T Uit Keoeemerland Een eigen jeugdafdeling is binnenkort gereed Mater Amabilisschool gestart ,Schröder Visserijgolf ERIC DE NOORMAN De êaamiin^ vem 'mëcwdj, Weil! en Zoon K ruiswoordraads l De verduisterde effectei1 van Mussert OPEL Vliegtuigbom GEÖr. H. F. KIMMAN Haringvisserij Montaigne toont zomerstoffen van Nederlandse makelij Weer een jaar geëist tegen 532ste STAATSLOTERIJ 4e ki« 14e lijst -- v K goed afgeW r- K DINSDAG 11 SEPTEMBER 1956 pACrl^ BEVERWIJK Katholieke Leeszaal Beverwijk Clubkampioenschappen D.E.M.-atletiek Goede resultaten CASTRICUM De Luchtpost UITGEEST Grote inschrijving voor tafeltennistoernooi SPORTDAG Postduivenvlucht VELSEN-IJMU!DE!\ Ook Duitsland onder- vindt teleurstelling KATHOLIEK THUISFRONT DANSACADEMIE BETER DANSEN BADHUIS SNELLIUS- STRAAT Nu reeds te klein Voor de groote belangstelling bij ons 100-jarig jubileum ondervonden, betuigen wij U onzen oprechten dank H. A. Douqué verlaat Amsterdamse Raad F ractievoorzitter van de K.V.P. VOLLEYBAL- TOERNOOI VAN „RAPIDITAS" - - - - - - - U NAAIMACHINES OFFICIAL DEALER Advertentie Het is een verheugend verschijnsel, dat de belangstelling voor de r.-k. open bare leeszaal en bibliotheek steeds groeiende is. Op de onlangs gehouden actie zijn driehonderd nieuwe leden in geschreven, zodat nu bijna de 1200 is bereikt. De afgelopen maand augustus is het vooral wat de uitleen betreft op vallend druk geweest. Het slechte weer in deze vacantiemaand zal hiervan de oorzaak zijn, maar dat in deze maand een record aantal boeken werd uitge leend, die alle wintermaanden in de schaduw stelde kon moeilijk verwacht worden. Aan de bibliotheek en open bare leeszaal voor de jeugd wordt hard gewerkt. Op de eerste dag van de kin derboekenweek, dit is op woensdag 31 oktober zal de officiële opening plaats hebben en beschikt de jeugd over haar eigen uitleen en bibliotheek. Bij de volwassenen schijnt de streek roman het meest geliefd te zijn, ter wijl de heren voornamelijk hun heil zoe ken bij detective-verhalen en oorlogs boeken. De vraag naar litteraire wer ken is minder groot dan men zou ver wachten. In verhouding tot andere bi bliotheken behoeft in Beverwijk minder „niet thuis" te worden gezegd. Gesta dig groeit het boekenbezit. Volgende week zal weer een nieuw supplement gereedkomen. Is de leeszaal en de bi- blioteek voor volwassenen smaakvol in gericht, voor de jeugd is ai evenzeer een juweel van een accommodatie uitge dacht. Onder architectuur van de heer J. F. de Wildt ondergaat de bovenste verdieping van het gebouw aan de Gal- genweg een metamorphose, die velen voor onmogelijk zouden hebben gehoud- den. De aannemer D. J. M. Hlenkens is hier bezig met de inwendige betim meringen en wanneer de werkzaamhe den straks zijn voltooid kent men de verdieping moeilijk terug. De vloer van de ongeveer honderd vierkante meter ruimte is geheel van frisse tegelvloer bedekking waarin een soort plastic is verwerkt, voorzien, en in verschillende kleuren gehouden. De indeling van de ruimte is zeer practisch. Het entree is vierkant afgescheiden met glaswanden. Men komt dan voor de balie, die het middelpunt van de ruimte vormt en leeszaal en bibliotheek scheidt. Deze bij zonder mooie balie is voorzien van ,,plyva"-triplex, van Amerikaans gre nen aarop mahoniehouten spijlen zijn aangebracht. Eenmaal in de lak komen de nerven van het fraaie hout uitstekend tot zijn recht. In de balie wordt een bureau geplaatst, en is ruimte voor twee dames. Het aardige van de biblio theek is, dat de kinderen zelf hun boe ken kunnen opsnorren. De ruim drie duizend boeken, die in fraaie rekken langs de kant en ook midden in de zaal te vinden zijn, worden niet in grauw