Drees geeft opening van zaken 1 Nasser: De Nijldam zal er toch komen J kalfsbouillon K.V.P.-bezwaren „een kwestie van formule Bevolking Brabantse Bandijk leeft in angstpsychose r 1 HET TWEEDE ZAKJE VOOR HALVE PRIJS s ERIC DE NOORMAN m 1 KISS1LEV: „Sovjet-Unie zal alle gevraagde hulp verlenen Indische minister treedt af A x, WOENSDAG 25 JULI 1956 Arrestaties in Den Haag 30.000 sigaretten gestolen Tito op Corfu Kosten levensonderhoud in juni met 2 punten gestegen Felle aanval op Amerika Benoemingen bij Haagse politie GevaariTijlkie onieiffenheidlen in die weg Het Sldhouw Amsterdam Wegens onenigheid met Nehroe over Bombay 'Olplosisii.ntg kruiswoordraadsel van di nis dag In werkin gtredin g successiewet 1956 Ka tholie k e Mustra tie Mariale dagen in Tongerlo Kunstschilder Jo Enthoven overleden V.N.-waarnemers i11 Midden-Oosten èe én hoog octaan én □SB Alleen (shell) biedt U beide! Super Shell met QHEJ Wèé^MmMA DEGRUYTER voorAborden Bij elke aankoop van een zakje Kalfsbouillon- of Koninginnesoep (Van onze parlementaire redacteur) Dr. D rees heeft dinsdag in een gesprek met de pers opening van zaken gegeven met betrekking tot de kabinetsformatie. Sprekende over de procedure, zei hij, geoondenheid met de fractie onvermijdelijk te achten, maar een al te gespecificeerd overleg zou moeizaam worden, omdat allen dan weer mee willen praten over wat een van hen gaat wijzigen. Dit zal ook het gevaar meebrengen van al te vage formuleringen. Vandaar zijn streven om het programma een voorlopig ka rakter te geven en het dan later met de nieuwe ministers af te ronden. Dit is weer niet gelukt, hetgeen dan ook tot de voorziene moeïijkheden heeft geleid. Tegen de voorstelling van zaken, dat de partijen alles met huid en haar had den te accepteren, bracht dr. Drees in, dat op een gegeven moment alleen prof. Romme nog bezwaren had. Deze bezwaren afzonderlijk behande lende, zei dr. Drees. dat zijn concept program wel degelijk ruimte gaf voor mogelijkheden op het gebied van de be zitsvorming. ook langs de fiscale weg. Er stond o.m. in vermeld, dat gedacht werd aan werkgeversbijdragen voor het bouwsparen. In de bezwaren van de K.V.P. vermocht dc formateur slee -s kwesties van formulering te zien, die volgens hem geen principieel karakter konden dragen. Men vond het „in over weging nemen" niet positief genoeg. Hij gaf toe, dat dit inderdaad zijn uit gangspunt was. Naast dit voornaamste breukpunt ging het om het positief stellen van het hand haven van de souvereiniteit over Nleuw- Guinea. Dr. Drees gaf toe, dat dit het uitgangspunt moet blijven, maar hij wil de het niet zo positief formuleren, daar het komende kabinet eerst bij de be leidsvraag zal kunnen beantwoorden, hoe dit streven naar buiten dient te wor den gebracht. Hij had dus slechts wil len opnemen: „Bevordering door Neder land van een zodanige ontwikkeling, dat de mogelijkheid van toepassing van het zelfbeschikkingsrecht wordt bespoe digd". Ook dit kon dr. Drees niet als een meningsverschil aanmerken. Wat betreft het verlenen van meer armslag aan missie en zending, meende hij dat het zeer de vraag was, of het psy chologisch wel zo gelukkig was dit gold volgens hem vooral de zending om dit zo nadrukkelijk in het ontwerp neer te leggen. Bij de zending was vol gens hem sprake van een gezindheid, om juist zo los mogelijk van het bestuur te staan en zich tot de religieuze taak te beperken. Ten slotte was ook dit een re dactie-kwestie geworden. Dr. Drees zei het helemaal eens te zijn met het streven van prof. Romme en zijn fractie om soberheid bij de over heidsfinanciën te betrachten en vooral te voorkomen, dat bij een neergaande con junctuur de stijging van de staatsuitga ven naar verhouding toeneemt, vooral in een land dat zoveel stijgende behoef te kent als