Raadslid Albrecht stelt vragen over publicaties in onze courant Veisen protesteert tegen over weldiging in Hongarije „Morgen zie ik je weer", een reportage over Peter Marshall in het Studio-theater DE MAN DIE NOOIT BESTOND I Haarlem veiligste stad 60.000 Hongaren sinds zondag gedood Studenten laken houding V.N. Russische schepen worden afgebouwd Uit STAD en Het liefdeleven van de zoon van Caroline Onderbroken melodie Roxy In Cinema Palace Prof. dr. J. H. WALGRAVE OVER „GEWETEN EN GEZAG" Knockout in kruitdamp Bushalte IKOOO Nederlandse slepers brengen zinkend Duits schip op Dodelijk ongeluk bij Schouwtjesbrug Grote drukte tijdens receptie van dominee Kalf Incidenten aan Jordaans-Israëlische grens Kransleggingen in Bloemendaal STREEK ^ëmmÈÊÈmËgËmm Frans Hals SLEUTEL WEG? Minerva Geloof en Wetenschap Voordracht directeur Openbare Werken AUTO-RADIO H. J. MaertenN. V. Rembrand}. Apotheken en dokterS' diensten ZATERDAG 10 NOVEMBER 1956 PAGINA 2 JOYRIDING OP EEN BROMFIETS O verlij densfonds St.-Barbara thans opgericht PUZZLER IT VOOR HONGARIJE Dansavond in ,,'t Stoofke" C.I.O.S. ACHT JAAR BENNEBROEK HfciiPiPPW I B.ÈM „DE SLEUTELSPECIALIST" DE VRIJE TIJD Lezing kapelaan Ballestra HEEMSTEDE H.H. MISSEN OP ZON DAG Inbouw- en Service Station Advertentie I 1 Europa's grootste grammofoonfabriek bnp. N.V. Thabur Den Ha'ag 3 speed speler voor alle platen f 45. FILMJOURNAAL Zoals wij gisteren reeds publiceerden, is Haarlem voor de vierde maal winnaar en daarmede ook voor 1955 de veiligste stad, geworden in de groep steden van 100.000 tot 200.000 inwoners. Voor de derde maal in successie is de wisselbeker in bezit gekomen van Haarlem en de trofee blijft nu definitief in de Spaamestad. Deze verheugende mededeling werd gisteren gedaan op de Wegverkeersdag van de Koninklijke Nederlandse Automobiel- cluii, welke in het Kurhaus te Scheveningen werd gehouden. De voorzitter van het juridisch-economisch-verkeerstechnisch college, mr. D. J. van Gilse, procureur-generaal bij het Haags Gerechtshof, overhandigde de oorkonde en beker ap.n de loco-burgemeester van Haarlem, de heer D. J. A. Geluk. In Milaan hebben enkele Hongaarse vluchtelingen verklaard dat zij een zeer zwak radiostation uit Hongarije hebben opgevangen, dat berichtte dat sinds zon dag in Hongarije 60.000 mensen gedood zijn. Deze uitzending is door geen enkel ander luisterstation opgevangen. De Hongaarse vluchtelingen in Milaan heb ben meermalen verklaard zulke uitzen dingen gehoord te hebben, maar in al deze gevallen kon geen enkel officieel luisterstation hun berichten bevestigen. (UP) Het ziet er naar uit dat de mannen van L. Smit Co's Internationale Sleep dienst erin zullen slagen het Duitse vrachtschip „Helga Bolten", dat de vori ge week woensdag lek werd geslagen op ongeveer vijfhonderd mijl afstand van de Azoren, te behouden. Er zjjn nu acht man aan boord van het diep met de kop in het water liggende stoom schip, die de lekkage hebben gestopt maar grote moeite hebben om te voor komen dat de trossen breken. De sleep boot Oceaan" trekt langzaam op in de richting van de Azoren. De gehele bemanning van de „Helga Bolten" is op weg naar de Verenigde Staten asm boord van een Amerikaanse kotter. Gisteravond omstreeks kwart voor elf wilde de 51-jarige mevr. G. M. Hand- graaf-Schaaper van de Schouwtjesbrug op haar fiets de Pijlslaan inrijden. Bij het oversteken van de Leidsevaart werd zij aangebeden door een voor haar van rechts komende auto, die haar ongeveer dertig meter meesleurde. Tenslotte kwam zij op het wegdek te vallen. In ernstige toestand werd zij naar de Maria- stichting