Onbeschrijfelijke ellende aan de Oostenrijkse grens -f Nederlands team terug uit Oostenri jk I Ontstemming over wijziging van de pensioenwetten KRUISWOORDRAADSEl Horecaf en autoverhuurders protesteren bij minister Dramatisch verhaal over Hongarije Het Rode Kruis schijnt het probleem niet aan te kunnen Werk voor de Hongaren De moeilijkheden in de K.N.S.B. Sovjet-boodschap aan O.-Duitsland Hoge functie voor Tsjang Kai Sjek in Peking der liStitte *e*t <v Krimpen van pijn Aantasting van verkregen rechten Lagere belasting voor in bedrijf gehouden winst gevraagd In opvangcentra vaak een chaotische toestand Hatta treedt op 1 december af als vice-president Ernstige gevolgen worden gevreesd DRIEJARIG KIND GEDOOD Ring van f 4000 kwijtgeraakt ERIC DE NOORMAN BON GALGENHUMOR HULP AAN DE HONGAREN ZONDAGSRIJVERBOD KHROESJTSJEV: „Ha, ha, U zit op de stoel van Beria!" WOENSDAG 28 NOVEMBER 1956: PAGINA 2800 arbeidsplaatsen Opvangcentrum in Oostenrijk Voor Nederlandse rekening? Verklaring van hoofdbestuur Tsjoe En Lai: R.-k. Centrale van Overheidspersoneel Koninklijke Nederlandse Middenstandsbond Voorkoming schijn' winsten bij overdracht Dodelijk ongeluk te Wassenaar Van babies, kleuters, de poes en de hond Voorstel om hem premier te maken Frits Knol benoemd bij Utrechts conservatorium Oplossing kruiswoordraadsel van dinsdag W Uit welk land het is aan de klederdracht te zien komen deze schonen Sir Lionel Whitby overleden (Van onze Haagse redacteur) Een dramatisch verhaal over de si-, tuatie aan de Hongaarse grens deed dinsdag mej. R. v. Hoogervest, ver bonden aan het ministérie van maat schappelijk werk, die zaterdag is terug gekeerd uit Oostenrijk, waar zij deel uitmaakte van het Nederlandse team, dat de transporten van vluchtelingen naar ons land heelt voorbereid. Mej. Hoogervest heeft vertoefd bij een grensovergang midden in het pusztagebied, vanwaar de vluchtelin gen, die over de grens kwamen, nog elf kilometer moesten lopen naar het eerste Oostenrijkse dorp, Andal Het was vooral des nacht een onbeschrij felijke ellende: de mensen kwamen met bevroren ledematen en niet zelden met schotwonden aangestrompeld. Kleine kinderen zagen er soms uit als klompen ijs. Menig keer ontstond er verwarring omdat men op de vlucht familieleden was kwijtgeraakt. Andere mensen durfden niet uit de puszta tevoorschijn te komen omdat zij er niet zeker van waren dat ze veilig waren voor de Russen, De enige hulp die deze vluchtelingen geboden werd was die van boeren in de omgeving, die zo nu en dan in een primitieve pendeldienst De directie arbeidsvoorziening heeft tot nu toe 540 aanbiedingen ontvangen van werkgevers, die Hongaarse vluch telingen in dienst willen nemen. Deze aanbiedingen omvatten in totaal onge veer 2800 arbeidsplaatsen. Onder meer vanwege de huisvestings moeilijkheden moet men er echter re kening mee houden, dat er in de prak tijk van deze aanbiedingen nogal wat zullen afvallen. Men vraagt werkkrachten voor alle mogelijke vakken: geschoolde en onge schoolde arbeiders en ook vrij veel huis houdelijk personeel. Tussen de Nederlandse en Oostenrijk se autoriteiten zijn onderhandelingen gaande om op korte termijn voor Ne derlandse rekening in Oostenrijk een groot opvangcentrum voor de Hongaar se vluchtelingen in te richten. De financiële consequenties zouden voor rekening komen van het Nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk, dat de kosten zou willen bestrijden uit de gelden, die op giro 999 zijn bijeen gebracht. Een tragisch ongeval heeft maandag Castrieum opgeschrikt. Een driejarig kind van raadslid Zandbergen is daar van het slachtoffer geworden. In het ziekenhuis te Alkmaar is het overleden. Het meisje liep' tegen 11 uur op de Dorpsstraat tegenover de katholieke kerk met een