Mr. Burger slaagt ah informateur Dr. DREES FORMEERT KABINET uit P.v.d.A., K.Y.P.. A.R. en C.H.U. Na vier maanden Mr. Struycken, gouverneur der Nederlandse Antülen vice-premier Het nieuwe kabinet Hertog van Kent meerderjarig Dansfeest met rock and roll-muziek Vrouw met valse tientjes gearresteerd in Muiden r Ventilatietorens voor Velser tunnel a «ts Erin oï eruit J wmouyi Het weer twee Israëliërs doodgeschoten Uit tijdnood Rechts wint bij Finse verkiezingen COMPLOT OP HET SPOOR? Saragat doet nieuw beroep op Nenni Brand in Trondheim: drie doden WOENSDAG 10 OKTOBER 1956 80ste JAARGANG No. 26724 (Van onze parlementaire redacteur) Tot verbazing en opluchting van velen is de kabinetscrisis na bijna het record van vier maanden van 1926 te hebben bereikt, plotseling tot een oplossing gebracht. Dr. Drees, door de Koningin tot forma teur benoemd, nadat mr. Burger gistermiddag als informateur aan Hare Majesteit eindrapport had uitgebracht, zal thans de eigenlijke formatie voltooien. Hij wordt dus - ditmaal voor de vierde maal - minister-president en zijn kabinet draagt duidelijk de sporen van een reconstructie. Op de ministerslijst komen de namen voor van vfjf leden van de K.V.P., vijf socialisten, twee A.R. en één C.H.- minister, die gezamenlijk veertien departementen zullen beheren. Overzeese Rijksdelen blijft voorlopig voortbestaan, zij het ad interim beheerd door ir. Staf. Zodoende kon ook aan de C.H. eigenlijk een tweede portefeuille worden toevertrouwd. P11I '-N Amerikaans blad mag weer in de Sovjet-Unie verschijnen Scooter- bromfietskleding Rustig weer Franse militairen keren terug uit Algiers MAHN GAAT OOK NAAR MELBOURNE Alle veertig trams vernield Amusementsmusici met omroeppersoneel solidair BUREAU SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21545 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 7. 7. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave vatl redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. minimum miiimmimmiimimmmmmmiiimmmiim Nederland heeft dan eindelijk vier maanden na de Kamerverkiezin gen een nieuw kabinet. De laat ste acht en veertig uur zijn de gebeur tenissen elkaar zo snel opgevolgd, dat het bijna toch nog als een verrassing is gekomen. Terwijl dr. Drees als sluit stuk van de geslaagde informatie-taak van mr. Burger de formatie-opdracht van H. M. de Koningin ontving de formele eindphase was de V.V.D. nog aan het mokken over de wijze, waarop zij door de socialistische informateur op het laatste moment in de oppositie was gemanoeuvreerd en was Het Vrije Volk nog bezig de A.R. en K.V.P. bij voor baat maar weer de schuld te geven voor het geval de zaak wéér vastliep. En zo is dan aan mr. Burger uitein delijk gelukt wat vier (in) formateurs vergeefs sinds half juni hebben trach ten te bereiken. Het is alles wat vreemd gegaan. Toen vrijwel alle praktische mogelijkheden waren uitgeput, ver scheen de fractie-voorzitter der socia listen in de Tweede Kamer, mr. Burger, op het tapijt, de man, die tegenover de formatiepogingen der eerdere (in)for mateurs, om het maar voprzichtig te zeggen, nu juist niet een bijzonder ele gante houding had aangenomen. En toch. De moeilijkheden rondom de de fensie de huren, de landbouw werden in een oogwenk weggewuifd, zelfs voor het precairste probleem, de bezitsvor ming, werd nu ineens de verlossende formule gevonden. Zo werd het onmo gelijke tóch verzoend, de enkele weken geleden door de politieke dokters als definitief dood verklaarde samenwer king tussen K.V.P. en P.v.d.A. tot nieuw leven gewekt. Aan het hoofd van de ministerlijst prijkt weer het vertrouw de gezicht van dr. Drees natuurlijk Drees! en naast hem zetelen acht ministers uit het oude kabinet. Het lijkt dus juister van een reconstructie van het oude, dan van