De tweede Haarlemse Mugenronde Twee grabbeltonnen in Haarlem Boogschutter en ganzenrijder voor de politierechter OMROEPERS 1 Shakespeare in Vleeshaltheatertj e V.S.O.P-1 J 11 De zaak-Zonnebloem O Manrits de Kat pagit^ VOOR RHEUMA-BESTRIJDING BRIL van WEBER— DIERENMISHANDELING BERECHT COGNAC c ZANDVORM AI DINSDAG 24 JULI 1956 Uitslagen H.G.B. Orge'lbesipeiling R.-k. Kappers bijeen Holland op de vierde plaats in Dordrecht SOFTBAL-COMPETITIE Zomeruitvoering voor bejaarden Waterstanden Examen® R.-k. Industrie- en Huishoudschool Haarlem iA I Winkelsluitings^j. I Zowel College als de Tates heeft gelijk J j Betrekkingen gevraagd Betrekkingen aangeboden Te huur gevraagd Hypotheken enz. Te koop gevraagd Te koop aangeb. Auto's, Motoren, Bromfietsen e.d. Muziek instrumenten, Radio, enz. Lessen Diversen Nog slechts enkele dagen en het start sein voor de tweede Haarlemse Muggen- ronde zal door de hoofdcommissaris van politie, de heer J. Fonteijne, wor den gegeven. Gezien het grote succes van het vori ge jaar en de uitstekende voorberei ding voor deze „kleine" toer door Ne derland, zullen zonder twijfel ook nu weer een zestigtal flinke Haarlemse kna pen een week vol vreugde tegemoet gaan. In tegenstelling tot verleden jaar is de route nu iets gewijzigd, hoewel ook thans weer enkele pleisterplaatsen van verleden jaar worden aangedaan, o.a. Barneveld, Lunteren en Tienhoven, (Oud Maarsseveen). Evenals verleden jaar zal de start van deze ronde weer plaats vinden op de Planetenlaan (parkeer plaats terrein HFC „Haarlem"), waar op maandag 30 juli om negen uur ver trokken wordt. Het kleurige lint van de renners wordt niet voorafgegaan door de „reklame karavaan". De leider van het algemeen klasse ment zal voorop rijden in de „witte trui" waarop de blauwe mug als sym bool is aangebracht. De leider is nog steeds niet bekend, aangezien zijn keuze afhankelijk is gesteld van de vorderin gen op de scholen. Direct achter de leider volgt delei- dende ploeg in het klassement, welke renners voorzien zullen zijn „oranje" racepetten. De overige ploegen zullen dan in volgorde starten, namelijk: Centrum, Transvaalbuurt, Haarlem west, Haarlem noord-west, gemengde ploeg, Haarlem oost, Haarlem noord oost, Indische buurt, Haarlem zuid, Thorbeckebuurt. De heer H. Hartman zal als leider worden geassisteerd door een aantal medewerkers, die voor een goede toer vanzelfsprekend onontbeerlijk zijn. Het reisplan is thans in kannen en kruiken en ten gerieve van de vele ouders kunnen wij het mededelen, zodat evenals ver leden jaar weer post kan worden ge zonden aan de onderstaande adressen: maandag 30 juli Barneveld; J. Evers, Wesselseweg 1. Dinsdag 31 juli Eemst; G. J. Eiland. Oranjeweg 41 (tel. K.6787- 280) wonsdag 1 ugustus Eerbeek; D. J. Derksen, Het Hungeling 2 (tel. K. 8338- 331 tnv. G. W. Zadelhof); donderdag 2 augustus. Lunteren; De Wildwal, (K. 8388-395)vrijdag 3 augustus Tienhoven G. Degen Looydijk 59a (tel. K 3409- 351). De route van de eerste dag van Haarlem naar Barneveld is als volgt: uitgestippeld: Planetenlaan; Rijksstraat weg; Schoterweg, Kruisweg; Gierstraat; Houtplein; Dreef; Heemstede; Aalsmeer Mijdrecht;Vreeland; Hilversum; Soest; Amersfoort: Barneveld. Natuurlijk zijn de hoogtepunten van Haarlem 4 - Rood en Wit 6a eindigde in een draw. Rood en Wit batte eerst en scoorde 79 runs voor het verlies van 8 wickets. J. Heymans 47 n.o. Ph. van Dok 327, G. Ledeboer 526. Haar lem had toen de tijd verstreken was 57 runs, eveneens voor het verlies van 8 wickets. J. Meijer 10, R. Schlatmann 22. J. Heymans 719, H. West 111. Rood en Wit 6c scoorde in de wed strijd tegen Haarlem 5 99 runs, waarvan E. van Schouwenburg 14, G. Landré 10, R. Vandehoek 23, J. ter Gast 14, J. Luining 17 en H. Thon 15. S. Paag- man 526, C. van Alphen 131, R. Heydeman 