vriendinnetje van de fa milie Zonneveld. Zonder op het ver keer te letten staken ze over. De auto bestuurder J. uit Heiloo merkte de kin deren te laat op en beiden werden ge grepen. Het meisje Zonneveld kwam er met een lichte hersenschudding af. Het kind van de heer Zandbergen moest naar het ziekenhuis worden overge bracht waar het is overleden. H£t bestuur van de Koninklijke Ne derlandse Schaakbond verzoekt ons bij monde van zijn voorzitter, ir. H. J. van steenis, het volgende te willen mede delen: In de pers is een gedeelte van een brief, gestuurd door het hoofdbe stuur van de K.N.S.B. aan de. commissie van het Hoogoventournooi gepubliceerd, waardoor de indruk wordt gewekt, dat de K.N.S.B. een politieke uitspraak zou hebben gedaan. Nu de Hoogoventour- nooi-commissie onze interne correspon dentie openbaar heeft gemaakt, stellen wij prijs op volledigheid. Wij schreven in antwoord op de vraag, wat ons stand punt was ten aanzien van het voor nemen om de voor het Hoogoventour nooi geïnviteerde Russische schakers af te schrijven en het gelijktijdig ingedien de verzoek om subsidie, het volgende: -Het bestuur van de K.N.S.B. wenst net schaakbeleid als volstrekt afgeschei den te houden van alle politiek van welke aard deze ook moge zijn. Uit taktische overwegingen echter, gelet op de publieke opinie in Nederland ten aanzien van het huidige wereldgebeu ren, acht het bestuur het wenslijk aan de voor het tournooi te Beverwijk uit genodigde Russische spelers te verzoeken geen gevolg te geven aan de tot hen gerichte invitatie. Waarbij wij er de nadruk op zouden willen leggen, dat onze gevoelens ten opzichte van de Rus sische spelers persoonlijk onveranderd gebleven zijn. De beslissing blijft echter aan u. Wij zijn in principe bereid u subsidie te geven'. We moeten hieraan echter de voorwaarde verbinden dat u, in geval u Taimanov afschrijft, deze niet door een Engelse, Franse of Israë lische speler vervangt, gelet op de in ternationale verhoudingen in de schaak wereld". Als toelichting moge, aldus ir. Van Steenis verder, het volgende dienen. Het eerste gedeelte van ons besluit berust niet op politieke maar op praktische gronden. Het spreekt over de Russen die' waren uitgenodigd. Het tweede ge deelte was om te voorkomen dat an deren een politieke uitleg aan ons be sluit zouden kunnen geven door te ver melden dat in plaats van de Rus Tai manov een Engelsman, Fransman of Israëliër in dé hoofdgroep van het tour nooi werd geniaalst. (A.N.P.). vrouwen, kinderen en ouderen op een tractor naar het dorpje brachten. Men heeft sigaretten,* cognac en wat warme kleding bijeengegaard om de vluchte lingen althans enige eerste hulp te ge ven. Er werd in de puszta een cokesvuur gestookt, waar de mensen zich konden warmen. De eerste Rode Kruis-post be vond zich in Andel, waar de Hongaren op stro konden uitrusten. Mej. Hoogervest heeft het internatio nale Rode Kruis van een en ander op de hoogte gesteld. Toen zij vrijdagavond weg ging, was de situatie ter plaatse echter nog niet verbeterd. Het Rode Kruis, dat veel en goed werk doet, scheen het probleem ook niet aan te kunnen. De moeilijkheid is, dat de Rode Kruis-meiisen uit andere landen niet zelfstandig kunnen optreden. Er zijn thans 22 buitenlandse Rode Kruis-mis- sies in Oostenrijk. Men is, aldus mej. Hoogervest, kennelijk nog niet tot een voldoende coördinatie gekomen bij het vele werk dat er te doen yalt. Drie Russische leiders hebben van daag in eer» boodschap aan Oost-Duits- land gezegd, dat vijandige pogingen om de vriendschap tussen de landen van het Sovjet-blok te verstoren en „het rad van de geschiedenis terug te wil len draaien", zouden mislukken. De boodschap zegt, dat Rusland de Oostduits-Russische vriendschap wil ont wikkelen op een basis