. MOL (PvdA) vroeg wat er zou gebeurd zijn als de raad de begroting niet had slui tend kunnen of willen maken. Weth. KERKMAN (PvdA) zegt dat men nu van meevallers kan profiteren. In het andere geval zou men hebben moeten bezuinigen. Als de raad daartoe niet bereid zou worden gevonden, zou spr. zijn portefeuille ter beschikking heb ben gesteld. Bij het voorstel tot aanschaffing van een zandstrooier vroeg de heer KO NING (A.Z.B.) om voortaan by glad heid ook de trottoirs te bestrooien. De VOORZITTER vestigde nog eens de aandacht op de wens van de politie om meer met pekel te werken. De dienst van publieke werken is echter „zand- minded". Het voorstel om 16500,- beschikbaar te stellen om door middel van een vochtwerend preparaat de waterdoor slag in de watertoren tegen te gaan gaf de heer SLEGERS (KVP) aanleiding tot de vraag, hoe men dit preparaat zal aanbrengen; spr. was voorstander van opspuiten. De heer BREURE (VVD) noemde het voorstel een vette kluif voor de aannemer; de gemeente zit nu met de botjes. BU een recente eerste-steenlegging voor een waterto ren in een on-ontwikkeld gebied offer de men een os en een schaap, maar in Zandvoort moet men nu jaren na de oplevering van het werk 16500,- offeren! Spr. wilde een onderzoek naar de mogelijkheid van verhaal op de aan nemer. Spr. besloot zijn betoog met een geestig gedicht. „Voor een aanko- mend dichter niet slecht," merkte de voorzitter op. „Ik noem u toch ook geen aankomend burgemeester," re pliceerde de heer Breure hierop. De heer GOSEN (AR) wilde ook de architect voor de schade aanspreken. Wethouder V. D. WERFF (C.H.) zei dat men het feit van het „doorslaan" van de toren moet aanvaardetj. Het is niet vast te stellen of er fouten zijn ge maakt bij de voorbereiding en de uit voering van de bouw. Deskundige ad viezen geven geen hoop op succes bij pogingen tot verhaal op architect of aannemer. De heer TATES (VVD) wilde weten wie deze adviezen heeft uitgebracht. Als er geen verhaal op architect of aannemer mogelijk is, heeft men bij de gemeente een fout gemaakt. De heer SLEGERS (K.V.P.) wees er op, dat de architect zijn bestek heeft opgemaakt na inlichtingen te hebben ingewonnen over de bouw van verschil lende andere watertorens. De muren zijn 50 cm dik; dat is geen kleinigheid. Spr. was van oordeel, dat architect noch aannemer aansprakelijk kan wor den gesteld. Wethouder KERKMAN (PvdA) deel- Advertentte Weet U nóg een fabriek, welke dit geeft? RENAULT FREGATE geeft 12 maanden garantie en vergoedt bovendien eventueel arbeidsloon, ongeacht het aantal af gelegde km. Prijzen vanaf f 7S00. Vraagt proefrit bij: Wagenweg 166-168, H'lem, Tel. 12138-1S0S6 de mede, dat B. en W. vóór tot de bouw van de toren werd besloten, ver schillende watertorens hebben bezich tigd. In Sliedrecht en ook op andere plaatsen trof men toen „doorslaande" torens aan. Op grond van deze erva ringen ging de architect te werk bij de bouw van vuurtorens. In zijn bestek is zoveel mogelijk door een hechte con structie getracht het „doorslaan" te voorkomen. Helaas is hier geen 100 pet. resultaat bereikt. Geen enkele techni cus kan bewijzen, dat architect en aan nemer fouten hebben gemaakt. Van daar dat een procedure om schadever goeding zinloos is. Architect en aan nemer hebben hun best gedaan zo goed mogelijk werk te maken. Watertorens lopen altijd het gevaar van „doorslaan" omdat het hoge gebouwen zijn, die ste vig moeten geconstrueerd worden; spouwmuren kan men daarbij niet toe passen. De VOORZITTER stelde nog vast, dat noch bij architect noch bij de aannemer van schuld of nalatigheid sprake is. Laat men deze zaak niet dramatiseren; geen mens kan hier iets aan doen. Het voorstel van B. en W. werd goedgekeurd. De heer GOSEN (A.R.) wees op het grote bezoek aan de T.T.