Bezwaarschrift van „Haarlemmerliede en Spaarnwoude" Tip-Top Agrarische belangen opgeofferd aan verkeer, recreatie en stadsuitbreiding PAARLAARSTEEG 8 Sw 92.- K.A.B. - Heemstede huldigt zijn gouden en zilveren bruidsparen Groot bruiloftsfeest in „Groenendaal Sinterklaas in Haarlem-Oost STREEKPLAN ZUID-KENNEMERLAND 5ïB uf f ergemeente" C. VAN EIF isS MOEDER heeft zo wein g Schoonheid is het mooiste geschenk.. Max Factor-artikelen Concert bij eeuwfeest van „Weten en Werken" Max Factor VAN NIEL DESSO" VRIJDAG 23 NOVEMBER 1956 PAGINA 9 Snelheid Comfort en SERVIC E 5t^°b"dt- o Geen voorrang verleend ?5J Waf kan kan KAN alleen ST.-N I COLAAS-C ESC H ENKEN Horloges van f 6.30 fof f 630.- ITC" N 3uwe,'er Horloger JY/tdI Barteljorisstraat 2 - Tel. 15004 - Haarlem HA A RLEMMERl.lEük GEMEENTERAAD Woningbouw op braak liggende terreinen in Halfweg APARTE geschenken OOSTERSE KUNST EN TAPIJTEN Verkeersweg Annexatie HEEMSTEDE Jaarvergadering Brandweervereniging Faillissement geëindigd Bell records Op één plaat O f*fl 6 tophitsZ.QU Album voor uw platen Rekken Platnnwisselaars 50 Concours van St.-Bavo KADERBIJEEN KOMST K.A.B. UIT DAKGOOT GEVALLEN Districtsbijeenkomst Instuif Bavo-pioniers goud horloge v.a. f 98.- gouden ring v.a. f 24.50 armband, ÏÊm i|l% v CREME PUFF maakt verder zoeken naar het ideale geschenk overbodig. Deze meesterlijke creatie van Max Factor staat bovenaan het verlanglijstje van elke vrouw. max Factor's yx 60.JARIG BESTAAN FIRMA LIPPITS Parfumerie Gastdiri genten bij het N.Ph.O. CRèME PUFF MAX FACTOR artikelen PARFUMS - BIJOUX Crofe Houtstraat 92 - Tel. 12160 Filmavond ruitersport ORIGINELE RADIOKLEEDJES KUSSENDEKJES KLOOSTER TAFELKLEEDJES IDEM DRESSOIRLOPERS IDEM 180 lang ENZ. ENZ. ARTIKELEN 50x90 72x72 ENZ. 9.25 8.50 14.90 14.90 16.00 18.50 ENZ. KRUISSTRAAT 11 HAARLEM - TELEFOON 11491 Advertentie 'a° de °°rdelea 'eist e**rde: "iel eeo 'a«ke, 'gen. "S'rett, JePv, *'0/3 Inlichtingen en boekingen bij Uw reisbureau of bij de BEA Leidseplein 29 Amsterdam. Tel. 64848 EUROPE'S FINEST AIR FLEET BRITISH EUROPEAN AIRWAYS De winkeliersvereniging: in de Am sterdamstraat is er na heel veel moei te in geslaagd beslag te leggen op een gedeelte van de tijd die Sinterklaas ter beschikking staat. De Goedheiligman heeft toegezegd, dat hij op zaterdag 24 november 's middags om drie uur naar de Amsterdamstraat zal komen, waar hij met muziek zal w.orden ingehaald. Daarna gal hij een tocht maken door de Amsterdamstraat, Herensingel, Ros molenstraat, Zomerkade, Nagtzaam- plein, Amsterdamstraat, Zuidpolder straat, Tweede Zuidpolderstraat, Nagt- zaamstraat, Hofdijkstraat, Zomerkade, Nagtzaamplein en Teylerplein, waar de stoet ontbonden wordt. Om tien voor half negen gisteravond gebeurde een verkeersongeval op het kruispunt Fontjjnlaan, Dreef, Herten kamplaan. Een personenauto, bestuurd door een Heemstedenaar, kreeg geen voorrang van een bromfietser, de 25- jarige Heemstedenaar D. G. Met een lichte hersenschudding en schaafwon den aan zijn rechterbeen werd de brom fietser naar het Diaconessenhuis over gebracht. Advertentie De gemeenteraad van Haarlemmerliede en Spaarnwoude be sloot tijdens zijn gisteravond gekouden vergadering met algemene stemmen een bezwaarschrift in te dienen bij Gedeputeerde Staten van Noord-Holland tegen bet ontwerp-streekplan Zuid-Kennemer- Iand. Als een der voornaamste bezwaren wordt aangevoerd, dat met de belangen van de agrariërs te weinig rekening wordt gehou den in verband met de in het plan aangegeven zandwinnig, gekoppeld aan waterrecreatie nabij Spaarnwoude, de plannen tot stedelijke bebouwing van Zuid-Schalkwijk en het tracé