4, Nieuwe anti-corruptie-wet in Indonesië Te weelderig levende ambtenaren Den Haag huldigt Koninklijk gezin Belangrijk hogere bedragen voor de woningbouw Mr. Jonkman is bezorgd Goldrush aan Italiaanse Rivièra H E De rol van de landmacht Bij de wederingebruikneming van Huis ten Bosch Ook meer voor scholen en industrie Begroting snel in behandeling Tussen neus en lippen HOOFDPIJN WEG HOOFDPIJN! WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1956 PAGINA 3 oï VELE DIENSTEN EN VERGUNNINGEN ZIJN ..TE KOOF' KIND VERDRONKEN IN ROTTERDAM Steekpartij op Groninger veemarkt Vlagvertoon Zevensprong Prins Bernhard naar Tanganyika Motorrijder gedood Mgr. Huibers opent een nieuw lyceum te Hoorn Nieuw jongerenbestuur der K.V.P. Gevonden gouden armband verkocht Aanhankelijkheid voor Koninklijk Huis TWEEDE KAMER Mr. Kortenhorst weer eerste op voordracht Liefhebbers genoeg Gevaarlijk goedje or*' Advertentie (Van onze correspondent in Indonesië) De corruptie is in Indonesië een zeer ernstig kwaad, dat ver om zich heen heeft gegrepen. De salarissen van de ambtenaren zijn laag en to was de verleiding voor hen vaak groot om geschen ken aan te nemen. Daar komt dan nog bij dat het aan bieden van geschenken aan autoriteiten in Indonesië \an oudsher gebruikelijk is geweest. Zo erg is dit op tichzelf ook niet, mits het blijft by kleine geschenken daaraan geen voorwaarden verbonden worden. Een burgemeester en een pastoor op het platteland in Ne derland krijgen ook wel eens een' gebraden kippetje of ben kilo appels cadeau. Zo was het in het begin ook in Indonesië. Al gauw echter begon dit ernstiger afme- I'igen aan te nemen. De geschenken werden groter en de gever begon er voorwaarden aan te verbinden. In een nog latere fase werden de rollen omgedraaid: de ontvangende ambtenaar begon zelf te bepalen hoeveel hij voor een bepaalde dienst moest hebben. En zo is men nu in Indonesië zo ver, dat allerlei diensten en vergunningen „te koop" zijn. Er zijn als het ware vaste prijzen ontstaan voor het afkopen van een bekeuring, een huisvestingsvergunning, een visum, enz. Natuurlijk is het nog niet zo erg, dat er alleen nog maar corrupte ambtenaren zijn en dat men deze dingen dus alleen nog maar langs de corrupte weg kan verkrijgen, maar dat men vandaag de dag met geld in Indonesië veel kan bereiken is een feit. De anti-Chinese stemming, die zich in Indonesië de laatste tijd in toenemende mate ontwikkelt, is dan ook vooral daaraan te wijten dat het doorgaans de Chinezen zijn die geld hebben en niet schromen daarvan gebruik te maken ook voor derge lijke praktijken, zodat zij tot op zekere hoogte „boven de wet" komen te staan. Advertentie In een slootje bij de Meidoornsingel 'h Rotterdam is gistermiddag het twee jarig jongetje Paul Conijn verdronken, ba, vermoedelijk spelenderwijs, te water zijn geraakt. Een driejarig vriendje Waarschuwde een opperman in de buurt, blaar toen deze kwam kijken, was het al te laat. In het St.-Franciscus Gast huis werd de dood van het jongetje ge constateerd. Een hevige ruzie tussen twee vee handelaren uit Koekangc waarschijn lijk een familievete heeft dinsdag middag rumoer veroorzaakt op de Gro ninger veemarkt. Er kwamen messen aan te pas en stokken en toen de Gro ninger politie op het strijdtoneel ver- «sheen, bleken er twee gewonden te bn, de veehandelaren J. S. en J. V. Ze i. e.rden overgebracht naar het zieken- UlS. De politie moest heel wat getui- horen om inzicht in deze ingewik kelde vechtpartij te krijgen. Natuurlijk is deze gang van zaken vele goedwillenden in Indonesië een doorn in het oog. Enkele dagbladen, zoals „Indonesia Raya" en „Pedoman" hameren dan ook dag-in-dag-uit op de noodzaak deze corruptie krachtig te be strijden wil men tot een gezond staats bestel komen. Ook vice-president Hat- ta heeft gewezen op het enorme ge vaar