330, H. Schlatmann 18, Aan de Haarlem innings kwam na een spannend slot een einde voor 88 runs. H. Hanemaver 20, R. Heydeman 12, S. Paagman 15, R. Vandehoek 517, J. ter Gast 214, E. van Schouwenburg 121, H. Thon 114, J. Luining 13. Rood en Wit won derhalve met 11 runs. Tegen CVHW 3 scoorde- Rood en Wit 6b op het tweede veld van Rood en Wit slechts 71 runs. G. van Marcelis Hartsinck 20 (2x6), J. van de Valk Bou- man 23, G. Zeeuwe 234, C. Aronds 3—16. H. Lokman 4—15. CVHW deed het nog minder en kwa mvooral dankzij van Marcelis Hartsinck, 621, waaronder de hattrick slechts tot 65. G. Zeeuwe 18, J. Jacobs 13 n.o., C. de Ruig 234. Na grote spanning won Rood en Wit dus met 6 runs. de Muggenronde weer de traditionele wielerwedstrijden aan het einde van el ke dag en gezien de ervaringen van verleden jaar is nu reeds besloten een A. en B. klassement aan te houden, zodat ook de mindere rijders met veel animo kunnen strijden. Traditioneel is de grote strijd bij aan komst te Haarlem op zaterdag 4 augus tus. Op het parcours Nieuweweg, Zomer- vaart, Richhrd Holkade 2.5 km.) organiseert de Haarlemse wielervereni ging „de Kampioen' 'in afwachting van de komst van de jeugdige rennertjes wielerwedstrijden, waarna de „muggen" in een ploegentijdrit voor het laatst zul len starten. In tegenstelling tot verleden jaar zal nu echter direct na afloop van de ron de de prijsuitreiking worden gehouden in het clubhuis van de speeltuinvere niging „Het Oosterkwartier". Het programma van de orgelbespe ling dinsdag 24 juli, des avonds van 8 tot 9 uur, in de Grote of Sint-Bavo- kerk, is als volgt: Praeludium und Fuge in C Dur Vincent Lübeck Nun bitten wir den heiligen Geist Allèin Gott in der Höh sei Ehr Georg Böhm Concerto a-moll nach Torelli (Vivace - Adagio - Allegro) Joh. Gottfr. Walther Toccata in F Dur Magnificat primi toni Dietrich Buxtehude Partita: Vater unser im Himmelreich (4 Verse) Praeludium und Fuge in c-moll Joh. Seb. Bach Organist is Friedrich Bihn, docent aan de zomeracademie voor orgel te Haarlem. Deze week zal te Haarlem op twee plaatsen, des middags van 2 tot 5 uur een grabbelton staan, n.l. op de Grote Markt en op de Houtbrug. Voor één kwartje kan oud en jong daar zijn ge luk beproeven, en men grabbelt „altijd prijs". Natuurlijk mag men uit een grabbelton geen wonderen verwachten, en niemand mag dus boos zijn als het prijsje beter geschikt blijkt te zijn voor het kleine nichtje of voor de grote neef. En waarom zou men dan zijn geluk niet nog eenmaal beproeven, want het doel van dit gegrabbel is: geld, véél geld bijeen te brengen voor de rheumatiek- bestrijding. Het bleek moeilijk in deze vakantieweek voldoende collectanten bijeen te krijgen voor een gewone col lecte, en daarom hebben de organisa toren zich veel moeite getroost met de voorbereidingen van de grabbeltonac tie. Vele duizenden, door de heren fabri kanten ter beschikking gestelde voor werpen zijn keurig verpakt door vele vlijtige handen. En wat die wonderen uit de grabbelton betreftdat kan nog wel eens heel erg meevallen. Want er zijn óók grotere prijzen bij, voor vol- Advertentle In café Mulder aan de Spekstraat kwamen gisteravond de r.-k. kapper- patroons, afdeling Haarlem, ter ver gadering bijeen. De heer Bos, lande lijk secretaris van hun bond, hield een handelingen inzake de nieuwe C.A.O. Helaas dreigen de onderhandelingen te mislukken. Spreker toonde duidelijk aan, dat die mislukking in het geheel niet nodig is, daar de geschillen mini maal genoemd kunnen worden. Er bestaat gegronde hoop, daat er alsnog overeenstemming bereikt wordt. Tot op heden zijn er nog geen maat regelen bekend, die zullen leiden tot een tariefsverhoging in 1957. Men zal echter met grote belangstelling de gang van zaken volgen en de belangen van de kapperspatroons zo