SLOTERPLAS, het blinkende hart van het nieuwe Amsterdam leden van hoofdstad hebben recreatie voor de deur sat& *sus& Bejaarde man stal fluit uit Conservatorium Talrijke auto's gestolen NA DE LAGERE SCHOOL De man van uw dromen HECTAREN CULTUURGROND GAAN WEER ONDER WATER ÖE MAAND GAAN DE SUJIZEN OPEN Strandbad voor tienduizenden Reeds 22 maal veroordeeld en nu weer voor de rechtbank Emissie is mislukt Anderhalf jaar tegen onverbeterlijke dief geëist Twee doden in het verkeer I leidt ffttTuop zater- Renate Leonhardf Domein der vrouw (tMSW1- nL en acht £f!v rfef onlök tot ernt en om het \v» alt, Nati°"ale Ik. 11 tie^houden ter ZATERDAG 4 AUGUSTUS 1956 PAGINA 5 'factie KVis>?lender Wy -lle zondag V'sfati 2 geb- 0 L& ..e. atie van de p^rste2erandering 1 t paars' >e maTtelaar= C&en voorrang verleend In Aalsmeer DE BLOEMETJES BUITEN Ook in onze tijd doen nog allerlei verouderde denkbeelden opgeld inzake de beroepskeuze i ®&vi ani lg bestaan l^C jerfondsen, in Het klinkt bijna als boosaardige spot in de vaderlandse oren wanneer men, in dit land van droogmakers en bedijkers ontbult, dat binnen kort 200 hectaren vruchtbare weidegrond definitief aan het water zullen wor den prijsgegeven. Tweehonderd hectaren rijke cultuurgrond ten prooi ge worpen aan de waterwolf. Is dat geen aanval in de rug voor de water staatsmannen, die in noord en zuid hun dijken in de zeegaten bouwen om nieuw land te winnen voor het benauwde boerenvolk? Men kan er zich over opwinden of niet, maar de volgende maand gaan de sluizen van de voormalige Slotermeerpolder in Amsterdam open om 2V2 miljoen kubieke meter zoet water uit de boezemvaartenvan het Hoogheemraad schap Rijnland toe te laten. De oude polder, inmiddels reeds omgedoopt '°t Sloterplas, krijgt dan de 2V2 meter water, die het nog ontbeert om op fcijn definitief niveau te komen. Een plas van twee bij een halve L*T 1 °meter. Geprojecteerd op de oude stad, zou het van het Centraal Station tot aan het Rijksmuseum reiken. Een rijk gebied voor vissers, zeilers, zwemmers en wandelaars in het hart van de vier westelijke tuin steden. Een blinkend hart voor de nieuwe stad. Maar toch ïs het niet op de eerste plaats de oude liefde tot het er toe heeft gedreven om aan de ki rans van plassen, breki en en oude lietde tot een nieuw meer toe te dieën, die tot blijvende Pri- voegen £>0 fc na Van T TT tol0^lige°ïj-d"le vreug van Watersportliefhebbers het veengebied om de stad ver- °wrst meer. Ievendigen. Die waterliefde gaat, ondanks de heer Kaasjager, weliswaar zeer ver, maar in de zenuwslopende uitbreidingshaast van na de oorlog had men ongetwijfeld dit plan in portefeuille gehouden, als er niet een zeer praktische reden was geweest om het uitgraven van de Slo termeerpolder punt één op de urgentie- lijst te plaatsen. De Sloterplas zoals ze thans is, met zijn groene boorden, zijn strandbad en jachthavens, is ondanks alles slechts het bijprodukt, het onver mijdelijke restant van de meest groot- Bernhard vanavond 5 3 'ijfi aren?CUs- Largus j» eigen mis; nv zondag 2 geb be H. Drie- scheepse zandafgraving, die ooit in Ne derland is ondernomen. De waterplas van 200 hectaren is in werkelijkheid een volgelopen zandput van 35 meter diepte, waaruit Amsterdam in de afge lopen acht jaren vier miljoen kubieke meter klei- en veengrond heeft geput voor parken en sportveldencomplexen en acht miljoen kubieke meter puur zand voor de ophoging van drie tuin steden. Acht miljoen kubieke meter zand zegt de burger weinig. Misschien zegt het daarom meer dat globaal genomen 20.000 nieuwe wonin gen zijn of worden gebouwd op het zand van de Sloterzandput. Woningen die even droog zijn als de villas op de Gooi- se heiden, vanwaar vroeger het opho- gingszand voor de Amsterdamse stads uitbreidingen, schuitje voor schuitje, moest worden gehaald. Er stak dus dubbele winst in de uit graving van de polder. Enerzijds kon Amsterdam 't zand voor 't opspuiten van