van de superregionale weg beoosten Haarlem. Het bezwaarschrift wijst er op, dat aan dit alles een groot aantal agrarische bedrijven moet worden opgeofferd, terwijl in de Nota van Toelichting tot het ontwerp-streekplan geen enkele toelichting gegeven wordt over hetgeen met de autochtone bevoking van de gemeente dient te geschieden. Hierin wordt slechts gesteld, dat woningbouw ten behoeve van een stadsgemeente gaat boven het belang van grond voor agraiërs. Het bezwaarschrift meent evenwel, dat n gemeente, indien deze door beperktheid van grondgebied op een gegeven ogenblik niet meer kan bouwen, hiermede dient te eindigen. Als een algemeen bezwaar tegen het ontwerp-streekplan wordt naar voren gebracht dat de oostelijke grens van het streekplan te ver in de gemeente Haarlemmerliede gelegen is. De indieners van het bezwaarschrift menen daarentegen dat de invloedssfeer van Zuid-Kennemerland begrensd wordt door de brede wateren waar van de Mooie Nel het geprononceerde middenstuk is. Als oostelijke grens ziet men voor het streekplan het Zijkanaal C, de Liede en de Ringvaart. Volgens het ontwerp-streekplan be hoort het gedeelte van Haarlemmerlie de en Spaarnwoude bewesten de Hout- rakpolder tot Zuid-Kennemerland. Als argumenten worden hiervoor aange voerd de zandwinning in een gedeel te van de Verenigde Binnenpolder te Spaarnwoude op weidegronden, die een potentieel watersportgebied zullen Vormen en voorts de superrregionale Verkeersweg ten oosten van Haarlem, Waarvan het tracé nog niet vaststaat. Dit zou dan betekenen, dat deze gebie den voor agrarische ontwikkeling ge sloten zullen worden. In de Nota van Toelichting wordt evenwel niet voldoen de geargumenteerd aldus het be zwaarschrift waarom deze weide grond zo laag wordt aangeslagen. Bo vendien wordt gewezen op het geens zins ondenkbare gevaar voor verzilting van de achterliggende gronden bij de ze zandwinning, die ook waterrecrea tie zou opleveren. In de Nota van Toe lichting wordt voor Spaarnwoude een gehucht met een oud kerkje omgeven door boerderijen een landelijke rust gereserveerd. Stotend zou het zijn, in dien op enkele tientallen meters van de ze „landelijke rust" een waterrecrea tieoord geschapen zou worden. Advertentie De gemeenteraad van Haarlemtner- "Pde en Spaarnwoude bsloot tijdens *'in gisteravond gehouden vergadering ®tn de aannemersfirma Stoltenborg en .an Poelwijck braakliggende terreinen l1 Halfweg te verkopen voor woning- |)Uw. Aan de minister Cort van der '-indenstraat worden 7 woningen met 'en autoboxen gebouwd, aan de Julia- .astraat twee woningen met veertien "Xen en* aan de Oranje Nassaustraat aatien woningen met zeven winkels. c de discussies hierover vroeg de hiof" vVan Essen (V.V.D.) een garantie iet betrekking tot de huurprijs van de- Advertentta uit CHINA, JAPAN, BALI, INDIA, AFRIKA enz. Wanneer dit gebied buiten het streek plan zou blijven zou dit betekenen naar in het bezwaarschrift wordt op gemerkt dat het grootste gedeelte van Haarlemmerliede en Spaarnwoude een buffergemeente tussen de stedelij ke agglomeraties Haarlem en Amster dam zou gaan vormen. De wenselijk heid hiervan is reeds door de Provinci ale Planologische Dienst in het uitbrei dingsplan voor Haarlemmerliede aange geven. Bjj herhaling heeft de gemeente Haar lemmerliede en Spaarnwoude er op ge wezen de redelijkheid van een su perregionale verkeersweg beoosten Haarlem volkomen inziend dat het tracé van de snelverkeersweg zodanig dient te zijn, dat zo weinig mogelijk schade wordt aangebracht aan de agra rische gronden. Opmerkelijk is, dat de Provincie en de Rijkswaterstaat het zelfs in kleine