Boedapest verwacht spoedig aftreden van Janos K Hevige gevechten met de Russen in Miskolc De NATO-raad is bezorgd over de toestand in het Midden-Oosten De tweede druppel Demonstraties verboden Nederlandse strijdkrachten een van de eerste legers met atoom-artillerie Onrust in Polen en Baltische landen Straaljager neergestort Amerikaanse luchtbrug voor Hongaarse vluchtelingen Nasser wil een Week lang parades ^ondagsrijverbod blijft r mm Vergadering in Palais de Araillot is afgelopen „Mes goed, meneer? Oplichting en bankbreuk Hongaarse vlag naar Amsterdam Het weer Ik-#? Sociale wetten Regeringsvoorstel loongrens op f 6.900.- Twee boerderijen in de as gelegd Plechtigheid hij Nationaal Monument zaterdag 15 december 1956 80ste JAARGANG No. 26782 Naar United Press uit welin gelichte kringen te Boedapest Verneemt ,is nu ieder ogenblik het aftreden van Janos Kadar fils premier van de door de Rus sen in het zadel geholpen Hon gaarse regering te verwachten. Men zou hem willen vervan gen door een figuur, die bij de Hongaarse bevolking meer ver trouwen geniet, maar het is toch hog heel goed mogelijk, dat Ka dar desondanks secretaris van de communistische partij blijft. Drie personen zouden in aanmerking bomen hem als premier op te Volgen: Zoltan Szanto, Gyorgy Lukacz en Zoltan Tildy. Szanto heeft tussen de beide wereld oorlogen, toen Matyas Rakosi in de gevangenis verbleef, de lei ding van de Hongaarse commu nisten in ballingschap gehad. Hij staat bekend als een heftig tegenstander van Rakosi. Pro fessor Lukacz en oud-president Tildy hebben allebei deel uitge maakt van de laatste regering- Nagy. Alle drie vertoeven zij thans in Nagy's gezelschap in Roemenië. De regering-Kadar heeft gisteren alle bijeenkomsten en demonstraties, waarvoor niet drie dagen tevoren toestemming is gevraagd van de politie, verbo den. Overtreding van dit verbod kan worden gestraft met zes maanden tot vijf jaar gévan- genis. Aanslagen in Port Said Ondanks opheffing in België Sterk contrast Controle Andere procedure Haarlemse banket bakker aangehouden Zeven leden van Poolse politie bij relletjes omgekomen Sociaal commentaar Spijtig „Ernstig gebrek" Grootste atoomcentrale ter wereld komt in Schotland te staan WINTERSP0RTKLED1HG Onbestendig bureau SMEDESTRAAT 5 - HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant. Beverwijk: Breestraat 171, tei. 4790 Bijkantoor en Red. Umuiden: Leeuwerikiaan 30 Telefoon 5790 Wreclie: 7. 3. W. Boerrigter en Mr. W. A. M. van der Kallen. HoofcJredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severtn. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimetef- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogt#. De administratie behoudt rich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave vM redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per wee*. f 2.50 per maand, f 7.40 per kwartaal. Voor klachten over de bezorging na 5.30 uur 's avonds tel. 21544. Radio-Boedapest heeft gisteren toege geven, dat er eergisteren in de Oost- Hongaarse stad Miskolc heftig gevoch ten is tussen Hongaarse verzetsstrijders en Russische militairen. Er zijn bij die Kevechten veel slachtoffers gevallen, hiaar radio-Boedapest deelde niet mee, hoeveel. Wel werd gezegd, dat door het Optreden van Russische artillerie de Schouwburg van Miskolc in vlammen is opgegaan. ïn Port Said zijn gistere., in drie Juto's van het Britse leger handgrana ten geworpen. Er deden zich geen per soonlijke verliezen voor. De Britse com mandant in Port Said, generaal Sir JJugh Stockwell, heeft verklaard, dat Jeze aanslagen, evenals het ontvoeren an een jonge Britse officier, het werk hloeten zijn van Arabische zelfmoord- commando's, de fedayeens. Egyptische Politiemannen en leden van de Natio nale Garde hebben gisteren in Cairo de muziek van doedelzakken gepa- kdeerd ter gelegenheid van het nade- {■onde vertrek der Britse en Franse ■.'nepen uit Port Said. Het schijnt, dat Je Egyptische regering een week lang ®Orades wil houden in Port Said, zo- J'a de geallieerden die stad hebben 'Haten. Overal in het land worden parade- Jontingenten samengesteld, die, alvo- Pehs naar Port Said te gaan, eerst door President Nasser in Cairo geïnspecteerd hllen worden. Elf Arabische leden van de V.N. ?ebben secretaris-generaal Hammars- f''old verzocht een onderzoek in te stel- ieh naar de berichten over (1) het do- van 48 Arabische inwoners van Is- sjel door Israëlische strijdkrachten op oktober j.l.