Zilveren Kruis voor H. v. Roon SINT-JOSEPH-PAROCHIE NAM AFSCHEID VAN PASTOOR W. DEKLEERMAEKER elers van Kennemerland ver slaan Utrecht Succes voor overgangsklassers Zondag trekking P.O.F.-loterij KONINKLIJK MANNENKOOR „CAECILIA" ZESTIG JAAR Drukke receptie in de Vleeshal Horloge van Carnegie Helden fonds voor Harrit Klein Redder van vier jongemannen op het Alkmaardermeer rlan voor nieuwe dorpskern in Rijk in Haarlem MAANDAG 7 JANUARI 1957 PAGINA 3 TAFELTENNIS Geslaagd kinderfeest vanARKA Afscheid bij Mij. Nederland F. K. J. Fijen met pensioen JUBILEA BIJ HET P.E.N. Verduistering opgelost In Kleverpark-parochie L'ITALIA NELLE NAZiONI UNITE BLOEMENDAAL Haarlem-Oost neemt afscheid van adjudant W. H. Prins Boeken en sigaren Dliploma zwemmen bij reddingsbrigade DRIEKONINGENFEEST HAAL ROOKWORST BIJ UW SLAGER Die is elke dap vers uit eieen rokerij! SANTPOORT Moedige Beverwijkse jongen AUTOBUS GAF GEEN VOORRANG Gemeente garandeert „Alberdingk Thijm" lening van 14.000.- Voor restauratie van studio Motorrijder ernstig gewond Bevolkingsonderzoek Haarlem-Noord Aanwinsten r.-k. openbare leeszaal en bibliotheek Z ANDVOORT Aantal inwoners met ruim 300 toegenomen Het aantal inwoners van Zaandam steeg in 1956 van 12907 tot 13297. Het vermeerderde door geboorte met 225 en door vestiging met 1478 per sonen. Het aantal overledenen be droeg 110 en dat der vertrokkenen 1203. 902 personen verhuisden bin nen de gemeente. Uit het aantal ge vestigde en vertrokken personen komt men tot een mutatiestaat van 3583 of 27.75 der bevolking. Het aantal huwelijken bedroeg in 1956 104; 16 echtscheidingen werden in de registers van de burgerlijke stand ingeschreven. Helene Oosthoek draagt Elckerlyc voor HAARLEMMERMEER Waterstanden Films TERUG UIT PARUS Beurs van Amsterdam Zilveren jubileum bij „De Spaarnestad" Burgerlijke Stand Haarlem De Algemene Rooms-Katholieke Ambtenaren Vereniging (ARKA) af deling Haarlem heeft er een goede tra ditie van gemaakt om de kinderen van haar leden ieder jaar in januari een feestmiddag aan te bieden, die meestal een succes is. Zaterdagmiddag was de jeugd naar het St.-Bavogebouw geko men om vermaakt te worden door de heer Kees Verhulst en zijn medewer ker. De voorzitter van de ARKA in Haar lem, de heer J. Loerakker sprak een welkomstwoord, waarna onmiddellijk het woord en de daad aan „Ome Kees" waren. Hij begon met een aantal goo cheltrucs, die de kinderen in enthou siasme en met verbaasde ogen volgden. Vijf meisjes en vijf jongens kwamen vervolgens op het toneel om zich te meten in zang- en blaaswedstrijden. De meisjes mochten naar keuze een liedje zingen en zij deden het werkelijk aar dig. „O Denneboom", „Wilderoos", twee kerstliedjes en zelfs een frans melodietje klonken ijl, maar zonder ha peren door de zaalrujmte. De jongens hadden mannenwerk te doen: Ballon nen blazen „tot ze springen". Het was een warm karweitje, vertelde een der deelnemers toen hij met rode konen naar zijn plaats terugging. Tot slot van het programma voor de pauze bracht een clown de kinderen aan het gieren met allerlei domme daden. Na de pauze droeg een meisje van nabij de zes jaar, Tita Schipper, een kerstgedicht voor van niet minder dan 88 regels. Zij deed het zonder horten en het applaus was dan ook een ver diend compliment. Het gedicht was ge titeld: „Het Kerstkindje komt". De middag werd besloten met het optreden van een sprekende pop en het poppentheater „De toverbloem". Na een druk bezochte receptie aan de Javakade te Amsterdam, waarbij door verschillende sprekers het woord werd gevoerd, heeft de heer F. K. J. Fijen afscheid genomen van de Stoom vaart Maatschappij „Nederland". Hij kan b}j deze onderneming terugzien op een diensttijd van bijna 47 jaren, waar van ruim 30 jaren als procuratiehouder en de laatste elf jaren als hoofd van de Boekhouding aan de Javakade. De heer Fijen mag zich nog in een goede gezondheid verheugen en blijft in de „running". Zo heeft hij voor de K.V.P.