van „proletarisch internationalisme, volledige gelijkheid en broederlijke samenwerking". De boodschap is ondertekend door premier Nikolai Boelganin, president Klementi Worosjilov en partijleider Ni- kita Khroesjtsjev, Het werd naar de Oostduitse president Wilhelm Pieck ge zonden als antwoord op de wensen van Pieck ter gelegenheid van de verjaar dag van de Boljewistische revolutie. De Russische leiders prijzen Oost-Duits- land als „de eerste arbeidsstaat in de geschiedenis van Duitsland en als een betrouwbaar bolwerk van alle vooruit strevende en vredelievende krachten van het' Duitse volk". (U.P.) „Generalissimus Tsjang Kai Sjek zou, in het kader van een regeling van het Formosaanse vraagstuk, een hoge rege ringsfunctie in China kunnen verkrij gen", aldus heeft, blijkens een uit de Cambodjaanse Jnoj Penh afkomstig be richt in de „New Vork Times", de communistische Chinese premier en mi nister van buitenlandse zaken, Tsjoe En Lai, ter gelegenheid van zijn bezoek aan Cambodja verklaard. Tsjoe zei dit, toen hem door ver slaggevers de vraag werd gesteld wat er met Tsjang Kai Sjek zou gebeu ren, indien een oplossing voor het For mosaanse vraagstuk zou worden ge vonden. (Reuter) Een inwoonster van Den Haag is een witgouden of platina ring ter waar de van ongeveer ƒ4000.- kwijtgeraakt in een café-restaurant aan de Kneuter dijk te 's-Gravenhage. Zij liet de ring liggen bij de wastafel van het toilet. De ring is versierd met een briljant van twee karaat, met rondom een krans van blauwe saffieren. 34. Opeens meent Eric een licht krakend geluid te horen en hij gebaart tot de anderen stil te zijn. Ingespannen luisteren zij en inderdaad menen zij een'licht gerucht waar te riemen. Dan ineens ziet Eric de gjinstering van een paar ogen door het vuur weerspiegeld. Hij springt overeind en op het zelfde ogenblik zien zij een gedaantezich oprichten en wegrennen. De Noorman rent de vluchteling achterna en weet hem te grijpen. Juist oP dat moment breekt een flauw lichtschijnsel van de maan tussen de wol' ken dooren Eric kan ternauwernood eert kreet onderdrukken. Advertentie door reumatiek, spit, ischias, hoofd en zenuwpijnen is onnodig. Togal be vrijdt U snel en afdoende va'n die pijnen. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren, is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheken en drog. 0.95, 2.40, 8.88. (Van onze Haagse redactie) Donderdag komen in de Tweede Kamer de herziening van de pensioenwetten en de aanpassing van deze wetten aan het ouderdomspensioen aan de orde. De r.-k. Centrale van Overheidsperso neel (honderdduizend overheidsdiena ren) heeft haar ontstemming en onte vredenheid uitgesproken over deze re geringsplannen. Zij zouden neerkomen op een aantasting van verkregen rech ten, daar de rigoureuze kortingen die erbij worden toegepast niet gecompen seerd worden door meerdere rechten, terwijl er bovendien, in deze kwestie geen behoorlijk overleg met de ambte- narenorganisaties zou hebben plaats gehad. Zoals het aanpassingscomplex nu ls betekent het in tal van gevallen een vermindering van pensioenrechten en een vermeerdering van de lasten. Dit De Koninklijke Nederlandse Midden standsbond formuleert in haar werk- en urgentieprogramma een drietal wensen ten aanzien van de belastingwetgeving. Gepleit wordt voor een heffing van de inkomstenbelasting, waarbij onderscheid wordt gemaakt tussen dat gedeelte van de te belasten winst, dat voor consumptie wordt besteed en dat gedeelte, dat in het bedrijf wordt gehouden. De K.N.M.B. stelt voor het in het bedrijf gestoken gedeelte van de winst te belasten naar een afzonderlijk proportioneel tarief. Tevens wordt ter voorkoming van schijnwinsten bij overdracht, overlijden en liquidatie voorgesteld een correctie toe te