Internationaal congres van de katholieke middenstand in Rome Uit Kennemerland Wethouder H. de Boer opent openbare leeszaal en bibliotheek Visserijgolf MEDEWERKSTER AANKOMEND ANALYSTE WERKSPOOR Vlees hoort erbij ma* O Tm Voorzitter Koops geeft overzicht van de situatie in Nederland Operette en ballet bij „Vrij en Blij" arbeiders voor tuinwerk NETTE VERKOOPSTERS De zaak-Zonnebloem Alfredo V SCHEEPVAARTBERICHTEN VL Hoe 't ook zij: MAANDAG 8 OKTOBER 1956 PAGINA 4 HEEMSTEDE Aanwinsten r.-k. afdeling Openbare leeszaal VELSEN-1JMU1DEN VELSEN-NOORD Films voor speeltuin jeugd IN EEN ANDERE WERELD Waterstanden Wegdek en rijwielpad Rijksweg Amsterdam Velsen worden verbeterd CASTR1CUM Nog geen officiële districtskampioen Castricumse hengelaars visten op baars Uitslagen lagere elftallen Concert in Uitgeest Onderlinge Oefening goed op dreef VELSEN Burgerlijke Stand ZANDVOORT Lezing voor bejaarden HAARLEM Heropening „Autim" ivN DE N.VNEDERLANDSE RAFFINADERIJ VAN PETROLEUMPRODUCTEN te Haarlem vraagt: A. voor haar Export-Afdeling: B. voor haar Resaarch-Laboratorium: MONTAGEWERKERS CONSTR. en MACH. BANKWERKERS ELEKTR. en AUTOG. LASSERS PIJPFITTERS Morgen extra lekkere zuurkool met mager pekelspek en rookworst 90 Kijk nou die dron-tme/se hechtpleister1 Hoe komt-ie nou op mjn pet p HpHoZ.HpHoZ. KRRAK. .FRRT.. Hp Ho. Szoh od Hp Ho, hallo!... lk...RRRWT... lk...Hpllop 1h. 35 u. Hpllo Jp.ik "SERVICE" HELPT DIRECT! Grote Houtstraat 94 Zondagavond Is in Rome de eerste plenaire vergadering gehouden van ka tholieke middenstanders uit Nederland, België, Duitsland, Frankrijk en nog enige andere Westeuropese landen. Tijdens deze eerste bijeenkomst van het con gres, dat tot doel heelt te komen tot de oprichting van een internationale katholieke middenstandsbeweging, heb ben de voorzitters van de nationale or ganisaties uit Nederland, België, Duits land en Italië een overzicht gegeven van de in hun landen heersende ver houdingen in het midden- en kleinbe drijf. De statuten van deze internatio nale beweging zullen dan ter goedkeu ring aan de H. Stoel worden voorge legd. Het congres telt slechts twee ple naire bijeenkomsten. Het grootste deel van de besprekingen zal in kleinere kring gevoerd worden. De tweede al gemene bijeenkomst vanavond, draagt een officieel karakter. Hiervoor ziin de diplomatieke vertegenwoordigers bij de Italiaanse republiek en de H. Stoel uit genodigd, alsmede enige van de voor naamste representanten van de Neder landse kolonie in Rome onder wie mgr. C. van Lierde, mgr. dr. Jos Da- men, mgr. dr. Jan Olav Smit en mgr. dr. J. Bruning. Deze bijeenkomst wordt opgeluisterd door zangers van de Six tijnse kapel. De staatssecretaris voor de middenstand, dr. Veldkamp zal het woord voeren. In zijn openingswoord van zondag avond gaf de heer J. A. Koops, voor zitter van de katholieke middenstands beweging in Nederland en president van het congres, een overzicht van het midden- en kleinbedrijf in Nederland. In 1950 bestonden in ons land 408.332 geregistreerde bedrijven, waarvan er 379.747 tot de middenstandssector be hoorden. De problematiek van het Ne derlandse midden- en kleinbedrijf, aldus de heer Koops, kan men indelen in vier groepen van vraagstukken. De eerste groep hangt samen met het eco nomisch verkeer. Hierbij heeft het vraagstuk der concurrentie de bijzonde re aandacht; getracht wordt hier de beginselen van de katholieke maat schappijleer te verwezenlijken, namelijk