Argentijnse revolutie op sobere wijze herdacht Grote moeilijkheden over de lonen Haarlem en evies Polen verslaan Haarlem Resultaten Van Gelder la in eerste halfjaar 1956 ger Binnenkort stromend water in alle huizen Tammer DE MOGELIJKHEDEN VAN EEN REKENMACHINE Baldadigheden niet met hoos opzet gepleegd Kees X ïék. tÊÊfë&ir HEMA Stal. king winkel personeel Ambtsaanvaarding prof. L. Kosten Hoe spelen de r.-k. clubs? Hoopgevende tekenen van kentering 1. EEN JAAR NA DE VAL VAN PERON J. G. MARTIN ZN. i r u~ dans-academie martin Schagchelstr. 29 Telef. 10806 *xtouteM,Geej? Heropening ^o&&eli|ne b.h. DONDERDAG 27 SEPTEMBER 1956 PAGINA 11 Baskethal 't Dan. Sseizoen begint 8 oktober...! DANS-AC ADEMIE J l 19— woningtextiel gekend 9rote modelkame Z ANDVOORT Amsterdammertje onder zand bedolven Collecte K.W.F. Gemeenteraad Haarlemmerliede KLEVERLAAN 176-178 - TELEFOON 14753 - HAARLEM N. A. JA.-j udotoernooi Studentenrelletjes in Delftse raad Winnaars sportprijs- vraag «J va 10^50 LAKENS EN SLOPEN extra traktatie DOE MÉÉR MET MINDER GELD BETERE TEXTIEL VOOR MINDER GELD Advertentie (Van een correspondent) I J00r de viering van de eerste verjaardag der revolutie, -L/ die generaal Perón en zijn bewind ten val bracht - g 16 september - had de regering het consigne uitge- vinrin' dat "me' republikeinse austeriteit" moest plaats bii n' Zo is gebeurd. De viering, zoals zij geweest is, mag ponder ingetogen heten, zonder zelfs een militair défilé wen'g® andere openbare plechtigheid. En geen vuurwerk ."Uil-lijk. Het verloop van zaken, aldus bittere commen- ,Jen. is er sinds 16 september dan ook niet naar geweest er vuurwerken voor af te steken. Geen feestelijkheden ge i de Yierin« van deze eerste verjaardag heeft uitsluitend staan in het teken van de herdenking dergenen, die in te omwenteling gevallen zijn, zomede van de in februari j.l. J "uenos-Aires gestorven leider van de opstand, generaal °hardi. Deze herdenkingen hadden het karakter van echtige Requiemmissen, bijgewoond door de autoriteiten. Maar het is opgevallen, dat bij de Requiem voor generaal Lonardi geen van zijn bloedverwanten, ook zijn vrouw niet, aanwezig waren, zomin als vele van zijn vrienden en geest verwanten. Zij vergeven het de huidige bewindhebbers,-met name Aramburu en Rojas, nog steeds niet, dat zij Lonardi illegaal, zoals zij zeggen, uit het eerste voorlopige presi- denscliap hebben weggewerkt. Verder is weer in het licht gesteld, dat tussen de ultra's en de gematigden van de anti-peronistische omwenteling de scheidende kloof nog breed en diep is, zoals ook tussen nationalisten en „klerikalen" enerzijds en „liberaliserenden" en andere linksen anderzijds. Niettemn eist momenteel de sociale problematiek veel meer de aandacht op dan de politieke. Vooral in de werknemers- wereld is de onrust en roerigheid thans bijzonder groot. Kleinere en grotere stakingen zijn aan de orde van de dag; waarbij het nog een geluk is, dat veel meer stakingen - „voor aanstaande maandag" zoals het dikwijls heet - worden aan gekondigd, maar tenslotte worden afgelast. omvangrijkste staking is tot nu toe vleest die van het winkelpersoneel, j aaraan in totaal een kleine twee mil- (I ®h bedienden in heel het land hebben ty.6lgenomen. Het was een waarschu- (Jhgsstaking van 24 uur, waarvan de L.'hister van arbeid tevoren had ver- aard, dat zij in strijd met de wet was. De bron van al deze onrust is daarin belegen, dat sinds februari j.l. de nog mt het tijdperk van Perón daterende