M.V.Y. en Ajax na drie wedstrijden nog met de volle winst Verrassende nederlagen van Wülem II en de kampioenen Rapid en Sparta ERE-DIVISIE m Feijenoord behaalt zege in laatste seconden Eerste divisie Ajax begint en eindigt goed tegen GVAV Hattrick van Vonk Fortuna bijzonder schotvaardig de strijd tegen Rapid JC in VVV veel in de aanval, maar MVV wint met ruim verschil mmm I 5 Isa- I v 3 Centrale training begint iveer NAC „herboren" Zelfs met vier invallers beter en homogener dan Enschede A: B: A: feaVa?n 1 Al 1 S=S B: NOAD laat op dreef: 3-0 Elinkwijks doelman v. d. Schilden geeft PSV geen schijn van kans Buchly opvolger van Pellenaars? Nieuwe indeling hockey-toernooi 5 1 0 8 2 S=S MAANDAG 24 SEPTEMBER' 1956 PAGINA T X o^Z t Duidelijke overwinning op Amsterdam >eracles 5 2 i 2 3—6 Pover spel bij Sparta LO SIMONS BIJ RACES GEDOOD Kopbal van Roffel Olympische Spelen Na Melbourne Toernee van Puck van Duyne door V.S.? Tennissers verliezen Anquetil wint weer W tt; n 't (H'M' 1 «c11»#.' (Of' NACAmsterdam 31 NACCanjels Overbeeke, Vergouwen. Amsterdam: Fetjen. 10.000. NO ADSparta 30 NOAD: Metier, Kentle, Damen. 7000 Ajax—GVAV 4—2 Ajax: Den Edel, Bleijenberg, v.d. Kuil (2). GVAV: De Grooth, De Koe. 19.000 DOSEindhoven 01 EindhovenLouwers. 8000 VVV—MVV 1—3 VWScheider. MVVUmmels,Van Bun en Koenen. 15.000 FortunaRapid JC 50 Fortuna: Appel (2), Angenent (2), Carlier. 20.000 PSV—Elinkwijk 0—3 Elinkwijk: Vonk (3). 10.000 EnschedeFeijenoord 23 EnschedeOonk, Lenstra. Feijenoord Den Bleijker, Steenbergen, Jacobs. 26.000 BW—Willem II 3—2 BWVan Overbeek, Van Beurden, Van Bergen. Willem II: Van Roessel, Brooymans. 16.000 M.V.V. Ajax Feyenoord Fortuna Enschede V.V.V. Elinkwijk Willem II N.A.C. NOAD G.V.A.V. Sparta Rapid J.C. Amsterdam Eindhoven B.V.V. D.O.S. P.S.V. 0 0 1 0 0 0 0 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 7—2 7—3 11—6 9—2 12—6 4—3 6—6 11—6 5—4 6—5 5—7 4—7 5—11 4—10 2—6 5—9 4—7 2—9 Voor de centrale training van het Ne derlands elftal, welke dinsdag a.s. te Boxtel onder leiding van de Oostenrij ker Donnenfeldt begint zijn uitgeno digd: De Munck, Landman, Wiersma, Kuys, Kerkum, Boskamp, Schaap, Van der Hart, Notermans, Klaassens, Van Bun, Bosselaar, Voges, Van der Gijp, Lenstra, Koopal en Van der Kuil. Met toestemming van Fortuna zal Donnenfeldt voorlopig tot aan de wed strijd België-Nederland, welke 14 okto ber te Deurne wordt gespeeld, de lei ding hebben bij de centrale training van deze spelers. (Van onze sportcorrespondent) NAC heeft zijn aanhang een geheel ander spel laten zien dan die tot nog toe gewend was. Het korte spel hadden de wit-zwarten ingeruild voor een methode die de bal ineens en bij ver rassing naar voren bracht. Het gevolg daarvan was dat het tempo in de gehele wedstrijd ongekend hoog bleef. Amster dam had tegen deze snelle doorbraken verweer en dit gevoegd bij het Ono-o *'e voorhoede der bezoekers on* .Vll!,r'iik was, heeft NAC de zege Wo. Verd. Hoe gevaarlijk NAC wel kpp ondervond Van Kaalte, die bij het _„Ven van een schot zijn beide handen «odanig verwondde dat hij het verde- Vhss" Va" hct ,IoP' moest over,aten aan In de 22e minuut benutte Canjels een rf® van Vergouwen om van 20 meter ten c»88 lan°S Van Eaalte te schie- VW moest na het verdwijnen van van Kaalte onmiddellijk in actie komen. u ufn snelle reactie verwerkte hij een Kopbal van Canjels tot corner. Een cinehoekscombinatie tussen Overbeeke en Hoogenhuizen stelde Overbeeke in f5>m °m via de voet van Visser te scoren. En nog voor de rust omspeelde ■?