vrijheid zoveel als mogelijk is, gebon denheid zoveel als noodzakelijk is voor het algemeen belang. Voor een orde lijk economisch verkeer, aldus de heer Koops, komt ook het kartel-beleid van de regering in aanmerking voorzover dit voor het algemeen belang gewenst is. Om deze redenen zijn langs wette lijke weg de vestiging, de winkelslui ting, de opruiming en uitverkoop gere geld. De tweede groep bevat de vraagstuk ken, die betrekking hebben op de finan ciering van het bedrijf, waartoe de in tegratie van het middenstandsbeleid in het algemeen fiscaal beleid behoort. Op fiscaal gebied zijn de laatste jaren vele desiderata verwezenlijkt. Andere desi derata zullen in de toekomst waarschijn lijk wel verwezenlijkt worden. De groep van vraagstukken betreffende de pro- duktie omvat onder meer het handels- en vakonderwijs. De vierde groep van vraagstukken, waarmee de Nederlandse middenstand te maken heeft, wordt gevormd door de fiscale zekerheid van werkgevers en werknemers. De heer Koops wees hier bij op de nieuwe ouderdomswet en de nieuwe kinderbijslagregelingen, alsme de op het feit, dat de ziekteregeling nog pas in haar kinderschoenen staat. De heer Koops besloot zijn uiteenzet ting die met grote belangstelling werd gevolgd met de beste wensen voor het congres. I Ontwikkelingslectuur: Atlas der na- tuurreservaten; Boonenburg: De Zui- jderzee; Euwe: De bouwstenen van de schaakkunst; Keiler: De bijbel heeft 'toch gelijk; Paschalis: Naastenliefde; Smedts: Geen tabak, geen hallelujah. Romans: Biernath: Vader heeft het moeilijk; Gorris: Over grondeloze diep ten; Zikken: De vrijwilliger; Turnbull: The golden journey. DINSDAG HILVERSUM I, 402 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Vrouw. 9.40 Licht baken. 10.00 Kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Schoolradio. 11.00 Vrouw. 11.30 Gram. 11.50 Caus. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.20 Gram. 14.00 Schoolradio. 14.20 Gram. 14.30 Wij vrouwen van het land. 14.40 Gevar. progr. 16.00 Zieken. 16.30 Ziekenlof. 17.00 Jeugd. 17.45 Regerings- uitz. 18.00 Lichte muz. 18.20 Sport. 18.30 Gram. 19.00 Nws. 19.10 Gram. 19.15 Boek der Boeken. 19.30 Gram. 20.30 Act. 20.45 Gram. 21.00 Symf. ork. en sol. 21.50 Caus. 22.10 Gram. 22.45 Avond gebed. 23.00 Nws. 23.15 Gram. HILVERSUM II, 298 m AVRO: 7.00 Nws. 7.10 Gym. 7.20 Gram. VPRO: 7.50 Prot. pr. AVRO8.00 Nws. 8.15 Gram. 9.00 Gym. 9.10 Vrouw. 9.15 Gram. 9.40 Prot. pr 10.00 Gram. 10.5O Kleuters. 11.00 Theaterork. 11.30 Sopr. en plano. 12.00 Lichte muz. 12.33 Orgel en zang. 13.00 Nws. 13.15 Gram. 13.20 Promena de ork. 13.55 Beursber. 14.00 Gram. 14.40 Schoolradio. 15.00 Vrouw. 15.30 Or- gelconc. 16.00 Altviool en piano. 16.30 Jeugd 17.20 Caus. 17.30 Dansmuz. 18.00 Nws. 1815 Pianospel. 18.30 Praatje uit Canada. 18.40 Lichte muz. 18.55 Paris vous parle. 19.00 Kind. 19.05 Disco-caus. 19.45 Filmpraatje. 20.00 Nws. 20.05 Ge- var. progr. 22.15 De Antwoordman. 22.30 Radiokoor en pianoduo. 22.55 Ik geloof, dat23.00 Nws. 23.15 Koersen van New York. 23.25 Gram. TELEVISIEPROGRAMMA NTS: 20.30 Journ. en weeroverzicht. AVRO20.45 Short Vision, tekenfilm. 21.00 I Married a Witch, film. ENGELAND. BBC, Home service, 330 m13.00 Amus. muz. 19.45 Orkestconc. 20.30 Orkestconc. 22.45 Klassieke muz. BBC, light program, 1500 en 247 m 12.30 Orkestconc. 14.00 Amus. muz. 16.00 Amus. muz. 16.30 Pianospel. 16.45 Mil. ork. 17.30 Variété ork. 18.00 Dansmuz. 