e vraagt steun voor het Turkij Bagdad-Pact NATO-ministers streven naar meer onderling overleg Dulles geeft Amerikaanse visie op de regeling van inter nationale geschillen Hongaren lopen uit V.N.- assemblée E Enquêtecommissie wil werk beëindigen Eerste Kamer niet overtuigd door minister Straycken SMASH boekt de eerste overwinning in hoofd klasse tafeltennis Verrassende resultaten bij heren in poule A ÏÏlontieÉ Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Chefarine 4 i Niet mogelijk onderzoek in te stellen naar beleid t.a.v. Indonesië Niet bevredigd over gang van zaken in Georganiseerd Overleg ODOS en AOG bijna zeker van titel Ontevreden Hongaren niet naar Zwitserland AMBTENARENPEN SIOENEN 03' Weinig winstpunten in overgangsklasse ZAALHANDBAL R.K.N.H.B. WOENSDAG 12 DECEMBER 1956 PAGINA 7 u Chocolademelk tegen tandbederf ras 9 me «r <mw c? d c? O Een schepje BUISMAN bij de koffie doet wonderen D O O R C. BAUER - - De Italiaanse minister van buiten landse zaken, Gaetano Martino, heeft Sistermorgen in de grote conferentie zaal van het Palais de Chaillot te Pa- r»js de vergadering van de NATO-raad Seopend. Deze vergadering wordt al gemeen beschouwd als een van de be langrijkste uit de geschiedenis van de Noordatlantische Verdragsorganisatie Het voornaamste doel is de Westeliike eenheid te herstellen, die door de re cente gebeurtenissen in het Midden-Oos ten nogal wat averij heeft opgelopen. Minister Martino zei in zijn openings toespraak, die door ongeveei 400 afge vaardigden uit 15 landen werd beluis terd, dat de crisis om het Suezkanaal duidcljjU heeft aangetoond, dat het prin- ®JPe van de onderlinge consultatie der ^VTO-landen territoriale uitbrei ding behoeft. Juist nu is het van groot c'ang, dat de Sovjet-Unie wordt belet het Atlantische defensieblok te omzei len door zich te bewegen in gebieden, waar de NATO-landen onafhankelijk van elkaar optreden. De Turkse minis ter van buitenlandse zaken, Adnan Menderes, kwam later, tijdens de po litieke discussies in meer beperkte kring, met het voorstel om het accent van de NATO in zultoostelijke rich ting te verleggen, opdat het Pact van Bagdad een steun in de rug krijgt. Van daag nemen de ministers het rapport van de zgn. „Drie Wijzen" in behande ling en in dat rapport worden ook voor stellen gedaan om het systeem van de onderlinge raadpleging uit te brei den en te versterken. De Westduitse minister van buitenlandse zaken, Von Brentano, h-jeft aangekondigd, dat hij zal trachten de desbetreffende passage, nit het rapport te doen aannemen als amendement op het NATO-verdrag. De Amerikaanse minister van buiten landse zaken, John Foster Dulles, heeft gisteren nog eens duidelijk verklaard, dat zijn regering het toepassen van ge beld niet de juiste methode acht om belangengeschillen op te lossen. Daar zÜn de Verenigde Naties voor. Het con cept van de „rechtvaardige oorlog" acht te Dulles verouderd. Moderne oorlogen Joeien geen onrecht meer uit. Bij de huidige stand der bewapening verzet- ,ten zowel de moraal als de politiek Zich tegen het uitvechten van geschil len. ,,Ik zeg niet, dat de Verenigde Na ties volmaakt zijn," aldus Dulles, „Na tuurlijk kleven ook die organisatie fou ten aan. Ik denk bv. aan de stempro- cedure. Maar in de V.N. hebben we in ieder geval een middel om onze ge schillen uit te praten en ik geloof, dat het prestige van de volkerenorganisa tie als gevolg van de oplossing van de crisis in het Midden-Oosten is ge groeid." Pulles ging verder met het ontwikkeien van zijn filosofie en be toogde, dat het toepassen van terug houdendheid in de internationale poli tiek dikwijls van veel meer kracht ge tuigt dan het toepassen van geweld. Overigens bleef de Amerikaanse mi nister van oordeel, dat het bewaren van de Westerse