passen, wanneer de herwaarderirig van de bedrijfsmiddelen een hogere waarde aangeeft dan de boekwaarde, welk verschil als winst wordt belast. De boekwaarde .van de bedrijfsmiddelen dient volgens de K.N.M.B. met behulp van een correctiefactor te worden aan gepast aan de waardeverandering van de geldeenheid, daar de waardevermeerde ring der bedrijfsmiddelen voor een groot deel het gevolg is van de waardedaling van het geld. Daarbij wordt er op gewe zen, dat men de fictie van het waarde vaste geld ook op andere terreinen laai varen. De rijksbijdrage aan de woning bouw bijvoorbeeld is gekoppeld aan de huurprijsindex en de prijsindex van het gezinsgebruik, terwijl ook het bodem pensioen wordt gekoppeld aan de ge wogen loonindex. Tenslotte wordt er op aangedrongen, dat voor de medewerking van de gehuw de vrouw in het bedrijf een bedrag van f900,- belastingvrij van,de bedrijfswinst mag worden afgetrokken. Frijsstabillsatie aanvaardt de K.N.M.B. alleen dan, wanneer het praktisch moge lijk is de kostprijsfactoren in de hand te houden. Blijkt dat een toeneming van deze lasten onvermijdelijk is, dan zal een evenredige doorberekening in de prijzen moeten worden toegestaan. Het programma wijst het behoefte element als maatstaf bij bedrijfsvesti gingen af, terwijl aandacht wordt ge vraagd voor de kredietverlening aan jonge middenstanders, die zich willen vestigen. komt in de volgende punten vooral tot uiting: a),De ambtenaren, die na 31 decem ber 1956 onder de pensioenwetten ko men te vallen, krijgen de bedoelde ver mindering van pensioenrechten in volle zwaarte te dragen. Voor hen geldt geen enkele overgangsbepaling. b) Het nieuwe premieverhaal betekent voor salarissen beneden zevenduizend gulden geen nadeel, maar daarboven wordt het aanzienlijk (5.5 pet.) hoger. Dat betekent een voordeel voor de overheid. De zozeer gewenste coördina tie tussen de Pensioenwet 1922 en de Pensioenwet voor de spoorwegambtena ren komt door de vaststelling van dit premiepercentage evénmin tot stand. c) Behalve het verhoogde premiever haal moeten de ambtenaren nu ook de 6.75 pet. premie voor de algemene ouderdomsverzekering gaan betalen', terwijl zij van de ouderdomsuitkering in het ongunstigste geval slechts een vijfde deel te genieten krijgen. Dit spreekt vooral voor de toch al laag geachte tyëduwenpensioenen. Boven dien bestaat nu nog de kans dat de 6.75 pet. premie niet volledig door een loonsverhoging gecompenseerd zal wor den. d) Het voorstel om het gezamenlijk ge zinspensioen van 80 pet. op 70 pet. te brengen is voor de katholieke organi saties onaanvaardbaar. Dit te meer om dat de regering de weduwen met kin deren geen onbeperkte kindertoelage wil toekennen. e) De pensioenen van weduwen en we zen zijn verslechterd. Dit komt vooral tot uiting bij het pensioen, voor dé na gelaten betrekkingen van een afnbte- naar, die wegens invaliditeit gepensio neerd was. Maandagavond is op de Rijksstraatweg te Wassenaar een verkeersongeval ge beurd waarbij de bestuurder van een zwarte personen auto de 49-jarige P. uit Wassenaar werd gedood. Advertentie vertelt Martie Verdenius in „Blijven de Flitsen", het kostelijke boekje over binnenhüis-kiekjes. Stuur van daag nog deze bon in en u ontvangt het per omgaande! Voor u zelf - of om als St. Nicolaas-surprise te geven! Stuur mij het leuk-geïllus treerde boekje „Blijvende Flitsen" Naam:- Straat: Plaats: i Invullen, uitknippen en op brief kaart plakken. Frankeren met 20 ct extra porto; adresseren aan: Ama- teurfotografie, Spui 23-27, A'dam. 4 90 0C> 71 (Van onze Haagse redaceur) Het Nederlandse team, dat in Oosten rijk de transporten van Hongaarse vluchtelingen naar ons land heeft voor bereid, heeft voor het al dan niet accep teren van aanmeldingen een grens moe ten trekken om