(2) over Israëlische po- f'bgen om de Arabische vluchtelingen het gebied van Gaza te dwingen naar o'baï of Jordanië te vertrekken; (3) a or de politiek van de „verschroeide JP'de", die Israël bij het terugtrekken vil Sinaï toepast en (4) over het trage yjloop van dat terugtrekken. U 'gens een Libanese scheepskapitein v het eiland Tiran in de Golf van Aka- t* en de haven Sjoermel Sjeik aan de Septische kant van het schiereiland Lnaï door politietroepen van de V.N. Ozet. (Reuter-U.P.) ijA&ar aanleiding van de mededeling OnJL'h België met ingang van 23 de- <V er het zondagsrijverbod zal wor de i 0Pgeheven wordt van bevoegde zij- het Een Haag vernomen, dat omtrent sin hemen van een soortgelijke beslis- hop hoor de Nederlandse autoriteiten biets bekend is. la?.? Amerikaanse Minister van Binnen- kerio o Zaken, Fred Seaton, heeft mee- hert hat de Verenigde Staten se- .bet sluiten van het Suezkanaal en Sop i ohadiging van de oliebuisleidin- hpu'b het Midden-Oosten meer dan 14 iebbon barrels olie naar West-Europa Kofj- Ob gezonden. Al deze olie was af- hg uit het Amerikaanse kustgebied hip„ e Golf van Mexico. De verzen- de0geschiedde tussen 8 november en ®biatJ|hher door Amerikaanse en bui- Vol L oliemaatschappijen. «?VoThS Seaton is men reeds goed 0lietanurAmet he routewijzigingen van tPheppn pen- Verscheidene tank- die onderweg waren van de 'enio!? Golf naar de oostkust der ï®e, r*be Staten, kregen per radio op •«teurn ng' hat zij hun olie in roPese havens moesten lossen. Ongeveer 80 pet van de 36.000 ar beiders, die werkzaam zijn in de me- taalfabrieken op het eiland Csepel, zijn gisteren een sit-down staking begonnen uit protest tegen de arrestatie van de voorzitter van de Centrale ArbeA dersraad, Sandor Racz, en twee van zijn medebestuursleden. De arbeiders van de elektrische centrale van Boe dapest, waar ook Sandor Racz werk zaam was, zijn naar hun werk terug gekeerd, maar zij konden niets doen, omdat er geen kolen zijn. Volgens berichten van de Oostenrijk se grens is de stroom vluchtelingen, die de laatste dagen door de toenemen de verkeerschaos en de verscherping van de Hongaarse grensbewaking, enigs zins was afgenomen, thans weer ge groeid. Volgens radio-Boedapest zullen met ingang van vandaag de internatio nale treinen van de Hongaarse hoofd stad naar Praag en naar Boekarest weer gaan rijden. Transporttoestellen van de Ameri kaanse luchtmacht onderhouden thans een luchtbrug tussen Europa en Ame rika, voor het overbrengen van Hon gaarse vluchtelingen. De Verenigde Sta ten zullen 21.500 vluchtelingen opnemen. Ongeveer 6.500 van hen gaan, voorzien van visa, aan boord van Amerikaanse militaire toestellen op de vliegvelden van Wenen en Linz. Tienduizend ande ren, die voorlopig „on parole" naar de Verenigde Staten vertrekken, maar die daar vermoedelijk toch definitief mogen blijven, vertrekken van een vliegveld bij München. Nog vijfduizend andere vluchtelingen zullen de reis naar Amerika maken aan boord .an schepen van de Ameri kaanse marine, die klaar liggen in Bremerhaven. Uit Wenen en Linz zijn al 4.000 Hongaren vertrokken. De vluch ten van München zijn gisteren begonnen en gisteravond "aren al 1.500 vluchte lingen op weg naar de Nieuwe Wereld. Omstreeks tachtig vliegtuigen nemen aan de operatie deel. Gisteravond is in het Palais de Chail- lot te Parijs de vergadering van de NATO-raad