Nederland. Maar hij vond het overbodig dit in een regeringspro gram op te nemen. De kwestie van het doortrekken van de pacificatiegedachte bij het Hoger Onderwijs noemde dr. Drees een in wezen moeilijke zaak. Hij citeerde een groot deel van de rede van minister Cals bij de installatie van de commis sies Jacob en gaf toe dat deze com missie niet tot taak had de regeling van de financiële gelijkstelling als zo danig, maar zij had, zoals uit de rede blijkt, wel een zeer ruime opdracht. Daarom vond hij het beter eerst hét rapport der commissie af te wachten. De moeilijkheden omtrent de vermo- gensaanwasbelasting noemde hij een mis verstand, dat opgelost had kunnen wor den. Het kwam hierop neer, dat een be paald punt het accent had gekregen. „Op sommige punten wijken de opvat tingen in wezen niet zoveel van elkaar af", zo besloot dr. Drees zijn uiteenzet ting over wat hij noemde een paar van de belangrijkste geschilpunten. De PvdA zou naar zijn mening zeker de aanvan kelijk gedane concessies weer hebben in getrokken, wanneer bij het overleg op nieuw wijzigingen in het program aan de orde waren gekomen. Het langzame tempo van de forma tie was volgens dr. Drees te wijten aan omstandigheden. Drie van de vijf fractieleiders hadden hem uitdrukke lijk verzocht, zijn taak niet te snel neer te leggen. Hij zei dat de AR op sommige punten wel, op andere niet de bezwaren van de KVP deelde. Prof. Oud had zich zijn oordeel geheel voor behouden. Dr. Drees noemde de naam van prof. Zijlstra i.v.m. de bemidde lingspogingen, die zijn gedaan. Hij gaf nog een overzicht van de cij fers, waarover men het tenslotte eens was geworden wat betreft de defensie- kosten: een formeel bedrag van 1400 mil joen gulden voor de jaren '56 en '57, waarbij suppletoire begrotingen zouden komen i.v.m. de stijgende lasten door verhoging van lonen en pensioenen. „Wij betalen een hoger percentage van het nationale inkomen dan de meeste con tinentale landen", zo concludeerde dr Drees. Hij herinnerde eraan dat de grenzen, die onze defensie-bijdrage voor de NATO gesteld kunnen worden, te vinden zijn in de feitelijke kas-uitgaven. De politie te 's-Gravenhage heeft enige lieden gearresteerd, die verdacht worden van inbraak en heling. In de nacht van dertien op veertien juni j.l. werd een inbraak gepleegd in een huis aan de Koninginnegracht in Den Haag, waarbij voor dertigduizend gul den aan sigaretten werden gestolen. Thans is aangehouden en reeds voor de officier van justitie geleid een 54- jarige schilder, een bij de politie zeer goed bekende inbreker, die bij elkaar al zeventien jaar in de gevangenis heeft gezeten. Voort., heeft de politie twee mannen, een chauffeur en een k< ilner, aangehouden, die in de nacht van de inbraak voor drieduizend gul den sigaretten hadden gekocht van de schilder. De politie zoekt nog verder, want het overgrote deel van de gesto- ler sigaretten is nog riet terecht. President Tito tan Joegoslavië en zijn echtgenote zijn gisteren op het Griekse eiland Corfu gearriveerd als persoonlijke gasten van het Griekse koningspaar. Het door het C.B.S. berekende index cijfer van het levensonderhoud van hand- en hoofdarbeiders (basis 1951 - 100) is tussen 15 mei en 15 juni 1956 van 106 tot 108 gestegen. Dit was vrij wel uitsluitend het gevolg van de stij ging van het indexcijfer der groep voe dingsmiddelen van 111 tot 116. De stijging is voornamelijk toe te schrijven aan het feit, dat de prijzen der voor juni doorgaans belangrijkste fruitsoorten (aardbeien en kersen) dit maal bijzonder hoog lagen ten opzichte van de prijzen in de basisperiode. Ove rigens werden stijgingen geconstateerd voor groenten, vis er> vlees. De stijging van de uitgaven voor con sumptieve doeleinden veroorzaakte te vens een stijging van de indexcijfers voor de