Stijlvol concert door Haarlems Christelijk Mannenkoor %k SLMaarten-optocht in Haarlem-Noord OMEGA - MIDO eter lHfainen ALPHENAAR SS GRAMMOFOONPLATEN Volgende week twee groepen van 500 Hongaren naar ons land Krui swoo rdraadse l 1 I Eerste ontvangst in voormalige DUW-kampen Boodschap aan de H. Vader De %aak-Zonnebloem Oscar WÊÊ—m* t ERIC DE NOORMAN VRIJDAG 9 NOVEMBER 1956 pagina M moderne A gordijnen meubelen tapijten Suède Jasjes GRETHA DE BRUIJN t W aterpolo D.W.R. verliest met 5—3 van G.Z.C. Een collectie vindt U bij t Sii ver-Stoepke (■rote Houtstraat 49 HAARLEM KLOPT SPARTA Basketbal SUCCES VOOR Z.B.V.S. UIT SANTPOORT BLOEMEN DAAL RECLAME-AANBIEDING Colbertkostuum 88.- Tweedjassen 78.- BESLUIT JUBILEUM „BATO" j&mtm Monument weer verlicht op 11 november Examen zwemonderwijzer Uitslag verkoping KRUISWEG 49 - HAARLEM TEL. 11532 Van kardinaal Mindszenty Koningin zaterdag van vakantie terug Verhouding Kerk en Staat in Polen Gemengde commissie van vier aangewezen NA AANRIJDING OVERLEDEN Acties voor Hongarije Oplossing kruiswoordraadsel van donderdag 117 TV ie heeft me die rommel m m'n handen gestopt Dat is mets anders dan sabotage!.. Mn nenf.lVat verteJje «ei daar Wij zouden toch in de lucht gevlogen zijn.. Maa r nu wij het toch over m de lucht vliegen hebben, ik hoop dat deze dingetjes h ier onschuldig Zijn ...Er ligt er een hele kist van aan mgn voeten. V In de gemeentelijke concertzaal gaf gisteravond hét Haarlems Christe lijk Mannenkoor onder leiding van Bernard Verboom en met medewerking van de sopraan Hanna Weynè en Mein- dert Boekei, orgel, een stijlvol concert, als we tenminste het Domine salvum fac van Giessen en nog enkele andere werkjes uitschakelen. In verband met de nood in Hongarije werd het programma enigszins gewij zigd, twee (zeer geestige) liedjes van Badings en Strategier kwamen te ver vallen, waarvoor in de plaats werd ge zongen het „Sanctus" van Schubert en het wel zeer brave „Blijf bij mij, Heer!" van de dirigent. Ter herdenking van de doden die de zer dagen door de terreur zijn geval len, werd na gebed geopend met een- indrukwekkende verklanking van het responsorium ,,Ecce quomodo moritur" van Jacobus Gallus, ook wel genaamd Advertentie Woninginrichting Bortelionsstraat 13-1 HAARLEM Een tweetal speeltuinen van de Haar lemse Katholieke Vereniging voor het Gezin, n.l. de tuinen Noordervreugd (Ambachtstraat) en Zaanenoord (Zaa- nenstraat) houdt zaterdagavond de tra ditionele lichtoptocht voor de kinderen van de speeltuinen. Om 6 uui- vertrekt een stoet vanaf de Ambachtstraat -oaon langs de navolgende route: Ambacht- straat - Rijksstraatweg - Preangerstraat iawn« Timorstraat - Hudsorwtraat - Jan Gjj- zenkade - Rijksstraatweg - Brug over links af - Jan Gijzenkade - Eemstraat - Rijksstraatweg Ambachtstraat - Speeltuin. De stoet van de Speeltuin Zaanen oord vertrekt om 7.15 uur vanaf het Weltevredenplein. Vérvolgens: Solo straat - Archipelstraat - Timorstraat - Spaarnhovenstraat - van Nesstraat - Mr. Gerlingstraat - Dutrystraat - Hoeuffstraat - van Egmondstraat - Mid denweg - Raadhuisplein - Raadhuis straat - Timorstraat Floresstraat - Ternatestraat - Obistraat tot school. Advertentie ^AAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA M pracht-modellen PULLOVERS, TRUIEN en 1 LANGE PANTALONS SPORTMAGAZIJV p. Twijnderslaan 7, Haarlem, Tel. 15116 100 SERVICE! In de Waterpolo-ontmoeting GZC 1 DWR 1, die voor de centrale wintercom petitie werd gespeeld, is het er hard aan toe gegaan. Nadat over en weer de verdedigers op de proef waren ge steld, schoot Beyderwellen voor GZC raak en volgden er al spoedig twee vol treffers van DWR-midvoor Kollerie. Hierna nam het spel in heftigheid toe. waardoor er al spoedig twee