goed mogelijk behartigen. wassenen zeer aantrekkelijk. Zoals b.v. tien vluchten voor elk 2 personen, van uit Noordwijk, met de bekende Hunter Helikopter. Of één van die vluchten ook in een Haarlemse ton is terecht gekomen? Wel, wie weet. Probeert u uw geluk eens. Er zijn ongetwijfeld nog velen, die niet in de gelegenheid zijn te grabbe len, maar die desondanks gaarne een kwartje of méér voor het goede doel willen offeren. Ook al ontvangen zij daarvoor slechts een spelcfje retour. De U.V.V. doet derhalve een drin gend beroep op allen, die a.s. zater dag zich voor enkele uren beschikbaar willen stellen om althans op de be langrijkste punten in de stad de collec tebus te hanteren. Zij doet een beroep op allen, die, gezond en vrolijk, in staat zijn van hun vakantie te genieten, om ten behoeve van hun lijdende mede mensen dit kleine offer te brengen Opgave gaarne ten spoedigste aan het Bureau U.V.V.Grote Houtstraat 142, tussen 9.30 en 12.30, of 2 en 5 uur. Tele foon 14179. In het minst niet geïntimiteerd door op volle kracht uitkomende atletiek verenigingen als A.A.C.» Amsterdam, P.S.V., Eindhoven en Pro Patria, Rot terdam nam Holland zaterdagmiddag te Dordrecht deel aan de voorwedstrij den voor het clubkampioenschap van Nederland. Een nederlaag als ploeg stond bh voorbaat vast, maar individueel kwa men de oranjebroeken nog zó goed uit de strijd, dat naar de verbetering van 3 clubrecorden, zelfs nog een vierde plaats in de eindstand bereikt kon wor den. Hoogewerf zag zijn serieuze training op de 110 m horden, in een serie met Kamerbeek, beloond met 16,3 sec., een verbetering van persoonlijk- en club record. Bij het hoogspringen schoof Gé Verheem over 1.70.3, aldus een oud record van Geels verbeterend. Het slot nummer de 4 x 400 m estafette bracht na scherpe strijd met Parthenen de laatste Hollandman in 3 min. 34.6 sec. over de eindstreep, waarmee het kwartet v. d. Guiendt-d'Herripon, Han Verheem, J. de Zwager eveneens het clubrecord verbeterde. Nuttige punten werden voorts nog verworven door v.d. Griendt en J. de Zwager op de 400 m in 53,2 en 53,9 sec., d'Herripon 800 m in 2.03,3, Korte- kaas 1500 m. 4.16.0. Van Zon en Kroe zen 5.000 m in 16,00 en 16,48,2, N. de Zwager, speer 44,73 m en verspringen 6.18 m, Lindström, discus 32.63 m. Kwakman verspringen 5,98 m en de 4 x 100 m in 45,2 sec. door de Gebr. Vaheem, v.d. Velden en v.d. Griéndt. „U mag dan een bekwaam boogschut ter zijn, in dit geval bent u te ver gjegaan." Dit zei de Haarlemse poli tierechter, mr. H. G. Rambonnet, maan dag tegen een 41-jarige koopman uit Haarlem, die terecht stond wegens die renmishandeling. Op 6 mei van dit jaar had verdachte die een groot vogel liefhebber is met een uit West-Java meegenomen pijl en boog op een kater geschoten, die in zijn tuin op broedende vogels loerde. Hoewel de pijl vijf cen timeter diep in de schedel van de kater drong, overleefde het dier het schot. De koopman voerde aan, dat hij niet strafbaar zou zijn geweest, als de ka ter direct dood was geweest. „Wanneer men in de natuur wil gaan ingrijpen, moet men zeer voorzichtig zijn. Er komt dan al spoedig ruzie tussen men sen onderling van. De verdachte is ge hecht aan zijn vogels en de eigenaar van de kater aan dit dier", sprak de officier van justitie, mr. G. W. F. van der Valk Bouman in zijn rekwisitoor. Tegen de verdachte eiste hij een geld- boet van 50 en verbeurdverklaring van de boog, welke ter zitting aanwe zig was. Na aandachtige beschouwing van de boog bepaalde de politierechter de straf op 75,met de bepaling dat verdachte de boog zal worden te ruggegeven. In de eerste klasse is de beslissing thans wel gevallen door de grote ne derlaag van het Amsterdamse V.V.G.A. tegen Sportclub Haarlem. De Amster damse dames kunnen de laatste plaats niet meer