Arbeidsovereenkomsten zijn afgelopen door nieuwe moeten worden ver engen, waarbij de werknemers er literaard op uit zijn om de achter stand van hun koopkracht op de ge stegen kosten van levensonderhoud in ïe halen en zo mogelijk voorbij te '°Pen. Volgens officiële gematigde schattingen zijn sinds september yorig laar de kosten van levensonderhoud 'het rond 30 procent gestegen (volgens hrbeidersschattingen uiteraard aanzien- Dlc meer), waaraan tot dusver van r®geringswege nog slechts tegemoet Is fekomen door een door baar gedecre teerde algemene loonsverhoging van procent en de vaststelling van een ?ationaal gegarandeerd minimumloon, Qtgeen voor de slechtst betaalden in aantal gevallen neerkomt op een verbetering van 40 procent. Daarna H ®ft de regering zich van iedere ver- fe rechtstreekse bemoeienis met de i prijzen werd toegelaten. Van de sinds februari gevoerde paritaire discussies zijn er tot nu toe negentien met een vrij aangegane overeenkomst beëindigd; twee met een scheidsrechterlijke uitspraak, terwijl er 34 nog bij het tribunaal aan hangig zijn. De werkgevers willen veelal slechts méér dan de verplichte 10 pro cent toestaan in ruil voor dienovereen komstig verhoogde produktiviteit van de arbeiders. De arbeiderssyndikaten wei geren een verplichtende clausule dien aangaande te aanvaarden en zijn slechts r,?"i aangeslotenen „aan te beve len hun rendement te verhogen. Van daar de meeste moeilijkheden. Sommige syndikaten komen in de aStsteiling van de nieuwe lonen terug trokken, overeenkomstig de der „politiek van vrijheid". vtj ,??e loonvaststelling berust thans in ,'je discussie by de zeventig onder leiden paritaire commissies van het 5edrijfsleven, met als laatste instantie op ?e achtergrond het scheidsrechterlijk tri- "bnaal en als regeringsrichtlijn het voor schrift, dat repercussies op de prijzen tot een minimum dienen te worden beperkt. tegenover deze regeringspolitiek staan eide onderhandelende partijen voorals- rijkelijk onwennig, gewend als men onder het Peronistisch re- Politiekf1 een soort autoritaire Salomons- loonsvervVr°eëen be syndikaten om een doorsa/„ °ë'ng, dan verkregen zij die andere t' daarna vervolgens aan de Kant een omhoogschieten van de paritaire commissies met werkelijk exorbitante eisen ter tafel, in geen ver houding tot de gestegen kosten van levensonderhoud. Het „kracht-en-llcht" syndikaat verlangt b.v een loonsverho ging van 83 procent, dat van het scheepswerfpersoneel 165 procent met invoering van een 6-uren werkdag. Het is niet serieus en er steken, zoals is op gemerkt, ongetwijfeld „verkeerde bedoe lingen" achter. Het doet ook betwijfelen, of de regering haar norm van grootst mogelijke vrijheid op het gebied der loonvorming nog lang zal kunnen vol houden. Het aftreden van de minister van arbeid, dr. Paul Migone, wijst reeds duidelijk genoeg op een crisis in het sociaal- en arbeidsbeleid. Het Haarlems vertegenwoordigende basketbalteam heeft tegen Polonia uit Warschau woensdagavond op het extra verlichte buitenveld van de Stadsdoelen een 9156-nederlaag moeten incasseren. Met nog slechts drie minuten te spelen hadden de Haarlemmers een 7356-ach- terstand, doch een verhogen van het tempo en een inzinking in de Haarlem, se verdediging deden de achterstand op lopen tot meer duidelijke cijfers. Toch kunnen de Haarlemmers, ver sterkt met de Rotterdammers A. Koe mans en H. v. d. Ree (beiden The Ar rows), op een uitstekende wedstrijd te rugzien. De Poolse gasten demonstreer den dikwijls