papier gekaft maar zijn met plastic be schermd en vertonen hun meestal kleu rige opdruk. Iedere leeftijdsgroep heeft zijn aparte hoek, terwijl de ruggen van de boeken in voor iedere leeftijdsgroep verschillende kleuren zijn gehouden, zo dat misgrepen uitegsloten zijn. De cata logus is al even fraai, niet gedrukt, maa speciaal voor de jeugd vervaardigd meerdere kleuren en met prentjes aan trekkelijk gemaakt. De boeken zijn op alphabet van de schrijvers opgeborgen. Het zal voor de jeugd waarlijk leuk zijn om hierin te grasduinen. De leeszaal is al even aantrekkelijk gehouden, en kan niet anders bereikt worden dan via de bibliotheekruimte. Een grote ronde tafel is voor de kleuters gereserveerd, terwijl drie and re tafels voor de oudere kinderen een plaats krijgen. Hieromheen zullen van die aardige moderne „Gis- pen"-stoeltjes worden geplaatst, met Op haar sintelbaan zette DEM-atle- tiek haar seri ewedstrijden voort om de persoonlijke cluhkampioenschappen. Tijdens deze wedstrijden, kwamen de deelnemers tot enkele goede resultaten. Bij de meisjes deden vooral de ver- springsters van zich spreken. Van de c-meisjes kwam Ria Brutjns kortgele den reeds tot 4.42 m., waarmede zij het clubrecord op dit nummer van Lia Maathuis verbeterde. Zondag stelde zij dit nog iets scherper en zij bereikte nu e enafstand van 4.50 m. Ook. op het num mer 60 m. kan Ria Bruyns goed uit de voeten komen Met een tijd van 8.7 sec. kwam zij hier tot een evenaring van het clubrecord. De b-meisjes deden het eveneens zeer verdienstelijk. Bets Kuijs liep de 60 m. in 8.4 sec. o.a. voor Eef Thomas, die 8.5 sec. nodig had. Op de 80 m. werd voor beiden 11.2 sec. afgedrukt. Lia Maathuis werd hier derde in 11.4 sec. Bij het verspringen werd Bets Kutls clubkampioene met een fraaie sprong van 4.70 m., doch ook de resultaten van Eef Thomas (4.58 m.) en Lia Maathuis (4.55 m.) z(jn van goed ge halte. De belangrijkste uitslagen luid den: Speerwerpen heren: 1. A. Pallesen 40.56 m.speerwerpen jun. A: 1. S. van Rookhuizen 40.63 m.speerwerpen jun. B: 1. L. Stam 32.96 m.; speer werpen jun. C :1. H. Timmer 23.90 m. verspringen meisjes A: 1. A. de Nijs 4.17 m.; hoogspringen meisjes B: 1. A. Smorenberg 1.30 m.; 100 m. heren: 1. G. Dekker 12.1 sec.; 100 m. jongens: 1. S. van Rookhuizen 12.2 sec. stalen pootjes en witte dopjes. Het tjjd- schriftenrek op deze zaal is hetzelfde uitgevoerd als op de leeszaal voor vol wassenen. Ook hier zullen de wanden in verschillende pastelteinten worden ge kleurd en krijgt het houtwerk een mo derne teint. Vermelden wij nog, dat de tafels zijn afgedekt met brandvrije pla ten. Men houd! hier dus voor alle ze kerheid rekening met jeugd, die van krassen en kerven houdt. Al met al belooft ook deze jeugdaf deling een fraaie aanwinst te worden voor de r.-k. openbare leeszaal en bi bliotheek. De jeugd zal ongetwijfeld meer dan anders met verlangen uit zien naar de eerste dag van de kinder boekenweek. Het traditionele tafeltennistour nooi, waarmede C.S.V. teikenjare het nieuwe seizoen inluidt, mag zich dit maal verheugen in een bijzonder grote inschrijving. Uit de gehele afdeling Ken- nemerland hebben de deelnemers zich gemeld, terwijl evenals vorige jaren ook Reactie uit Alkmaar en Rivalen uit Krommenie weer van de partij zijn. Op niet minder dan twaalf tafels zal de strijd zich zondag a.s. om 12 uur in de veilinghal te Castricum afspelen en het ziet er wel naar uit, dat het aan spanning niet zal ontbreken. Wedvlucht van Eindhoven op zondag 9 september 1956 voor de navluchten. Afstand plm. 136 km., in concours 131 duiven, los 10 uur. Uitslag: 1. J. Zentveld 11.52.45; 2. J. Roskam 11.54.55; 3. G. N. Aardenburg 