Er treden bij de nieuwe toestellen te veel gebreken aan het licht Een der drie verdachten legt bekentenis af Mijn ontploft Plannen van mr. Burger KABINET DREES-ROMME OP BREEDST MOGELIJKE BASIS Liberace in Londen De ,-Renate Leonhardt" Nederlands schip gezonken Drie Chinese boeren doodgeschoten Geef mij de wodka Anuschka Poolse vlieger vlucht naar Denemarken President-directeur van de K.L.M. kritiseert vliegtuigfabrikanten Luchtvaartmaatschappijen verrichten deel van het werk van vliegtuigbouwers N Slachtoffer met schop gedood Baggermolens komen terug Radioverslaggever ging boekje te buiten Het weer 5. "V CSL DE MOORD IN ANJUM Weer geruchten over aanstaand vertrek Oliebron te Qum spuit nog steeds F. Damiaans en Z it ^OENSDAC 26 SEPTEMBER 1956 80sfe JAARGANG No. 26714 iet voldaan Geregeld 'fundamenteel fout" Officier gedood, korporaal gewond BEZITSVORM Vertrek uit Suezkanaal over enkele dagen „O, BEDOEL JE DATI" Drie bemanningsleden na aanvaring vermist (faMORRIS hejjoteycuêuy! Damessportpullovers in kleuren Iets minder warm HET ADRES als u gaat VERHUIZEN *VREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM e^efoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 .Want. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 'Jkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 h! Telefoon 5790 "■^fectie: J. J. W. Boerrigter en Mr, W. A. M. van der Kallen. "Oofcfredactie: Drs. H. v. Run en W. Severln. NIEUWE KAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per millimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor edvertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 50 cents per week, f2.17 per maand, f6.50 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. (Van onze luchtvaartredacteur) (l Qe president-directeur van de KLM, J- heer I. A. Aler, heeft op het Euro- I Cps Congres voor Luchtvaarttechniek Den Haag enkele kritische geluiden horen aan het adres van de vlieg- JJ'Rfabrikanten, van wie er, zoals ge- Le'd, ook enkele op het congres ver- Renvvoordigd zijn. De vliegtuigfabrie- i6" leveren tegenwoordig de nieuwe stellen zo snel af, dat er te veel ge- i5c'ken aan het licht treden, wanneer op de luehtvaartlijnen zijn ingezet, ij zou men de voornaamste klacht van heer Aler kunnen samenvatten. l Technici hadden hem bijv. de verze- gegeven, dat het straalverkeers- >?gtuig veel eenvoudiger en meer be- Sfszeker zou zijn dan het vliegtuig met Stermotoren. ..Ik kan dat echter met tha vaststaand aannemen, want wat ik glit zie is nu niet bepaald bemoedi- Vrt- Er is een zeer grote technische MjVrUitgang, maar het bestuderen van gen s over vertragingen van vliegtui gen het zien van gestrande vliegtui gen °f) bijna elke luchthaven heeft mij is t1). beden gegeven voldaan te zijn. Er tn„ 'Ükbaar een wedstrijd aan de gang toe vliegtuigbouwers en vliegtuigmo- ti-ebbouwers om steeds betere presta- te bereiken. Natuurlijk stellen wij v„ r Prijs op en stimuleren we dat stre- t?n- De betere prestaties blijken echter Jh dele verkregen te worden ten koste vertragingen van technische aard van zeer kostbaar onderhoud. Wanneer men de gegevens nagaat die de ,zeer h°°g ontwikkelde motoren, 'n de burgerluchtvaart over de "at 'gereld in gebruik zijn, dan blijkt regeld h beperkt aantal onderdelen ge- Wij] ,je opauirje gebreken vertoont, ter- Verschilio6^Se gebreken verspreid over komen11^^ delen van de motor voor de gpï," Plt betekent dat werktuigkundig niói motor er van te lijden heeft btOffen V01doet aan het toegestane ver geven d00r de fabnek 1S aange- 0pD« luchtvaartmaatschappijen voeren Van „i- '"anier een deel van het werk Wei „'^Pu'Kontwerper en vliegtuigbou- ,A. zo constateerde de heer Aler. «tart» T EanR van zaken moet een hij,,' komen. De luchtvaartmaatschap- i"n U'teraard bereid gegevens en brji, '"Ken uit te wisselen met de fa- bei,i' maar. ze zijn er niet op inge- 00,5 "'et op voorbereid om een t «eproevingswerk