Pel handgemeen tussen Hongaren voor en tegen Janos Kadar Arbeiders verhinderen arrestatie van drie van hun collega's Een Sovjet-pistool voor een brood Y.S. protesteren tegen Russisch optreden Duitse baron blijkt een internationale misdadiger 2.000 Britse militairen ver laten Port-Saïd Doden in Boedapest Eerste en Tweede Kerstdag weer feestdagen Mozart-Café m Bergingsvloot vaart uit Meisje brandend als een fakkel de straat op Actie der V.N. n.a.v. Hongaarse weigering Hammarskjöld te ontvangen Echtpaar was vader en dochter Projectiel keert niet in Y.S. terug Het weer Tibetaanse leiders in Indië Cie. MORRIS (te/joieyrn (uij! Kerstsfeer in de Vleeshal VLEESHAL ^UDAC DECEMBER 1956 80ste JAARGANG No. 26775 "ie, de q. ®nminste twee personen zijn g^ren gedood bij een schiet- rt'j na het uitbreken van een ^dgemeen tussen voor- en teenstanders van de regering- 60 ar op de Leninboulevard te l edapest. Ooggetuigen heb- meegedeeld, dat ongeveer g anti-communistische beto- f, rs een even groot aantal aan- v ^Sers van Kadar op de boule- lY,rc* ontmoetten. De anti.com- r Ur|isten trachtten onder het ePen van „Weg met Kadar" rode vlag te bemachtigen, de aanhangers van Kadar 1 zich meedroegen. Het am tot een heftig handge- waarin zich ook vele an- U r®h mengden. Op een be- q Q'd ogenblik klonk een schot, ^^jddellijk daarop begon een wSs'sche pantserwagen, die de K0r$tanders van de regering- cf^r begeleidde, met zijn ma- Va,f1®geweer over de hoofden 1 de massa te vuren, die toen l 1 goed heenkomen zocht. 'er verenigden de anti-com- r Whisten zich weer onder het 6Pen van „Weg met Kadar" ..Russen vertrekt". Weer werd vuur geopend, waardoor söri man werd gedood en ver- i^idene werden gewond, al- vUs de ooggetuigen. Een eind e6rder op de boulevard zou nog ep| vrouw zijn doodgeschoten. doden? ^ftemende spanning Arrestaties C9*j|j Amerikanen mogen basis op IJsland blijven gebruiken DRUKTE IN MAAS SLUIS iiüui 4» - IN ZANDVOORT ONGEWENST De laatste tijd komt het herhaal delijk voor dat de Zandvoortse poli tie buitenlanders, vooral Duitsers, als ongewenste vreemdelingen op spoort en hen over de grens zet. On langs nog heeft zij een Duitse vrouw, wier gedrag te denken gaf, en die verbleef in een Zandvoorts beroeps pension, over de Oostelijke grens ge leid. Haar aanhouding was voor de politie aanleiding om bedoeld pension uit te kammen en daarbij werden weer twee Duitsers aangetroffen, die zich niet bij de politie als vreemde lingen hadden gemeld. De pension houder werd geverbaliseerd en de twee Duitsers, een man en een vrouw, werden nader aan de tand gevoeld. Interpol ingeschakeld Nog een Duitser Northrop Snark boven Brazilië waargenomen? Damespantalons in kleuren 19.75 Nevel of mist Ensemble André Molier iedere zaterdag en zondag Grote Markt - Haarlem Telü«AU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM °on: Redactie 21544, Advertenties 21543 Bi,.3nnementer, 20800 Postgiro 143480 Bijfc.ant- Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 antoor en Red. Omuiden: Leeuweriklaan 30 Dito... Telefoon 5790 c,l«: 7. J. W Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen, ^«redactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogta. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f2.50 per maand, f7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. is nog niet met zekerheid be- wie er geschoten hebben. Vol- |®hs één lezing zijn de slachtoffers 'wallen na schoten van met auto matische karabijnen bewapende leden Va' Hongaarse legermilitie die aan- ipt"telijk in de lucht hadden gescho- tp„ doch volgens andere berich- Werden de fatale schoten door musische pantserwagens gelost. Ook °Pgaven van het aantal slachtof- V-J i°pen uiteen. Volgens een onbe- hpf.Kd bericht verloren 38 personen 1 «ven. het gebeurde reden Sovjet-tanks