ontgaan en zullen met de kampioensteams tweede klasse A. en B. moeten uitmaken welke negentallen het volgende seizoen in de hoogste klas se zullen uitkomen. Na de uitstekende prestaties van het Schoten-team was de grote nederlaag tegen H.H.C. wel bijzonder teleurstel lend. Hoewel het Schoten-team zeker geen geluk had, bleef de ploeg toch ver in de minderheid en de nederlaag 181 toont duideljjk het klasseverschil. Ook T.Y.B.B. deed het deze week niet best en moest tegén het Heem- steedse Pinquins genoegen nemen met een sprekende 224 nederlaag. De voornaamste uitslagen waren: Eerste klasse: V.V.G.A. - S.C. Haar lem 4—20; Pinquins - T.Y.B.B. 22—4; Schoten - H.H.C. 118; Tweede klasse A/B: A.B.C. - Schoten 2 5—13; S.C. Haarlem 2 - H.C.K. 2 23—5; R.C.H. - A.B.C. 6—1; T.Y.B.B. 2 - T.I.W 7—1; H.C.K. 3 - E.D.O. 8—14; O.V.V.O. - H.H.C. 2 90; Derde klasse A/B T.H.B. - E.D.O. 2 10—6; H.H.C. 3 - E.D.O. 3 4—4; H.C.K. 4 - Rooswijk 2 12—16; Vierde kasse A/B. R.C.H. 3 - D.S.S. 1—24. De belangstelling gaat deze week uit naar de ontmoeting Pinquins tegen H.H.C., welke wedstrijd donderdag avond gespeeld wordt op het terrein Heemsteedse sportparken. De H.H.C. dames hebben nog steeds ongeslagen de leiding in de eerste klasse, zodat Riet Vermaat c.s. alles in het werk zullen stellen om H.H.C. de eerste ne derlaag te bezorgen. De beslissing voor de onderste plaats is \n deze klasse reeds gevallen, zodat thans alle verdere belangstelling uit gaat naar de tweede klasse kampioe nen. In de A. klasse komt de titel zeker bij het Beverwijkse Rooswijk terecht, terwijl in de andere klasse E.D.O. en O.V.V.O. (Amsterdam) zullen uitma ken welke negental voor een plaatsje in de eerste klasse zal kampen. Het voornaamste programma luidt: Eerste klasse: H.C.K. - V.V.G.A.; Pinguins - H.H.C.; S. C. Haarlem - T.Y.B.B.; T.Y.BB. - HC.K; Schoten - Pinguins: Tweede klasse A/B: Scho ten 2 - Rooswijk; HC.K. 2 - A.B.C. Catchers - H.C.K. 2; Pinguins 2 - O.V.V.O.; E.D.O. - T.Y.B.B. 2; H.H.C. 2 - H.C.K. 3; OWO - EDO; T.I.W.- Pinguins 2 In de Duinlaan te Bennebroek kon men op 17 juni zien hoe een motorrij der verwoed poogde een gans dood te rijden, hetgeen hem na vijf minuten en verschillende capriolen gelukte. De mo torrijder had juist met een meisje een café verlaten en draaide met zijn voer tuig net zo lang in het rond tot hij het dier had geraakt. „Ha! Een lekker boutje voor morgen", riep hij toen uit. De gans was het eigendom van een wachtmeester der rijkspolitie, die de vernieling en dierenmishandeling uiter aard niet nam. Verschillende omwonen den hadden het schouwspel, dat de mo torrijder hen had geboden, met gemeng de gevoelens gadegeslagen. Een vier tal van hen getuigde gisteren, toen de motorrijder bij verstek terecht stond voor de Haarlemse politierechter. De officier van justitie noemde het op treden van de verdachte buitengewoon ergerlijk en getuigend van een gemeen karakter. Hij eiste drie weken gevan genisstraf, verbeurdverklaring van de motorfiets de verdachte had zich schriftelijk doen excuseren, maar ge vraagd, of hij zijn motor terug mocht hebben en toewijzing van de civiele vordering van de wachtmeester voor de schade wegens het derven van een gans ten bedrage van 15, De politierechter veroordeelde de mo torrijder tot twee weken gevangenis straf, verklaarde de motor voor ver beurd en wees de civiele vordering tot conform de eis van de officier. De forumscène uit Shakespeare's Ju lius Caesar zal vrijdagavond twee maal in verschillende opvattingen te zien zijn op het witte doek van het Vleeshal theatertje. Uit de beginperiode van de geluidsfilm ziet men in dit programma dat om kwart voor acht des avonds zal aanvangen Leo Glenn als Mar cus Antonius en Felix Aylmas in de rol van Brutus. Vervolgens wordt de mo derne Amerikaanse versie