dat deze corruptie met zich brengt, waarbij hij eraan herinnerde dat het China van Chiang Kai Shek aan corruptie ten onder is gegaan. Een gevaar dat de corruptiebestrij ding met zich zou kunnen brengen is echter dat deze door bepaalde per sonen gebruikt zou kunnen worden om persoonlijke vijanden te treffen. Dit zou dan ook de reden geweest zijn dat president Soekarno tijdens de regering-Burhanuddin Harahap wei gerde om de destijds opgestelde wet op de corruptiebestrijding te tekenen. Waar echter de noodzaak van be strijding der corruptie in Indonesië wel zeer duidelijk is, is men thans wederom doende een wetsontwerp op te stellen om deze krachtiger aan te kunnen pakken. Waar thans alle drie grote partijen in de regering verte genwoordigd zijn is het vroegere ri sico dat partijtegenstellingen een woordje mee zouden spreken bij de bestrijding van de corruptie nu veel geringer. De nieuwe wet zal het vooral moge lijk maken een onderzoek in te stellen naar de herkomst van de rijkdommen van ambtenaren, van wie het bekend was dat zij vroeger nu niet bepaald zo'n weelderig leven konden leiden. Zo lang deze er nog niet is geeft echter het oude wetboek van strafrecht ook vaak nog voldoende houvast om op te treden tegen corruptieve praktijken. Alleen de bewijslevering is natuurlijk moeilijker. Nu gaat het erom te bewij zen dat een ambtenaar corrupt is, ter wijl straks de rollen worden omge draaid en de ambtenaar moet bewijzen dat hii niet corrupt is. Inmiddels wordt de bestrijding van de corruptie op basis van de oude wet- (Van onze Haagse redactie) Groots van karakter was de huldi ging die het koninklijk gezin in de middag van Prinsjesdag ten deel viel. Op tweeërlei wijze kwam de vreugde lied werd door de aanwezigen luid mee gezongen. Een minutenlang durend défi lé van de deelnemers aan de huldiging langs het bordes betekende het einde. .we™, .cl Klaarblijkelijk was Koningin Juliana ge- van de Haaese bevolking, die op de moffen door de grootse huldiging. Het als altijd stralend feestelijke dag van buurde geruime tijd voor zij zich naar de opening van de Staten-Generaal binnen begaf. Op de' Prinsjesdag werd in Den Haag beslo- midden had, tot uitdrukking, up ae t met feestelijke avond in de stad. eerste piaats was daar de drukte en Velen gingen „lichtjes kijken", anderen het enthousiasme langs de rome die brachten een bezoek aan de Haagse ker- de rijtuigen met de. zes vorate^Ke ^is die op het Malieveld wordt gehou- Personen op de gebruikelijke middag den. In het gebouw van Kunsten en We- Djtoer door Den Haag volgden Een tenschappen werd een gala voorstelUng belangrijk deel van Den Haag non gegeven van de Opera Tannhauser door de stoet zien voorbijkomen. Duizen- de Nederlandse Opera, in de Houtrust- den stonden langs de weg en juich- hallen concerteerde het Residentie Or- tem kest onder leiding van Willem van Ot- Zij zagen de Koningin, de Prins en de terloo. JHnsessen Margriet en Marijke in het ruifde rijtuig. Kort daarop volgden de frinsessen Beatrix en Irene in een rij zig. Zij waren gekleed in japonnen {Pet wijd uitstaande rokken en korte v°ntjasjes die ongeveer tot het middel ®ikten. So mogelijk nog groter was het vlag vertoon van de Haagse burgerij op het v}°rplein van het Huis ten Bosch. Het J'Semeen Haags Comité had een ma- Jj.'estatie voorbereid die een sterk hul- j'Send karakter droeg. Dit gebeurde gelegenheid van de wederingebruik- JJeming van he. Huis ten Bosch, dat r?h grote restauratie heeft ondergaan. "nstantijn Huygens, baron Hop de d»a? van de Haagse hopjes de Ne- Vo ndse Maagd en honderden afge- v®ardigden van het organisatieleven in hen Haag, zij allen waren naar het tp *en Bosch gekomen om luister bij betten aan de dag. <£0I)stantijn Huygens reciteerde uit iïprt etro°st" van W. A. P. Smit. De p^dcrlandse Maagd, gehuld in groen