de vorming van een nieuw kabinet te spreken. Much ado about nothing, veel leven om niets, is men met Shakespeare misschien ge neigd te zeggen als men het ultemde lijk resultaat van vier maanden ondcr- handelen overziet'.T°cAtzo^na"tr kabi- gaarne beweren dat het jongste net-Drees een overdruk is van het OUMr. Burger is bij zijn informatie werkzaamheden uitgegaan van de op- jet, dat het kabinet een extra-parlemen- «>ir karakter zou dragen. Wij weten niet, of hij en dr. Drees het thans tot stand gekomen kabinet alsnog zo dur ven betitelen Mochten zij hieraan wen sen vast te houden, dan is dat o.i. een reeèrinBsprogram als de zetelverdeling geen binding met de fracties zou heb ben bestaan. Wie de gedragingen van mr. Burger bij zijn informatie-pogin gen enigszins heeft gevolgd, ziet het n- dicule in van de stelling, dat dit kabi net extra-parlementair zou zijn. Toch zou het ons niet verwonderen als juist prof. Romme aan het extra-parlemen taire karakter van het kabinet zou wil- len vasthouden, o.a. terwille van het bereikte compromis inzake de bezits- VTneen rode draad heeft immers door alle formatiepogingen de kwestie van de bezitsvorming gelopen. De katho lieke politici namen hierin principieel stelling tegen de opvattingen der socia listen. Ons inziens terecht. De controverse betrof in wezen de gehele maatschappijstructuur. Hier botsten de opvattingen tus sen de socialisten en de christelijke par- tiien en zij traden naar buiten, waren als het ware de reflex hiervan in de eisen die zich concentreerden rond de bezitsvorming. Staatsalmacht, vergaand dfrieisme en collectivisme kwamen in Weinor met de katholieke doctrine van het beginsel der subsidiariteit en het be ginsel der soevereiniteit in eigen kring Van vele protestanten. Daarom speelde de kwestie der bezitsvorming in deze maan- den zon grote rol. Waarover men zich verwonderen moet is, dat deze contro verse die naar buiten haar hoogtepunt Wikte onder de formatiepogingen van Prof Lieftinck, plotseling naar de ach tergrond verschoven werd tijdens de on derhandelingen met mr. Bur?ef' me's consequente lijn scheen ineens g broken. Over een uiterst vage formule ring, welker interpretatie in de toekomst waarschijnlijk een bron van verwarring en onenigheid zal blijken te zijn, werden KVP en PvdA het onverwachts eens Wat juist in dit verband nog meer frappeert is de benoeming van de so cialistische financiële expert, de beer Hofstra, tot minister van financiën Na tuurlijk berust de verantwoordelijkheid Voor deze benoeming in eerste instantie bij de informateur maar wij vragen ons toch af, of deze figuur, die in de Kamer reeds vaak aanleiding is geweest tot hef tige botsingen tussen PvdA en KVP, ook in zijn nieuwe functie niet een bron van onrust zal vormen. De heer Hofstra is im mers a.h.w. de verpersoonlijking van het streven der PvdA naar een socialistische maatschappijstructuur. Op een congres Van het NVV nog niet zo heel lang ge leden zei hij letterlijk: „Wie zoals wij de gehele structuur van de samenleving Wil veranderen, mag en moet ook de belastingpolitiek gebruiken om de ge- Wenste structuurverandering te bevor deren". Zal de ongetwijfeld bekwame financiële deskundige de kans krijgen door middel van de belasting-politiek de Persoonlijke eigendom verder uit te hol len? Het thans tot stand gekomen vier- partijen-kabinet, waarin de ka tholieken en socialisten de zetels keurig hebben gedeeld ieder vijf draagt uiteraard nu juist niet ons on verdeeld enthousiasme weg. Het had Been kwaad gekund als er eens een wat frissere wind uit Den Haag was gaan Waaien. Intussen zijn de afgelopen maan den wel leerzaam geweest. Wij weten hu immers, dat de tijd blijkbaar niet rijp is voor een christelijke coalitie. Wij Weten ook, dat noch de KVP, noch de PvdA, ondanks