détails oneens zijn over het tracé van de weg en dat beiden slechts van mening zijn, dat deze niet te veel in de nabijheid van Haarlem zou moeten komen. Van" de zijde van het gemeentebestuur van Haarlemmer liede is meermalen gesuggereerd een trac' op de baan van de voormalige Haarlemmermeerspoorlijn, maar hier wil men niet op in gaan. Het bezwaarschrift wijst er op, dat in het uitbreidingsplan Parkwijk van de gemeente Haarlem een verbinding noordzuid staat aangegeven overi gens op het gebied van Haarlemmer liede die geschikt gemaakt kan wor den voor het door Rijkswaterstaat naar voren gebrachte tracé door de Verenig de Binnen- en Rottepolder. De mogelijk heid van een snelverkeersweg tussen de Liede en het industrieterrein van Haarlem in de Waarderpolder acht het bezwaarschrift eveneens redelijk aan vaardbaar. De plannen zowel van de Rijkswaterstaat ais van de Provincie zouden financiële offers met zich me de brengen voor de waterhuishouding, die minder zonden zijn bij een tracé door de Veer-, Waarder- en Zuiderpol ders, dat bovendien voor de landbouw weinig schade zou betekenen. ze woningen, die in de vrije sector wor den gebouwd. Naar de burgemeester mededeelde, wilde het aannemersbe drijf dit wel garanderen, indien de grond vóór 1 januari 1957 verkocht zou zijn door de gemeente. Uitvoerig besprak men ook de soorten winkels, die in de nieuw te bouwen moesten worden on dergebracht. De heer Doeve (K.V.P.) was voor een gezonde concurrentie in de Halfweegse middenstand, maar wil de in de nieuw te bouwen winkels dan ook geen grootbedrijven. De heren van Essen (V.V.D.) en Gijzel (P.v.d.A.) achtten de prijs van de grond te laag, maar de burgemeester verzekerde, dat deze niettemin geen verlies voor de ge meente opleverde. Op advies van B. en W. besloot de raad voorts het schetsplan voor de uit breiding van Spaarndam te laten om zetten in een uitbreidingsplan, waarna een onteigeningsprocedure kan worden ingesteld tegen de eigenares van de gronden aldaar. Dit plan behelst de bouw van tweehonderdvijfentwintig wo ningen. De eigenares van de gronden wil de gemeente bij een aankoop' niet ter wille zijn. De Heemsteedse Brandweervereni ging „De Straalpijp" houdt a.s. dins dagavond in het parochiehuis „Anno Santo" haar jaarlijkse algemene leden vergadering waarvoor een belangrijke agenda is samengesteld. Aanvang van de vergadering 8 uur. Met betrekking tot het Haarlemse verzoek tot grensweiziging ten koste van gebieden van Haarlemmerliede spreekt het bezwaarschrift tegen het ontwerp-streekplan er zijn bevreem ding over uit, dat als basis van de staduitbreiding van Haarlem het jaar 1980 is aangenomen. Op grond van berekeningen heeft men aangenomen, dat deze gemeente in dat jaar een bepaalde hoeveelheid woingen moet hebben. Vervolgens heeft men de kaart genomen en van Zuid-Schalk wijk een stadswijk gemaakt; Indien 'n gemeente evenwel door de beperkt heid van haar grondgebied op een ge geven ogenblik niet meer kan bouwen moet deze daarmede eindigen, meent het bezwaarschrift. De gezinnen, die dan geen onderdak kunnen vinden, zullen elders een woning moeten zoe ken. Dit moet het gemeentebestuur van Haarlemmerliede thans' reeds zeggen tegen woningzoekenden, om dat zijn expansiemogelijkheid wordt afgeremd tengevolge van het Haar lemse toekomstplan. Indien dit ge meentebestuur vrijheid gelaten zou worden Schalkwijk tot ontwikkeling te brengen, zou aldaar ook woongelegen heid komen, zij het beslist niet in die mate als Haarlem thans voorstaat. Volgens het ontwerp-streekplan zul len de industrieën langs het Zuider Bui ten Spaarne verwijderd moeten worden. Het