te doen". het komende tijdperk van de straal- ®rkeersvliegtuigen zouden verfra ai "gen en andere technische moeilijkhe id zelfs nog meer zorgen baren, „ik (k°et er niet aan denken", zo zei de '®er Aler „hoe het vraagstuk van het iderdak brengen van passagiers zou tieten worden opgelost wanneer ergens Cee straalverkeersvliegtuigen met lier honderdtwintig passagiers tegelu- taiüd een vertraging zouden hebben W^gevolge van een technische storing. Vne 2ouden in de contracten met de m egtuigfabrikanten dan eigenlijk een W„üsule moeten laten opnemen die ho- ■£Ulmte langs de routes garandeert aanzienlijk meer is dan de ontwerpers van vliegvelden hebben voorzien, waar door slechts een paar vliegvelden over banen met - die lengte beschikken. De neiging om steeds maar weer de oplos sing van het landings- en startprobleem te zoeken in alsmaar langere banen noemde de heer Aler „fundamenteel fout". „Van nu af aan", zo zei hij, „is het aan u, ontwerpers en bouwers van motoren en vliegtuigen, om uw uiterste best te doen deze ontwikkeling tegen te gaan". In een van de vijf secties, waarin de deelnemers aan het congres zich gisteren in het Kurhaus en het Palace Hotel hebben teruggetrokken, heeft een deskundige reeds te kennen gegeven, dat de „fundamenteel foute" neiging om de start- en landingsbanen als maar te verlengen waarover de heer Aler sprak, in de naaste toekomst nog wel niet onderdrukt zal kunnen worden. De heer Lothar Prang, een bouwkun dige uit Dusseldorp die een belangrijke rol speelt bij het opstellen van de ver nieuwingsplannen voor het vliegveld bij deze West-Duitse stad, zeide te verwachten, dat voorlopig nog wei ba nen van 3.000 tot 3.500 meter, nodig zullen zijn, en later mogelijk banen van 4.000 meter om non-stop straalverkeer van Europa naar de Westkust van de V.S. of naar Japan mogelijk te maken. Eerst dan zullen de ontwerpers van motoren en vliegtuigen erin geslaagd zijn het starten en landen op kleinere banen mogelijk te maken. Cyprus In Famagusta is gister avond vernomen, dat twee Franse mi litairen vermist worden. Men acht het niet uitgesloten dat zij als verstekeling aan boord zijn gegaan van een der schepen in de haven van Famagusta. (Reuter) j 'v Dit is de nieuwe MIG-straaljager, waarmee een Pools vlieger naar Denemarken is gevlucht. De piloot moest op een vliegveld op het eiland Bornholm min of meer een noodlanding maken, daar een betonnen startbaan wel op zijn kaarten voorkwam, doch in werkelijkheid nog niet was aangelegd. De piloot heeft de Deense autoriteiten om poli- tiek asyl gevraagd. Men ziet hier de machine tijdens het onderzoek door Deense militairen. (Telefoto) (Van onze correspondent) In Anjum en de wijde omgeving van de uiterste Noordoosthoek van Friesland heerst grote verontwaardiging over de vuige moord die is gepleegd op de 47- jarige P. S. S. uit Peasens. Het stof felijk overschot van de man, een slik- werker, is gistermiddag op enkele honderden meters afstand van de zee dijk opgegraven door de Rijkspolitie in het bijzijn van de officier van justitie to Leeuwarden, mr. M. H. Gelinck, de dis trictscommandant van de Rijkspolitie, de overste A. S. Fogteloo, en o.m. de poli tiedeskundige dr. J. Zeldenrust uit Lei den. Het lijk van Steegstra werd maan dag ontdekt door de landarbeider A. Douma en zonder diens toedoen zou de moord, die reeds zaterdagavond op de weg onderlangs de dijk bij Peasens heeft plaats gevonden, waarschijnlijk in geen tijden aan het licht zijn gekomen. Douma was aan het ploegen op het Bij proefnemingen met mortiermijnen op het circuit van de schietbaan Witten bij Assen is gistermiddag omstreeks een uur een mjjn voortijdig ontploft. Ten gevolge daarvan kwam kapitein W. J. Th. Vleghert uit Werep om het leven. Kapitein Vlieghert was commandant van de B-compagnie van 't 101ste leger corps geniebataljon te Wezep. Hij was 36 jaar oud en gehuwd. De 21-jarige ongehuwde korporaal