-races te As sen; hij vroeg in dit verband naar de mogelijkheid om op het Zandvoortse circuit grote wedstrijden op zaterdag te organiseren. De VOORZITTER zei, dat „Assen" langzamerhand een soort .bedevaartsplaats" voor motorenthou siasten is geworden. Van deze gelegen heid maakte spr. gebruik om te wijzen op de noodzaak van investeringen om het Zandvoortse circuit „up to date" te maken. Het circuit is nu voor bijna de helft afgeschreven; nieuwe inves teringen (overdekte tribune, vernieu wing draadafzetting e.d.) zijn noodza kelijk. Spr. wilde de mogelijkheid van evenementen nader onderzoeken. Onder de titel „Samen uit, samen thuis" is er van 8 tot en met 15 juli in de oude Sint Bavo-kerk een foto tentoonstelling, welke een beeld wil ge ven van de verschillende aspecten van het werk van de Wereldraad van Ker ken. 30. In een oogwenk is de kleine nederzetting in rep en roer. Eric dringt op grote spoed aan en reeds heeft Winonah de hut, waar zij een korte tijd zich gelukkig voelde, verlaten. Met haar zijn Hrulf, Pum Pum en enkele anderen vertrokken. De mannen grijpen haastig wapens en de meest nood zakelijke dingen bij elkaar en volgen in kleine troepjes. Wolf blijft trouw aan Eric's zijde. Als een der laatsten heeft de Noorman de nederzetting verlaten en ternauwernood is hij onderweg, of hij hoort een schorre kreet en ziet tot zijn grote schrik Hako strompelend op zich toekomen. De man is gewond en vertelt hijgend zijn wedervaren. Eerst leek alles goed te gaan, zegt hij, en ik probeerde met Axe in aan raking te komen. Maar toen bleek, dat Ondur mij al meteen had gewan trouwd en met de grootste moeite kon ik er tussen uit komen om er van door te gaan. Wat er van Axe geworden is, weet ik niet. Dadelijk liet Ondur me achterna zetten enOp dit ogenblik ziet Eric enige mannen uit het bos te voorschijn komen. Het zijn krijgers van Ondur. Eric's mannen hebben niets bemerkt en zijn doorgelopen. Nog kan hy trachten, hen te bereiken en met volle kracht cPvert zijn stem hun achterna: Hierheen! Te wapen. Zoals bekend is het streven steeds geweest de cultuur van bolirissen op een zo hoog mogelijk niveau te bren gen, zo vangt de heer F. Limburg, di recteur van de Bloembollen-keurings diensten zijn verslag met betrekking tot de irissen over 1955 aan. De voor naamste zorg is wel het verkrijgen van een gezond, maar ook van een zuiver produkt dat de afnemers tevre den stemt. Uiteraard vormde dit de basis van onze werkzaamheden, zodat in het verslag de aandacht wordt ge vraagd voor 1. de bestrijding van het virus, 2. van de onzuiverheid en 3. van het aaltjesziek. De grote vorderingen die bij de vi rusbestrijding zijn gemaakt hebben tot gevolg gehad dat ernstig aangetaste partijen niet meer voorkomen. Dat neemt niet weg dat het grijs nog voort durend de aandacht blijft vragen, er kunnen n.i. veel partijen tot een hogere graad van gezondheid worden opge voerd. Daaraan is dan ook veel aan dacht besteed, kwekers van goede par tijen worden opgewekt aan de selectie keuring deel te nemen, die minder goe de partijen hebben, nieuwe aan te leg gen of het kleine goed, dat moeilijk te zuiveren is, te vernietigen