overgebracht, waar zij vannacht is overleden. Een 22-jarige kantoorbediende uit Haarlem, die gisteravond zijn bromfiets gedurende twintig minuten onbeheerd had laten staan op de binnenplaats van de Sint Jeroenschool aan de Overton- straat in Haarlem-Noord, kwam tot de ontdekking dat zijn bromfiets verdwe nen was. Een uur later zag hij in het centrum van de stad zijn bromfiets te rug. bestuurd door een jongeman. Toen de kantoorbediende deze jongeman aan hield, vertelde de laatste dat hij van een vriendje een blokje om mocht rij den op de brommer. Dit vriendje bleek een zestienjarige leerling bloembollen kweker te zijn, die bekende de fiets te hebben weggenomen met de bedoeling er mee te gaan toeren. Hij is ingesloten. In het gebouw St.-Bavo vond gister avond de oprichtingsvergadering plaats van het „Overlijdensfonds St.-Barbara" De voorzitter, de heer J. M. Bonfrèr her dacht aan het begin de strijd en de vele slachtoffers in Hongarije. Hij memo reerde vervolgens het doel van de nieuw op te richten vereniging: het bevorderen van de solidariteitsgedachte en de onder linge bijstand bij het overlijden van de leden. Ieder lid zal bij het overlijden van een medelid vijfentwintig cent of feren. Het minimumbedrag van de eerste uitkeringen zal 37.50 bedragen. Bij het groeien van de vereniging zullen deze uitkeringen uiteraard hoger worden. Voor het lidmaatschap van de nieuwe vereni ging is dat van de KAB noodzakelijk. Het begrafenisfonds streeft er naar zijn werkzaamheden op 1 januari 1957 aan j;e vangen. Als bestuursleden werden ge kozen de heren J. M. Bonfrèr (voorzit ter), F. M. Sallé, N. P. Spierings, J. Kuipers en G. B. Reynders. Morgen wordt in Zandvoort een puzz- lerit gehouden, waarvan de opbrengst ten bate komt van de Hongaarse vluch telingen. De start van deze rit is b\j de Vijverhut aan de Vondellaan in Zandvoort. De gemiddelde snelheid is 32 km per uur. De wedstrijd begint om één uur. Morgenavond kan de katholieke jeugd in Haarlem terecht in gebouw ,,'t Stoof ke" aan de Stoofsteeg, waar een dans avond wordt gehouden. De muziek is in handen van een band. Vandaag, 10 november, is het acht jaar geleden, dat de toenmalige mi nister prof. Rutten in het bijzijn van Z.K.H. Prins Bernhard het Centraal in stituut voor de opleiding van sportlei ders aan de Duinlustweg in Overveen officieel opende. Gistermiddag verza melden de ongeveer honderd leerlingen van het instituut zich op de rotonde voor het gebouw om te luisteren naar een korte toespraak van de heer W. Dooyes, directeur van het C.I.O.S. Daarna werden klassewedstrijden in ze ven handbal gehouden en evenmin ont brak de traditionele volleybalwedstrijd tussen een team van leraren onder wie de Haarlemse oud-internationale voetballer Kick Smit en een ploeg van de C.I.O.S.-club, de schoolvereni ging van de leerlingen. De leraren be haalden een overwinning van twee nul. Des avonds was er na een ge zamenlijk diner een groot feest in ,,De Leeuwerik", waar het toneelstuk ,,Het witte schaap in de familie" werd op gevoerd. De heer E. F. Albrecht. fractievoor zitter van de P.v.d.A. in de Haarlemse gemeenteraad, heeft aan B. en W. van Haarlem ter schriftelijke beantwoording vragen gesteld naar aanleiding van pu- blikaties in ons blad betreffende de eventuele verhoging van de watertarie ven en over de conclusies van het rap port over het gasbedrijf. De vragen steller informeert of de gegevens voor deze artikelen door of met toestemming van B. en W. verstrekt zijn en of met onze publicaties geen Haarlemse belan gen kunnen worden geschaad. Zijn vra gen luiden aldus: 