vijftig jaar Dank zij de radio thans snelle hulp verlening Vijf doden in verkeer V Anti-Nederlandse acties Indonesische communisten Rode pers verspreidt lasterverhalen PEPPELS „Willempje" miste zijn portefeuille De wachters van Scheveningen luisteren dag en nacht aan de lijn voor noodseinen Inboedel met bijl vernield Fabrieksbrand te Krommenie Kater VcnitcuJe ...en ging haar terughalen bij de Amerikaanse ambassadeur Jongeman bij spel verdronken Automatisch alarm II Jongetje door auto gegrepen Dodelijke val uit dakgoot Ernstig ongeval in slagerij Schoolkinderen van Terrazzano met vakantie AKKERTJES Schema ligt klaar MSBSBÊÊSmÊÊËmm —i m Steeds drukker Vier maanden voor opstandig huiseigenaar Drie aanvaringen op de Nieuwe Waterweg Vijftig muziek instrumenten verbrand Drieling in Finsterwolde VRIJDAG 12 OKTOBER 1956 PAGINA Rheumatiek? Spit in Uw rug? Geen audiëntie mmS i Tot voor kort kende men dit bij de radio-telefonie niet. Nu er echter zo'n enorm aantal schepen met radio-telefonie vaart heeft men in september 1955 op een internationale conferentie in Gö- teborg ook deze materie geregeld. En sedert 1 oktober van dit jaar is het verplicht ingevoerd voor de kuststations. Scheveningen-Radio heeft de hiervoor benodigde appa ratuur, die een hoog en laag fluit- toontje laat afwisselen. Het valt bij het luisteren direct op en bovendien is een speciale ontvan ger in staat deze twee tonen om te zetten in een opvallend alarm signaal. foS8£en een aut0 en lieP een Ter waarde van f50.000 Brand op de Ridderkerk in haven van Antwerpen MÊÊKKÊÊÊMÊmÊÊÊ Door drijfriem gegrepen en gedood KNABBELT AUTOBUS VLIEGT OP TEERT ANKAUTO Inbreker rooft f 9500 in pastorie te Vlaardingen 11 9 /ft 9 y k Is 75 jaar geleden een schip in moeilijkheden kwam te verkeren, dan kon de bemanning niet anders doen dan gelaten afwachten of hun zwalkend schip wellicht door een ander vaartuig werd opgemerkt. Wanneer nu een schip in moeilijkheden komt, dan zendt de marconist eerst een alarmsein uit 12 strepen van elk vier seconden met een seconde tussenruimte en dan drie punten, drie strepen, drie punten. Wordt van radiotelefonie gebruik gemaakt, dan klinkt door de aether een driemaal herhaald „Mayday' De telegrafist werkt in de 600 meterband, de telefonist doet het op 157 meter. In beide gevallen be tekent het voor alle radioverkeer op deze frequenties, dat zij onmiddellijk moeten stoppen en dat deze golflengten verder alleen ten dienste moeten staan aan de hulpverlening. De eerste keer, dat een schip radio-telegrafisch meldde In nood te ver keren, gebruikte dè marconist daarvoor de morsetekens voor „Come quick, danger" (Kom snel, gevaar). Jarenlang is dat zo gebleven, maar in oktober van het jaar 1906 werd een nieuw noodsein ingevoerd, drie pun ten, drie strepen, drie punten. Deze worden zonder onderbreking geseind. De letters SOS te vertalen door „Save Our Souls" is alleen maar een ezels bruggetje. Ofschoon dat ezelsbruggetje over de gehele wereld is ingeburgerd. Advertentie flitsen Uw klachten wegl Toen de fietser B. Vroklage woens dagmiddag het fietspad aan de Ring baan Oost te Tilburg verliet om de Oude Molenbochtstraat in te rijden, werd hij door een hem achterop komen de bestelauto gegrepen. Aan de beko men verwondingen is hij enkele uren later overleden. Een vijfjarig jongetje, dat op de pro vinciale weg in Wormerveer plotseling de weg .overstak, is door een bestelauto gegrepen. Het kind was onmiddellijk dood. Toen het driejarig zoontje van de fa milie Langedijk in De Weere, gemeen te Hoogwoud, onverwacht de rijweg overstak, werd het door een motorrij wiel overreden en dodelijk gewond. In het ziekenhuis St.