de slappe veengebieden in West op de plaats van de bouw zelf uit de grond halen en anderzijds won men en pas sant een prachtig recreatiegebied. De buitenlandse stedenbouwers, die in de zomermaanden hij tientallen de tuinste den komen besnuffelen om ideeën op te doen voor hun eigen ambitieuze projec ten, hebben menig compliment over de ze inval achtergelaten. Zelfs de Ameri kanen konden een gevoel van bewonde ring niet onderdrukken, al hadden ook zij enige moeite om te begrijpen, hoe de nazaten van Hans Brinker er toe hadden kunnen komen een plas, die reeds in 1642 werd drooggemalen, weer aan het water prijs te geven. Dit is namelijk een pikante bijzonder heid van het hele project. De Sloter plas, toen nog Slotermeer geheten, heeft reeds een belangrijke staat van dienst als vaar- en viswater achter de rug. Al in 1479 gaf Maria van Bour- gondië het „profijt en onderhoud" van de Slotermeer aan de „kerke van Sloo- terdjjk" ten geschenke. Het kerkje staat er nog en tot voor enkele jaren kregen de kerkmeesters jaarlijks tweehonderd gulden uitbetaald van het polderbestuur, zijnde het bedrag waarvoor de droog makers Cornelis Gerritsz. van Dijk en meester Sybrant Albertsz. Kort in 1639 het recht van inpoldering van de plas a raison van „twee guldens en twee stuivers voor iedere Morgen grond per jaar" hadden gekocht. De gemeente Amsterdam, weinig ge neigd tot het handhaven van eeuwen oude overeenkomsten, heeft het kerkbe stuur enkele jaren geleden uitgekocht. Er is trouwens voor Sloterdijk toch geen toekomst, nu de hoofdstedelijke storm loop naar het westen het dorpje vol komen onder de voet loopt. Het kerkje, dat Maria van Bourgondië zo aardig heeft bedacht, verdwijnt met het hele dorp onder een enorm verkeerscircuit. Maar met het water is toch de vis en speciaal de snoekbaars in de plas te ruggekeerd. De gemeente Amsterdam heeft de visrechten voor meer dan 200 gulden verpacht aan de Amsterdamse hengelaarsbond, die er al heel wat teelt Het beeld, dat de Sloterplas en de tuinsteden hier op de maquette ver tonen, verschilt niet veel meer van de realiteit. Boven ziet men een deel van de tuinsteden Slotermeer en Geuzen veld. Rechts de tuinstad Slotervaart. Op de plas ontbreken in werkelijkheid nog de zeiljachten, die eerst volgende maand worden toegelaten. De jachtha ven aan de noordrand en het strand bad linkliggen al gereed. heeft uitgezet. Met het diep wil het niet lukken, want onze zoetwatervis is niet gewoon om tientallen meters te duiken, maar op het zachtglooiende talud van de meerbodem heeft al menige snoek baars het leven voor de hengelsport geofferd. De ontwerpers van het pias- gebied zien al deze groeiende activiteiten met een vertederde blik. Zij hebben zich de kans niet laten ontgaan om, toen de cutterzuigers „Slotermeer" en',.Am sterdam" 11a acht jaren alle zand, veen en klei uit de oude polder hadden ge krabd, van de zandput een recreatiege bied te maken dat een hoog cijfer krijgt op de internationale ranglijst. De 200 hectaren plasgebied hebben zij omringd met honderd hectaren parkterrein. De hele plas wordt gevat in een krans van groen. Aan de zijde van de tuinstad Slo termeer is over honderden meters een strand gemaakt, dat het volgende sei zoen op tienduizenden Amsterdammers per dag rekent. Een veilig strandbad met twee eilandjes op honderd meter uit de wal en een park met heuvel in de rug. Naast het strand is een hoog bastion van bazalt opgemetseld, waarop straks een restaurant verrijst dat de bezoekers een prachtig uitzicht over het meer zal bieden. „Straks" is misschien wat optimistisch gezegd, want voor dit diamantje in de kroon der tuinsteden hebben de Haagse ambtenaren haastig een bouwstopstokje gestoken. Men moet nooit te toeschietelijk worden. Aan de noordoever, waar, ook al weer na de bouwstop de hoge woon gebouwen zullen verrijzen, ligt de jacht haven al gereed. Een eenzame dragline graaft de laatste pollen uit de