Busongeluk bij Ulm voor Duitse rechter Duitse vrachtwagenchauffeur reed links van de weg CKefarine4 m .Dammen is denken i Gournier verovert weer de alleenheerschappij Ploegen in poule B dames aan elkaar gewaagd PHILIPS „Infraphil Vier betrouwbare middelen in 1 tablet! Rantsoenering aardolie? w* Roozenburg deelt de punten met Van Dijk DTS 2 is op de goede weg Goedennacht Stralende recordhoudster Werner Haas verongelukt „Dood door schuld" Op de linkerhelft Verklaring van het bestuur HBS-er wint f 19.000 in voetbalpool WERELDKAMPIOENSCHAP DAMMEN ZAALHANDBALCOMPETITIE RKNHB Ada de Haan zwemt wereldrecord op 200 meter schoolslag HOCKEY-TRAINER REX NORRIS VERTROKKEN WOENSDAG 14 NOVEMBER 1956 PAGINA 7 De vier geneesmiddelen van Chefarine «4" worden in de hele wereld mei uit wekend resultaat gebruikt. Ze hebben hun volkomen betrouwbaarheid wel zeer duidelijk bewezen en millioenen mensen baat gebracht bij pijnen en griep, vaak °oh dan wanneer andere middelen (alen. r maHHwutauuMUBHt Gegevens gevraagd van landbouwers Het Pen-centrum PHILIPS „Infraphil" zo gemakkelijk in uw gezin met dieptewerking Sterk bezet internationaal schaaktoernooi voor dames Nieuwe voetbalpool van prominente clubs Koffie en BUISMAN... ze horen bij elkaar. D O O R C. BAUER IJshockey Boycot van wereldtoernooi te Moskou? Engeland annuleert wed strijden tegen Russen Uitslagen PortsmouthSparta niet uitgespeeld (Van een correspondent) 14 augustus verongelukte op de straat weg tussen Memmingen en Dim in de buurt van het dorpje Vöhringen een aan de firma Stok te Zwijndrecht behorende autobus, die met Nederlandse vakantie gangers van een reis naar Oostenrijk haar Nederland terugkeerde. Zeven van de veertig passagiers werden gedood, alle overigen werden gewond, vijf hun ner zeer zwaar. De aanhangwagen van een vrachtauto van het bouwstoffenbe- drijf Taxis in Memmingen, bestuurd door de 26-jarige Herbert Mülle-, was in volle vaart op de regengladde en ter plaatse nog geen zes meter brede land weg met de Nederlandse bus in bot sing gekomen. Zes dagen later gebeur de bjjna op dezelfde plaats een vrijwel identiek ongeluk tussen een Belgische autobus en een Duitse vrachtauto met aanhanger, waarbij wederom enkele ge wonden te betreuren vielen. Dinsdagmorgen nd chauffeur Mul ler, aangeklaagd van het veroorzaken van dood door schuld, voor de recht bank in Memmingen. Het rapport van de gerechtelijke des kundige wees uit, dat hij vlak voor de botsing een snelheid had van 64 km per uur, bijna het maximum van wat er met de zware lading van achttien ton cement en kalk uit de vrachtauto te halen is. Bovendien reed hij naar uit de remsporen definitief kon worden vast gesteld op het linker deel van de weg. De banden van zijn aanhangwa gen waren vrijwel afgesleten. Hij zag de bus te laat. Toen hij afremde om een botsing te vermijden ging zijn aan hangwagen slingeren en boorde deze zich in de Nederlandse autobus, die een snelheid had van tussen de 35 en 40 km per uur. Bijna 65 meter had de vracht- Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar endoen wonderen I 4 BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN EÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gévoeligsce maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Chefarox Het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoorziening deelt mee, dat ondernemers in de land-, tuin- en bos bouw in de loop van deze en volgende week bij de plaatselijke bureauhouder van de provinciale voedselcommissaris, In wiens rayon zij hun bedrijf uitoefe hen, formulieren kunnen halen voor het verstrekken van gegevens over de op hun bedrijven aanwezige bedrijfsmoto- ren, verwarmingsinstallaties, enz. Deze gegevens zijn