en zo tot de hoogste graad van zuiverheid op te voe ren. Wat nu de deelname aan de selectie- keuring betreft, deze zou veel groter kunnen zijn. Er waren twee monster- tuinen waarop 176 mqnsters stonden geplant, getrokken uit evenzoveel par tijen, gezamenlijk omvattend 12.000 RR. dus nog geen tiende gedeelte van het areaal. Wel zijn de kansen tot verkrij ging van het A-certificaat sterk ver minderd sinds de soortechtheid en de raszuiverheid daarbij betrokken werden, maar er zijn veel meer partijen die er voor In aanmerking komen en de oppervlakte kon drie, vier maal zo groot zijn. Een van de oorzaken van deze te geringe deelname is waar schijnlijk dat er door de handel nog te weinig aandacht aan het A-certifi- caat wordt besteed en htt prijs verschil tegenover de gewone partijen te gering is. Gelukkig zijn er onder de kopers van het plantgoed wel velen die de grote waarde van het A-certl- ficaat inzien. Zulke gezuiverde partijen, waarin hoogstens tot 1 pet. virus en tot een V4 pet. „onzuiver" mocht voorkomen, vra gen in de cultuur niet veel zorg en tijd want ze zijn gemakkelijk op peil te houden. De kwekers weten onderhand wel dat het zuiveren in minder goede partijen geen gemakkelijke zaak is. Van niét minder belang is de bestrij- Do ding van onzuiverheid. Door de beoor deling van de monsters op de proef tuin zijn reeds vele kwekers attent ge maakt op de onzuiverheid en telkens blijkt weer hoe nodig dit is. Van de opgeplante monsters moest het grootste percentage afvallen, niet wegens vi rus, maar juist wegens onzuiverheid. Ten bewijze hiervan volgen hieronder de cijfers der voornaamste variëteiten: Opgeplant aantal monsters A-gekeurd White Excelsior 3 8 Imperator 42 18 22 Wedgwood 3 19 7 3 Golden Harvest 5 3 H. C. v. Vliet 33 26 1 afgevallen voor onzuiver grijs 2 2 2 6 De zomerevenementen van „Touring Zandvoort" zijn dinsdagavond succes vol ingezet. Het betrof hier een nieuw evenement. Door middel van een ver sterkersinstallatie werd op het Raad huisplein dansmuziek ten gehore ge bracht. Talrijke jongelieden maakten van deze gelegenheid gebruik om een dansje te maken. Het Raadhuisplein werd daardoor het middelpunt van ge zellige drukte. De muziek veroorzaakte wel hinder voor de gemeenteraad, wel ke in het raadhuis vergaderde. De bur gemeester gaf opdracht om het geluid te temperen; de discussie was daarna van de perstribune af (zij het dan ook Biet moeite) weer te volgen. Algemeen wordt van de zijde der kwe kers veel medewerking ondervonden. Tal van nieuwe partijen worden aan gelegd van goed gezuiverde kopeinden of van dikke bollen en door aankoop van partijen met A-certificaat. Op deze wijze wordt het areaal van geselecteer de partijen jaarlijks groter. Wat zulke prima partijen bij een behoorlijk groei seizoen aan leverbaar kunnen opDren- §en is geweldig en het is verheugend at deze kwekers op zo royale wijze hun arbeid hebben beloond gezien. De bestrijding van het aaltjesziek, die de laatste jaren door middel van de algemene kookverpllchting zo krach tig is gevoerd, is met succes bekroond. Afkeuringen tijdens het exportseizoen kwamen sporadisch voor en uit het buitenland kwamen hierover geen klachten. Menigeen heeft in de praktijk reeds ondervonden dat een goed toegepaste warmwaterbehandeling ook nog groei stimulerend werkt, maar bijzonder sterk is zulks naar voren gekomen met de proeven die in het Laboratorium zijn genomen met die variëteiten waarvan gezegd werd dat ze