bezwaarschrift wijst op de inconse quentie, dat terwille van de steun, door het streekplan aan Haarlem gegeven tot verdere ontwikkeling van het industriegebied in de Waarderpol der woningen voor de industriearbeiders gebouwd moeten worden op plaatsen, waar reeds industrie gevestigd is. Ter wille van bepaalde industrieën zullen dus andere takken van nijverheid moe ten verdwijnen. Indien het de bedoe ling is dat deze worden verplaatst doet zich naar voorts wordt opgemerkt de vraag voor of hier niet het paard achter de wagen wordt gespannen en het niet logischer is bestaande indus trieën te steunen door in de nabijheid woningen voor het personeel ter be schikking te stellen. De gehele oever van het Zuider Bui ten Spaarne dient volgens het ont werp-streekplan van bebouwing ont bloot te blijven voor natuurbehoud, ont spanning en landschapsbescherming. Het bezwaarschrift spreekt zijn be vreemding uit over de omstandigheid, dat onlangs op de tegenoverliggende oever door Heemstede een rioolafval waterzuiveringsinstallatie kon worden ingericht, die in het landschap ter plaatse sterk detoneert. Dit plan is volgens het bezwaarschrift dan ook niet te verwezenlijken, omdat het verwijderen van industrieën en wo ningen, waaronder kapitale boerderijen, financieel onoverkomelijk zou zijn. Het ware dan ook beter in het streekplan aan te geven, dat bestaande industrie- en in Zuid-Schalkwijk, voorzover deze over permanente gebouwen en anker vaste machines beschikken daji wel voor verkeer te water van belang zijn, gehandhaafd kunnen worden met be perkende bepalingen ten aanzien van eventuele her- of verbouw. Wegens het verbindend worden van de enige uitdelingslijst is 20 november 1956 ge ëindigd het faillissement van: C. G. Kamp horst, wonende te Aerdenhout, gem. Bloe- mendaal, Leeuweriklaan 9. Rechter-commis- saris: mr. N. Smits. Curatoren: mr. dr. F. A. Bijvoet, advocaat en procureur, te Haarlem, Ged. Oude Gracht 54: mr. B. J. Lambers, advocaat en procureur, te Haarlem, Ged. Oude Gracht 92. Waar kan hij beter slagen voor zijn muzie k-liefheb- bende vrienden 2 American songs 1.95 S.95 - 3.50 zeer practlsch, iedere plaat direct binnen uw Q Qk bereik, vanaf.... UiUÜ en pick-ups, o a. „Garrard" met 4 snelheden 1 Qk verwisselbaar I UUi Platensneler „labo" in luxe koffer, 5 snelheden „Dual" ideaal voor inbouw, 3 speed Vanaf dinsdag a.s. AVOND VERKOOP van 19.30—23 uur. De r.-k. Harmonie „St. Bavo" hield een onderlinge wedstrijd voor haar le den. Als jurylid fungeerde de dirigent van „St. Bavo", de heer Jac. Wildschut, die een zeer moeilijke taak had, om dat de prestaties van de kandidaten be trekkelijk weinig uiteen liepen. Het is gebleken dat de houtblazers zich het best hebben geweerd. De solisten wer den begeleid door de pianist Jan Nibbe- ring, die voor alle deelnemers een wa re steun betekende. Na een kort toepasselijk openings woord door de huidige secretaris der vereniging de heer Jac. Daan, die de wegens ziekte verhinderde voorzitter van „St. Bavo" verving, betrad de eer ste jongeling het podium, waarna nog vijf en twintig solisten onderverdeeld in zes afdelingen volgden. Velen waren nog nooit als solist opgetreden, zodat de zenuwen hun nogal parten speel den. Desondanks werd er toch behoor lijk gemusiceerd. Niet een der deelne mers behaalde een onvoldoende. Iedere solist ontving een herinnering, in de vorm van een keurig verzorgd diplo ma, terwijl een der hoogst geklasseer de deelnemers een wisselbeker in ont vangst mocht nemen. Die favoriet was dit keer de klarinettist C. G. v. d. Stoop sr., die evenals de fluitist Jac. Daan 58 punten behaalde, maar door