Schuldig bevonden aan subversieve daden Schmidt onmiddellijk in hoger beroep gegaan Geen recht pantserwagen Officiële verklaring over Soestdijk Hoge gasten uit Liberia met luister ontvangen PRESIDENT VAN LIBERIA BEZOEKT NEDERLAND Nina mag gaan, Tanja moei blijven Buitengewone Mevr. Bouman in Nederland Nagy weer in de partij Nou, goeiedag Scheuring in Franse radicale partij President William Tubman met echtgenote en dochter in Amsterdam Israël zal geen vreemde troepen in Jordanië dulden V er ontwaar diging in regenn en dienst Manifest Italiaanse communisten _l Iet weer Volgeling vice-premier van Hongarije? Zware overstroming bedreigt Dehli m MET KONINKLIJKE TREIN UIT HAMBURG „Sunday Pictorial" teycimij! Iets minder wind MAANDAG 15 OKTOBER W56 80ste JAARGANG No. 26730 Tot levenslange gevangenisstraf is de Keer H. Sckmidt van ochtend door de landrechter in Djakarta veroordeeld. Schmidt werd schuldig bevonden aan subversieve daden, ge richt tegen Indonesië, te weten deelneming aan de guerilla-organi- satie in Indonesië en hulpverlening aan de Darul Islam tegen de Indonesische regering in de jaren 1950 tot 1953. Schmidt ging onmiddellijk in hoger beroep. ii iiiiiiiiiiii in mi in mi mi ui mi hi in in hi ui 1111111111 iiiiii iiiiinii 34 doden in omgeving Herriot treedt af Dodelijk mijnongeluk Van zeer bevoegde zijde vernemen wij, in verband met onzeker heden, die blijken voort te bestaan naar aanleiding van in de afge lopen zomer rondom Soestdijk gerezen vragen, het navolgende: „De bemoeiingen, waartoe H.M. de Koningin reeds geruime tijd geleden opdracht had gegeven tot het bereiken van een doelmatiger coördinatie van de verschillende diensten van het Koninklijk Huis, vinden geregeld voortgang. H.M. de Koningin wenst zich uiteraard op de te treffen voorzienin gen rustig te beraden, teneinde naar alle zijden een zo juist en bevre digend mogelijk resultaat tot stand te zien komen. Vanzelfsprekend zal ook nog verder overleg te plegen zijn met Z.K.H. de Prins der Nederlanden, waartoe eerst na diens terugkeer uit de Verenigde Staten van Amerika in begin november de gelegenheid zal bestaan. Voorts diene, dat H.M. de Koningin indertijd heeft gemeend het beste de rust der gemoederen in den lande, alsmede die van alle betrokkenen, te bevorderen, door voor onbepaalde tijd geen betrek kingen met mej. G. Hofmans te onderhouden, met wie hieromtrent volkomen eensgezindheid bleek te bestaan. Het behoeft dan ook niet meer te worden bevestigd, dat sindsdien generlei verbinding, direct of indirect, wordt onderhouden. Wanneer van sommige zijden, met name in de buitenlandse persorganen, erop is gezinspeeld, dat zulks anders zou zijn, is dit totaal in strijd met de waarheid." Gezond, èn twee stel hersenen 'n TIP VAN BOOTZ Falcon Harris Tweedjassen BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tel. 4790 Bijkantoor en Red. IJmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. 7. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severln. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Schmidt veroordeeld tot levenslang Een mehigte demonstranten ten getale Van omstreeks tweeduizend was samen gestroomd tegenover het gerechtsge bouw, doch de politie had ervoor ge zorgd, dat zij aan de overzijde van het smalle water, waaraan het gebouw ge legen is. bleven. De menigte eiste met geschreeuw de doodstraf voor Schmidt. Het gerechtsgebouw zelf werd zwaar door politie bewaakt. De publieke tri bune was door circa tweehonderd toe- Schouwers bezet, waaronder diplomatieke vertegenwoordigers van Nederland, Ca nada, Italië, Duitsland, Australië en En geland. Alle bezoekers van de rechtszaal Werden op wapens gefouilleerd. Toen Schmidt na de zitting in een auto Werd weggevoerd, steeg uit de demon strerende menigte een honend geroep op. De Nederlandse diplomatieke verte genwoordiger, de heer