19.00 Variété ork. 21.30 Dansmuz. 22.00 Gevar. muz. 23.20 Swing session. NORDWESTDEUTSCHER RUNDFUNK 309 m: 12.00 Omr. ork. 13.15 Operamuz. 14.20 Dansmuz. 16.00 Klassieke muz. 17.20 Mandoline en clavecimbel. 17.45 Amus. muz. 19.15 Operettemuz. 23.30 Symf. ork. 0.10 Dansmuz. FRANKRIJK, nat. progr. 347 m: 14.05 Pianorecital. 21.00 Mozart de Europeaan. BRUSSEL, 324 m: 16.02 Lichte muz. 17.10 Muziek voor miljoenen. 18.00. Muz. v. d. jeugd. 21.00 Europees Mozartconc. 22.11 Mozart, de Europeaan. 484 m: 14.45 Omr. ork. 16.05 Lichte muz. 21.00 Mozart, de Europeaan. ENGELAND, BBC uitz. v. Nederland. 17.45-18.15 Nws., Londens Radiodagboek, Vraaggesprek met onze luisteraars en Boeken en schrijvers. (Op 224 en 41 m). DUITSE TELEVISIEPROGRAMMA'S. 16.30 V. d. kind. 17.00 Avonturen met wilde dieren. Daarnaprogr. overzicht. 20.00 Journ. 20.15 Vragenspel. 21.00 Met andere ogen. 21.30-22.00 Der Quer- schnitt. BELG. TELEVISIEPROGRAMMA Franse uitz.18.45 Testbeeld. 19.00 V. d. jeugd. 19.30 De Club v. uitvinders. 20.00 Act. 20.40 Spel. Daarna: Wereld nieuws. Vlaamse uitz.17.00-18.00 Filmprogr. 19.01 TV-album. 19.06 V. d. kind. 19.30 Cult, en educatieve uitz. 20.00 Nws. 20.30 Speelfilm. 22.10 Vergeet niet te lezen. 22.40 Journaal en nieuws. Het verhaal van Repelsteeltje, die een molenaarsdochter uit de nood helpt als zij voor de koning uit stro goud moet spinnen, doch daarvoor een dure wisse! op de toekomst trekt, is een levendig gegeven. Een sprookje vol af wisseling en activiteit. Een prettig ge geven vi or een operette, door Johanna Veth me tbegrip voor de situaties ge hanteerd. De r.k. speeltuinvereniging „Vrij en Blij" heeft hiervan zondag avond voor een totaal uitverkocht pa- tronaatsgeböuw een alleszins geslaag de uitvoering gegeven. De dames Thijssen hadden er ook nu weer alle zorg aan besteed, het geheel werd ge bracht in een fleurig en verantwoord décor en de kinderen waren als van ouds in prachtige costumes gestoken. Zij hebben leuk gespeeld, in een vlot tempo en ook de afwerking viel alles zins te loven. Tevoien hadden leerlingen van de bailetklassen 1 en 2 van mej. R. Dekker diverse oefeningen laten zien. Deze zijn onontbeerlijk om tot een uitvoering te kunnen komen, zoals na de pauze bleek. Het ballet „Neptuniana" op mu ziek van Georg Friedrich Handel voert naar het rijk van Neptunus, op de bodem van de zee, op het moment dat de dag aanbreekt. Een waternimf wekt allen, als Neptunus ontwaakt spelen zeester retjes met elkaar en maken zeepaard jes een dansje. Daarna verschijnen twee inktvissen ten tonele en dan wordt het feest gesloten met een gezellig sa. menzijn en een défilé voor Neptunus. Ben v.d. Kolk ontwierp en vervaar digde ook hiervoor het décor. De jeug dige leeftijd van de meesten in aan merking genomen was het optreden van deze kinderen alleraardigst. Een balletfantasie op muziek van Chopin, uitgevoerd door de oudsten van de balletgroep van „Vrij en Blij" vorm de een stijlvolle afsluiting van deze avond. In dit groepje schuilen krach- De vlaggen wapperden zaterdagmid dag in de Heidestraat te IJmuiden-oost. Wethouder H. de Boer opende de ge meentelijke openbare leeszaal en biblio theek, die voorlopig in de oude school aan de Heidestraat is gehuisvest. Over vijf jaar hoopt Velsen in het centrum van de nieuwe stad een gloednieuw ge bouw, waarin leeszaal en bibliotheek zuilen worden ondergebracht, te bezit ten. De leeszaal en bibliotheek recipieerde vanwege de ruimte in de