van de fo rumscène gedraaid met Marlon Bran do en James Mason. Vooraf gaat de slaapwandelscène uit Macbeth van Sha kespeare, met Cathleen Nesbeitt en Wilfrid Lawson. Woensdagavond om kwart over acht zal de firma D. H. Michels uit Amster dam in de Vleeshal een grimeerdemon stratie geven. Vertoond zullen worden enkele blijspeltypen uit de achttiende eeuw. Als modellen treden leden van de rederijkerskamer „Alberdingk Thijm" op. Aan de leden van de afdelingen Haar lem, Bloemendaal en Heemstede van de Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensionneerden wordt op zondagmid dag 29 juli om twee uur in de grote zaal van gebouw St.Bavo een zomer uitvoering aangeboden door de dames van de K.A.V.-kring West met mede werking van K.A.V.-leden uit de St.- Lidwinaparochie. Hoog water: 4.34 u. en 16.57 u. Laag water: 0.21 u. en 12.38 u. Woensdag 25 juli. Hoog waater: 5.04 u. en 17.28 u. Laag water: 0.53 u. en 13.10 u. 'Aan de R.-K. Industrie- en Huishoud school te Haarlem slaagden voor de akte Na le deel de dames: M. C. Broers, I. M. Brok, A. M. Bruyn, A. J. M. Coo- mans, P. L. Cops, M. v. d. Eisen, G. Emke, A. P. J. van Dril, A. M. van Dril, G. Dijkers, J. M; Gerrebrands, E. W. M. Heemskerk, P. M. de Jong, H. B. A. Mannesse-van Arendonk, C. J. I. M. Mudde, C. A. Paulus, M. G. A. de Ruig, E. L. M. van Schoot, C. C. A. Schrijvers, T. M. Soeteman, G. M. M. van Steyn, C. G. Veldboer, H. M. Ver- brugge, A. C. M. v. d. Wiel. Afgewezen: drie. Voor de akte Na 2e deel de dames: M. G. Brandsma, M. C. Broers, I. M. Brok, A. J. M. Coomans, P. L. Cops, G. Emke, A. P. J. van Dril, A. M. van Dril, G. Dijkers, J. M. Gerrebrands, P. .E'. Groot, P. M. de Jong, H. B. A. Mannesse-van Arendonk, C. A. Paulus, E. M. Remmerswaal, M. G. A. dgjRuig, E. L. M. van Schoot, E. C. Schornagel, C. C. A. Schrijvers, T. M. Soeteman, C. G. Veldboer, C. A. M. Venix, H. M. Verbrugge, A. C. M. v. d. Wiel. Afge wezen: drie. Voor de pedagogische aantekening de dames: M. G. Brandsma, M. C. Broers, I. M. Brok, A. P. J. van Dril, A. M. van Dril, G. Dijkers, J. M. Ger rebrands, P. F. Groot, P. M. de Jong H. B. A. Mannesse-van Arendonk, C. A. Paulus, E. M. Remmerswaal, E. L, M. van Schoot, E. C. Schornagel, C. C. A. Schrijvers, T. M. Soeteman, C. G Veldboer, C. A. M. Vennix, H. M. Ver- brugge, A. C. M. v. d. Wiel. Afgewezen: vier. Voor het Godsdienstdiploma A de damës: M. G. Brandsma, G. Dijkers, P. F. Groot, P. M. de Jong, E. M. Rem merswaal. Afgewezen: geen. Voor het diploma Kmderveriorgster van de Centrale Raad voor Kinderuit zending te 's-Gravenhage de dames: H. C. M. Coesel, Th. A. M. Kiel, C. Th. A. M. Kunst, C. van Noort, J. G. A. M. Rhee. Afgewezen: geen. Voor het schooldiploma Kinderver zorgster de dames: H. C. M. Coesel, A. T. Heyer, I. M. van Kessel, Th. A. M. Kiel, C. Th. A. M. Kunst, C. v. Noort, J. G. A. M. Rhee, M. J. Roelofs, G. M. Toenbreker. Afgewezen: geen. Voor de Vormingsklasse de dames: C. J. M. Beuger, M. J. Bun, A. Clarck, A. Th. Cohen (eerv. verm.), M. A. Cuy- pers (eerv. verm.), M. A. T. Evers, C. E. Fortuyn, M. J. W. Heemskerk, J. C. M. den Hollander, J. M. H. Holthuizen, J. M. Hoog-Antink, M. E. Th. Klaver, M. M. A. Koeckhoven, M. E. C. Loh- man, J. C. M. Lommerse, H. A. M. Manshande, M. M. G. van Maris, A. P. Reidsma, M. M. Reiber, A. E. Regtien, M. J. Th. Schlatmann (eerv. verm.), P. J. A. Schuurmans, G. H. Schreuder, J. van Staveren, W. M. van Velsen, M. J. Th. Wennink, M. C. C. J. Wennekers, M. M. Th. Wilms-Floet. Afgewezen: één. Voor assistente in de Huishouding de dames; A. M. H. van den Berg (met lof), M. J. P. van Eijk (eerv. verm.), W. G. de Groot, Th. C. M. Hienkens, J. M. W. Gulickx, M. A. W. van Hol- stein, Th. A. J. Jager, Y. E. Monsauret, J. C. M. Nelis, G. J. J. Platei, A. M. P. Ragetlie (met