°u%vcn vijf tegenstanders om via de paal raak te schieten (3-0). In de tweede helft was de sterke Am sterdamse defensie beter ingespeeld ?n ZO gaf geen kansen meer weg. De Am sterdammers speelden nu ook enthousias- aster en vooral Feijen en Tolmeüer losten vele schoten. Na zes minuten kwam Vonhoff, die profiteerde van een misstap van Ma- chielse, alleen voor Goedhart. Zijn schot ging juist naast. Korte tijd later had Feijen na een pas van Tolmeijer meer succes (3-1). Van 1 oktober af zullen Ajax en Blauw Wit gezamenlijk een voetbaltoto organi seren in plaats van Blauw Wit alleen. Twee van de vier Groten die na twee weken compe titie in de Ere-Divisie nog konden bogen op het be halen van de volle winst, zijn van de ere-plaatsen ver dreven. VVV weer zonder Wilkes, die juist het zie kenhuis heeft verlaten en weer mag trainen ging op eigen terrein ten onder in de strijd tegen MVV, dat in drie weken tijds roemruchte teams aan zijn zegekar heeft gebonden. Want na de overwinningen op PSV en Fortuna profiteerde MVV nu van de verwarring, die het na het benutten van een strafschop heeft gesticht in de gelederen van VVV. Het resultaat werd een over winning van 31. MVV heeft nu, dat laat zich begrij pen, de leiding genomen in de hoogste klasse van ons vaderlandse voetbal. Maar de Maastrichtse sterdragers moeten de eer van lijstaanvoerder toch delen met Ajax, dat eveneens na drie wedstrijden nog een onbe smet blazoen heeft. Ajax zegevierde zonder al te veel moeite over GVAV, Enschede daarentegen, dat twee- maai met veel bravoer een schuttersfestijn had aange richt, geldt niet meer als een onoverwinnelijke. In de laatste seconde van de krachtmeting tegen Feijenoord een duel dat natuurlijk een overvol stadion bracht besliste de tweede invaller die Feijenoord in het veld moest brengen de wedstrijd. Het werd 23 en daardoor is Feijenoord, dat tot nu toe louter „zware" wedstrijden heeft gehad, opgerukt naar de derde plaats. En toch, de grote verrassingen van de derde compe titie-dag zijn niet de nederlagen van VVV en Enschede, noch het feit, dat nu slechts drie van de achttien teams nog zonder nederlaag zijn. Opzienbarende uitslagen zijn deze keer gemeld uit Tilburg, Geleen en Den Bosch. In Tilburg slaagde het met zoveel pijn en moeite tot de Ere-Divisie doorgedrongen NOAD erin om een der kampioenen van het vorige seizoen een duidelijke nederlaag van 30 toe te brengen. En wat nog verras sender is, Sparta onderging de afstraffing merkwaardig gelaten. Rapid, de landskampioen, leed zijn tweede grote nederlaag. Na de 51 tegen Enschede kwam nu het verlies met 50 in het Zuidlimburgse duel met Fortuna. Rapid was zo van de kook, dat het zelfs een strafschop heeft gemist. En tenslotte is er de neder laag van Willem II tegen BW, dat tot dusverre alleen maar verloren had. Het treffen tussen de twee Brabant se rivalen, die vroeger menig heroïsch gevecht hebben geleverd, herinnerde vooral na het doelpunt waarmee Willem II de stand van 3—0 op 3—2 had teruggebracht aan „die goede oude tijd". Door de overwinning van BW en door de zege van Eindhoven tegen DOS staat PSV zonder punten onderaan. PSV verloor thuis met duidelijke cijfers van Elinkwijk, dat het verlies van Kraak langzaamaan te boven schijnt