loting in het bezit kwam van de zo begeerde trophee. Extra vermeld dient tevens de pres tatie van de zeer jeugdige klarinettist Harry Zoon, die een eerste prijs be haalde. Vooral wanneer men in aan merking neemt dat deze jongeman zeer gehandicapt was om te studeren, door een medisch ingrijpen. De overige eer ste prijzen werden behaald door P. Ter voort, R. L. Staats en K. van Woensel (allen klarinettist). Gisteravond vond in gebouw St. Bavo een kaderbijeenkomst plaats van de K.A.B.die wegens verhindering van de voorzitter, de heer A. Angenent, on der leiding stond van de secretaris, de heer J. M. Bonfrer. De heer A. van der Veldt was de spreker van deze avond. Hij begon met te herinneren aan het Bisschoppelijk Mandement, waar gesproken wordt over organisatiemoe heid. De ondervinding heeft geleerd, dat de strijdorganisatie moest overgaan naar een overlegsorganisatie. In dit overleg gaan de leiders spreken met de overheid en de patroons. Maar al te vaak wordt dit niet juist gezien, en wordt het belang van een vakorganisa tie miskend. Vooral bij de jongeren, die de vroegere strijd niet gekend hebben, is dit het geval. Bovendien worden de organisaties steeds groter, hetgeen eveneens een der oorzaken van een dreigende verwijdering genoemd moet worden. Van belang is evenwel, indien men hierin verbetering wenst te bren gen, dat dit van onderaf begint. Wij moeten weer gemeenschapsmensen worden. Bovendien dient men begrip te hebben voor de moeilijkheden van de leiders. Na deze inleiding volgde een levendige discussie over dit vraagstuk, die de spreker gelegenheid bood een en ander nog nader toe te lichten. De twee en een halfjarige Ronnie F. wist gistermiddag omstreeks half vier in de dakgoot van zijn ouderlijke wo ning aan de Wouwermanstraat te klim men. Het knaapje verloor zijn even wicht en viel drie en een halve meter naar beneden. Hij had een bloedneus opgelopen en ging met zijn moeder zijn het ziekenhuis St.-JJoannes de Deo. Daar constateerde men dat het kind een lichte hersenschudding had en ter observatie moest worden opgenomen. „Nieuwe Tijden, Nieuwe Dingen" is de spreuk die boven de brug bfj het Res Nova-Plein staat. Deze spreuk za! ook de koers bepalen die de K.A.B.-af deling Heemstede zal varen. Een van de gevolgen van deze nieuwe stijl was de geslaagde bruiloftsavond welke deze afdeling gisteravond in café-restaurant „Groenendaal" vierde. Circa 170 brui loftsgasten rezen van hun stoelen toen aan het begin van de avond twee gou den en zes zilveren bruidsparen de zaal betraden. Nadat een speciaal welkomst lied gezongen was heette voorzitter N. J. v. d. Linden deze bruidsparen en alle andere bruiloftsgasten hartelijk wel kom. Hij beklemde nogmaals dat deze avond in het teken van de veranderde tijd en van de veranderde koers stond. Wij moeten de dodende sleur ten koste van alles dóorbreken. Van u allen wordt een meeleven met deze nieuwe geest gevraagd. In verband hiermee wees hij op de avond welke op 12 december in „Anno Santo" zal worden gehouden welke evenals de reeds gehouden verdiepings morgen tot thema zal hebben „Wij en onze grote kinderen." Na een grote polonaise die alle aan wezigen in de gelegenheid stelde de bruidsparen die in de afgelopen maan den hun gouden of zilveren huwelijks feest vierden persoonlijk te feliciteren sprak de geestelijk adviseur, kapelaan J. Wesseling enkele, in het raam van deze avond passende, woorden. Benieuwd naar de reactie van de le den op de nieuwe koers van het afde lingsbestuur, verheugde het hem te zien dat zovelen hiermee spontaan had den ingestemd. Het is zeker in de laat ste tijd niet