oi't geding van adjunct- cteur van „Linnaeushof" contra zijn directie Tweede Haarlemse Muggen ronde in voorbereiding N.Ph.O. Ziekentriduum Bloemendaal voor de tweede maal in nieuwe Prima Primariakerk De Aerdenhout Jeugd Voetbal speelt zondag in Olympisch Stadion Ledenvergadering „De Iris" in Haarlems Krelagehuis matrices op één na ontslagen Viswedstrijd in de Ringvaart Zomerconcert Zestien verpleegsters van Provinciaal Ziekenhuis offeren drie vakantie dagen voor verpleging der zieken Kookplicht ook dit jaar gehandhaafd WOENSDAG 4 JULI 1956 Haarlemse politie in de Vierdaagse OVERWINNINGEN VOOR D.W.T, Centrale Volksbanik Ten bate van kanker' bestrijding Vierjarig meisje door auto aangereden Fraai uitgevoerd Mendelssohn-programma „Sancta Maria" afd. gymnasium te Haarlem Vloer van Krelagehuis wordt vernieuwd Sportbonden vrezen hoge zaalhuur Liederenavond in tuinzaad „Het Witte Paard" Eindexamens Sftotui tvoeri nig Haarl ems Muziek Instituut DIPLOMA- UITREIKING SOCIALE SCHOOL GEEN ECHTE CLUB, MAAR Beurs van Amsterdam Wethouder van Ben nebroek verongelukl Beurs van INew York De Haarlemse politie zal ook dit jaar weer in de Nijmeegse Vierdaagse vertegenwoordigd zijn. Een detachement bestaande uit 22 tippelaars en drie ver zorgers zal goed getraind en in prima conditie naar de Keizer Karelstad ver trekken om in deze jubileum-Vierdaag se een goed figuur te slaan. Al be gin april is de training van het korps onder leiding van instructeur van Soest begonnen. Van de deelnemers is de heer Pebesma aan zijn veertiende tocht toe, de heer v. d. Kamer doet voor de elfde keer mee en leider v. Soest voor de twaalfde maal. De overige politiemannen heb ben bijna allen reeds eerder de Vier daagse gelopen. staande voet worden teruggegeven. Het gaat hier o.m. om een regenjas, een rijbewijs en een nationaliteitsbewijs. Intussen gaan de onderhandelingen voort, die de directie van de Lin naeushof" voert om de onderneming financiëel weer op poten te helpen. Een algehele reorganisatie is aange kondigd. Verleden week zaterdag heeft de directie de schuldeisers van de „Linnaeushof" schriftelijk ver zocht nog een maand geduld te heb ben in afwachting van de resultaten van de besprekingen. De informatri- ces, die de bezoekers door de tuin moesten rondleiden, zijn op één na, intussen allen ontslagen. Berichten als zou het faillissement van de „Linnaeushof" zijn aangevraagd, kon den niet worden bevestigd. Haarlems Watercorso mag niet in het water vallen. Deze woordspeling tekent de stemming, waarin de directeur van Haarlems Bloei, de heer W. van Willi ge, thans verkeert. Een stemming, die er tevens op duidt, dat de zaken er niet zo rooskleurig voor staan. Naar het zich laat aanzien, is het vrijwel zeker, dat het corso zaterdag 4 augus tus niet kan doorgaan. De mogelijkheid is echter niet uitgesloten, dat het ge houden wordt zaterdag 8 september, ter afsluiting tevens van 't seizoen. Het voordeel is dan meteen, dat het 's avonds vroeger donker is en de belangstelling, na de vakanties, ook groter zal zijn. Zoals men weet, zou het watercorso dit jaar voor de derde achtereenvolgen de keer gehouden worden. In tegenstel ling tot andere jarer», zouden er nu geen bloemen aan te pas komen. Al les zou gericht zijn op lichteffecten. Haarlems Bloei was zo gelukkig de heer Jos van Driel uit Amstelveen aan te trekken om verschillende ontwerpen Van de vier DWT zeventallen die maan dagavond in de zweminrichting