nodig om het ministerie van landbouw, visserij en voedselvoor ziening inzicht te geven in de behoefte aan aardolieprodukten (benzine, petro leum, gas- dieselolie, lichte en zware stookolie) per bedrijf, op welke gege vens een eventuele rantsoenering van deze produkten zal kunnen worden ge baseerd. Een eventuele rantsoenering van aardolieprodukten voor de visserijvloot *al via het bedrijfschap voor visserij- Produkten geschieden. auto op de gladde weg en met zijn zwa re lading nodig om tot stilstand te ko men. De chauffeur van de bus, Jacob Scholtes uit 's Gravendeel, had door af te remmen en nog verder naar rechts te gaan zijn bus in een greppel weten te sturen. Een Duitse en een Amerikaanse ge tuige verklaarden dat Müller over het midden van de weg op de linker helft reed. Beiden reden langzaam vanwege de door regen gladde weg. De 28-jarige chauffeur Scholtes uit 's-Gravendeel kende de weg goed en had het traject vaak gereden. De zoon van de baas, de heer C. Stok, zat als tweede bestuurder naast hem. De regen en gladheid van de weg maanden hem tot extra voorzichtigheid. Belangrijk was de getuigeverklaring van de politieman, die het onderzoek had geleid en die met vele foto's en situatieschetsen aantoonde, dat af gezien van slechte aanhangerbanden en gladde wegen de hoofdschuld lag bij het onverantwoordelijk rijden van chauf feur Müller. Op verzoek van de verde diger werd ook de zoon van de bus- eigenaar Stok gehoord. Deze heeft het traject al gedurende drie jaar ge reden, kende het op zijn duimpje en zei, dat Scholtes juist had gehandeld, nadat hij eenmaal de slingerende vracht auto met aanhanger had zien aanko men. Aangezien twee der Nederlandse ge tuigen niet waren verschenen, werd de zaak verdaagd tot 20 november. Naar aanleiding van de perspublikaties van de laatste dagen deelt het bestuur van het Pen-centrum voor Nederland mede, dat het, de volledige consequen ties der aangenomen resolutie aanvaar dend, alle maatregelen neemt die de doorvoering er van waarborgt. Het be stuur betreurt het dat een aantal leden voorbarig een beslissing heeft genomen en is verontwaardigd over het onver diende wantrouwen in zijn integriteit. Advertentie Philips „Infraphil" weg pijn Dit infrarood bestra lingsapparaat kan ook met succes worden ge bruikt bij spierreuma- tiek, verstuikingen, ver wondingen, steenpuis ten, verkoudheid, win terhanden en -voeten. De 14-jarige Dick Harskamp uit Wormerveer heeft in een voetbalpool 19.000 gewonnen. Hij vulde zes kolom men in waarvan vijf op serieuze wijze en in de zesde plaatste hij maar lukraak cijfers. Juist deze zesde kolom was goed. Onder auspiciën van de hoofdstede lijke Schaakbond wordt 16, 17 en 18 november a.s. in café-restaurant „Mo derne" te Amsterdam een sterk bezet internationaal damestoernooi gehouden. De bedoeling is enerzijds het schaken voor dames in Nederland te propaga ren en anderzijds om na te gaan of het mogelijk is de Schaakolympiade 1957 voor dames in Nederland te doen ver spelen. De eregroepen zijn als volgt samen gesteld: groep A: mevr. F. Heemskerk, kampioene van Nederland 1956; mevr. Ch. Silans, kampioene van Frankrijk 1956; mevr. I. Larsen, kampioene van Denemarken 1956; mevr. Van Aalst (Ned.). Groep B: L. Loeffler, kampioene van België 1956; mevr. F. Rindler, kampioe ne van West-Duitsland 1955; mevr. C. Roodzant (Ned.); mevr. A. van der Veen (Ned.). Voorts spelen 24 Nederlandse schaak- sters, verdeeld in zes groepen, vier kampen. In samenwerking met zeven Noord hollandse voetbalverenigingen is een nieuwe voetbalpool ontstaan, die zon dag a.s. zal starten en elke week een hoofdprijs heeft van ongeveer 12.000. De voetbalverenigingen zijn: 't Gooi, Blauw-Wit, RCH, Haarlem, EDO, Alk