spelers van iedere ploeg tussen de toeschou wers plaats mochten nemen. De Boer bracht de stand op gelijke voet zodat met de stand 22 de tweede helft werd begonnen. Na dertig seconden kon er weer een DWR-speler de kant op gaan. De DWR-verdediging kreeg het der halve zwaar te verduren tegen de GZC- overmacht en door De Boer en Bey derwellen werd de stand op 5-2 gebracht. Kollerie verkleine tenslotte de achter stand tot 5-3. De uitslagen waren: Com petitie district Noordholland: heren: eerste klasse: Nereus 1HPC 1 22. Tweede klasse: Nereus 2HPC 2 2 3. Derde klasse: DAW 3—IJ 3, 6—3; DAW 2—Neptunus 2 1—4. Competitie kring Haarlem, dames der de klaSse: Haarlem 3HVGB 3 7—4. Advertentie Jacobus Handl. Het werd staande aan gehoord. Jammer dat na dit indruk wekkende begin het „Domine salvum fac" een beurt moest maken. Over smaak valt niet te twisten, zegt een zeer aanvechtbaar spreekwoord, laten we het hier dan maar bij laten, hoewel we 50,- beloning uitloven voor degene die in staat is het stuk voor altijd te doen verdwijnen. Mooie koorklank viel te beluisteren in het motet „Fenuisti" van Hendrik Andriessen, nobel klonk het „Sanctus" van Schubert, iets te gereserveerd het pompeuze „Trösterin Musik" van Bruckner, bepaald aangrijpend het rij ke doch zeer moeilijke „Veni Creator" van Diepenbrock, Het koor heeft een mooi klankéquilibre, doch de 1ste tenor partij moet wel zorgen de intervallen naar boven niet te klein te nemen, en de 1ste bassen mogén Vooral niet do mineren, wat ze twee keer, spontaan als ze zongen, deden. De sopraan Hanna Weyne gaf ver bluffende staaltjes van coloratuur in de Mozartaria's uit „Die Zauberflöte". Ze zingt drie gestreept d en f alsof het maar niets is, hoewel er ook wel eens een toontje naast was. De virtuositeit ligt haar beter dan het liedgenre, Ri chard Strauss werd wel is waar goed vertolkt, maar we horen haar liever in aria's, resp. coloratuur. Ze werd aan de vleugel uitstekend geaccompag neerd door Bernard Verboom, die ze, zeer terecht, ook in de hulde liet .delen. De organist Meindert Boekei gaf, naast voortreffelijke begeleiding vap enkele koornummers, ook drie solct- werken ten beste. De „Sonate da Chie- sa" van Andriessen klonk goed, hoe wel we constateerden dat de omvang rijke dispositie van 47 stemmen hem toch nog wel enige problemen gaf, ook in het werk van Vierne. In het 3de Cho ral van Franck deed hij zeer mooie dingen, alleen hadden we de doorwer king van de Cantilène gaarne wat dui delijker gehoord, de voix célèste had met gesloten expressiekast beter de melodiestem van het andere manuaal doen uitkomen. Dat neemt niet weg dat we respect hebben voor deze organist. De avond werd besloten met het zin gen van het Wilhelmus, dat een diepe indruk naliet. TOM DE VRIES Haarlem er» Sparta hebben donder dagavond op het verlichte Haarlem terrein een. geanimeerde partij voetbal gespeeld. Haarlem zegevierde met 2-0 nadat de rust met dubbelblanke stand was Ingegaan. Hoewel Sparta technisch misschien iets beter speelde, bleek het aanvals- spel van de roodbroeken meer gevaar in te houden. De Rotterdamse aanval len, waarin de buitenspelers Geel en Van Ede een belangrijk aandeel had den, strandden op de hechte Haarlem- defenèie en omdat de Rotterdamse voorwaartsen hun schutterscapaciteiten thuis hadden gelaten, kon Snijders zijn doel schoon houden. Aan de andere kant had Terlouw zijn handen vol aan de rappe, open aanvallen van Groene- veld c.s. De Rotterdamse spil moest zich na twintig minuten laten vervan gen door Verhoeven maar de Spar taanse defensie wist zich voor de pau ze tegen de snelle aanvallen van de thuisclub staande te houden. Nadat de rust dus mét gelijke stand was ingegaan, kwam Haarlem in de tweede