11.55.22; 4. D. Logchils 11.55.39; 5. J. A. Beentjes 11.59.31; 6. H. Sanders 11.59.32; 7. P. Kappers 12.00.34; 8. N. Hollenberg 12.02.34; 9. J. W. Houtenbos-A. Vonk 12.03.27; 10. G. F. Tromp 12.04.03; 12.08.25; 13. A. Metselaar 12.10.51; 14. N. Jonker 12.11.38. De Sportdag van de v.v. Uitgeest kan goed geslaagd worden genoemd. Klaas Schenk heeft voor de derde maal de wisselbeker veroverd en wel met 5169 punten. Tweede werd L. de Beer met 4866 pnt.; derde Dick Schenk met 4696 en vierde Frans Spuijbroek met 4677 punten. De uitslag van de gehouden concours- vlucht van Eindhoven (130 km) was de navolgende; 1 en 3 M. Meijer; 2, 9 en 13 G. van Goethem; 4. Th. Half; 5. 6, en 7 C. P. Molenaar; 8. P. Meijer en 10, 11 en 12 P. van Breemen. De duiven werden om 10 uur gelost, ter wijl de eerste duif om 11.50 aankwam Niet alleen in de Nederlandse visserij hoort men sombere geluiden over het verloop van de haringvangsten. De Duit sers staan er precies eender voor. De balans van het lopende haringseizoen per 1 september 1956 is ook voor hen weinig verheugend. Men vreest dan ook dat de „Hochseefischerei" dit jaar een slechte haring-„oogst" op de koop toe zal moeten nemen. In de maanden juli en augustus van dit jaar werd door de Duitse vissersschepen 50.857.000 kg ver se haring aan de wal gebracht. Van dit totaal, dat in vergelijking met de over eenkomstige periode van het vorig jaar een daling van 22.729.000 kg betekent, d.w.z. ruim 30 pet., bleef slechts 900.000 kg onverkocht in de afslag staan. In de maanden juli en augustus 1955 kon daarentegen van de totale aanvoer aan verse haring ter grootte van 73.586.000 kg, slechts rond 50.000.000 kg afgezet worden, terwijl rond 23.500.000 kg de weg naar de consumenten niet kon vinden. Deze cijfers wijzen zonder meer uit, dat in het haringseizoen 1956 tot nu toe een bijzonder levendige vraag tegenover een zwak aanbod gestaan heeft. Met als gevolg prijsverhogingen voor verse ha ring. De oorzaak van de sterke vraag naar verse haring is gelegen in het feit, dat de Duitse visverwerkende industrie het nieuwe seizoen met geruimde magazij nen begon. Daarnaast is de afzet van haringprodukten, zoals marinaden en volconserven, zeer levendig geweest. De oorzaak van het geringe aanbod van vers" haring moet gezocht worden in het zeer ongunstige weer en de te leurstellende vangste" Met een H. Mis, opgedragen door aal moezenier Hoogervorst, gevolgd door een gemeenschappelijke en allergenoeg lijkste lunch in het patronaatsgebouw, is maandagavond het nieuwe cursus jaar van de Mater Amabilisschool inge zet. Aan de lunch heeft de voorzitter van het schoolbestuur, de heer F. J. A. Strijbosch, de wens uitgesproken, dat het nieuwe cursusjaar in dezelfde sfe-r zou mogen verlopen als deze avond. De leerlingen zullen hopelijk van de leer stof evenveel profijt trekken als van het op deze avond gegeten brood. De Mater Amabilisschool zal jullie, aldus de voorzitter, meer inzicht geven in het leven, dat jullie wacht. Stel je er voor open, opdat het voor jullie een vruchtbaar jaar wordt. Dan zal het be stuur niet anders dan gelukkig kunnen zijn hier een Mater Amabilisschool te hebben. De wens van de heer Strijbosch om trouw de lessen te bezoeken, werd nog eens nadrukkelijk onderschreven door aalmoezenier Hoogervorst. Daarop re kenen de leraressen, daarop rekenen ook de mede-leerlingen, die anders steeds weer dezelfde stof moeten be handelen. Mevr. L. J. M. Nelissen-Gorter zal nog tot november als leidster optreden. Intussen zal haar opvolgster, mej. M. J. Holtslag, gelegenheid hebben zich met haar verantwoordelijke taak vertrouwd te maken. Aalmoezenier Hoogervorst wenste haar veel succes