Van Dam en Dame Stormvogels niet kansloos tegen bezoekend Volendam? Krui swoo rd raadse l ZALIG KERSTFEEST HONVED GAAT VOORLOPIG NIET TERUG Weer zeilrace met hadetten Junglumf Vitesse kan kansen op het kampioenschap krijgen en Prins krijgt voetballes Eenheid in de handbalwereld Hongaren mogen niet zonder meer in westelijke clubs (sCBIlFVAARIBEItlCHTlN) Ondanks bezoek van Hongaarse minister Dat kunt ook! Concours hippique te Appingendam ZATERDAG 22 DECEMBER 1956 PAGINA 9 e 9 A d e f g h Pilnik doet mee in Hoogoventoernooi Wedstrijd van dit jaar zal worden herhaald Hongaarse atleten trainer in Italië? JUNGHANS KLOKKEN en HORLOGES VAN NIEL Horlogerie HERMAN MULDER - Kampervest 51 - Tel. 21101 ln Frankrijk Wet op T.V.-uitzending sportwedstrijden? Geen bepalingen voor interlands Kanse ovor Vitesse Zondagsrijverbod Stadion-directies vragen verzachting Karei van der Meer fluit niet meer Oplossing kruiswoordraadsel van vrijdag Baldini wordt prof Voorzitter F.I.F.A. Probleem No. 207 van V. Marin Wit geeft in 2 zetten mat. 1 s? tijen, waaraan onderstaande partij ont leend is. Napoleon met wit tegen Mad. de Remusat met zwart. (20 maart 1804 te Malmaison). 1. Pc3 e5 2. Pf3 (de cavalerie verkent het terrein) d6 3. e4 f5 4. h3 fe4: 5. Pe4Pc6 6. Pg5 d5? 7. Dh5t g6 8. Df3 Ph6? (juist was De7.) 9. Pf6t Ke7 10. Pd5:t Kd6 11. Pe4t! (in het achter volgen van een vijand was Napoleon al tijd zeer sterk!) Kd5: 12. Lc4+! Kc4: 13. Db3f Kd4 14.Dd3 mat. Oplossing probleem No. 205 van A. M. Voorting, Haarlem: 1. Lb6! Oplossing probleem No. 206 van Mr. A. van der Ven: 1. Kh6! Probleem No. 208 van W. Kraemer Wit geeft in 2 zetten mat. Wit: Kf5 Df3 Tc2 Te6 Lb5 Lgl Pc7 Pel, pionnen b2 b4. Zwart: Kd4 Dbl Te2 Tf2 Lc8 Le3 Pb8 Pel, pionnen a6 c6 d2 e7 g5. ROMANTISCH SCHAAK Onder bovenstaande titel is bij de uit geverij Ten Have te Amsterdam een boekje verschenen waarin H. Kramer een kort overzicht geeft van de ge schiedenis van het schaakspel. In tegenstelling tot de meeste andere schaakwerken, waarin theorie en tech niek de hoofdschotel vormen, voert de schrijver ons door de romantiek van de middeleeuwen naar de hedendaagse tijd. Verschillende interessante gebeurtenis sen uit die jaren zijn beschreven; korte levensbeschrijvingen en gewoonten van diverse wereldkampioenen wordeft in a nutshell gememoreerd. Deze .roman" is alleszins lezens waardig, maar ook de schakers kunnen genieten van een 30-tal exquise par- DAMRUBRIEK PROBLEEM VOOR GEOEFENDE OPLOSSERS No. 2201 van Joh. Lere te Breda x Wm Wit; Kgl Df3 Tg3 Ld5 Lh2 Pg7 Ph6, pionnen c4 e3 f2 g5. Zwart: Ke5 Th4 Lf4 Pc5 Ph8, pionnen d6 e6 g2. Correspondentie betreffende de schaak rubriek te zenden aan A. Perquin, Mar- nixkade 104 te Amsterdam-C. PROBLEEM VOOR BEGINNERS No. 441 van H. J. C. A. Nunnink te Delft Wit speelt en wint; oplossingen kun nen ingezonden worden tot 15 jan. a.s. aan B. H. M. Stevens, Eikenlaan 36, Heemstede. OPLOSSING van No. 2191 van J. P. Eype te Haarlem. Wit speelt naar: 41, 18, 13, 33—28, 38, 28. 