beslist niet gekookt konden worden. Jaarlijks worden deze partijtjes tochgekookt en het lever baar eruit geraapt. De uitkomsten zijn veel gunstiger dan van de ongekookte. Zo is ook gebleken dat de bloei van de partijen die gekookt worden, na een stijging in het eerste jaar, geleidelijk afneemt en niet méér is dan in de on gekookte. De verplichte warmwaterbe- nandeling heeft dan ook niet alleen het grote voordeel opgeleverd dat men het aaltjesziek de baas werd en daardoor de export veilig kon opvoeren, ze heeft er tevens toe geleid dat velen er ver trouwd mee zijn geraakt en deze zullen Zowel de dames als de heren van de Haarlemse R.K.A.V. „Holland" hebben voor de respectievelijk 3e en 6e achter eenvolgende maai de door de Bataven te Leiden georganiseerde wedstrijd ge wonnen. Dc dames gingen met de wis sellauwertak naar huis en de heren legden definitief beslag op de „Evert Castelein' '-beker. Op de sintelbaan in de Leidsehout heeft Holland een felle strijd moeten leveren om als eerste van de katholie ke atletiekverenigingen uit de bus te komen; enige clubrecords sneuvelden in deze kamp. Op de 80 meter horden voor dames verbeterde M. Piek met 1.4 sec. het clubrecord dat op naam van T. Spruyt stond. Bij het hoogspringen meijses A werd M. Vogel met een sprong van 1.35.5 meter 2e, het meisje L. Zoet van M.S.V. sprong 1.45 en vestigde daar mede een nieuw Leids record. H. de Jong werd op de 100 meter dames C eerste met een goede tijd van 13.9 sec. De C meisjes van Holland gingen als eerste over de streep op de 4 x 60 meter estafette. Bij de 4 x 80 meter estafette meisjes A werd Holland tweede in 46 seconden rond. Ook de dames waren in de estafette niet onfortuinlijk en be haalden met een tijd van 1.56.8 de twee de plaats. No. 1 0p dit nummer was de Bataven in 1.53.6. De heren deden het niet minder goed Advertentie blijven toepassen, ook al zou een ver plichting er toe eens komen te ver vallen. Ook het verzet tegen deze ver plichting is geleidelijk afgenomen. Moesten er in 1954 nog 67 gevallen door de Commissie van Scheidslieden worden behandeld, in dit verslagjaar waren het er 11 met een areaal van 1888 RR. Voor dit seizoen liggen deze cijfers nog veel lager, omdat dit na jaar het axleveren van ongekookt plant goed slechts werd toegelaten wanneer vast stond dat de kookverplichting door de koper werd overgenomen. dan de dames. Cor Hogerwerf opende de wedstrijd met meteen het clubrecord 110 meter horden te verbeteren (16.7). Dit record stond ook op zijn naam met 17.2 sec. De 3000 meter bracht een over winning voor J. Kraan van de Bataven in 9.55 sec. op 1 sec. gevolgd door Kees Visser. Holland had twee estafetteploe gen op de been gebracht die resp. 1 en 3 eindigden. De jongens A deden over de 4 x 100 meter 48 sec. en plaatsten zich daarmede 2e achter de Bataven die een tijd van 47.9.2 lieten noteren. Het hoogspringen werd een drievoudige overwinning want J. Slootbeek, V. Pop- pelaars en J. Verheem sprongen allen 1.47 meter. In de finale 100 meter he ren C waren vier oranjebroeken ver tegenwoordigt; Joop v. d. Griendt klasseerde zich als 2e met een zeer goede tijd van 11.6 sec. gevolgd door J. v. d. Velden als 3e met 11.8 sec. Op de technische nummers verricht ten de dames eveneens goede presta ties. M. Piek werd in de D klasse dis cuswerpen tweede met 21,005 meter. Het hoogspringen dames C was weer een dubbele zege voor Holland want hier was M. Piek met 1.305 meter eer ste en G. Spruit