-zitting in de Gemeenteraad van J Bloemendaal, is hij voorzitter van de K.V.P. te Overveen, lid van het Cen trum voor Staatkundige vorming, afd. Haarlem en bestuurslid van de Afd. Overveen van het Genootschap van de Stille Omgang. De heer G. Kleijn te Santpoort-station, technisch opzichter B bij het PEN hoopt op vrijdag 11 januari de dag te herden ken, waarop hij 25 jaar geleden in dienst trad bij dit bedrijf. De heer S. Th. Mastbergen te Huizen (N.H.), hoofdinspecteur bij het PEN zal maan dag 14 januari gedurende 40 jaren in overheidsdienst werkzaam zijn. In Amsterdam is een 54-jarige kan toorbediende uit Haarlem aangehouden, die bekend heeft verduistering te heb ben gepleegd ten nadele van zijn werk gever, een Haarlems schoonmaakbe drijf. Op 26 april van 1955 deed het be drijf aangifte, dat de werknemer 900 had meegenomen, plus een rijwiel. De verdachte was toen maanden lang niet te vinden. Hij is thans in het huis van bewaring ingesloten. In de parochie van het Allerheiligst Hart van Jezus in het Kleverpark vier de gisteren de heer H. van Roon, voor. zitter van het collectantencollege, zijn zilveren jubileum. Om half elf droeg pastoor M. Louwe met assistentie van twee zijner kapelaans de plechtige hoog mis op tot intentie van de jubilaris. Het zangkoor zong onder de directie van Paul Broersen, met aan het orgel Aat Broersen, de Missa Melodica van A. Yon. Na de H. Mis kwam een uitgebreid gezelschap bijeen in de school aan de Velserstraat, welke voorlopig als pa rochiehuis wordt gebruikt. Omringd door zijn familieleden mocht de heer van Roon beluisteren, hoe zen werk als collectant en als voorzitter van het college wordt gewaardeerd. Pastoor Louwe getuigde van die waardering, toen hij met hartelijke woorden de jubilaris complimenteerde. Hij vereerde de zilveren collectant met het zilveren parochiekruis van verdien ste. Verschillende andere sprekers ga ven blijk van hun vriendschap, en van hen noemen wij de heer W. Lohr- mann, vice-voorzitter van het collec tantencollege, die namens de collega's een ets van Haarlem, overhandigde. de de nieuwe pastoor iemand, die geen druktemaker „in de gevangenis" was en wiens adviezen steeds waardevol waren, mevrouw van Seggelen sprak dankwoorden namens de Maria-congre- gatie, mejuffrouw van Keulen deed, wat van een hoofdzelatrice verwacht mag worden: een goed woordje, me juffrouw Nelissen vertolkte de gevoe lens van de gidsen, de Vesperclub vond natuurlijk een strijdlustige tolk in de heer W. ten Hacken, de heer van Ge- mert klapte op geestige wijze uit het gevangeniskoor en tenslotte kwam Ed dy Jansen uit naam van de misdie naars met een speech, die alle goeds voor de toekomst deed verwachten. Pastoor Dekleermaeker aanhoorde dat alles met kennis van zaken en hij mocht verschillende geschenken in ont vangst nemen. Alle woordvoerd(st)ers dankte hij oprecht, en iedereen was hij erkentelijk voor de prettige samenwer king, die hij steeds had ondervonden. Na de receptie, die op verdienstelijke wijze door de zang van het gevangenis koor werd omlijst, maakten velen van de gelegenheid gebruik om persoonlijk van de nieuwe pastoor afscheid te ne men. De kersverse herder van Beemster, pastoor W. Dekleermaeker, tot voor kort kapelaan van de Haarlemse Sint Josephparochie, zat gistermiddag in „De Burcht" aan het Begijnhof temid den van een uitgebreid gezelschap. Hij werd gesecundeerd