3, 40 en wint. Een vraagstuk dat gezien mag worden! De tweede zet van wit werkt bijzonder verrassend en bij de slag naar 40 is het even opletten. Wit begint en wint; oplossingen van de nummers 441 en 442 kunnen tegelijk in gezonden worden tot 15 jan. a.s. aan bo vengenoemd adres. OPLOSSING van No. 436 van G. C. Kolenberg te Amsterdam 49—43, 39x48, 30—24, 48x20, 25x5 en wint. Een stukje met weinig inhoud. De zwarte stukken doen niets en wit kan wellicht ook winnen door 2116 enz. Het enige is de aardige meerslag die zwart moet maken. W1NTER-SERIE Zoals reeds eerder aangekondigd, brengen we ter afwisseling weer een extra serie vraagstukken .onder de titel „Winterserie". Waren het v.oqx de, zamerserie bij fid alle heel licht'é opgaven, nu';, jnet der' lange avonden, mogen het wel wat zwaardere zijn. We hebben daarvoor een keuze gemaakt uit vroeger bekroonde probleempjes en de lezers zullen ont dekken dat het stuk voor stuk ware ju weeltjes van damkunst zijn, waarvan sommige nog vrij lastig te ontleden. Men geve echter de moed niet te gauw op en houde vooral rekening met ge dwongen slagkeuze. No. 1: A. P. de Zwart. Zwart 7 st. op 9, 10, 13, 21, 27, 31. 36. Wit 7 st. op 16, 20. 32, 38, 39, 47, 50. No. 2: D. Douwes. Zw. 7 st. op 2, 9, 12. 17. 18, 19, 35. Wit 7 St. op 16. 28, 33, 37. 39, 40, 49. No .3: L. Schut, zw. 6 st. op 4, 7, 9. 18. 19, 38; wit 7 st. op 15, 25, 26, 33, 39, 40, 42, No. 4: G. de Wolf, zw. 7 st. op 7, 8 9, 10, 19, 29, 37; wit 7 st. op 17, 18, 32, 40, 41. 43, 50. No. 5: J. Metz, zw. 7 st. op 10, 11, 13, 16, 20, 24, 25; wit 7 st. op 12, 21, 27, 28, 29, 34, 45. No. 6: Th. F. J. de Wtt, zw. 7 st. op 10, 17, 18 20, 26 27, 34; wit 7 st. op '89, 36, 37, 38. 40. 41, '44. •No.' 7 ru. Dienske, zw. 7 st. op 1, 2, 8, 9. 12, 23. 36; -wit 7 st. op 11, 24, 25, 33, 34, 41, 42, No. 8: J. W. Konings, zw. 7 st. op 12, 15, 16, 19, 24, 30, 37; wit 7 st. op 26, 28. 32, 41, 43, 44. 45. No. 9: Jac. Theuns, zw. 7 st. 12, 13, 14, 22, 24, 30, 37; wit 7 st. op 23, 35, 38. 40, 47, 49, 50. No. 10: J. Wagter, zw. 7 st. op 9, 14, 23, 24, 29, 31, 39; wit 7 st. op 34, 38, 40, 42. 43, 45, 50. De opgave luidt voor alle vraagstuk jes; Wit begint en wint. De winst moet duidelijk aangegeven worden. De oplos singen kunnen ingezonden worden tot 15 februari a.s. Onder de inzenders van alle oplossin gen worden twee prijzen verloot, een van f 5.en een van f 2.50; onder de inzenders van 5 of meer doch minder dan 10 oplossingen worden 2 prijzen van f 2.50 verloot. En nu aan de slag; veel succes! Gustav Sebes, de vice-minister van sport in Hongarije, is in Brussel, in gezelschap van de heer Mandaresz, de voorzitter van de club „Honved". Deze beide vertegenwoordigers van de Hongaarse regering hadden de taak, met de spelers van Honved, die nu ai geruime tijd buiten hun land verblij ven, over hun plannen voor de toekomst te spreken en vooral om te weten te komen of deze voetballers naar Boeda pest wilden terugkeren. De trainer van „Honved" östenrei- cber, verklaarde later dat de club, uit gezonderd twee reserves, zeker tot eind maart in haar huidige samenstelling bij een zal blijven. Hjj voegde eraan toe dat Puskas en Kocsis door zeven En gelse en Italiaanse voetbalverenigingen met voorstellen benaderd zijn, maar dat de beide sterren van het groene veld nog geen beslissingen genomen hebben. De beslissing om tot eind maart, als de Latijns-Amerikaanse tournee afge lopen is, bij elkaar te blijven, is ge nomen. In de vergadering kregen alle spelers de vrijheid naar eigen inzichten te handelen, en twee spelers Palisk en Ababolcsay besloten toen terug te keren naar hun vrouw en kinderen in Hongarije. De club zal de naam „Honved", waaronder zij beroemd is