tweede met 1.255 me ter. G. Spruit stootte dé kogel 9.33 me ter ver (2e). J. Beyk uit Lisse behaal de haar eerste medaille bij het ver springen met een sprong van 4.295 me ter. De 400 meter werd gewonnen door G. Verheem met een tijd van 55 sec. Op het spectaculaire nummer polshoog werd P. Lindström eerste met een sprong van 2.90 meter in de B klasse. De 1500 meter heren D was een ge makkelijke loop voor Croesen. Een ver rassing voor Holland was bij de 600 me ter jongens B Blomd die als derde eindigde met een tijd van 1.31.4. O. der Linden won het verspringen met 5.16 meter. Jan Korthouwer moest op de 100 meter jun. A zijn meerdere erken nen in J. Westgeest van de Bataven die een tijd maakte van 11.5 sec. Op de 4 x 60 meter estafette jongens C kwam Holland 0.2 sec. tekort om van L.D.A. te winnen. Op de Olympische estafette vestigde Holland een nieuw clubrecord met een tijd van 3.45.0 sec. Het oude record stond sinds 1950 op 3.46.1 sec. Advertentie A.s. DONDERDAG 5 juli, 3 uur, Verplaatst van Ons geheel gemoderniseerde zaak biedt U een grote keuze in: SOUVENIRS - ANSICHTKAARTEN TIJDSCHRIFTEN BUITENLANDSE BLADEN terwijl wij U bijzondere aandacht vragen voor onze speciale afdeling MODEBLADEN. Een bezoek aan onze zaak zal ten hoogste op prijs worden gesteld. De Arrondissements-Rechtbank te Haar lem heeft op dinsdag 3 juli 1956 in staat van faillissement verklaard: de nalatenschap van H. van Veelen, gewoond hebbende te Beverwijk, Javastraat 7. Rechter-Commis- saris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. W. Boers, Pr. Mauritslaan 113, Overveen, advocaat en procureur; P. C. Klugt, echtge note van W. L. Wiener, wonende te Zand voort, Marnix van St. Aldegondestr. 2. Rechter-Commissaris: mr. H. J. M. Cokart. Curator: mr. H. J. Pot, advocaat en pro cureur, Ged. Oudegracht 92, Haarlem. Wegens gebrek aan actief werd op dins dag 3 juli 1956 opgeheven het faillissement van H. Ebbeling, vennoot van de N.V. Gecoma, IJmuiden i. o., gevestigd te IJmui- den, -wonende te Velsen, Celsiusstraat 38. Rechter-Commissaris: mr. N. Reeling— Brouwer. Curator: mr. M. L. Swaab, ad vocaat en procureur, te Beverwijk, Kuenen- plein 48. Bij beschiking van de Arrondissements- Rechtbank te Haarlem van 30 juni 1956 is aan: E. G. Bouwer, wonende te Aerden- hout, gemeente Bloemendaal, Goudsbloem plein 6, handelende onder de naam Bou- wer's Verkoop- en Reclamekantoor, tijde lijk gevestigd te Aerdenhout, voorlopig sur séance van betaling verleend, met benoe ming van mr. J. van der Hoeven, advo caat en procureur, Ged. OudeRracht Haarlem, tot bewindvoerder, terwijl het ver hoor van de schuldeisers is bepaald op maandag 17 september 1956 des namiddags te 4 uur. Door B. en W. van Heemstede werd benoemd als opvolger van de heer Roest tot commandant: de heer C. Büth- ker (onder-commandant)tot onder- commandant: de heer Th. Duindam (brandmeester); tot brandmeester: de W. van der Eem (hoofdbrandwacht). Horizontaai: 1 rakel, 5 plant, 8 spil. 9 afgod, 12 munt (afk.), 13 familielid, 14 Europeaan, 16 tochtje, 18 dwaas, 20 pl. in Gelderland, 22 wandversiering, 24 Eng. titel, 25 godin, 26 boom, 28 gevangenis, 30 schaap, 32 pl. in Gelderland, 34 in orde (afk.), 36 onzin, 38 geheel de uwe (Lat. afk.), 39 onheil, 40 deel v. h. hoofd. Verticaal: 1 stel, 2 herkauwer, 3 vogel, 4 zangnoot, 5 Eng. bier, 6 voegwoord, 7 rivier in Duitsland, 10 in dat geval, 11 nakomeling, 13 viseter, 15 koningin (Fr.), 17 beetje, 19 vis, 21 voor, 25 liefdesgod, 26 familielid, 27 maand, 29 steenmassa, 31 berg, 33 boom, 35 vogel, 37 reeks, 38 Fr. pers. vnw. Horizontaal: 1 zaak - IJsland, 2 artiest - fee, 3 kameleon - L.K., 4 bos - loods, 5 mes - prior, 6 asfalt - Sont, 7 akela - weg, 8 etaleren, 9 strijken - non, 10 eu - veter. 