al haar dreigementen, Saarne in de oppositie wil. Ook van een zaken- of intermezzo-kabinet bleken de politieke partijen afkerig. En zo restte er weinig anders dan een zoveelste kabinet-Drees, opge poetst met een viertal nieuwe minis ters. De katholieke minister mr. Vier van de dertien kandidaten zijn nieuwe gezichten in dit kabinet: de beide katholieken mej. dr. Marga Klompé, die de eerste vrouwelijke minis ter in een Nederlands kabinet zal zijn en Maatschappelijk Werk zal over nemen, mr. A. A. M. Struycken, gouverneur van de Ned. Antillen, die de zware taak krijgt om Binnenlandse Zaken te beheren tezamen metde P.B.O. en de Bezitsvorming en die tevens vice-premier wordt. Nieuw zijn voorts de socialistische expert op financieel gebied H. Hofstra en een nog niet definitief bekende minister voor Justitie. De keuze zal worden gemaakt tussen prof. dr. G. E. Langemeijer, advocaat-generaal van de Hoge Raad en prof. I. Samkalden, hoogleraar in de rechts- en staatswetenschappen aan de Landbouwhogeschool te Wageningen. De negen anderen zijn leden van het demissionaire kabinet. Evenals voorheen zijn in het nieuwe ministerie vier partijen vertegenwoordigd: een brede basis dus, maar niet de breedste. Door liet verdwijnen van de portefeuille voor de P.B.O. en de tweede ministerspost aan Buitenlandse Zaken kon liet aantal ministeries van zestien op veertien worden teruggebracht. Mr. J. Luns zal de taak van minister Beyen overnemen aan Buitenlandse Zaken, waar bij alleenheer ser wordt. Het aantal katholieke zetels is van zes op vijf teruggebracht, maar de omvang van de taken is niet verminderd. Men kan zelfs zeg gen iets toegenomen door de aanmerkelijk zwaardere taak van mr. Luns. Ongetwijfeld zullen mr. Struycken en mr. Luns moeten samenwerken met bekwame staatssecretarissen. Er wordt rekening gehouden met de mogelijkheid van een nieuwe staatssecretaris hij Onderwijs. vreden te stellen. Zij behouden nu hun beide zetels: Economische Zaken en Verkeer en Waterstaat. Het ontijdig pro test tegen de K.V.P. van de socialisti sche peso, die evenmin wist wat er zich achter de schermen afspeelde, is door deze gang van zaken nog belachelijker geworden. Mr. Burger heeft de KVP behalve met vijf zetels en behoud van alle ta ken ook tevreden gesteld met een pa ragraaf over de bezitsvorming in het regeringsprogram. Velen hadden ver wacht de kath. fractieleider ais minister van Binnenlandse Zaken ook op het ge bied van de P.B.O. en de bezitsvor ming in het nieuwe kabinet werkzaam te zullen zien. Er zijn echter redenen die zijn aanblijven als fractievoorzitter rechtvaardigen. De leiding over de nieuwe uitgebreide Tweede Kamer, fractie kan aan niemand beter dan aan hem worden toevertrouwd. Prof. Romme heeft de zaak niet verder willen ophouden door aan te dringen op het schrappen van de pas sage over de gehuwde ambtenares. Dit was voor hem de principiële kwestie die het hem onmogelijk maakte Binnenlandse Zaken te aan vaarden. De eerste kandidaat die hij na de weigering van prof. v. d. Grin ten en prof. de Quay vroeg om zijn MR. A. A.-M. STRUYCKEN H. J. HOFSTRA Evenals in 1955 heeft mr. Burger als informateur kans gezien de situatie te redden die maandag nog hopeloos scheen. Hij stelde de liberalen voor de keuze om de portefeuille van Verkeer en Waterstaat zonder meer te aanvaar den. Het onderhoud met de liberale kan didaat drs. Korthals is beslissend ge weest voor het slagen van de formatie. De V.V.D. heeft steeds op het stand punt gestaan, dat zij eenzelfde behan deling verdiende als de A.R. Drs. Kort- Struycken neemt een wel zeer zware taak op zijn schouders met Binnen landse Zaken, bezitsvorming en pu bliekrechtelijke bedrijfsorganisatie. Op het departement van Maatschappelijk Werk zal men spoedig bemerken, dat de eerste