lof), C. Th. M. Rhee, M. A. Th. Rhee, C. E. Schoutens, C. M. de Swart, M. E. Vosse, C. M. Welters. Af gewezen: geen. Voor de Naaisters-opleiding: mej. M. A. van Roon. Afgewezen: geen. Voor de Costumière-opleiding de dames; M. Th. E. Dekker, C. J. W. Hui- keshoven, A. M. v. d. Kamp (eerv. verm.), M. C. v. d. Raad. Afgewezen: geen. Voor de primaire opleiding de meis jes: A. A. C. Al, C. J. Albrechts, J. C. Albrechts, M. J. H. van Boxtel, C. E. van Dongen, P. A. M. van Dijk, J. A. M- Gjertsen, H. G. de Groot (eerv. verm.), J. C. de Groot, H. Hendrikx, F. M. H. Hin, P. C. Jansen, P. M. Koe- leman, A. Langeveld, I. J. M. van Leer dam, J. C. Mesman, C. M. Nan, F. Nieu- wenhuizen (eerv. verm.), M. Nieuwen- huizen, A. C. M. Nouwland, Q. A. A. Philippi, J. M. Rolvink, C. A. M. Rij per, M. J. Sassen, T. M. Schoorl, M. A. ter Weijde, V. M. Veen, A. M. Verde- gaal, E. M. Vosse, H. J. C. Wullings. Afgewezen: drie. Advertentie r anac-g^ uit het beste Cognacs Afkomstig Graf- districten u r Petite Ch^ Gelev^" kwaliteit V. S.0' uitsluite11 I diede/1 fir Importeurs: Jacobus Boeion A"' In de laatstgehouden vergad®^' de Zandvoort.se gemeenteraad „i de de heer Tates (V.V.D.) va« met het college van B. en w- betekenis van een bepaling va" kelsluitingswet. De winkeliers ten, enz. hadden een verplicht j sluiting aangevraagd voor h*' j; 9 dagen. B. en W. meenden da leen kan worden toegestaan maal 6 dagen, welke opvatting „t Tates bestreed. De raad beSiL form het voorstel van B. en dit college zegde toe, de zaa.|< te zullen bestuderen. Deze st'v x' er toe geleid, dat B. en W. \,i dat men de bewuste bepaling x lend kan uitleggen en dat er de opvatting van de heet Tav' is. Niettemin menen zjj dat he'i besluit gehandhaafd moet blijveL-~ ook voor de bakkers en de sla® y verplichte winkelsluiting >s, /J geschreven. Bepaald is, dat d^-K/ de beurt gedurende zes vV'Lji in de maand september hun zaM ten sluiten. Het wil B. en W-jj.'fi men, dat voor de groentewin® d' afwijkende regeling dient te vPW troffen omdat bij deze mater'®* belangen van de consument i®» ding zijn. De neringdoenden «A I voort gaan uiteraard voor ireiflHj deel in de maand september Jjtf de één week met vakantie, het»3 de huisvrouw een zeker onëe zich medebrengt. B. en W. zouden dit ong&'ffi willen vergroten door voor rie winkeliers een langere verp'1 - 1 kantiesluiting vast te stellen anderen. Plaatsing geschiedt a 16 cent per mm-hoogte Opgaven kunnen geschieden aan ons Hoofdkantoor, aan onze bijkantoren en agent schappen, aan de erkende advertentie-bureaus en aan de erkende boekhandelaren. NET MULO-MEISJE zou gaarne 4 dagen p. w. haar vakantie verdienstelijk maken. Brieven onder no. 13941. B.z.a. nette R.-K. KINDER JUFFROUW, omg Haarlem. Br. met opg. v. salaris onder no. 13961. NETTE JONGEMAN vraagt avondwerk, onverschillig wat. Brieven onder no. 13975. ALBERT HEIJN vraagt voor ïljn filialen in Haarlem en omgeving: MANNELIJK PER SONEEL, leeftijd 16-23 jaar. Goed loon. Bedrijfskleding wordt ter beschikking gesteld. Pers. aanm. in ons filiaal te Haarlem, Gr. Houtstraat 59. De N.V. Kennemer Confectie Industrie, Baanstraat 32-34, Beverwijk, vraagt MACKINE- STIKSTERS, LEERLINGEN en GEHUWDE VROUWEN tot 40 jaar. Aanm. dagelijks van 9-5 uur. Gevraagd voor hele of halve dagen CONTROLEUSES voor het controleren van schone wassen. Vakkennis niet ver eist. Hoog loon -f- premie. „Haak wasverzorgers", Mr. Cornelisstraat 33, Haarlem. WERKSTER gevraagd voor enkele halve dagen per week. Da Costalaan 55, Driehuis. Gevr. LEERLING-VERKOOP STER. Versteege's Manufac- turenhandel, Zijlweg 117. JONGEDAMES GEVRAAGD voor diverse winkelwerk zaamheden en voor opleiding tot caissière in medio sept. te openen Supermart van Albert Heijn. Lft. boven 16 jr. Pers. aanm. in onze filialen Grote Houtstraat, Haarlem, Wagenweg 104, Rijksstraat weg 4. KINDERVERZORGSTER ge vraagd v.d.e.n. bij mijn 3 dochtertjes, resp. 6.