geworden, blijven dragen totdat van de Hongaar se voetbalfederatie bericht dienaangaan de ontvangen is. De Argentijnse grootmeester Pilnik heeft de uitnodiging om deel te nemen aan het Hoogovenschaaktoernooi aan vaard. De namen van alle buitenlanders van de hoofdgroep van dit toernooi, dat Van 10 tot en met 20 januari te Bever wijk zal worden gehouden, zijn nu be kend. Het zijn de Spanjaard Toran, de Joegoslaaf Matanovic, de Belg O'Kelly de Galway, de Zweed Stahlberg win naar van het vorige toernooi -en de Ar gentijn Pilnik. De Nederlandse spelers van de hoofdgroep zijn Donner, Kramer en Van Scheltinga. Twee andere Neder landse schakers zullen nog worden aan gezocht. De internationale race voor zeilsche pen met een bemanning van in oplei ding zjjnde kadetten. die dit jaar is ge houden zal in 1958 worden herhaald over een afstand van 850 mijlen. Naar te Londen vernomen wordt, zuilen Ame rika, Japan, Duitsland en Zweden hoogst Waarschijnlijk meedoen, terwijl ook an dere landen nog zuilen inschrijven. De race wordt gezeild van Brest naar Tene- riffe, op de Kanarische eilanden. Captain Illingworth, die bij de race Van Torbay naar Lissabon de Engelse ..Creole" commandeerde, het grootste Zeilschip dat nog in de vaart is, zei dat alle landen die dit jaar inschreven dat ook in 1958 zullen doen. Er is contact opgenomen met de Franse en de Spaan se regering, en Illingworth zei te ver trouwen dat Frankrijk en Spanje in 1958 weer zulen inschrijven. Momenteel is de formule voor de ko- thende race nog in bewerking. Dit jaar gebruikte men voor alle schepen on geacht tuigage, formule. De Eng daar wel tevred oeeld de Portu Londen, comma Zei van mening Verschillende F( ten kunnen wo: Ook Portugal de race van 1 jUaarde deze JWeedse colleg "ers, Falken er Schreven. De V?eense Georg van Radich, z Qen hoopt, oo De wereldb laar niet koi j chip met een and onderweg ®nkt men ook aan destern^ulleir Vc*}' Pamir is een rasechte, stoere ertegenwoordiger van de vergane glo- fei^er zeilvaart, en is als zodanig we- 'eidberoemd. Italiaanse atletiekbond heeft beslo- C°p korte termijn- contact op te ne- n>met enkele leden van de Hongaar- ianrt y.mplsche Pi°eg, die niet naar hun tfaet Zljn teruggekeerd, om hen te con- vJ™ als trainer. Het is de bedoeling a j bond, dat de Hongaarse cracks fcrii. cht wordt o.m. aan de thans in be;sTsel verblijvende midden-afstandlo- ^«rBi2aros de Italiaanse atleten voor- l9fin n„voor de Olympische Spelen van u m Rome. Advertentie i t i Een heerlijke cake, een verrukkelijke taart, juist op tijd uit de oven, dank zij de Junghans keukenklok met minutenwekker Een sieraad voor Uw keuken, een weldaad voor het ge hele gezin. Uw leverancier heeft ook losse junghans minuten-wekkers die on misbaar zijn in elk huisgezin. Grote Houtstraat 86 - Tel. 10371 Speciaalzaak sinds 1883 Voor JUNGHANS UURWERKEN naar: Voor JUNGHANS KLOKKEN, HORLOGES en WEKKERS slaagt U zeker bij ,/t SILVER STOEPKE" Grote Houtstraat 49 Tel. 20049 De Franse regering is van oordeel dat de televisie-omroep het recht heeft alle internationale ontmoetingen in eigen land rechtstreeks uit te zen den, zonder dat de sportbonden ver goedingen kunnen vragen of andere eisen mogen stellen. De Franse staatssecretaris voor de sport heeft aangekondigd, dat een wetsontwerp van deze strekking- gereed ligt. Sport bonden die in