zoveel mogelijk te voor komen, dat ongewenste politieke ele menten naar ons land zouden worden gehaald. Men heeft aangenomen, dat de Hongaren, die op of na 4 november Oos tenrijk zijn binengekomen, gevlucht zijn voor het Russische geweld. Uit de groep, die voordien naar Oostenrijk is gegaan (waarvan inmiddels een deel is terug gekeerd naar Hongarije) heeft men geen mensen opgenomen, omdat het risico, dat er zich onbetrouwbare personen on der zouden bevinden, hier groter is. Van de op of na de vierde november gevluchte Horigaren heeft men, voor zo ver het contigent het toeliet, alle gega digden voor Nederland geaccepteerd zon der selectie naar leeftijd, geslacht, ar beidskracht enz. De enige uitzondering vormt hierop de groep van de uigespro- ken zigeuners. Men heeft met deze men sen gepraat en hun duidelijk gemaakt, dat Nederland nu niet bepaald een land is, waar zigeuners het leven kunnen leiden, dat zij wensen, hetgeen begre pen werd. Het is opmerkelijk, dat zich onder de naar ons land gekomen Hongaren zoveel jonge mensen bevinden. Dit geldt echter voor de gehele vluchte- lingengroep in Oostenrijk: de verhou ding jongeren tot ouderen is ongeveer Zes op een. Het team, dat van 8 november tot en met 23 november in Oosenrjjk heeft ge werkt, werd gevormd door mej. R. van Hoogervest, verbonden aan het ministe rie van maatschappelijk werk, de, heer A. Oosterveld van de rijksvreemdelin gendienst (ministerie van justitie) en de heer G. Krol van de directie arbeids voorziening (ministerie van sociale za ken). Op een persconferentie, die dins dagmorgen te Den Haag werd gehouden, heeft de heer Krol medegedeeld, dat het Vice-president Hatta zal op zaterdag 1 december a.s. aftreden. In een brief aan de voorzitter van het Indonesische parlement, mr. Sartono, heeft drs. Hat ta dit voornemen bekendgemaakt. On middellijk na de publikatie van Hatta's brief is in politieke kringen in Dja karta de suggestie gedaan, dat de vice- president na 1 december de leiding zal worden opgedragen van de regering. Het voorstel werd vanmorgen officieel gedaan door enige leden van het parle ment op een vergadering van de agen da-commissie. Hatta, die vice-president is geweest sinds hij in augustus 1945 samen met Soekarno de Indonesische onafhanke lijkheid uitriep, wordt door vele Indo nesische politici beschouwd als de eni ge leider, die in staat is een oplossing te vinden voor de huidige binnenlandse situatie, die door Soekarno is beschre ven als „onbevredigend", door diplo matieke waarnemers als „verwarrend" en door een aantal kranten als „betreu renswaardig". Hatta zelf heeft kortge leden verklaard, dat Indonesië niet veel had bqreikt sinds de Nederlanders zes jaar geleden de soevereiniteit hebben overgedragen. Frits Knol, concertmeester en assistent dirigent van het Utrechts Stedelijk Orkest, is benoemd tot leider van de orkestklasse van het Utrechts conservatorium. Nederlandse gezantschap in Wenen een visum zal geven aan Hongaren in Oos tenrijk, die naar ons land willen komen omdat zij ontdekken, dat hun familie leden hier zijn opgenomen. De I.C.E.M. (Intergouvernemental Committee European Migration) houdt lijsten bij, waarop geregistreerd wordt in welk land de vluchtelingen zijn onder gebracht. Mocht iemand zwaar heimwee krijgen, -fan zal de I.C.E.M. de terugreis naar Oostenrijk betalen. Desgevraagd deelde de heer Krol me de, dat-aan het Nederlandse team niet bekend is of zich onder de vluchtelin gen, die naar Nederland zijn gekomen, extreme fascisten en antisemieten be vinden. Misschien is een enkel geval dubieus, maar men moest nu eenmaal bij het afvoeren van dc vluchtelingen snel te werk gaan. Joodse vluchtelingen heeft men vrijwel niet aangetroffen. Overi gens heeft Israël zich bereid verklaard