maar en Ajax. De heren, die al enige dagen bezig zijn, onder elkaar uit te maken wie zich nu wel wereldkampioen dammen mag noemen, reizen het ganse land door van Leeuwarden tot Middelburg en van Hengelo tot Haarlem. Iedere vaderlander kan dus als hij wil de matadoren zien. Gisteren was Zutphen aan de beurt. Men kon echter niet zeggen dat het stadje op stelten stond vanwege het evenement. Er waren niet al te veel Zutphenaren naar hun „Buitensociëteit" die zij duidelijk, zelfs ulidruchtig met paarse, gele, groene en witte dundoeken hadden versierd gekomen om naar het dam men te kjjken. En zij vormden het rustigste gezelschap dat in lange tijd bij elkaar is geweest. Het meest op vallende gerucht werd veroorzaakt door als het gepermitteerd is zulks te zeggen het kraken der hersenen van de grootmeesters. Want dammen is denken, zoals u wel weet. Overigens: dammers denken aanmer kelijk rustiger dan bijvoorbeeld scha kers. Zij zijn met name veel meer honkvast. De dammer, zo hebben wij geconstateerd, lóópt zelden. Slechts J. M. Bom wilde nog wel eens een wandelingetje maken; en hij had er ook zijn jasje bi) uitgetrokken. P. Roo zenburg, de Euwe van de dammers, trok'af en toe één minuutje uit voor een trip van enkele meters. Hij is overigens de meest spectaculaire den ker. Soms buigt hij zich zo intensief over het bord, dat men verwacht dat hjj tussen de schijven zal gaan liggen. Maar het meest typische dam-uiter- ljjk heeft, vinden wij, R. C. Keiler. Hij heeft, met permissie gesproken, een dam-hoofd. Een in alle opzichten gezonde figuur. En hij zat gisteren met evenveel overtuiging te dammen als te eten. Hij vormde overigens een schril contrast met de tengere Li Tchoan King, de Europese Chinees, r tegen v ie hij gisteren speelde. Het léék Goliath tegen David. En men mag daarbij de Chinees dan gerust al die listigheid toeschrijven, die David destijds bezield moet hebben. Maar Keiler bepaald niet de domme ver watenheid van een Goliath: het werd trouwens remise tussen hen beiden. De ontdekking van het tournooi is Gournier, die op het laatste nippertje méédeed en op wie eigenlijk niemand acht had geslagen, maar die de ene partij na de andere won en die nu alléén de leiding heeft. Gournier is misschien wel ,,een typische Frans man" met een donker hoofd en „een bewijs" van een snorretje. Hij rookt enorm veel sigaretten met een bijna gespeelde nochalance. En hij is dus op het ogenblik de meest gevaar lijke man. Zijn geduchtheid werd bij zonder kernachtig geformuleerd door een Zutphenaar, die wij gisteravond hoorden zeggen: „Ik zou best eens een partij tegen die knaap willen scha ken." Wilt u nog meer opvallende figuren? Wel, neem Marcel Deslauriers, de Canadees en de vlees geworden onver stoorbaarheid: hij „bevordert", vol gens het programma „het Internatio nale Spel". Wat dat precies inhoudt weten wij niet. En wij dachten, eer lijk gezegd, dat zij het allen deden, de dammers, zoals zij daar zaten. Nu, maar vergeet ook niet Edmondo Fanelli, die net zo weinig van' een Ita liaan heeft, als een trouw zoon der. Azzuri's maar geoorloofd is. Hij gaat door voor een bijzonder gewiekste jon gen; evenals trouwens Michel Hisard, die pas 21 jaar is en een intrigerend, Sartreaans ringbaardje kweekt. Eén keer zijn wij geschrokken gis teravond in Zutphen. Dat was toen Roozenburg en van Dijk ineens overgingen tot een razend snel tikke- tikke-tak met de schijven. Het duurde maar een moment. En juist toen wij gealarmeerd naderbij wilden snellen, zaten zij al weer met heel onschuldi ge gezichten voor zich uit te kijken. Voor de rest was het een mooie, rus tige avond. Toen wij Zutphen verlieten kon je er een speld horen vallen. Om niet te zeggen