H. Hagenaar die de uitspraak bijwoonde, weigerde na afloop kortweg, enig commentaar op het Vonnis te geven. Het protestcomité-Jungschlager heeft ten telegram aan minister Luns gezon den, waarin het „met de meeste kracht aandringt op spoedige maatregelen, wel ke de beveiliging van Schmidt in Dja karta zouden kunnen bevorderen". Het telegram dat ondertekend is door de Voorzitter van het werkcomité, de heer Fto, en de secretaris van dit comité, de /■'er Koekkoek, zegt „ernstig bezorgd" zijn „over mogelijk gewelddadig op- van ven opgezweepte menscnmas- za a k" Sehmhjt"* "U de u'tsPra;lk ln de De heer Schmidt werd in Nederweert, in Limburg, geboren. Zijn vader was een Duitser, die door naturalisatie het Nederlanderschap verwierf. Ten tijde van zijn arrestatie was de veroordeelde makelaar in onroerende goederen bij de „Jamy", de Javase Administratie Maat schappij, te Bandung. De heer Schmidt kreeg in Nederland een militaire opleiding, onder meer op de Koninklijke Militaire Academie te Breda. In de functie van tweede luite- H. Schmidt, die vanmorgen door de landrechter in Djakarta tot levenslang werd veroordeeld. Weer is in Djakarta een monster proces geëindigd. Aan de zaak-Jung- schlager kwam een einde door de plotselinge dood van het slachtoffer; Schmidt heeft zich vanmorgen tot levenslang horen veroordelen. Een ontzaglijk zware straf, maar nog niet zwaar genoeg voor de nationalisti sche extremisten in Indonesië die de doodstraf wilden. In Indonesië wordt rechtgesproken op basis van het »Volksempfinden". De processen te- Oen de Nederlanders zijn politieke acties. Het zijn symptomen van een "mentaliteit die helaas in Djakarta overheerst. Met eerlijke rechtspraak hebben de Gebeurtenissen in het gebouw van het landgerecht te Djakarta bitter "Weinig te maken gehad. De rechter, de officier van justitie en de verde diger die in het eerste stadium bij het proces-Schmidt betrokken waren, Werden inmiddels allen vervangen, omdatzij hun taak mogelijk te correct zouden hebben uitgevoerd, fjat mevrouw Bouman tenslotte voor de beklaagde in de bres kon sprin- Oen was een groot geluk. Haar moe dige verdediging heeft Schmidt niet voor de langst denkbare gevangenis straf kunnen behoeden. Maar was dct eigenlijk ook niet te voren een mtgemaakte zaak"! Schmidt was in ogen van de Indonesiërs schuldig. v°or de vorm liet men hem zijn zaak verdedigen, maar men nam hem met te ernstig. Men wist het al. Hij *°w en hij moest boeten. Niet slechts P°°r de zogenaamde ondergrondse cties waarvoor hij zelf verantwoor- j eHjk zou zijn geweest, maar voor al- £s wat men in Indonesië tegen de Nederlanders in het algemeen had. q y moest boeten voor de politionele Q?ties en... voor onbesuisde daden s dio van mannen als Westerling, t eri X wyt j Wonderaar van Westerling was. °juist is in Nederland een boek (j Schenen over de processen tegen Nederlanders in Djakarta. Voor bespreking van dit hoogst actuele hu verwijzen we naar elders in dit jj-mmer. De schrijver van het boek, C. Beynon, tekent Schmidt als een 'r'end van Indonesië, als een man le van Indonesië was gaan houden. Schmidt heeft zich als een man Geweerd. Maar hij vocht tegen een vermacht, tegen het gevoel, dat de ede had verdrongen, en tegen een vooroordeel. In Nederland heerst van daag verslagenheid over de uitspraak ?an rechter Rochjani. De uitspraak nant ging hij in februari 1926 naar In donesië. In deze functie heeft hij gediend op Sumatra, Borneo en Java. Als ge vangene van de Japanners heeft hij tij dens de tweede wereldoorlog onder meer gewerkt bij de beruchte Birma spoor weg, waarbij honderden krijgsgevange nen stierven tengevolge van de slechte behandeling. Na de politionele acties in Indonesië was de heer Schmidt com mandant van vijf zogenaamde doorgangs kampen, waar hij moest zorgen voor de overdracht van deze kampen, na de afvoer van alle