Huishoud school. Directeur Tj. Meyer kon hier een zeer groot gezelschap een welkom toeroepen. Wethouder H. de Boer wees er op, dat de leeszaal en bibliotheek bin nenkort dependances zal krijgen in Vel- sen-noord. Santpoort en IJmuiden-west. Hij betreurde het, dat men op deze dag de nieuwe leeszaal en bibliotheek niet kon openen. Hoewel hij aanvaardde, dat ereerst huizen moeten worden gebouwd, waar schuwde hij er toch voor, gebouwen van culturele aard niet te vergeten. Men zou dit later ten zeerste betreuren. Voor de start van de leeszaal en bibliotheek is men er echter in geslaagd een rede lijke oplossing te vinden. Namens de Adviescommissie werd het woord gevoerd door de heer J. Duinker. De heer IJ. Reitsma sprak namens 't Nut. De directeur van de Haarlemse leeszaal, de heer P. V. de Wit, bracht de gelukwensen over na mens zeven organisaties, o.m. de Cen trale vereniging van openbare leeszalen en bibliotheken. Namens de Velser Ge meenschap sprak Ds. S. de Roest. ten, waarop „Vrij en Blij" bijzonder trots kan zijn. Costumering. choreoggre- fie en belichting konden de toets der kritiek glansrijk doorstaan. Een knap stukje werk, waarvan het publiek te recht een herhaling vroeg en kreeg. Aan het slot deelde de voorzitter, de heer Ch. de Reeper, mede, dat „Vrij en Bljj" het volgend jaar zijn zilveren jubileum hoopt te vieren en dat reeds nu hard gewerkt wordt aan de voor bereiding van de jubileum-uitvoering in maart of april. v. K. Bij de opening van het winterseizoen hebben ruim 500 kinderen, verdeeld over twee voorstellingen, genoten van de filmvoorstelling aangeboden door de speeltuinver. „Schulpen" en „De Meer- weiden" in het Gem. Ontspanningslo kaal aan de Van Diepenstraat. Het vertoonde programma was in één woord uitstekend. Er werd ver toond de voor Nederland nieuwe Engel se film „Het Geheim van het Vogel eiland", met een gesproken Nederland se vertaling, dus ook voor de kinderen die niet kunnen lezen, gemakkelijk te volgen. Een echt opvoedende film en toch spannend, waarvan de jeugd heeft gesmuld. Vooraf werd er een aardige teken film vertoond en een film van Charlie Chaplin, welke laatste niet erg in een kinderprogramma paste. Bij de opening vestigde de voorzitter de heer Marcus nog eens de aandacht van de kinderen op de komende win- terclubjes. Het meisje Corry Zeeuw, die bij het verlaten van een der voorstellingen van het vorig jaar een ongeluk kreeg, was op deze voorstelling voor het eerst weer aanwezig. „In een andere wereld" was de titel van het toneelstuk dat „Watervliet" zaterdagavond aan haar leden heeft aangeboden in de zaal De Zon te Wijk aan Zee. In een andere wereld voelden zich ook de leden van „Watervliet", want door het gebrek aan voor deze avonden geschikte zalen in Velsen-noord, is deze vereniging al sinds jaren aangewezen op gelegenheden buiten Velsen-noord, waarbij Beverwijk dan om zekere rede nen angstvallig wordt vermeden. Het stuk, een comedie in 3 bedrijven door Johan Blaaser jr., dat een prima vertolking kreeg, laat de moeilijkheden en situaties zien die ontstaan als een deftige, hoogdravende familie in contact komt met een gewoon arbeidersgezin, waarvan de vader een rijkgeworden bankwerker is. De deftige familie, op prima wijze vertolkt door de heer H. Riegerman, van T.O.V. uit Beverwijk die een gast rol vervulde, mevr. L. Kuhfus-Workum, hun dochter mej. H. Ketting en de iet wat onduidelijk sprekende huisknecht heer