bodem, waarboven straks de zeiljachten zullen wiegelen in de straffe Noord-Wester. Natuurlijk komt er ook een bou levard langs de plas. Bij de jachthaven ziet men de weg al groeien. En waar de kromming bijna de oever raakt, is een plateau uitgebouwd met een hoge borstwering voor de golven, die bij een flinke storm nu al met felle schuim koppen tegen de muur bruisen. Men moet enigszins thuis zijn in dat particuliere chauvinisme van de tien duizenden jonge bewoners van de Am sterdamse tuinsteden achter de ring dijk, om geheel de ingenomenheid van de Slotermeerders. Geuzenvelders en Slotervaarters te kunnen proeven als zij. met hun zoon aan de hand, over de muur leunend van hun eigen, grote Sloterplas staan te genieten. Met grote armzwaaien wijzen zij elkaar het strandbad en de eilandjes. Elke meeuw, die bij wijze van verkenning, traag cir kelend het nieuwe viswater komt taxe ren, krijgt de nodige aandacht. Rillerige jongetjes komen schreeuwend het water uit dat deze zomer niet op tempera tuur is gekomen. De zon gooit, bij schaarse opklaringen, wat dampig licht over het tafreel en spiegelt zich behaag ziek in de plas. De grote schepen van de K.L.M., die ir, ononderbroken cirkel gang op hun basis Schiphol komen aan gevlogen, knipogen veelbetekenend te rug. En aan de einder houdt de kleine Schwiebeltoren van Sloten, prontig tus sen de lage boerderijen, de wacht, in het enige gespaarde tuindersgebied. Maar wie zich omdraait ziet alleen maar hoge stadsblokken, die nog moe ten wennen aan zoveel groen en een landelijke plas voor de deur. In al hun nieuwigheid staan ze er nog verlegen hij, al geeft de haringboer toch wel het vertrouwen dat ook achter de dijk de stad nog Amsterdam heet. Het zal trouwens bjj die ene plas niet bleven. In de Riekerpolder bij het Stadion hebben de „Slotermeer" en de „Amsterdam" een nieuwe zandkuil ont dekt. Daar wordt de oogst nog groter. Meer dan acht miljoen kubieke meter zand, schatten de gravers. En op het raadhuis zoekt men alweer naar nieu we putten. Want de zgndnood van de stad is altijd groter dan de voorraad. Tot vreugde van de vissers, de zeilers en de zwemmers. B. Kr. De Officier van Justitie bij de Am sterdamse rechtbank heeft 8 maan den gevangenisstraf met aftrek van het voorarrest geëist tegen een 67-jarige los werkman uit Amsterdam, die op 6 juni j.l. uit de solistenkamer van het Con servatorium in de Bachstraat de fluit van een leerlinge had weggenomen. De grijze verdachte stond deemoedig voor zijn rechters. „Ik ben het Conser vatorium binnen gegaan op zoek naar werk," trachtte hij zich te verontschul digen. Deze verklaring vermocht de Of ficier van Justitie niet te vermurwen. „Deze man heeft tussen 1911 en 1955 twee en twintig veroordelingen tegen zich horen uitspreken en dientengevolge 12 jaar ir, de gevangenis doorgebracht" luidde zijn oordeel. „De verdachte zit De voorzitter van de Coöperatieve bergingsvereniging „Renate Leonhardt" heeft medegedeeld, dat de inschrijving voor nieuwe aandelen tot een bedrag van f 35.000, om de expeditie mogelijk te maken mislukt is. Het bestuur overweegt thans alle le den een kwitantie aan te bieden van f 15.30, zijnde de verschuldigde contribu tie, die de leden statutair verplicht zijn te betalen aan de bergingsvereniging. Daar tot dusver nimmer enige contri butie betaald is, is de som van f 15.30 het bedrag over de jaren '54, '55 en '56. Volgens de heer P. Visser, is dit de enige uitweg die nog over is. Er zijn pl.m. 3000 leden die voor dit bedrag in aanmerking komen. Voldoet men het bedrag hiet, dan staat de weigeraar een deurwaarderexploit te wachten. Voor de bouw van de werkput en proceskosten is inmiddels een som van f 350.000 verbruikt. Wanneer het weer ook maar iets be ter wordt deze maand, en het geld is er, dan, zo verzekerde ons de heer Vis ser, wordt uitgevaren. Hoewel hij al zes veroordelingen ach ter de rug had, stal een 28-jarige Bosse automonteur