helft stevig opzetten. Wel ont stonden er diverse hachelijke momen ten voor de Haarlemse veste maar aan de afwerking der Rotterdamse aanval len bleef een en ander mankeren en opgestuwd door de Voogd c.s. namen de Haarlem-voorwaartsen regelmatig de Rotterdamse veste onder vuur. Na een kwartier trof een geweldige, kogel van rechtsachter Oepkes de roos en tien minuten voor het einde kon Flens de stand zelfs op 2-0 brengen waarbij de Spartadoelman van Dijk niet hele maal vrü uit ging. Sparta vocht vergeefs voor een ove rigens verdiend tegenpunt en toen scheidsrechter Leo Horn voor het laatst floot was de stand nog steeds 2-0. Het Santpoortse ZBVS heeft tegen Vodo S.C. uit Den Haag een overtui gende overwinning behaald (8152), waardoor de Santpoortenaren de fraaie plaats in de overgangsklasse van de bas ketbal competitie volledig konden be houden. Vooral de Santpoortse aanval roerde zich geducht, hetgeen in vele doelpun ten resulteerde. Dank zij het feit dat de Santpoortenaren het na de hervat ting iets rustiger deden, slaagden de be zoekers er nog in de cijfers te beper ken. Bij de dames slaagde het White Stars team er in het Rotterdamse Schilper- oord te kloppen (5233) welke over winning geenszins geflatterd was. Reeds in de eerste minuten namen de Haar lemse dames een vlotte 80 voorsprong die ook bij het ingaan van de rust nog behouden bleef (2915). Na de hervatting bleef White Stars, behoudens een kleine inzinking, het ini tiatief behouden, zodat het einde kwam met een 5233 zege. Vooral de Haar lemse aanval was bijzonder goed op dreef, waar de Rotterdamse dames slechts door verre afstandschoten iets tegenover kond enstellen. Het herenteam var Antilopen moest deze week in Rot terdam tegen The Arrows met een 46 33 nederlaag genoegen nemen. De uitslagen waren: Dames: HOC 4 IHJ 2, 1112 (na verl.); White Stars 3 RCH 2 23-6; White Stars-Schilperoord, 5233. Heren: The ArrowsAntilopen, 46-33; ZBVS—Vodo SC, 8-52; IHJ 3— HOC 2, 17—13. Advertentie Gen. Cronjéstr, 40-44 - Telefoon 15438 Tot besluit van de viering van haar 60-jarig bestaan zal de gymnastiekver eniging „Bato" op zaterdag 10 novem ber in het Concertgebouw een „Jubi leum-show" verzorgen. „Bato" zal speciaal met haar kern ploegen voor het voetlicht treden., Het programma vermeldt o.a. een bewe gingsspel door dames, het nummer lange mat door heren, ringenzwaaien, brug met ongelijk gestelde leggers en even- wichtsbalk door dames, hoogrek, hoog- brug en tafelspringen door heren. Ter afwisseling van het programma zal Bato's Tamboer- en hoornblazerskorps optreden met speciale bewerkingen door de heer W. van der Peyl van de Bolero van Ravel, de Orientexpres en tevens ten gehore brengen de Yellow Rose of Texas, Franse en modeltaptoes, dynamische roffels met een spclela Ba to Jubileum-mars. i Evenals in vorige jaren zal op wa penstilstandsdag, zondag 11 november het monument verlicht zijn, dat in Bloemendaal aan het Wildhoefplant soen achter het Kerkplein is geplaatst ter „herinnering aan de ingezetenen van Bloemendaal, die tussen 1939 én 1945 hun leven lieten." De heer J. van der Pol, te Haar lem, voorzitter van de Technische com missie en lid van het bestuur van de Bloemendaalse reddingsbrigade, is de zer dagen geslaagd voor het examen voor zwemonderwijzer van de KNZB. Perceel: opbod afslag totaal koper L. Hei enstr. 4 zw. en rd. Haarlem I 6600.— 6600.— F. A. Groen qq. Moiij::stiaat '24. Haarlem 7800.7800.— A. Stevens qq. Sebiietv'o.iglstr la zw. en rd. Haarlem I 9300.— 9500.Opgehouden Haarlemmerliedestr. 21, Haarlem Niet geveild Haarlemmerliedestr. 