Btgrote 1 Z+VUO"* Kruiswoordraadsl li goed nieuws op Herengebied! 60.000.- gevraagd voor een diep gaand onderzoek ter voorbereiding van de definitieve plannen ERIC DE NOORMAN Waterpolo Bouw nieuwe R.A.I. niet goedgekeurd Rivierboot kapseist y A aga*k; s VRIJDAG 13 JULI 1956 Nieuw St.-Elisabeths Gasthuis B. en W. van Haarlem herhalen voorkeur voor vestiging in Schalkwijk Voorlopig zal een nieuwe schoolbus worclen ingelegd voor lokaal leerlingen vervoer In afwachting van rapport over schoolmaaltijden „Rosehaghe" gaat tuin- afscheidingen ver nieuwen Haarlem leent 1 min. Voorzieningen aan speeltuinen Voortaan warm water op sportvelden aan de Schalkwijkerweg Een maand zomer vakantie voor het V.G.L.O. Nieuw hek langs begraafplaats aan de Kleverlaan Lisserbrug kostte ruim 15.000 meer dan men gedacht had Leninggarantie voor de houw van een katholiek clubhuis Bij speeltuin „Kindervreugd" GEMEENTEZAKEN Verhoogd subsidie voor maatschappelijk werk 38 thèns W thèns W ZUIVER WOLLEN SPORTCOLBERTS, diverse thèns 19" thèns 375° V erwarmingsinstallatie voor B.B.-huis aan het Zuider Buiten Spaarne Feilloos De hoorbril voor slechthorendenI RENAULT FREGATE geeft 12 maanden garantie Garage Den Hout Twee cellen voor jonge mensen in het bureau Smedestraat Binnenkort raadsvoor stel over schaftlokaal bij Centraal Pompstation NEOMIST IN KLEVERPARK- PAROCHIE School- en werktuinen Heemstede Men del-College Haarlem Santos en Herwonnen Levenskracht Programma H.C.B. Rood en Wit verliest van Britse studenten Softbal TIHiE GOMIEITS KOMEN NIET Oplossing kruiswoord1'1 van donderdag pe "tH Schoolhonkbal COORNHERTLY GEiUM WINT DE B EKER Radio Luxemburg in Concertgebouw moderne i Homiderdtwinitié in Pakistan A MM Ai Het College van B. en W. stelt de Haarlemse raad voor een bedrag van 60.000,ter beschikking te stellen van de Regenten van het Sinte Elisa beth' s Gasthuis, teneinde een onderzoek te laten instellen naar de noodzakelijk heid, de vermoedelijke en gewenste grootte en capaciteit, de financieel-eco- nomische opzet, de vermoedelijke stich- tings- en exploitatiekosten en de bouw kundige en stedebouwkundige aspecten van een nieuw te bouwen ziekenhuis. B. en W. verklaren in hu: memorie van toelichting, dat zij als plaats voor het nieuwe ziekenhuis nog altijd het meest geschikt achten het terrein ten zuiden van de Schipholweg, in het uitbreidings plan „Schalkwijk". Het college van Regenten van het Sinte Elisabeth' s ziekenhuis heeft B. en W. erop gewezen, dat het huidige ge bouw volkomen verouderd is. Allerlei gebreken van hygiënische, geneeskun dige, verpleegtechnische en economi sche aard maken dit zeer oude gebouw volslagen ongeschikt als ziekenhuis. Het gebouw is niet voor uitbreiding vat baar en niet meer geschikt voor ver bouwing of vernieuwing. Alleen een nieuw ziekenhuis kan hier uitkomst brengen. Reeds lange tijd is dit plan bij het college van regenten in studie. Het is niet gemakkelijk, want men moet met allerlei omstandigheden rekening hou den. Men dient te weten waar het zie kenhuis moet komen, hoeveel bedden het moet tellen en hoe groot het moet zijn. Of hoog- of laagbouw mpet worden B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor de te Haarlem geves tigde instellingen voor maatschappelijk werk een subsidieverhoging toe te ken nen van 1100,- tot 1500,- voor