-Annadal te Maastricht is donderdag overleden de 53-jarige B. P., vrachtrijder te Eijsen, die te Oost-Eijsden door een met een paard bespannen wagen is overreden. Op de rijksweg ZwolleKampen Is de 61- jarige Zwolse schippersknecht W. D. door een bestelauto gegrepen en op slag gedood. Donderdagmiddag is de 18-jarige leerling-bankwerker A. de Bruyn te Rotterdam in de Achterhaven verdron ken. Hij was tijdens schafttijd met eni ge collega's aan» het voetballen, toen de bal in het water viel. Hij sprong in het gangboord van een langs de kant liggend schip, maar struikelde en raak te te water. Hoewel de schipper de jon geman na ongeveer zeven minuten op het droge had weten te brengen, waren de levensgeesten reeds geweken. Woensdag 17 oktober is mgr. M. A. Jansen, bisschop van Rotterdam, ver hinderd de gebruikelijke leken-audiën- tie te verlenen. Dat inburgeren is niet direct het geval geweest. Er gaat van een ra- dio-kuststation het verhaal,, dat op een nacht bij het overnemen van de wacht gevraagd werd of er nog bij zonderheden waren. De telegrafist, die zijn dienst er op had zitten, ant woordde ontkennend, maar voegde er aan toe, dat er wel een voortdu rend SOS geseind was. Hij kon het echter niet thu.sbrengen en keek stom verbaasd, toen hem onthuld werd, dat dit sein in de plaats ge komen was van CQD. De term May day, die bij de radio-telefonie ge bruikt wordt, is een verbastering van het Franse M'aicjer (kom mij te hulp). In de loop van de jaren heeft Scheveningen-Radio, het Nederland se kuststation een van de druk ste ter wereld een volledig hulp verleningsschema ontworpen, waar bij niets meer aan het toeval wordt overgelaten. Komt een schip in nood te verkeren en wordt er hulp gevraagd, dan wordt de positie, voor zover bekend, onmiddellijk op een kaart uitgezet. Die kaart ligt er voor klaar en er gaat geen maand voorbij of zij wordt wel een Ïiaar keer gebruikt. Ter controle aat Scheveningen-Radio bovendien de positie nog peilen door de ver schillende stations. Op deze kaart is met rood een strook voor de Nederlandse kust aangegeven ter breedte van 60 mijl, het bereik van de motorreddingbo ten. De strook is verdeeld in vak ken. Is de positie buiten de strook, dan moet 'daarvoor een speciale map geraadpleegd worden, die pre cies aangeeft, welke reddingboten eventueel beschikbaar zijn. Boven dien worden schepen in de omge ving gewaarschuwd goed uit te kij ken en zo mogelijk te helpen. Bevindt het schip zich in een van de vakken van de strook, dan wordt ln een andere map het betreffende vak opgeslagen en daarin vindt de man van Scheveningen-Radio de formulieren en telefoonnummers in volgorde aangegeven. Welke red dingboot moet gewaarschuwd wor den, zijn er nog andere kuststations, die een seintje moeten hebben, wel ke sleepboten zouden ingeschakeld kunnen worden, kan een vliegtuig hulp bieden, welke instanties moe ten gewaarschuwd worden? De vra gen behoeven niet eens gesteld te worden. De antwoorden liggen kant en klaar in de goede volgorde. Dag en nacht wordt bü Schevenin gen-Radio op de 600 en 137 meter ge luisterd. Daarom is het goed, dat deze frequenties ook gebruikt worden als aanroepfrcqnenties. Doet zich een noodgeval voor, dan is één oproep voldoende om de aetherband volledig voor het noodverkeer vrij te maken. Mayday, mayday, mayday. Dit is Sche- veningen-radioDe telefonist bü het Nederlandse kuststation voor de appa ratuur, waarmee op de noodgolf ge werkt wordt. De rots in de branding, steunpunt voor elke zeeman in nood. Tegenwoordig worden bij telegrafi sche noodseinen de schepen in de om geving automatisch gealarmeerd. Ook als de marconist te kooi of op de brug is, hoort hij, dat er iets aan de hand is en dat zijn hulp eventueel nodig kan zijn. De ontvangtoestellen zijn namelijk van een automatische alarm-installatie voorzien. Vooral voor kleinere schepen, die geen con- tinu-bezetting van de telegrafie heb ben, is dat van enorme betekenis. SOS SOS SOSEen schip in nood heeft zich radio-telegrafisch ge meld in de 600 meter-band. De sein-} sleutel legt het contact en aan de wal wordt onmiddellijk een reddingsactie op gang gebracht. ;v Voor het kuststation is de hulp bij schepen in nood slechts een onder deel van het werk. Het is