basketbal tot in de perfec tie en de wijze waarop de vele geraf fineerde aanvallen werden afgewerkt, was soms fenomenaal. Aangezien de gasten behalve deze uitstekende bal techniek ook nog over een bijzonder goe de lichaamsconditie beschikten, stond het reeds bij voorbaat vast, dat de veel minder geroutineerde Haarlemmers een nederlaag niet zouden oplopen. Dank zy vooral de capaciteiten van de Nederlandse internationaal Koemans en het zeer enthousiaste spel van de Haarlemmers bleef de score steeds vrij. wel in evenwicht. Advertentie Inlichtingen Inschrijving voor R.K. (Anno 1875) i dagelijks 14 12 uur 14—17 uur 21 uur o*°ewel door de aanhoudende vraag L* 'n het afgelopen halfjaar de fabrie- (j6l van de Kon. Papierfabriek Van b 'der Zonen op volle capaciteit heb- kunnen werken (de produktie be- iQ.eg in deze periode 105.600 ton tegen iüsi; ton in het eerste halfjaar van ,ja' en 208.200 ton in het gehele vorige IjD zijn, zoals de directie reeds in het k f e jaarverslag als haar verwachting tL"t uitgesproken, de exploitatieresul- Hj eh in niet onbetekenende mate bjj J over de voorafgaande perioden ten "'er gebleven. oorzaak hiervan is gelegen in de kortdurende stijging der grondstoffen- ozen en der overige kostenbestand- (t'en, welke ontwikkeling in de grond- ^'fenintensicve industrie slechts in perkte mate kon worden opgevangen j6®r de steeds voortgaande verbeterin- 0 in de efficiency van de bedrijven. Vehmin konden deze kostenstijgingen Advertentie *©n WONINGINRICHTING S B E V E R W IJ K °n H-iauur. DinsdJot mi in de binnenlandse vei-w„ den doorberekend. Zowef^e^ex^rt- pryzen als de prijzen van geïmporteerd courantenpapier liggen belangrijk ho ger. De door de overheid gevoerde poli tiek om de verkoopprijzen te stabilil seren werkt bijzonder discriminerend aldus de directie, aangezien de kost prijzen van de produkten slechts in geringe mate gunstig door dit beleid worden beïnvloed. Inmiddels zyn op nieuw besprekingen geopend, die naar men hoopt er toe zullen leiden, dat binnenkort deze prijsstop zal worden opgeheven. De nieuwe papiermachine te Veisen kon nog niet in bedrijf worden gesteld. Men verwacht dat begin oktober op be- pèrkte schaal met de produktie kan worden begonnen. Proefaanplant in Suriname kost de Mij. circa f 1.000.000 De Staten van Suriname hebben dezer dagen een landsverordening goedge keurd, die de Surinaamse regering machtigt met Van Gelder Zonen een overeenkomst aan te gaan, welke in de toekomst zal kunnen leiden tot de stich ting en exploitatie van papierhoutleve- rende bosplantsoenen in de savannege bieden van Suriname. Een project als dit vraagt echter dusdanig grote investe ringen dat het niet verantwoord moet worden geacht hiertoe over te gaan, al vorens eerst door uitgebreide experimen ten gedurende 5 a 10 jaren zal zijn uit gemaakt of een goede groei en een- lonende exploitatie ook daar mogelijk zullen zijn. De proefaanplantingen zul len tot 3.000 ha gaan. Van Gelder heeft hierbij op zich genomen dit voorafgaan de experimentele stadium geheel voor haar eigen rekening te doen geschieden. Men neemt aan dat de hiervoor beno digde investeringen de 1.000.000 niet zullen overschrijden. In de overeenkomst is voorzien, dat bij het slagen van de proeven een (Suri naamse) vennootschap zal worden op gericht voor de stichting en exploitatie van grotere complexen naaldbos, waarin zowel Suriname als Van Gelder zullen participeren. De gedachten gaan verder uit naar het oprichten van een