te komen. PSV heeft nog gezelschap van DOS, dat eveneens geen enkel winstpunt heeft kunnen veroveren. Mflpi;; Abe Lenstra scoort voor Enschede. Hij staat, uiterst rechts, achter Steenbergen, die juist te laat kwam om een doelpunt te voorkomen. Het nieuwe stadion Diekman, dat voor deze gelegenheid met enkele duizenden plaatsen was uitgebreid, bleek te klein om alle liefhebbers te kunnen bevatten die de wedstrijd tussen Enschede en Feyenoord wilden zien. De ruim 26.000 belangstellenden, die van alle kanten waren komen opdagen, hebben welis waar een technisch goede wedstrijd ge zien, maar toch niet het topvoetbal, dat ze waarschijnlijk hadden verwacht. Er lag een zekere matheid over het spel van beide ploegen: het was alsof men eikaars kracht vreesde. Het eerste deel van de tweede helft was het beste deel van de wedstrijd, die tenslotte door Feyenoord, dat het winnende doelpunt in de laatste seconden scoorde, met 3-2 is gewonnen. Direct na de hervatting de rust stand was 1-1 gaven beide ploegen zich ten volle. Zij speelden toen in een hoog tempo en waren om beurten in et, aanval- Jammer was het voor En- in deze periode, die de thuis- de beste scoringskansen bood, r? ,r 'n toeval de leiding kon De rechtshalf Steenbergen loste ADO—DWS VolewljckersKFC LimburgiaVSV Roda SportHVC Xerxes—SVV WageningenAlkmaar HelmondiaEmma Alkmaar Limburgia A.D.O. S.V.V. Xerxes Haarlem H.V.C. X.F.C. Volewijckers Wageningen «elmondia g.W.S. Roda Sport V.S.V. graafschap Emma 3—0 2—2 6—0 3—2 0—0 2—2 2—1 7—4 8—1 85 3—2 4—3 5—2 8—5 5—5 5—5 3—3 2—2 3—7 5—7 5—10 2—7 4—9 RigtersbleekHelmond Blauw WitVitesse DFC—EBOH Hermes DVSSittardia ExcelsiorEDO RCH—AGOVV FortunaSHS 4—2 1—0 5—1 5—2 2—2 3—2 Blauw Wit H.D.V.S. Excelsior S.H.S. R.C.H. D.F.C. Rigtersbleek Stormvogels Volendam Vitesse A.G.O.V.V. Sittardia E.D.O. Fortuna Helmond E.B.O.H. 9—2 11—4 6—2 7—2 5—3 8—8 5—3 3—4 36 7—5 6—8 6—9 3—5 3—7 4—9 2—10 999 TubantiaVelocitas 00 «eerenveenOldenzaal 12 «e QuickZwartemeer 33 *,eendan\Ensch. Boys 20 oU ,AheadZwolse Boys 20 ï>tStarParkersLeeuwarden 13 «hedenHeracles 2—1 ^hedeniCk 3 2 1 0 5 8—4 ?E.C 2 1 1 0 3 5—3 ^locil, 3 1 3 6-6 3 0 3 0 t=9 n' «oys 3 0 0 3 0 2-6 TOP—Zeist i3 DOSKOWilhelmina 12 DHCHilversum i3 UVS—LONGA l_3 ZFC—ONA 6—0 't GooiRBC 01 NECBaronie 41 RB.C. 3 3 0 0 6 4—1 Hilversum 3 3 0 0 6 93 Wilhelmina 3 2 1 0 5 7—5 Z.F.C. 2 2 0 0 4 9—2 Longa 3 2 0 1 4 9—5 Zeist 3 2 0 1 4 10—7 Dosko 3 2 0 1 4 8—7 O.N.A. 3 1113 6—10 N.E.C. 3 1 0 2 2 5—5 't Gooi 2 0 111 34 DH.C. 3 0 12 1 6—9 T.O.P. 3 0 12 1 5—8 U.V.S. 3 0 12 1 3—6 De Valk 2 0 0 2 0 2—8 Baronie 3 0 0 3 0 410 van vrij grote afstand 'u schot. v. d. Wint zou de bal zeker hebben gevangen wan neer deze niet op het laatste moment van richting was veranderd. Daardoor werd het na een kwartier 1-2. Wel wist Abe Lenstra vijf minuten later de bal handig in het doel te werken, 2-2, maar daarmee bleek Enschede ook zijn kruit te hebben verschoten. En ook Feyen oord, dat tegen het einde weer wat meer in de aanval kwam, zoals dat ook voor de rust een tijdlang het geval was geweest, scheen niet meer tot doelpunten in staat. Invaller Jacobs, die enkele minuten voor tijd de geblesseerd ge raakte Steenbergen was komen ver vangen, dacht er echter anders over en nog juist voordat de scheidsrechter Martens het eindsignaal gaf, had hij met een diagonaal gericht schot succes, 2-3. Was deze zege van