v. Rumpt, hadden wel de moei lijkste rollen. Het gewone arbeidersgezin werd ver tolkt door de heer A. v. Dongen, mevr. R. Bosdijk-Bakkum, hun zoon de heer W. Klein, die in het begin een beetje last van plankenkoorts had, maar later tot zo'n vorm groeide die, gezien het de eerste keer was, een applaus waard was, en hun in Amerika verblijvende zoon, de heer C. Park. Het arbeidersgezin heeft de zaal de gehele avond doen bulderen door hun platte, soms vrije opmerkingen. Zonder de anderen tekort te doen, is het spel van de heer A. v. Dongen toch zeker een felicitatie waard. Dit was ook de mening van voorzitter Klein van „Watervliet", die alle medespelen den, alsmede de regisseur de heer H. Tros een presentje aanbood. Ook andere medewerkers werden niet vergeten. Een tafel vol met prachtige prijzen werd in de pauze verloot. De avond werd besloten met een bal. Maandag 8 oktober Hoog water: 6.04 u. en 18.22 u. Laag water: 1.51 u. en 13.59 u. Dinsdag 9 oktober Hoog water: 6.46 u. en 19.03 u. Laag water: 2.25 u. en 14.37 u. Het rijwielpad langs de rijksweg Am- sterdam-Velsen verkeert in slechte toe stand, vooral wat betreft het gedeelte in de nabijheid van Amsterdam, daar op dit deel de betonnen platen van het rijwielpad hier en daar zijn verzakt. Weliswaar zijn de hoogteverschillen tus sen deze platen enkele jaren geleden weggewerkt door ze op te vullen met bitumen, doch het effect is al weer ver loren gegaan. Thans zal tot verbetering van dit rij wielpad worden overgegaan, nadat de in de rijbaan van de rijksweg Amster- dam-Velsen voorkomende verzakkingen zullen zjjn hersteld. De werkzaamheden zullen nog dit jaar worden uitgevoerd. Voorts zo verneemt de A.N.W.B. bestaat het plan om langs deze rijks weg een tweede rijwielpad aan te leg gen. De MMC heeft gisteren een puzzlerit georganiseerd welke meetelde voor het districtskampioenschap. De heer A. Gootjes van de KMC werd hierbij nummer 1 maar kon nog niet of ficieel als districtskampioen worden uit geroepen i.v.m. een nog andere niet ge heel afgewerkte rit, waarvan de moge lijkheid bestaat dat deze nog zal moeten worden overgereden. Oficieus werd hij evenwel, bij verhin dering van de voorzitter van de MMC, gelukgewenst door de heer A. Vendel die tenslotte de prijzen aan de winnaars uitreikte. De rit werd overigens een groot suc ces waaraan door 50 personen o.w. twee autobezitters werd deelgenomen. Over een afstand van 60 km heeft men getracht zo min mogelijk strafpun- ten op te lopen en de volgende deelne mers, die ook de prijzen ontvingen, zijn hierin het beste geslaagd. Motoren: 1 A. Gootjes KMC 23 str.p., 2 B. v. Eyck KMC 39 str.p., 3 B. Teeling, Zaandam 50 str.j., 4 Langendijk KMC 65 str.p., 5 Eycking KMC 77 str.p., 6 D. Hoogland KMC 125 str.p., 7 J. v. Heusden Wormerveer 128 str.p., 8 C. Dekker Heemstede 143 str.p., 9 P. Massee KMC 144 str.p., 10 F. v. d. Broek Krommenie 176 str.p. Auto's: 1 W. v. Kuyck Oostzaan 50 str.p., 2 S. Vet Zaandam 153 str.p. Begunstigd door goed weer heeft de Castricumse Hengelaarsvereniging gisteren een baars-wedstrijd gehouden. Allereerst aan het IJsselmeer geko men om de wedstrijd aldaar aan te vangen bleek dat dit niet zo'n geschikt viswater was zodat men terugreed naar het kanaal Middenmeer-Kolhorn te Wie- ringermeer waar de wedstrijd werd voortgezet. In totaal werden toen 45 baarzen gevangen waarvan 15 stuks boven de maat van 22 cm. De eerste prijswinnaar de heer A. Brakenhoff die 5 baarzen ving werd te vens voor een jaar houder van de wis selmedaille. De 2e prijs ging naar de heer P. G. J. J. Klaasse met 4 baarzen. De overige prijswinnaars waren. 