elke te Haarlem voor een volledige dagtaak te werk gestelde maatschappelijke werkster. In totaal zal het subsidie voor deze instellingen nu van 11000,- worden verhoogd tot maximaal ƒ21000,-. Het ministerie van Maatschappelijk Werk heeft richtlijnen opgesteld voor de subdidiëring van organen van sa menwerking voor het maatschappelijk werk op levensbeschouwelijke of alge mene grondslag en voor de subsidiëring van het uitvoerend algemeen maat schappelijk werk. Tegenover de belang rijke financiële rjjkssteun staat echter een aantal zodanige eisen met betrek king tot de organisatie en praktische uitvoering van het maatschappelijk werk. De financiële moeilijkheden van de instellingen zijn daardoor zeker niet verminderd, maar een deskundige uit voering van het werk wordt er in be langrijke mate door bevorderd. Van ge meentewege is derhalve een hoger sub sidie nodig. De stichting „Christelijk Maatschap pelijk Werk der Samenwerkende Ker ken van Haarlem", het r.-k. Interparo chieel Sociaal Charitatief Centrum en de Vereniging „Weldadigheid naar Ver mogen" hebben de gemeente gevraagd het gemeentelijk subsidie te verhogen tot 40 pet van de door het rijk subsi diabel geachte uitgaven. De Vereniging van Maatschappelijk Werk op Huma nistische Grondslag, afdeling Haarlem, heeft alleen over 1957 om subsidiever hoging verzocht, aangezien zij pas vol gend jaar aan de van rijkswege gestel de voorwaarden kan voldoen. De Haarlemse woningbouwvereniging „Rosehaghe" wil de tuinafscheidingen vernieuwen van 139 arbeiderswoningen aan de Anslijnstraat, de Brouwerskade, de Hoofmanstraat, de Kopstraat en de Merkmanstraat. Aangezien het eigen onderhoudsfonds niet toereikend is, heeft het bestuur een beroep gedaan op de gemeente. B. en W. van Haarlem stel len nu voor aan de „Rosehaghe" een voorschot uit de gemeentekas te ver lenen, groot 7.000. Het bestuur van de woningbouwver eniging had het plan om een gaasbe spanning ter plaatse aan te brengen, maar dat meenden B. en W. niet te kunnen toestaan. De uitvoering kost 6.330. Het resterende geld zal wel opgaan aan bijkomende werkzaamhe den. In de gemeenteraad van Haarlem, zal met een voorstel van B. en W. aan de orde komen, om met ingang van 1 september een geldlening aan te gaan groot 1.000.000 op onderhandse schuld bekentenissen a pari tegen een rente van 4 yt procent per jaar, met een loop tijd van veertig jaar. De opbrengst der lening zal dienen tot consolidatie van vlottende schuld. B. en .W. van Haarlem stellen de raad voor op de terreinen van de speel tuinen „Hof van Eden" op de hoek Tes- selschadestraat - Muiderslotweg - Geu- sevesperstraat en „Buitenrust" op de hoek Schipholweg - Schalkwijkerweg toiletgelegenheden aan te brengen. De kosten daarvan bedragen 7.500. toegepast. Hoe het moet gefinancierd worden. Of centralisatie of decentrali satie moet worden toegepast. Of de re genten of de gemeente hel ziekenhuis moeten iaten bouwen. En tenslotte ook wat er met het oude gebouw moet ge beuren. Aan het uiteindelijke plan zullen vér strekkende gevolgen verbonden zijn en daarom achten B. en W. een diep gaande bestudering van de mogelijk heden noodzakelijk. In verband daarmee stellen zij de raad voor ƒ60.000.voor dit doel beschikbaar te stellen voor het College van Regenten. B. en W. van Haarlem achten het noodzakelijk de nodige