papier- houtverwerkende fabriek in Suriname, doch de plannen hieromtrent zijn nog zeer vaag, daar dit pas over 25 a 30 jaar aan de orde kan komen, aldus de direc tie van Van Gelder, Nadat de rust met een 4226- stand was ingegaan, kwamen de Polen na de hervatting met hun junioren-com binatie in het veld. Het onvoldoende be kend zijn van het „man tegen man"- systeem bracht toen de nodige verwar ring in de Poolse gelederen, zodat de Poolse coach met een 4965-stand zijn A-team weer binnen de lijnen moest brengen. Ook tegen deze ploeg hield de Haarlemse verdediging Knol en Arge- loo lange tijd stand, maar in de laatste minuten waren de aanvallen der gasten niet meer te stuiten. De Haarlemse Schermclub heeft haar naam gewijzigd in „Schermzaal van der Valk". In oktober begint de competi tie weer van het district Noord-Holland, waaraan zes Haarlemse equipes deel nemen. Zij komen uit in verschillende klassen. Woensdagmiddag omstreeks half drie raakte de 5-jarige Siebe ter Wee uit Amsterdam op het Zandvoortse strand onder het zand bedolven. Het knaapje had twee grote kuilen gegraven en daar tussen een zand-brug gemaakt, waar hij onder door kroop. Op dat moment stort te de brug in. Toen het knaapje uit zijn benarde positie bevrijd was. bleek het reeds het bewustzijn te hebben verloren. De politie vervoerde het onmiddellijk naar de gemeentegeneesheer en vandaar naar het St. Elisabeth-gasthuis te Haar lem. Het is aldaar ter verpleging opge nomen. De toestand is thans redelijk wel. De collecte voor het Koningin Wilhel- minafonds (kankerbestrijding) heeft te Zandvoort ƒ601.opgebracht. De gemeenteraad van Haarlemmer liede en Spaarnwoude kon gisteravond tijdens zijn openbare vergadering een uit achttien punten bestaande agenda in een uur tijds afwerken. Voordat men hiermede begon wijdde burgemeester drs. J. Visser enige zeer waarderende woorden aan de heer M. A. C. Roovers, die zijn vijfentwintigjarig jubileum in dienst der gemeente herdacht. Op 3 ok tober 1931 kwam deze als jeugdig leer ling-ambtenaar ter secretarie, waar hij thans de functies van eerste ambtenaar, waarnemend gemeentesecretaris en sinds zestien jaar die van ambtenaar van de burgerlijke stand vervult met de meeste toewijding en plichtsbetrach ting. „In zijn werk is de heer Roovers te allen tijde diep doordrongen van de belangen van onze gemeentenaren, die hij vrijwel allen persoonlijk kent", aldus de burgemeester, 's Morgens had hij de jubilaris reeds namens het ge meentebestuur toegesproken en hem hierbij een polshorloge aangeboden. Zonder hoofdelijke stemming en be langrijke discussies werden alle agenda- Pdnten aangenomen. Een bedrag van f 527,87 werd gevoteerd voor het doen aansluiten van enkele niet rendabele percelen (Kerklaan 9, de dienstwoning Zijkanaal F1, Groenteweg 8, Kerklaan 2 en Zomerweg i) op het provinciale waterleidingnet. Er zijn thans naar de burgemeester mededeelde nog vijf percelen, die niet op het waterlei dingnet zijn aangesloten. Men hoopt binnenkort met een voorstel inzake de aansluiting van deze huizen te komen. De heer Doeve (K.V.P.) aarzelde even bij het voorstel tot verkoop van een stukje gemeentegrond op de hoek van de Julianastraat en de Oranje-Nassau- straat in Halfweg aan de heer A. Bür- mann te Amsterdam, die hier en op het aangrenzend perceel een zevental wo ningen wil bouwen. De voorgestelde prijs achtte de heer Doeve aanvankelijk aan de lage kant, terwijl bovendien het uiterlijk aanzien van dit plekje „een der mooiste van