Nederlandse troe pen naar Nederland, met alle aanwezige wapens, munitie en uitrusting aan het Indonesisch leger. Op de 9de september 1954 verscheen de heer Schmidt voor de eerste maal voor de rechter te Djakarta, beschuldigd van subversieve acties tegen de Indonesische staat. Een woordvoerder van dc Nederland se vertegenwoordiging in Djakarta heeft vanmorgen verklaard, dat onder het In donesisch recht het aantekenen van ho ger beroep zeer veel gelijkt op de proce dure in andere landen. Hü zei, dat thans drie rechters de zaak opnieuw in behan deling zullen nemen op basis van het bewijsmateriaal en daarna één zitting zullen houden achter gesloten deuren om tot een beslissing te komen. De verde diger of verdediging van beklaagde is gerechtigd een memorandum van appèl in te dienen bij het hogere gerecht. Hij kondigde aan, dat de Nederlandse ver tegenwoordiging „stappen neemt" inzake een nieuwe verdediger in de plaats van mevrouw Bouman. De woordvoerder zei; „Wij zijn er van overtuigd, dat de heer Schmidt niet schuldig is". De woordvoerder verklaarde voorts. Zondagavond is mevr. Mieke Bouman met haar echtgenoot per KLM-lijntoestel op Schiphol aangekomen. Zij vertrok onmiddellijk van het vliegveld „met on bekende bestemming". Mevr. Bouman werd namens de Nederlandse Regering verwelkomd door een autoriteit van Buitenlandse zaken. iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii'ii'I111111"1111"""" dat er veel pogingen zijn gedaan om de rechter onder druk te zetten. Hij wilde echter niet zeggen, dat de rechter aan deze druk heeft toegegeven. Hij zei van mening te zijn, dat het proces op legale wijze was verlopen. De Nederlandse tij delijk zaakgelastigde, die na de uitspraak de heer Schmidt de hand drukte, ver klaarde, „onder de indruk te zijn van de dappere en moedige houding van de heer Schmidt". De Hongaarse oud-premier Imre Nagy, die vorig jaar uit zijn functies en uit de communistische partij werd gezet, is of ficieel weer opgenomen in de partij. Nagy had een schriftelijk verzoek tot toela ting tot de partü ingediend, welk ver zoek door het bestuur is ingewilligd. In het antwoord van het bestuur werd ge zegd, dat Nagy weliswaar fouten heeft gemaakt, maar dat deze niet van zo'n ernstig karakter waren, dat uitstoting uit de partij gerechtvaardigd was. De uitstoting was geschied door toedoen van de toenmalige eerste secretaris van de partij, Matyas Rakosi. De voormalige Hongaarse ambassa deur in Belgrado, Zoltan Szanto, staat op de nominatie om vice-premier van Hongarije te worden. Szanto was pers chef van de nu gerehabiliteerde pre mier Imre Nagy. Zijn benoeming zou voorbereid worden omdat Nagy zelf vreest impopulair te worden als hij zich als vice-premier opnieuw op de voor grond stelt, aldus heeft een hoge func tionaris uit de Hongaarse communisti sche partij meegedeeld. Vijf Hongaarse generaals, die tijdens het Stalin-regiem „ten onrechte ter dood zijn gebracht", zijn zaterdag in Boedapest met militaire eer begraven. Een grote menigte woonde de plech tigheid bij. Het orgaan van het Hon gaarse Vakverbond, ..Nepszava", meldt dat nog meer Hongaren een herbegra fenis zullen krijgen. De lijst van dode „slachtoffers van het tijdperk van Ra kosi" is nog zeer lang, aldus het blad. (Reuter - U.P.) In Bikanpoer, 28 km van Delhi, zijn 34 mensen om het leven gekomen door overstroming van de rivier de Hindan. Verscheidene dorpen en duizenden hec taren land staan onder water. Delhi zelf wordt bedreigd met de zwaarste overstroming sinds mensenheugenis. Het water van de Joema heeft zondag de muren van het oude Rode Fort in de oude stad bereikt. In de omgeving van de stad staat een gebied van 776 vierkante km onder water. Aan de Stationsweg te Groningen botste een bromfietser tegen een auto op. Hij kreeg zo'n klap, dat hij met een grote zwaai in het Verbin- dingskanaal terecht