maatregelen te nemen om het kleedhuis van de sport velden aan de Schalkwijkerweg te voor zien van warm water en verwarming. Wegens materiaalschaarste konden bij de aanleg van het kleedhuis geen gey sers in de douche-cellen worden aan gebracht. De leraarskamer en het ver blijf van de terreinbewaarder konden om dezelfde reden niet van een ver warmingsinstallatie worden voorzien. Bovendien kon toen geen gasleiding naar het terrein worden aangelegd. B. en W. stellen nu voor vijf gasgeysers en twee gaskachels aan te laten bren gen. Voor een en ander, samen met het hak- en breekwerk, wordt een bedrag van ƒ4.500 gevraagd. Ook dit jaar zullen de leerlingen van de gemeentelijke VGLO-scholen weer kunnen profiteren van een lange zomer vakantie. B. en W. van Haarlem heb ben in overleg met de gemeentelijke inspecteur voor het lager onderwijs besloten de vakanties te laten plaats vinden van 15 juli tot en met 26 augus tus. Het hek langs de algemene begraaf plaats aan de Kleverlaan moet drin gend vernieuwd worden. Aanvankelijk dacht men, dat het bestaande hek nog wel gerestaureerd zou kunnen worden, maar men heeft uitgerekend, dat dit de gemeente veel duurder zou komen. Bovendien zou het veel meer aan on derhoudskosten vergen. Teneinde een nieuw hek te kunnen aanschaffen, vra gen B. en W. de raad om een bedrag van 4.410, dat samen met het reeds voor restauratie gevoteerde bedrag van f 9.090 voldoende zal zijn. De bouw van de nieuwe Lisserbrug onder de gemeente Lisse, waarvoor de Haarlemse gemeenteraad' op 16 juni 1954 een bedrag van 100.000 voteerde, blijkt achteraf 115.483.03 te hebben gekost. B. en W. verzoeken nu de raad het aanvankelijk verleende krediet met 15.483.03 te willen verhogen. Allerlei omstandigheden hebben de bouwkosten verhoogd. Prijsverhogin gen en loonstijgingen maakten het al bij de aanbesteding duidelijk, dat het toegezegde krediet ontoereikend zou zijn. Men trof oude funderingen aan die moesten worden opgeruimd en ver vangen door nieuwe. In verband met het bollenseizoen moest een voorlopig wegdek worden gelegd. Als de raad ermee accoord gaat ,zal de Haarlemse Katholieke Vereniging voor het Gezin een gemeentelijke ga rantie krijgen om een lening van 12000 aan te gaan. teneind een clubhuis te kunnen stichten bij de speeltuin „Kin dervreugd" aan de Godfried van Bouil lonstraat. Ruim 400 kinderen maken iedere zomer intensief gebruik van de speeltuin, maar 's winters ligt het werk stil bij gebrek aan een clubhuis. De jaarlijkse onkosten voor rente en aflossing a 1000,kunnen bestreden worden uit de opbrengst van loterijen, fancy-fairs, collectes en een bijdrage van de Katholieke Vereniging voor het Gezin. Uit het bouwfonds ter waarde van 1250.- zullen de inrichtingskosten bestreden kunnen worden. B. en W. van Haarlem stellen de raad voor aan de Algemene Bond van Ouden van Dagen, afdeling Haarlem, en aan de Bestuurdersbond van het NW voor het jaar 1956 een subsidie te geven tot een maximum van res pectievelijk 420,- en 60,- ten behoe ve van het sociëteitswerk onder de door hen verzorgde bejaarden. Voor 7500,- willen B. en W. van Haarlem de Incasso-, stortings- en op haaldienst van een nieuwe adresseer- machine voorzien. De capaciteit van de thans in gebruik zijnde machine is met langer toereikend. De raad wordt om een crediet gevraagd. De gemeente Haarlem wil een lening van één miljoen gulden aangaan tegen een rence van 4 pet en met een loop tijd van veertig jaar. Een en ander tot consolidatie van de vlottende schuld. De gemeente Haarlem wil het per ceel Bakkerstraat 49 aankopen voor f 2250,-. Het perceel is 47 ca groot en brengt jaarlijks 293,80 aan huur op. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor te besluiten om met ingang van het nieuwe schooljaar bij wijze van proef het vervoer van leer lingen van de scholen voor buitenge woon lager onderwijs zodanig uit te breiden, dat alle kinderen voortaan tussen de middag de maaltijd thuis kunnen gebruiken. Daartoe zal een tweede schoolbus moeten worden in gelegd. De voor de schoolbussen uitge trokken bedragen op de begroting zul len daartoe verhoogd moeten worden met 1800,- en 3200,-. Het bestuur van de Prinses Marjjke- school had de gemeente om een derge lijke uitbreiding verzocht, aangezien het nieuwe schoolgebouw sterk excen trisch is gelegen. Aangezien het vraag stuk van de coördinering van het plaat selijke leerlingenvervoer reeds gerui me tijd in studie is en B. en W. ook van de besturen van andere scholen ver namen dat uitbreiding van het leerlin genvervoer gewenst is, is over deze kwestie een rapport opgesteld. Daarin wordt geadviseerd een tweede school bus in te leggen. De directeur van de G.G.D. heeft de medisch-pedagogische aspecten van het vraagstuk onderzocht. Deze functiona ris is tot de conclusie gekomen, dat het voorkeur verdient de leerlingen op school te laten overblijven tussen de middag en hij beveelt het nuttigen van een warme maaltijd op school met nadruk aan. Voorlopig is dit echter ze ker niet mogelijk. Om een spoedige op lossing, zü het een voorlopige, moge lijk te maken stellen B. en W. nu voor de vervoersdienst voor leerlingen uit te breiden. Intussen zal echter een on derzoek worden ingesteld in hoeverre er op de scholen gelegenheid bestaat om warme of koude maaltijden te ge bruiken. Ook zal worden nagegaan hoe- zullen gebruiken en hoe de leerkrachten tegenover de „schoolmaaltijden onder toezicht" staan. 38. Eric en Svein zoeken hun weg door de striemende sneeuwstorm, waarbij ze met moeite de richting naar de burcht houden. Hoewel met grote tegenzin heejt Svein op Erics verzoek zijn helm afgezet. „Het is een veel te in het oog lopend herkenningsteken", zegt de Noorman, „en boven dien moeten we ons geheel in onze berenmantels hullen, van top tot teen, dan zijn we het beste vermomd". Als ze dichter bij de bur;ht zijn gekomen en zelfs reeds enkele vage gestalten kunnen onderscheiden, krijgt de lange Svein bovendien nog de raad, wat gebukt te gaan lopen. Inderdaad zijn ze op deze manier niet van de mannen te onderscheiden, die daar, eveneens in dikke berenmantels gehuld, nog steeds wacht lopen. Niemand neemt enige notitie van de twee gedaanten, die nu op dezelfde manier als de wachters, langzaam en zwaar stampend tegen de kou, ook tot de wach ters schijnen te behoren. De barre ijzige storm, die de sneeuw 1,11(j f, vlagen opjaagt, speelt de twee mannen in de kaart. De witte we. hult hun gestalten en onhoorbaar door de sneeuw stappend v:rwij zich weer in de richting van het bos, waar Eric vermoedt dat On~ J{ schutting heeft gezocht met zijn troep. Het duurt niet lang, of van stemmen dringt door de vrieslucht