-4-2 jaar. Intern dienstmeisje aanw. Mevr. Folkers, Thorbecke- straat 17, Zandvoort, Tel. 2507-3283. Gevraagd voor Hollands ge zin in Londen. HULP IN DE HUISHOUDING bij 2 kinde ren, 5 en 8 jaar, in Zand voort tot september. Brieven onder no. 13973. Banketbakkerij GOEMANS vraagt LEERLING of 3de BEDIENDE en MEISJE voor de huishouding, v. d. of v.d.e.n. Bloemendaalsestraat- weg 84, Santpoort, Tel. 7096. Gevr. FLINKE INPAKKER en FLINK PERSOON voor magazijnbeheer. Gepensio neerde geen bezwaar. N.V. Vleeswarenfabriek BOOIJ, Lange Herenvest 114-120. Bij N.V. Holland Confectie, Zijlweg 123, Haarlem, kunnen geplaatst worden op haar nieuwe kostuumatelier enige GEROUT. MACHINESTIK- STERS en ENIGE LEER LINGEN. Prett. werkkring en hoog salaris. Aanm.: dagelijks van 9-5 uur. JONGSTE BEDIENDE, om opgeleid te worden in bloem- bollenbedrijf. Fa. STAATS, Haarlemmerstr. 35, Hillegom. FLINKE WERKSTER gevr. voor enige ocht. p. w. Aanm. Schotersingel 83. Gevr. 2 GESTOFF. KAMERS met vrije keuken. 60 4 75 per maand. Brieven onder no. 13979. Jonge vrouw, akadem. ge vormd, zoekt per 1 sept. a.s. RUIME ZITKAMER, KLEINE SLAAPKAMER (event, grote zit-slaapkamer) en keukentje in een beschaafd, prettig milieu te Beverwijk. Brieven onder no. 48917. AANGEBODEN gelden op le hypotheek A 4% tot elk be drag. Te bevr. v. d. Vondel laan 30, Driehuis-Velsen, Tel. K 2550-6108. LOMPEN, PAPIER, META LEN worden tegen de hoog ste prijs gehaald door de Fa. E. Stoelman, Gasthuisstr. 28, Tel. 15090, b. d. Botermarkt. GEKRUID GEHAKT, kant en klaar, alleen bij VOGELAAR 1,50 per 500 gram. Gen. Cronjéstraat 13. In goede st. zijnd WANDEL WAGENTJE. Brieven m. prijs onder no. 13937. BOEKEN, GRAMM.PLATEN, Eric de Noorman en Kapitein Rob. Tulpenstr. 6 a rd. bov. WILKES DAG EN NACHT PARAAT. Nu ook met de bromf ietslampj esautomaat Gedempte Oude Gracht 11. NIEUWE STOFZUIGERS 79.met voll. garantie. Van fabriek naar verbruiker Vraagt gratis demonstratie. Dr. Leijdsstraat 11 rd., Telefoon 18593. K.L.M. VAKKLEDING staat aan de topl Daarom naar Joh. Dijkzeul, Julianapark 43* tel. 13794. Gespecialiseerd in werkkleding. Wasmachinefabriek heeft re gelmatig WASMACHINES met lichte emaille beschadiging. Gloednieuw met garantie 145.Centrifuges f 150.—. Desgewenst afbetaling. Afd.- depot Anna v. Burenlaan 44, Haarlem, Tel. K 2500-39204. 20 KORTING op stoom- goederen, mits gebracht en gehaald aan de fabriek Lo- rentzplein 25 of filiaal voor H.-N. Soendapletn 37. Chem. Wasserij Ververij Keyser. Flinke verzameling POST ZEGELS. Te bez. 's av. na 7 u. Hoogerwoerdstr. 2. Alleen voor serieuze gegadigden. Voor alles op het gebied van: VOGELS, ZADEN, HONDEN-, SPORTARTIKELEN moet U zijn bij W. V. d. POLL, Lange Veerstraat 4, Haarlem, Telefoon 20835-10254. VLEESWARENRECLAME 1(4 ons ham 89 ct., 1(4 ons pekelvlees 79 ct., 1(4 ons leverkaas 59 ct., 1(4 ons tongenworst 59 ct., 1(4 ons rookworst 39 et., 1(4 ons pork 39 ct. Vogelaar Gen. Cronjé straat 13. DOORREGEN RUNDER LAPPEN 1,80 p.p. Per kg 3.50. Onze bekende paling worst f 1,30 p.p. VOGELAAR, Gen. Cronjéstraat 13. WEER VOORRADIG gestoomd varkensvlees aan 1 stuk 35 ct. per 100 gram. Vogelaar, Gen Cronjéstr. 13. 85 WECKFLESSEN, div. m., 1 x gebr. Leeghwaterlaan 13, Heemstede. ONZE UITVERKOOP LOOPT TEN EINDE, de prijzen der kostuums, demi's, pantalons en regenjassen hebben wij nog eens extra verlaagd. Jongenspakjes voor een schijntje. KLUMPER'S Kledinghuis, Rijksstraatweg 39 t/o Liduina- kerk. Wij nemen D.R.G.- en Voorzorgzegels aan. BROMFIETS TE KOOP. In pr. st. verk. bromfiets te koop. Na 6 uur: v. Raep- horststraat 22 (by Ramp. laan), Overveen. NIEUWE AUTO'S te huur v.a. f 7.— P 6. 