beëindigd. De ministers van buitenlandse zaken, van defensie en van financiën van de vijftien NATO- ianden hebbfen zich ditmaal niet be perkt tot een analyse van de wereld situatie en het geven van nieuwe richtlijnen voor de defensie. Zij heb ben ook maatregelen genomen om hun onderlinge politieke samenwerking te bevorderen. Zij zullen elkaar op de hoogte houden van hun politiek en van hun voornemens en aan de secretaris generaal zijn ruimere bevoegdheden ge geven om bemiddelend op te treden bij geschillen tussen leden van de NATO. De gisteren beëindigde vergadering is, zoals minister Dulles heeft gezegd, „een keerpunt geweest. Degenen, die voorspelden, dat deze bijeenkomst een van de belangrijkste uit de geschiede nis van de NATO zou zijn, hebben ge lijk gekregen". In hun slot-communiqué zeggen de ministers, dat zij het wel zijn, de veiligheid en de stabiliteit van het Midden-Oosten van het grootste be lang achten voor de wereldvrede en dat zq daarom de ontwikkelingen in dat gebied „voortdurend en nauwkeurig" zullen blijven volgen. De leden van de raad hebben gewezen op de noodzaak, dat de obstakels in het Suezkanaal zo spoedig mogelijk worden opgeruimd, overeenkomstig de resolutie van de V.N.-Assemblée van 2 november j.l. Verder hopen de ministers, dat de Ver enigde Naties hun goede diensten wil- Een vredig en opgewekt tafereeltje in een straat in Gaza: een openluchtbarbier helpt zijn klant. Luxe scheerstoelen en wastafels met tientallen potjes, grote spiegels en veel chroom zijn er daar met bij, maar het mes is goedl len verlenen, opdat besprekingen over het herstel van de volledige en vrije doorvaart door het kanaal met succes worden bekroond. Ook wijzen zij op de dringende noodzaak van een permanen te regeling van de geschillen, die tus sen Israël en zijn Arabische naburen bestaan. Ook hier zullen de Verenigde Naties bemiddelend kunnen optreden. Een definitieve regeling var deze ge schillen zal een rechtvaardige oplossing van het probleem der Arabische vluch telingen moeten omvatten. Over Hon garije zeggen de ministers in hun com muniqué, dat de gebeurtenissen in dat land de raad hebben geschokt en met afkeer hebben vervuld. De wrede onderdrukking van het held haftige Hongaarse volk, aldus het com muniqué, staat wel in sterk contrast tot de officiële verklaringen, die de Sovjet-Unie telkens aflegt over haar vreedzame bedoelingen. De NATO-lan- den zullen voortgaan de wereldopinie te mobiliseren om op die manier de Sov jet-Unie ertoe te bewegen haar troepen uit Hongarije terug te trekken en het onrecht dat het Hongaarse volk is aan gedaan te herstellen. Zoals voorts in het communiqué wordt medegedeeld, heeft de Noord- Atlantische raad een richtlijn goedge keurd voor de toekomstige militaire plannen, met inachtneming van de voortdurende toeneming van de mili taire krachten der Sovjet-Unie en de verschillende nieuwe wapens, die voor de NATO-defensie beschikbaar zijn. Nadat donderdag reeds door minis ter Staf de noodzaak van tactische atoomwapens voor de NATO-strpd- krachten was aangeroerd, heeft gis teren de Amerikaanse minister van defensie, Wilson, over de bewapening van de NATO-strijdkrachten in de raad een verklaring afgelegd. Hij zei, dat de Verenigde Staten bereid zijn zekere soorten van moderne wapens en gegevens daarover ter beschikking te stellen als bijdrage in de ontwikke ling en produktie van deze wapens in de NATO-landen. Hierbij zijn inbegre pen enkele wapens, die zowel voor het afschieten van conventionele als atoommunitie geschikt zijn. De huidi ge Amerikaanse wetgeving laat niet toe, dat de controle over atoomwapens aan andere landen wordt overgedra gen. In Nederlandse delegatiekringen heeft men na de verklaring van minister Wil son de indruk gekregen, dat de Ameri kaanse hulp wel zal doorgaan, maar dat hierbij een andere procedure zal wor den gevolgd. Zoals ook minister Wilson deed uitkomen, zullen de