tot hen door. Voorzichtig er zie op af en geholpen door de bijna ondoordringbare sneeuwjacht :h onopvallend tussen de heen en weer lopende krijgers, die, e in hun berenmantel gehuld, geen onderscheid zien. Eensklaps »- Svein een duw met zijn elleboog. Niet ver van hen af zitten drie U/ dit ht bij elkaar in de sneeuw gehurkt, door gewapende krijgers I Advertentie rr 3 ongekende aanbiedingen: ZIJDEN POPELINE OVERHEMD geïmporteerd natuurlijk Sanfor, met gevoerde borst en borstzak, in wit, beige en grijs, ook met extra lange ^^.*0 mouw, normale waarde 14.75 «B B j KEPERFLANELLEN PYJAMA'S, um me. centras- terende kraag en manchetten of In geweven flanellen strepen. Pantalon met elastiek en overslag, m normale waarde 14.75 S tweeds, onberispelijke coupe en afwerking. Serie I Waarde 49.75 Serie II Waarde 59.75 AMSTERDAM HAARLEM DEN HAAG ROTTERDAM Een van de verbeteringen, die drin gend aangebracht moeten worden in het perceel Zuider Buiten Spaarne 12, waar de dienst Bescherming Burgerbe volking sedert kort gevestigd is, be treft de verwarmingsinstallatie. De bei de ketels zijn totaal op en moeten ver vangen worden door één nieuwe. De aanwezige oliebrander en de elektrische installatie moeten gerevideerd worden en enkele andere kleine karweitjes moe ten worden opgeknapt. B. en W. vra gen de raad voor dit alles een bedrag van 8.750 beschikbaar te willen stel len. Advertentie Een nieuwe tijd van normaal horen breekt met de hoorbril voor U aan. Het geluid wordt opge vangen waar het hoort, namelijk aan het hoofd. Vraagt brochure. Niemand ziet dat U een hoortoestel draagt, geen kledinggeruis, geen snoeren en slechts één klein batterijtje. N.V.INSTRUMENTHANDELv/hFa.P.GEERVLIET Haarlem. Koningstraat 11. Tel. 16171 Advertentie Weet U nóg een fabriek, welke dit geeft? en vergoedt bovendien eventueel arbeidsloon, ongeacht het aantal af gelegde km Prezen vanaf t 1500. Vraagt proefrit bil: Wagenweg 166-168, H'lem, Tel. 12138-15056 Twee cellen van het politiebureau aan de Smedestraat dienen speciaal geschikt te worden gemaakt voor jon ge mensen tussen 12 en 18 jaar, die in het bureau moeten blijven omdat hun opsporing en terugbrenging door de ouders verzocht is. Op het ogenblik moeten dergelijke kinderen verblijven in de huidige cellen, die toch al niet aan de eisen voldoen, die de minister van Justitie gesteld heeft, maar waar van hij vrijstelling heeft toegezegd in afwachting van de bouw van een nieuw politiebureau. Tevens zal in de Smede straat dan een was- en douchegelegen heid worden aangevraagd. B. en W. vragen de raad hiervoor 31.635 be schikbaar te willen stellen. In antwoord op vragen, die het com munistisch raadslid mr. M. D. Proper op 8 juni heeft gesteld aan B. en W., heeft het College thans geantwoord, dat de plannen tot het bouwen van een schaft- en kleedlokaal bij het pomp station van het gemeentelijk waterbe drijf moesten worden uitgesteld, aange zien er enige wijzigingen in dienden te worden aangebracht. B. en W. verwach ten de raad binnenkort een definitief voorstel te kunnen doen en het beno digd crediet te kunnen vragen. De heer Proper had het College er opmerkzaam op gemaakt, dat het be staande kleed- en schaftlokaal zelfs niet aan de meest elementaire eisen vol deed en b.v. geen W.C. bevatte. In de kapel van het Dominicaner klooster te Nijmegen