aan de Houtvaart voor een wedstrijd aantra den, wisten er drie een overwinning in de wacht te slepen. Het eerste dames team kreeg DWR 1 tegenover zich waarvan de doelverdedigster vele schoten wist te stoppen. Nadat Annie Metselaar en Paula van Bruggen de Haarlemse voorsprong op 30 had ge bracht scoorde Els Prins een tegen- doelpun' zodat met de stand 31 ge draaid werd. Ook in de tweede helft was het voor het DWR-doel een komen en gaan, ook nu weer werden vele scho ten door de DWR keepster gestopt en zij kon toch niet voorkomen dat Annie Metselaar (3) en Ton Scheerder de DWT-overwinning op 71 brachten. Vervolgens bonden de heren van DWT 2 de strijd aan met Sleutelstad 2, dat in de eerste helft een voorsprong van 30 wist te nemen. In de tweede helft doelpuntten heide ploegen een maal waardoor DWT 2 met 41 de eer aan Sleutelstad moest laten. DWT 3 slaagde er in tegen Bruin vissen 2, via de ruststand 21, een eindstand van 41 te bereiken. DWT 1 - De Vest 1 in de tweede klasse heren, was de laatste ontmoe ting van de avond. Door een misver stand in de DWT verdediging kreeg De Vest kort na het begin een goede kans om de leiding te nemen, het schot ging over. DWT zette direct een tegenaanval in, Mart Molenaar speelde de bal goed door naar Fons Roozekrans en DWT had de leiding. Uit een doelworsteling wist Koudijs tenslotte de gelijkmaker te fabriceren. Met de stand 11 ging de tweede helft in. Molenaar en Meijer brachten de DWT-overwinning op 31. DWT heeft nu 5 wedstrijden gespeeld en 9 punten binnengehaald. In de maand juni werd bij de Centrale Volksbank een bedrag van 5607,26 ingelegd. Terugbetaald werd in deze periode f 3194.26. Een belangrijk aan tal nieuwe spaarders kon worden in geschreven. De tweede Haarlemse Muggenronde is in volle voorbereiding. De spieren worden losgereden en voor zover nodig gemasseerd. Gisteravond waren de „renners" in Haarlem-Noord, waar soigneur P. van de Heyden onder het vakkundig oog van de echte coureurs Adri Voorting en Cor Bijster een van de jongens onder handen nam. Evenals in 1954 en 1955 zullen de Haarlemse Hengelaars Bond en het Viscollege Tussen het Riet binnenkort een grote hengelwedstrijd organiseren ten bate van het Koningin Wilhelmina Fonds voor de kankerbestrijding. Dank zij het succes dat in de beide voorgaande jaren ten bate van het K.W.F. werd bereikt, heeft het bestuur van dit fonds zich ook dit jaar gewend tot de beide hengelsportorganisaties. De besturen van de H.H.B. en Tussen het Riet hebben onmiddellijk hun volle medewerking toegezegd en zo zal dan op zondag 15 juli 's morgens om half zes, de derde grote viswedstrijd worden gehouden in de Ringvaart tussen Benne- broek en Haarlem. De actie tot deelname is reeds in volle gang en van alle zijden is belangeloze medewerking toegezegd. Er bestaat niet slechts bij de sportvissers grote belang stelling voor dit hengelsportfestijn, ook van de zijde van de z.g. liefhebberij visserij en de dames zal de deelname weer groot worden. Men verwacht dat de records van 1954 en 1955, toen 450 deelnemers aan de waterkant zaten, gebroken zullen worden. Steunt men dus door deelname deze charitatieve instelling, men kan boven dien nog in het bezit komen van een fraaie prijs, omdat vele instellingen en particulieren hun toezegging reeds deden tot het beschikbaar stellen van een prijs. De hoofdprijs is een dames- of heren sportrijwiel, geheel compleet, voor de gene die de grootste