eenheid thans van Vitaal belang is. De sterkte van de At lantische defensie is de enige factor, die de tanks van het Rode Leger kan beletten van Boedapest door te rijden b»ar West-Europa, zei hij. Dulles wees Cf zijn ambtgenoten ook nog op, dat oe moeilijkheden, die de Russische lei ders thans ondervinden, hen ertoe kan Verleiden wat meer risico's te nemen in de internationale politiek en dat de oorlogskansen daardoor enigszins zijn toegekomen. De Amerikaanse minister bracht lof kan Engeland en Frankrijk voor de Wijze, waarop zij gehoor hadden gege ven aan de resoluties van de Algemene Vergadering der V.N. inzake Egypte, uit in schrille tegenstelling tot de non chalance, waarmee de Sovjet-Unie de resoluties met betrekking tot Hongarije behandelt. De Nederlandse minister van bui tenlandse zaken, mr. J. M. A. H. Luns, sprak over de noodzaak om de Atlantische samenwerking te intensi veren. Hij vroeg ook aandacht voor het feit, dat het Aziatisch-Afrikaanse linre Horvath, die in de Hongaarse marionettenregering van Janos Kadar ?e portefeuille van buitenlandse zaken beheert, heeft gisteren aan het hoofd *&n zijn delegatie de Algemene Verga- Sering der Verenigde Naties te New 5»rk verlaten. Horvath verklaarde, dat PU tot zijn stap is gekomen, omdat de |erenlgde Staten en een aantal andere '®nden, die door Amerika waren beïn- *'°ed, in redevoeringen en resoluties b°ging na poging hadden gedaan om *Jch te mengen in de binnenlandse aan gelegenheden van Hongarije. De Hon gaarse regering en haar delegatie bij *j,e V.N. waren volgens Horvath bele- ®'8d op een wijze, die onverenigbaar as met de Hongaarse soevereiniteit a de nationale eer van het Hongaar- 6 volk. .De J,,-» Hongaarse delegatie verwerpt 'et het lidmaatschap van de volkeren organisatie. Zodra de Algemene Ver gadering ophoudt de Hongaarse kwestie bespreken op een wijze, „die in strijd ,j diet de geest van het handvest," zal Hongaarse delegatie weer deelne- aan het werk van de elfde zitting. w°6 permanente vertegenwoordiger de Verenigde Staten bij de V.N., -,?b°t Lodge, zei: „Dat is één Sovjet- rtsent minder. We zouden heel wat min- Uid verknoeien, als Jleten hetzelfde deden hlirtj A'ge™ene Vergadering heeft in- ti6'ddels de bespreking van de resolu- ze' die door de Verenigde Staten en derl n andere landen, waaronder Ne- Ze iatld. is ingediend, voortgezet. In de- Soyij Slolutie wordt het optreden van de VoJbt-Unie in Hongarije veroordeeld. j»eda S wordt op Rusland een beroep ïtye zijn inmenging in Hongaarse tr0fl„ es onverwijld te staken en zijn Hon» n..onder toezicht van de V.N. uit g, garije terug te trekken. die I? reeks Indische amendementen, de Jlaren bedoeld om het element van tr6(j er°ordeling Van het Russische op is uit de resolutie te verwijderen, Pejj de indienende landen verwor- ?ecret wilde ook bereiken, dat de Nay^Jifis-generaaJ van de Verenigde °Pent rechtstreekse besprekingen dit vor,rnet M°sk°u en Boedapest. Ook ndc;n te' bebben de zeventien andere Oost n,e.t overgenomen. 6edjet:®nrijk heeft nu een resolutie in- WorH. waarin de secretaris-generaal biiddcmachtigd met alle beschikba ar: het Lien een constructieve oplossing ?teiliSp Hongaa rse probleem te bewerk- biaana" over z'^n Pogingen nog de- and verslag uit te brengen. (Reuter-UP) dër mmaer. we zouaen neei wat min- tei,. bijd verknoeien, als alle andere sa- Jteten hotvplfHo Horlpn blok in de Verenigde Naties zo sterk is geworden, *dat het Westerse stand punt er steeds moeilijker toegang vindt. De Nederlandse minister toon de begrip voor het Brits-Franse optre den in Egypte, al plaatste hij er zich niet onvoorwaardelijk achter. (AFP-ANP-Reuter-UP) Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en doen wonderen I Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie j krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine „4"- elk afzonderlijkal beroemd werken tezamen nog beter. Ze helpen ook j dan, wanneer andere middelen falen en j doen werkelijk wonderen BEROEMDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABLET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel (helatox. Ongeveer 300 ontevreden Hongaarse vluchtelingen, die maandagavond uit hun tijdelijke verblijf in een kamp bij Le Valdahon wegliepen om in Zwitser land Amerikaanse visums aan te vra gen, mogen Zwitserland niet binnenko men. De Franse autoriteiten maakten bekend, dat 200 hunner naar Besangon zullen worden overgebracht en dat de rest weer terug gaat naar het kamp bij Le Valdahon. Volgens de Franse autoriteiten wer den de Hongaren van streek gebracht door het voortdurende schieten op de militaire oefenbaan nabij hun kamp te Le Valdahon. Chocolademelk is een goede bestrijder van tandbederf, aldus heeft een ge leerde in Mainz ontdekt. Het is hem gelukt uit cacaobonen stoffen af te zon deren die tandsteen tegengaan. Zijn ad vies om chocolademelk te drinken heeft echter een praktisch bezwaar voor ve len: om het effect niet teloor te laten gaan, moet men het zonder suiker drinken Dulles in gesprek met Pineau op de NATO-conferentie in Parijs. Wladislaw Gomoelka, de eerste secretaris van de Poolse communistische partij, heeft als gast de viering van de „dag van de mijnwerkers" in Polen bijgewoond. Hier brengt hij samen met de mijndirecteur, Stanislaw Budek, een dronk uit op de gezondheid van de mijnwerkers in de „Zabrze-Oosf'-mijn. Op de achtergrond een aanplakbiljet met de aankondigingen voor het feest. (Van onze Haagse redactie) De Enquêtecommissie regeringsbe leid 1940-1945 uit de Tweede Kamer heeft aan de Kamer toestemming ge vraagd haar werkzaamheden te mogen beëindigen. Dit houdt in, dat bepaalde onderdelen van het beleid ten aanzien van Indonesië niet aan een onderzoek zullen worden onderworpen. De commissie motiveert haar ver zoek door erop te wijzen, dat het nu nauwelijks meer mogelijk is een ver antwoord onderzoek in te stellen. De getuigen, die onder ede worden gehoord over feiten die reeds meer dan vijftien jaar achter hen liggen, zouden in een moreel onaanvaardbare positie worden gebracht. Bovendien zijn vele getuigen inmiddels overleden en moet het als uitgesloten worden beschouwd dat de commissie ook Indonesiërs zou kunnen horen. Tenslotte kan de commissie er nog op wijzen, dat tal van belangrijke fa cetten in het regeringsbeleid ten aan zien van Indonesië reeds in vorige verslagen uitvoerig zijn belicht. De commissie, die sinds juli 1954 on der voorzitterschap staat van de heer Koersen (K.V.P.), heeft in de loop van haar bestaan acht verslagen uitge bracht. Het eerste daarvan verscheen in januari 1949, het laatste in augustus 1956. In totaal werden 1250 personen ge hoord en 100.045 vragen gesteld. De acht verslagen, gebundeld over 21 boek delen, omvatten 14.868 bladzijden. (Van onze Haagse redactie) De Eerste Kamer blijkt wegens het Voorlopig Verslag over de pensioen wetsontwerpen op verschillende punten nog niet overtuigd te zjjn door de ar gumenten, waarmee minister Struycken kort geleden de Tweede Kamer heeft bewogen tot aanvaarding van de wets ontwerpen in verband met de aanpas sing der ambtenarenpensioenen aan de algemem ouderdomsverzekering. Een aantal leden is nu reeds van oordeel de goedkeuring aan de aanpassing niet te mogen geven, terwijl vele anderen zich slechts bereid verklaren „de minis ter in zijn gedachtengang te volgen in dien deze hun duidelijk zou aantonen, dat voor de gerezen moeilijkheden geen andere n rgelijkheid aanwezig was." Een bezwaar, dat van verschillende zijden naar voren wordt gebracht, is de discriminatie