zal frater Silvester (Pirn) van Koppen woensdag 25 juli uit handen van mgr. W. Mutsaerts de H. Priesterwijding ontvangen. Zondag 29 juli te 9.45 uur zal de neomist door een stoet van verkenners en bruidjes van het ouderlijk huis naar de kerk van het H. Hart aan het Kleverpark worden geleid, waarna hij zjjn eerste plechtige H. Mis zal opdragen. Onder de H. Mis zal pater dr. Cas- sianus Hentzen o.f.m. de feestpredica- tie houden. Des middags tussen 1.30 en 3 uur houdt de neomist receptie in het ouderlijk huis aan de Kleverpark weg 39. De burgemeester van Heemstede zal de nieuwe leden van de „Heemsteedse Jeugdnatuurwacht" vanwege de Heem- steedse Vereniging voor school- en werktuinen donderdag 19 juli 's middags om drie uur in het Minerva-theater in stalleren. Voor het eindexamen aan de H.B.S. B-afdeling slaagden de volgende heren: J. G. H. van Dijkman, G. B. Geerdink, J. H. A. Kuijken, uit Haarlem, R. B. M. Rozeman, J. L. Tervoort, uit Be verwijk, C. M. Boon, F. de Bruijne, Th. A. Dijkman, J. H. M. van Kooten, Th. G. van Noort, B. Ph. Verhoog, A. J. M. Weber, uit Velsen. Afgewezen: geen. 21 juni is de zomer begonnen. Be halve enkele dagen heeft het weer nog niet erg medegewerkt. Toch zijn en worden er reeds vele toebereidselen ge maakt door gezonde stadgenoten om van een welverdiende vakantie te gaan genieten. We gunnen allen van harte hun vakantie en hopen dat zij daar krachten uit kunnen putten om weer een jaar lang hun beroep met vreugde te kunnen uitoefenen. Toch zijn er velen voor wie een va kantie niet is weggelegd, hetzij door ziekte of anderszins. Denkt u bijv. eens aan de sanatoria waar t.b.c.- en andere patiënten verpleegd worden. Zij kun nen niet op vakantie en voor die ge zinnen zijn somtijds de kosten voor dergelijke verpleging te zwaar om te dragen. Hier nu helpen zowel Santos als Herwonnen Levenskracht. Voor deze beide sociale instellingen doe ik thans een beroep op uw mede leven. Ga genieten van uw vakantie, doch vergeet uw zieke stadgenoten niet. Geeft vooral bij de huis-aan-huis-col- lecte welke thans gehouden wordt en vergeet ook vooral niet een speldje te kopen als dit u zaterdag in de stad of zondag b'j de kerken wordt aange boden. Toont uw medeleven met de zie ken en u zult van uw vakantie met dubbele vreugde genieten, want het spreekwoord zegt „Gedeelde vreugd is dubbele vreugd". C. W. STRAATHOF secretaris afd. Haarlem v. d. r.-k. Middenstandsbond. De H.C.B. heeft voor zaterdag het volgende competitie-programma vast gesteld: Rood en Wit 6bBMHC 2; Haarlem 3—CVHW 2; CVHW 3—Haar lem 4; Rood en Wit 6cRood en Wit 6d. Rood en Wit heeft de cricketmatch tegen de St. Andrew's Cricket Club, een team bestaande uit Schotse en En gelse studenten, met groot verschil ver loren. Met acht wickets bleven de be zoekers in de meerderheid. Aanvankelijk zag het er niet naar uit, dat Rood en Wit voor een laag totaal aan de kant zou worden gezet. De Haarlemmers hadden voor het ver lies van 4 wickets 52 runs op hun naam staan, doch van 52 voor 4 werd het 52 voor 6 en tenslotte waren de gastheren all out voor 82. De fastbowler Forbes was voor de meeste Rood en Witters onbespeelbaar. Wijkhuizen, die goed batten liet zien, werd topscorer met 26 runs. In de dubbele cijfers kwamen verder nog Kramer met 10 en de Ruig met 15 runs. De innings van Rood