Pantserwagens met infanteristen kjh de Leninboulevard ter verster- 1}'8 van de aldaar reeds aanwezige "Kaarse en Russische militairen. sthi ?t iemand had gemeld een sluip- Wj!ter op het dak van een huis te tohi waargenomen, vatten met JwSjayguns bewapende Hongaarse ï?emannen op straathoeken post X6haielden de daken der naburige hui- taji, ®eherp in het oog. De Hongaarse Üeri e arresteerde verscheidene bur- en voerde hen weg. Eerste-hulp- h6jjehingsauto's reden met grote snel- ?h k ao°r de straten van Boedapest oij ?rachten gewonden naar een café h*t station. Ni^ravond heerste er een sfeer van Sraïwe hde gespannenheid in de Hon- fw. hoofdstad. Hiertoe droegen ook 6 w'^hten bij over het arresteren, in "t van woensdag op donderdag, van ruim vijftig leden van arbeidersra den van fabrieken in Boedapest en het verijdelen van de voorgenomen arres tatie door de Hongaarse politie van drie arbeiders uit een fabriek in oost-Boeda- pest. Het waren ongeveer 700 onge wapende arbeiders en arbeidsters van de textielfabriek „Danubia" en een na bijgelegen suikerfabriek die verhinder den dat drie van hun collega's door de Hongaarse politie werden gearresteerd. De arbeiders en arbeidsters legden het werk neer en verzamelden zich voor de fabrieken om de politie te be letten het gebouw te betreden. Toen de politiemannen verhinderd werden de fabriek binnen te gaan, kwamen twee vrachtauto's de politie versterken. Na dat de tanks de menigte een half uur lang met hun geschut hadden bedreigd trokken tanks, pantserwagens en de Hongaarse militairen en politiemannen zich echter weer terug. De „Danubia"- fabriek wordt er door de regering-Ka- dar van verdacht een broedplaats van het demonstratieve verzet te zijn. De Russen en Hongaren zouden hun be leg om de fabriek hebben opgegeven, omdat een deputatie arbeiders en ar beidsters de politie zou hebben meege deeld, dat als zij niet met haar gehele wapenmacht vertrok het werk voorgoed zou stilliggen. De politie koos toen eieren voor haar geld en verdween. Van welingelichte zijde wordt verno men dat in de nacht van woensdag op donderdag ruim 50 leden van arbeiders raden van fabrieken in Boedapest zijn gearresteerd. Uit dezelfde bron wordt vernomen dat vele fabrieksarbeiders uit protest tegen deze arrestaties weer wilden staken, maar dat de centrale ar beidersraad hen heeft bewogen aan het werk te blijven. Radio Boedapest heeft gisteravond de arrestaties toegegeven en met name de voorzitter van de ar beidersraad in een schroevenfabriek, Geza Kovacs, en nog een lid van die raad, Joszef Meszaros, genoemd. Vol gens radio Boedapest zijn de gearres teerden betrokken bij het drukken en verspreiden van pamfletten en aanplak biljetten die oproepen tot verzet tegen de regering. Radio Boedapest gaf gisteravond even eens toe dat er verscheidene personen na de wanordelijkheden op de Lenin boulevard zijn gearresteerd. De arres taties waren verricht om „nieuwe wan ordelijkheden en meer bloedvergieten te voorkomen", waaraan werd toege voegd: Slechts diegenen zijn gearres teerd, die worden verdacht van contra revolutionaire handelingen. Er zijn slechts gerechtvaardigde arrestaties ver richt". De namen van acht arrestanten wer den opgesomd. Eén arrestant zou een „eerlijke arbeider" hebben vermoord. Een delegatie van de centrale ar beidersraad van Boedapest heeft gis termiddag het parlementsgebouw be zocht voor het overhandigen van een lijst met de namen van meer dan hon derd arrestanten aan premier Kadar. De raad wil dat de arrestanten óf in vrijheid worden gesteld, óf dat de voornaamste punten uit de tenlaste leggingen worden gepubliceerd. Hongaarse vluchtelingen hebben giste ren in Wenen meegedeeld dat aanplak biljetten van de regering-Kadar na een paar minuten worden afgescheurd of bekrast. De verkopers van regerings bladen