een damschijf horen schuiven. De zesde ronde van het wereldkam pioenschap dammen vond dinsdag te Zutphen plaats. Er is een traditie die wil, dat in elke belangrijke wedstrijd een der spelers in een combinatie loopt, die in elk leerboekje voor beginners is te vinden. Deze traditie werd dinsdag avond gehandhaafd en nog wel door Verse, die tegen Deslauriers speelde. Daar eerstgenoemde zich door over winningen op De Jong en Hisard, res pectievelijk kampioen van Nederland en van Frankrijk, de bijnaam had ver worven van „kampioendoder", was meu vol belangstelling voor zijn partij tegen de kampioen van Canada. Dat werd echter e en teleurstelling, want reeds bij de 14e zet zorgde Verse voor het voortbestaan van bovenaangehaal de traditie door toen reeds in een dood eenvoudige combinatie te lopen. Bom speelde tegen Verpoest een klas sieke opening, waarin de eerste zich aan zijn lange vleugel liet opsluiten. Bom speelde deze opening blijkbaar uit het hoofd, want na 7 zetten liep hij reeds op het podium te ijsberen als een tij ger in zijn kooi. Wellicht liep hij te ver zinnen hoe hij de Belg het beste kon „verscheuren", op het dambord dan altijd. In de partij BomVerpoest bleek de temmer Verpoest helemaal niet van plan te zijn zich zo maar te laten op peuzelen. Hij bood uitmuntend tegen stand. Pas in de stand van negen om negen stukken kreeg Bom vat op de vijandelijke stelling. Toen leek Verpoest in een paniekstemming te geraken. Hij wilde de „tijger" te lijf gaan en deze vroeg niet beter. Een grote hap volgde ende temmer was verdwenen. Gournier en Verleene,' beiden inval lers, hadden samen de strijd aangebon den. Verleene was reeds eerder voor België uitgekomen, maar had toen geen grootse indruk achtergelaten. Deze keer kwam hjj echter heel wat beter voor de dag en daarom was er voor zijn partij tegen een der leiders dan ook grote belangstelling. Gournier toonde zich in de partij te gen Verleene ook weer een speler van grote klasse. Men vraagt" zich af waar om Frankrijk deze man niet eerder de internationale arena heeft ingezonden. De aanvalspartij welke hij Verleene voorschotelde getuigde van veel bra- vour en dat de Belg niet zonder meer onder de voeten werd gelopen, kwam slechts door zijn voorzichtige en nauw keurige verdediging. De belangrijkste partijen van deze ronde waren ongetwijfeld Roozenburg Van Dijk en KingKeller. De laatste had nog een appeltje te schillen met de Chinees, die in 1952 van hem had gewonnen. De partij werd door Keiler scherp opgezet en het gelukte hem, in een klassiek genre de tegenstander de nadelige randschijf te bezorgen. King toonde zich in uitstekende vorm, hij wist Keilers aanval geheel tot staan te brengen en in de stand van zeven om zeven stukken had King zeker geen nadeel meer. Ook in het resterende eindspel weigerde de Chinees een fout te maken en het werd een puntenver deling. In het middenspel van de partij Roo zenburgVan Dijk vervolgde Van Dijk met de Ghestem-doorstoot en toen werd de stelling volkomen onoverzichtelijk. Juist toen men algemeen dacht dat Van Dijk iets zou bereiken, vond Roozenburg een zeer verraderlijke combinatie die alle moeilijkheden oploste. De uitslagen van de zesde ronde van het toernooi luiden: Fanelli-De Jong 0-2, King-Keller 1-1, Hisard-Huisman 1-1, Deslauriers-Verse 2-0, Amzand-Dionis 1-1, Merono-Forclaz 1-1, Bom-Verpoest 2-0, Roozenburg-Van Dijk 1-1, Verleene-Goumier 0-2. De stand luidt na de zesde ronde: 1 Gournier 10 pnt uit zes partijen, 2 tot 4 Bom, Keiler en Roozenburg allen 9 pnt uit zes partijen, 5 Van Dijk 8 pnt uit zes partijen, 6 Deslauriers 7 pnt uit vijf par tijen, 7 King 6 pnt uit vijf partijen, 8 en 9 Verse en Huisman, ieder 6 pnt uit zes partijen, 10 en 11 Hisard en De Jong ieder 5 pnt uit vijf partijen, 12 Verpoest 5 pnt uit zes partijen, 13 Navarro 4 pnt uit vijf partijen, 14 tot 16 Dionis, Forclaz en Verleene ieder 4 pnt uit zes partijen, 17 Amzand 3 pnt uit vijf partijen, 18 en 19 Fanelli en Merono, ieder 2 pnt uit zes partijen. Hier volgt de partij L. T. King (wit)- R. C. Keiler (zwart). 