overtreding zjjn, zouden met een geldboete van maximaal honderdduizend gulden gestraft kun nen worden. Op een voetbalveld in het park van het kasteel te Laken bij Brussel krijgen de Belgische prir.s Alexander en zijn schoolvrienden voetbalonderricht van de oefenmeester van de Belgische junioren-ploeg, de heer Dekens. Dekens demon streert hier een trucje, terwijl de jongens toekijken. Geheel rechts prins Alexander. De voetbalclubs uit Haarlem en omgeving hebben het op de vorige zondag niet slecht gedaan. Overwinningen voor Haarlem en Stormvogels, gelijke spelen voor R.C.H. en V.S.V. terwijl in de amateurafdelingen enkele resultaten de spanning hebben doen terugkeren. En nu wacht de liefheb bers morgen wederom een interessant programma met enkele „topwed strijden. In Velsen ontvangt Stormvogels het geduchte Volendam, R.C.H. speelt. thuis_tegen_HeImond en de plaatselijke strijd in Beverwijk tussen rlijk ook de nodige belangstelling, evenals sn Zandvoortmeeuwen en V.V.B. Ie klassers vraagt Vitesse ditmaal de vol- se club na het zeer zwakke begin zich zo- derdaad van kampioenskansen gesproken wedstrijd VitesseZ.A.P. van het aller- we voorts erg belangstellend zijn naar >en dat na de fraaie zege op Z.V.V. mor- let strijdperk komt. Voorts kan N.A.S. in >g wat verhogen indien het Waterloo in mgrijk programma dus. Bij de tweede klassers trekt de wed strijd ZandvoortmeeuwenVVB wel de grootste belangstelling, omdat hier de best geplaatsten van de afdeling te gen elkaar in het strijdperk treden. De thuisclub heeft o.i. de beste kansen. DEM—Beverwijk heeft eveneens grote belangen, ai zijn die slechts van plaat selijke aard. Maar vergeten mag niet worden, dat èn voor de onderste, èn voor de bovenste plaats grote belang stelling bestaat, want het krachtsver schil is dit seizoen uiterst gering. Van kampioenskandidaat kan men in enkele weken terugvallen tot gegadigde voor P'aats. Een overwinning in cle U iiker derby heelt dus grote waarde. O S y een klein kansje tegen verbazen door z'n inderdaad rrüülö pïes- taties in de sterke omgeving en de kans op een plaatsje in de ere-divisie is voor de wijdbroeken lang niet denk beeldig. Maar er liggen nog heel wat voetangels en kiemen pp de weg die naar de ere-klasse leidt en één daarvan is ongetwijfeld Stormvogels. Dit belooft een harde strijd te worden, waarin we een gelijkspel tot de grote mogelijkhe den achten te behoren. RCH telt in de strijd om het kam pioenschap ook nog geducht mee en in de thuiswedstrijd^ tegen Helmond zullen Biesbrouck en zijn mannen hun kans ongetwijfeld verbeteren. VSV gaat bij Emma waarschijnlijk een of twee punt jes veroveren, terwijl Haarlem en EDO een dagje rust hebben om a.s woens dag, tweede Kerstdag in het veld te treden, resp. uit tegen Xerxes in Rotter dam en thuis tegen AGOVV. Voor dezelfde afdeling wordt Tweede Kerstdag het volgende programma ge speeld; HBCZaandijk. De Kennemers —West Frisia, OSV—DEM en Bever wijk—Zandvoortmeeuwen. Er kan dus flink wat veranderen in enkele dagen. In de tweede klasse B trekt HFC zondag naar OWO waar het niet een voudig zal zijn op de volle buit beslag te leggen. Maar de Spanjaardslaanbe- woners „doen" het de laatste tijd niet zo slecht, dus behoeft men aan het resultaat niet bij voorbaat reeds te wan hopen. Bij de katholieke derde klassers is dus de wedstrijd VitesseZAP het gro te