23, Haarlem Niet geveild Spaansevaartstraat 76, Haarlem Niet geveild Schoterweg 152 zw. er. rd. Haarlem 11000.11000.N. N. iJ. Direct de volgende morgen wordt het kleine kamp opgebroken en Eric ziet met verbazing, dat men hier de grote, wolachtige honden als lastdieren gebruikt. Zuidwaarts trekkend komen zij gaandeweg in een gebied vol plassen en kleine waterloopjes, waar het wemelt van .wilde ganzen, eenden en andere vogelsoorten. Hoewel dit Eric een ideaal jachtterrein lijkt, trekt de stam rustig verder; blijkbaar hebben zij groter wild op het oog. „Wat lopen we nu eigenlijk als een paar makke hazen met dit stel kerels mee, Noorman", gromt Svein misprijzend. „Dit bevalt me niet. Laten we er een paar onderste boven slaan en hem smeren". Onopvallend stoot Eric hem aan. „Houd je kalm, Sakser", fluistert hij terug. „We gaan er tussenuit, dat beloof ik je. Maar dat moet, met overleg gebeuren. Overigens, wat mopper je nu? We gaan zuidwaarts en dat is precies de bedoeling. Ik zal je.,.." Hij zwijgt, wanneer de oude, rimpelige Shaman geluidloos naast hem komt lopen. Het is niet aan de man te merken, of hij iets gehoord heeft van het gesprek, maar Eric besluit toch een beetje meer op zijn hoede te zijn in het vervglg. Zwijgend zetten ze de tocht voort, alleen in de midday even rustend, om de mannen, die de boten dragen, wat op adem te latèn komen. In de mening, dat de vijf Noormannen in staat zijn hen op een eenvoudige manier aan een flinke jachtbuit .te helpen, krijgt Èric nu de leiding van de tocht, hetgeen hem helemaal niet onwelkom is. De verre woudrand, welke hij de eerste dag reeds aan de horizon opmerkte, is een flink stuk dichterbij gekomen en langzaam rijpt bij de Noorman een plan- Onopgemerkt weet hij zijn vier lotgenoten toe te fluisteren, dat zij doen moeten zoals hij en zich vooral nergens, over moeten verwonderen. Dan houdt hij op eengegeven moment halt en wenkt de oude Shaman. „Geef mij pijl en boog", zegt hij ernstig. „Het moment is gekomen, om het wild op te roepen". Advertentie P.S. Dat wij ook piano's, muziekinstrumenten, pick-ups, platenwisselaars en bladmuziek verkopen, weet U toch wel! (Van onze Haagse redacteur) Hit ligt in de bedoeling, dat de vol gende week de Hongaarse vluchtelingen, die Nederland wil opnemen, In twee groepen van 500 personen naar ons land zullen komen. De Nederlandse Reisver- eniging heeft het aanbod gedaan belangeloos voor het transport te zorgen. De uitvoerbaarheid van dit aanbod hangt nog af van het ter beschikking komen van de nodige spoorwegwagons. De vluchtelingen zullen voorlopig worden ondergebracht in een zestal voormalige D.U.W.-kampen. Een team van drie personen - verte genwoordigers van de ministeries van justitie, sociale zaken en maatschappe lijk Werk - is donderdag naar Oostenrijk vertrokken om te bespreken, welke vluchtelingen naar Nederland zullen ifo- meh. De heér'E. O. vanBoetzélaer van het 'ministerie Van 'buitenlandse zaken, voorzitter van dé interdepartementale commissie, die deze aangelegenheid be handelt, heeft donderdagmorgen te Den Haag verklaard, dat men een gang van zaken hoopt te voorkomen, waarbij de verschillende landen allereerst zoeken naar de meest capabele krachten onder de vluchtelingen. Het gaat hier bepaald niet 'om een versterking van onze eigen economie. Wanneer de verschillende lan den, die vluchtelingen willen ontvan gen, eik een gemengde groep opnemen van arbeidskrachten, vrouwen, kinderen en bejaarden, kan vermeden worden, dat er tenslotte - zoals in het verleden helaas in de vluchtelingenkampen is geschied - een groep minder validen achterblijft. Men heeft tot nu toe de indruk, dat de vluchtelingen vooral uit het westen van Hongarije komen. Men zal vermoedelijk het meest te maken krijgen met agra riërs, kleine handwerkslieden, midden standers en studenten. De talloze aanbiedingen van