echter een alleszins gewaardeerde hulp. De kalme stem van de man aan de wal heeft een niet te onderschatten in vloed op de in nood verkerende mensen op zee. Zij krijgen, ondanks de spanning die zij doormaken, het gevoel, dat alles gedaan wordt wat mogelijk is. Teneinde een klein beeld te ge ven van de uitgroei van het werk bij Scheveningen-Radio, volgen hier nog enige cijfers over radio-telefo- nie-gesprekken en -telegrammen. In de maand augustus 1937 werden 4.037 telegrammen verwerkt, 305 telefoniegesprekken tot stand ge bracht, 90 peilingen verzorgd, zodat die maand sloot met een totaal van 4.432. .Vijftien jaar later bedroeg het aantal telegrammen 19.867, het aantal gesprekken 6.014, het aantal peilingen 29, zodat het totaal 25.910 was. En wanneer men dan de laatst bekende cijfers neemt, die van augustus 1956, dan zijn er 23.092 telegrammen, 9.079 gesprekken en 52 peilingen geweest, dus een totaal van 32.223. Zo staat Scheveningen- Radio ten dienste van alle schepen, die de zeeën bevaren. De hulpver lening is daarbij slechts een klein onderdeel. Maar het is voor de zee man een geruststellende gedachte te weten, dat als er moeilijkheden komen, aan de wal een organisatie is voorbereid, die de meest effec tieve hulpverlening garandeert. De Groningse rechtbank heeft een inwoner van Beerta tot vier maanden gevangenisstraf veroordeeld, onder af trek van voorarrest en met een proef tijd van drie maanden, plus een geld boete van honderd gulden of veertig dagen hechtenis. De officier van justi tie had tegen hem een jaar met af trek geëist, waarvan vijf maanden voor waardelijk. Dit alles wegens poging tot doodslag. Verdachte had nl. een huis gekocht in de veronderstelling, dat hij er zelf in zou kunnen wonen. Toen het huis aan een ander werd toegewezen, werd hij zo kwaad, dat hij de woning binnen drong en met een bijl vernielingen aan richtte. De nieuwe bewoner werd be dreigd en kreeg een klap met de bijl. Verdachte moest met traangas door de politie uit de woning worden verwij derd. Donderdagmiddag is een felle brand uitgebroken in een verfmagazijn bij de N.V. Verenigde Blikfabrieken te Krom menie. Bij transport van flessen met verdunningsvloeistof voor de verfberei ding brak een der flessen met een in houd van ongeveer 40 liter en er ont stond onmiddellijk brand. De overige flessen sprongen door de hitte uit el kaar en veroorzaakten met de opgesla gen verf een hevig vuur. Direct begon de bedrijfsbrandweer het vuur te bestrijden en met behulp van de brandweer uit Krommenie ge lukte het de brand te localiseren. Het pand ter grootte van 15 bij 6 m, gelegen tussen andere fabrieksgebou wen, brandde geheel uit. Alleen de muren staan nog gedeeltelijk overeind. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Het pand en de voorraad waren tegen brand verzekerd. Als gevolg van de mist zijn woens dag en donderdag op de Nieuwe Wa terweg drie aanvaringen geschied. Woensdagnacht is het Engelse schip Clangula ter hoogte van Maassluis in aanvaring gekomen met het Duitse tank schip Atlantic. Beide schepen zijn be schadigd en bij Maassluis voor anker gegaan. Donderdagmorgen is de stoomlogger Vooruit, de Vlaardingen 86, op deze beide schepen gelopen. De Vooruit kreeg hierbij een groot gat boven de waterlijn, en moest om zinken te voor komen tegenover Maassluis aan de kant worden gezet. Donderdagavond heeft het Nederland se kustvaartuig Algarve een aanvaring gehad met het Franse tankschip Port Gentil. De Algarve is naar Maassluis gesleept. Dezelfde avond is het Japanse schip Sagami Maru aan de grond gelopen. Gisteravond om kwart over zes stak de 5-jarige J. L. M. Schrama plotseling de Akerdtjk in Badhoevedorp over achter een bal aan. Het knaapje werd gebroken dpbeen en een hoofdwond op. het T?,th J6r ^?rPleging opgenomen in sterdam Dlaconessenhuis te Am- Donderdag is brand uitgebroken in de achterbouw van een muziekinstrumen- tenhandel, Limburgia, te Maastricht. Magazijn en