1. Hebben burgemeester en wethou ders kennis genomen van de volgende artikelen in de Nieuwe Haarlemsche Courant a. van 20 oktober 1956: „Watertarie- Er was voor de receptie die Ds. H. S. J. Kalf en zijn echtgenote ter gelegen heid van hun in Jerusalem gesloten hu welijk vrijdagmiddag in het Verver singshuis te Heemstede hielden, een enorme belangstelling uit alle kringen te Bennebroek. Te ongeveer half vijf arriveerde het jonge paar, waar het ter begroeting door enige honderden aan wezigen Gez. 263: 1 werd toegezongen. Drie kleine meisjes zegden daarna een versje op en boden aan de moeders van bruid en bruigom een Biedermeijer- bloemstukje aan. Vervolgens sprak het oudste lid van de kerkeraad de heer J. Meij, die de gevoelens van de gehele gemeente ver tolkte. Hij sprak zijn vreugde uit over de behouden terugkeer van het jonggehuw de paar. Daarna werd het woord gevoerd door de voorzitter van het feestcomité, de emeritus-predikant Ds. W. v. Lim- burgh, die namens de gehele Ned. Herv. gemeente het geschenk aanbood, be staande uit twee fauteuils en daapbij in een geestige rede de allerbeste wen sen aanbood. Daarmede was wel het officiële gedeelte afgelopen, maar niet de enorme drukte want uit alle krin gen van Bennebroek kwam men de do minee en de dominese feliciteren, zodat het vastgestelde uur met bijna twee uur werd overschreden. Het jonge echtpaar zal deze dag zeker niet vergeten. ven in Haarlem mogelijk nog dit jaar omhoog" b. van 27 oktober 1956: Bedrijfstech- nisch onderzoek wijst uit Het Haar lems gasbedrijf steekt niet ongunstig af bij andere bedrijven"? 2. Zijn de gegevens voor deze artike len door of met toestemming van uw college aan de vorengenoemde courant verstrekt? 3. Zijn Burgemeester en wethouders niet van mening, dat met de publikatie van bepaalde mededelingen in het arti kel d.d. 27 oktober 1956 Haarlemse belangen kunnen worden geschaad? 4. Indien vraag twee ontkennend be antwoord moet worden, zijn burgemees ter en wethouders dan bereid een onder zoek in te stellen naar de wijze waarop deze mededelingen in het bezit van de pers zijn gekomen? 5. Achten burgemeester en wethou ders het mogelijk maatregelen te vinden dat het vertrouwelijk beraad tussen het college en raadsleden ongestoord kan blijven bestaan nu in deze artikelen ge gevens zijn verwerkt uit stukken die aan raadsleden vertrouwelijk zijn ver strekt of als inlichtingen in commissie vergadering zijn gegeven? Verscheidene landelijke studentenor ganisaties hebben aan de minister-pre sident, dr. W. Drees, een motie gestuurd waarin zij er hun teleurstelling over uitspreken, dat de Verenigde Naties niet de kracht getoond hebben het in grijpen van de Russiche troepen in de nationale vrijheidsstrijd in Hongarije te verhoeden. Zij vestigen de aandacht op het gevaar van massale deportaties en verdere schendingen van menselijke grondrechten en verzoeken de rege ring en via haar, de Verenigde Naties, overeenkomstig hun Handvest zodanig in te grijpen, dat deze rechten van het Hongaarse volk gewaarborgd worden. De motie is ondertekend door de bond van vrouwelijke studentenverenigingen, de gecombineerde senatenvergadering, de unie van katholieke studentenverenigin gen, de Societas Studiosorum Reforma- torum, het landelijk college van vrou welijke studenten, De Nederlandse christen studentenvereniging, de vrij zinnige christen studentenbond, de stu denten vereniging op humanistische grondslag en de grondraden van Rot terdam, Wageningen, Tilburg en Kam pen. De werknemers op de scheepswerf Jonker en Stans te Hendrik-Ido-Am- bacht, die maandagmorgen