parti culieren om weeskinderen op te rie men ten volle respecterend, is men toch van mening, dat het beter is de kinderen, die alleen over de grens zijn gekomen - dat zijn er gelukkig niet veel - nog even in Oostenrijk te laten. Voordat deze kinderen verder door Europa worden gevoerd is het toch wel gewenst eerst te onderzoeken of er misschien toch nog een herstel van het gezinsverband mogelijk is. Aanvankelijk is overwogen de vluch telingen, die men om te beginnen zo veel mogelijk bij elkaar wil laten, te één centraal kamp op te vangen. Ge dacht werd aan de legerplaats Budel. Dit zou echter hebben meegebracht, dat de herhalingsoefeningen voor 5000 dienstplichtigen, die a.s. maandag be ginnen, drie maanden verschoven zou den moeten worden. Dit leidt voor de betrokkenen tot zoveel complicaties, dat men de oplossing heeft gezocht in het tijdelijk onderbrengen van de vluchte lingen in kampen van de dienst aan vullende werkgelegenheid (vroeger D.JU.W.-kampen). Men heeft hierbij nog Josef kardinaal Mindszenty van Hongarije heeft Z. H. Paus Pius XII een boodschap doen toekomen, enige uren voordat het Rode Leger de Hon gaarse grenzen hermetisch afsloot. Dit hebben betrouwbare bronnen uit het Vaticaan meegedeeld. De boodschap aan de H. Vader Is opgenomen op een film, hetgeen In de residentie van de kardinaal in Boedapest is gebeurd. In zijn boodschap deelt kardinaal Minds zenty Z. H. de Paus mee, dat hl) op zijn post is teruggekeerd met een on verflauwd geloof en een ongebroken geestkracht. Hij voegde eraan toe, dat 'ijn bevrijding te danken was aan de Hongaarse volksrevolutie. Hij dankte de H. Vader en de bisschoppen van de gehele wereld voor hun gebeden. (U.P.) Naar wij vernemen zal H.M. Konin gin Juliana aanstaande zaterdag per vliegtuig van haar vakantieverblijf op Sicilië naar Nederland terugkeren. het voordeel, dat de Hongaren dan niet in barakken behoeven te huizen, doch in gezinsonderkomens kunnen wonen. Het ligt zeker niet iri de bedoeling de vluchtelingen voor lange tijd in de kampen te houden. De overheid speelt een eerste bemiddelende rol. Het parti culier initiatief, gerepresenteerd door de federatie voor vluchtelingenhulp waarin ook het r.-k. Huisvestingscomité uit Den Bosch vertegenwoordigd is ontwikkelt een grote activiteit om de Hongaren zo snel mogelijk een defini tief onderdak te bezorgen. Er is in deze een goed samenspel tussen de overheid en de particuliere organisaties. Dat de mensen eerst over de kampen geleid worden is gewenst omdat men dan de gelegenheid krijgt te onderzoeken waar zij het best ge plaatst kunnen worden. Ook zal het nodig.zijn de aanbiedingen voor onder dak te schiften. Velen, die. spontaan huisvesting hebben aangeboden er zijn bij verschillende instanties teza men reeds circa 5U.0U0 aanbiedingen ontvangen, hetgeen uiteraard zeer ge waardeerd wordt zullen zich wellicht niet gerealiseerd heblpen, dat het om een verblijf van niet zo korte duur kan gaan en in vele gevallen van verschei dene personen. Men wil de vluchtelingen op geen enkele wijze pressen om in ons land te blijven. Zou op de duur blijken, dat sommigen hunner toch terug willen gaan naar Hongarije, dan zal men hun weer een terugreis verschaffen. Het gaat er thans op de eerste plaats om te voorkomen, dat deze mensen in Oos tenrijk in een langdurige karopmisère terecht komen.. De winter staat voor de deur. Volgens een bericht van radio War schau is na besprekingen tussen de Poolse regering en het Episcopaat een gemengde commissie aangewezen, die alle nog hangende kwesties betreffende de verhouding van Kerk en staat in Polen zal bespreken. Namens de rege ring zijn aangewezen Jezzy Morawski, lid van het politburo, en Jezzy Sta- chelski, minister