vrijdag 13 april j.l. in Am sterdam weer een auto. De wagen behoorde toe aan de di recteur van het Gewestelijk Arbeidsbu reau Amsterdam, dr. G. F. Fortanier en zijn echtgenote, het WD-Tweede Kamerlid, mevr. A. Fortanier-De Wit uit Overveen. De monteur stond voor de Amster damse rechtbank terecht en bekende wel de diefstal van de autopapieren waarvan hij het rijbewijs van dr. Forta nier had vervalst om het zelf te ge bruiken de accu en het reservewiel, doch ontkende de diefstal van de auto. Daarmede had hij, volgens zijn verkla ring ter zitting, hoogstens twee minu ten gereden en toen de wagen gepar keerd niet ver van de plaats waar hij hem had gestolen. Bij het dossier wa ren processen-verbaal gevoegd van autodiefstallen in Rotterdam, Leiden, Arnhem, Nijmegen en Utrecht. ,,U doet zeker wel afstand van de bos met twaalf verschillende autocontactsleu teltjes," vroeg de officier van justitie Door geen voorrang te verlenen aan een bestelauto is de zeventien-jarige bromfietsberijder H. van As, landbou wersknecht uit Veltum (gemeente Ven- ray) vrijdagavond op de Provinciale Weg te Leunen-Venray ter hoogte van Brienshoek door een auto gegrepen en vrijwel op slag dood. De eenentwintig-jarige bloemist Huu- ting uit Veenendaal is aldaar met zijn motorrijwiel in volle vaart tegen een personenauto gereden, waaraan hij geen voorrang verleende. Hij was op slag dood. hem. „Die is nog van de vorige keer," antwoordde verdachte, die gewillig af stand deed van dit voor hem zo nood lottig geworden bezit. „De man kan zich niet voldoende be heersen en gaat met deze diefstallen door," aldus de officier van justitie, die anderhalf jaar met aftrek van het voorarrest eiste. Verdachte's verdediger achtte de diefstal van de autopapieren wel, doch die van de wagen zelf niet bewezen. Hij deelde mede, dat verdachte had uit gerekend, dat als de hem voorwaarde lijk opgelegde straffen omgezet zullen worden in onvoorwaardelijke, hij nog totaal veertien maanden tegoed heeft. Uitspraak 17 augustus. Zoals eerder gemeld zal bloemen stad Aalsmeer van 25 augustus tot 8 september zijn bloementooi te pronk hangen. Langs een route van 24 kilo meter zullen enige honderden aan trekkelijke punten ingericht worden met bloemversieringen, waterpartijen en bloemmozaïeken. 's Avonds zal Aalsmeer zijn verlicht. Het grote bloe mencorso met daarop aansluitend de bloemenshow in het Olympisch Sta dion is op 1 september. „Fotografeer de bloemenpracht van Aalsmeer", is de titel van de fotowedstrijd, die de V. V. V. heeft uitgeschreven naar aan leiding van het florafeest. Deelnemers kunnen bij de V. V. V. gratis een toe gangsbewijs krijgen voor het maken van foto's op kwekerijen. De Stichting ter Bevordering van de Amateurfoto grafie richt in Aalsrpeer een gebouw tje in, waar de fotografen inlichtingen kunnen verkrijgen. China De wervelstorm Wanda heeft in Hangtsjou 83 doden geëist. 300 inwoners van de stad zijn gewond en 20.000 hebben hun woning verloren. In Sjanghai heeft de storm reeds negen doden en meer dan honderd gewonden geëist. (Van onze medische medewerker) u weer een groot aantal kinderen de school veria- IJl ten heeft, heerst er in W veel kinderharten de spannende verwachting l II om hetgeen komen gaat. JIV Een deel der kinderen /y\. leert verder en gaat naar Ambachtsschool, SI L\ Mulo, HBS, Gymnasium n J en dergelijke, de ande ren gaan een baan zoe ken, omdat zü niet verder willen of kunnen leren. Voor de eerste categorie zullen de veranderingen niet zo groot zijn als voor de kinderen die het beschermde en onbezorgde milieu van een school verlaten en het volle leven in gaan, zoals men dat pleegt te noemen. Voor if1/ caLegorieën geldt dat er op het 14e/15e jaar en vaak al eerder een keuze gemaakt moet worden uit de toekomstmogelijkheden voor de jon gen of het meisje. Het kind zelf heeft op die leeftijd zelden een duidelijk beeld voor ogen van wat het wil en zou kunnen, het