toe. Zij neemt een zeer verantwoordelijke taak op haar jonge schouders, maar met de medewerking van alle leerlingen zal zij deze naar behoren kunnen vervullen en daarvan ook weer verrijking in haar leven ondervinden. De jongemannen, die in 1938 zijn ge boren. behoren tot de lichting, die bin nen afzienbare tijd ongeroepen zal wor den voor de dienstplicht. Voor hun be gint dan een heel ander leven. De nor male gang van zaken in beroep, studie of anderszins, staat geruime tijd stil. Toch behoeft het leven in de militaire dienst geen verloren tijd te betekenen. De militairen kunnen er levenswinst en levensverrijking uit Dutten. Hoe dat kan zal katholiek thuisfront, afdeling IJmui- den-oost, woensdagavond 8 uur in het patronaatsgebouw aan de toekomstige militairen uit de doeken doen. Aalmoezenier Haver zal in vlotte kazernestijl spreken over het leven, dat deze jongemannen wacht. Hij zal alle gewenste voorlichting geven en verder zal de avond worden opgeluis terd met enige aardige films. Deze avond wordt op de eerste plaats gehou den door en voor de jongens van IJ- muiden-oost, maar ook alle andere aan staande r.-k. dienstplichtigen uit de ge meente Velsen zijn van harte welkom. Katholiek thuisfront hoopt er woens dag een heel leger te ontmoeten. 5? *>5 voor R.-K. TELEFOON 11045 RAAMSINCEL 16 -•en waarborg voor in Uw eigen milieu. Aanvang der lessen vanaf 16 september a.s. Inschrijving dagelijks van 36 en 79 uur Prospectus wordt op aanvraag gratis toegezonden, Lid „San Filippo Neri" (Kerkelijk goedgekeurd) Kath. MiddenstandersVraagt U naar onze K.J.M. clubs. Nog slechts een paar maanden gele den werd de gemeentelijke bad- en wasinrichting aan de Snelliusstraat te IJmuiden voor het publiek opengesteld en reeds nu blijkt het te klein te zijn. Per week zijn er zo een 600 klanten, die voornamelijk op vrijdag en zater dag komen. Men heeft reeds extra per soneel moeten aantrekken om deze stroom te kunnen verwerken. De gemeentelijke wasserij, waar de huisvrouw zelf haar was kan doen, gaat steeds vooruit, maar is nog niet aan de maximum capaciteit. De maanüagmarkt werd voorzien van 11.000 kisten verse vis door vier traw lers Herman IJm. 2, Polderman IJm. 20, Postboy IJm. 35 en Dirkje Ro. 53 22 loggers en 26 kotters. Er wa ren 720 kisten schelvis, 295 kisten wij ting, 140 kisten gul en kabeljauw, 80 kisten koolvis, 4.015 kisten verse ha ring, 1.100 kisten makreel, 1.250 kisten schol, 850 stijve kabeljauwen, 400 kis ten diversen en 10.000 kilo tongen. De prijzen waren maandag wederom hoog. Vooral voor haring. De aangevoerde S. Na de mislukte uitzending van de raaf beginnen de mannen van Ondur oproerig te schreeuwen en Erics krijgers hebben moeite hen met speren in bedwang te houden. Ze brullen: „We willen terug! Niemand heeft ons iets gevraagd. We worden tegen onze wil meegesleept door die tyran van een Noorman en hij weet zelf niet eens waarheen!" „Ja, waarheen, bij Thor", krijst een woedende stem. „De eerste de beste landkrab kan zien. dat we hier allemaal er aan gaan! Die stomme kraai weet ook niet waar-ie heen moet". „Schiet die ongeluksvogel van de ra", schreeuwt een derde, dat beest zit daar maar te krassen, tot we er allemaal gek van worden! Wie neemt er nu ook zo'n zwartvlerk mee op een boot! Dat vraagt om narigheid". „Geef me een slok water", komt weer een ander. „Ik verga van de dorst, ellendelingen!" Dan komt Sveins machtig geluid boven alles uit.; het begint hem danig te vervelen en hij buldert: „Nu is het uit en geen kik meer. of ik draai jullie eigenhandig een voor een de nek om!" Er daalt ogenblikkelijk een ontzagvolle stilte over het schip. Desniettemin bhjd e1i gespannen sfeer voortduren de volgende dagen en nog steeds is er 9 spoor van land te bekennen. Het water is op en er is nog slechts heel nig voedsel. Keer op keer gluren de mannen naar boven, naar de raa''nan- in alle onschuld aan zijn veren zit te plukken, maar helemaal geen stalten maakt, om te gaan vliegen. Hoewel tegen de wens van Ce J„ert in, koerst Eric nu meer noordelijk, met de zeestroming mee. Hij Pr0?