eenvoudig om het geloof in de mensen te bewaren. Daarom moet het tot dankbaarheid stemmen dat wij hier nog in staat zijn om op een gewone door-de-weekse dag ons zondags pak aan te trekken en alle beslommeringen te vergeten om met elkaar feest te vie ren, feest uit dankbare herdenking van het grote goed dat God ons gaf in de liefde voor elkaar, vooral ook de liefde tussen man en vrouw, hier gesymboli- In restaurant Brinkmann te Haarlem wordt zondagavond de tweede districts bijeenkomst van de instuiven van Haar lem, Heemstede en Bennebroek gehou den. Voor deze avond staat het optre den van de Hongaarse violist Boris Lenski en van de telepaat mr. Johnny op het programma. De avond begint om 8 uur. Kaarten zijn aan de bekende adressen verkrijgbaar. De Bavo-pioniers houden zondagavond in het Jeugdhuis aan de Herenweg een gezellige avond waar ook gelegenheid zal zijn voor een dansje. Aanvang van de avond 8.30 uur. seerd door 250 jaar huwelijkstrouw van deze 8 bruidsparen. Liefde komt van God maar is in handen van mensen gelegd. Alles wat in mensenhanden terecht komt slijt echter. Het is goed dat wij deze paren eens in de bloemen zetten, want daar mee halen wij die liefde weg uit de slijtage van alle dag. We hebben el kaar nodig in het huwelijk omdat het geen kwestie is van fifty-fifty maar van ieder voor zich 100 pet. Moge Gods Zegen over uw werk en ons werk blijven komen, aldus besloot kapelaan Wesseling. Namens het afdelingsbestuur ging hij hierna over tot de uitreiking van een kruisbeeld aan elk der bruidsparen als teken van genegenheid en als bewijs van de dank voor hun voorbeeld: te vens als symbool van de Liefde van God voor ons, het voorbeeld voor uw liefde voor elkaar. Tijdens deze uitreiking kwamen ook de pastoors van de beide parochies van hun belangstelling voor dit nieuwe stre ven van de K.A.B. getuigen. Hun komst werd met applaus begroet. De verdere avond bood een bont pro gramma van kleinkunst afgewisseld met een keur van oude en nieuwe dansen en polonaises. In een opperbeste stem ming werd de avond rond het midder nachtelijk uur besloten. Advertentie %WWWWS aan een cadeautie, speciaal voor de huishouding. Het is veel leuker om haar eens iets persoonlijks te geven. Weet U niet wat? Laat ons U dan eens op weg helpen. Wat dacht U van een lief of een beeld van een of een solide zoiets wil Moeder nu juist zo graag hebben. vindt U het de kleine zaak met de grootste keuze GROTE HOUTSTRAAT 49 ;SV.V.WiW.VlWVW.VAV.% Advertentie crème make-up basis I TY^TYTQ I^1 lif en poeder In één! V-ylt/lllU JT lil 1 Creme Pu tl (handelsmerk) betekent Mas TactorJkiUywood creamyrpowder.make-vp. MAX FACTOR HOLLYWOOD - IMP. MARFAG N.V^ HUDDE8TRAAT 5, AMSTERDAM Talrijke zakenrelaties en andere belang stellenden kwamen gistermiddag hun ge lukwensen aanbieden ter gelegenheid van het 60-jarigbestaan van de firma J. W. Lippits, Dames- en Herenmodes aan de Kruisweg te Haarlem tijdens een receptie, die in deze zaak werd gehouden. Er waren meer dan vijftig bloemstukken en vele andere geschenken, 's Morgens had de eige naar van de jubilerende zaak, de heer W. van der Stijlen, een bloemenhulde gebracht op de graven van de overleden firmanten, de heren H. P. van der Stijlen en J. W. Lippits, welke laatste de oprichter van de firma was. In café-restaurant Brinkmann was 's avonds een diner, tijdens hetwelk le den van het personeel verschillende sketches opvoerden. Advertentie zijn verkrijgbaar bij PAARLAARSTEEG 3^—5—7 GROTE HOUTSTRAAT 129 Als erkenning en huldeblijk heeft het Haarlemse Gemeentebestuur aan de vereniging „Weten en Werken" ter gelegenheid van haar 100-jarig