door Deken W. N. Zijlstra en kapelaan P. G. van Zijp: een even zeldzame als merkwaardige symboliek op die Driekoningen-dag. Het- merkwaardige in die symboliek school in het bijzondere feit, dat de nieuwe pastoor onder de (zwarte) Driekonin gen geen geschenken had te offeren, doch slechts te ontvangen had. Uit alle woorden, welke op de afscheidsreceptie gesproken werden, bleek overduidelijk, hoe het werk van de scheidende pries ter in Haarlem werd gewaardeerd. In de ochtenduren had hij de plech tige Hoogmis opgedragen, waaronder de schola cantorum, begeleid door Al- bert de Klerk aan het orgel, behalve de wisselende gezangen onder leiding van Jan Laarveld de Missa „Sancti Pauli", gecomponeerd door de dirigent, zong. De schaalcollecte onder de H. Mis was bestemd als geschenk van de parochie voor pastoor Dekleermaeker. Deze maakte van de gelegenheid ge bruik om in een toespraak afscheid te nemen van de parochie, waar hij meer dan zeven jaar heeft gewerkt. Daarin bleek hij zich reeds terdege van Beemster op de hoogte gesteld te hebben. Hij citeerde de lof, die Vondel op de Beemster had gezongen, en be toonde zich voorts een bekwaam statis ticus, door met dankbaarheid ervan te gewagen, dat hij in zijn Haarlemse tijd 154 kinderen, gedoopt had, 380 voorbe reid op de eerste H.Communie en 375 kinderen klaar gemaakt had voor het H.Vormsel. Als aalmoezenier van de gevangenis en het Huis van Bewaring had hij 2000 personen ontmoet, die hij met zijn geestelijke steun van dienst kon zijn. Pastoor Dekleermaeker drong er bij de Sint Joseph-parochianen op aan te bidden voor de priesters, en het ver krijgen van vele priesterroepingen. Onder de genodigden, die zich 's mid dags in „De Burcht" bevonden, waren de directeur van de strafgevangenis, de heer R. S. Wierda, een der sociale ambtenaren van het Huis van Bewaring de heer Dittner, die de directeur van genoemd huis vertegenwoordigde, het kerk- en armbestuur van de Sint- Jo- sephparochie, en verder representanten van de Sint Vincentiusvereniging, de r.k. Reclassering, de Trekvogels, Da- mes-Mariacongregatie, Missiegenoot schappen, Willibrordvereniging, Aposto laat des Gebeds, Gidsen, Bond van Overheidspersoneel, Vesperclub, Meis- jes-Mariagarde, Acolieten en misdie naars. Een respectabele representatie dus, die de stille werker, zoals de De ken de scheidende priester tekende, vol komen reliëf gaf. De Deken gewaagde in hartelijke woorden van het vele en goede werk, dat pastoor Dekleermaeker als kapelaan in zijn parochie had ver richt en memoreerde als outsider de verdiensten, die deze als aalmoezenier van de gevangenen had. De heer Bor- gelt, sprekend namens het kerkbestuur, toonde zich een bekwaam geestelijk ad viseur en een deskundige in Beemster- aangelegenheden, de heer Wierda noem- De keuze-commissie van de afde- verloren. Anneke Laheij en Nan Simon ling Kennemerland kan tevreden zijn wonnen beiden hun drie wedstrijden. De over de resultaten van de tafeltennis- heren tweede klassers verloren met teams, samengesteld voor de afdelings- 63; Deus zorgde voor twee tegen- wedstrijd tegen Utrecht. Met 3933 punten en Hamers voor één. Blom stel- werd een duidelijke zege behaald. Dit de teleur door niet één maal te winnen, resultaat is opnieuw een bewijs van het In de derde klasse een 72-neder- gestegen peil van de afdeling en vooral laag. Hoenderdos en Kooistra boekten van de overgangklassers. Waren deze elk een punt. Ook de vierde klassers spelers in het verleden in het algemeen konden niet winnen. Res won tweemaal niet zo sterk, nu versloegen zij hun te- en „ap eenmaal. De jeugd stelde nog- genstanders met het grootste verschil, al teleur door met 54 aan