Amerikaanse leveranties op bilaterale basis geschie den, waarbjj z°u moeten worden ge streefd naar een coördinatie van de pro duktie in de NATO-landen, waaraan de Verenigde Staten deelnemen. Overigens wees men erop, dat de wapenleveran ties door de Verenigde Staten tot 1959 vrijwel op gelijk niveau zullen blijven. De Nederlandse strijdkrachten be schikken organiek reeds over een de tachement atoomartillerie, doch dit is in West-Duitsland gelegerd en staat on der Amerikaans commando. Voorgesteld is aan de Amerikaanse autoriteiten, de Amerikaanse bemanning door Neder landse artilleristen te vervangen, doch tot, op heden is hierop geen antwoord ontvangen. Wel heeft minister Wilson verklaard, dat op dit punt de Amerikaanse wet geving dient te worden veranderd, zo dat ook niet-Amerikanen voor de bedie- Ted Andrica, een verslaggever van een krant in de Amerikaanse stad Cleve land, is naar Hongarije gevlogen met kleding en voedsel voor een waarde van 50.000 dollar, die door de bevolking van de stad bijeen zijn gebracht. Bij het Oostenrijkse grensplaatsje Pamhagen werden de gaven over de grens ge bracht en wei op een manier, zoals deze foto laat zien. Met behulp van een touw werd een „luchtbrug" over het grenskanaal gecreëerd. Rechts in de bomen hangt een krans, die Andrica meekreeg van een groep in Hongarije geboren Amerikanen met het verzoek deze te plaatsen op Hongaarse bodem. Naar wij vernemen, heeft de Haar lemse recherche een 46-jarige banket bakker, wonende te Haarlem, aange houden, die er van verdacht wordt in het jaar 1955 oplichting, verduistering en bedrieglijke bankbreuk te hebben gepleegd. Het bedrag, dat hij op deze wijze onrechtmatig zou hebben verkre gen, loopt in de tienduizenden guldens. De verdachte heeft ntqt zijn transacties, zowel vóór als nè zijn faillissement, verschillende zakenrelaties ernstig be nadeeld. Hij is ingesloten en voor de officier van justitie geleid. Mr. O. H. van Wijk uit Heemstede heeft de ver dediging van deze naar men ons mededeelde zeer ingewikkelde zaak op zich genomen. In de afgelopen vijf dagen zijn bij Anti-Russische betogingen in Polen ze ven politiemannen omgekomen. De ern stigste ongeregeldheden hebben zich in de vroegere Duitse havenstad Stettin voorgedaan, maar ook elders in het land is het onrustig geweest. De ge beurtenissen in Hongarije worden door de Poolse bevolking op de voet ge volgd. Het feit, dat bovendien de Pool se verkiezingen naderen, veroorzaakt extra spanning. Volgens het blad van de communistische partij, Trybuna Lu- du, is het nodig, dat er een arbeiders- militie wordt ingesteld, die de politie kan helpen bij het bewaren van de openbare orde. In Warschau is op het ogenblik een Russische delegatie, die met de Pool se regering onderhandelt over de juri dische status van het Rode Leger in Polen. Volgende week wordt in de Poolse hoofdstad een Joegoslavische delegatie verwacht, die onder leiding zal staan van vice-president Vukmanovic-Tempo. In Moskou zijn voorts berichten ont vangen over onrust in de Baltische landen. Partijbladen in Litauen mel den, dat de „stroom van provoceren de geruchten aanzwelt." In Letland heerst ook onrust onder de bevol king en in Estland gaan de studenten zich roeren. Het orgaan van de Oostduitse com munistische partij „Neues Deutschland" heeft de NATO ervan beschuldigd een „contra-revolutie in Oost-Duitsland" uit te lokken. De Oostduitse regering, al dus het blad, heeft de laatste weken echter maatregelen genomen om „pro vocatie in de kiem te smoren", vooral in kringen van studenten en intellec tuelen, die blijk gaven door Hongaarse en Poolse voorbeelden te zijn geïnspi reerd. (Rtr-UP) (Van een bijzondere medewerker) Met 76 tegen 51 stemmen heeft de Tweede Kamer donderdag middag een amendement van de KVP-afgevaardigde De Kort aanvaard, beogende het subsidie ten behoeve van de particuliere beroepskeuzebureau met 1 te verhogen. In zijn