7 ct. per km. Citroen 2 CV 1956, Ford Fairlain, Opel Kapitdn, Ford Zephyr, Peugeot: fa. O.T.O., Boulev. P. Loot 97, Zand voort, Tel. 3152, fa. Holidays, Gedempte Oude Gracht 70, Haarlem, Telefoon 10454. OPEL OLYMPIA 1948, prima banden enz. 900. Ook ruilen voor grotere. Busken Huët- straat 33. Wegens omstandigh. te koop D.K.W. 98 Cc, met nwe km- teller, tegen eik aannem. bod. J. Peereboom. Hagelingerweg 109, Santpoort. Dit is uw kans. Nieuwe ENGELS DAMES en HEREN- SPORTRIJW. 140. Eén jaar gar. SPORTEX. Kampervest 5, Telefoon 15405. TE KOOP Volkswagen de Luxe '54, als nw. Volkswagen de Luxe '53, met radio. Volkswagen Stan dard '52. Deze wagens worden geleverd met 3 maanden gar. en kunnen eventueel gefinan cierd worden. GARAGE JAK, Lange Herenstraat 34, Telefoon 13793. Wegens plaatsgebrek BROM- TANDEM, m. Flina, in z. g. st. te koop. Na 6 u. Narcis- senstraat 23, Santpoort. Te huur aangeb. ZUINIGE LUXE AUTO van 28/7 t/m 3/8 en van 26/8-1/9. Tevens Imperial te huur. Lange Herenstraat 34, Tel. 13793. Oude en gebruikte HUIS ORGELS gevraagd, alles is toegestaan. Brieven met prijs onder no. 48918. PIANO van particulier ter overname gevraagd. Betaling contant. Brieven, uitsluitend met opgave van merk, kleur en uiterste prijs, onder no. 13943. AUTO-MOTORRIJSCHOOL W. GROOT Luxe verhuur. Les met div. merken. Gloednieuw mate riaal. Jansstraat 28 rd., Tele foon 18660-10087. ERKAMA, Haute Couture, ter verzorging van uw gar derobe. Tev. inschr. leerl. v. de nieuwe cursus grondig naaien en knippen. Gr. Hout straat 3 rd., ing. Spekstraat. KRIJGT U VEEL GASTEN? Wij verhuren klapstoelen, tafels, serviesgoed, enz. Uit- gebr. prijsl. op aanvr. Ver- huurkant. C. v. Merriënboer, Tel. 15642, A'damsevaart 8. HAARLEMMER HALLETJES 't fijn gekruide koekje. Al léén verkrijgbaar bij banket bakkerij 't Huis met de Luifel, gevestigd sinds 1693, Kruisstraat 37, telefoon 10464. JAPONNEN maakloon vanaf f 8.50, modeljaponnen ge- etaleerd, ook grote maten. Maison Tiny, Paul Kruger- straat 30. TELMACHINES Addo X elec. 800. M. M. v. d. Hilst, Nwe Leliestraat 3-10, Tel. 42870- 65701, Amsterdam. VOOR FOTO'S AAN HUIS. Foto Scherpenhuyzen, Staten Bolwerk 6, Tel. 20095. Foto Walbrecht, Spaamwouderstr. 21, Tel. 15551. R.-k. heer, ongehuwd, van gegoede stand ZOEKT DITO HEER, middelb. leeft., voor fiets- of wandelt., conversatie enz. Tel. 11655, na 6 u. 20907. TENTEN LUCHTBEDDEN- VERHUUR. Postbus 535, Hrl, WELKE JONGEDAME heeft in gezelschap van een oudere dame op maandagmorgen 16/7 10 uur op het terras van Rest. Brinkmann gezeten en is vandaar via Gr. Houtstraat - Verwulft - Ged. O. Gracht naar fietsenstalling Jacobij- nenstraat gelopen en verder gefietst richting Zijlbrug? Wil zij zich bekendmaken? Br. onder no. 19660. dr W. K. H. Ir mi! tl,ui de Bruyn Een belangwekkend boek! Do©* do ontdekking van do atoom- splijting ia welhaast eon nieuw tijdperk ingeluid. Allerwegen wordt er naarstig gesoebt naar mogelijkheden van toa- paaaiqg der kernenergie. Maar wat ia karaaoergia? Wat sijn radio-isotopen en reactors f Ia de kernenergie ook op een betere wijse te gebruiken den voor etoombommen t Op al dese vragen geeft dit interessante werk een verklerend antwoord. Prijs gebonden I 0*00 fn de boeirbondef utrkrijgbaor br.U* K| Hll 01 SP A AR NISTAU - HA ARLLM Ruik jij mets, kapitein Het ruikt hier een i/oudiy naar taba k Duizend bommen'Dat if verdraaid waar ook Ja bHóiar ZoMbte bloem rookt niet JCop,right P. I. B. Bo. 6 Csftho»». 47. „Kijk eens aan, de graai heeft zich een nieuwe auto ge kocht. Hij heeft misschien al het geld opgemaakt en komt nou terug om nog meer geld te krijgen Laten wt ons vlug ver bergen." „Zie je die mooie auto Dirk?" „En wat dan nog, een auto kun je niet opeten", „Het is een van die niet kan zien of er &ndUt°in

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 4