Feyenoord ver diend? We zeiden het reeds: ook voor de rust wist de technisch zeer bekwame Feyenoord-ploeg de gastheren een tijd lang terug te dringen, ondanks het feit, dat men met invallers uitkwam voor de doelman v. d. Bijl en de linkshalf Van Woerden, waarvoor Onderstal en Kooien invielen. Bovendien moesten de Rotter dammers nadat Den Bleijker in de acht ste minuut zijn club de leiding had ge geven, Cor van der Gijp missen. Hij werd vervangen door Meerman. Nu was het wel zo, dat midvoor Oonk, die in de 36ste minuut met een voortreffelijke goal 1-1 had doen noteren, wegens een bloedende hoofdwonde voor de rust ook het veld moest ruimen, feit blijft toch, dat de bezoekers een groot deel van de wedstrijd met drie en kort voor tijd zelfs in feite met vier invallers speel den. En desondanks was de eenheid in de ploeg vaak groter dan die bij En schede. (Van onze sportcorrespondent) Het heeft tot een half uur voor het einde geduurd voor NOAD er eindelijk in is geslaagd een van de vele kansen die het heeft gehad tegen Sparta te be nutten. En toen de eerste treffer spoe dig gevolgd werd door een tweede, was meteen de weerstand der Rotterdam mers gebroken. In de eerste helft, die gekenmerkt werd door talloze gemiste kansen, viel er van goed voetbal niets te bespeuren en de gerenommeerde voorhoede van Sparta kon geen ogenblik het doel van Huisman werkelijk in gevaar brengen. Ook na de rust leek het erop dat de man aan de scorebord werkeloos zou blijven. Totdat na vijftien minuten Lou- er zich handig wist vrij te spelen, goed doorgaf aan Maas die op zijn beurt Meyer in staat stelde zijn club een verdiende voorsprong te bezorgen. Vijf minuten later verhoogde Kentie de sco re tot 2-0 hetgeen voor Sparta, dat maar heel povertjes speelde, tevens de genadeslag was. NOAD daarentegen speelde nu heel wat vrijer, drpng Spar ta geheel in de verdediging terug en stelde de overwinning na twee en der tig minuten veilig toen rechtsbuiten Damen uit een pass van Maas met een strak schot doelman Van Dijk voor de derde maal passeerde, 3-0. De bekeniie motorrenner Lo Simons, vele malen Nederlands kampioen, is zondagmiddag gedood in een race voor 125 ce-machines tijdens internationale wedstrijden te Raabeloev in Zuid-Zwe Ajax scoort in de eerste minuut. Den Edel is de doelman van G.V.A.V. te vlug af na een voorzet vanaf de doellijn van Bleyenberg. (Van onze sportredacteur) De hoopvolle verwachtingen, die Ajax heeft gelegd in het doelpunt, waarmee het na nauwelijks één minuut spelen de leiding heeft genomen tegen GVAV, zijn bijzonder laat werkelijkheid gewor den. Ajax leek namelijk regelrecht op de overwinning af te stevenen, maar het heeft GVAV vooral in de eerste helft zoveel bewegingsvrijheid gegeven, dat de staat-van-voor-en-tegen lange tjjd in evenwicht is geweest. Maar kort voor de rust dan heeft Ajax andermaal do leiding genomen en, wat belangrij ker was, het heeft na de hervatting naarstig gewerkt aan een wat degelij ker uitbouw van de voorsprong. Zo werd het uiteindelijk 4-2 en niemand kon de juistheid van die uitslag be twisten. Daarmee wil overigens niet ge zegd zijn dat Ajax een superieure wed strijd heeft gespeeld of een voortreffe lijke vorm demonstreerde. Het geheel liet nogal te wensen over ondanks het feit dat Ajax nu drie keer in succes sie heeft gewonnen. Ajax begon de wedstrijd dus met een doelpunt. Een wat