posten, waarvan de hoogte afhanke lijk is van de voor de aanschaffing van het goederen- en dienstenpakket noodzakelijke loon. De stijging van de Index voor „verzekeringen en belastin gen" van 98 tot 102 moet hieraan wor den toegeschreven. De processen te Posen tegen de deel nemers aan de opstand van 28 juni j.l. zullen in de eerste helft van augustus beginnen. De meeste verdachten zpuden jeugdige personen zijn. Sommigen hunner zullen zelfs voor een jeugd- rechtbank terecht staan. Nadat H. M. de Koningin gisterochtend op het Huis Ten Bosch te Den Haag dr. W. Drees had ontvangen en hem van de opdracht tot kabinetsformatie had ontheven, werd de demissionaire minister-president uitgeleide gedaan door Rarer Majesteit adjudant Lt.-kolonel-vlieger mr. R. van Zinnicq Bergmann. President Nasser van Egypte heeft gisteren een felle aanval gedaan op de Verenigde Staten, omdat Amerika heeft geweigerd te helpen bij de financiering van de eerste faze van de bouw van een nieuwe stuwdam in de Nijl bij Assoean. Nasser hield een redevoering ter gelegenheid van de opening van een nieuwe oliepijplijn van Suez naar Cairo en van een olie-raffinaderij te Moestrod, een voorstad van Cairo. De Egyptische president bestreed de Amerikaanse stelling, dat de economie van zijn land niet gezond is. De pro- duktie in Egypte, zo bracht Nasser daar tegenin, is in de afgelopen vier jaren voortdurend gestegen. De Nijldam komt er toch, zei hij, want 22 miljoen Egyp- tenaren zuilen zich door de macht van de dollar nimmer laten afbrengen van de weg, die zij hebben gekozen. Nasser noemde het Amerikaanse be sluit „in ieder geval een ramp". Ofwel het was ingegeven door onbekendheid met de Egyptische economie, of andere motieven speelden een rol. In dat laat ste geval, aldus Nasser, verraadt Ame rika de beginselen, waarvoor het zich zelf als leider in de wereld opwerpt. „Wij zullen ons altijd verzetten tegen buitenlandse inmenging in onze politie ke, militaire of economische aangele genheden." Het viel de buitenlandse waarnemers op, dat Nasser zich in zijn .toespraak uitsluitend tegen Amerika richtte en vrijwel geen melding maakte van het feit, dat ook Engeland heeft geweigerd de bouw van de dam te financieren. De Russische ambassadeur in Ca iro, Kissilev, die bij de plechtigheid tegenwoordig was, had kennelijk groot plezier in Nassers rede. Toen hem la ter werd gevraagd, of de Sovjet-Unie de bouw van de dam zal financieren, antwoordde hij: „Ik kan alleen her halen wat mijn minister van buiten landse zaken al heeft gezegd, name lijk, dat wij aan Egypte alle moge lijke financiële hulp zullen verlenen, als ons daarom wordt gevraagd". Minister Sjepilov heeft enkele dagen geleden in Moskou gezegd, dat hij bij zijn recent bezoek aan Cairo de indruk had, dat er in Egypte nog heel wat projecten zijn, die hem urgenter voor kwamen dan de Nijldam bij Assoean. (AFP-Reuter-UP) De commissaris J. Douma van de Haagse politie is benoemd tot hoofd van de geüniformeerde politie. Hij volgt commissaris J. Klijzing op. Voorts is de hoofdinspecteur H. van Harskamp bevorderd tot commissaris. NASSER De bitumineuze slijtlaag, welke eni ge tijd geleden is aangebracht op de weg Het Schouw-Amsterdam is op een aantal plaatsen volkomen verdwenen, waardoor in het wegdek oneffenheden zijn ontstaan. Deze weg is een onderdeel van de drukke routes van Amsterdam naar Purmerend en Hoorn. De A.N.W.B. heeft de aandacht van de wegbeheerder op deze gevaarlijke toestand gevestigd, en verzocht om spoedige verbetering. De minister van Financiën van In- dië, Chintaman Desmoekh, is uit het kabinet getreden. Premier Nehroe, die ook minister van Buitenlandse Zaken is, zal hiernaast de ortefeuille van Financiën op zich nemen. De reden voor dit aftreden is een onenigheid tussen Desmoekh