Sc, Keel, de Haagse kleuren, en ge- stin met sandalen, sprak de vor- vu"' die met haar echtgenoot en haar Sar docbters op het bordes stond, toe. Pkgo H°P bood door middel van zijn §cheS Haagse hopjes aan. Meisjes uit de ®yeningen droegen produkten van op p'sserij de trappen naar het bordes hPij J1 meisjes uit Loosduinen brachten biand ?or. middel van een levensgrote <i„(, ven' Meisjes uit Den Haag b'and b°den de Koningin een grote Ugroenmet bloemen aan, een mand d Haag °emen" als symbool van L^bste'd groten getale aanwezige jeugd 3 H« ®rna enthousiast, begeleid door S a blaasquintet, de zeven- h-* swnn e van der Graaf zong aan Vlh .ot v_an de manifestatie de Ko- geving de laatste tijd in Indonesië weer geïntensiveerd. Toen de regering-Bur hanuddin Harahap aan de macht kwam werd deze even zeer krachtig aange pakt, doch al spoedig trad een verslap ping op. De laatste tijd wordt men ech ter weer actiever. Diverse ambtenaren, onder wie zeer hooggeplaatste, zijn reeds in voor-arrest gesteld op beschul diging van het aannemen van steekpen ningen en andere onoirbare praktijken. Een belangrijke rol bij de corruptie bestrijding in Indonesië speelt ook de landmacht. Gebruik makende van de staat van oorlog en beleg die in grote delen van Indonesië (en met name in West-Java en Djakarta) nog van kracht is, is het leger begonnen op te treden daar waar de politie dit achter wege liet. Verschillende van de recente arrestaties zijn dan ook door de mili taire politie verricht. Dit heeft het dagblad „Merdeka" aanleiding gegeven tot het leveren van kritiek. Dit blad vindt het vreemd dat in Indonesië steeds maar de ene groep de corruptie wil gaan bestrijden bij de andere groep. Het is genoegzaam bekend, aldus Merdeka, dat er officieren zijn die in mooie dure huizen wonen en in grote auto's rijden zonder dat zij kunnen verkla ren hoe zij aan het geld daarvoor ko men. Het zou daarom beter zijn, al dus Merdeka, als het leger eens be gon met de corruptie in eigen kring te bestrijden. Iedereen ziet wel de splinter in andermans oog, maar niet de balk in eigen oog. Indien elke groep in de maatschappij nu eens be gon met zichzelf te zuiveren zouden wij veel verder komen, aldus Merde ka. Het leger heeft hier prompt op ge reageerd door een commissie te vor men die belast is met het instellen van een onderzoek naar ongeregeldhe den bij de landmacht. Bij de installatie van deze commissie wees de chef-staf, generaal-majoor Nasution, erop dat de landmacht mee wil helpen om de cor ruptie te bestrijden en dat men daar bij de mogelijkheid dat deze ook in de eigen gelederen voorkomt onder ogen wil zien. Inmiddels moet wel aangenomen worden dat deze commissie zich niet zal bezighouden met de recente smok- kelaffaires door het leger. Officieel is toegegeven dat het leger in Noord-Su- matra en Noord-Celebes rubber en ko- pra naar het buitenland heeft gesmok keld, doch de gelden die hiermee ver kregen zijn zouden uitsluitend besteed zijn voor aanvulling van de onvol doende begroting van de legeronderde len ter plaatse en zouden niet zijn aan gewend voor persoonlijk voordeel. In middels is deze smokkel in opdracht van Djakarta officieel gestopt. De com missie zal zich naar men mag aanne men verder niet in deze affaire, die ais afgedaan wordt beschouwd, verdiepen maar zich bepalen tot de meer indivi duele onoirbare praktijken van militai ren. DOOR EXTRA LENGTE NATUURLIJK FILTER Prins Bernhard is dinsdagavond per vliegtuig van Soesterberg naar Tanga nyika vertrokken om daar enkele weken door te brengen. De Prins wordt om streeks half oktober in ons land terug verwacht. In het Diaconessenhuis te Haarlem is vanmorgen overleden een 53-jarige inwo ner Van Noordwijk aan Zee, de heer E., die maandagmiddag op zijn motor veron gelukte in de Haarlemmermeer. De man reed over de rijksweg nabij