J.l. weiger den werk te verrichten aan dekhuizen, welke bestemd zijn voor bi) de maat schappij ..de Schelde" te Vlissingen ln aanbouw zijnde Russische schepen, heb ben het werk aan deze dekhuizen her vat. De werknemers waren zolang aan andere opdrachten te werk gesteld. Een zegsman van he Israëlisch le ger heeft vanmorgen medegedeeld, dat er vijf nieuwe aanvallen op Israëlisch gebied vanuit Jordanië zijn gemeld. De guerillastrijders doodden 6 Israëli's bi) hun pogingen om waterinstallaties en bronnen te vernielen. Tevens deden de invallers pogingen het verkeer en wachtposten van de grenspolitie aan te vallen. (DP) Namens het Nederlands Oorlogs Graven comité heeft vanmorgen om streeks elf uur de heer H. Poulus boe ketten bloemen gelegd op de drie ge allieerde oorlogsgraven op de begraaf plaatsen in de gemeente Bloemendaal. De heer Poulus was bij de bloemleg- ging vergezeld van de burgemeester van Bloemendaal, dr. D. H. Peereboom Voller en de comitéleden van het N.O.G.C. mevrouw E. R. Schor-Chad- wijk en de oud-vice admiraal der Kon. Marine N. A. Rost van Tonningen. De dienst van Publieke Werken in Bloemendaal heeft vanmorgen uit de vijver van het Nachtegaalplantsoen in Overveen de grote vissen er waren honderden karpers gehaald, die zijn overgebracht naar het duinmeer, het z.g. „Meertje van Van Geluk" aan de Zeeweg in Overveen. De Haarlemse verkeerspolitie ver zoekt degenen, die getuige geweest zijn van een botsing tussen een bestel- en een vrachtauto op vrijdag 2 november bij de kruising van de Antoniestraat en de Burgwal in Haarlem, zich met haar in verbinding te stellen. De be stelauto liep hierbij lichte beschadigin gen op. De Haarlemse politie verzoekt dege ne, die in februari van dit jaar een gouden muntbroche verloren heeft, zich voor het geven van inlichtingen te melden aan het afdelingsbureau aan de Smedestraat. i e ti - fc- V. f -3 -X.. In de Stormvogelgarage te Velsen kwamen gisteravond honderden mensen bijeen, om te protesteren tegen de onmenselijke daden en de terreur van de Russen in Hongarije. Het werd een indrukwekkende demonstratie, waarvan de foto hier een overzicht geeft. Peter Marshall, een Schot die op vry jeugdige leeftijd naar de Ver enigde Staten is getrokken en daar na veel tegenslag zijn doel 'dominee worden heeft bereikt, heeft geduren de zijn leven een grote faam verwor ven. God, zo heeft Marshall steeds ge zegd, is geen boeman en Hjj laat u niet in de steek. Zie Hem als een we zen dat voortdurend meeleeft met Zijn mensen, Zijn schepselen. Hij heeft ons de waardigheid van de mens geleerd en met ons dit voor ogen te houden, hebben wij te leven. In Studio draait thans de film waar in getracht wordt een zo nauwkeurig mogelijk beeld te geven van 't leven van deze befaamde dominee. Men hoort gro te gedeelten uit zijn preken, die, al ver manend, getuigen van een grote liefde voor zijn medemensen. Men ziet hoe hij vooral de jongeren weet aan te spre ken en ze uit de sleur van het steeds inhoudlozer wordende moderne leven weet te trekken. Men krijgt een beeld van zijn bewogenheid bij het zien van de duizenden die de gevaren van de tweede wereldoorlog hebben te trotse ren. Jongelieden, die hij gerust weet te stellen voor zij het strijdtoneel zullen moeten betreden. „Morgen zie ik je weer," is de titel van de film over het leven van Pe ter Marshall. Eigenlijk kan men moei lijk spreken van een film in de ware betekenis van het woord. Vrijwel nim mer kan men zeggen dat regisseur Henry Koster een ernstige poging heeft aangewend om de taal van de film te hanteren. Hij is niet verder gekomen dan een reportage in beelden in haar. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 TEL. U49S De Spanjaarden gingen in het begin van de vorige eeuw allesbehalve akkoord met het hun door keizer Napoleon opgedrongen koningsschap van diens broeder Joseph. Een char mante Franse film, die deze strijd van de „querillos" vertoont, is deze week in Frans Hals te zien. De hoofdschotel van deze rolprent vormt het bijzon dei gecompliceerde liefdeleven van een mooie jongen, niet ten onrechte Juan genaamd, die niets liever wil dan vechten en minnen. Aanvankelijk poogt hij zich te scharen in het leger van de „querillos", in de mening verkeren de, dat hij een Spanjaard is van hoge adel. Later ontdekt hij evenwel een von deling te zijn, en aan het einde van de film wordt het hem zelfs duidelijk, dat hij een zoon is van Caroline Chérie, de vriendin van een Frans generaal. Zodra Juan verneemt, dat hij waar schijnlijk een Fransman is, wil hij aan Franse zijde vechten. Herhaaldelijk wordt een doodvonnis over de jonge man geveld, maar steeds zijn het mooie vrouwen, die gratie voor hem afsmeken en natuurlijk ook verkrijgen. Al met al is het wat onwaarschijnlijke verhaal niet zonder spanning en romantiek. Al les gaat naar een climax: het aanschou wen van de als beroemd en beeld schoon geannonceerde Caroline. Het zal wellicht sommige kijkers onhoffelijk voorkomen, dat men haar niet te zien krijgt. In teder geval heeft de film prach tige kleuren en natuuropnamen, terwijl de sfeer van de Napoleontische tijd goed getekend is. Voor volwassenen. meest simpele vorm. Te oordelen naar de nadrukkelijke wijze waarop dit ge beurt is men geneigd te veronderstel len dat dit alles een te betreuren opzet is geweest. 14 Jaar. De film „Onderbroken melodie" is nu eens een duziekfiln, waar aan een menselijk verhaal ten grondslag ligt. De geschiedenis vertelt van de zangeres Marjorie Lawrence, die op het toppunt van haar roem een arme dokter trouwt. Hij heeft tegen over haar roet en gelde een minder waardigheidscomplex, maar wanneer de vrouw getroffen wordt door kinder verlamming is hij het, die meer door zijn geestkracht dan door zijn kennis zijn vrouw op het pad der beterschap brengt. Zij put daaruit de moed om dat pad af te wandelen. De film brengt eerlijk en zonder sen satie de strijd van de vrouw in beeld, en dat geschiedt op een boeiende ma nier. Van harte aanbevolen. Iedereen kan er heen. In Minerva tot en met maandag. n Cinema Palace kan men deze week toeschouwer zijn van een zeer ge waagde krijgslist, waarvan het Duitse opperbevel in 1943 op Sicilië het slachtoffer is geworden. Majoor Willi am Martin, de man die niet bestond, heeft de Duitsers lelijk parten gespeeld en naar militaire deskundigen aanne men tienduizenden jonge soldaten het leven gered. Ofschoon majoor Martin nimmer heeft bestaan geloofden de Duitsers onvoorwaardelijk aan hem en ook aan de documenten die op hem ge vonden werden en waarin melding werd gemaakt, dat dé geallieerden in Grie kenland zouden landen en niet op Si cilië, zoals de Duitsers terecht meen den. Wie was majoor William Martin? Een fictie, ontsproten aan het brein van commander Ewen Montagu, die voor de verwezenlijking van zijn plan een tot nog toe anoniem gebleven lijk gebruikte. Ofschoon de chefs van Mon tagu het idee als barbaars en onmense lijk bestempelden, was het sir Winston Churchill zelf, die Montagu opdracht gaf zijn plan uit te voeren. William Martin werd geboren als een volwas sen dode. Montagu gaf hem de functie van landings-expert, die met een vlieg tuig boven zee verongelukt was. Met hem waren