fortuinlijke treffer na een overigens goede aanval. Die aanval werd afgebroken doör GVAV's da9* Simons werd met spoed naar een I spil Benninga, maar hii snoeide daar- oemfi1 e'd overgebrach* en onmiddellijk na zo onnauwkeurig op zijn doelman meer maar ulp mocht met ,teruS' dat Bleyenberg de bal nog juist meer baten. kon raken, toen vanaf de doellijn voor- Tekort aan slagvaardigheid enerzijds en uitstekende reacties van Elinkwijks doelman v. d. Schilden anderzijds zijn oorzaak geworden, dat PSV kans loos ten onder is gegaan. En dat, ter wijl in de tweede helft de Eindhovena- ren vrijwel voortdurend in de aanval zijn geweest. Maar toen had Elinkwijk reeds een nuttige voorsprong van 02, welke in de dertiende minuut na de hervatting door Vonk zelfs tot 0—3 werd vergroot. Elinkwijk nam geen enkel risico meer, legde een zware verdedigingsgordel voor het doel, waar de PSV-ers slechts moeizaam doorheen konden breken. En wanneer dat ge beurde stond hen een attente doelman in de weg, die eehmaal bij een kogel van Dillen zo fraai redde, dat hy zelfs door zijn tegenstanders werd gelukge wenst. Aanvankelijk het moge na deze inleiding vreemd kinken heeft het er sterk naar uitgezien, dat PSV de gas ten zou overspelen. In hoog tempo lan ceerden de Eindhovenaren direct na de start 'n serie stormlopen, welke Elink wijk voor grote problemen plaatste. Zo kwamen achter elkaar Brusselers Dil len en Fransen in uitstekende positie voor het doel, doch hun schoten misten de goede richting. Na een kwartier kwam evenwel een plotselinge omme keer. Elinkwijk kwam met goede com binaties rap naar voren. Er volgde een daverend schot van Vonk. Een mi nuut later kreeg Vonk weer een schiet kans en nu was het raak 0—1. PSV geraakte min of meer in verwarring en dat werd nog erger toen na 'n halfuur Vonk met een laag schot via de paal de stand op 02 bracht. Moeizaam kon PSV zich verder handhaven tegenover de soepel marcherende Zuilense ploeg. Na de hervatting legde Elinkwijk het accent op de defensie. PSV met Niko- lic als vervanger voor De Wit kon aan vallen zoveel het wilde, het was alle maal boter aan de galg. De perspectie ven werden voor PSV nog somberder toen in de dertiende minuut Vonk uit een vrije trap 0—3 maakte, daarmee aan zijn hattrick komend. Daar is het dan bij gebleven. (Van onze sportcorrespondent) Geleen, zondag Van Melis was deze zonnige middag beslist niet de motor, die de voorhoede van Rapid tot grootse daden kon inspi reren. Toen hij in het prille begin een paar keer zijn meester in van der Hart langzaam maar zeker naar zijn ou de vorm groeiend gevonden had, was de aanvalsleider der landskampioenen al zijn zelfvertrouwen kwijt. Dit is een van de oorzaken waardoor Fortuna heeft kunnen zegevieren. Want tegen de vastberaden defensie der mannen uit Geleen stond Rapid machteloos. Zijn beste wapens, snelheid en verrassing, bleven in het arsenaal opgeborgen. Daar kwam_ bij, dat Fortuna uitermate schot vaardig was. Toen in de zesde minuut na de rust stopper Smeets van Rapid geblesseerd het veld moest ruimen waar na Coerver ging stopperen en invaller Barwasser de rechtsbackplaats bezet te, kregen de kanonniers Appel en An genent nog iets meer bewegingsvrijheid. Dat is een tweede reden voor de grote nederlaag van Rapid. Maar de belang rijkste is waarschijnlijk toch wel, dat de thuisclub op het psychologisch meest geëigende