vrouwelijke minister in onze geschiedenis een zeer energieke vrouw is die precies weet, wat ze wil, en die zich, ook al wordt haar ministerie tot die van een lagere orde gerekend, niet licht op een zijspoor zal laten rangeren. Intussen gaat het nieuwe kabinet geen gemakkelijke periode tegemoet. Talloze moeilijke problemen vragen om een oplossing. Niet zelden zullen de te nemen beslissingen weinig po pulair moeten zijn. De regeringen der laatste jaren hebben tengevolge van de hoogconjunctuur de wind mee gehad. Als niet vele tekenen bedriegen, is deze conjunctuur thans op een keerpunt gekomen. Ook de internationale poli tieke toestand houdt vele gevaren in, die minstens een indirecte weerslag op de economie van ons land zouden kun nen hebben. Naast de daden van het kabinet zelf moeten wij nu de reactie in het par lement afwachten. Het komt ons voor, dat de vier maanden, waarin tussen d' politieke partijen spel van ge ven en nemen, eisen en weigeren, dat we kabinetsformatie noemen" de defi nitie is van een vooraanstaand Haags K.V.P.-politicus gespeeld is, toch niet zonder invloed op de onderlinge politieke verhouding geweest zijn. Zii waren een krachtmeting, in zekere zin ook een voortzetting van de ver kiezingsstrijd. Misschien hebben deze vier maanden ook een zekere kathar- sis, een zuivering, in de politieke ver houdingen bewerkstelligd. Dit zou slechts winst betekenen. De al te hoog- moedigen hebben wellicht geleerd een toontje lager te zingen. Er bestaat nu eenmaal zo Iets als politiek realisme. De nuchtere werkelijkheid, die ook voor het politieke leven haar wetten heeft. Het nieuwe kabinet wordt waarschijnlijk als volgt samengesteld: Premier: dr. W. Drees (P.v.d.A.). Vice-premier, tevêns Binnenl. Zaken, Bezitsvorming en P.B.O.: mr. A. Struycken (K.V.P.). Buitenlandse Zaken: mr. J. Luns (K.V.P.). Onderwijs: mr. J. Cals (K.V.P.). Wederopbouw: ir. H. Witte (K.V.P.). Maatschappelijk Werk: dr. Marga Klompé (K.V.P.). Financiën: H. Hofstra (P.v.d.A.). Sociale Zaken: J. Suurhoff (P.v.d.A.). Justitie: waarschijnlijk prof. I. Samkalden (P.v.d.A.). Landbouw: dr. S. Mansholt (P.v.d.A.) Verkeer en Waterstaat: mr. J. Algera (A.R.). Economische Zaken: prof. dr. J. Zijlstra (A.R.). Oorlog en Marine: ir. C. Staf (C.H.). Overzeese Rijksdelen ad interim: ir. C. Staf (C.H.). hals wilde dus eerst weten hoe precies de zetelverdeling zou zijn en hij wilde de tekst van het regeringsprogram zien. Mr. Burger had zich tevoren door handig manoeuvreren op alles voorbe reid en kon rustig weigeren op dit ver zoek in te gaan. De A.R. had hem la tei weten dat zij geen genoegen nam met Overzeese Rijksdelen als tweede zetel naast Economische Zaken. De partij stond op het standpunt dat om principiële redenen Overzeese Rijksde len dient te verdwijnen. Het was al leen te voorschijn gehaald om de forma tie te redden, meende men. Mr. Burger herinnerde zich het protest van vijfen twintig Leidse hoogleraren tegen het politieke pokerspel rond de kabinets formatie en vond op het lijstje de naam van een A.R.-figuur: prof. dr. L. W. G. Scholten, hoogleraar in de parle mentaire geschiedenis. Hij heeft zich toen uit de moeilijkheden gered door eerst deze professor te vragen of hij de consequenties van zijn protest aan vaardde dooi kandidaat te worden voor Overzeese Rijksdelen. Met de bevesti ging daarvan nauwelijks In zijn zak stelde hij de liberalen voor de keuze: nu direct één zetel aanvaarden of eruit. De tweede A.R.