vis vangt. Vervol gens komen diegenen in de prijzen die het grootste aantal bovenmaatse witvis verschalken. Deelnemerskaarten zijn verkrijgbaar bij alle Haarlemse hengelsportzaken en bij het algemeen secretariaat, G. H. Regelink, Rollandstraat 36 tel. 19145 en voorts in Halfweg bij P. van Rijn, Hout- rakkerweg 40, in Aalsmeer bij P. Riet, Oosteinderweg 222 en in Hillegom bij G. v. d. Burg, Ambachtstraat 21. het reisplan al vastgesteld. Maandag 30 juli der morgens om negen uur start vanaf Planetenlaan te Haarlem Noord met als finish Barneveld; dinsdag 31 juli Barneveld naar Ernst; woensdag 1 augustus Ernst naar Eerbeek; don derdag 2 augustus Eerbeek naar Lun- teren; vrijdag 3 augustus Lunteren naar Tienhoven; zaterdag 4 augustus Tien hoven naar Haarlem waar de aankomst vermoedelijk rond drie uur des mid dags in Haarlem Oost zal zijn. Gistermiddag om ongeveer kwart voor drie is de vierjarige Tineke K. in de Ripperdastraat door een bestelwagen aangereden. Het meisje kwam van achter een stilstaande auto vandaan en stak zonder op het verkeer te letten de rijbaan over. Met wonden aan mond en linkerknie werd het kindje naar het Grote Gasthuis te Haarlem overge bracht, waar het ter observatie is opge nomen in verband met een mogelijke hersenschudding. Temidden van zware einduitvoerin gen en festivalprogramma's bracht het Noordhollands Philhar- monisch Orkest onder leiding van Toon Verhey gisteravond op het tweede zo merconcert een programma van de ro manticus Felix Mendelssohn. En nu kan men redeneren, hoe men wil, het valt niet te ontkennen, dat het muziekleven zonder deze gezonde ro mantiek er toch maar troosteloos uit zou zien, vooral aan het einde van een zwaar muziekseizoen. Juist nu leert men deze muziek zonder problemen te meer waarderen, en uit alles blijkt dat zij het nog ten volle doet. De solist, Herman Salomon, vertolkte op zijn prachtig instrument het onvol prezen vioolconcert in E moll. Volko men in stijl en met een hartverkwik kende toon werd het een eerlijk brok muziek, waaraan toch alle valse en overdreven romantiek vreemd was. Vooral het tweede deel muntte uit door gaafheid en nobel spel. Jammer genoeg stokte het ritme ftl het laatste deel bij het orkest enigszins, waardoor Salomon wat geremd werd. Het publiek bracht hem een langdurige en welverdiende hulde voor zijn subliem vioolspel. Toon Verhey had het concert laten openen met een hoog gestemde ouver ture „Die Hebriden", waarin de war me orkestklank opviel. Na de pauze werd de zonnige en van levensblijheid getuigende Italiaanse symphonie in A dur gespeeld, waarbij de genialiteit van Mendelssohn weer eens duidelijk naar voren kwam. De beide hoekdelen wer den puntig gespeeld, ofschoon ons de twee middendelen qua orkestspel meer hebben gegrepen door muzikale span ning, ritmische accuratesse eri gave toonvorming der onderscheidene instru menten. Een volle zaal toonde zich uiterst dankbaar. JAN LAARVELD. Voor het diploma B slaagde na verlengd examen: mejuffrouw Henn.y Boeree, te Zandvoort. De Koninklijke Algemene Vereni ging voor Bloembollencultuur zal de vloer van het Krelagehuis vernieuwen. Alles zal in werking worden gesteld om de werkzaamheden, die naar schatting met 30.000 aan kosten gepaard zullen gaan, voor september klaar te krijgen opdat de zaalsportverenigingen zon der vertraging aan de competities kun nen beginnen. Zowel de Haarlemse Basketball- als de volleybalbond staat sceptisch