toelichting heeft de heer De Kort medegedeeld, dat hij hiermede de minister de gele genheid wil geven het bestaande mini male subsidie ad 4 per geval, te ver dubbelen. Omdat het niet de taak van de Kamerleden is, maar van 'de be treffende minister, door de Kamer ge vraagde gelden te vinden, volstaat de Kamer in zulk een geval met een prin cipiële uitspraak, n.l. het beschikbaar stellen van 1. Een merkwaardigheid in dit geval is, dat het een van de zeldzame keren is in onze parlementai re geschiedenis, dat bij amendement een begrotingspost is verhoogd. Ook verla gingen komen zelden op deze wijze tot stand. Het bekendste geval was de aanvaar ding van het amendement Ds. Kersten in 1926, dat tot doel had de post van het gezantschap bij het Vaticaan met 1 te verlagen. De aanvaarding van dit amendement veroorzaakte toen de be ruchte regeringscrisis, welke vijf maan den duurde. Uit (Van onze Haagse redacteur) De regering heeft besloten tot het indienen van een wetsontwerp waarbij de loongrens voor de invaliditeitswet, de ziektewet, de werkloosheidswet en de wet uitbreiding toepassing zieken- fondsbesluit van 6000 gld. op 6900 gld. wordt gebracht. Het maximum dagloon, dat telt voor de premieheffingen en uit keringen komt dan van f 16 op f 19. Dit laatste wordt bij K.B. geregeld. het bovenstaande moge blijken dat de Kamer niet zo snel naar dit mid del grijpt, maar alleen dan wan neer het om een uiterst belangrijke zaak gaat of wan neer de Kamer ten opzichte van de be trokken minister aan het einde van haar geduld is. Wij zijn van oordeel dat hier beide omstandigheden hebben voorge daan. Dat de beroepskeuzevoorlichting een belangrijke zaak is, wordt door vrijwel niemand meer bestreden. Dat het par ticulier initiatief, ook na meer dan 30 jaar ernstig pogen, niet volledig in staat is deze belangrijke taak afdoen de en zonder hulp van overheidszijde te behartigen is al meerdere jaren dui delijk. De „hulp", die de overheid even wel verleende, was wel een zeer nega tieve. In 1948 begon die overheid n.l., zonder enig overleg met het bestaande werk, deze zaak zelf ter hand te nemen en wel op een wijze, die a) wetenschap pelijk de felste kritiek van de vaklieden opriep en b) datgene wat reeds jaren lang op een veel meer verantwoorde wijze door particulier initiatief terzake werd ondernomen, volkomen dreigde dood te concurreren. Protesten hielpen niet en evenmin een beroep op de over heid om op z'n minst evenveel sym pathie te tonen voor de activiteit van particuliere groepen als voor het eigen overheids „zaakje". (Vervolg op pagina 9) Een der afgebrande boerderijen in Breugel ning van deze kanonnen kunnen wor den opgeleid. Overigens wordt verwacht, dat na 1960 de West-Europese NATO- strijdkrachten zeker met atoomwapens zullen zijn uitgerust. De Nederlandse strijdkrachten zou den een van de eersten zijn» (,ie de beschikking zullen krijgen over de uit rusting voor het afschieten van atoom raketten. In het communiqué is gisteren ook officieel de benoeming van minister Spaak tot secretaris-generaal van de NATO bekendgemaakt als opvolger van Lord Ismay. Tot de vele ministers, die woorden van spijt tot Lord Ismay richtten wegens zijn vertrek en woor den van instemming met het besluit van minister Spaak om deze functie te aanvaarden, behoorde ook minister Luns, die namens de Benelux het woord voerde. Hij sprak er enerzijds zijn spijt over uit, dat minister Spaak verloren zal gaan voor de Uuropese samenwer king en verklaarde anderzijds verheugd te .zijn, dat deze zijn grote kwaliteiten ter beschikking van de NATO heeft wil len stellen. In het jaarlijks overzicht van de NATO wordt gezegd, dat de NATO- strijdkrachten thans nog niet voldoende zijn om het hele NATO-gebied te ver dedigen. Het aantal legereenheden in Centraal-Europa is afgenomen, er be staat „een ernstig gebrek" aan zee strijdkrachten, al is de uitrusting van de verschillende vloten