-zetel was immers ver zekerd, al d niemand het vermoeden op welke wijze. De weigering van de V.V.D. bood hem de mogelijkheid om de A.R. geheel te- MEJ. DR. A. A. M. KLOMPÉ PROF. 1. SAMKALDEN taak over te nemen was de gouver neur van de Ned. Antillen die toe vallig in Nederland vertoeft. Mr. Struycken wordt een van de belang rijkste figuren in het nieuwe kabinet. De stemming over de oplossing loopt nogal uiteen. Niemand is eigenlijk ge heel tevreden, omdat de samenstelling, evenals in 1952, sporen draagt van de tijdnood waarin men na bijna vier maanden terecht was gekomen. In so cialistische kring is enig verzet gere zen tegen het uiteenvallen van de rood- Iiberale samenwerking die de laatste tijd een opmerkelijke groei vertoonde. De Amerikaanse ambassade in Mos kou heeft gisteren meegedeeld, dat de publicatie van „America", een geïllus treerd tijdschrift in de Russische taal, uitgegeven door de Amerikaanse voor lichtingsdienst, in Moskou op 22 okto ber na een onderbreking van vier jaar hervat zal worden. Het Sovjet-bureau „Soyoezpetsjat" heeft er in toegestemd 50.000 exemplaren van „America" een maandblad dat artikelen over de Verenigde Staten bevat te versprei den. Op de zuidelijke oever zijn thans dei hoogte zorgen voor de afvoer van de ventilatietorens van de Velser tunnel lucht, terwijl 4 torens van 15 meter in aanbouw. 4 torens van 30 meterI hoogte voor de aanvoer van verse lucht zorg dragen. De schachten worden voorzien van een ventilator, die wordt a< ngedreven door een motor van 50 pk. De Hertog van Kent, die in de op- vo'gingslijn voor de Britse troon de zevende plaats inneemt, heeft giste ren op het landgoed van zijn moeder zijn 21ste verjaardag gevierd. Na een familiediner, waaraan o.a. koningin Elizabeth en de Hertog van Ednburgh aanzaten, gaven de jarige en zijn 19- jarige zuster prinses Alexandra voor 130 van hun vrienden een dansfeest, waarop voor het merendeel „rock and rolV'-muziek ten gehore werd ge bracht. Er waren talloze fuifnummers van adellijken bloede, dozijnen aardige meis jes en een hond genaamd Nipper, ofte wel Feuk. Zoals het een adellijke fuif be taamt, bleef de vrolijkheid echter binnen de perken, ondanks die „rock and roll" en ondanks Peuk, de hond. De Hertog bereikte gisteren officieel de huwbare leeftijd en alle schone Britse debutantes waren present. Maar het meisje, dat vele buitenstaanders er juist zo graag bij hadden gezien, was er niet: De 22-jarige prinses Margarethe van Zweden, die in Londen woont. De „meest begeerde vrijgezellin van Zwe den" liet verstek gaan, schreven de Britse bladen vandaag. Rond het landgoed waar de hertog Advertentie BARTEL10RISSTR. HAARLEM IEL. 13439 FERD B0LSIR. 48 A DAM - IEL. 71716? Verwachting tot donderdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Droog weer, maar in de nacht en ochtend plaatselijk mist. Hier en daar lichte nachtvorst. Morgenoverdag op vele plaatsen zonnige perioden. Wei nig wind. Ongeveer dezelfde tem peraturen als vandaag. Zon: 7.00-17.57 Maan; 14.13-23.06 Twee Israëlische landarbeiders zfo'n gisteren nabij Even Jehoeda, ongeveer 40 kilometer ten noorden van Tel Aviv, doodgeschoten. Even Jehoeda ligt in de kustvlakte op ongeveer vijftien kilome ter van de Jordaanse grens. Volgens een Israëlische militaire woordvoerder zijn de twee Israëlische landarbeiders doodgeschoten door ge wapende Arabieren, die de grens van Israël overschreden hadden. (Reuter) 1 zijn fuif gaf, verdrongen zich enige hon derden jongelieden die meedansten op het ritme van de „rock and roll", dat naar buiten doordrong. De jongelui werden bij het vorderen van de avond zo opgewonden, dat zij de muren om het landgoed beklommen en bij het beklim men van de bomen, verscheidene takken braken. Ongeveer veertig politiemannen hielden de wacht rond de villa, verge zeld van de politiehond Peuk, een La brador die zag wat de politiemannen niet zagen en onmiddellijk* wegstoof als een al te voortvarende jongeling zich van de muur op het landgoed waagde Peuk maakte veel lawaai, maar hij beet niet. Hij volstond ermee, zijn jeugdige prooi tegen de grond -4e gooien en er