de Kruisweg toen een band sprong, waardoor hij te gen het wegdek werd gesmakt. Zijn duo passagier geraakte eveneens gewond. (Van onze Haagse redactie) De besteding van de 2000 miljoen die overblijven, wanneer van het geraamde bouwprogramma het gedeelte weg- en waterbouw a 494 miljoen wordt afge trokken, is verdeeld over tal van posten, die vergeleken met de cijfers van 1956 ieder een verhoging te zien geven. Deze posten, vermeld in een toelichting van het ministerie van wederopbouw op de miljoenennota zijn: woningen boerderijen overige agrarische gebouwen gebouwen voor de nijverheid gebouwen voor handel en verkeer gebouwen voor ge zondheidszorg kerken scholen overige bijzondere gebouwen overheidsgebouwen herstel oorlogs- en watersnoodschade Bij een nadere beschouwing van deze cijfers valt, naast de verhoging van de woningproduktie, vooral de stijging op ■die voor de scholenbouw is geraamd. Minister Witte heeft na afweging van de eisen van het onderwijs tegen de vele andere dringende behoeften een verhoging met 35 miljoen aanvaardbaar 1957 1956 1100 950 52 42 18 10 320 240 130 95 57 52 23 18 150 115 42 25 28 25 80 75 8inSlot v.an - l°e. Het laatste couplet van haar Ter gelegenheid van „Prinsjesdag" maakte de Koninklijke Familie dinsdagmiddag een rijtoer door Den Haag. Na afloop hiervan vond een vreugdebetoon van de Haagse burgerij plaats op de trappen van Huis ten Bosch. Meisjes uit Scheveningen en Loosduinen kwamen produkten van de visserij en voortbrengselen van de bodem aan het Koninklijk Gezin aanbieden. geacht. In de sector industrie, die ver hoogd is met 80 miljoen, wordt aldus minister Witte, de vereiste rijksgoed keuring steeds verleend in verband met de zeer grote belangen die met de voor uitgang der industrialisatie gemoeid zijn. Op de leiders van het bedrijfsleven is echter een beroep gedaan om de inves teringen tot het strikt noodzakelijke te beperken en om voor de uit te voeren projecten geen materialen en construc ties te kiezen waarin in de woningbouw grote behoefte bestaat. In de afdeling gezondheidszorg is de verhoging beperkt tot 5 miljoen. Het eindbedrag zal in de eerste plaats worden bestemd voor de bouw van ziekenhuizen, psychiatrische inrichtingen en verpleeghuizen. Voor de bouw van bad- en zweminrichtingen zal slechts een klein gedeelte van het to tale beschikbare bedrag worden be stemd. Minister Witte verwacht dat het bedrag van 23 miljoen voor de kerken bouw voldoende zal zijn voor de uit voering van de door de kerkgenoot schappen ontworpen bouwprogramma's. Er wordt rekening mee gehouden, dat de produktiviteit in het bouwbedrijf met 8 pet, zal stijgen. Zijne Hoogwaardige Excellentie mon seigneur J. P. Huibers heeft gistermid dag in Hoorn, onder veel belangstelling, het nieuwe gebouw van het Sint Weren- fridus-lyceum officieel geopend. De Bis schop van Haarlem, die vroeger zelf de ken en pastoor te Hoorn is geweest en de Westfriezen steeds een warm hart heeft toegedragen, deed zulks kennelijk met veel genoegen. Des morgens had Monseigneur Huibers reeds de inzege ning van het fraaie moderne schoolge bouw en de daarbij behorende kapel verricht. Alvorens de Bisschop tot de opening overging sprak de Hoogeerwaarde heer P. Chr. L. v. d. Meer, deken en pastoor te Hoorn en president van het curato rium. Hij noemde het nieuwe lyceum een sieraad voor Hoorn en voor geheel Wests- Friesland. Daarna sprak de rector, drs. Noorman van der Dussen, die de ontwi- keling van het lyceum, dat in 1948 werd opgericht, de revue liet passeren. Hij deelde o.m. mede, dat men thans reeds meer dan 300 leerlingen telt, zodat het nieuwe gebouw alweer te klein is en met een nieuwe vleugel zal worden uit gebreid. Als vertegenwoordiger van de staats secretaris van Onderwijs sprak dr. J. de Boer. Tijdens de zaterdag en zondag in het vormingsinstituut