en Nehroe over de toekomst van de stad Bombay. t> Ai iVslt 48. Zonder zich ook maar één moment te bedenken, stormt Eric voort, recht op de piraat toe. Hij slaat de half opgeheven speer opzij en loopt de man ondersteboven. Vlak naast hem slaat een speer in de grond, van links en rechts klinken hollende voetstappen, maar de Noorman raast door, de open vlakte op in het volle gezicht van zijn talloze vijanden. Ondanks de koude parelt het zweet hem op het voorhoofd. Hij hoeft niet om te kijken om te weten, dat hij gevolgd wordt; pijlen suizen rakelings over en langs hem heen, hier en daar glijdt een speer door de sneeuw. Nog nooit tevoren heeft Eric zo gerend, nog nooit leek hem een afstand zo eindeloos lang. Zijn blikken hechten zich vast aan de hoge wallen van Het voorlopig bestuur van het Hoog heemraadschap „De Brabantse Ban dijk" heeft ondanks alle moeilijkheden alles gedaan wat in zijn vermogen lag om die voorzieningen te treffen, nodig voor een goede ontwikkeling van de waterschapsa ^gelegenheden in dit ge-» bied, zo betoogde de voorlopige voorzit ter van dit Hoogheemraadschap, de heer R. W. „anssen, in de zitting van de Provinciale Staten van Noord-Bra bant. Hij, en ook de andere woordvoer der van het voorlopig bestuur, de heer F. van Oers, drukten echter hun ern stige ontevredenheid uit over de gang van zaken. Ondanks alle toezeggingen is er nog steeds geen begin gemaakt met de uitvoering van het „zwakke- plekken-plan" in Noord-Brabant, terwijl inmiddels wel in Zuid-Holland en Zee land over tientallen kilometers de dij ken zijn verbeterd en versterkt. De be woners van het gebied van de Brabant se Bandük leven in een angstpsychose, zodra er storm uit het Noord-Westen wordt gemeld, aldus de spr. Onder de ze omstandigheden wordt de verant woordelijkheid voor het bestuur dat de zaken met voortvarendheid heeft aan gepakt, te zwaar. Daarom heeft het bestuur besloten, indien niet op korte termijn maatregelen genomen worden, zijn mandaat ter beschikking te stellen. Deze ernstige klacht liet niet na in druk te maken op de andere statenle den. Mr. E. Sassen noemde het een hoogst ernstige aangelegenheid en vroeg ten spoedigste maatregelen te treffen om aan deze onhoudbare situa tie een einde te maken. Mr. Heere gaf als zjjn mening, dat de uitvoering van de werkzaamheden aan het „zwakke- plekken-plan" door Rijkswaterstaat heeft gewacht op de goedkeuring van het reglement van het Hoogheemraad schap. In april .was toegezegd, dat da delijk wanneer dit reglement was inge diend met het werk begonnen zou wor den. Dat is nog niet gebeurd, maar nu inmiddels het reglement is goedgekeurd zal nogmaals op onverwijlde uitvoering van de dringendst nodige voorzieningen worden aangedrongen. Ten aanzien van de kwestie van de toneelgroep Het Zuidelijk Toneel wer den vragen gesteld omtrent een even tuele samenwerking met Limburg. Ge bleken is, dat samenwerking met de Beroepsgroep Limburg om artistieke redenen moest worden afgewezen, maar dat bij de overheidsinstanties een zekere bereidheid bestaat het Zuidelijk Toneel te steunen. In dat geval zullen ook vertegenwoordigers van Limburg in het stichtingsbestuur worden opge nomen. De heer P. Coppes drong aan op een onderzoek naar de toneelaccomodatie in de provincie. Spr. zou gaarne een in ventarisatie zien, waaruit tevens de mo gelijkheid tot exploitatie zou blijken. Spr. meent, dat er voor het provinciaal bestuur een taak kan liggen in het be vorderen van de bouw van schouwbur gen in de grotere gemeenten en van toneelaccomodatie in kleinere centraal gelegen dorpen, o.a. in de industrie centra. Ten aanzien van het vraagstuk van de Brabantse vlag bleken de menin gen verdeeld in de keuze van de juiste vlag, echter eenstemmig in het af wijzen van de door de Hoge Raad van