en Wit duurden slechts anderhalf uur. For bes had in 21 overs de fraaie cijfers van 731. Chapman nam 2 voor 13. Het kostte de Britten weinig moeite het totaal van Rood en Wit te over schrijden. Scorend in een langzaam tem po verkregen zij de benodigde runs voor het verlies van 2 wickets. Bij een stand van 94 voor 2, werd de strijd, waarin de spanning geheel ontbrak, beëindigd. R. Chapman 19, J. Gilbert 34 en G. James 36 n.o. De bowlingcijfers waren: A. J. Leyer 134, De Jong 13. In de waterpolocompetitie heeft Haarlem gisteravond van Het Gooi verloren. De Haarlemse dames begon nen uitstekend, namen een 2-0 voor sprong, maar konden na de hervatting niet voorkomen dat de gasten gelijk maakten. Door een verkeerde uitgooi van de Gooi-keepster kwam de thuis club weer aan de leiding, doch de eind sprint die de bezoeksters toen ontplooi den was Haarlem te machtig (3-4). HVGB (dames) won in het zwembad „De Herenduinen" van VZV dat slechts met vijf dames verscheen. De uitslag was 2-4. In de eerste klasse heren zegevierden de heren van ZIAN over HVGB dat niet op kon tegen het samenspel van de be zoekers. Meyer bracht de stand voor ZIAN al spoedig op 1-0, na de hervat ting werd het 2-0 door een doelpunt van Vermeulen, waarna de HVGB midvoor Hogeland een puntje van de voorsprong afhaalde. Vermeulen bracht de ZIAN- zege echter nog op 3-1. ZIAN 2 won in de reserve eerste klas van H GVB2 met de korfbalctj- fers 6-5. De heren van Haarlem ont kwamen tegen DZV niet aan een 7-2 nederlaag, nadat de ruststand 2-2 was geweest. De Haarlemse doelpunten kwamen van de hand van Paanakker en IJzer. Na de rust nam DZV de Haarlem goal onder spervuur wat vijf treffers opleverde. De uitslagen luiden verder: Zomer competitie Koninklijke Nederlandse klasse DWT 3-VZV 2 5-2. Heren reserve derde klasse: DWT 3-VZV 2 0-2. Kring competitie: Afdeling AM: Haarlem- DWT 1-4. De softbalwedstrijd Nederland tegen The Cornets, een Amerikaans leger- team uit Duitsland, zal zaterdagavond geen doorgang vinden, aangezien de Amerikaanse dames bericht zonden niet aanwezig te kunnen zijn in Nederland. Voor de organiserende vereniging H.H.C. is dit een teleurstellend bericht, aangezien de Amerikaanse speelsters ook niet zullen deelnemen aan het voor zondag 15 juli op het H.C.K. terrein te Overveen georganiseerde softbaltoer- nooi, waaraan eerste klasse negentallen deelnemen. Horizontaal: 1 dood lichaam, 6 soort bril, 11 rondhout, 12 pl. in Engeland, 14 water in Friesland, 15 maand, 18 steen, 19 muziekinstrument, 21 stofmaat, 22 kledingstuk, 24 kern, 25 hetzelfde (afk.), 27 visnet, 28 bedorven, 29 leeftijd (Fr.), 30 soort poeder, 33 aan land gaan, 34 kindergroet, 35 schrijfbehoefte, 38 meis jesnaam, 39 de somma van (afk.). 40 be vestiging, 41 landbouwwerktuig, 43 naamloze vennootschap (Duits), 43 vo- gelprodukt, 45 schoeisel, 49 zoals de ak ten getuigen (Lat. afk.), 50 zedig, 51 on gerustheid, 53 boom, 54 zeepwater, 56 pl. in Gelderland, 57 seleium (afk.), 59 rep tiel, 61 insect, 63 titel (afk.), 64 pl. in Frankrijk, 66 pret, 68 rivier in Gel derland, 70 jongensnaam, 71 zout water, 73 znagnoot, 74 hachelijk, 75 gunstige be kendheid. Verticaal: 1 bouwmateriaal, 2 spoedig, 3 karakter, 4 jongensnaam, 5 kleding stuk, 6 steensoort, 7 goud (Fr.), 8 her kauwer, 9 keurig, 10 uitdagen, 13 huid, 16 reeds, 17 deel v. e. boom, 19 sterkte, 20 vreemd, 23 enkelspel, 24 26 nagerecht, 29 gravin van reptiel, 32 Fr. pers. vnw., 35 36 metaal, 37 bid (Lat.), 44 E",)1! 