-gft van Hako aan de weet te komen, waar deze indertijd ongeveer land 'l n. gezien, maar tevergeefs. Zelfs de Noorman begint langzamerhand te hopen. Aan terugkeren valt natuurlijk niet te denken, zonder voedsel, - f der water. De mannen likken vertwijfeld aan hun, door het zee1f. pe gebarsten, droge lippen. Dan klinkt er opeens een rauwe, wilde kreet: raaf! Allen kijken omhoog; de zwarte vogel heeft zijn vleugels gespreid wiekt met krachtige slagen weg, luid krassend. schelvis was over het algemeen slecht van kwaliteit, maar werd toch duur betaald. Voor een maandagmarkt was er echter weinig schelvis, hetgeen uiter aard ook op de prijsvorming van in vloed was. Grote schelvis noteerde 36 tot 28, groot middel 35 tot 26, klein middel 35 tot 26, pennen 34 tot 25 en braad 32 tot 20 per kist van 50 kilo. Grote regels kabel jauw deden 136 tot 100, kleine re gels 70 tot 40 en kisten grote ka beljauw 140 tot 100 per kist van 125 kilo. Grote zwarte koolvis deed 86 tot 74, kleine zwarte koolvis 35 tot 25, grote witte koolvis 86, kleine wit te koolvis 35 en grote leng 35 per kist van 125 kilo. Tarbot deed 3.50 tot 2.80, heilbot 3.10, grote tong 4.10 tot 3.90, groot middel 3.80 De visserij langs de westkust moest zaterdag worden gestaakt vanwege het slechte weer. Zondag was het weer echter goed, zodat de visserij met, ove rigens wisselvallige resultaten, kon wor den hervat. De trawlers gaven dagvang sten van 200 tot 300 kisten verse ha ring en koolvis door. De Medan meldde een trek van 50 manden verse haring, Bergen IJm. 16 meldde een trek van 70 manden haring en een trek van 40 manden koolvis Advertentie 3 generaties Barteljorisstraat 26-28 Haarlem WEILL EN ZOON Bonfwerkerij - IfiMl De voorzitter van de KVP-fractie in de Amsterdamse raad de heer H. A. Douqué heeft schriftelijk aan de raads voorzitter burgemeester d'Ailly medege deeld dat hij zich genoodzaakt ziet voor het raadslidmaatschap te bedanken. De zich steeds uitbreidende werkzaamheden aan het raadslidmaatschap verbonden hebben de heer Douqué, die directeur is van de N.V. J. Th. Douqué's Koffie- Import en Export, genoodzaakt om dit besluit te nemen. Sinds de bevrijding had de heer Douqué in de Amsterdamse raad zitting. Na de dood van de heer Th. de Groot, twee jaren geleden, nam hij de leiding van de KVP-fractie over. Voor de Amsterdamse raad en voor de KVP-fractie in het bijzonder betekent het heengaan van de heer Douqué een groot verlies. Als een der weinige ver tegenwoordigers van het zakenleven in de raad, wist hij door zijn nuchtere en deskundige redevoeringen en adviezen, de vele malen door partijpolitieke kib belarijen in het slop geraakte discussies weer in het rechte spoor te brengen. Voor alles ging het de KVP-fractieleider om het belang van de stad. Een belang dat hij echter niet alleen zakelijk zag. Als Katholiek liet hij in de overwegend rode raad geen twijfel bestaan aan zijn principes. Voor zijn houding in oorlogs tijd de heer Douqué is o.m. penning meester van de Stichting 1940-'45 werd hij benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. De heer Dou qué is tevens lid van de Provinciale Staten van Noord-Holland. Op de volleybalvelden van de speel tuinvereniging „Flora" aan de Van Oosten de Bruynstraat organiseerde de