belangrijke „documenten" verloren gegaan. Zijn stoffelijk over schot spoelde aan bij Huelva aan de Spaanse kust. Montagu had niet zonder opzet deze plaat: gekozen. Hij wist, dat zich in dit plaatsje een actieve Duitse spion ophield, die alles in het werk zou stellen om de inhoud van de documen ten in handen te krijgen. Het gebeurde zoals commander Montagu het zich had voorgesteld. De luitsers vlogen er in, behalve admiraal Canaris. Hij merkte tegenover een van zijn medewerkers op, dat hij niet geloofde aan de echt heid van de documenten. Maar Hit- Ier, die van zich zelf zei een onfeilbare intuïtie te hebben, hechtte veel waarde aan de documenten. Zijn intuïtie heeft hem echter lelijk in de steek gelaten. Na de oorlog heeft Ewen Montagu in een boekje van deze geslaagde mislei ding en list verteld. Dat boekje is de basis geweest voor de film, die deze Voor Geloof en Wetenschap heeft prof. dr. J. H. Walgrave O.P. van de Leuvense universiteit vrijdag avond gesproken over „Geweten en Ge zag", over de inhoud dier begrippen en hun onderlinge verhouding. De meeste mensen weten wel wat geweten in het algemeen is, maar kunnen dit moeilijk formuleren. Prof. Walgrave memoreer de ter Illustratie het gesprek tussen de beide moordenaars in Shakespeare's Richard III. Dezen hebben nog wel last van hun geweten, maar troosten elkaar met de opmerking dat ieder die wat bereiken wil, het geweten overboord moet zetten. Het geweten is als een licht, dat het goede doet zien en legt daarbij de plicht op naar het goede te streven. Het geweten oordeelt onder voorlichting van objectieve normen wat voor ons op een bepaald moment zedelijk goed of kwaad is. Deze objectieve normen zijn aan onze willekeur onttrokken. Het concrete oordeel van het verstand in de zedelijke orde verplicht de mens naar dat oordeel te leven. Wanneer echter de mens de norm niet goed kent of niet juist toepast, raakt zijn geweten op een dwaalspoor. Hoewel hij objectief verkeerd handelt, doet hij zulks niet subjectief, maar van zelfsprekend moet hij ook dan de uit spraak van zijn geweten volgen. Soms is het echter heel moeilijk uit te maken hoe in een bepaalde situatie gehandeld dient te worden, aangezien dan volgens de ene norm dit, en volgens de andere dét gedaan moet worden. Wat het gezag betreft, spreekt men vaak ten onrechte van een dwingend gezag. Werkelijk gezag oefent noch fysiek, noch moreel dwang uit. Wettig gezag wil zeggen, dat de wil van een ander binnen bepaalde perken en on der zekere voorwaarden door een mens aanvaard moet worden als ob jectieve norm van zijn handelen. De gehoorzaamheid verheft de gezagsuit- spraken tot zijn eigen innerlijke ge wetensnorm. Het geweten is zo dus eigenlijk het eerste gezag. Elk gezag 'mmers is een vrije overeenstemming en kan ons slechts door het geweten bereiken. De gezagsnorm, aldus prof. Walgrave, is een van de objectieve normen van het gewetensoordeel. Bij gewetenscon flicten kan deze gezagsnorm een van de strijdende partijen zijn. Het is dus onjuist te spreken van een conflict tus sen geweten en gezag. Prof. dr. J. H. Walgrave uit Leuven. Ook hij die gezag moet uitoefenen dient dit vla zijn geweten te doen. En hij dient rekening te houden met de gewetensconflicten die zijn uitspraken bij de onderdanen kunnen uitoefenen. Wat op een bepaald ogenblik gedaan moet worden is voor de gezagsdrager soms evenzeer een moeilijke gewetens kwestie. Het gezagsgeweten bevindt zich soms evenals het individuele ge weten in een situatie waarin allerlei zaken tegen elkaar afgewogen moeten worden om tot een voorzichtige beslis sing te komen. Op de contactavond van de r.