moeten toelaten dat hun voor raad wordt verscheurd of verbrand door de menigte, aldus de vluchtelingen. An deren hebben meegedeeld, dat de Rus sische soldaten slecht worden gevoed en het zou wel voorkomen, dat zij een revolver of een machinepistool ruilen voor een brood. Volgens AFP en Rtr. heeft de bekend making dat 't bezoek van de secretaris generaal der Ver. Naties, Dag Ham- marskjöld, aan Boedapest wordt uit gesteld, grote teleurstelling gewekt. Er waren woensdag hier en daar aanplak biljetten te zien waarop de bevolking werd aangespoord de secretaris-gene raal van de Verenigde Naties hartelijk te verwelkomen. De Indische ambas sadeur te Moskou, Menon, en de gezant van Indië te Praag, tevens persoonlijk vertegenwoordiger van premier Neh- roe, dr. Jagan Nath Kosla, die enkele dagen in Boedapest hebben doorge bracht om de politieke toestand te be studeren, zullen vandaag naar hun stand plaatsen terugkeren. Zij zullen premier v .X' -■ f. w Wee en de wereldlijke leider van Tibet aan de voet van het Hima- layagebergte tijdens hun bezoek aan Indië. Nehroe over hun bevindingen inlichten. De Hongaarse regering heeft in een gis teren uitgevaardigd besluit bepaald, dat de Eerste en Tweede Kerstdag weer als rust- en feestdag zullen worden be schouwd, aldus een bericht van radio Boedapest. Onder het bewind van Rakösi waren de Kerstdagen gewone dagen. De Hongaarse regering heeft de Oos tenrijkse autoriteiten om toestemming verzocht voor het in Oostenrijk vesti gen van een commissie, die tot taak zou krijgen de terugkeer van uitgewe ken Hongaren te bewerkstellingen. Ra dio Boedapest, die dit meldt, deelt voorts mede dat het Hongaarse ministerie van buitenlandse zaken het Oostenrijkse ge zantschap 3 december heeft verzocht visa te verlenen, opdat commissieleden Oostenrijk zouden kunnen binnenkomen, waaraan het toevoegt: „Tot op heden is nog geen antwoord van de Oostenrijk se regering ontvangen". Een woordvoer der van het Britse ministerie van bui tenlandse zaken heeft gisteren te Lon den, in antwoord op vragen van journa listen, verklaard dat de Engelse rege ring „met ernstige bezorgdheid kennis heeft genomen van berichten, volgens welke de mogelijkheid bestaat dat naar Joegoslavië uitgeweken Hongaren tegen hun wil naar hun land teruggezonden zullen worden". De Britse regering be schikt over inlichtingen, dat de Joego slavische regering 4 december heeft meegedeeld dat een aantal uitgeweken Hongaren „na ontwapening deze week op eigen verzoek naar Hongarije zullen worden teruggezonden". Voorts hebben correspondenten van Westerse dagbla den te Belgrado gemeld dat vertegen woordigers van de regering Kadar ver gunning hebben gekregen voor 't bezoe ken van kampen met Hongaarse vluch telingen, terwijl dit niet werd toege staan aan Westerse waarnemers en journalisten. De woordvoerder besloot: „De mogelijkheid bestaat dat de Britse regering haar invloed te Belgrado zal aanwenden om de Joegoslavische rege ring te verzoeken niets te doen, dat zou kunnen worden uitgelegd als een poging om bepaalde Hongaarse uitgewekenen ten gunste van een terugkeer naar hun land te beïnvloeden". Een woordvoerder van het Amerikaan se ministerie van buitenlandse zaken heeft gisteren meegedeeld, dat de V.S. de luchtmachtbasis te Keflavik op grond van een nieuwe overeenkomst met de IJslandse regering mogen blijven ge bruiken. (Reuter) De wat verwarrende gang van za ken op Schiphol bij het vertrek van de vijf Nederlandse en vijf Deense ber gingsdeskundigen naar Athene, begeleid door de vertegenwoordiger van de UNO, generaal Wheeler, en hun voorlopig verblijf aldaar in plaats van in Cairo hebben geen invloed gehad op de voor bereidende werkzaamheden in Maas sluis, de thuishaven van Smits Sleep dienst. Alles gaat daar normaal door om het benodigde materieel zo snel