46 deel v. e. kachel, 47 lengten1?J 48 overal, 49 gesloten, 50 mu? -iv ment, 52 klaar, 55 vaas, 58 bi) f» verzoek, 60 deel v. h. dak, 62 y betaling, es baetje 66 kippeneM I 67 koeienmaag, 69 ontkenning meetbaar getal, 72 Fr. lidwoord Horizontaal: 1 laks - Epe moes - mal, 3 kraag - aga»« vlerk, 5 misletoe, 6 AGS - stey elk - RRIS, 8 kano - e.a., 9 ir. 10 etc. - lever, 11 ss - serenade Verticaal: 1 lak - markies, 1 j arts, 3 Klaassen, 4 Smakt - lok'itl' lsk - ale, 6 Ee - vet - ster, 7 pSK t' 8 geografen, 9 mare - ara, 1 IJsel, 11 alt - hl. - akte. Coornhert lyceum wint de beker. De finalewedstrijd van het schoolhonk bal toernooi tussen Coornhert lyceym2 en de titelhoudster Klaas de Vriesschool heeft een spannend slot en een verras send resultaat opgeleverd. Pas In de vijfde inning kwam het Coornhert lyceum voor moeilijkheden te staan en wist de bekerhoudster een 4-2 voorsprong te nemen. Ofschoon iedere toeschouwer hierme de de strijd wel gestreden achtte, dach ten de knapen van bondsvoorzitter Beets hier anders over. De allereerste slag man sneuvelde op het eerste honk, doch het team speelde dapper door en zo waar nog met succes. Het team kreeg honken bezet en hoewel wederom een speler op het eerste honk werd uitge maakt, kon van een doorgeschoten bal worden geprofiteerd (3-4). Nog was deze stand echter niet voldoende want met twee honken bezet bracht een honkslag de beide spelers, ondanks een wilde aan gooi van de verre velder, over de thuis plaat waardoor een kostbare en beslis sende 5-4 voorsprong werd genomen. Een aardig slot van een zeker zeer aantrekkelijke jeugdwedstrijd. Aan de bonte avond voor amateurs, die zondag 15 juli in het Concertgebouw plaats vindt en door Radio Luxemburg wordt uitgezonden, nemen 43 solisten deel, acht duo's en trio's en 9 orkesten. In totaal zullen 250 personen optreden; het programma zal voor een groot deel bestaan uit opera's en operettes. B. en W. van Haarlem stellen de ge meenteraad voor in hun handen om pre-advies te stellen het verzoek van dr. A. B. Nederlof om ontslag uit zijn functie van conrector aan het Coorn- hertlyceum. De minister van Wederopbouw en volkshuisvesting heeft aan het gemeen tebestuur van Amsterdam bericht, dat hij geen toestemming kan geven tot de bouw van een nieuw R.A.I.complex in Amsterdam-Zuid, waarvoor de Amster damse Raad bereids vijf miljoen gid. beschikbaar had gesteld. De minister meent dat de uitvoering van deze om vangrijke werken ten koste zal gaan van de woningbouw zodat hij zijn goedkeu ring weigert te verlenen. Advertentie Tijdens een hevige stor"1 j Chenab-rivier in Pakistan 0p\; omgeslagen. Honderdtwi1'1'^ p*11 den, onder wie ruim twin" etpJ een kind, drie vrouwen pe verdronken daarbij. W konden worden gered. O V0* tl De Pakistaanse regering 5 j middellijk nadat het n'1L n0i^ ff werd het varen met z.g- >>n De ramp op de ChenabJ.^ejjl^ ook een nood-pont, die het jde' i geschikt was mensen. Als gevolg van de aan5,° staan grote delen van v jg water. De politie arres gO^ schillende plaatsen in toiP.^ die weigerden zich te la Ml Op het ogenblik zijn 20.0 loos als gevolg van de

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2