moment, dat was net na het verstrijken van de rust, die gekomen was met de stand 1-0, ongenadig hard wist door te slaan. Twee doelpunten in de derde en vijfde minuut velden Rapid volko men. Zozeer was het zelfvertrouwen der Kerkradenaren ondermijnd, dat Coerver bij de stand 4-0 een penalty naast schoot. Neen, groots imponerend voetbal hebben de 20.000 man in het stadion van Geleen on danks de forse overwinning van For tuna niet gezien. Men zou de match met aantrekkelijk kunnen betitelen. De eerste helft was het levendigst met Fortuna door zijn open en verras send spel iets in de meerderheid. Doelman Vroomen kreeg tenminste vol op gelegenheid zich te onderscheiden. Lang hield hij stand; totdat ook zijn capaciteiten in de vijf en dertigste mi nuut ontoereikend waren. Carlier snel de langs Coerver, gaf een bekeken voor zet naar Angenent, die Appel aan het werk zette, Fortuna's „kanon" werkte pass af zoals alleen hij dat kan: kei hard verdween de bal in de touwen. 1-0. De voorsprong sterkte het moreel van Fortuna, terwijl Rapid met uitzon dering wellicht van Schaffrath meer en meer geïmponeerd werd door het spel van Van der Hart en Notermans. In het begin van de tweede helft viel reeds de beslissing. In de derde mi nuut vlotte een combinatie tussen An genent en Appel bijzonder goed. Rustig liet de verdediging van Rapid Angenent richten. Tot haar schade ervoer zij dat Angenent weet wat schieten is: 2-0. En nog was Rapid deze klap niet te boven gekomen of twee minuten later belandde een verre uittrap van De Munck bij Appel, die langs Smeets flit ste en met een kogel Vroomen ten der den male het nakijken gaf. 3-0. Smeets viel toen uit, zoals in het begin is ver teld. Carlier best op dreef was stukken sneller dan Barwasser. Dat toonde hij na een combinatie met Appel in de drieëntwintigste minuut en toen was er voor Vroomen ook niets meer te redden. 4-0. Nog kreeg Rapid uitzicht op een meer eervol resultaat. Vonken werkte Bisschop tegen de grond in het strafschopgebied. Terwijl Coerver zich al in postuur had gesteld meende De Munck zich nog even met de scheids rechter te moeten onderhouden. Weg was de concentratie bij Coerver en zijn strafschop belandde naast de paal. De rest was een formaliteit. Fortuna speel de een gewonnen wedstrijd en dat An genent in de laatste minuut zo'n kogel loste van twintig meter, dat niemand de bal kon zien voor hij in het doel be land was, is alleen van belang voor de statistici. zette, waarna Den Edel profiteerde van de verwarring die in de gelederen der Groningers volop heerste. Vijf minuten later leek de strijd al beslist, want Van der Kuil kwam alleen voor doelman Roffel te staan. Maar in de luttele tijd dat de Ajacied de springerige bal on der controle wilde krijgen kon Alting nog juist redding brengen. Ajax speelde daarna al te duidelijk met de gedachte dat het met GVAV kon doen en laten wat het wilde. Het kwam de thuisclub duur te staan. Bij GVAV groeide het verzet. De Gronin gers werden zelfs onverzettelijk toen zij de arrogantie in Ajax' speelwijze ont dekten. Dat alles leidde tot een reeks gevaarlijke, open aanvallen die in de tweeëndertigste minuut de gelijkmaker bracht. Ajax' spil Andriesen sloeg een aanval in eerste instantie wel af, maar met een hard, laag schot van grote afstand werkte de linksbinnen De Grooth de teruggekomen bal tussen een wirwar van spelers in het