mogelijk in Portsaïd te kunnen afle veren. Vandaag heeft het vrachtschip „Bernard John" zee gekozen, dat be laden is met twee bergingsvaartuigen, twee heftanks en ander, kleiner mate rieel. De reis naar het Suezkanaal zal on geveer vijftien dagen in beslag ne men. VooTts vertrok vandaag de sleep boot „Zwarte Zee" met de bok „Atlas" op sleeptouw. In Boulogne zal deze sleepboot nog een Belgisch bergings vaartuig ophalen. Morgen verlaat de sleepboot „Poolzee", waarvan eerst de machine moest worden nagezien, Maas sluis, met achter zich de bok „Con dor". De twee sleepboten zullen over de tocht circa drie weken doen. Ook de volgende week zal het in Maas sluis gonzen van bedrijvigheid. Dan wordt een tweede vrachtschip voor vertrek gereed gemaakt met aan boord weer twee bergingsboten en ditmaal twaalf heftanks van 110 ton elk. Ook een sleepboot is nog van de partij. Smit Svitsers in Kopenhagen heb ben ondergecontracteerd met bergings- ondememingen in Italië, Zweden, Noorwegen en België. Italië zal drie bergingsvaartuigen leveren. Zweden stelt een bergingsvaartuig ter beschik king evenals België, de Noorse bijdra ge wordt in reserve gehouden en met Duitsland zijn nog onderhandelingen aan de gang. Tdjdens de afwezigheid van de be woners is donderdagmorgen het 15-ja- rig dienstmeisje W. Berger uit Rotter dam in de woning van de familie B. aan de Statenweg aldaar in brand ge raakt. Als een brandende fakkel holde ze de straat op. Een man van de ge meentereiniging en een automobilist wisten de vlammen te doven met hun overjassen. In zorgwekkende toestand moest het meisje met ernstige brand wonden in de derde graad aan schou ders, armen, benen en rug, in het zie kenhuis Bergweg worden opgenomen. Zjj was in brand geraakt toen ze in de keuken met spiritus de kachel van de centrale verwarming aan wilde ste ken, en de kachel reeds bleek te bran den. De vlam sloeg in de fles, die ontplofte. Een buurman doofde een be gin van brand. Donderdag is in Bolnes bij de scheeps werf Gebr. Pot N.V. de mijnenveger „Eist" in dienst gesteld; commandant is luit. ter zee 2e kl. J. M. van Eek Poppe. Het is de 29ste mijnenveger van de „Dokkumklasse", die nu aan de Marine is overgedragen. Het Amerikaanse ministerie van bui tenlandse zaken heesft gisteren bij de Sovjet-Unie geprotesteerd tegen „on gerechtvaardigd militair Sovjet-optre den in Boedapest," dat het leven van Hongaarse burgers voor de Ameri kaanse legatie in gevaar heeft ge bracht. Het mondelinge protest is door de plaatsvervangende onderminister van buitenlandse zaken, Robert Mur phy, uitgebracht aan de Sovjet-zaakge lastigde Sergei Striganov. Murphy zei, dat Sovjet-tanks dinsdag en woensdag het trottoir voor de Ame rikaanse legatie in Boedapest waren opgereden om groepen Hongaren, me rendeels vrouwen, die vreedzaam be toogden, te verjagen. Dergelijke beto gingen waren voor de gebouwen van vele buitenlandse vertegenwoordigingen in de Hongaarse hoofdstad gehouden. Volgens een woordvoerder van het State r-!^—w-;. -• T>' i In Port-Said zijn 650 militairen uit Joegoslavië aangekomen. Zij vormen een onderdeel van de politiemacht der V. N. In gevechts- en vrachtwagens zijn zij door de frontlinie van de haven van aankomst naar El Cap gereden. Zij hadden paspoorten bij zich, en daaruit bleek, dat de man baron von Rackwitz was en de vrouw diens echt- 2.000 Britse militairen hebben giste ren uit Port Said aan boord van het troepentransportschip „Dilwara" de thuisreis naar Engeland aanvaard. Nog meer Britse en Franse troepen zijn in gescheept en gereed om Egypte te ver laten. Öe opperbevelhebber van de verbonden strijdkrachten in Port Said, luitenant-generaal Sir Hugh Stockwell, heeft woensdag aan verslaggevers mee gedeeld dat er 13.000 Britse en 6.500 Franse troepen in de kanaalzone waren. De Egyptische