-k. Com missie De Vrije Tijd in Haarlem heeft kapelaan Ballestra een causerie met lichtbeelden gehouden over Fatima. Kapelaan Ballestra heeft bezoeken ge bracht aan alle plaatsen waar Maria is verschenen. Hij besprak o.m. het diep ingewortelde geloof en de vu rige verering van Maria in Fatima en wees er op, dat de verschijningen van Maria zijn bedoeld als waarschuwingen voor het christelijke volk, om vooral te bidden en boete te doen, opdat de vrede bewaard moge blijven. De voor zitter van De Vrije Tijd, de heer A. G. van Luxemburg, herdacht in zijn ope ningswoord de gevallenen in Honga rije en sprak een gebed uit voor de Kerk in Oost-Europa. B. en W. van Heemstede hebben een voordracht opgemaakt voor de benoe ming van een nieuwe directeur voor de Gemeentelijke Dienst van Openbare Werken, ter vervulling van de vacature van ir. E. A. Bierdrager. Op deze voor dracht staat als eerste vermeld ir. P. H. J. Mebius, adjunct-directeur van Hoofd dorp. Tweede is ir. J. C. Buijze, waarne mend chef op de Prov. Waterstaat van Noord-Holland. H. Bavo (Kathedraal): 6.03, 7.30, 9 (Hoogmisi 11 en 12 uui H. Antonius van Padua; 6.30, 1.30, 8.30 (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur H. Jozef: 6.45 8, 9.15 (Hoogmis) en 11 uur; 18 uur: Avondmis O L Vr Rozenkrans 'Snaamel: 6 7.30 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur. H Joannes de Doper Amsteidamstraat): 6.30 7.30 8.30 9 30 «Hoogmisi 11 en 12 U H. Hart (Kleverpark): 6.30 7.45. 9, 10.30 (Hoogmis) en 12 uur H.H Elisabeth en Barbara (Paul K.ru gerstraat): 6.30, 7.45, 9 (Hoogmis), en 11 uur. H. Liduina (Rijksstraatweg): 6.30, 7.30, 9 (Hoogmis), 10.45 en 12 uur. O L. Vr van Zeven Smarten (Rijks straatweg): 6.30. 7.30, 8.45 (Hoogmis) 10.15 en 1130 uur 18 u Avondmis. H.H. Petrus en Paulns (Tesselschade- straat): 6 30 7 45 0 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur Allerheiligste Drleëenheid: 7.30 6 (Hoogmis) 10.45 en 12 uur. HulDkerk Bloemendaal: i 31 en 9 uur O I- Vrouw Onbevlekt Ontvangen (Overveen): 7, 8, 9 (Hoogmis) 10.30 en 11 3d uui H. Agatha, Zandvoort: 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. H. Bavo (Heemstede) 6.30, 7.45, 9, 10.15 (Hoogmis' en 12 uui O L Vr Hemelvaart Heemstede!: 7 8.30 (Hoogmis) 10, 11 en 12 uur. H Antosi'ns var Padu a er denhout): 7.30, 9 (Hoogmis) en 11 uur. Advertentie Advertentie Wild West van het goede s0?r- vindt men deze week weer traditie getrouw in „Roxy" wa» „Knockout in Kruitdamp" draait. H® is een wild verhaal over een lief'U stadje in de prairies van het wilde we* ten, dat om een of andere reden ee bijzondere aantrekkingskracht uitoete» op het gespuis van de onderwereld Maar de sheriff weet het gevaar te K® ren. Hij schiet er aardig wat op 1°|' maar komt niettemin als overwinna» uit de strijd te voorschijn. Zo wordt da' het gbede beloond en het kwade Érj straft. Voor veertienjarigen en oudere"' die van een fors robbertje vechten hof, den, is deze „Knockout in Kruitdamp een aantrekkelijke film. Vanaf maandag tot en met donderdag middag draait in „Roxy" de spannend® detective-film „Schurken in smoking Voor 18 jaar en ouder. Naar het toneelstuk Busstop va" William Inge heeft Joshua Loga" de film Bushalte gemaakt. Alleen de laatste scène van het stuk konat' zij het zeer aanzienlijk gewijzigd, in film voor. Tevoren heeft men een vee» te langdradige geschiedenis meeg®' maakt van een cowboy die verliefd wordt op een kroegzangeres. Juffrouw Monroe is weer eens present en dad weet men wel wat men voorgeschoteld krijgt: veel sex en weinig sense. In Rembrandt