bekommert er zich ook niet al te veel om. Voor de ouders is deze tijd niet min der spannend. Zij zien, of in de kinde ren hun verwachtingen en idealen al of niet in vervulling gaan. Een belang rijke vraag is in hoéverre de ouders de richting, die een kind uitgaat, res pectievelijk kiest, moeten beïnvloe den. Hiervoor is geen algemene regel te geven. Elk kind is anders en geen ouderpaar is gelijk. Op de allereerste plaats moet het belang van het kind staan. Voor veel ouders is dit gelukig van zelfsprekend. Er doen echter ook in onze tijd nog tal van „verouderde" en onjuiste denkbeelden opgeld, o.a. inzake beroepskeuze. Zo is het niet zeldzaam dat ouders hun wensen en idealen boven de redelijke verlangens van hun jongen of meisje stellen en het kind een beroep opdringen waar het niet geschikt voor is of dat het zelf nooit gekozen zou hebben. Mogelijk gelooft een deel van deze ouders oprecht, dat zij handelen in het huis zou komen. Als reden gaf zij op, dat zij (de moeder) dan geen aan spraak meer zou hebben. De meeste ouders zal dit ongelofelijk in de oren klinken, maar zulk ouderlijk egoïsme is geen uitzondering. Overigens moet een moeder als deze bedenken, dat een offer door haar gebracht als re gel veelvoudig vruchten afwerpt. Het is een natuurlijke gang van zaken, dat volwassen kinderen het nest ver laten en uitvliegen. Eerst dan kan hun persoonlijkheid zich tot volle rijpheid ontplooien. De ervaring leert bovendien, dat de band tussen ouder en kind door de schjjn- belang van het kind, ook al is dat in feite niet zo. Zij zeggen terecht, dat het kind alles nog niet kan over zien en zich dus geen goede mening kan vormen, maar zij vergeten dat het kind een zij het nog jonge mens is, die er recht op heeft zijn eigen keuze te maken, hierin zo veel en zo goed mogelijk geholpen door de liefde en de wijze raadgevin gen van zijn ouders. Helaas zijn er zelfs.ouders die vinden dat het kind er alleen is te hunnen pleziere. Een ouderpaar heeft recht op liefde en eerbied van de kinderen, maar dat houdt niet in dat het kind daarom in alles de ouders moet volgen. Bij een dergelijke instelling van één van beide ouders zijn later ook moeilijk heden te verwachten als de liefde in het leven van een jongen of meisje gaat komen. Onlangs heb ik meege maakt dat een moeder haar vol wassen dochter niet naar een ande re plaats wilde laten gaan, waar het meisje een prettige werkkring kon krijgen en bij een bevriende familie in bare verwijdering op een gezonde ma nier verstevigd wordt, omdat het stil zwijgende offer van de ouder door het volwassen geworden kind meestal evenzeer stilzwijgend geapprecieerd wordt, terwijl het de vertrouwde vei- 'igheid van het ouderlijk huis des te meer leert waarderen. Ook voor verstandige ouders is het echter niet altijd eenvoudig het kind op de goede weg te helpen. De beroepskeuze is tegenwoor dig veel moeilijker dan vroeger, er zijn veel nieuwe beroepen bijgekomen en sommige oude beroepen zijn in de loop der jaren dusdanig veranderd, dat men met recht van een nieuw beroep kan spreken. Dit alles maakt het voor ouders en kinderen niet ge makkelijk. Daarom is het verstandig, zo nodig advies te vragen en te over leggen met mensen die uit hoofde van hun functie in staat zijn om kind en ouder te helpen. Volgende week iets over de wegen die men hiertoe kan bewandelen. St. met smart te wachten op het staats pensioen voor ouden van dagen, dat waarschijnlijk op 1 januari 1957 ingaat. „Ik vind de straf, die de Officier eist, eigenlijk wel een goede overbrug ging," aldus de verdediger van de fluit- stelende recidivist. Deze laatste vertel de dat hij geen uitkerin van Drees kreeg. Het bleek echter dat hij er nooit om gevraagd had. De fluit waarde 825 gulden is ongeschonden in het bezit van de Conservatoriumleerlinge teruggekeerd. Verdachte had het instru ment als onderpand gegeven aan iemand, die hem 20 gulden had ge leend. Uitspraak 