wel verbeterd, en voorts vertonen bepaalde luchtmach ten „aanzienlijke tekorten". Daarente gen is er vooruitgang gemaakt bij de opbouw van een waarschuwingssys teem voor luchtaanvallen. In 1956 zul len de totale uitgaven van de NATO 56.106 miljoen dollars bedragen (vorig jaar 54.124 miljoen). Bij de verdeling van die kosten krijgt Nederland vermoe delijk 1800 miljoen gulden te dragen. Van de aandelen der andere landen is dat van de Verenigde Staten verre weg het grootst: 41.441 miljoen dollars. (AFP-ANP-Reuter-UP) Gistermiddag omstreeks kwart voor twee is een Thunderstreak-straaljager van de vliegbasis Volkel in het Bra bantse plaatsje Breugel onder Eindho ven neergestort. De piloot wist zich met zijn schietstoel in veiligheid te stellen. Hij was door een volgvlieger gewaar schuwd dat zijn toestel in brand stond. Naar de luchtmachtvoorlichtings dienst meedeelt vloog er gisteren een formatie van vier Thunderstreaks bo ven oostelijk Brabant, toen een van de vliegers motormoeilijkheden kreeg. Hij besloot een voorzorgslanding te maken op de basis Eindhoven. Hij kreeg toe stemming om te landen, maar bij de nadering van de basis werd hij door zijn volgvlieger, volgens de officiële procedure in het Engels, gewaar schuwd, dat zijn vliegtuig in brand stond. Hij verliet toen onmiddellijk door middel van de schietstoel het toestel, dat van ongeveer 500 meter hoogte neerstortte en zich vlakbij enkele boer derijen tussen Son en Breugel in de grond boorde. Het werd geheel ver nield. De piloot kwam op ongeveer 1 kilometer afstand van de straaljager op de grond en was ongedeerd. Het is de 26-jarige eerste luitenant-vlieger F. Höppener uit Uden. Vermoedelijk door brandende stuk ken van het vliegtuig ontstond brand in twee boerderijen, die geheel afbrand den. De twee afgebrande boerderijen behoorden aan de heren W. Saris en K. Leenders. De boerderij van A. Don kers liep waterschade op. De brandwe ren van Son en Eindhoven en van het vliegveld Welschap bij Eindhoven be streden de brand. De schade aan de boerderijen beloopt een ton. H. M. de Koningin heeft aan de com mandant der voormalige Binnenlandse Strijdkrachten, de reserve-generaal-ma- joor H. Koot opdracht gegeven de haar, tijdens haar bezoek aan de Hon gaarse vluchtelingen in de Jaarbeurs hallen te Utrecht, overhandigde Hon gaarse verzetsvlag te doen overbren gen naar het Koninklijk Paleis op de Dam. Daartoe zal zaterdag 22 december in Amsterdam een korte bijeenkomst worden gehouden in de Nieuwe Kerk waar mr. A.. J. Andree Wiltens, een van de leiders van het voormalige Ne derlands Studentenverzet, zal spreken. Achter de Hongaarse verzetsvlag zul len de in de kerk aanwezigen zich daar na naar het Nationaal Monument op de Dam begeven. Bij het monument zullen de beide volksliederen worden gespeeld als symbool van de Hongaar se en de Nederlandse vrijheidsgeest. Na de plechtigheid wordt de verzets vlag overgebracht naar het Koninklijk Paleis en opgesteld achter de noorde lijke ingang. Tenslotte zal langs de vlag worden gedefileerd, waarbij tevens aan de bur gerij de gelegenheid zal worden gebo den zich aan te sluiten en een bijdrage te storten ten bate van de Hongaarse slachtoffers. De General Electric Company heeft gisteren bekendgemaakt, dat zij de grootste op kernenergie berustende elek trische centrale ter wereld zal bouwen. De centrale is bestemd voor de elektri- citeitsraad van Zuid-Schotland. Haar totale elektriciteitsproduktie zal niet minder dan 300.000 kw bedragen en tot 320.000 kw vergroot kunnen worden. Advertentie PARTEOORISSTR HAARLEM TEL 13439 FtRD B0LSTR. 46 ADAM IEL 7I7I6J Verwachting tot zondagavond, (opgemaakt te 11.15 uur) Veel bewolking met tijdelijk regen. Krachtige en in de kustprovincies af en toe stormachtige zuidwestelijke wind. Weinig verandering in tempe ratuur. Zondag: Zon 8.45—16.31. Maan: 15.34—7.02.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 1