11 lip - finesse. Verticaal: 1 zak - maaksel, 2 arabesk - tui, 3 atmosfeer, 4 kies - altijd, 5 el - Slaak, 6 Use] - Levi, 7 stoop - Wenen, 8 norser - te, 9 af - Diogenes, 10 Nelson - nors, 11 dek - RTC. Gisternacht Js in zijn pastorie te 't Vkifl (Qude Niedorp) plotseling overleden pastoor M. f. v. d. Burg. Hij werd in Uithoorn geboren 18 januari 1882 en werd priester gewijd ±5 augustus 1906. A chtereenvolgens was hij assistent te Egmond-Rinnegom en kapelaan te Am sterdam (H. Maria Magdalena) en Rot terdam (H. Barbara) 14 maart 1925 werd hij benoemd tot pastoor te Wieringen en drie jaar later, 25 februari 1928, tot pastoor te 't Veld. Het hoofd van het gemeentebestuur van HILLEGOM maakt bekend, dat de door de raad dier gemeente in zijn vergadering van 29 juni 1956 vastgestelde partiële herziening van het uitbreidingsplan in onderdelen van de gemeente Hillegom, het plan Brouwerlaan, met bijbehorende voorschriften vanaf heden gedurende veertien dagen ter gemeente secretarie voor een ieder ter inzage is gelegd. HILLEGOM, 4 juli 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, O. van Nispen tot Pannerden. Het hoofd van het gemeentebestuur van HILLEGOM maakt bekend, dat vanaf heden gedurende vier weken ter gemeentesecretarie voor een ieder ter inzage is gelegd het ontwerp van de partiële her ziening van het uitbreidingsplan in onderdelen der gemeente Hillegom, het plan Weerestein, met bij behorende voorschriften. Gedurende deze termijn van vier weken kunnen belanghebbenden bij de gemeenteraad bezwaren 'tegen het ontwerp indienen. HILLEGOM, 4 juli 1956. Het hoofd van het gemeentebestuur voornoemd, O. van Nispen tot Pannerden. Nog slechts enkele dagen Slechts éénmaal per jaar worden alle restanten van uitsluitend de beste fabrikaten, enigszins smoezelig, verkocht met •enperi. van 23.85 voor 15.90 tweeperi. van 32.25 voor 21.50 elfen paitelkleuren aenpari. van 37.50 voor 25.- tweepars. van 48.75 voor 32.50 iantasie d.uins, moderne kleuren. aenpari. van 44.70 voor 29.80 tw.aperi. van 52.50 voor 35a- extra zware kwal. 1 90x 230 v. 67.50 voor 45.- Doef Uw voordaal an koopt reads thans voor da komende winter. DAM - NIEUWENDIJK - DAMRAK AMSTERDAM - TEL. 39444 (4 lijnen) 10 Zo, vind je dat grappig Grappig. hé F niet kon zien op het ogenblik dat het glas SprongIk heb nooit iets qrappigers ge tien! Hahaha Dat herinnert me aan een geschiedenis van m'n oom Anatole Wacht even. ..hoe was dat ook weer?.. Oja. een heer komt een her berg binnen en vraagt een glas bier. Op het ogenblik dat hj wil drinken, zegt hj Grappig mmer Hé F.Heb jeheb je... dat gezien F Net ais daarevenDat is ai te kras Ik heb h ier trouwens genoeg tijd verloren Dag Yin grappig' ik...ik geloof dat het onweer nu voorbij is...ik ga weg imlwrtiuu 2. Copyright P t. B. Boi 6 30-S 30. „Ik hoop dat ik de chat vind. Ik ben er bijna zeker van, dat de schat in de paardestal is verborgen". „Wie gaat er zo te keer in de paardestal? O, het is die verve lende graaf maar". „Het is heel goed mogelijk, dat de schat zich hier onder de grond bevindt". „Wat een grappige ontmoeting, vind je niet, Boudewijn?"

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2