de Joodse uitgewekenen op te nemen. Het Nederlandse team heeft eerst ge werkt in een betrekkelijk klein opvang centrum, Judenau, en later vooral in het doorgangskamp Traiskirchen. Er moest veel geïmproviseerd worden. Men heeft in de situatie verkeerd, dat er ge werkt moest worden zonder telefoon en zonder licht. De vluchtelingen werd ge heel de vrije keus gelaten naar welk land zij wilden gaan. Bij de zeer grote aantallen vluchtelingen, die over de grens kwamen, ontstond vaak in de op vangcentra een chaotische bestand. Iedereen wilde helpen, maar een vaste lijn ontbrak, hetgeen wel te verklaren is. Nederland was het eerste land, dat in Oostenrijk met een speciale vertegen woordiging voor dit werk kwam, het geen een goede indruk heeft gemaakt. t j V f 4 a 9 tö u n 3 /f il '9 iö I n 13 39 ir li 19 *9 jy 31 jj jr si -x Horizontaal: 1. zangnoot; 3. als volgt (afk.); waterhoogte (afk.); 7. maanstand (afk.); 8. reeds; 9. godsdienst (afk.); U; woede; 13. levenslucht; 15. tijdperk; 16. lokspijs; 18. thee (Eng.); 19. nie1 dicht; 20. aanhaling; 21. lyrisch ge' dicht; 22. noodsein (afk.); 23. genees middel; 26. inhoudsmaat; 28. plek; 29' als eerder (afk.); 31. goud (Fr.); 33- onmeetbaar getal; 34. geheel de UW® (Lat. afk.);'35. soort onderwijs (afk-)! 36. in orde (afk.) Verticaal; 1. bijwoord; 2. pers. vnw.; 3. water in Brabant; 4. nagerecht; 5. vlakte maat; 6. boertige nabootsing; 9. her kauwer; 10. mil. opleidingsschool (afk.); 12. geeuwen; 14. precies; 1®; meisjesnaam; 17. sluis; 21. familielid) 24. beetje; 25. Europeaan; 27. jongens naam; 28. baardje; 32. ambtshalve (Lat. afk.); 38. rivier in Italië. Horizontaal: 1. kaste - thema; 2. atleet - Ede; 3- plasma - roem; 4. alt -nek - la; 5- U.S.O. - oksel; 6. men - snoek; 7. tij - tegen - t.i.; 8. slem - anemie; 9. letaal - niks; 10. annalen - te; 11. alpiniste. Verticaal: 1. kap - uitslag; 2. atlas - ijlen; slalom - Etna; 4. test etmaal; Eem - one - alp; 6. tank - galei; 1- ESsen - NN; 8. herkennen; 9. EDO - l.o. - mits; 10. meel etiket; 11. mar kies. ri I Naar aanleiding van de ervaringen, die door de Horeeaf-bedrijven zijn op gedaan tijdens de eerste zondag, dat het zondagsrijverbod van kracht was, heeft het hoofdbestuur van de Neder landse bond van werkgevers in hotel-, restaurant-, café- en aanverwante be drijven aan de ministers van economi sche zaken en verkeer en waterstaat een brief gezonden waarin een drin gend beroep wordt gedaan een regeling te treffen die in mindere mate de las ten van een noodzakelijke algemene be perking van het benzineverbruik zo eenzijdig op bepaalde bedrijfstakken doet drnkken. In de brief wordt gesteld dat onge veer 25 procent van de jaaromzet op de zondagen wordt behaald. Het zondagsrijverbod dupeert de Lim burgse autoverhuurbedrijven in zulk een hoge mate dat deze bedrijven hun omzet met minstens 35 pet zien dalen. Aldus werd dinsdagavond op een druk bezochte vergadering van exploitanten Sin Lionel Ernest Howard Whitby, .?5, kend Engels bacterioloog en bloedspecia'' is zaterdag in een Londens ziekenhuis 0 leden. van autoverhuurbedrijven te X^nds, burg betoogd. Gedurende de weeken aldus stelde voorzitter J. Worden praktisch alle auto's vern" Dit gebeurt tegen een hoger tariei door de week. Bovendien maken n„jjo- ders gedurende de weekends meeLeeii' meters dan op door de weekse d»& Si Waarom, aldus voorzitter Basti» eg mogen taxihouders die door de p, toch de mpest rendabele zaken drb be. wèl zondags rijden en autovernu z9- drijven, die speciaal zondags S°e9,are11 ken kunnen doen, niet? Deze be2^eribi en/ragen zal een door de verga" pg- samengesteld comité van vertrou ,iah mannen van autoverhuurbedrüvei de minister van Economische gaan voorleggen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 2