werkplaats op de eerste en tweede verdieping brandden geheel uit. Vijftig muziekinstrumenten voor een totale waarde van ongeveer 50.000 werden vernield. Het bedrijf was verzekerd. In twee ruimen van het 8.000 ton me tende Nederlandse motorschip Ridder kerk, dat in de haven van Antwerpen ligt, is donderdagmiddag brand uitge broken. Het vuur kon in de loop van de avond worden geblust. Het schip, dat naar Amsterdam zou vertrekken met een lading sisal en wol, maakt door het bluswater licht slagzij, doch er is geen gevaar. Men is begonnen leeg te pompen. V De drieling uit Finsterwolde, van links naar rechts Grietje, Ellie en Jantje Prins in de armen van een zuster uit het R.-K. Ziekenhuis te Winschoten. En tóch mis ik iets. Eerst wilde ik het mezelf niet toegeven, maar nu weet ik het zeker: het is de kabi netsformatie. Ik heb een hele tijd lopen zoeken naar iets onbestemds. En er had zich een onrust van mij meester gemaakt, die ieder een opviel. Totdat iemand, een man met een lucide kijk op zaken en mensen, zei: „Tja, ik be grijp het wel, het kabinet is er". Merkwaardig, hoe de aanwezigheid van een kabinet veel minder reden tot hilariteit geeft dan het gemis van een kabinet. Ik ben gisteren, louter vanwege de macht der gewoonte, naar Den Haag geweest, om er mijn politieke kringen en waarnemers te ontmoeten. Zij waren ondergegaan in een collectieve kater. Stel u ge rust, een politieke kater. Ik heb nog getracht om de zaken weer een beetje op gang te brengen door voorzichtig te opperen: „En als prof. Samkalden nu tóch nog eens wei gerde?" Even lichtte er iets op in de ogen van een politieke kring. „Danbegon hij met iets gretigs in zijn stem, „dan...." Maar zijn op doemend enthousiasme werd meteen gesmoord in de lusteloze melancho lie van zijn collega's. Op dat moment trachtte ik de discussie te verleggen door te zeggen: „Maar we hebben het in ieder geval allemaal zien aan komen". Toen vatte een politieke waarne mer tenslotte de situatie mooi samen. Hij zei: „Wat moesten we begin nen zonder, maar wat moeten we beginnen mét een kabinet". Bij schilderswerkzaamheden aan een pand te Rotterdam is de 62-jarige H. van den Heuvel aldaar uit de dakgoot gevallen. Hij was op slag dood. Donderdagmiddag is de 38-jarige R. van der Sluis uit Valkermond in de aardappelmeelfabriek Musselkanaal en Omstreken te Terapelkanaal door een drijfas gegrepen en gedood. Het slacht offer laat een vrouw met drie kinderen achter. (Van onze correspondent in Indonesië) Sinds de verbreking der Nederlands-Indonesische unie door Indonesië is de officiële anti-Nederland se stemming in Indonesië belangrijk minder ge worden. Immers door deze verbreking had men zich zelf een wapen voor de anti-Nederlandse propaganda, dat van de „nadelige gevolgen voor Indonesië van de afgedwongen RTC-overeenkomsten" uit handen gesla gen. Het enige argument dat men nu nog tegen Neder land over heeft is dat van „de voortgezette koloniale overheersing door Nederland van een deel van Indo nesië, nl. West-Nieuw-Guinea". Na zes jaar propa ganda over dat onderwerp heeft het zijn interesse bij de massa echter goeddeels verloren. Veel basis voor het creëren van een officieel gesanctioneerde anti- Nederlandse stemming bleef er dus niet over. Nu is er echter één groep in Indonesië, die er veel voor over heeft om de anti-Nederlandse stemming toch maar vooral in stand te houden en dat zijn de com munisten en hun aanverwanten, die men met name ook aantreft in het linkse gedeelte van de PNI. Hun wapen is voor alles de laster en hun medium de pers. De tijd van de telkens weer opduikende verhalen over (Nederlandse) duikboten, die in de Indonesische wate ren zouden zijn gesignaleerd, kennelijk voor hulpver lening aan de opstandelingen op Ceram, is voorbij. Maar nu zijn het dan (Nederlandse) vliegtuigen, die in Atjeh, op Celebes enz. wapens en voorraden afwerpen voor de benden. Berichten daarover komt men in de linkse pers in zware opmaak