volleybalvereniging „Rapiditas '31" ter gelegenheid van haar vijf en twintig jarig bestaan een toernooi voor vereni gingen uit Haarlem en naaste omge ving. Wat de wedstrijden betreft kwam de prijs bij de heren natuurlijk ook nu weer terecht bij de Haarlemse hoofd klasser HVS, welk team met een com binatie toch weer het sterkste bleek. Bij de dames leverde het Rapiditas zes tal een fraaie prestatie door beslag te leggen op de eerste prijs, terwijl de vereniging De 1 inkert uit Bloemen- daal zowel in de B-klasse dames als heren de eerste plaatsen te bezetten. Van de katholieke ploegen behaalde het Heemsteedse HBC twee tweede prijzen in de hoogste klasse. De uitslag werd: Dames: Klasse A.: I. Rapiditas '31; 2. HBC (Heemstede). Klasse B.: 1. De Blinkert (Bloemen- daal). Heren: Klasse A.: 1. HVS (Haar lem); 2. HBC (Heemstede). Klasse B.: 1. Rapiditas 2. 1. kerkbewaarder kunstmatig bevloeide vlakte 2. god der liefde schone CM jongeling 3. Ned. eiland co de lezer heil 4. werk aanwijzend vnw. 5. auto-kenteken Suriname telwoord 6. individu daar vO 7. voegwoord niet aangenaam voor het oog 8. breuk en anderen 00 9. bodem gemeente- weide 10. vrouw. roofdier 1. paardenziekte mirakel 8 9 10 Verticaal: 1. Kath. Actie - groente (mv) 2. omhelzen 3. duister - tropisch gewas 4. sport van ladder - klinkdicht 5 verkoelende drank 6. advies - bovendien - bezittelijk vnw. 7. dyne (afk.) - kompasstreek - Militaire Willemsorde 8. lomp - zaadkorrel 9. voegwoord - diertje met 10. 11. stekels eind yj vliegbasis Noord-Bra provincie* hoofdstad at mannetjes* Voor het Gerechtshof te Amsterdam heeft maandag in hoger beroep een 56-jarige belastingconsulent uit Naar- den, die in eerste aanleg door de rechtbank wegens verduistering van ef fecten tot een jaar gevangenisstraf was veroordeeld, terechtgestaan. Het betrof hier een pakket effecten een? eigendom van de leider der N.S.B., ir A. Mussert die door de Advertentie Alle merken, dus ruime keuze ENGEL. Gr. Houtstr. 181, Tel. 14444 HOGE PRIJZEN 5000 5883 1500 6*3: 14094 16906 1000 2135 2248 8113 9831 14867 15002 20576 20865 21610 21856 21905 400 10804 12368 16318 17036 19955 19958 20629 21527 f 200 1895 2473 3083 4604 5510 5962 6288 7116 7172 7853 8461 9571 10506 11472 12070 12703 13057 13178 13718 13724 14770 15027 15245 15278 16073 17039 17814 18023 18621 19341 21300 21980 PRIJZEN VAN ƒ80 1022 179 222 264 346 351 449 475 547 556 692 835 2006 111 115 149 187 194 337 471 513 562 640 734 786 812 8130 274 395 407 426 434 456 507 509 550 642 662 678 821 877 4030 089 184 202 309 327 520 576 637 966 6008 065 093 175 230 298 341 426 496 552 577 610 625 673 721 856 859 877 952 6035 100 182 523 739 755 765 826 988 1173 347 489 863 899 932 936 953 8026 347 386 434 527 679 744 789 820 841 848 870 882 892 937 8051 176 296 357 369 500 504 518 533 618 935 10052 144 157 318 345 368 375 389 425 433 522 642 652 754 783 795 825 934 11042 075 101 184 270 404 476 535 568 580 835 888 942 957 982 verdachte in opdracht van het lands Beheersinstituut beheerd Het pakket effecten was door Lef' sert bij familieleden in Utrecht gelaten en later naar Bussum ge" e% en gevoegd bij bet vermogen va" po van Mussert's nichten, mevrouw M- c"j het vermogen van deze dame v/erd^e(j> de verdachte beheerd. Het beheer in 1949 opgeheven, maar Musserl^gf' fecten bleven een twijfelpost. De dachte beroept zich er thans °f'n mevrouw M. tegen hem zou hebbe j-o- zegd: „Ziet u maar wat u er mee doen" vtoKt Korte tijd later overleed me. M. echter, zodat ter zitting Hof alleen haar dochter kon gehoord. Deze sprak met nadruk 12117 191 363 442 515 670 773 780 830 874 961 986 18046 055 102 248 259 298 314 329 469 534 