1 33-28 18-23, 2 39-33 12-18, 3 34-30 20- 24, 4 30-25 7-12, 5 44-39 14-20, 6 25x14 9x20, 7 49-44 4-9. 8 39-34 1-7, 9 34-29 23x 34, 10 40x29 20-25, 11 29x20 25x14, 12 44-39 18-23, 13 31-27 17-21, 14 37-31 12-18, 15 31-26 11-17, 16 50-44 15-20, 17 41-37 17-22, 18 26x17 22x11, 19 46-41 7-12, 20 36-31 20- 24, 21 41-36 10-15 22 31-26 5-10, 23 37-31 14-20, 24 42-37 9-14, 25 48-42 3-9, 26 47-41 24-30, 27 35x24 20x29, 28 33x24 19x30, 29 28x19 14x23, 30 27-22 18x27, 31 31x22 12-18, 32 37-31, 18x27, 33 31x22 15-20, 34 38-33 20-24, 35 32-23 23x32, 36 42-37 9-14, 37 37x28 30334, 38 39x19 14x32, 39 41-37 32x41, 40 36x47 8-12, 41 45-40 2-8, 42 44-39 13-19, 43 40-34 8-13, 44 33-29 12-18, 45 26-21 16x27, 46 22x31 11-17, 47 43-38 6-11, 48 38-32 19-23, 49 47-41 10-14, 50 31-27 17-22, 51 41-36 22x31, 52 36x27 11-17, 53 39-33 14-20, 54 27-21 17x26, 55 32-27 26-31, 56 27x36 20-25, 57 29-24 23-28, 58 33x22 18x27, 59 34-30 remise gegeven. (Van onze handbalmedewerker) Het bescheiden programma, dat voor de poules A was vastgesteld, biedt de gelegenheid, ditmaal eens de verrich tingen van de ploegen, ingedeeld in de overige afdelingen der zaalhandbalcom petitie van de Katholieke Nederlandse Handbalbond, district Amsterdam, na der onder de loep te nemen. Slechts één ontmoeting werd in de hoogste re gionen bij de dames gespeeld. TOB toonde op duidelijke wijze, dat het de meerdere was van NEA: 83. En wanneer we nu eens een blik laten glijden over de resultaten in poule B der dames, dan valt het onmiddellijk op, dat hier een interessante competitie te wachten staat. Zo moest DCG, dat vorige week nog twee winstpunten op Wilskracht Turnen veroverde (63), thans na spannende strijd in AOG met 65 zijn meerdere erkennen. Geen schande overigens voor de gecombineer- den, aangezien de Alkmaarse dames in de veldhandbalcompetitie ook dit sei- soen reeds duidelijk van hun kracht blijk geven. Dit ondervond óók SVA, dat met liefst 72 door AOG naar het tweede plan werd verwezen. TYBB blijkt in dit gezelschap toch wel dui delijk tot de zwakke ploegen te be horen. Ditmaal leden de Haarlemse dames veelzeggende nederlagen tegen Wilskracht-Turnen (15) en Ambon (100), die zich hiermee wat herstelden van het verlies, vorige week geleden. In poule C is Amstelzwaluwen gestart met een ruime zege (106) op St. Mar- tinus; een veelbelovend begin! Trou wens, ook RKAV schijnt vast van plan, een vooraanstaande rol te spelen. Een Advertentie Slaapt U slecht door reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen, neemt dan Togal. Verdrijft in al die gevallen snel en afdoende die pijnen en U slaapt heerlijk. Togal baat! Zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist 0.95, 2.40, 8.88. In het zwemstadion te Naarden heeft de 15-jarige Ada den Haan dinsdagavond het wereldrecord 200 meter schoolslag op ha ar naam gebracht. Men ziet haar hier blij lachend na haar geslaagde recordpoging, met haar trainster Wil van Breukelen in de bloemen. In het overdekte zwemstadion te Naarden heeft de 15-jarige Bussumse zwemster Ada den Haan van de zwem- club 't Gooi, die oorspronkelijk in de Olympische zwemploeg voor Melbour ne was opgenomen, over de 200 meter schoolslag de uitstekende tijd van 2 min. 46.4 sec laten afdrukken, waar mee zij het wereld-, het Europees en het Nederlands record op deze afstand op haar naam bracht. Voor het wereld- en Europese record was de limiet vastgesteld op 2 min. 48.5 sec., en voor het Nederlands record 2.49.2. Ada den Haan is de eerste zwem ster die onder deze limieten is geko men. Advertentie BAdftAAAO O; O Ook bi] Nescafé en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. 