en vergezeld van een fikse anti-Nederlandse propaganda (gooi ze het land uit: ze verwekken hier toch alleen maar onrust!) bijna dage lijks tegen. Bladen als de in Medan verschijnende sedert kort herrezen communistische „Pendorong" en het PNI-blad „Patriot" maken het nog bonter door te beweren, dat er bij de opstandelingen in Atjeh Neder landers zijn, die deze opleiden voor de guerilla. De nonsens ligt er voor een gezond- denkend mens wel wat erg dik op als „Patriot" schrijft dat de benden in Atjeh pas weer versterkt zijn met 150 man „blanke Surinamers", maar dat neemt niet weg dat het voor de eenvoudige, kleine man moeilijk te bepalen valt wat hij hier nu allemaal van denken moet, vooral ook omdat officiële rechtzettingen uitblijven. Een onuitputtelijke bron voor de anti-Nederlandse hetze van deze groep vormen natuurlijk ook de processen tegen de Nederlanders Jungschlager en Schmidt. Ja, ook de eerstgenoemde, ondanks zijn tragisch einde blijft men gebruiken als het prototype van de Nederlandse boeman, die het vrije Indonesië ten onder wil brengen. De openbare aanklager in zijn proces, de heer Soenario, heeft een boek het licht doen zien, dat een zeer beknopte en wel wat eenzijdige samenvatting geeft van het verloop van dit proces en ver- Advertentie 25 CT PER ROYAAL GEVULD ZAKJE De Haagse politie heeft nadere bij zonderheden verstrekt over de weder waardigheden van „Willempje", de dertig-jarige Heerlenaar, die enige da gen geleden ontsnapte uit de dr. Van der Hoevenkliniek in Utrecht en woens dag werd gearresteerd. Voor dé 500 gulden, die de man uit de kliniek meenam bü zün uitbraak heeft hü zich te Amsterdam een com plete kampeeruitrusting aangeschaft, waarmee hü in Oosterbeek is gaan kamperen. Hü liet de kampeeruitrus ting daar achter en begaf, zich naar Den Haag naar de woning van de Ame rikaanse ambassadeur aan de Tobias Asserlaan, waar hü vroeger al eens had ingebroken. Toen „Willempje" zag, dat de lichten daar nog brandden, ging hü in de tuin een dutje doen. Zodra hü bü zijn ontwaken zag, dat de am bassade in duisternis was gehuld, ver schafte de man zich toegang tot de wo ning en nam een aantal kledingstukken weg. Toevallig vond hü de sleutels van de privé-auto van de ambassadeur, spoedde zich naar de garage, en reed weg in de richting Rotterdam. Toen hq wilde tanken, bemerkte hij dat hij zün portefeuille miste. Hü gaf de tankhouder het reservewiel ln on derpand. Terug in Den Haag, ging hü onmiddellijk naar de garage van de ambassadeur terug waar hij zijn porte feuille vond, alsmede de daar achter gelaten aktetas met alarmpistool. „Willempje" zette toen koers in de richting Oosterbeek, maar botste bü het paleis Soestdük zo hevig tegen een boom, dat het motorblok scheurde. Hü ls een bekende van de politie. Hü gaat er prat op 92 inbraken te hebben gepleegd. In 1953 is hü debet geweest aan de inbraak in de volkskredietbank te Heerlen, waar hü een kantoorbedien de knevelde. volgens de volledige tekst van requi sitoir, pleidooi, repliek, dupliek en vonnis, het laatste luidende dat Jung- schlager wegens zün overlijden van alle rechtsvervolging werd ontslagen. Het blad Pendorong nu is begonnen gedeelten uit dit boek af te drukken onder de kop: „Inilah kerdja Dl dan Belanda", vrij vertaald: „Dat zijn de daden van de Darul Islam en de Ne derlanders". Uiteraard hebben deze citaten alleen betrekking op de ver klaringen van de getuigen a charge als Tomasoa en Manoch, die naar harte lust op de rechtszittingen gebruik maakten van de gelegenhéid om zo veel mogelijk vreselijks over allerlei Nederlanders te vertellen. Ook de recente demonstraties en rel letjes in de zaak-Schmidt waren van de züde van communistische organlsa ties georganiseerd. Het communistische blad „Harian Rakjat" juicht het dan ook van harte toe dat de jongeren het ini tiatief genomen hebben om te eisen „dat de beul Schmidt niet aan zün gerechte straf ontkomt". En het PNI-blad „Suluh