gebeuren omdat in deze ontmoeting de kans voor Vitesse bestaat zich vol ledig als kampioenscandidaat aan te melden. De successen in de laatste pe riode wettigen het vermoeden dat de Castricummers weer ouderwets in vorm zijn en wanneer inderdaad de volle winst wordt behaald, stijgen de kansen enorm. En wanneer dan ADO in Heemskerk nog een handje wil hel pen door Alkmaarse Boys een neder laag te bezorgen, wel, dan zou de Cas- tricumse club een paar prettige Kerst dagen in het vooruitzicht hebben. Wie weet! Velsen moet bij IW trachten de goe de prestatie van de vorige week te bevestigen al zouden we in dit geval mte een gelijkspel reeds tevreden zijn. Wijk aan Zee gaat bij Zilvermeeuwen op visite en moet alle zeilen bijzetten om een nederlaag te ontgaan. In West II heeft WSB zoals werd verwacht de bovenste plaats moeten prijsgeven maar de St.-Bavoclub behoeft zich nog niet verslagen te voelen. Tegen Alphia in Noordwjjker- hout verwachten we in elk geval een overwinning. TYBB gaat de altijd las tige uitwedstrijd tegen Hillegom spe len maar kan daar toch wel een klei ne overwinning behalen maar Lisse zal waarschijnlijk in Haarlem tegen Ripperda op te zware tegenstand stui ten. Meer dan een gelijkspel zien we er niet in voor de Lissenaren. Slechts een overwinning van NAS op het leidende Waterloo in de vierde klas se kan de club uit Halfweg nog in de running brengen. De moeite waard om er z'n uiterste best voor te doen in welk geval een kleine zege inderdaad niet onmogelijk is. Onze Gezellen en Geel Wit trekken er op uit resp. tegen Swift en AGS waar beide Haarlemse clubs een klein kansje op de volle buit hebben. USVU moet nu tegen Meer- vogels de hele winst distilleren om de nog zwakke positie enigszins te ver beteren en in West II kan Teylingen thuis tegen Te Werve waarschijnlijk een gelijkspel bereiken. SJC krijgt het erg moeilijk tegen DSO uit en Warmunda is o.i. kansloos tegen ASC. Foreholte moet thuis tegen THB danig op z'n tellen passen en DOSR is kansloos tegen Meerburg. Voor Tweede Kerstdag luidt het pro gramma in de vierde klasse; VVW USVU, Halfweg—ASV, NAS—Swift (rest. 39 minuten, stand 03) SJC Meerburg, ASCDOSR. De directies van de stadions en sport parken Olympisch Stadion Amsterdam, Stadion Feyenoord Rotterdam, Stich ting lichamelijke opvoeding Utrecht, ge meentelijk sportpark Hengelo, gemeen telijk sportpark Hilversum, Eindhovens sportpark Eindhoven, gemeentewerken afdeling sportbedrijf Geleen, gemeente lijk sportpark Tilburg, sportpark „Het Diekman" Enschede, gemeentelijk sportpark „de Vliert" te 's Hertogen bosch, georganiseerd in de vereniging van stadion- en sportparkdirecties, hebben in een schrijven aan de minis- te. van Economische Zaken adhaesie betuigd aan een verzoek van de KNVB, deze» dagen gericht aan de minister, tot opheffing of ten minste belangrijke ver zachting van het zondagsrijverbod, aan gezien ook de genoemde stadions en sportparken in ernstige mate de nadelen van bovengenoemd verbod ondervinden. Na 24 jaar de scheidsrechtersfluit te hebben gehanteerd heeft de heer K. L. van der Meer besloten geen voetbal wedstrijden meer te leiden. Karei van der Meer, die ruim 50 jaar is, is in 1932 met het scheidsrech teren begonnen. Van de 24 jaar, dat hij in K.N.V.B.