14 W/elke, uit Japan afkomstige sport wordt flier beoefend? „Het wil mjj voorkomen (schrijft ons profes sor P. J. K.) dat door u genoemde inspecteur Brennan een principiële fout maakt door deze zaak als zijnde „niet bijzonder" te beschou wen. Om werkelijk te kunnen beoordelen of iets „niet bijzonder" is, dient men een terdege we tenschappelijk geschoolde geest te bezitten. De geschiedenis leert ons aan de hand van enkele frappante feiten, dat slechts een zeer kleine ogen schijnlijk onbelangrijke gebeurtenis de aanleiding kan vormen tot een massale paniek met alle rampzalige gevolgen van dien. Het onderkennen van dergelijke gebeurtenissen behoort tot de competentie van een zeer ervaren psycholoog en ligt niet ter beoordeling aan een inspecteur van politie." „En wordt die man nou betaald van mijn be lastinggeld?" (de heer C. D.) „Sinds ik uw artikelen gelezen heb, durf ik als vrouw niet meer 's avonds de straat op. Mijn kinderen, die vroeger alleen naar school gingen, breng en haal ik nu elke dag. Mijn man heeft een extra slot op de deur laten maken." (mevrouw S. L.-P.) ,,Twee weken geleden parkeerde ik mijn wagen vijf minuten op een plaats waar ik niet parke ren mocht. Prompt kreeg ik een tientje boete. Men schijnt alleen op wetsovertredingen te let ten, als het maar geld in het laatje brengt!" (de heer B. R. M. B.) „Wij hebben nooit goed begrepen waarom het gemeentelijk lijkenhuisje niet is voorzien van een deugdelijke alarminstallatie." (N.V. „Safe", fabriek van alarminstallaties) Deze brieven vormen slechts een kleine keus uit de grote hoeveelheid, die wij ontvingen. Ieder verder commentaar is hier overbodig. Brennan vouwde de krant bedachtzaam weer op. Hij zocht naar een neutrale opmerking. „Ja ja", zei hij vaag, ,,'t is fraai!" O'Henry snoof spottend. „Zo, dus dat vind jij toch ook wel? Maar realiseer jij je wel goed, beste jongen, wat hiervan het gevolg zou kunnen zijn? Zal ik jou dat es vertellen? Nóg een paar van die vrien delijke stukjes in die bezorgde „Morning Post" en er gaat niemand van het gemeentebestuur zeggen: trekken we jaarlijks daarom zoveel voor de politie op de gemeentebegroting uit? En iemand anders van het gemeentebestuur zal zeggen; we moesten er eigenlijk iets aan doen! En weer iemand anders zal de telefoon pakken en het nummer van O'Hen ry draaien eri vragen: Zeg, waarde commissaris, wat is dat voor 'n koekebakker, die jij achter dat gevalletje met die Hjken hebt aangestuurd? Zou het geen aanbeveling verdienen, die man over te plaat sen naar de stadsreiniging en een andere inspecteur met wat hersens dat gevalletje verder te laten op knappen? 't Is natuurlijk maar een voorstel, com missaris, maar 't is in je eigen bestwil. Er wordt namelijk van een commissaris verwacht, dat hij het vertrouwen geniet van de gehele burgerij en als dat op een gegeven ogenblik niet meer zo isenfin, we laten het graag geheel aan u over, hoor commis saris! Zó ongeveer stel ik me voor dat het zal gaan. En je denkt toch zeker niet dat ik je snikkend om je nek zal vallen en je eeuwig trouw zal zwe ren? Ik vind je een aardige jongen, maar over drie jaar krijg ik m'n pensioen. Daarom kun je kiezen: met een paar weken heb ik hier de lijken op m'n bureau, figuurlijk natuurlijk, en anders kun je in het magazijn een opzichterspet gaan passen voor de dienst rioleringen." Brennan kreeg een bijna onbe dwingbare neiging om te grinniken, maar O'Henry zag er niet