tussen het overheidsper soneel, dat zich in ieder geval in zijn pensioenen gekort ziet, en de werkne mers uit het particuliere bedrijf, die er veel minder ongunstig voorstaan. Door verscheidene leden wordt tenslot te nog naar aanleiding van de aanpas sing gepleit voor een verlichting ten behoeve van die groep van gepensio neerden die een pensioengrondslag heb ben van drie- tot vierduizend gulden. De voorstellen voor een verbetering en herziening van de pensioenbereke ning worden over het algemeen met instemming ontvangen, te meer nu de minister ir. d< Tweede Kamer heeft toegezegd zich over bepaalde wrijf pun ten nogmaals te willen beraden. Vele le den brenger daarbij de instelling van een „waardevast pensioen" ter sprake, waartegenover anderen het streven naar een „waardevaste gulden" op de voor grond wilden plaatsen. Naar aanleiding van de verhoging van het maximum voor de overheids- pensiuenen tot 14.000 vestigden som mige leden er de aandacht op, dat de Advertentie Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie is een beetje BUISMAN onmisbaar. £2* (CS CC7C' belastingdienst niet toestaat, dat voor besloten N.V.'s een hogere premie voor hogere pensioenen ten laste der onkosten worden gebracht dan voor pensioenen van tienduizend gulden 's jaars. Zij drongen op een wijziging van dit standpunt aan. De gang van zaken in het Georga niseerd Overleg kon de Kamer wei nig beyredigen. Uit het feit dat de mi nister in de Tweede Kamer niet onbe langrijke concessies heeft gedaan, was zo meende men wel gebleken, dat de regeringsvertegenwooddigers in het G.O niet het uiterste hebben gedaan om met de organisaties tot overeenstem ming te komen. (Van onze tafeltennis-medewerker) Smash heeft in de hoofdklasse, na een spannende en aantrekkelijke wedstrijd, oe volle winst bevochten op Sparta 3 en met 6-4 gewonnen. Kenter c.s. verover den hiermede de eerste overwinning en boekten belangrijke winst op de rang lijst. Nedlloya Kende, zoais te verwacn- len was, geen mededogen met Sparta 2 en zegevierde met 8-2. Quick verloor min oi meer verrassend van rovac met 7-3. Voorts verspeelde Wifra een punt aan Scylla, wat voor de Leidenaren een geduchte meevaller, maar voor Smash een lelijke tegenvaller betekende. In de andere afdeling ging Spana 1, zelfs zon der Onnes, voort met behalen van forse overwinningen. PSV was nu met 8-2 het siachtotfer. Wibo bedwong Luck Kaek met de grootste moeite en Carbon won met groot verschil van Blue Star. VTV en Batswingers vochten een gelijk op gaand duel uit, dat in een gelijke punten verdeling eindigde. Bij de r.-k. over- gangsKiassers opnieuw een fikse neder laag van Vitus, dat ditmaal tegen Onder Ons beduidend teKort schoot. Voorts kon ook HBC niet winnen en leed een ietwat teleurstellende 7-3 nederlaag tegen Dis- nie. GTTC deed uitstekend werk en be haalde tegen stadgenoot TOG de halve winst. Smash 2 wenste Kennelijk niet onder te doen voor het eerste team en boekte een formidabele overwinning op Maccabi. Smash heeft zijn zege op Sparta 3 be slist niet cadeau gekregen en het duurde dan ook tot de stand 4-4 alvorens de thuisploeg de beslissing in haar voor deel kon forceren. Habes bionk opnieuw uit en boekte drie prachtige overwin ningen. Slechts tegen Battenberg had hij een derde game nodig en deze werd dan ook met groot verschil gewonnen. Ook Kenter weerde zich geducht en boekte twee vlotte overwinningen, resp. op Putman en Cogh. Tegen Battenberg echter moest hij het hoofd buigen. Smash experimenteert kennelijk met zijn derde man en stelde ditmaal Rijnen op, die een goede indruk maakte maar toch niet tot winst kon komen. Meer dan een der de game tegen Cogh was er voor hem niet weggelegd. Habes en Kenter won nen tenslotte met flink verschil het dub bel en zodoende