3. A. P. de Rooy met 3 stuks. 4. T. H. de Graaf 3 stuks. 5. G. J. de Jong 3 st. 6. A. Steunenbrink 2 st. 7. P. H. Muller 2 st. De prijs voor de grootste baars 30 cm was voor de heer N. H. A. Bakker terwijl de prijs voor de kleinste naar de heer W. F. Marlens ging:1 Een extra prijs VooT'dé baard'die hét dichtst bij de grootste maat was werd gewonnen door de heer A. Stet die er een van 2\% cm wist te verschalken. In hotel Kuilman te Bakkum vond na afloop de prijsuitreiking plaats. C.S.V. 4 - Limmen 3 00; C.S.V. jun. - Zilvermeeuwen 03; C.S.V. adsp. b. - Vitesse b 14; H.S.V. jun. A - Vi tesse A 14: St. Adelbert Jun. A. - Vitesse B 47: Limmen adsp. A - Vi tesse A 21; H.S.V. Adsp. e. - Vitesse f. 50. De ontbrekende wedstrijden werden niet gespeeld. De wedstrijd C.W.4 - Limmen 3 werd gestaakt. Het concert, door de harmonie „On derlinge Oefening" onder leiding van de heer P. Alfrink voor de pauze gege ven in de grote zaal van De Ooievaar, trok veel belangstelling. Het programma werd geopend met de mars Hollands Glorie van Laglois en reeds bij het aanhoren dezer mars kon worden geconstateerd, dat er vooruit, gang zit in de prestaties van Uitgeest's oudste muziekcorps. Dit bleek des te meer tijdens het ver loop van deze avond en het vond zijn hoogtepunt in de vertolking van de fan tasie-ouverture van Gerard Boedijn „Maskerade". Vóór het slotnummer werd afscheid genomen van de tamboer, de heer van der Touw uit Castricum, die op 73-,ja rige leeftijd en na 35 jaren trouwe dienst zjjn partij overgaf aan de jeugdige op volgers Joke Eckhart en Jan van den Kommer. Als bewijs van dank werd hem door de voorzitter een prachtige fruit mand aangeboden. Tot slot werd onder leiding van de oud-dirigent en ere-directeur Toon de Vries de mars Saint-Triphon van Ar thur Ney gespeeld. Na de pauze trad de Beverwijkse Ac cordeon Vereniging onder leiding van de heer v.d. Wolf op. Dat het schippersklavier zich in de loop der jaren tot een modern orkest instrument heeft ontwikkeld bewees dit optreden en wel inzonderheid het twee tal speciaal voor zulk een accordeon orkest geschreven nummers van Rudolf Wurthner genaamd Ouverture Caprice en Ouverture in D. Verder werden ten gehore gebracht populaire nummers uit Die lustige Wit- we, Frühlingserwachen van Ernst Back en de mars Alte Kameraden van Teike, De dirigent had dit ensemble goed in de hand. GEBOREN: E. Westerhuis-Kuiper, d.; E. C. Weber-Van den Brand, d.; M. P. W. van Welt-Hoogkamer, z.; A. H. Gottmer-Van Bakel, z.E. C. Akker man-Foppen, d.; P. Nijssen-Westerho- ven, z.K. M. Schoemaker-Arisz, d.; T. van Duijvenbode-Boers, z. OVERLEDEN: J. Ch. Bijl, 72 j„ echt- gen. v. H. J. Stammer; N. van den Hoogen, 85 j., wed. v. B. Trinks; W. A. 't Hart, 68 j., echtgen. v. W. Dekker; M. E. Zeeuw, 71 j., echtgen. v. B. Zwa nenburg; C. G. Schol, 1 j., d. v. C. Schol en C. G. J. Neugebauer. Een late badgast in Zandvoort, de heer A. Meier uit Villmergen (Kanton Aar- gau, Zwitserland) verklaarde zich bereid, voor de Zandvoortse bejaarden een cau serie te houden over Zwitserland. Vrijdag middag bleek hiervoor zulk een grote be langstelling te bestaan, dat de grote zaal van ,,Zomerlust" in gebruik moest worden genomen. De heer Meier toonde zich een vlot causeur. Na een overzicht van de historie