G. L. Gijsbertsen uit Ede kreeg een zware vleeswonde aan een schouder. De mortiermijnen zijn een maand ge leden door de genie gelegd. Zjj moesten op waterdichtheid beproefd worden. Aan het westelijk uiteinde van de bergketen in het noordelijk deel van Cyprus is een grote bosbrand uitgebro ken. In de afgelopen dagen hebben Brit se soldaten in dit gebied naar Cyprio tische verzetslieden gezocht. De hulp van de Britse veiligheidsstrijdkrachten is ingeroepen om tezamen met de Cy prische dorpelingen het vuur te bestrij den. ^constructeurs op aan, delucht- .ie. trnaatschappijen en de luchthavens blA. steeds weer opnie iw voor een on- <l(i ,lerig voldongen feit te stellen, wat W«igte van de start- en landingsba- W "etreft, die de nieuwe vliegtuigty pe fodig hebben. Voor moderne toestel- 's dat al drieduizend meter, hetgeen (Van onze parlementaire redactie) De informateur, mr. Burger, heeft thans nadere mededelingen gedaan over de met de KVP bereikte overeen stemming inzake de bezitsvorming. Gistermorgen werd nl„ zoals reeds in een deel van onze edities kon worden gemeld, ,een communiqué uitgegeven waarin mr. B rger verklaarde, dat de uit vorige fasen der kabinetsvorming resterende kwestie t.w. de bezitsvor- m,ng, kar. worden geconcretiseerd en getemporiseerd in deze zin, dat de voorstellen tot bouwsparen met uit breiding tot andere werknemersspaar- a" .bIiiv«" gehandhaafd, terwijl i *--V "a"d van de daarmee in de praktijk opgedane ervaringen onder zocht wordt of de voorzieningen kun nen worden gevolgd door andere van soortgelijke strekking, ook voor ande re groepen. Na de publicatie van dit communi qué heeft mr. Burger, die eerst nos een bezoek had gebracht aan dr. Drees de heren Romme en Mansholt bij zich ontvangen. De KVP-fractie heeft hedenmiddag vergaderd om de toestand te bespre ken. Tevens zijn de laatste ge gevens over de plannen van mr. Bur ger inzake de zetelverdeling ter spra ke gekomen. Men helt thans in politieke kringen in Den Haag steeds meer over naar de mening dat de KVP, ond„nks haar verlangen naar een zetel in de sociaal-economische sector, toch niet zover zal willen gaan, dat zij daardoor prof. Zijlstra van zjjn post op economische zaken zou verdrijven. Volgens de jongste geruchten zou de ze zetel zelfs niet aan de KVP worden aangeboden maar zou' haar daartegen over een portefeuille van bijzonder ge wicht in het vooruitzicht worden ge steld. v Naar verluidt zou aan prof. Romme de combinatie Binnenlandse Zaken, P.B.O. en Bezitsvorming zijn aangebo den. De ministers Witte, Cals en Luns keren vermoedelijk op hun posten terug. Voor Maatschappelijk Werk wordt sinds weken mej. Klompé genoemd. Volgens de plannen van mr. Burger zou er dus een kabinet Drees-Romme komen op de breedst mogelijke basis, met inbegrip van de liberalen, aan wie ofwel Justitie ofwel Verkeer en Water staat is of zal worden aangeboden. De Amerikaanse televisie-beroemd heid, de pianist Liberace, die op zijn manier klassieke werken speelt, is gisteren met grote geestdrift door zijn bewonderaars, en vooral be wonderaarsters, in Londen ingehaald. Liberace, die in Southampton van de Queen Mary" was gegaan, kwam met de Pullmantrein „Ibis" naar het Lon- dense waterloo-station. De „fans" ver drongen zich daar op de perrons. Zes hunner vielen flauw in de drukte. Maar dat kon het enthousiasme niet dempen. Uitgelaten zwaaiden de leden van de „Liberace fan clubs" met hun banieren. Deze clubs dragen namen als de „Key board King Club", de „Keybord Club", de „Liberace Club", de „Sincerely Yours Club" of de „Candelabre Club" (Libe race speelt piano bij kaarslicht). „Ik kan haast niet spreken", zei Libe race in de T.V.