kon Smash met 6-4 de eerste overwinning noteren. Minder fortuinlijk voor de jonge Am sterdamse ploeg was 't, dat Wifra 'n punt verspeelde aan Scylla, waardoor Smash thans nog de voorlaatste plaats met de Leidenaren moet delen. Stoop was bij de Rotterdamse gastheren goed voor drie punten, maar voor het overige kon al leen Kosters nog van v. d. Voort winnen, zodat Wifra dus zelfs nog het dubbel moest winnen om gelijk te komen. Ned- lloyd maakte korte metten met Sparta 2. Schools verloor van Loek Stoop en ook het dubbel was voor de reserves. Povac was goed op dreef tegen Quick en zag dit beloond met een eervolle 7-3 zege. Hier drie punten voor Weel, twee voor Grijzenhout, die verloor van Scheffer en een voor Gompelman, die van Scheffer en van Ham verloor. In groep B is de situatie nu al vrij hopeloos voor PSV en Blue Star. PSV was kansloos tegen Sparta. Schep en Schreurs wonnen van Noortje van Me- gen die Onnes verving, maar daarbij bleef het voor de Philips-mensen. Ook Blue Star was niet bepaald succesvol en verloor met dezelfde cijfers van Carbon. (Van onze hanlbalmedewerkwer) Afgelopen weekeinde zijn in de zaal handbalcompetitie van de Katholieke Ne derlandse Handbalbond, district Amster dam, enige verrassende resultaten uit de bus gekomen. Ook ditmaal was een dubbel programma vastgesteld, dat zwakkere ploe gen klaarblijkelijk stimuleert tot extra in spanning, om een zo gunstig mogelijke uit slag te verkrijgen. Wat bijvoorbeeld te zeggen van hekkensluiter Ambon tot zaterdagavond nog zonder enig winstpunt die er bij de heren in poule A zowaar in slaagde, Wilskracht Turnen met overtui gende cijfers naar het tweede plan te ver wijzen en VDO een draw af te dwingen? Dat er inderdaad niet zulke uitgesproken grote krachtsverschillen in deze afdeling zijn, bewees datzelfde Wilskracht Turnen zondagavond, door met miniem verschil van koploper DTS te verliezen. Het is overigens voor de DTS-ers toch een on verwacht zwaar weekeinde geweest, daar de kampioenen zaterdagavond bijna hun eerste nederlaag moesten Incasseren te- „Wat 38 „Eeuwig zonde!" vond Shane, „maar voorlopig kan het er mee door." Welk antwoord Brennan enigszins raadselachtig voorkwam. „Ben je nog iets wijzer geworden in dat wilde beestenspul van Jarrod?" informeerde Shane. „Drie glaasjes," zei Brennan geheimzinnig. „Doe me 'n lol!" deed Shane ongelovig. „Die had je hier op de hoek ook kunnen drinken; des noods had je mij er nog bij kunnen uitnodigen!" „Drie lége glaasjes," breidde Brennan het raadse' uit. Met een zucht gooide Shane zijn benen over de leuning van zijn stoel en begon zijn verzameling pijpen uit te stallen. „Even gaan liggen," zei hü over zijn schouder, „en met je ogen dicht langzaam tot honderd tellen. Als jc het dan nog niet kwijt bent. zou ik es naar de dokter gaan, als ik jou was!" Brennan grinnikte. „Drie lége borrelglaasjes me» vingerafdrukken," completeerde hij. „Vèrrèk!" Shane schoot met een ruk overeind „Nou begin ik 't te begrijpen. Da's handig! Van wie?" „Andrews, Igor en Averill. Jarrod heeft meege werkt. Voor zjjn vingerafdrukken is er een manne tje naar het museum geweest. De kans is natuurlijk nog maar klein, want in totaal loopt er zestien man, Jarrod en zijn assistenten meegerekend. Maar ik kon het toch niet laten. Bovendien zijn deze vier de kopstukken, al zegt dat nog niet alles." „Niet gek!" Shane gromde goedkeurend, denk je van dat stel?" „Ongeveer als jij. Igor is een groot kind. Scott is niet veel meer, al zal hij over een wat ruimere intelligentie beschikken en wordt hij niet gehandi capt door doofstomheid. Averill is misschien de han dige jongen van de drie. Zou ze 'n tikkie achter z'n ellebogen kunnen hebben. Jarrod Is 'n menselijk wrak met een scherpe geest; wijs en nobel zou ik