Indonesia" betoogt dat de Indonesische wetgeving nodig herzien moet worden, want dat het toch wel jammer is dat Schmidt nu niet meer tot meer dan vüf- tien jaar gevangenisstraf veroordeeld kan worden. Dit blad acht het dan ook begrüpelük „dat de verontwaardiging van het gewone volk zich een uitweg heeft gezocht." Veel afgunst Zo tracht de linkse pers in Indone sië de anti-Nederlandse stemming levend te houden. Men gunt het de Nederlanders niet dat zij in Indonesië rustig zouden kunnen leven en hun brood verdienen. Letterlijk schreef Harian Rakjat dezer dagen in een hoofdartikel: „Hoe staat het met de Nederlanders? Nog steeds wandelen zij iedere morgen met hun hondjes, iedere middag drinken zü lekker hun kopje thee op hun matje en elke zater dagavond gaan zü Hjn dansen". Ja, bü een dergelijke opsomming van mis daden moet men wel beschaamd het hoofd buigen En toch, dergelüke propaganda, hoe kinderhjk zü ook hjkt, doét het bij de armen van geest en in goederen, in wie nog altüd de afgunst leeft tegen de Nederlander, die het beter heeft. Het doel van degenen die ze verspreiden is niet altyd hetzelfde: de communisten zoeken de uitbanning van het westerse bedrijfs leven, de nationalisten een excuus voor hun falen de beloofde welvaart te ver- wezenlyken. In beide gevallen is de Nederlander in Indonesië echter het object dat men bü de hand heeft. In een slagerü aan de Dennenlaan in Zwanenburg is de 9-jarige J. Lunen- borg gistermiddag om één uur een ern stig ongeval overkomen. De jongen, die vlak naast de slagerü woont, kwam in een onbewaakt ogenblik met zijn hand in een gehaktmachine terecht, waardoor de hand van de arm werd afgedraaid. Het kind werd naar het Grote Gast huis in Haarlem vervoerd. Om half twaalf vannacht gebeurde er een gecompliceerd verkeersongeval op de Rüksweg bü Nieuw Vennep in de Haarlemmermeer. Een teertankauto met twee aanhangwagens stopte plotse ling op een viaduct, waardoor een auto bus van de N.Z.H., die eveneens in de richting Amsterdam reed, plotseling moest stoppen en bovenop de tankauto vloog. Een tankauto, die daar weer ach ter reed, botste in volle vaart tegen de bus. Alle wagens liepen zware materiële schade op en moesten worden wegge sleept. Er deden zich gelukkig geen persoonlüke ongelukken voor, ofschoon er een-en-twintig passagiers in de bus zaten. De 96 kinderen van de school in Ter razzano hü Milaan, die woensdag door twee „krankzinnige" mannen zes uur lang in hun school werden vastgehou den onder bedreiging met de dood, zul len tot dinsdag met vakantie gaan. De kinderen zün onderzocht door zenuw artsen, die verklaarden dat ongeveer dertig kleinen leden onder de gevol gen van een zenuwschok. Een der daders, Arturo Santato, be vond zich gisteren onder zware politie bewaking in de afdeling voor geestes zieken van een ziekenhuis te Milaan. Zün broer en mededader Osvaldo ver klaarde tegenover de politie dat Arturo hem gedwongen had aan de overval deel te nemen, maar dat hü geen ac tieve rol had gespeeld. Het Italiaanse ministerie van binnen landse zaken heeft postuum een gou denmedaille toegekend aan de bouwvak arbeider Santé Zennaro, die zün leven opofferde om de schoolkinderen en de onderwüzeressen te redden. Ook het Romeinse bureau van de Car- negie-stichting stelde voor de nagedach tenis van Zennaro een gouden medaille beschikbaar, alsmede een bedrag van 50.000 lire. Dertig van de 97 kinderen, die het beleg hebben meegemaakt, zullen de gevolgen ervan wellicht nog lange tqd ondervinden. Zij hebben een ze nuwschok gekregen en zullen gedu rende hun vakantie in Asso onder voortdurende medische controle staan, aldus hebben artsen meegedeeld. Een bedrag van ƒ9500 wordt vermist na een inbraak in de pastorie van St.- Joannes de Doper te Vlaardingen. Te* voren heeft de inbreker geprobeerd in een andere pastorie ook zijn slag te slaan, maar hü is toen door twee dienst meisjes betrapt.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 5