17 augustus a.s. re leven nu eenmaal in het tijd perk van de enquête. Iedereen vraagt iedereen naar zijn me ning over van alles en nog wat en zo is men bij een, natuurlijk Ameri kaans, dagblad op het denkbeeld ge komen, om aan ca. honderdduizend gehuwde vrouwen van allerlei leef tijden en uit allerlei rangen en stan den in achttien Europese landen de vraag voor te leggen, of haar echtge noot inderdaad de man van haar dro men was. In totaal hebben maar veertien vrouwen geantwoord, dat zij inderdaad de ideale man gevonden hadden, zo hebben wij gelezen. Het heeft ons enigszins verbijsterd. Hoe veel van deze vrouwen zouden, wan neer haar die zelfde vraag op haar huwelijksdag was voorgelegd, het zelfde antwoord hebben gegeven, zo hebben wij ons afgevraagd. En wat verstaan al die hon derdduizend vrouwen onder „de ideale man"? Het ideaal, de man ba rer dromen, zal meestal voor een meisje van achttien iets anders zijn dan voor een vrouw van vijf en der tig. Het meisje van achttien droomt van een knappe man, van het film ster-type of van een sportheld. De wat oudere vrouw zal over het alge meen meer geneigd zijn op de gees telijke kwaliteiten van de man te letten dan op zijn uiterlijk, al zal ook een iets oudere vrouw nu niet be paald een uitgesproken lelijkerd, al is hij nog zo goedaardig en oprecht, als ideaalbeeld voor ogen staan. -r -ret zou dan ook, dunkt ons, eer- t—Ê lijker geweest zijn, als men JL niet gevraagd had of de vrou wen haar mannen beschouwden als de man van haar dromen, maar of ze, als ze opnieuw haar keuze moch ten doen, toch weer de man zouden kiezen, die ze nu gekozen hebben. Vermoedelijk zou het antwoord dan heel wat gunstiger uitgevallen zijn voor een groot gedeelte van die 99.986 mannen, die nu niet aan het ideaal beeld van hun vrouwen bleken te beantwoorden. Hebben deze vrouwen zich immers wel gerealiseerd, dat het helemaal nog de vraag zou zijn of ze met die man van haar dromen wel zo gelukkig zouden zijn als ze zich in haar dromen mogelijk wel eens hebben voorgesteld! Vermoede lijk zouden de meeste van die vrou wen van haar ideale man verwach ten, dat hij altijd beminnelijk, goed gehumeurd en zorgzaam voor vrouw en kinderen was, maar, eerlijk ge zegd, geloven wij, dat zo'n man bin nen twee weken van een ideaal in een obsessie zou veranderen. Ik ge loof tenminste, t ik persoonlijk stapelgek zou worden van een man, die nooit eens uit zijn slof zou schie ten, die mijn kwade buien en ik ben zo vrij te veronderstellen, dat 99.999 van de 100.000 ondervraagde vrouwen ook wel eens kwade zin hebben steeds met een vriende lijke glimlach en begrip tegemoet zou treden. En wat het uiterlijke schoon van een man betreft, ik houd het maar bij ons oude dienstmeisje, dat graag van haar galant zei: „Theo mag dan al niet van de knapsten zijn, ik heb hem tenminste alleen. Dat kunnen die vrouwen met die heel mooie mannen me niet alle maal nazeggen". raarom, zo hebben wij ons af gevraagd, stellen die enquê teurs altijd zulke dwaze vra gen? Natuurlijk zijn die honderddui zend vrouwen niet met de ideale mannen getrouwd. De veertien, die beweren, dat het wel zo is, zijn mo gelijk nog te kort getrouwd of niet helemaal eerlijk, of misschien hebben zij werkelijk het lotje uit de loterij getrokken. Maar heus, ook de hon derdduizend mannen in kwestie heb ben niet de ideale vrouw getrouwd. Gelukkig maar, want waar zouden we heen moeten als mannen en vrouwen niet meer bij tijd en wijle fouten in elkaar konden ontdekken? Of zouden die veertien uitverkoren vrouwen zo verstandig geweest zijn zich een r. an te dromen met naast de begeerde goede ook een aantal slech te kwaliteiten, waaraan zij zich op gezette tijden zouden ergeren? De man van onze dromen is er in elk geval een met wie je nu en dan eens slaande ruzie kunt krijgen, al was het alleen maar om het later weer goed te kunnen maken.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 5