Halfweg" noemde spr. het zou worden geschaad. De burge meester wist hem er evenwel van te overtuigen, dat de aanblik vanuit de Oranje Nassaustraat juist vriendelijker wordt. Het z.h.s. aangenomen voorstel ten hoogste f7.000 beschikbaar te stellen voor aankoop van brandweermateriaal de babyspuit, door de vrijwillige brandweer naast de autospuit in ge bruik, is niet meer bedrijfszeker ont lokte de heer Kroon (K.V.P.) de vraag: „Zijn in deze prijs ook een paar laarzen voor de burgemeester inbegrepen? Ik heb hem wel eens zien baggeren en ploeteren bij een brand." Onder alge mene hilariteit zegde de burgemeester toe dit nog eens nader te zullen bezien. Na de openbare vergadering beraad slaagden de raadsleden nog enige tijd in besloten zitting over enige belang rijke punten. Op vrijdag 28 september 1956 om 3 uur n.m., heropenen wij onze geheel gemoderniseerde en vergrote zaak. Tevens viert ons bedrijf dan zijn 25-jarig bestaan Een bezoek van U zouden wij zeer op prijs stellen. In onze grote showroom vindt U de nieuwste RADIO- en TELEVISIE-TOESTELLEN 1956-'57 Elektro-Technisch- Radio- en Televisie-bureau De moderne rekenmachines kunnen, behalve voor het maken van ingewik kelde berekeningen, ook op andere wij zen gebruikt worden. Men kan ze ge bruiken voor het onderzoek naar de werking van bepaalde soorten netwer ken met elektrische contacten, ze laten nagaan of een juridisch contract wel vrij is van onder bepaalde omstandig heden strijdige bedingen en van „lek ken" en ze zelfs gebruiken voor ver taling van stukken van de ene taal in de andere. Men zou de machine zelfs kunnen maken tot een nieuw muziek instrument met zeer grote mogelijkhe den. Dit zei dr. ir. L. Kosten gistermiddag, ter gelegenheid van de aanvaarding van het ambt van gewoon hoogleraar in de zuivere en toegepaste wiskunde en de mechanica aan de technische hoge school te Delft. De titel van zijn rede luidde „Mens en automaat". Dr. Kosten begon met te zeggen, dat automatisering reeds een eeuwenoud begrip is, doch dat de laatste tien tot vijftien jaren worden gekenmerkt door een bijzonder snelle vooruitgang die alle verschijnselen van een revolu tie vertoont. Het automatisme in de mo derne rekenautomaten wordt voorname lijk gekenmerkt door twee eigenschap pen. De eerste is een zeker discrimi nerend vermogen, waarmee een kiem van de mogelijkheid tot „denken" in de machine is gelegd, de tweede is de mogelijkheid tot het volgens gegeven aanwijzingen zelfstandig modificeren van eenmaai gegeven algemene beve len. Door deze eigenschappen is de machine geworden tot een willige slaaf van de rekenaar. Na de verscheidene mogelijkheden van de machines nader te hebben be handeld zei spreker, dat de machine in principe al het routinewerk van de menselijke geest kan opvangen, mits voldaan is aan twee voorwaarden: 1. De werkzaamheden moeten betrek king hebben op in exacte zin definieer bare abstracte of abstraheerbare begrip pen. 2. Het gevraagde moet streng cau saal door het gegevene bepaald zijn. Met andere woorden het toeval mag in de probleemstelling geen rol spelen, er moet een streng determinisme zijn. Een belangrijk probleem, dat om op lossing vraagt, noemde hij het construe ren van een machine, die ons hand schrift zal kunnen lezen. Na nog te zijn ingegaan op de auto matisering van het administratieve systeem en op het gebied van de pro duktie (bij het laatste dient gewaakt te worden tegen het scheppen van schijnbehoeften, waarvan de bevrediging ons eerder armer dan rijker maakt) be sprak dr. Kosten tenslotte de rol van de toegepaste wiskunde in de toekom stige ontwikkeling. Hij zeide de nieuwe studierichting aan de t.h., n.l. die van wiskundig ingenieur, volkomen ge rechtvaardigd te achten. In de St.