zeggen, zoiets als een idealist die door ervaring wijs geworden toch nog kans ziet met zijn voeten op de grond te blijven. Op het eerste gezicht geen stel dat met lijken loopt te slepen of moorden pleegt. Is het toch een van deze vier, dan zou ik het eerst op Averill gokken." Shane knikte instemmend. „En vervolgens op Scott Andrews. Jarrod vertelde me die geschiedenis die ik al van Wallace had gehoord, dat wil tenminste zeggen... de heren Burke en Andrews schijnen niet alleen een beetje aan het bekvechten te zijn geweest maar later ook fiks op de vuist te zijn gegaanBurke schijnt daarbij tamelijk hard handig gevloerd te zijn: Jarrod gelooft dat zijn ge voelens voor Sue zelfs toen nog maar weinig af gekoeld waren. Maar of dat voor Andrews nu een reden is om eerst Burke en dan Cathy te vermoor denBrennan haalde zijn schouders op. „En Patterson," vulde Shane droog aan, „die schijn je gemakshalve steeds maar te vergeten." „Patterson werd niet vermoord," zei Brennan on geduldig. „Nee," schudde Shane, „daarom noem ik hem ook. Hij maakt steeds de zaak veel gecompliceerder dan jij wel denkt!" „Inspecteur?" De man van de dactyloscopische dienst stak zijn hoofd om de deur. „Hebt u 'n ogenblikje „Nou vooruit!" zei Brennan, „omdat we toch niks anders te doen hebbenEnDe man trok een grimas. „Wat ik bij die meneer Jarrod gehaaid heb, kun je nauwelijks vingerafdrukken meer noemen: afgrijselijk wat heeft die man 'n handen!" „En die drie glaasjes?" informeerde Brennan on geduldig. „Dat is wel lollig," zei de man onverschillig. „De afdrukken op een van die glaasjes zijn precies gelijk aan de afdrukken die we op die fles bij Burke en de sigarettenkoker bij dat meisje Gray gevonden hebben. Maar u had de vingers van die Jarrod moeten zien!" Hij scheen er nog steeds van onder de indruk te zijn. „Kan me geen bliksem schelen!" snauwde Bren nan. „Van wie waren die vingerafdrukken op dat glaasje?" „Hoe heette die vent nou ook weer?" De man krabde zich nadenkend op het hoofd. „O ja, An drews, zo was het, Scott Andrews." „Pats!" zei Brennan en hij keek triomfantelijk naar Shane. Maar het scheen of die niets gehoord had. Hij keek tenminste dromerig naar buiten en mompelde: ,,lk zou toch wel es willen weten wat ik daar in dat wassenbeeldenspul over het hoofd heb gezien Met nijdige bewegingen trok Brennan gedachten- loos het ene potloodstreepje na het ander op het voor hem liggende vel papier. Hij floot, vals en schel: het koor uit Beethovens negende. Shane hing languit in een stoel, zijn voeten op de vensterbank. Hij peuterde verwoed in een van zijn pijpen en floot ook zo mogelijk nog valser en scheller: „draai het wieletje nog es rond..." Hetgeen het gebrek aan harmonie op treffende wijze symboliseerde. „Zo klaar als een klontje!" vinnigde Brennan. „Je tante!" zei Shane nadrukkelijk. „Maar je moet het natuurlijk zelf weten. Jij bent de baas!" vervolgde hij schouderophalend. „Zo nu en dan geloof ik echt, dat jij langzaam aan het gek worden bent!" deed Brennan grof. „O ja?" zei Shaneklap es in je handjes Met enige moeite wist Brennan zich te beheersen. „Luister nou es!" zei hij overredend. „Een tijd ge leden hebben een zekere Scott Andrews en een zeke re Matthew Burke ruzie om dezelfde juffrouw Sue Allen. Die juffrouw Allen is verloofd met die me neer Andrews, en ze wil niks van die Burke weten. (Wordt vervolgd) gen de familiecombinatie VHA, welke haar groeiende reputatie met een verdienstelijk gelijk spel hoog hield. Bij de dames ziet het naar uit, dat TOB in poule A en AOG (poule B) zich op het kampioensfeest kunnen voor bereiden. Met nog vier wedstrijden voor de boeg staat DTS bij de heren in poule A met een bescheiden voorsprong van twee pun ten aan het hoofd van de ranglijst. Dat deze positie beslist niet