naar uit of hij dat geapprecieerd zou hebben. „En vertel me nou even precies hoe de vlag erbij hangt!" „Niet bepaald uitgelaten," waagde Brennan. „Het geval-Patterson biedt geen enkel aanknopingspunt. Zelfs het motief is duister. Het is uitgesloten dat Patterson werd vermoord. Bij Burke is dat niet zeker, hoewel we niets positief kunnen zeggen. De omstandigheden waaronder hjj werd gevonden, wijzen duidelijk op zelfmoord. De verdwijning van het geld zou die theorie kunnen steunen. Aan de andere kant is daar echter zijn vriendschap met die enigszins twijfelachtige juffrouw Gray. Ze heeft tamelijk veel relaties onder mannen, waarbij verschillende kerels zijn voor wie ik niet graag m'n hand in het vuur zou steken. We hebben die relaties nauwkeurig on derzocht maar niets gevonden. Cathy en enkele van haar vriendjes worden dag en nacht in de gaten De Britse IJshockey bond heeft ver klaard, dat wedstrijden tegen Russische - ploegen, welke voor eind november en gehouden. Maar ze leiden allemaal tot nu toe een op- begln december waren vastgesteld, zijn vallPnH (ionoH7Qom hoctoan 7o o-o\7£»r> nr»K niPt mPor -n r, j*. ti vallend deugdzaam bestaan. Ze geven ook niet meer geld uit dan normaal. Los daarvan staat de kwestie van de vingerafdrukken op de whiskyfles en de spo ren van was op de stoel. Om u eerlijk de waarheid te zeggen interesseert mij dat meer dan die hele Cathy, hoewel ik er geen spat mee verder kom. De vingerafdrukken hebben we overal laten verspreiden en bovendien opgezonden naar het centraal bureau voor vingerafdrukken. Maar dat heeft niets opgele verd. Dagelijks worden nog op onopvallende manier vingerafdrukken van verschillende personen verza meld en vergeleken. Maar er bestaat natuurlijk ook nog altijd de mogelijkheid dat Burke werkelijk zelf moord pleegde. In dat geval staan we voor een even groot mysterie als bij Patterson. Ik heb me gek gedacht over een motief, maar het blijft me 'n raad sel." Hij haalde zijn schouders op. O'Henry volgde zijn gebaar en gromde: „Enfin, je doet je best maar." Hetgeen voor Brennan een sein was om te vertrekken. Achter zijn rug vertrok O'Henry's harde mond even tot een glimlach. „Shane," zei Brennan toen hij zijn kamer binnen kwam tegen de rug van een fauteuil waar nog net wat haar bovenuit stak, „Shane, ik ga inbreken." „Mmmmmnouzei Shane proevend, „om je nou eerlijk de waarheid te zeggen, daar heb ik ook wel eens over nagedacht. Weet je ergens wat te zitten?" (Wordt vervolgd) overwinning van 05 op Ambon II wijst tenminste sterk in deze richting. Wel licht dat St.-Martinus en Ambon II, geprikkeld door hun eerste negatieve resultaat, reeds komende zondag er in slagen, de spanning er in te houden. The Victory, vorige week met verlies (12) tegen Wilskracht Sport gestart, kreeg dit weekeinde reeds de gelegen heid, revanche te nemen. En met suc ces. De Amsterdamse dames moesten mt 52 het hoofd buigen. Evenals in de veldhandbalcompetitie koestert het 2e herenteam van DTS klaarblijkelijk kampioensaspiraties. Na de eerste yolle winst op SVA II <65) werd het ditmaal een zegepraal van 106 op Amstelzwaluwen, dat een dergelijke nederlaag, na de eclatante overwinning van 92 op Ambon II, toch wel niet zal hebben verwacht. Datzelfde Ambon revancheerde zich nu met 82 ten koste van Wilskracht Turnen II. Het entree van St. Martinus was veel belovend: met 107 moest VDO II de vlag strijken. Dan deed Wilskracht Sport het heel wat minder, gezien de grote nederlaag (82), die het tegen SVA III te slikken kreeg. Hoge uitslagen werden geboekt in poule C, waar DTS III met 93 aan het vierde team van Wilskracht Turnen zijn wil oplegde, terwijl Amstelzwalu wen II een nóg grotere superioriteit aan de dag legde (142), waarvan Ambon IV het slachtoffer werd. De leeftijds verschillen zijn beslist té groot in deze juniorenafdeling. Om deze reden tracht men op korte termijn één of meerdere ploegen samen te stellen, waarvoor voor al de vereniging Ambon zich momen teel inspant. Jongens, die zich tot de zaalhandbalsport aangetrokken voelen, kunnen zich wenden tot het secretariaat, waarvan het adres is: mej. M. Breed, Valsntijnkade 7 III, Amsterdam. Heren: Poule B I: SVA 3Wilskr. Sp. 82; Ambon IIWilskr. T. 2 82; Am- stelzw.