van Zwitserland, maakte de spre ker een denkbeeldige reis door Zwitserland waarbij fraaie kleuren-dia's werden ver toond. De heer Bersma, directeur van So ciale Zaken, vertaalde het gesprokene en dankte de heer Meier voor zijn interes sante lezing een dankwoord dat met een enthousiast applaus werd onderstreept. -Zaterdag is hét grossiersbedrijf in 'automaterialen „Autim" aan de Dijk- straat 12 in Haarlem-centrum heropend na een verbouwing, die drie maanden in beslag heeft genomen. De zaak, die een filiaal is van het „Autim" bedrijf in Amsterdam, heeft een aanzienlijke uit breiding ondergaan waardoor een grote hoeveelheid materialen welke voorna melijk door garagehouders worden af genomen, overzichtelijk gerangschikt in de winkel kon worden opgeslagen. De leider van de thans zeven jaar in Haarlem gevestigde grossierderij is de heer H. Kokkelkoren een broer van de eigenaar van het hoofdbedrijf in Amster dam, de heer G. W. Kokkelkoren. In 1934 werd de firma in de hoofdstad op gericht. De „Autim" is gespecialiseerd in de verkoop van elektrische slijpma chines en hazet-gereedschap. AMSTELKROON p. 8 Landsend n. Montr. AEGIS 6 te Curasao. AKKRUMDIJK 6 te Santos. ALDABI p. 8 Fern. Nor. n. L. Palmas. ALPHACCA 6 te Curasao. ATTIS p. 7 Key West n. Marasaibo. ARIADNE 5 v. Beyr. n. Lattakia. AMYNTAS p. 8 Hamb. n. A'dam. ATLAS 6 te Ceuta. AMSTELDIEP 6 te Hampton Roads. ALGENIB p. 6 St.-Vincent n. Rio Ja». ALPHERAT 6 te Montevideo. ALCETAS 6 te Venetië. ANTONIA 6 te Telok Anson. BALI 7 te Bilbao. BATANG 6 te Singapore. BINTANG p. 8 Guardaf. n. Belawan. BREDA 6 te Pisco. CRANIA p. 6 Azoren n. Stanlow. CRADLE OF LIBERTY p. 6 Kp. St.-Vincex n. Philadelphia. BILLITON 6 te Djibouti. DONGEDIJK 6 te Stockton. DORIS p. 8 Miami n. Pt. au Prince. EENHOORN 6 te Antw. ESSO DEN HAAG p. 6 Gibr. n. Antw. ESSO AMSTERDAM p. 8 Djeddah n. Antw EOS 5 te Patras. GROOTEKERK 6 te Townsville. GAROET 5 v. Baiik Papan n. Tg. Mani. GOOILAND 6 te Santos. HEELSUM 6 te Mobile. ISIS 6 te Cap Haieitn. JUPITER 6 te Hamburg. KOTA INTEN 6 te Makassar. KOTA GEDE 5 te New York. LAERTES 6 te Havre. LUNA 5 v. Haifa n. Famagusta. MIDAS 6 te R'dam. MATARAM p. 8 Pt. Sudan n. R'dam. NERO 8 te A'dam. LAWAK 8 te Portland (O). MELISKERK p. 8 Ouess. n. Antw. PARKHAVEN 6 te Montevideo. P. G. THULIN 5 v. Seven Isl. n. Philad. RIDDERKERK 6 te Havre. RONDO p. 8 Kp. St.-Vine. n. Pt. Said. PRINS WILLEM II 6 te Bremen. ROTULA 5 v. Ardrossan n. Heyshamn. SALATIGA 6 te Singapore. SAMARINDA p. 7 Walvisb. n. St.-Vincent. SOLON 6 te Pto. Cabeiio. STAD LEIDEN 6 te Dar es Salaam. STENTOR 6 te A'dam. TABINTA p. 8 Pt. Sudan n. A'dam. TANKHAVEN I 6 te Sg. Gerong. TANKHAVEN III 6 te Saigon. TABIAN 8 te Colombo. THELIDOMUS p. 6 Azoren n. Havre. WONORATO 6 te Seattle. ZEELAND 6 te Hollandia, ALCYONE p. 8 Burl. n. St.-Vincent. DEO FAVENTE 8 te Kopenhagen. MIDAS 6 te R'dam. HILVERSUM 5 te Port Said. PASSAGIERSSCHEPEN MAASDAM p. 8 Kp. Sable n. New York. N. AMSTERDAM p. 8 Landsend n. N. York TEGELBERG 8 te Rio Janeiro. WESTERDAM p. 8 Kp. Sable n. New York ZUIDERKRUIS 6 op 200 m zo Guadeloupe n. Curagao. RUYS 6 v. Penang n. Mauritius. Twee trawlers, Vikingbanlc IJm. 183 en Allan Water IJm. 34, drie haring- en twee visloggers en acht kotters zorg den er zaterdag voor, dat de IJmuiden- se visafslag werd voorzien van een to tale aanvoer van 3.500 kisten verse vis. Er waren 800 kisten schelvis, 100 kis ten wijting, 200 kisten gul, kabeljauw