be staan, een concert aangeboden dat ge geven werd door de Koninklijke Lieder tafel „Zang en Vriendschap," dirigent Jack R. Loorij, Corry Bijster, sopraan en Albert de Klerk, organist. Het werd gegeven in de gemeentelijke concert zaal. „Weten en Werken" heeft zich ten doel gesteld de arbeidersklasse te ont wikkelen door het geven van lezingen, cursussen en culturele avonden. Het heeft belangrijk werk verricht en het is verheugend dat dit ook door hogere instanties wordt erkend. „Zang en Vriendschap" kwam, zoals we dat gewend, zijn, met uitsluitend waardevolle composities voor de dag; deze keer met werken van Thomas Morley, van wie een geestig Engels Ma- drigaaltje werd vertolkt, Orlando di Lasso, wiens „Dt vette gans" het uit stekend deed en Philip Loots, met zijn onvolprezen, contrapuntisch en muzi kaal zeer knappe „Morgenlied." Boven dien werden nog twee stukken met or gelbegeleiding gezongen, het hymnische „Veni Creator" van Alphons Diepen- brock, dat een grootse en extatische verklanking kreeg, en het „Tantum Er go" van de dit jaar overleden oud-diri gent Lieven Duvosel. Loorij heeft z'n koor bezield, gedistingeerd en stijlvol laten zingen. Corrie Bijster toonde zich in het mo tet „Exultate jubilate" van Mozart een kunstenaresse die haar faam terecht verdiend heeft; haar serene stem en haar doorleefde voordracht, die nim mer te veel geeft, waren een exquis genot om te beluisteren. Albert de Klerk gaf, benevens prach tig verzorgde begeleidingen, in de twee solonummers meesterlijk orgelspel. Het Orgelconcert in F dur van Handel gaf een feestelijke Intrada aan de avond, het „Final" van Franck liet niet na een pompeuze, zij het niet diepe, indruk te maken. De medewerkenden werden door de voorzitter van de jubilerende vereni ging hartelijk gehuldigd. Onder de aan wezigen bevond zich burgemeester Cre- mers. T. de Vrs. Ingevojge de bepalingen van de win kelsluitingswet en de door burgemees ter en wethouders terzake verleende ontheffingen, zullen de winkels in Zand- voort in het tijdvak van woensdag 28 november t.e.m. dinsdag 4 december geopend mogen zijn tot des avonds 9 uur. Ook op zondag 2 december mag in de winkels tot 's avonds 9 uur wor den verkocht, terwijl de verplichte mid dagsluiting in genoemd tijdvak niet van kracht is. Gedurende de maand december zal een drietal concerten van het N.Ph.O. onder leiding staan van gastdirigenten. Het vierde concert van de D-serie, op 11 december, zal geleid worden door de Amerikaan Alexander Smallens. Het vierde concert van de serie V wordt door Jan van Epenhuysen gedirigeerd, de dirigent van de Groninger Orkest- Vereniging. Het extra concert, dat dit jaar gegeven wordt op zaterdag 29 de cember, zal onder leiding staan van Eduard Flipse, de dirigent van het Rot terdams Philharmonisch Orkest. Advertentie natuurlijk verkrijgbaar bij Parfums - Bijoux - Toilet artikelen in alle prijsklassen ZANDVOORTSELAAN 75 HEEMSTEDE TEL. 36827 De opruiming van de vuilnisbelt op het zogenaamde Entos-terrein en de aanleg van een parkeerterrein aan de Brederodestraat te Zandvoort is gegund aan de heer A. M. Schelvis te Zand voort, voor een bedrag van 54.380. De burgemeester van Zandvoort zal op woensdag 28 november 1956 geen spreekuur houden. Advertentie PREPARATEN VAN bij De hippische sportvereniging „Vel- sen" organiseert op maandag 26 novem ber een filmavond in restaurant Vel- serend te Santpoort. Majoor Bisschof van Heemskerk zal hier onder meer een film vertonen, die hij deze zomer tijdens de Olympische Spelen in Stockholm op genomen heeft. Advertentie ft

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 9