-Aloysius-school te Alkmaar werd gisteravond de eerste ronde van het amateur-toernooi voor judo-clubs Kennemerland gehouden. De uitslagen waren: HAJIME (Alkmaar) KEN-AM- J U(Haarlem) 2—2. HONG-TSUI (Haar- lem)-EE-KA-JU (Haarlem) 31. (Zondag 30 september) DEM-WFC HBC-Beverwijk Vitesse-HSV ADO-Always Forward ZVV-Wijk aan Zee QSC-Velsen VVSB-HPSV 8 NAS-Onze Gezellen 9 Bloemendaal-Geel Wit 10 DOSR-SJC De inzendingen moeten uiterlijk za terdag om 12 uur op het bureau van ons blad zijn. Tijdens de raadszitting van gister avond zijn naar aanleiding van vragen van de fractievoorzitter van de PvdA, ir. G. Plantema, door burgemeester De Loor mededelingen gedaan omtrent de baldadigheden, welke vorige week door de studenten in Delft gepleegd zyn. Burgemeester De Loor bracht daarbij met klem naar voren, dat de afspraken welke met de senaten der corpora ge maakt zijn, door alle besturen stipt zyn nagekomen, behalve door Sanctus Vir- gilius. Een en ander geschiedde zeker niet met boosaardig opzet. De incidenten waren betrekkelijk ge ring ten opzichte van wat bijv. vorig jaar bij de sociëteit van Sanctus Vir- gilius is voorgevallen. Zo heeft er o.a. geen vechtpartij plaats gevonden aan de achterzijde van de sociëteit van de D.S.B. Het voornaamste incident is ont staan door het drijven van enkele ouderejaars, die ontgroenden hebben aangezet tot de gewraakte baldadig heden. Door de senaat van de D.S.C. zijn naar aanleiding daarvan dan ook interne maatregelen getroffen. Burgemeester De Loor verklaarde verder het vertrouwen in de besturen der studentenverenigingen niet verloren te hebben. De moeilijkheid voor hen is gelegen in de conservatieve instelling en tradities dezer verenigingen en het zal moeilijk voor hen zijn om nieuwe vor men te vinden voor een nieuwe koers, die zich beter aanpast bij de huidige generatie. Overigens vallen de eerste hoopgevende teken envan een kentering by het ontgroenen reeds duidelijk te onderkennen. In het derde milieu, dat de sociëteit beoogt te zijn voor de student, moet ge streefd worden naar een geest van in nerlijke beschaving, dat zal een waarde voller middel tegen excessen zijn dan geweldadig optreden van de politie. In zijn repliek bracht ir. Plantema naar voren, dat de oude stijl vervormd moet worden, waarbij zal moeten wor den afgezien van dronkemansdemonstra ties naar buiten. In dezelfde raadsvergadering werd een regiement aangenomen voor de te stichten culturele raad en werd o.a. ook een bedrag van 1.600 gevoteerd voor vernieuwing van de speeltafel van het Delftse carillon. (Zondag 23 september 1956) le prijs 10.—: MEVR. WILLEMSE, Ka nariestraat 102, Haarlem, 9 punten 2e prijs 7.50: A. VAN EGMOND, Schoollaan 119, Bennebroek, 7 pun ten. 3e prijs ƒ2.50; J. NACHTEGELLER. Geusevesperstraat 24, Haarlem. 7 punten. 4e prijs 2.50: A. KLUMPER, Korte He renstraat 14. Haarlem, 7 punten. 