-verband wedstrijden heeft geleid, heeft hij 22 seizoenen als scheids rechter gefungeerd in de hoogste afde ling van de bond. Het aantal competi tiewedstrijden, waarin hij als arbiter is opgetreden, kan geschat worden op bijna 1000. Op zijn naam staan voorts 27 officiële landenwedstrijden en tien tallen semi-officiële matches. Nog niet lang geleden heeft de in ternationale voetbal federatie (F.I.F.A.) hem als lid van de scheidsrechterscom- missie, waarvan Sir Stanley Rous het voorzitterschap bekleedt, benoemd. Veertig atleten uit Oost-Europa, bij wie Hongaren, Tsjechen en Roemenen, zullen maandag te San Francisco arri veren. Zij hebben politiek asyl ge vraagd. Horizontaal: 1. onbuigzaam; 4. vogel; 6. drank; 8. water in Friesland; 10. die rengeluid; 11. koor; 12. bejaard; 13. ka rakter; 15. oosterse jongensnaam; 17. kraan; 19. pl. in Siberië; 21. rank; 23. dierenliefkozing; 24. pl, in Drente; 26. smalle reep; 28. voor; 29. kern; 31. groet; 32. aanhaling; 33, ik (lat.); 35. godin; 37. overlevering; 38, indien; 40. ijzeroxyde; 41. tam; 43. water; 45. fa milielid; 47. meisjesnaam; 49. juiste ge wicht (afk.); 50. onvruchtbaar; 51. vruchtennat; 53. in orde; 54. riem; 56. meisjesnaam; 58. dwaas; 59. herkauwer; 61. wrede keizer; 63. krantenjongen; 65. pl. in Gelderland; 66. uitstekende pi laster tegen een müur; 68. nakomeling; 69. voetbalvereniging; 70. verlaagde topn; 72. jongensnaam; 73. elasticiteit; 74. spoedig: 75. delfstof. Verticaal: 1. zangnoot; 2. wat gespro ken wordt; 3. kiezel; 4. voorzetsel; 5. pl. in Utrecht; 6. voetbalvereniging; 7. werpstrik; 8. bijwoord; 9. paradijs; 14. grote bijl; 16. hinder; 18. plant; 20. meisjesnaam; 21. zeepwater; 22. verpak kingsmiddel; 25. nauw; 27. mil. rang; 28. geestelijke; 30, dun; 33. water in Utrecht; 34. zwaardvis; 36. boom; 38. behoeftig; 39. pl. in België; 42. meis jesnaam; 44. deel v. e. schip; 46. regel; 48. Europeaan; 50. wapen; 51. los neer hangend; 52. smalle weg; 53. schande; 54. tuin; 55. leerling (fr.56. land in Azië; 57. loot; 60. luizenei; 62. alsmede; 64. familielid; 67. windrichting (afk.); 71. soort vaartuig (afk.). Horizontaal: 2. toko; 5. dauw; 9. nero; 10. anton; 12. iets; 13. ren; 14. die; 15. elan;-17. Het Nederlands Handbal Verbond deelt mede: In de afgelopen weken hebben besprekingen plaats gehad tussen een delegatie van de Nederlandse Ka tholieke Sportbond en een afvaardiging van het Nederlands Handbal Verbond. Het doel van deze besprekingen was de mogelijkheden te onderzoeken voor een samengaan van beide organisaties op het gebied van de handbalsport in Neder land. Dezer dagen hebben de delegaties hun eindrapport opgesteld en men zal nu af wachten of de daartoe bevoegde instan ties zich met de bereikte conclusies kun nen verenigen. Het Nederlands Handbal Verbond wijst er nog op, dat het N.H.V. op het ogen blik 20.000 leden telt en de r.k. organi satie 8000. Op het indoor concours hippique te Ap- pingedam stond vrijdagavond een spring concours voor equipes a rAmericain op het programma. Elke ploeg bestond uit drie ruiters. In het parcours, dat een lengte had van 500 meter waren zes hindernissen tot een hoogte van 1.10 meter opgesteld. De uitslag luidt: 1. G. C. Jansen, L. Brouwer en J. H. J. A. Wouters van den Ouden- weyer met respectievelijk „Grace Kelly", „Janeko" en „Prins Rainier", 20 hinder nissen, 149 4/5 sec. 2. S. R. Mellema, T. B. Mellema, J. T. Mellema met respectievelijk „Valentin", „Marengox" en „Favoriet". 