kwam. Een brug wachter, die het ongeluk zag, waar schuwde de politie. De man krabbel de echter zelf aan wal, zocht zijn bril op, trapte zijn bromfiets aan en zei: „Nou, dan ga ik maar weer" tot de toeschouwers. Kletsnat reed de bromfietser weg. Toen de politie ver scheen waren bromfietser en auto verdwenen. Aspirant-kopers, zowel zakenmensen als militaire en regeringsafgevaardigden, kwamen onlangs naar Chertsey in En geland om een demonstratie bij te wo nen van nieuwe types pantserwagens, die zonder mankeren door liet water gaan, met een reuze gemak heuvels be klimmen en de gladste gladdigheid „nemen" alsof het dagelijks werk is. De foto toont zo'n nieuwe pantserwagen. De rechtse minderheid van de Fran se radicale partij is zondag uit de par ty getreden. Het besluit is genomen op het jaarcongres van de partij te Lyon. De uitgetredenen willen een nieuwe po litieke partij oprichten. Dadelijk nadat de scheuring een feit geworden was deelde Edouard Herriot mee, dat hij als voorzitter van de partij zal aftre den. „Ik ben lange tijd voorzitter ge weest van een radicale partij die een eenheid vormde, ik wil niet de voorzit ter van een partij zijn, die in tweeën is gescheurd," zo zeide hij. Daags te voren was oud-premier Mendès-France ais eerste vice-voorzitter herkozen. Hy kreeg 1298 van de 1833 stemmen. Een der leiders van de rechtse dis sidenten, Morice, heeft verklaard, dat de rechtse radicalen het niet eens zijn met de politiek van Mendès-France ten aanzien van Algiers. „Wij staan achter premier Mollet, wij houden niet van Mendès-France's totalitaire methoden in de partij," zo voegde hy hieraan toe. Mendès-France verkeert nu in feite in een veel sterkere positie in de ra dicale partij dan teyoren, in de eer ste plaats omdat zijn felste tegen standers het veld ruimen en in de tweede plaats door het aftreden van voorzitter Herriot. Men houdt echter rekening met de mogelijkheid, dat de ze laatste nog van gedachten veran deren zal. Het partijprogram, dat zondag goed gekeurd is, is in grote trekken het pro gram van Mendes-France. Nadat Nina Ponomareva, de 21-jarige Russische discuswerp ster, die zes weken geleden uit een warenhuis in Londen vijf dameshoeden had meegenomen zonder te betalen en daarom door de Londense rechtbank werd veroordeeld, zich aan boord van het Russische schip „Vyacheslav Molotov" had begeven, werden door de politieautoriteiten de heer Alexander Chwastow en zijn dochtertje Tanja van boord gehaald. De moeder van Tanja, mevrouw Helena Dieczok, had de hulp van de Britse justitie ingeroepen, omdat de vader het kind mee naar de Sovjet-Unie wilde nemen. Tanja en haar vader kwamen uit de Verenigde Staten en zouden met deze boot naar Leningrad vertrekken, Links ziet men de glimlachende Op de 548 meter verdieping van staats mijn Maurits te Geleen is zaterdag de 23-jarige houwer Chr. G. J. Smeets uit Born in een bakkenpijler bekneld ge raakt en vrijwel op slag gedood. (Van onze speciale verslaggever) Het was tegen half een toen van morgen onder de overkapping van het Amsterdamse Centraal Station de ko ninklijke trein na een nachtreis uit Hamburg tot stilstand kwam. De zes tigjarige president van de Afrikaanse neger-republiek Liberia, William Tubman, zqn echtgenote, het jeugdige dochtertje Willehminia en haar vrien din Bankie King stapten uit het eer ste rijtuig op het eerste perron. Harteiyk begroetten hen daar Konin gin Juliana en prinses Beatrix. Prins Bernhard was verhinderd aangezien hy eerst morgen uit Tanganyika terug keert. Koningin Juliana was gekleed in een blauw-groene laken japon, een hoedje van dezelfde kleur en een stola van sabelbont. Prinses Beatrix droeg een turquoise japon met een veren hoedje van dezelfde kleur en een kort jasje van nutriabont. Vergezeld door Hare Majesteit inspec teerde de president, nadat de burge meester van de hoofdstad, de