bovenop te gaan zitten. Zowel in als om de villa heerste een buitengewoon vrolijke stemming. Zelfs de politiemannen sloegen de maat met hun beslagen hakken en vermaanden de jeugd slechts als die het werkelijk te bont maakte. (Rrt-UP) Volgens de bijna volledige uitslagen van de maandag gehouden gemeente raadsverkiezingen in Finland hebben de rechtse en midden-partijen winsten geboekt, terwijl de communisten de grootste verliezers bleken te zijn. De sociaal-democraten behielden on geveer hun stemmenaantal van de vori ge verkiezingen. De rechtse en midden-partijen wonnen 57.8 procent van de 12.071 zetels, de sociaal-democraten 23.2 procent en de communisten 19 procent. Tevoren be zetten de rechtse en midden-partijen 56.1 procent van de 11.614 beschikbare zetels, de sociaal-democraten 23.1 en de communisten 20.8 procent. Van 20 oktober af zullen dagelijks 2.200 militairen uit Algiers naar Frank rijk terugkeren, aldus heeft de Franse staatssecretaris voor de strijdkrachten, Max Lejeune, gistermiddag in de wan delgangen van de Nationale Vergade ring te Parijs meegedeeld. (A.F.P.) Het Nederlandsch Olympisch Comité heeft op verzoek van de KNWTJ alsnog besloten Frans Mahn in de ploeg voor Melbourne op te nemen, zodat de als reserve aangewezen Steenvoorden niet naar Melbourne zal gaan. Het ziet er naar uit dat de ai enige tijd slepende affaire met de valse tien- gulden-biljetten binnenkort tot klaar heid wordt gebracht. Dankzij de oplet tendheid van een winkelier uit Muiden is dinsdagavond een vrouw gearres teerd, die koopwaar met vals geld wil de betalen. Haar compagnon, die arg waan kreeg en bijtijds de benen nam, is vermoedelijk een van de hoofdrol spelers. Zijn signalement is bekend en het zal waarschijnlijk niet lang meer duren of de man zal in de kraag ge grepen worden. Ongeveer twee maanden geleden is er het een en ander aan het licht ge komen. De valse tientjes (van het blauwkleurige model) werden bij ver schillende gelegenheden in de circula tie gebracht. Er werden dienaangaande enige arrestaties verricht, maar de zaak bleef voortrollen. De vrouw die dinsdagmiddag tegen sluitingstijd een winkel te Muiden bin nen stapte en het door haar gekochte goed met een tientje betaalde, wist aan vankelijk nog te vluchten. Terwijl de winkelier, die argwaan had gekregen, de Rijkspolitie opbelde, liep zij de winkel De leiding van de Italiaanse sociaal democratische partjj van Saragat heeft vandaag een beroep gedaan op de socia listen van Nenni, hun nieuwe „pact" met de communisten ongedaan te maken en zich aan te sluiten bij de sociaal-de mocraten, die solidair zijn met het Wes ten. (U.P.) uit. Direct zette de Rijkspolitie de jacht in. Langs een vaart werd zij al vrij spoedig in het riet gevonden. Het bleek dat zij in het bezit was van meer valse bankbiljetten. Zij verklaarde de Rijks politie dat zij door een man achterop de bromfiets naar de winkel was gebracht. De man was echter vlugger verdwenen dan de vrouw en bleek gisteravond on vindbaar. Het onderzoek is thans in handen ge steld van de Amsterdamse recherche. Do afdeling Valse Munters kent het signale ment van de man. Met diens arrestatie zal waarschijnlijk het gehele complot van valsemunters opgerold zijn. In de Noorse stad Trondheim zijn van daag drie vrouwen .om het leven ge komen bij een felle brand, die de tramremise van de stad geheel ver woestte. De vrouwen maakten in de vroege ochtenduren de remise schoon. Alle 40 trams, die Trondheim rijk was, zij.: vernield. (Rtr) De vertegenwoordigers van de amu sementsmusici, georganiseerd in de Ne derlandse Toonkunstenaarsbond (N.V.V.) hebben hun volledige sympathie it- gerproken met de strijd van het om roeppersoneel voor de zes procent sa larisverhoging.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1