der K.V.P. te Baarn gehouden vergadering van de bestuursraad van de jongerenorganisa tie in de K.V.P. is een nieuw algemeen jongerenbestuur gekozen. Dit bestuur bestaat uit de heren drs. C. Cosijn, voorzitter: dr. J. J. M. Been akker, vice-voorzitter; J. Reynen, pen ningmeester; C. J. E, van Geel P. H. M. Rondagh en A. Q. C. van Ruiten, leden. Mr. L. J. v. d. Ark is in de functie van secretaris opgevolgd door de heer Fr. M. M. van Ëijk. De politie heeft in Nootdorp een inwo ner van Delft aangehouden en op het bureau ingesloten wegens verduistering van een gouden armband. De man had het sieraad op straat gevonden en had het, in de veronderstelling dat het van koper was, aan zijn zoontje gegeven. Toen de man de armband nog eens nader be keek zag hij merktekens bij het slot. Hij begaf zich ermee naar een juwelier in Delft, vernam daar, dat het sieraad in derdaad van goud was en verkocht het voor f 75. Een dag later kreeg de juwelier bezoek van een dame, die iets wilde kopen, de armband zag en deze prompt als haar eigendom herkende. Aangezien de vindei zijn naam en adres aan de juwelier had opgegeven wist de politie hem snel te vinden. Mr. Jonkman, de voorzitter van de Eerste Kamer, heeft gisteren tijdens de eerste vergadering zijn bezorgdheid uit gesproken over „de wijze waarop wij laat ik mogen zeggen met ons staats bestel omgaan" de laatste maanden. Hij doelde hier allereerst op de geschiede nis van het initiatiefvoorstel tot grond wetsherziening, waaraan de naam van prof. Oud verbonden is. Dan is er in de tweede plaats de his torie van de kabinetsformatie na de jongste verkiezingen. De heer Jonkman merkte on dat H. M. de Koningin er in de Troonrede terecht op heeft gewezen, dat het demissionaire kabinet op Haar uitnodiging „lies doet, wat het in het belang van het koninkrijk noodzakelijk acht, doch dit ondervangt niet de be denking, dat de eigenlijke ministeriële verantwoordelijkheid achter demissionai re ministers min of meer schuil gaat. Daar komt bü, dat de indruk post vat, dat de bereidheid tot samenwerking in redelijkheid en door vergelijk welke in ons staatsbestel van „cheks and ba lances" tenslotte behoort te overheersen te lang op de achtergrond blijft. Voorts sprak de heer Jonkman over de communiaués door de Koningin en de Prins aan de pers verstrekt. Zij confronteerden ons met „gerezen moei lijkheden" in het Koninklijk Huis. Wan neer het gaat om „moeilijkheden" in het Huis van Oranje, dan valt er over het Nederlandse volk een zware scha duw van beklemming en spanning, maar dan doen tegelijk onze gevoelens van aanhankelijkheid en eerbied zich te krachtiger gelden. Het tweede commu niqué besloot met de woorden: „Met vertrouwen zien wij thans de toekomst tegemoet". Uit het Nederlandse volk rijst de bede, dat het zo moge zijn. Nadat de minister-president, minister van financiën ad interim dr. Drees dinsdagmiddag in de vergadering van de Tweede Kame- de rijksbegroting voor 1957 had aangeboden werd een aanbeveling o, gemaakt voor het voor zitterschap. Bij de stemming werden 88 stemmen uitgebracht. Voor de eerste plaats wer den op de heer Kortenhorst (KVP) 79 stemmen uitgebracht, voor de tweede plaats 84 op de heer Van Sleen (Arb.) en voor de derde plaats 85 op de heer Roosjen (AR). De voordracht luidt dus: 1. Kortenhorst. 2. Van Sleen. 