Adel geadviseerde zwart-geel- zwarte vlag. Mr. E. Sassen meent, dat uit diverse publicaties van heral dici wel is gebleken, dat de Brabantse blokvlag, die nooit officieel als Bra bantse vlag is aangenomen, haar be staansrecht heeft en dat ook in de loop der jaren heeft bewezen. Spr. noemde als voorbeeld dat bij een ze kere gelegenheid een groot aantal per sonen van de elf provinciale vlaggen l A 1 9 O i /v /r '9 tl xi Horizontaal: 1. pl. in Duitsland; 3. gelegenheid; 5. jongensnaam; 7. geneesmiddel; 9. mik punt; 12. halt; 15. ons inziens (afk.); 16. snuit; 17. rondhout; 18. steek; 20. ind. dakbedekking; 22. ieder; 24. deel van een trap; 25. plaats; 26. tam. Verticaal: 1. boom; 2. zangnoot; 4. vlaktemaat; 6. voorzetsel; 8. afgod; 9. afsluiting; 10. nakomeling;11. luchtmacht (afk.)12. bevel; 13. bid (Lat.); 14. meelkost; 19. Europeaan; 21. insect; 22. water in Utrecht; 23. etenbereider. Horizontaal: 1. stuur - Mekka; 2. paniek - talk; 3. Amsterdam; 4. abt - koepel; 5. koers - sprei; 6. era - spelen; 7. sr - polo - Ike; 8. pioen; 9. onbezet - gat; 10. over - re; 11. schattingen. Verticaal: 1. spaak - spons; 2. tamboer; 3. un ster - EBOH; 4. uit rap - Eva; 5. reeks - opzet; 6. K.R.O. - «liert; 7. despoot; 8. etappe - n.n.; 9. kamerling; 10. kl. - leek - are- 11. aks - inenten. slechts de Friese en de Brabantse vlag bleken te kennen. De heer Joan Willems, die er op wees, dat de vlag betekenis heeft door traditie en door haar materiële inhoud, meent, dat de Brabantse leeuwenvlag de meest ge- eigende zou zijn. Jhr. mr. F. Smits van Oyen zei, als woordvoerder van G.S., dat de blok vlag in 1935 voorlopig, als Brabantse vlag is aangenomen, maar evenmin als de Friese ooit officieel als zodanig is erkend. Gezien echter de verdeeldheid der meningen meende hij, dat het het best zou zijn de zaak voorlopig maar blauw-blauw, in dit geval dus rood-wit geblokt te laten. Met ingang van 1 augustus a.s. treedt in werking de onder no. 362 in het Staatsblad opgenomen successiewet 1956. Voorts is in het staatsblad geplaatst een algemene maat regel van bestuur ter uitvoering van de nieuwe successiewet. Dit bestuur bevat tabellen ter bepaling van de waarde van periodieke uitkeringen, al dan niet afhankelijk van het leven. Nieuws is de regeling voor het vaststellen van de waarde van lijfrenten, afhankelijk van het leven van meer dan één persoon. De regeling bestaat hierin, dat een lijfrente, vervallende bij het overlijden van de langst levende van twee of meer personen wordt gelijkgesteld met een periodieke uitkering, afhankelijk van het leven van iemand die vijf jaar jonger is dan de jongste van de vorenbedoelde personen. Een lijfrente, ver vallende bij het overlijden van de eerst - stervende van twee of meer personen, wordt gelijkgesteld met een periodieke uitkering, afhankelijk van het leven van iemand, die vijl jaar ouder is dan de oudste van de vorenbedoelde personen. Van uitkeringen tot wisselende bedragen, zoals een aandeel in de winst, wordt het gemiddelde jaarlijkse bedrag geschat en vervolgens gekapitaliseerd. Evenals tot dusver wordt de fictieve op brengst van vruchtgebruik van vermogen gesteld op 4 pet. van dat vermogen. Zes pagina's foto's en. tekeningen zijn in het nummer van deze week gewijd aan de tunnels te Velsen, welke naar men hoopt het volgend jaar in gebruik zullen worden genomen. De kosten der aansluitende werken meegerekend, zal deze grootste en modernste dubbele tun nel dan meer dan honderd miljoen gul den gekost hebben. De serie artikelen over de herontdekking van Europa wordt voortgezet mgt een beschouwing over de christenheid in het oude we relddeel, die haar eenheid verloren heeft, terwijl bovendien het christen dom voor velen geen betekenis meer heeft. Charles W. Thayer, de vroegere Amerikaanse