tegen over de komende ontwikkeling, die in ieder geval een hogere zaalhuur zal vergen als totnogtoe het geval was. Bloembollencultuur heeft n.l. het plan de huur per avond van 60 tot 75 te verhogen, wat voor de sportbonden een zware last zal worden. De badminton- bond, die eveneens speelterrein in het Krelagehuis heeft, zal minder bezwaar hebben tegen de toegenomen kosten. De voorzitter van de Haarlemse bas- ketballbond ziet weinig goeds in de plan nen van de vereniging voor Bloembol lencultuur. De vloer moet inderdaad ver beterd worden, anders zou er niet meer gespeeld mogen worden, maar de lasten die er voor de bonden mee gemoeid zijn, worden te zwaar. Tot dusver wis ten de basketbalverenigingen en de bond het hoofd nog net boven water te hou den zonder subsidie van de gemeente, maar de zaalhuurverhoging van 15 per avond zal niet meer kunnen worden op gebracht zonder steun van buiten. De volleybalbond verkeert in ongeveer ge lijke positie. Tezamen spelen ieder jaar ongeveer 35 clubs in het Krelagehuis op bijna alle avonden van de week. Bij de basket ballers zal vooral het komende jaar van belang worden, want Black Pirates, An tilopen en Typhoons worden misschien ingedeeld in de landelijke eerste klas en zullen dan verschillende zeer sterke clubs ontmoeten. Bij de volleyballers komt H.V.S. in de landelijke hoofdklasse, wat zijn programma belangrijker maakt dan vorige jaren. Daarom is het van grote betekenis"" wanneer er tussen de vereniging voor Bloembollencultuur, die wekelijks haar bollenbeurs in het Kre lagehuis houdt, en de sportverenigingen een regeling wordt getroffen die geen belemmering zal vormen voor de ont wikkeling van de sport. In de tuinzaal van het Haarlemse concertgebouw geeft Alida Rebeira Rusch uit Amsterdam donderdag een liederenavond, begeleid door Coby Rie- mersma. Het programma vermeldt liederen van Purcell, Schumann, Wolff, Caplet en Debussy. Voor de onderlinge competitie van de R.-K. Schaakvereniging „Het Witte Paard" waren de uitslagen: v. Rijns- oever-Pancras %-%, v. Emmerik-Huy- boom 0-1, Overdijk-Komen 1-0, Goede- mans-v.d. Stoop 0-1, v. d. Berg-Baas 1-0, v. d. Stoop-Komen 0-1. In juli en augustus zijn er wegens de vakanties, geen clubavonden. HAARLEM Aan het Lorentz Lyceum slaagden voor het eindexamen H.B.S.-A de volgende kandidaten: de dames H. Bak ker en D. Mulder te Haarlem en L. J. Pet- tersson te Beverwijk; de heren N. O. de Jong en A. J. van Wijk te Haarlem. Af gewezen 1 kandidaat. Maandag 9 juli vindt in het Haarlems Concertgebouw de slotuitvoering plaats van het Haarlems Muziek Instituut. Uitgevoerd zullen worden werken van Mozart, Saint Saëns. Von Gluck en Van Beethoven. Dirigenten zijn de heren Anton de Beer en Toon Verhey. Morgenavond om 9 uur zal in gebouw Sint Bavo de diploma-uitreiking plaats vinden aan leërlingen van de Geweste lijke Sociale School. Leraren en cur sisten zullen aanwezig zijn bij deze plechtigheid, die verricht zal worden worden door pater dr. Alfred O.F.M. Cap. Provinciaal Ziekenhuis te Santpoort drie van hun vakantiedagen beschik baar. Het serveren van verversingen wordt door een aantal jongedames uit de parochie van de Allerh. Drie eenheid verzorgd. Een triduum als het Bloemendaalse brengt natuurlijk de nodige kasten met zich mee. Voor een belangrijk deel wor den deze bijeengebracht door de paro chianen, die steeds met milde hand reageren op de desbetreffende bedel- preek van hun pastoor. Giften