gouverneur van Port Said zei de veiligheid van buitenlan ders „zelfs van Britten en Fransen" te willen garanderen tegen molestatie door menigten. „Er zal geen weerwraak zijn tegenover wie ook". Hij zei voorts Cairo te hebben gevraagd om 1.000 politiemannen, daar hij meer dan de helft van zijn korps van 1.600 man had verloren". De Sovjet-minister van buitenlandse zaken, Sjepilov, heeft gisteren op 'n re ceptie van de Finse ambassade te Mos kou, ter gelegenheid van de Finse onaf hankelijkheidsdag, tegenover Westelijke verslaggevers verklaard dat zijn rege ring het Brits-Franse besluit uit Egyp te terug te trekker, toejuicht „voorop gesteld dat dit onvoorwaardelijk ge schiedt". Sjepilov vervolgde: „Eerst moet het Egyptische grondgebied weer vrij zijn, dan kunnen ook andere vraag stukken worden opgelost". De „gevaar lijke punten" in het Midden-Oosten noemde hij 1. De concentratie van troepen aan Israëls grenzen met Jordanië en Syrië, 2. Alle soorten voorbereidende maat regelen en toegenomen activiteit van de kant van Turkije en Irak en hun vijan dige irreële verklaring. 3. Een hevige propagandacampagne tegen Syrië, die bedoeld is om bepaal de voorbereidende maatregelen te ver bergen. Desgevraagd ontkende Sjepilov dat er overeenkomst zou bestaan tussen de Brits-Franse interventie in Egypte en het optreden van de Sovjet-troepen in Hongarije. Sjepilov zei er „de nadruk op te willen leggen dat zodra de orde in Hongarije is hersteld, dit vraagstuk onmiddellijk zal worden besproken. Niet één Sovjet-soldaat zal op Hongaarse bodem blijven tegen de wil van de staat". Premier Boelganin en vice-pre mier Mikojan waren ook op de Finse receptie, de partijsecretaris Khroesjt- sjev was niet aanwezig. (Reuter) genote Inge. De baron verklaarde ar chitect te zijn en te solliciteren naar een betrekking in een van de Engelse koloniën. Hij had voorlopig onderdak gezocht in Zandvoort, omdat hij dan dichter bij Engeland was dan in Duits land. Ofschoon die Duitse verklaring een bekende klank had achtte de Zand voortse korpschef haar dermate eigen aardig, dat hij de baron en zijn vrouw aanzegde binnen vierentwintig uur het land te verlaten. Hetgeen ook geschied de. Enkele dagen later kwamen de Zandvoortse politie in handen zes blan co paspoorten, verschillende traveller- cheques en Personal-Ausweise, kennelijk afkomstig van de baron. In verband daarmede werd de Inter nationale Politie (Interpol) ingescha keld, en kort daarna arresteerde de Duitse politie de baron in Emden. Een onderzoek wees uit, dat de Duitser en zijn vrouw geregeld op valse paspoor ten reisden en dat de ware naam van de man Krutschau was. Zijn echtgeno te was in werkelijkheid zijn dochter. De z.g. baron stond bij de Duitse politie onder een groot aantal namen genoteerd, verdacht van inbraken, dief stallen, vervalsing van paspoorten en oplichting. Dat was voor de Zandvoort se politie weer aanleiding om de kamer van de baron, die hij in Zandvoort be woonde, aan een onderzoek te onderwer pen. Het resultaat was verrassend. Be slag werd gelegd op valse en vervals te, kennelijk gestolen, paspoorten, per- sonal-Ausweise, rijbewijzen, traveller- chèques en tevens op hét materiaal, waarmede op bijzonder ingenieuze wij ze de vervalsingen werden gepleegd. Voorts trof men nog een groot aantal autosleuteltjes aan, bestemd voor ver schillende automerken. De Zandvoortse politie vermoedt, dat de grond in Duitsland voor „mijnheer de baron" te heet onder diens voeten werd en dat hij daarom voor een half jaar zijn toevlucht in Zandvoort had gezocht. Intussen heeft de Zandvoortse politie ook een andere Duitser onder handen genomen. In Rotterdam werd namelijk de 24-jarige Duitser H. F. W. aange houden, die vertelde, dat hij ter hoogte van Zandvoort van een schip over boord was gevallen en zwemmend de kust