doel. Toch kreeg Ajax voor het rusten geblazen was opnieuw een voor sprong. Het profiteerde van het feit, dat de nonchalant fluitende scheids rechter Van der Meer vijf minuten bij de speeltijd trok wegens opont houd voor verwondingen. In de laat ste van die extra minuten weerd Bley enberg de overwinnaar in een drie mans-duel, waarbij o.a. doelman Rof fel was betrokken. Met een klein tik je kon hij de bal nog juist in het ver laten doel mikken. In de vijftien minuten rust is Ajax vervolgens kennelijk gewezen op het feit dat men tegen de stugge Gronin gers niet ongestraft de teugels kan la ten vieren als de voorsprong niet vei lig is gesteld. Vandaar dat Ajax in het begin van de tweede speelhelft ener giek en vooral in een hoger tempo be gon. Dat leidde spoedig tot een treffer van Van der Kuil. Vijf minuten later was het door De Koe 3-2, maar weer vijf minuten daarna, na een wat ver makelijk ogenblik omdat de doelman Roffel de bal, ver uit zijn doel geko men, wegkopte, was de eindstand be reikt. Van der Kuil schoof de bal be heerst in het doel. GVAV had verlo ren, ook al omdat de verdediging in perioden van verwarring kapitale fou ten had gemaakt. De sportcommissie van de Koninklij ke Nederlandse Wielren Unie heeft Klaas Buchly gevraagd of h(j in begin sel bereid is in 1957 als ploegleider van de Nederlandse ploeg in de Tour de France te fungeren. Buchly heeft in principe bevestigend geantwoord. Hij stelde evenwel enkele voorwaarden, waaromtrent de wielrenunie zich nader zal beraden. Het ziet er naar uit dat de poule-in deling van het olympisch hockey toer nooi opnieuw belangrijke wijzigingen zal ondergaan. Het bestuur van de FIH (internationale hockey federatie) heeft op zijn vergadering van 10 juni te Parijs de poule-indeling bekend gemaakt, toen bij de sluiting van de inschrijvingen bleek dat er 16 landen aan het toernooi zouden deelnemen. Hoewel bij de FIH nog geen officieel bericht is ontvangen, is in de afgelopen dagen bekend geworden dat ook Japan en Duitsland niet aan het olympisch toernooi zullen deelnemen, terwijl de FIH bovendien nog geen officiële be vestiging van Rusland ontving. Waarschijnlijk zullen dus in plaats van 16 landen slechts 13 landen aan het toer nooi deelnemen, hetgeen een volkomen wijziging van de poule-indeling met zich mee brengt. De president van de FIH, jhr. L. J. Quarles van Ufford deelde mede, dat men voorlopig geen nieuwe poule-in delingen meer zal vasttsellen, aange zien de mogelijkheid blijft bestaan dat nog meer landen zich terugtrekken en wederom wijzigingen moeten worden aangebracht. Een definitieve indeling zal men pas te Melbourne maken, enke le dagen voor de aanvang van de spelen. Wel blijft uit de aard der zaak de rang lijst, welke door de FIH werd samen gesteld, gehandhaafd en worden de poules gevormd volgens deze ranglijst. Deze ziet er, zonder Rusland, Japan en Duitsland, als volgt uit: 1. Indië, 2. Nederland, 3. Groot Brittannië, 4. Pakistan, 5. België, 6. Nieuw Zeeland, 7. Australië, 8. Malakka, 9. Kenya, 10. Singapore, 11. Afganistan, 12. Verenigde Staten, 13. Portugal. C. Mahieu, de trainer van Puck van Duyne-Brouwer, heeft tijdens wedstrij den in Engeland onderhandelingen ge voerd met de coach van de Amerikaan se ploeg, die thans door Europa toert, de heer Nate Long, voor een toernee van Puck van Duyne-Brouwer door de Verenigde Staten. Volgens deze