19 hindernissen. 153 4/5 sec. Om een winnaar aan te wijzen in het springconcours om de Grote Prijs van de stad Appingedam bleken twee barrages noodzakelijk te zijn. Aanvankelijk stonden in het parcours zes hindernissen tot een hoogte van 1.35 meter opgesteld en bedroeg het toegestane tempo 300 meter per mi nuut. In de eerste en tweede barage wer den de hindernissen verhoogd tot 1.65 m. De uitslag werd: 1. E. Ebben (Zandvoort) met „Fleur d'Orange", 0 fouten. 2 en 3 ex aequo H. J. Wouters van den Oudenweyer (Eist) met „Wadon" en W. Scheeren (Vught) met „Andacieux" bei den 4 fouten. 4. 5 en 6 ex aeaquo mej. Koster (Bus- sum) met „Axel", mej. Vorstman (Hilver sum) met „Top Secret" en W. Scheeren (Vught) met „Zita", leder 6 fouten. De prijsvraagredactie wenst alle kin- ders van harte een Zalig Kerstfeest. Bidt maar braaf en snoep niet te veel van de kerstkransjes. Vandaag natuurlijk eerst de prijzen: le prijs: Adrie Winkelaar, Eendracht- straat 4. Velsen-Noord. 2e prijs: Rita Schipper, Sparrenstraat 6, Haarlem. 3e prijs: Anneke Brakenhoff, Oude Haarlemmerweg 75, Castricum. De goede oplossing was zo: Horizontaal» 2 span, 5 kruik, 7 inrit, 8 klavier, 12 rover, 13 stoel, 14 park. Verticaal: 1 pruik, 3 porie, 4 nato, 6 kikvors, 9 lover, 10 raket, 11 trap. Nieuwe inzendingen per briefkaart aan de redactie van dit blad. Naam van je krant vermelden. In linker bovenhoek schrijven: „Kinderprijsvraag". De Italiaanse wielrenner Ercole Bal dini, Olympisch kampioen op de weg en houder van het werelduurrecord, heeft besloten aan het begin van het komende seizoen prof te worden. Het is vrijwel zeker dat Baldini voor Legnano zal gaan rijden. kg; 19. de; 20. laag; 23. erker; 24. *n- dorra; 28. esdoorn; 32. ka; 34. ko; 35. sol; 37. en 38. es; 39. ta; 40. nu; 41. te; 42. lt.43. ai; 44. ad; 45. ora; 47. re; 49. ik; 51. serpent; 54. montage; 57. otter; 58. mast; 61. eo; 62. ne; 63. reus; 65. eem; 67. are; 68. roet; 69. eland; 72. eter; 73. eire; 74. neet. Verticaal: 1. keel; 2. torn; 3. kanker; 4. on; 5. do; 6. anders; 7. wiel; 8. etna; 11. tij; 15. enak; 16. and; 18. gras; 19. deel; 21. ako; 22. gans; 25. natie; 26. ok; 27. ronde; 29. deern; 30. on;' 31. retig; 36. oir; 43. asem; 44. ap; 45. otto; 46. amen; 48. et; 50. keus; 52. ras; 53. noemer; 55. oreade; 56. age; 59. aloe; 60. tete; 63. reet; 64. uier; 66. da; 70 le; 71. nn. Arthur Drewry, de president van de F.I.F.A., heeft in Londen een verkla ring uitgegeven, waarin hij 9e „jacht" op Hongaarse voetballers veroordeelt. „De Hongaarse spelers moeten een be wijs hebben van hun oude Hongaarse clubs dat zij vrij zijn, in een buiten landse club te gaan spelen," aldus Drewdry. „Dit heeft niets met politiek te maken, de F.I.F.A. doet niet aan politiek, „zo vervolgt de president in zijn verklaring, „maar het is zuiver een kwestie van normale procedure. De Hongaarse voetbalbond is lid van de F.I.F.A." In Brussel gaf ook de vroegere Hon gaarse onderminister voor sport, Gustav Sebes, een verklaring uit over hetzelf de probleem. Volgens Sebes zullen de clubs in Hongarije die thans spelers in het westen hebben, betaling eisen eer die spelers elders kunnen gaan spelen. Uitgaande van Sebes' verklaring zou men nu oordelen; Wat Iet de rijke En gelse clubs om een Hongaarse speler te .kopen"? Het antwoord op deze vraag gaf de manager van