-microfoon van de (reclame)-televisie. Hello allemaal, ik ben zo blij dat ik hier ben. Dit is mijn eerste blik op Londen" (en Liberace keek rond in het sombere en vuile stationsgebouw), „en ik ben diep onder de indruk. Het is heerlijk om hier te zijn". Daarop volgde natuurlijk nog meer gejuich van de menigte, waaronder da mes van middelbare leeftijd en bak vissen de meerderheid vormden. Liberace stelde zijn „wonderful mo ther" voor (Het is een van zijn succes stunts dat hij altijd zo lief over zijn moeder spreekt). Het was een verrassing voor hem hij schrok kennelijk even dat de En gelse komiek Bob Monkhouse, wiens persiflage van Liberace („sloberace" ge noemd wegens het zoet-sentimentele karakter van het optreden van de Ame rikaan) dodelijk is, bij de aankomst aanwezig was. Liberace was zeer verzorgd gekleed (zoals gewoonlijk). Hij droeg een cos- tuum van donkere tweed met een grijs draadje erdoor. Het was weliswaar een grote ontvangst, maar Liberace's pers agent overdreef toch wel een beetje, toen hij de menigte op 7000 mensen schatte en zeide dat dit de grootste verwelkoming was sinds Charlie Chap lin in de jaren na 1920 in Londen aan kwam. Een groep belangrijke mannen baan de Liberace een weg naar zijn auto, een zelfde soort Limousine als koningin Elizabeth pleegt te gebruiken. Voor het eerste concert van Liberace in Londen 1 oktober zijn alle 3000 plaatsen reeds uitverkocht. Een rubriekschrijver in een der En gelse kranten beweert dat hij het vol gende gesprekje op een Londense bus hoorde: „Glady zegt dat zij wilde dat Liberace sterft als hij hier is". „Wat luguber". „Ja, maar Gladys zegt dat zij dan altijd bloemen op zijn graf zou kunnen leggen". „Dan in hemelsnaam toch maar liever Poch and Roll", aldus de rubriekschrij ver. De drie Nederlandse baggermolens die hun werkzaamheden in het Suez kanaal hebben beëindigd en te Ismaila op vergunning wachtten om te vertrek ken, zullen eind deze week Egypte ver laten. De moeilijkheden tussen de Ne derlandse maatschappij voor aannemin gen „Holma" en de Egyptische autori teiten zijn opgelost. Aan het vertrek van de molens staat niets meer in de weg. Maar aangezien het sleepprogram van de Holma door het oponthoud ge heel in de war is, zal het nog enkele dagen duren voor sleepboten beschik baar zijn om de molens uit Egypte weg te halen. j 'i Doordat in de „Sand Canyon" bij San Bernardino in de Amerikaanse staat Californië een straalvliegtuig neerstortte en in brand vloog, ontstond een enor me brand in het „nationale forest", een beschermd voudgebied in deze streek. Meer dan duizend mannen hebben tot nu toe de strijd aangebonden tegen het vuur, dat geen slachtoffers heeft gemaakt, maar reeds voor miljoenen dollars schade heeft aangericht. De foto toont blussers met zwaar materieel in actie om te trachten de snel opruk kende vlammen van twee nabijgelegen dorpen af te houden. Het goud van de Renate Leonhardt blijft lokken. In het Noordzeekanaal te IJmuiden staat nog altijd noordelijk naast de vaarroute de bergingstoren van de coöperatieve vereniging. Er is weer bedrijvigheid op de toren gekomen, er waren weer enige mannen dinsdag aan het werk. En des middags was de voorzitter van de co- operatieve bergingsvereniging „Re nate Leonhardt", de heer P. Visser, in IJmuiden om besprekingen te voeren met de rijkshavenmeester, de heer G. A. Man, en het sleepboot- en bergings bedrijf Bureau Wijsmuller. Maandag zjjn twee kotters uit Den Helder uitgevaren om opnieuw een boei boven het wrak te plaatsen. De heer Visser deelde dinsdagmiddag mede, dat hij deze week, als het weer zo blijft, naar zee wil. Gezien het mooie weer van de laatste dagen had hij eigenlijk allang aan de berging zelf bezig willen Zijn. Het heeft hem al genoeg gespeten, dat er de hele zomer niets van kon komen. Bij Bureau Wijsmuller is hem te verstaan gegeven, dat er niet alleen voor de nodige financiële garantie ge zorgd moet worden, maar ook voor een nieuw certificaat. De heer Visser heeft toegezegd, daarvoor vandaag te zullen zorgen en schijnt voornemens te zijn donderdag te vértrekken. Dat houdt in, dat de toren ofwel 's morgens of 's avonds tegen zes uur naar