plannen, die nog in een beginstadium verkeren, zal Puck na de Olympische Spelen te Melbourne via de Verenigde Staten de reis naar Ne derland terugmaken. In Amerika staan dan voornamelijk wedstrijden op het programma in Californië. Daar ook de Poolse atletiekploeg uit genodigd is voor een Amerikaans toer nee, zal Puck van Duyne waarschijnlijk van Melbourne naar Amerika reizen in gezelschap van de Amerikaanse en Poolse atleten. Uiteraard behoeven deze plannen de goedkeuring van de KNAU, terwijl ook met het NOC dat de uitzending van Puck van Duyne naar Melbourne in handen heeft, besprekingen zullen moe ten worden gevoerd. De tweedaagse tennisontmoeting tus sen de gemengde ploegen van Duitsland en Nederland, welke te Wuppertal is ge houden, is in een overwinning van 12-10 voor de Duitser geëindigd. Het zwakke spel van de veteranen geen der partijen wonnen zij is hoofd zakelijk de oorzaak geweest van de nederlaag. Indien men de resultaten be kijkt hebben de Nederlandse heren het er niet slecht afgebracht. Van de tien duels wonnen zij er zes en in de twee gemengde dubbelpartijen zegevierden onze landgenoten ook. De Fransman Jacques Anquetil heeft voor de vierde maal de traditionele tijdrace om de Grote Prijs der Naties gewonnen. Wim van Est bezette de tien de plaats, met 33 min. 41 sec. achter stand op de winnaar. Daan de Groot werd eenentwintigste met 21 min. 46 sec. achterstand op Anquetil. itóst VC - (Van onze sportcorrespondent) Voor meer dan de helft van de strijd is VW in de aanval geweest. En hoe paradoxaal het ook moge klinken, de Venlonaren liepen zich te pletter op hun eigen stormlopen. Door de muur van MW-ers was doodeenvoudig niet heen te komen. En juist op het moment dat Venlo even adem haalde om daar na die muur toch te kunnen forceren, juist toen forceerde Koenen - de enige man in de Maastrichtse voorhoede die op zijn post gebleven was - een door braak. Dat was tien minuten voor het einde. Met een bekeken schuiver pas seerde hij de uitgelopen doelman Swin- kefs kansloos: 1-3 werd toen de stand. Uitermate verrassend was het begin. De toeschouwers hadden nog niet eens hun plaatsen ingenomen of een vlotte manoeuvre verschafte Ummels een vrij schootsveld. De eerste bal die doelman Swinkels mocht aanraken kon hij toen uit het net halen. 0-1. Gaandeweg ech ter werd VW sterker. Klaassens zwoeg de als vanouds. Wat Vrijhof in het MVV leidt weer. Van Bun, geheel links, benut een strafschop in de wedstrijd tegen VVV. Maastrichtse doel te verwerken kreeg, kon hij, een doelman van klasse als hij is, overigens beslist wel af. Ech ter niet in de vijf en twintigste minuut. Linksbuiten Schneider liep door op een goede pass van Klaassens en dit keer zouden geen tien Vrijhofs bestand zijn geweest tegen de felle schuiver. 1-1. In weerwil van de energieke pogingen der VW-ers bleef het tot aan de thee gelijk. En in de twaalfde minuut van de twee de helft nam MW zelfs een voorsprong. Koenen was doorgebroken doch werd hardhandig van de bal gezet. Van Bun benutte daarna de strafschop: 1-2. De beproefde taktiek der Maastrichtenaren - midvoor Rutten terugtrekken als twee de stopper - faalde ook nu niet. Eén man wachtte geduldig zijn kans af in de voorhoede van MVV: Koenen. En al le stormlopen van VW ten spijt kreeg Koenen zijn kans om de stand op 1-3 te brengen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7