Birmingham Ci ty: „Dat kunnen wij onmogelijk doen. Wij willen bijvoorbeeld Sandor graag proberen op onze rechtervleugel, maar we kunnen geen grote bedragen uitge ven voor een speler die wij slechts van zijn reputatie kennen West Bromwich had eveneens het oog op Hongaars voetbaltalent (Kovacs en Si pos), maar ook deze club voelde niets meer voor een contract toen er sprake bleek van „uitkopen." Verwacht wordt dat alleen de schat rijke Italiaanse en Spaanse beroepsclubs in staat zullen zijn, Hongaarse spelers op te nemen. ALCYONE, p. 21 St. Pauls Rock n. Bremen. AEGIS. 20 te Maracaibo. ALCETAS. 20 te Napels. AMYNTAS, 21 te Rotterdam. ASTRID NAESS. p. 22 Lands End n. Aruba. ALWAKI. 21 te Marseille. AMSTELPARK, 22 te Amsterdam. AMSTELVEEN, p. 22 Kp St. Vincent n. Mostaganem. ARENDSKERK, 21 te Vlissingen geankerd. ANGOLAKUST, 22 te Antwerpen. AAGTEDIJK, 22 te Hamburg. AXELDIJK, 21 te Havana. ALKAID. 20 te Rotterdam. ALAMAK, 22 te Hamburg. ALBIREO, p. 22 Pt. Elisabeth.n. Barcelona. ALHENA, p. 22 Fernando Noronha n. Rio Janeiro. ALGENIB, 21 te Antwerpen. ARIADNE, p. 22 Kp Bougaroni n. Ceuta. AMSTELDIJK, 21 te Hamburg. BANKA, 20 te Amsterdam. BOSKOOP, 22 v. La Guaira n. Pto Cabello. BREDA. 21 te Cristobal. BENNEKOM, 21 te Trinidad. BAWEAN, 21 dwars Midway n. Hongkong. BRITSUM, 2 Jan. te Bremen verw. BUSSUM, 21 in Str. Ormoes n. Gibraltar. BLIJDENDIJK, 21 te New York. BAARN, p. 22 Dungeness n. Rotterdam. CORILLA, 21 te Singapore. CALTEX UTRECHT, p. 22 Kaap de Gata n. Sidon. CHARIS, 20 te Amsterdam. CERONIA, 25 te Casablanca verw. CRADLE OF LIBERTY, 21 op 100 mijl zw Ouessant n. Rotterdam. DELFT, p. 22 Terschelling n. Bremen. DELFSHAVEN, 21 te Casablanca. DIDO, p. 22 Ouessant n. Amsterdam. EEMDIJK, 20 te Tampieo. ESSO NEDERLAND, p. 22 Mogadisco n. Las Palmas. EENHOORN, p. 22 St. Vincent n. Alexandrië. ETREMA, p. 22 Cape Orange n. Recife. GUINEEKUST, p. 22 Las Palmas n. Dakar. HESTIA, 22 v. Trinidad n. Paramaribo. HILVERSUM, p. 22 Kaap Leeuwin n. Fahah. HISPANIA, p. 22 Ouessant n. Onton. HELENA, 21 te New York. HELDER, 21 te Cristobal. JASON, 21 te La Guaira. JOSEPH FRERING, 21 te Rio Janeiro. KOTA INTEN, 20 te Rotterdam. KOTA GEDE, 21 te Belawan. KALYDON, 21 te Perth Amboy. KARIMUN, p. 22 Str. Soenda n." Semarang. LEKHAVEN. 21 te Hamburg. LAERTES 21 te Djakarta. LANGKOEAS 21 te Hamburg. LOUS LANTZ 21 te Bremen. LINGE p. 22 Cape Palmas n. Monrovia. LOENENKERK p. 22 Sicilië n. St. Vine. LIMBURG p. 22 Casquets n. Rdam. LIEBRTY BELL p. 22 Pt. Elisabeth n. Fah. MALEA 21 te Singapore. MAAS 21 te Tunis. MATARAM p. 22 Durban n. Belawan. MAPIA 21 dwars Ceylon n. "Belawan. NOTOS 21 te Rotterdam. NESTOR 22 v. Demerara n. Curacao. NIOBE vertr. 22 v. Helsinki n. Amst. OMALA 21 te Stockholm. OOTMARSUM p. 22 Dungeness n .Houston. OSIRI S20 te Guanta. OMMENKERK 21 dwars St. Helena n. Pe- nang. ORESTES p. 22 Ouessant n. Rotterdam. OVERIJSEL 23 te Kaapstad verw. ORION 21 te Demerara. PASSAGIERSSCHEPEN MAASDAM, p. 21 Kp Hatteras n. St. Thorn. ORANJE, p. .22 Cape Palmas n. Kaapstad. RIJNDAM, 22 te Rotterdam. SIBAJAK, vertr. verm. 22 v. Rotterdam n. Sydney. JAGERSFONTEIN, p. 22 Kaap Blanco n. Kaapstad. BLOEMFONTEIN, 21 te Antwerpen. WATERMAN, 21 te Kaapstad. WILLEMSTAD, p. 22 Ouessant n. Trinidad. ZUIDERKRUIS, p. 22 Cape Race n. Halifax.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1956 | | pagina 9