3. Roos- jen. Zij zal aan de Koningin worden aangeboden. De Kamer zal spoedig beginnen met de schriftelijke voorbereidingen van de begroting. Hoewel zij thans nog geen lid van de Kamer zijn, zullen de nieuwe leden van de KVP, die op 3 november bij de uitbreiding zullen worden geïn stalleerd, aan deze schriftelijke voorbe reiding reeds deelnemen. Prof. Romme heeft van de zomer bij de behandeling van de grondwetsherziening de wense lijkheid naar voren gebracht dat de uit breiding van de beide Kamers bespoe digd zou kunnen worden opdat aan stonds na de derde dinsdag in septem ber de volledige uitgebreide Kamer met de begrotingsbehandeling zou kunnen beginnen. Wanneer de algemene politieke be schouwingen dit jaar worden gehouden, is nog geheel onzeker. Komt er spoedig een kabinet dan kan dit op de gebrui kelijke wijze in oktober geschieden. Een schriftelijke voorbereiding zal dit jaar ongetwijfeld ook voor de politieke be schouwingen achterwege blijven. Men heeft daarmede de laatste jaren goede ervaringen opgedaan. et Milanese nachtblad „La Notte" bericht, dat de ontdek king van een Spaans galjoen, dat meer dan viei eeuwen geleden nat)ij Portofino in de Tyrrheense zee zonk, een ware golfrush aan de Ita liaanse Rivièra ontketend heeft. Vol gens het blad heeft Giancarlo Buc- chetti, een voormalige kikvorsman van de Italiaanse marine en tegen woordig directeur van een interna tionale duikerschool, het gezonken galjoen ontdekt op ongeveer 800 m afstand van de San Fruttuoso-baai, waar een groot bronzen Christus beeld twee jaar geleden op de bo dem van de zee werd geplaatst. Bucchetti deelde mee, dat hij het schip had aangetroffen op een diep te van ongeveer 40 m. De boeg van het galjoen was zwaar beschadigd, maar op een roestig anker had hjj nog de naam van het galjoen San Juan en de datum van de tewa terlating 1521 kunnen lezen. Volgens Bucchetti bevond het wrak zich nog in vrij goede staat maar hjj meende, dat men explosieven zou moeten gebruiken om zich toe gang toi het binnenste van het schip te verschaffen, daar alle ingangen volgeslibt waren met modder en zand. Het nieuws van de ontdekking ver wekte onmiddellijk een ongekende goudkoorts aan de Rivièra, daar iedereen er blijkbaar van overtuigd is, dat elk fatsoenlijk Spaans galjoen omstreeks vier eeuwen geleden met een fabelachtig aantal kisten met gouden dubloenen, juweler en ande re kostbaarheden aan boord over de zeeën voer of naar de kelder placht te gaan een opvatting, waaraan Hollywood niet geheel vreemd is. Een groot aantal boten kruist op het ogenblik dan ook in de buurt van het galjoen rond, maar tot teleurstelling van elen kunnen slechts ervaren duikers, die uitgerust zijn met een zuurstofapparaat, het lokkende wrak bereiken. gevaarlijks bevatte. Toen een der flessen echter bij onzachte behande ling brak, verspreidde zich een gif tig gas, dat allereerst de onhandige spoorwegman, die het wegstromen de vocht poogde op te dweilen, be ving en vervolgens de jeugdige zoon van de stationschef bedwelmde. Men riep toen deskundigen te hulp en sloot het station. Bij onderzoek bleek, dat de flessen een uiterst gif tig fosforpreparaat bevatten. Voor gebruik had men de inhoud der fles sen moeten verdunnen in een ver houding 1:2.000 en dan nóg had men bij het verstuiven van het gevaar lijke goedje een gasmasker moeten opzetten. De afzender had dat niet vermeld: anders hadden de Spoor wegen de zending immers beslist niet aangenomen. en geheel stationsgebouw met de naaste omgeving ervan in het kleine Zweedse plaatsje Vtaby is een paar dagen afgezet ge weest als levensgevaarlijk terrein, omda'. een spoorwegemployé een pakje had laten vallen... Het pakje bleek namelijk acht flessen te be vatten, waarvan de inhoud een in secticide was. Nergens was aan te zien geweest, dat de zending iets et gratis bier is in het klein stadje Lübeck in Westfa- len (West-Duitsland) de ver jaardag van de oprichter der plaat selijke bierbrouwerij traditiegetrouw herdacht. Vier grote fonteinen in het centrum van Lübeck spoten gratis bier voor de dorstigen 2000 be zoekers waren naar het stadje ge stroomd en nóg waren er vele lieden, die niet op hun beurt in de rijen bij de fonteinen korden wach ten en hun bier in de herbergen der stad, tegen betaling, nuttigden.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 3