onaantastbaar is bewees VHA door het knappe gelijke spel van 7—7 tegen de lijstaanvoerder. Het heeft in deze ontmoeting allerminst aan span ning ontbroken. Kennelijk waren de DTS-ers door deze onverwachte uitslag wat van slag af, want de volgende avond verkeerden zij tegen Wilskracht Sport dat zo lang zamerhand toch wel tot de minder ster ke ploegen kan worden gerekend op nieuw in groot gevaar. Slechts met in spanning van alle krachten slaagde DTS er in, met miniem verschil (87) op de volle winst beslag te leggen. SVA, kennelijk gestimuleerd om óók voor een krachttoer te zorgen, legde VHA het vuur na aan de schenen. Vier doelpun ten waren er het gevolg van. De Aals meerders lieten zich echter niet verrassen en stelden daar zes voltreffers tegenover. Ook Ambon heeft ditmaal, liefst tot twee maal toe, de aandacht op zich gevestigd. Wilskracht Turnen werd het eerste slacht offer van de goede voornemens der Am bonezen: het boekte verlies met cijfers, die tot nadenken stemmen (104). Zon dagavond was Ambon wederom geladen. Ditmaal kwam het tot een alleszins ver dienstelijk gelijk spel (66) tegen VDO, dat nog maar moeilijk op dreef kan ko men en de avond tevoren het hoofd reeds had moeten buigen voor SVA: 69. Door al deze resultaten heeft de rang lijst het volgende aanzien gekregen Hier een zege van Peters over de Mey en winst in het dubbel voor de gastheren. Wibo had danig moeite met LuckRaek, hetgeen ongetwijfeld voor een belang rijk deel op rekening kwam van inval ler Bronsgeest, die niet een maal won. Voorts moest v. d. Spek nog een neder laag incasseren van Coumans. VTV en Batswingers vochten een aantrekkelijk duel uit, dat in een gelijke puntenverde ling eindigde. Voor VTV won Buurmans van Mauer, Broers van Goedbloed en Cremer van Mauer en Goedbloed. Na da eerste helft van de competitie zien da ranglijsten er thans als volgt uit: A: Nedlloyd 7 7 m 14 50-20 Quick 7 5 2 10 42-28 Povac 7 5 2 10 40-30 Wifra 7 2 2 3 6 32-38 Sparta 2 7 2 1 4 5 31-39 Smash 7 1 2 4 4 31-39 Scylla 7 1 2 4 4 28-42 Sparta 3 ■n 7 X 1 5 3 28-42 o; Sparta 1 7 7 14 62- 8 Wibo 7 4 2 1 10 39-31 Carbon 7 4 2 1 10 38-32 Batswingers 7 3 2 2 8 35-35 VTV 7 2 3 2 7 32-38 LuckRaek 7 2 1 4 5 33-37 PSV 7 1 6 1 23-47 BlueStar 7 1 6 1 19-51 DTS VHA SVA VDO Ambon Wilskr. Trn. 11 9 7 5 3 1 63—39 52—40 45-47 46—44 41—47 23—53 Slechts twee wedstrijden stonden in poule A van de dames op het rooster. NEA moest zaterdagavond zoals verwacht dc vlag strijken voor ODOS, dat zonder al te veel krachtsinspanning een overwin ning van 6—3 boekte. De avond daarop kreeg TOB de gelegenheid, te laten zien, of het inderdaad een ernstige rivaal voor ODOS is. De dames nit Oostzaan gingen met de beste voornemens bezield van strat, doch na enige tijd werd het reeds duide lijk, dat ODOS favoriet was. De uitslag (41) wijst er op, dat de kampioenen van het vorige seizoen weinig meer kan ge beuren. De stand is hier: ODOS 6 5 0 1 10 24— 6 TOB 7 4 1 2 9 3019 ADO 5 2 1 2 5 17— 6 NEA 5 2 0 3 4 17—28 HSV 5 0 0 5 0 2—31 Ook in poule B kan het Alkmaarse AOG de afdelingstitel nauwelijks meer ontgaan. Met een verschil van vijf doelpunten (49) werden mogelijke illusies van DCG onher roepelijk vernietigd. TYBB heeft het ook zondag niet tot een winstpunt kunnen bren gen. Tegen Wilskracht Turnen moesten de Haarlemse dames een klinkende nederlaag van 11—0 accepteren, terwijl zij nadien gelijk voor de hand ligt verlies incas seerden bij AOG, dat met 92 de meer dere bleef. Ambon en SVA wogen nage noeg tegen elkaar op. De voorhoede van In groep D van de overgangsklasse is Vitus er niet in geslaagd Onder Ons met succes te weerstaan en heeft met flinke cijfers, n.l. 82, klop gekregen. Ton Sertons en Harry Volman waren behoorlijk op dreef, maar konden het beiden toch