—DTS 2 6—10; Poule B: VDO II— Martinus 7—10; Ambon 3Wilskr. T. 3 8—12. Poule C; DTS 3—Wilskr. T4 9—3; Amstelzw. 2Ambon 4 142. Dames: Poule A: TOBNEA 83; Poule B: AOG—DCG 6—5; TYBB— Wilskr. T. 1—5; AOG—SVA 7—2; Am- bon—TYBB 10—0; Poule C: Ambon 2— —RKAV 0—5; Victory—Wilskr. Sp. 52; Amstelzw.Martinus 106; jun. A: AmbonWilskr. T. 73; TOBDCG 44; Amstelzw.Martinus 74; jun. B: VIDO—De Meer 1—4; SVA—Ambon II C0; DCG 2—NEA 3—2; jun. C: DOS— De Meer 16; Wilskr. Sp. 1idem 2 70; Amstelzw. 2Victory 24; DCG 3 De Meer 2 56; adsp.; Amstelzw. 2 TOB 0—10; NEA—TOB 2 1—2; Amstel zw.—DCG 2 7—2. De vroegere wereldkampioen motor- rennen Werner Haas, die eerst kort ge leden zijn brevet als .sportvlieger ver wierf, is tijdens een solovlucht met een tweepersoons sportvliegtuig op het vliegveld Neuburg-Donaü dodelijk ver ongelukt. Haas is 29 jaar oud gewor den. Het ongeluk gebeurde kort nadat hij was opgestegen. Toen men hem uit het wrak gehaald had bleek hij reeds te zijn overleden. Werner Haas was een van de succes rijkste Duitse motorrenners van de laat ste jaren. Hij is driemaal wereldkam pioen geweest ,in 1953 in de 125 en 250 cc klasse, in 1954 in de 250 cc klasse. In de afgelopen zomer maakte Haas als reserverijder deel uit van het NSU- team, dat op de zoutvlakten van Utah talrijke wereldrecords verbeterde. Rex Norris, die bijna twee jaar geleden naar Nederland kwam om de hockey- ploeg klaar te stomen voor de Olympi sche Spelen in Melbourne, is dinsdag morgen van Schiphol naar Bombay ver trokken. Tijdens een lunch op de luchthaven werd Norris toegesproken door de voor zitter van KNHB, de heer W. F. Wester- mann, secretaris jhr. L. J. Quarles van Ufford, coach Rein de Waal en Dick Loggere, die elk op hun manier Norris bedankten voor zijn prachtige werk. Norris zelf sprak teleurgesteld, omdat hij zijn taak niet heeft kunnen afmaken, nu de hockeyers niet naar Melbourne gaan. Tijdens de lunch, waaraan door alle Olympische hockeyers en verscheidene zitter van de KNHB, de heer Wester ns diverse geschenken aangeboden. Oorspronkelijk was het de bedoeling dat Norris de reis naar Melbourne en de na-Olympische trip naar Singapore, Hongkong en Indië zou meemaken, waar hij dan zou achterblijven. geannuleerd. Men heeft dit besluit ge nomen in verband met de huidige in ternationale situatie. De heer J. F. Aheame, vice voorzitter van de Internationale IJshockey Bond zei, dat er nog geen beslissing is geno men inzake de wedstrijden om het we reldkampioenschap, welke in februari 1957 te Moskou zouden worden ge houden. Maar het was hem bekend, zo vervolgde hij, dat er enkele toonaange vende landen op ijshockeygebied be sloten hadden genoemd toernooi te boy cotten. Het jaarlijks toernooi om de „Ahearne Trophy" te Stockholm, dat in december zou plaats vinden, zal niet doorgaan, wanneer de Russen willen deelnemen, aldus Ahearne. De vriendschappelijke wedstrijd tus sen de Engelse club Portsmouth cn het Rotterdamse Sparta is niet uitge speeld. Een kwartier na de rust moest het duel worden gestaakt ten gevolge van de dichte mist. Portsmouth had toen met 31 de leiding. Bij de rust stonden de Engelsen met 21 voor.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7