gouverneur en de commandant zeemacht, aan hem voorgesteld waren de erewacht van de koninkiyke luchtmacht. Het voorstellen van het officiële gevolg, de Liberiaanse gezant, legatie-leden en consuls met hun echtgenoten, nam enige tijd in be slag. In de koninklijke wachtkamer maakten vervolgens de voorzitters van de Eerste en Tweede Kamer, de zo juist benoemde leden van de mi nisterraad, de gevolmachtigden van Suriname en de Nederlandse Antillen, de ministers van Staat en de Staats secretarissen, en vele andere autoritei ten hun opwachting. Geheel passend in de luister van pro tocollaire ceremoniën klonken over de ln Madrid is dezer dagen een meisje geboren met twee stel herse nen. Het kind is gezond en levendig. De artsen verwachten, dat het over een buitengewone intelligentie zal beschikken. "c uiispraaK. kwamen uit de Verenigde Staten en zouden met deze boot naar Leningrad vertrekken, liuks ziet men ae gumiacnench niet als een verrassing, maar i mevrouw Ponomareva op de kade vlak voordat zij zich inscheept. Tanja en haar vader tussen de autoriteiten als zij is er niet minder triest om, i het schip verlaten. De Israëlische minister van buiten landse za.:tn, mevrouw Golda Meir, heeft in een verklaring bekend ge maakt, dat wanneer Iraakse troepen Jordanië zouden binnenrukken dit ais een gevaar voor Israël zou worden be schouwd, waartegen Israël maatrege len zal nemen. Volgens de te Jeruzalem uitgegeven verklaring heeft Groot-Brittannië Is raël meegedeeld, dat „de Iraakse troe pen op het punt staan Jordanië binnen te rukken." De Iraakse eenheden zou den voor onbepaalde tijd in Jordanië worden gelegerd. Mevrouw Meir verklaarde, dat het duidelijk is, dat de op handen zünde troepenbewegingen deel uitmaken van een plan, dat beoogt „de territoriale ambities van Irak te dienen" en een in grijpende verandering in de bestaande toestand teweeg te brengen, zy her innerde eraan, dat Irak tot de landen behoor die in 1948 Israël aanvielen en dat het steeds geweigerd heeft een be stand te tekenen. Advertentie De regen kwam niet tot bedaren En zal ons voor* griep niet vrijwaren. TIP VAN BOOTZ helpt probaat En stelt U in staat, Om zo Uw gezondheid te klaren. Inz. Mevr. M. D., Breda, ontv. 1 fl. TIP 1 UI. Rood van Bootz. torens der stad de eenentwintig saluut schoten, toen de stoet buiten in de rijtuigen, getrokken door telkens zes van de zadel bereden paarden, plaats nam. Overal waar men onder de dui zenden kijkers langs de straat de Li beriaanse gasten, onze Koningin en oudste prinses waarnam, steeg een ge roep van welkom op. In ceremonieel tenue geklede garde- jagers, de garde grenadiers van de koninklijke militaire kapel brachten op de Dam de eerbewijzen. De president inspecteerde ook hier de erewacht, waarna hü zich met de overigen door de arcade van het paleis naar binnen begaf. Het duurde even, maar toen verschenen de hoge gasten en de Ko ningin en prinses op het balkon. Deze feesteiyke kennismaking van de Libe riaanse bezoekers met de Amsterdam se bevolking was, zoals men mocht ver wachten, recht hartelijk. Zowel de pre sident als zijn echtgenote moeten heb ben gevoeld dat zij zich in de sympa thie van de Nederlanders mochten ver heugen. Dezen begroetten het echtpaar als de hoogste vertegenwoordigers van een vooruitstrevend land, dat al lang betrekkingen met ons va derland onderhoudt, en als de leiders van een volk dat zich zijn kracht en verantwoordelijkheid bewust is gewor den en resultaten heeft bereikt in zpn streven naar rechtvaardigheid en be schaving. Korte tyd na de begroeting op het balkon verliet de president met zijn gevolg het paleis. Detachementen van de studenten-weerbaarheid zorg den voor de erehaag naar Raedecker's blank-stenen monument. Aan de voet van Neerlands gedenkteken drukten minister-president dr. W. Drees, bur gemeester mr. A. J. d'Ailly en de