de Noor- dersluis gesleept zal moeten worden om dan bü de hoogste waterstand zee te kunnen kiezen. Oost-Duitsland In de Duitse De mocratische Republiek, is zondag een groep geleerden, technici en andere specialisten aangekomen, die tot dus ver in de Sovjet-Unie werkten, aldus heeft de voorlichtingsdienst van het kabinet van de Oostduitse minister-pre sident gisteren meegedeeld. De terug keer van deze personen is een uitvloei sel van een desbetreffende overeen komst tussen de Duitse Democratische Republiek en de Sovjet-Unie. (D.P.A.) De Franse regering heeft Jacques Sallebert, de Londense correspon. lent van de Franse radio- en televisie-organisatie, teruggeroepen, omdat leze een vraaggesprek met de Britse socialistische afgevaardigde Ken neth Younger heeft gehad, waarbij de Engelsman, zoals te verwachten viel, inzake de Suezkwestie met de Franse socialisten van mening bleek :e verschillen. Een woordvoerder van het ministerie van Buitenlandse Zaken te Parijs verklaarde, dat Sallebert als employi van een staatsbe drijf ambtenaar is en dat het te ver gaat om de staatsradio te gebrui ken voor het tot uitdrukking brengen van opvattingen, die in strijd zijn met die van de (socialistische) regering. (Reuter) In een dichte mist is vanmorgen om streeks zes uur bjj Ameland het Russi sche schip „Kolomna" in aanvaring ge komen met het Nederlandse kustvaar tuig „Gruno". De „Gruno" schijnt on middellijk na de aanvaring gezonken te zijn. Volgens opgaaf van het Russische schip, dat vijf overlevenden aan boord heeft genomen, waren er in totaal acht man aan boord van de „Gruno". Er zou den dus drie opvarenden vermist zijn, waarnaar tevergeefs is gezocht door de reddingboten „Brandaris" van Terschel ling en „Van Linschoten" van Ameland. Bovendien is een lange afstands pa trouillevliegtuig van het marine-vlieg kamp Valkenburg opgestegen om bij het zoeken naar overlevenden te assiste ren. Het vliegtuig heeft echter niets gevonden. Gered en aan boord van het Russische schip zijn de dochter van de kapitein, de 18-jarige C. A. Wieringa, de bestman D. van der Berg uit Delfzijl, de kok Ate van der V-een uit Ferwerderadeel, de Duitse matroos P. Basselr en de machi nist H. van der Meer uit Straatsburg. De vermisten zijn; kapitein A. Wieringa uit Appingedam, oud 42 jaar, zijn echt genote mevrouw G. Wieringa-Harten- hof uit Appingedam, 38 jaar en de Duit se matroos C. R. Beeck. De kaitein van de „Kolomna" heeft van de staatsrederij te Leningrad opdracht gekregen naar Amsterdam te stomen o mdaar een ver klaring af te leggen over het ongeluk. Het schip wordt vanavond in IJmuiden verwacht. De „Gruno", die 216 brt. meet, hoorde thuis in Appinge dam. Het scheepje was met een lading potas onderweg van Bremen naar Huil in charter voor freight express in Lon den. Bevrachter is Kamp's Scheepvaart en Handelmaatschappij te Groningen De „Kolomna" meet 558 brt. en is gisteren uit Rotterdam vertrokken met bestem ming Leningrad. Drie Chinese boeren, die trachtten naar de Portugese kolonie Macao te vluchten, zijn maandag door Chinese sol daten doodgeschoten. De boeren trachtten het kanaal nabij het eiland Pappa, even buiten de bin nenhaven van Macao over te zwemmen om naar de vrije wereld te ontsnappen. Een vaartuig van de communisten dwong hen evenwel terug te zwemmen naar de Chinese oever van het kanaal. Toen zij deze bereikten openden solda ten van het daar gelegen garnizoen het vuur op hen uit machinegeweren en gewone geweren. Zij werden allen dode- tijk getroffen. (U.P.) Soedan Te Wad Medani i.. de Soe dan heeft een Soedanese vrouw het le ven geschonken aan een vjjfling. Zij was vier jaar getrouwd en had nog geen kinderen. land en plotseling zakte de tractor weg, Bovendien ontdekte hij aan de opper, vlakte stukjes leem, terwijl deze grond soort ter plaatse een halve meter diep zit. Dit wekte reeds zijn argwaan, maar hij schrok, toen boer Rienks, die achter de