5e prijs ƒ2.50: G. HOMRINGHAUSEN, le Amerikadwarsstraat 3, Hillegom, 7 punten. Des morgens vroeg zit zo'n forensentrein vol droe ve mannen, die hun ont waken zitten te betreuren. Slechts enkelen slagen er in om de geeuw-barrière te doorbreken en zij slaan, de gezelligheid van het avondje er vóór kramp achtig prolongerend, aan het kaarten. Daar steekt iets huive ringwekkends tijdeloos in dat klaver jassen voor dag en dauw. Sommigen houden tegen beter weten in een gesprek in stand. Laatst bij voorbeeld zei mijn linker buurman dwars door mij heen tegen mijn rechter buurman onverhoeds: „Kees is dood." „Mooi is dat", antwoordde rechts, „ik heb hem gisteren nog geziei Er viel enig zwijgend herdenken. Ook ik verwijlde bij de nagedachtenis van Kees. Want een mens die gisteren nog gesignaleerd is en vandaag in de eeuwigheid is verdwenen, stemt tot nadenken. Hoe zou die Kees er uit hebben gezien? Toen zei rechts: „Hij heb gisteren m'n fiets nog ge leend. Hij leende altijd wat." „Kees is fout geweest", constateerde links somber. „Fout niet", zei rechts, „hij sympa thiseerde. Maar hij is niet fout ge weest. De Duitsers hebben nog z'n hele boeltje weggehaald." „Dat is waar", herinnerde zich links, „hij zei nog tegen me toen-ie terug kwam: „Da's ook mooi, nou hebben ze me hele boeltje weggehaald." „Maar hij heb alles weer opge bouwd", zei rechts. „Ja, zo was-ie", prees links. Weer viel er een ogenblik pieus zwijgen over Kees. „Z'n vrouw heb er zeker geen weet van", informeerde rechts. „Die was al lang van hem weg", antwoordde links. „Die had het ai lang gezien." „Het was een kreng", stelde rechts drastisch. „Maar hij was dol op het mens", zei links. „Kees was een goeie vent", zei rechts, „nou ja, iedereen heb wel es wat." „Hij léénde altijd", mompelde links, tóch nog een tikkeltje rancuneus. „Ja, dat lenen van *m", zuchtte rechts. „Maar hij hielp 'n ander altijd", zei links. „Tja, die Keeslispelde rechts. „Het kan gauw gaan", concludeerde links. We waren er. Maar ik heb verder de hele dag aan Kees, die zo plotse ling vertrokken was, moeten denken. Hema Textiel Show r De H.T.S. is het beste bewijs dat de Hema hoge eisen aan kwaliteit stelt, dat goede textiel niet duur behoeft te zijn, dat U in de Hema bétere textiel koopt voor minder geld. De H.T.Seen verrassend hoogtepunt van 30 jaar Hema activiteit om hóge waarde en lage prijs te combineren. V ZUIVER WOLLEN WEVENIT HERENVESTEN In 3 fraaie modellen, deelbare heksluiting, dubbele boord in de taille en aan de manchetten, antraciet, R.A.F.- blauw, camel, lever, petrol maat 7 1.- stijg. p. maat. LEDEREN HERENHANDSCHOENEN Nappa, met flanellen voering, 2 tinten Q 75 bruin, drukknoopsluiting „MOONLINER" HERENPYJAMA Keperflanel, wasechte, contrasterende kleuren pantalon met overslag en lastex band; Q 75 vijf kleuren Goedgekeurd door de Ned. Ver. van Huisvrouwen SLOPEN Extra-zwaar, met knoopsluiting LAKENS Graslinnen, „12 jaar waarborg", extro breed en lang, één-persoons 150 x 230 cm 0 25 twee-persoons 180 x 235 cm 50 75 nootcaramels 200 gram nü 50 c Geldig t/m Zaterdag 29 September JAAR LEDEREN DAMES HANDSCHOENEN Peccarisé, flanel voering, elegont slip-on "y so model, zwart Kristal-nylons, 60/15, ladderstop in 50 boord enteen*'" 1 paar tegelijk 6.50 U bespaarf 50 cent EEN DROOM VAN NYION Amerikaanse im Amerikaanse import, poplin met schuimrubber gevoerd 75 „PELIKAAN" WOL Een zeer fijne, 100% merinos- wol, 3-draads, kleurecht, 15 modieuze tinten. Breit zéér voordelig uit. Per knot O 2' van 100 gr. NIEUW I FANTASIE DOBBY OVERGORDIJNSTOF Speciaal Hema-dessin, waarin gouddraad verwerkt, gegaran deerd niet verkleurend. Kleuren: geel, beige, groen en rood, 50 grijs, 120 cm breed. p.m. NYLON ONDERJURK Zeer aparte garnering van nylonbroderie en plissé, volmaakte pasvorm, in wit, "1 O '5 maat 40 tot 48

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 11