835 924 14168 229 339 529 601 647 773 831 892 940 15078 144 251 398 735 910 946 16039 078 113 231 255 276 422 425 432 497 587 882 970 976 17046 058 059 076 097 110 169 438 444 459 645 18003 192 310 372 436 459 475 496 724 725 931 977 19002 075 080 082 167 214 221 283 286 534 547 609 649 734 800 20035 037 101 155 167 249 357 362 523 778 870 21000 21073 094 131 217 325 385 415 514 522 530 559 847 872 935 956 NIETEN De Frans-Nederlandse modeontwer- er Charles Montaigne heeft voor de ".V. Rigtersbleek een aantal mantels, costuums en japonnen ontworpen, waar bij hij gebruik heeft gemaakt van de stoffen, die deze Enschedese firma vol gend voorjaar hoopt te lanceren. En dan blijkt, als wij af kunnen gaan op wat wij gisteren hebben gezien, dat de katoen, in allerlei variëteiten overigens, hoogtij zal vieren. Katoen met rayon, katoen met enkalon, katoen met ace taat, of ook wel honderd procent katoen. Niet dat we overal direct de katoen in zullen herkennen, want bij het weven bijvoorbeeld worden de vernuftigste trucs toegepast, waarvan de argeloze draagster van een zomers japonnetje feen vermoeden heeft. Wat zou u den- en van een ottoman-weefsel met rayon ketting, en katoeninslag, dat bovendien een ruitvormige print heeft meegekre gen, die doet denken aan een Gene- muider mat? Het everglaze-idee heeft, al is men geneigd anders te denken, allerminst afgedaan. Nu worden de non-iron en minicare-eottons op de markt gebracht, die water afstotend zijn gemaakt, en minder vuil opnemen. De meeste zomerstoffen ondergaan Een der modellen, die Charles Montaigne toonde op een show van Nederlandse stoffen: het en semble Noordwijkvervaardigd uit een grijs-wit weefsel, een mengsel van katoen en acetaat. eerst een of andere finish, die het ma teriaal glanzend, kreukherstellend, en als het moet waterafstotend maakt. Het proces berust op een verharsing, die blijvend kan zijn, mits de draagster kan afzien van het al te overvloedig gebruik van strijkijzer en chloorfles. Een stap in de goede richting is zonder twijfel het wasvoorschrift, dat men te genwoordig, althans in lingerie, meestal al wel aantreft. Maar we twijfelen er niet aan, of het zal nog wel even vech ten blijven tegen de overigens alom ge prezen Hollandse helderheid. De Franse mannequins, die de zeer draagbare, zij het niet heel opwinden de modellen toonden, voelden zich een klein beetje kat in een vreemd pakhuis, dunkt ons. Wij Nederlanders zijn mis schien niet gul met applaus, maar dit was zelfs voor ons doen mager. 1011 013 235 243 652 754 952 956 2008 015 174 232 454 480 651 700 929 931 3028 055 246 266 617 644 839 887 4018 032 214 289 426 434 622 625 829 830 923 926 5004 029 122 132 600 619 895 929 6013 036 254 286 426 429 552 571 890 895 7020 025 196 221 44b 512 673 709 889 952 8011 019 293 310 491 513 715 735 9009 014 077 113 252 291 524 528 667 716 952 973 10040 069 231 232 537 548 688 766 11003 013 174 179 403 432 024 030 059 083 135 168 169 226 261 278 453 494 507 558 590 621 787 802 855 886 905 909 913 950 026 040 058 083 119 141 166 171 234 287 314 386 403 415 431 453 489 504 558 561 579 594 625 626 708 723 739 768 813 838 867 875 134 141 389 475 649 676 917 996 041 093 317 322 435 464 648 655 836 851 939 976 047 072 148 155 632 694 933 993 041 056 295 306 434 455 623 678 919 994 027 067 228 237 527 531 732 745 969 974 038 042 320 348 523 550 777 805 021 033 125 134 311 337 529 536 763 795 989 085 087 321 344 550 607 782 856 014 023 211 237 448 460 162 165 191 219 239 242 500 510 543 591 602 606 725 743 757 773 774 814 102 109 337 341 471 518 668 677 858 873 995 999 074 077 412 429 696 709 135 142 190 197 347 358 385 422 533 548 552 555 