dijk woont hem vertelde dat hij zondag in de wegberm bloedplekken had ont dekt en een bloedspoor over de weg had gezien. Zaterdagavond was Douma bij de bioscoop geweest in Dokkum. Daar had hij Steegstra ontmoet, die in ge zelschap vertoefde van de 42-jarige A. D„ diens zoon de 22-jarige J. D. en een vriend de 25-jarige A. S. Daarbij had Steegstra hem verteld dat de andere drie mannen hem iets wilden doen, maar dat hij helemaal niet bevreesd was, omdat hij als het moest wel het een en ander van de familie D. wist. Dit schoot Douma weer te binnen na zijn ontdekking op het land en 's avonds ging hij er met een broer en een vriend heen om te graven. Na enige tijd von den zij een hand met een polshorloge en daarna werd onmiddellijk de politie ge waarschuwd. Nog in dezelfde nacht wer den de 42-jarige A. D„ landarbeider in Anjum, diens zoon J. D. en A. S. gear resteerd en ingesloten te Kollum, Dok kum en Metslawier. Het slachtoffer is gistermiddag opge graven en dr. Zeldenrust kwam bij de sectie tot de conclusie dat hij door sla gen met een hard voorwer i op de sche del om het leven moet zijn gekomen. Voorts werden kwetsuren gevonden die een gevolg zijn van vuistslagen. Er moet aan de weg onder aan de dijk, die overi gens op korte afstand van de boerderij van Rienks ligt, een worsteling hebben plaats gevonden, waarbij S. tegen de drie mannen het onderspit moest delven. In tussen zijn nog enkele getuigen gehoord en is een aantal voorwerpen gevonden, o.a. een schop, waarvan de steel door midden was gebroken, en met bloed be vlekte kleren. Een van de verdachten, wiens naam nog niet bekend is gemaakt, heeft intussen bekend. Dat deze moord bijzonder laaghartig is geweest wordt te meer duidelijk wanneer men weet dat het slachtoffer gebrekkig liep. Zijn ver dwijning zou waarschijnlijk in weken niet zijn opgemerkt. Hij woonde alleen in een eenzaam gelegen huisje bij Pea sens en werkte in Den Briel. Men heeft de spuitende oliebron Al- borz nr. 5 te Qum nog maar half in be dwang. De kraan, welke de Ameri kaanse deskundige Kinley erop beves tigd heeft, kon namelijk niet gesloten worden als gevolg van de enorme druk. De maatschappij heeft nu nog een Ame rikaanse en twee Nederlandse deskun digen ontboden. In de „Komsomolskaya Prawda", de krant voor de Russische jeugd, heeft een gepensioneerd werker, zekere Smirnov, zich ernstig beklaagd over de jeugd van tegenwoordig, die niet met geld weet om te gaan en zijn verdiensten gedachteloos wegsmijt aan drank en fuifjes en dan op het eind van de maand niets meer heeft om de resterende dagen mee te beleven. Jongelieden die pas zijn begonnen te werken weten dikwijls niet wat zij met het geld moeten doen, zo schrijft de heer Smirnov. „Zij willen nieuwe kleren en versierinkjes kopen en naar het theater gaan. En dan ontdekken ze dat ze het verkeerd hebben gedaan, omdat er niets meer over is Als een voorbeeld noem de Smirnov het geval van een stel jonge mijnwerkers, dat na betaaldag vier dagen lang dronken was. „De bedrijfsleidingen moeten voor beelden stellen en uiteenzettingen geven over het gebruik van geld", zei de gepensioneerde. Zulke uiteenzet tingen zouden het oncommunistisch gedrag kunnen veranderen van jonge mensen als die ene, die, toen hij ge vraagd werd zich te abonneren op een tijdschrift, antwoordde: „Geef mij maar een fles wodka." Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM -TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM TEL. 717162 Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 1.15 uur) Vannacht en morgenochtend plaat selijk mist. Overigens veranderlijke bewolking, in het oosten van het land mogelijk wat regen. Zwakke later ma tige wind uit westelijke richtingen. Dezelfde temperaturen als vandaag of iets lage. Zon: 6.36-18.29. Maan: 23.13-14.34. Advertentie zijlvest 11. Haarlem. Tel. 12456 - 14155 - 22279

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1