van volksgezondheid. Mgr. M. Klepacz, bisschop van Lodz, en mgr. Z. Choromanski, hulpbisschop van kardinaal Wyszynski en secretaris van de Poolse bisschoppenconferentie, ver tegenwoordigen het Episcopaat. (K.N.P.) De heer H. Saarlos uit Hoofddorp is gistermiddag in het Diaconessenhuis te Haarlem overleden aan de gevolgen van een aanrijding. Het ongeval ge beurde 28 oktober op de Sloterweg in Haarlemmermeer,, waar hij door een bromfiets wérd gegrepen. Hij lièp lich te verwondingen Op aan liét 'höofd-en hoefde zelfs niét in een ziekenhuis te worden opgenomen. Later bleek echter, dat hij een ernstige hersenbloeding had. Na de gebedsoefening vanavond houdt' de afdeling £andvoort van de KAB in het patronaatsgebouw een bijeenkomst in verband met de gebeurtenissen In Hongarije. Het Nederlandse Padvin- dersgilde in Zandvoort organiseert mor gen een oliebollenactie, waarvan de ba ten bestemd zijn voor de slachtoffers in Hongarije. Met ingang van zaterdag 10 novem ber zal de weekmarkt in Oud-Schoten (Jan Luykenstraat) tot april 1957 niet om zes uur maar om half vijf geslo ten worden. Dit in verband met het invallen der'duisternis en het ontbre ken van een verlichting. Horizontaal: 1. omstoten; 6. ten minste; 12. gevangenis; 13. dubbelklank; 15. sle de; 16. hoofddeksel; 17. bekende motor races (afk); 18. in takken verdelen; 22. de oudere (afk.); 23. jongensnaam; 24. hier te lande (afk.); 25. bijb. naam; 27. krantenjongen; 29. aanw. vnw.; 31, pl. in Duitsland; 33. ontkenning; 35. Eur, hoofdplaats"; 37. begrip; 39. IriSécténetér; 40. jongensnaam; 41. nauwe; 42. bosje haar; 43. maartétand (afk.); 44. bestaat'; 45. persbureau (afl^.); 47. naar beneden; 49. buigzaam; 51. geluidloos; 53. dame van gemengde bloede (Ind.); 56. meis jesnaam; 58. schrede; 59. pausennaam; 60. boom; 62. deel v. Amerika; 63. ge sloten; 65. Duits pers. vnw.; 67. aan zien; 69. ambtshalve (lat. afk.); 71. duurzaam; 74. spil; 75. plakmiddel; 77. zangnoot; 78. zangnoot; 79 Eng. bier; 80. zelfzucht; 81. zeediertje. Verticaal: 1. slecht van karakter; 2. schadelijk insect; 3. titel (afk.); 4. mam. vogel; 5. aanzien; 7. vernis; 8. meisjesnaam; 9. waterhoogte (afk.); 10. pl. op Ameland; 11. aait; 14 vloerbe dekking; 18. van onderen (afk.); 19- jongensnaam; 20 grondsoort; 21. namelijk (afk.); 23. artist; 26. beroep; 28. sport- term (afk.); 30 inwendige; 32. in de meeste gevallen; 34. water in FrieS' land; 36. boomvrucht; 38. duur van eb en vloed; 39. gelijk; 46. groente; 48. Ff' onbep. vnw.; 50 rebus; 52. zoals d» akten getuigen (lat. afk.); 54. wind' richting; 55. deel v.d, dag; 57. vervoer' bedrijf (afk.); 59. pl. in Engeland; 61- baljuw; 64 rivier, in Siberië; 66. Euro' peaan; 68: landbouwwerktuig)- 70. deel v.h. hoofd; 72: bedrag'. 73. spoedig; 1*- op de wijze van; 76." soort"" onderwijs (afk.); 79. water in Brabant. Horizontaal: 1. diaken, - kwab; 2- re ligie, - era; 3. attractie; 4. raout, - dr.; 5. tafeldienen;. 6. Eton, - mom; 7. oma, - rak; 8. kampvuur, - ga; 9. Everest. - tor; 10. een, - Orion; 11. soli, - kreng- Verticaal: 1. dra, - telkens; 2. ietwat. - a.v.; 3. alt, - formeel; 4. kirren, prei; 5. egaal, - oven; 6. Nicodemus! 7. etui, - autor; 8. item, - re; 9. wee, nor, - tin; 10. ar, - demagoog; 11. Baard. - karn. I/Vat zijn dat zoor dingen op de weg recht voorons p. Te laa tStoppen is onmogelijk ...Wij zullen m de lucht vliegen A AT!... A AR *AÏ' Dat ijn thunderflashes .die bij oefeningen gebruikt wor den Wanneer men ze ontsteekt ontploffen ze met een hels lawaai en ..Lieve hemel, ik droom toch met Wjf een rjtnpDJijr komen we noot! doorheen!! e grens Wij konden jtan de grens door Hergé. copyright Casterman

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2