gezant van Liberia de hoge bezoeker de hand. Ook hier waren enige Liberiaanse en Nederlandse autoriteiten aanwezig. President William Tubman legde een bloemenkrans onder de beeldengroep waarna in het centrum van de stad een diepe stilte viel, die na een minuut werd verbroken door de koraalmuziek van de Amsterdamse politie-kapel. De Rijksvoorlichtingsdienst deelt mede: „In regeringskringen heeft men met verbazing en verontwaardiging kennis genomen van beweringen in het Britse zondagsblad „Sunday Pictorial" als zouden er in Nederland ministers en politici zijn, die in contact me. de moe der van Z. K. H. de Prins der Neder landen er naar zouden streven H. M. de Koningin tot abdicatie te bewegen. Het spreekt vanzelf, dat hiervan schijn noch schaduw waar is, Het is diep te betreuren, dat niet geschroomd wordt dergelijke onzinnige beweringen aan de openbaarheid prijs te geven." De Londense Sunday Pictorial pu bliceert een interview met de kamer heer in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, mr. dr. I. G. van Maas dijk, welk interview de kwaadaardige strekking heeft de moeder van Prins Bernhard af te schilderen als de kwa de geest, die de val van H.M. de Ko ningin wil te weeg brengen. De heer Van Maasdijk heeft ontkend dit ver haal aan de Engelse journalist te heb ben gedaan. Deze zou allerlei geruch ten, die hij gehoord had, aan de heer Van Maasdijk hebben opgehangen. Wij nemen dit aan, doch vragen ons af, hoe de heer Van Maasdijk, oud- direct eur van De Telegraaf en presi dent-commissaris van de uitgeefster van dit blad, die toch niet onbekend is met de waarde van speciale verslag gevers van Engelse zondagsbladen, zo onvoorzichtig heeft kunnen zijn de En gelse journalist in zijn auto van Soest dijk naar Den Haag te rijden. Hij kon weten, dat het zulke lieden niet om autoritten, maar om nieuws te doen is. Dat had de man telefonisch reeds aan het paleis medegedeeld ook. Op dat telefoontje kreeg hij geen inlich tingen, maar wel een kamerheer in buitengewone dienst, om hem naar Den Haag te brengen. Wel, wel. Op de tweede dag van zijn bezoek aan Nederland bezichtigt de president van Liberia dinsdag a.s. de bloemenveilingen in Aalsmeer en H.M. kruiser „De Ruyter", welke gemeerd ligt in de Amsterdamse haven. In de namiddag wordt een bezoek gebracht aan het Rijksmuseum. Het hoge gezelschap vertrekt s morgens half tien van het Koninklijk Paleis en rijdt via de route Mozes en Aaronstraat, N.Z Voorburgwal, Raadhuisstraat, Westermarkt, Rozengracht, Nassaukade, Overtoom. Amstelveenseweg, Stadionplein en het Amsterdamse Bos naar Aals- lYlPPT Naar' H.M. kruiser „De Ruyter" vertrekt het hoge gezelschap om 12.00 u. van de De Ruyterkade. De uitrit naar het Rijksmuseum om 16.30 u. gaat via de route Dam, Rok in Muntplein, Vijzelstraat, Vijzelgracht, Weteringscircuit, Stad houderskade. Omstreeks 18.15 u. keert het hoge gezelschap weer in het Paleis terug. De Italiaanse communistische partij heeft een verklaring, getiteld „elemen- ten van een programverklaring," ge publiceerd, die het resultaat is van be sprekingen welke in het afgelopen half jaar, na de „ontheiliging" van Stalin op het partijcongres in Moskou, in alle partij-organisaties zyn gevoerd. Deze schets voor de toekomstige politiek van de grootste communistische partij in west-Europa verklaart, dat gezocht zal worden naar „een Italiaanse weg naar het socialisme," met democratische middelen eu zonder gebruik van ge weld. (Reuter) Advertentie BARTELJORISSTR. HAARLEM IEL 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM IEL. 717162 Verwachting tot dinsdagavond (op gemaakt te 1.15 uur). Enkele overdrijvende wolkenvel den en hier en daar mist. Zwakke tot matige wind uit zuideiyke richtingen. Dezelfde of iets lagere temperaturen. Zon: 7.08-17.46. Maan: 16.09-3.27.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1