voor boven de 18. week in Cinema Palace draait. Pf hoofdrol (Montagu) wordt gespeeld door niemand minder dan Clifton Webb- die er een sobere vertolking van heef' gemaakt. Trouwens de gehele film is id een rustige sfeer gehouden. Nerged» heeft regisseur Ronald Neame naar overdreven effecten gezocht. Verder er goed spel te zien van Floria Gr®; ham (Lucy Sherwood), de „verloofde van William Martin, van Robert Fl®" ming (Acres), de assistent van Mont®' gu, van Josephine Griffin (Pam), secretaresse van Montagu en van Ste' phen Boyd, de Duitse spion, die in op' dracht van de Duitse spionnagediens» moest controleren of de persoonlijk® papieren, die op Martin werden gevod' den wel echt zijn. Een goede film van een ongelofelijk knap misleidingsplan. Veertien jaar. FILMS: CINEMA PALACE: The man who nev®f was, 14 jaar, 2. 4.15, 7 en 9.15. FRANS HALS: De zoon van Caroline Ch® rie, volw., 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15. Ma., di., wo. en do.: 2.15 en 8 uur. LUXOR: De huzaren, a. 1., 2. 7 en 9*®' Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. MINERVA: tot en met ma.: Interrupt®" melody, a. 1. Ma. 8.15; za. 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15. REMBRANDT: Bushalte, volw., 2, 4.15. en 9.15. ROXY: Knockout in kruitdamp, tot met zo., 14 jaar. Ma. tot en met do.-middag: Schurken smoking, 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. STUDIO: Morgen zie ik je weer, a. 2.15, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.15, 7 en 9.15. TONEEL Zaterdag 10 november Schouwburg: Toneelgroep „Theater" i"® „In de laatste minuut", 8 uur. Zondag 11 november Schouwburg: Toneelgroep „Theater" i"c „In de laatste minuut". 8 u. Concertgebouw: Volksdansver. „De Spel®, vaart". Volksdansfeest, 2 uur; 14.30 Lei" Kindertoneel: Ali Baba en de 40 rovers. Maandag 12 november Schouwburg: Droste's toneelverenig1"" N.A.O. met „De mortelhoeve" (dil.), 8 Krelagehuis: Die Haerlemsche Musy®1" earner. Kamermuziekavond 8 u. Concertgebouw: Concertbureau Alpheriaat' Viool-recital door de Hongaarse violiste J° hanna Martry, 8 u. Restaurant Boekenrode: Lezing BAB do® mevrouw Lily Elversdijk Smulders: „Ir®1" het verloren paradijs", 8 u. Haarlem Apotheken: De dienst boor apotheken Haarlem wordt waargenomen door Apothee® Begemann Sneltjes, Kruisweg 30, tef 10043; Mamix-apotheek, Marnixstraat 65, 23325: Teyer-apotheek. Doktersdiensten: Voor alle doktersdie"' sten belle men 11990. ZIEKENVERVOER G.G.D.. Telef. 14141; Margriet, Turfmar 10 r„ tel. 21400 Bloemendaal ApothekenBloemendaalse Apothee^ Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tel® foon 22181 en Apotheek De Wilde, Broek bergenlaan 42, Santpoort, tel. K 256082®*' Doktersdienst: J. A. Bosch, Bloemenda®'' séweg 84, Bloemendaal, tel. 22185. Wijkverpleging: Zr. J. J. M. de Brui"' Kerkplein 2, Bloemendaal, tel. 25769. Aerdenhout Doktersdienst: Dr. J. Reurink. Aerde"' houtseduinweg 8, tel. 26035. Wijkverpleging: H. J. G. Lugthart, A"i® Uerenlaan 5, tel. 26876. Overveen Doktersdienst: P. M. Wijkmans. Julia""' laan 130, tel. 10071. Heemstede Apotheek: Apotheek Schotsman. 11 nenweg 206208, tel. 38320. Doktersdienst: L. Wijnberg, Beethoven!®", 36, tel. 35734, en J. G. M. Van Walsen, Br®" steeweg 32, tel. 38377. Santpoort Nassaustraat S - Haarlem ZONDAGSDIENST Artsen: D. R. Mansholt, Vinkebaan Santpoort, tel. K 2560—8320. Apotheken (ook nachtdienst)AP?1" ft> De Wilde, Broekbergenlaan 42, Santp 0* tel. K 2560—8284, en Bloemendaalse theek, Bloemendaalseweg 85, Bloeme*1 Telefoon 15220 tel. K 2500—22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2