niet verder brengen dan een overwinning op Klein. Joop Ser tons was opnieuw volledig uit vorm en kon niet tot winst komen. Verschil lende malen stond hij er gunstig voor, maar telkens weer wilde het uiteinde lijk toch niet lukken. Door deze ne derlaag is de positie van de Blaricum- mers er opnieuw niet beter op gewor den en dit is des te onaangenamer, daar Climax, een ander team uit de gevaarlijke hoek, steeds betere resul taten gaat boeken en nu twee over winningen in successie boekte. De voorsprong van Vitus bedraagt hier door nog slechts één puntje. De lijst spreekt verder voor zich. UBTV 1 9 9 18 70—20 UBTV 2 9 6 1 2 13 56—34 Never Down 2 9 5 2 2 12 57—33 Barna 1 9 4 3 2 11 54—36 Onder Ons 8 4 1 3 9 42—38 Wilskracht 9 3 2 4 8 43—47 Never Down 1 9 2 3 4 7 44—46 Ribo 9 2 3 4 7 36—54 Vitus 9 2 2 5 6 36—54 Climax 8 2 1 5 5 36—44 Barna 2 10 2 8 2 17—83 In groep E een keurig gelijk spel van GTTC tegen stadgenoot TOG, Blom was in grootse vorm en zorgde voor drie fraaie overwinningen. Sleper was er belangrijk minder in en kwam niet verder dan één puntje op Duits. Spee tenslotte kon in het geheel niet winnen, waarna ook het dubbel nog voor de gast was. HBC trok tevergeefs naar Disnie in Hoorn en verloor met 73. Jan v. d. Dries was goed voor twee punten, maar Pliester bracht het niet verder dan een zege, terwijl Smit in het geheel zonder winst bleef. In deze afdeling is het AVGA 2, dat de laatste weken als een vuurpeil om hoog gestegen is en de oorzaak is van het positieverlies van GTCC en HBC, zoals uit de lijst blijkt. Groep E Togido TOG Disnie AVGA 2 Povac 2 VVGA HBC GTTC AMVJ Heemstede 9 9 10 9 9 9 9 9 9 9 15 12 11 10 8 8 8 8 7 6 57—33 52—38 51—49 49—41 47—43 45—45 43—47 42—48 44—46 1—57 In afdeling F is Smash 2 niet het slachtoffer van de diverse verrassin gen geworden, die dit weekeinde ge noteerd konden worden. De reserves brachten het er tegen Maccabi uitste kend af en boekten een fraaie over winning met 91, aldus hun plaats in de midenmoot consoliderend. Voor verschillende koplopers waren de re sultaten ditmaal bijzonder onaange naam. Treffers kreeg een lelijke streep door de rekening van AVGA, dat met 64 won. Nog veel erger kreeg Wibo licl te verduren, dat met haar liefst 82 door Docos geslagen werd. De lachende derde bij dit alles was Ned- lloyd 2, dat zijn positie belangrijk ver beterd zag. De ranglijst toont duide lijk aan, dat de verliezen geducht waren: Nedlloyd 2 8 8 - 16 59—21 Wibo 4 8 7 - 1 14 57—23 Treffers 9 7 - 2 14 66—24 AVGA 9 7 - 2 14 58—32 Docos 10 5 1 4 11 59—41 KKK 9 4 1 4 9 38—52 Smash 2 9 3 2 4 8 47—43 DOS 2 9 3 1 5 7 45—45 Povac 3 9 1 1 7 3 27—63 Maccabi 9-18 1 1971 Sparta 5 9-181 15—75 Dit weekeinde gaan ook de over gangsklassen voorlopig hun laatste ontmoeting spelen. Voor Vitus ligt er een klein kansje in het verschiet te gen Never Down 1 en in elk geval rekenen wij op een gelijk spel. HBC krijgt het moeilijk tegen TOG, maar is toch niet kansloos, terwijl GTTC in AMVJ een tegenstander krijgt van wie zeker gewonnen moet kunnen wor den. Smash 2 ontvangt KKK en moet eveneens minstens gelijk spelen. De overige resultaten van deze week waren: D: ClimaxRibo 82, Barna 2UBTV 19, Never DownBarna 55, WilskrachtNever Down 2 37. E: AMVJ—Togido 4—6, WGA—Povac 2 7—3, AVGA 2—Sparta 4 6—4. F: DOS 2Sparta 5 91, DocosWibo 4 8—2, Treffers—AVGA 4—6, KKK— Povac 3 64. Advertentla Keeltabletten helpen direct! SVA toonde zich echter schotvaardiger, het geen resulteerde in een zege van 4—2. De stand ziet er als volgt uit: AOG 6 8 0 0 12 50—23 DCG 6 4 0 2 8 34—26 Wilskr. Trn. 6 4 0 2 8 31—23 SVA 6 3 0 3 6 27—25 Ambon 6 1 0 5 2 1918 TYBB 6 0 0 6 0 14—50 De uitslagen van alle poules werden j.l. maandag reeds gepubliceerd.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 7