diplomaat, die kort gele den nog een grote reis door de Sovjet- Unie heeft gemaakt en Rusland sterk veranderd vond, vertelt over de nieuwe rijkaards in dit communistische land, een „upper ten" met meer voorrechten dan in welk ander „kapitalistisch" land ter wereld ook. Voor deze nieuwe aris tocraten van het geld bestaat het ge wone volk eenvoudig niet. Interessant is het met mooie foto's verluchte ver haal over de omstandigheden waarin ongeveer tien jaar geleden eeuwenoude Bijbelse boekrollen gevonden werden in een grot ten noordwesten van de Dode Zee, over het opzien dat deze vondst baarde en over het methodische onder zoek, dat nu» door een groep geleerden ter plaatse wordt gedaan. Ook is er nog een reportage over een kasteel in Frank rijk, waar Josephine Baker, de vroegere negerdanseres zeven kinderen van ver schillende nationaliteit op haar kosten laat opvoeden, een daadwerkelijk pro test tegen de rassendiscriminatie. Het korte verhaal is van de Vlaamse schrij ver André Demedts. Jan Cottaar haalt opnieuw herinneringen op over de deel name van Nederlanders aan vorige Ronden van Frankrijk. Het dogmatisch programma der Ma riale Dagen van i'ongerlo (28, 29, 30 augustus a.s.), dat als algemeen onder werp heeft: „Mariale vroomheid in de moderne tijd", is reeds bekend ge maakt. Aan de Mariale Dagen wordt evenwel van het jaar, ter gelegenheid van het zilveren jubelfeest der stich ting, grotere, luister bijgezet. Op 30 au gustus zal er om 10 uur een Pontificale Hoogmis worden opgedragen door Pre laat Boel met assistentie van Z. Em. Kardinaal van Roey, die ook de aca demische zitting, waarmee de M.D. eindigen, zal bijwonen. Ook Z.H.Ex. mgr. Baeten, Bisschop van Breda, heeft zijn aanwezigheid toegezegd. Z.H.Exc. de Bisschop van 's Hertogenbosch zal zich doen vertegenwoordigen door mgr. Oomens. De Bisschoppen van Gent en Brugge hebben mgr. Schelfhout en mgr. De Keyzer afgevaardigd. De studiever gaderingen van de M.D. zullen o.m. worden bijgewoond door mgr. Vanuyt- ven, Ere-Apostolisch Vicaris van Buta. Tijdens de M.D. is in de kloosterpand de tentoonstelling „Belgium Mariae" van Z.E.H. F. Marien, Jette-Brussel, opgesteld en er wordt een Maria Ora torium uitgevoerd onder de leiding van de componist, Z.E.H. B. Svoboda, O.Praem., Tongerlo. Inlichtingen en inschrijvingen voor priesters, kloosterlingen en seminaris ten zijn verkrijgbaar bij het Secretari aat der M.D., Abdij, Tongerlo (Antw.). Dun Durrah, waar talloze ogen zijn doldrieste doorbraak angstiff pft slaan. Als het hem maar gelukt, binnen schotsafstand van Aranrod gers te komen, is hij veilig. Het geluid van de voetstappen achcv verflauwt, reeds meent hij zijn doel bereikt te hebben, dan voelt doffe klap hoog tegen zijn linkerschoudereen felle pijn draait voor zijn ogen, hij hoort een schelle kreet en meent een oB wazig het gezicht van Halfra tussen de krijgers op de muren 1 Life™ Rijgend strompelt hij nog enige stappen voort, dan knikken zijn ie]e. onder hem ineen en hij zakt weg in het zachte, smetteloze sneeuw De Westduitse vliegtuigbouwer Hein- rich Focke heeft een geheel nieuw type hefschroefvliegtuig ontworpen, dat bin nenkort in de bondsrepubliek in pro- duktie zal worden genomen. Op 58-jarige leeftijd is maandag te Hintham bij Den Bosch overleden de kunstschilder Jo Enthoven, die in Bra bant grote bekendheid en waardering genoot. Hij koos vooral het landschap en de bloemen tot onderwerp voor zijn doeken. Twee waarnemers an de V- het Midden-Oosten zijn ernstig gf door de ontploffing van een latl Zij bevonden zich in de Set^s1 riseerde zone van de berg Sc0?,;.1 onderzochten infiltraties van ss< „menten. Een Jordaans officii licht gewond. SHELL ÉS V- Gelcfig ven 25 t/m 31 Jut) 1956

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2