696 724 727 805 882 884 891 900 086 096 100 107 506 514 531 561 711 714 785 857 088 090 115 147 214 219 327 344 354 363 390 406 468 505 507 508 527 551 728 770 782 812 859 872 081 082 264 278 555 566 772 802 977 112 118 372 375 581 582 807 811 040 047 148 149 349 351 599 621 859 868 140 168 187 190 283 305 323 390 573 588 599 657 804 807 851 876 123 131 438 441 664 675 837 860 056 066 188 208 385 393 625 626 883 889 148 246 443 449 682 712 897 938 068 076 229 244 406 448 627 652 907 943 156 159 166 177 182 201 371 422 456 467 493 499 609 628 645 367 674 675 885 907 923 952 047 059 100 123 158 165 256 277 319 320 336 355 499 544 574 576 578 590 627 804 12003 344 617 728 939 13012 214 473 666 959 14014 236 575 969 15008 317 554 853 16016 220 449 659 17004 144 367 545 661 18027 289 517 661 921 19016 266 460 683 868 20010 IV7 397 614 759 31032 219 526 791 984 648 658 833 851 010 038 385 407 622 641 774 803 978 021 023 217 236 478 499 687 707 967 990 056 069 401 458 599 644 031 041 320 392 557 575 861 937 027 050 270 314 469 478 810 903 013 016 187 202 417 449 561 580 663 680 044 072 323 327 518 532 676 734 941 019 026 275 315 479 501 705 714 896 923 021 043 215 220 430 453 615 631 818 866 054 083 237 249 573 579 846 851 667 718 737 743 754 768 783 863 928 929 978 991 992 062 092 114 198 239 254 293 408 411 449 489 532 587 613 645 652 654 681 693 715 722 805 810 812 837 885 892 896 dat haar moeder de bedoeling z°r, c ben gehad de effecten aan mr. deau te doen. Zij zou dit trouwens niet kunnen doen, want naar een van het Beheersinstituut meedeel" i0e< hoorden de effecten in feite de sta?rt jif zoals alle bezittingen van Musse diens executie in 1946. je De procureur-generaal, mr. Muinck Keizer, achtte het reC ',ni vonnis op juiste gronden beweze"' -j* of -11' de verdachte het ook het is onmogelijk, om aan van de feiten te ontkomen' en hij eiste bevestiging van is. wendt ot de K; |)D ■00' 073 121 131 239 271 309 536 546 585 775 844 877 992 072 081 118 473 477 483 650 777 796 154 188 207 213 368 401 438 465 620 628 641 647 894 901 911 942 124 159 214 223 520 540 544 558 861 885 909 929 045 051 138 158 179 259 260 397 480 488 493 523 528 534 589 590 607 727 797 810 833 082 092 331 333 479 501 930 962 028 037 209 215 465 475 593 598 856 894 .175 077 330 384 539 543 737 802 040 061 363 381 502 506 729 770 928 940 048 073 232 246 489 552 640 654 953 963 088 090 264 302 638 681 889 922 143 147 390 394 521 580 969 081 082 239 252 476 493 601 610 926 936 120 124 398 454 576 584 810 838 118 120 395 406 509 585 778 823 966 987 087 088 277 369 558 560 656 697 994 138 145 335 355 692 747 925 931 148 194 409 435 612 625 099 122 256 292 510 517 616 617 954 955 139 262 462 477 631 640 867 890 143 195 429 443 590 602 841 852 105 121 386 388 564 568 727 734 146 171 448 451 755 781 942 948 198 446 I 6291 126 364 I 544 648 958 284 512 652 919 248 458 633 862 169 394 597 748 183 500 788 951 De raadsman van verdachte, E verdingen geloofde dat een v deling alleen op grond van evr^jjp- ringen van de dochter van g M. juridisch gezien zeer zwak ,tspr Het Hof zal 24 september doen. Advertentie Product van General Mo* automobielbedrijf HAARLEM 4 qAB Tel. 1.3850-11578-Verkoop ika»' V ef Een dakota van A» lJntal vaartmaatschappu Don tsin£ ee' .cF is zondag in de lucht lnj> met een particulier to bet ge^Uef' stand van drie W "lie&d van Bartlesville. b°° t le^fu n totaal 22 personen zoi»? 6tw n totaal personen onden ondanks schirieina,,„I. eC'iC igelukken landen. verl° ^cl'j \r0e, lopen. De dakota.J jieP zijn hoogteroere gS- (Jt zijn rechter n pgelopen. van aan b

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2