van niet- parochianen dienen dit werk echter ook te steunen, daar immers slechts een klein gedeelte van de „triduïsten" uit de Allerh. Drieëenheidsparochie afkom stig is. Deze giften kan men storten op gironummer 110020, t.n.v. pastoor dr. A. Olierook, of zenden aan mevrouw Van Kranendonk Duffelt-Tomey, Bloe- mendaalseweg 72 te Bloemendaal. In de Prima Primariakerk van het Wereldziekenapostolaat, de parochie kerk van de Allerheiligste Drieëenheid te Bloemendaal, wordt dinsdag 10, woensdag 11 en donderdag 12 juli het jaarlijkse ziekentriduum gehouden. De leiding van dit triduum, het tweede, dat in de nieuwe parochiekerk wordt gehouden, berust dit jaar bij kapelaan B. J. M. Quant van de St. Vincentius- parochie te Amsterdam. Ongeveer honderdzeventig zieken, voor het merendeel afkomstig uit Haar lem en omgeving, zullen dit jaar met auto's, autobussen en andere vervoer middelen naar het Bloemendaalse ge bracht worden. Ruim honderdveertig particulieren hebben hiervoor belange loos hun auto beschikbaar gesteld. Als andere jaren verleent ook het Gemeen telijk Ziekeiivervoer van Haarlem weer zijn medewerking voor het vervoer van de brancardpatiënten, ongeveer vijfen twintig in getal. Het Roode Kruis stel de, evenals vorig jaar een wagen be schikbaar. De organisatie van dit ver voer levert uiteraard nogal wat pro blemen op, daar de zieken vaak hulp behoevend zijn en het instappen de nodige tijd en zorg vergt. De leiding van dit ziekenvervoer berust echter in de goede handen van de heer W. J. Wilms Floet uit Bloemendaal, die in dezen zijn sporen reeds heeft verdiend. Het triduum wordt dinsdagmorgen om negen uur geopend met een H. Mis, die door kapelaan Quant, die ook de verschillende predikaties houdt, wordt opgedragen. Om twaalf uur volgt steeds de handoplegging en om twee uur een Lof. De H. Mis van donder dagmorgen 12 juli zal door de radio worden uitgezonden ten behoeve van die zieken, die niet in persoon bij het triduum aanwezig kunnen zijn. Voor de verpleging van de zieken stellen zestien verpleegsters van het (Niet officiële Koersen) Vorig Opening slot 4/7 3% Netl 1953 98% 315 Ned 1953 95 3% Neo 1956 95 95% 3% Ned 1948 89% 3% pt't Ned 1950 89% 3% Ned 1954 91% 3% Ned 1955 91% 3-3% Ned 1947 92% 3 Ned 62-64 Del fac 95% 95 Inschi Grtbk xy4b 3 p' Ned Bande) MO cei 198 A.KU 263% 261% Van fcierkeJ s Patent 180 ■Jalve-Uelft cert 338 Van CieJdei 247 Kon Hoogovens een 328% Unllevei Cert 416 417% Ned Kabel 308% Philips 294% 293% Kon Petroleum 801% 809 ..Amsterdam' Rubbei 100 100% Boil Amerika Lijn 183% 183% Kon Ned Stoomb Mn 167 168% Ned ScheeDV [Jnie 174% 177% H V A 116% 100% OelJ MU cert 132% 132% vnaconda coppei Bethlehem Steel -'hryslei Corp General Electric General Motors Kennecott Copper Montgomery Ward Hadlc Corp tepubllc Steel rtoyaj Dutch -ihell Union Uli southern Pacific "tithrrr Rallwav t'ldewatet UA Steal Dinsdagmiddag is in de Weeresteijn- straat te Hillegom de 68-jarige heer K. Enthoven, wethouder van Benne- broek, met zijn auto tegen een licht mast gereden. De heer Enthoven is ten gevolge daarvan onmiddellijk overleden. Het ongeluk werd veroorzaakt doordat de heer Enthoven plotseling onwel werd en de macht over het stuur verloor. Het slachtoffer was directeur van een ex- porthandel en groothandel in eieren en van 1946 af wethouder van Bennebroek voor de prot.chr. groepering in de ge meenteraad.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 3