had bereikt. Door een familie in Zand voort zou hij van droge kleren zijn voor zien. De Rotterdamse politie vond het verhaal zo ongeloofwaardig, dat zij de Zandvoortse politie inschakelde. Een onderzoek wees uit, dat de man gelo geerd had bij een familie, bij wie hij ten nadele van enkele gasten verschil lende goederen had gestolen. De man is op transport gesteld naar Zandvoort en daar ingesloten. Department heeft Murphy Striganov erop gewezen dat de Amerikaanse le gatie zich op Hongaars gebied bevindt en niet op Sovjet-gebied. Murphy be tuigde ook de „ernstige bezorgdheid" van de Verenigde Staten over het Russi sche militaire optreden ir. Hongarije in het algemeen. De Verenigde Staten hebben gisteren aangekondigd dat zij onmiddellijk be sprekingen zullen beginnen om te be palen welk optreden van de Verenigde Naties het meeste succes zal oogsten tegenover de klaarblijkelijke Hongaar se weigering Hammarskjöld op 16 de cember te ontvangen. De mededeling was vervat in een ver klaring van de permanente vertegen woordiger van de Verenigde Staten bij de Verenigde Naties, Cabot Lodge, wel ke bedoeld is om de aandacht van de V.N.-assemblée te vestigen op de ernst van het bericht dat de regering-Kadar niet heeft ingestemd met Hammars- kjöïds voorgestelde bezoek van drie da gen aan Boedapest. „Het bericht van de Hongaarse beslissing om de secre taris-generaal niet op 16 december te ontvangen als het tenminste waar is werpt bij iedereen de vraag op ot de verklaring van de Hongaarse woord voerder te goeder trouw was. Er blijkt duidelijk uit, dat de Hongaarse woord voerder, die als de minister van buiten landse zaken van dat land wordt aan geduid, hetzij niet spreekt uit naam van de Hongaarse regering, of indien dat wel zo is zo handelt om de secre taris-generaal en de Assemblée te be driegen en om de tuin te leiden," aldus Cabot Lodge. (Reuter) In de Amerikaanse pers zijn gisteren berichten verschenen over een z.g. „geleid projectiel", dat bü proefnemin gen in Florida onbestuurbaar zou zijn geworden en in zuidelijke richting zou zijn verdwenen. In de berichten werd gezegd, dat het hier ging om een North- trop Snark, een projectiel met een actie-radius van 8.500 km. Het zou voor het laatst gezien zijn boven de oerwou den van Brazilië, op meer dan 3.000 km van zijn basis. Het zou toen nog een voorraad brandstof voor twee uur vliegen hebben. Het Amerikaanse minis terie van defensie heeft toegegeven, dat een projectiel, dat was gelanceerd van de luchtbasis Patrick in Florida „op het keerpunt aan de controle is ontsnapt en in onbekende richting verder gegaan is". De woordvoerder van het ministerie wilde niet zeggen, of het projectiel een springlading bevatte, maar waarschijn lijk is dat niet het geval. Ook over het type wilde hij zich niet uitlaten. Er zijn op de basis Patrick minstens twee typen bestuurbare projectielen beproefd, de Snark en de Navaho. Ze hebben allebei een reikwijdte van 8.000 tot 8500 km. Ze vliegen niet op zeer grote hoog te, aangezien de motoren lucht nodig hebben. Beide typen zijn eigenlijk be doeld als „voorstudies" voor een veel groter projectiel, de „Atlas", die de fantastische snelheid van 25.000 km per uur zal bereiken en die op een hoogte van 900 km zal vliegen. Advertentie 8ARTEL10RISSTR HAARLEM TEL. 13439 FERD. B0LSTR. 48 A DAM IEL. 717162 Verwachting tot zaterdagavond (opgemaakt te 11.15 uur) Zwaar bewolkt en overwegend droog weer met nevel of mist. Zwak ke tot matige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in temperatuur. Zon: 8.37-16.31. Maan: 11.57-22.56. Advertentie Café-Concert met medewerking van in december vanaf 's avonds 8 uur; zondags matinee van 3.305.30 n. Bovendien vrijdag 21 dec. 's avonds van 81 uur. Entree 1.Normale prijzen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1