en koolvis, 1.700 kisten verse haring, 450 kisten makreel, 200 kleine kistjes haring en 200 stijve kabeljauwen. Er werd ruim 2.000 kilo tong aangevoerd. Grote regels kabeljauw waren zater dag met 146,- tot 126,- duur. Kleine regels werden verkocht voor 70,- tot 58,- en de kisten grote kabeljauw de den 150,- per 125 kilo. Kleine kabel jauw noteerde 140,- per kist van 125 kilo. Grote tong deed zaterdag 4,30 tot 4,50, groot middel 3,60 tot 4,40, klein middel 3,60 tot 4,-, tong I 2,85 tot 3,10 en tong II 2,20 tot 2,40 per kilo. Grote en groot middel schol no teerde 58,- tot "64,-, kléin middel schol deed 55,- tot 57,- en schol I 51,- tot 54,- per kist van 50 kilo. De aanvoer voor maandag was zater dag nog zeer onzeker. De Abraham VI 77 was als thuisstomer gemeld. Er werd voorts op de gebruikelijke aan voer van de logger- en kottervloot ge rekend. Het slechte weer bleef ook tijdens het weekeinde een hinderlijke factor bij de uitoefening van de visserij. Tussen de buien door kon af en toe worden ge vist. De vangsten waren echter op al le visgronden zeer schraal. De haringvisserij op 't Zand leverde vrijwel niets op! De loggers en kotters langs de kust gaven vangsten van 40 tot 80 kilo tong en 10 tot 20 manden diversen per etmaal door. die belast zal worden met de zelfstandige be handeling van de documenten en andere be scheiden. Hierbij is enige talenkennis nood zakelijk. Ervaring in een soortgelijke functie strekt tot aanbeveling. voor deze functie komen zij in aanmerking, die momenteel een opleiding volgen voor het analysten-diploma deel I. Leeftijd tot pl.m. 18 jaar. Gelegenheid tot persoonlijke bespreking dinsdagavond 9 oktober a.s. van 7.309.00 uur bij het Psychologisch Instituut der Bijzondere Faculteit, Gedempte Oude Gracht 90, Haarlem. Eventuele schriftelijke sollicitaties vóór 13 oktober onder no. 1482 aan bovengenoemd Instituut. WAGON. EN BRUGGENFA8RIEK TE UTRECHT vraagt voor haar montagewerk te Velsen (werk Hoogovens) BEKWAME Voor het verkrijgen van nadere Inlichtingen kan men zich elke WOENSDAGAVOND om 19 UUR vervoegen op het GEWESTELIJK ARBEIDSBUREAU afd. metaal te HAARLEM. Zuurkool is dubbel zo lekker als U er mager pekelspek bij gebruikt. En vergeet vooral niet de rauwe rookworst bij Uw slager te halen. U weet wel waaromelke dag vers uit eigen rokerij. Dat is 'n enorm verschil in smaakMaak het U morgen gemakkelijk: neem zuurkool „compleet". U hebt er geen om kijken naar! Smakelijk eten! Publlkatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken Gevraagd door Bloembollenkwekery en -handel v/h Q. v. d. BERG Zn. te Heemstede Aanmelden bedrijf Rennebroekerdijk, Haarlemmer meer of bij B. J. Huurman, Kruisweg 1569, Haarlemmermeer. GEVRAAGD in Papier- en Kantoorboekhandel Fa. J. MUIJS, Ged. Oude Gracht 103, Telef. 11723 hO-uuA tyfut vliegveld. ixx+i. (Cot^tOun Ziezonu nppr Szohod ..Ik hoop rpn hprte.dpt we che prme Zonnebloem zullen terugvinden 1 Duizend mi Ilioen bommen en qrpnpten lUttu44e+i -ós Hpllo,Juffrouw1 Vrppg eren het nummer 322 18 te fzohod voor me ..Szohod jp IVptp Zertrpging op die lijn pMpprhet is dringend Ik goed. Hees zo vriendelijk even ppn te dringen Jp ik luister. luister.. HpHop Gloeip... KRRR Ik luister. HpHo?...Wpt?... Hp Szprinkoth Amppïh !...KRR ERR. HpHoP... door Heren copyright ('asterman t/o Haarl. Dagblad Telefoon 17077 Copyright P. I. B. Bo* 6 Copenhogen M0C0 P

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 4