het kortste n.l. 9—0. Theo Blom, Bert Duits en eind te trekken. Guus Pliester deed wat Cees Schoof behaalden hiermede voor van hem verwacht mocht worden en hun afdeling belangrijke winst. Een van won drie maal. Gerrit Boot echter liet de beste wedstrijden van de middag was het bij één zege, terwijl Chabot zelfs die tussen R. v.d Boogaard en Cees in het geheel niet kon winnen. Een ne- Schoof. Twee games lang ging de strijd derlaag tenslotte nog voor de junioren, vrijwel gelijk op. In dt beslissende game die ook al met 54 klop kregen. Van trok Schoof meer ten aanval en nam Raay boekte twee punten, terwijl B. vaak op fraaie wijze uit de verdediging Winder en v. d. Meij elk een winstpunt de aanval over. Een 2114-zege was konden boeken, het resultaat. Ook de eerste klassers boekten succes, n.l. een 72 overwin ning. Hier blonk Joop Weenink uit met drie overwinningen. De Loor moest één maal zijn meerdere erkennen, terwijl Jan Witteman voor Bos het hoofd moest buigen. Bij de dames debuteerde Jo Baren- dregt niet onverdienstelijk. Zij versloeg A. Linders met flink verschil en ver loor wat ongelukkig van S. Pappie. Ook haar derde wedstrijd ging in drie games 1.» J V V*» v» - e««« <*4« - De Italiaanse PTT zal binnenkort een herdenkingszegel uitgeven ter ere van het feit, dat Italië een jaar lid is van de Verenigde Naties. De Lichtbruine zegel van 25 lire toont een wel zeer ongewone projectie van de wereldkaart. In het clubgebouw van de speeltuin vereniging „Het Oosterkwartier" heeft de commandant van het Posthuis bij de Amsterdamse Poort, de adjudant van politie W. H. Prins, afscheid genomen van Haarlem-oost. Adjudant Prins heeft de politiedienst met pensioen verlaten en dat hij in Oost een geziene figuur was, bleek wel uit de grote drukte za terdagmiddag tijdens de afscheidsre ceptie. De voorzitter van het wijkcomi- té Haarlem-Oost, de heer J. Loppersum, prees de scheidende adjudant om zijn taktisch optreden en het vele belangrijke werk, dat hij in deze wijk heeft ver richt. Als blijk van waardering overhan digde hij hem een prachtige moderne staande schemerlamp. De heer Jacq. Overtoom voerde het woord namens de katholieke Speeltuin vereniging „Kindervreugd" en deed zijn warm betoog vergezeld gaan van een kistje sigaren. Namens de collega's van de heer Prins sprak de heer Beunder, die een stapel boeken overhandigde. Boeken en sigaren werden in de loop van de middag nog voor vele maanden aan de scheidende adjudant ter hand gesteld, terwijl de afgevaardigden van vele wijk- en buurtverenigingen hartelij ke afscheidswoorden spraken. De op volger van de heer Prins, adjudant Van Rijswijk, vroeg aan Haarlem-Oost hem met dezelfde vriendelijkheid en gemoe delijkheid tegemoet te willen treden als men het de heer Prins had gedaan. In zijn afscheidstoespraak herinnerde de heer Prins aan de bestrating van de Amsterdamstraat, die nog altijd niet ge asfalteerd is. Hij hoopte dat het dit jaar zover zou komen. Onder de tal rijke aanwezigen bevonden zich de hoofd commissaris van politie, de heer J. Fon- tjjne en het raadslid Willemse. De bur gemeester had bericht van verhinde ring gezonden omdat hij ter Nieuwjaars receptie moest bij de Commissaris van de Koningin. Voor de derde achtereenvolgend» keer werden zondagmiddag op het we kelijkse oefenuur van de Bloemendaal- se reddingsbrigade in Stoop's bad in Overveen examens afgenomen voor di ploma's van de K.N.B.R.D. en de K.N.Z.B. De heer J. Stinne trad <\p als official voor de K.N.Z.B. om de ex amens voor het diploma geoëfend zwemmer behaald door Theo Kind en de zwemproef te beoordelen. Voor deze elementaire zwemproef slaagdai mevrouw A. Iking-Zwart en mej. E. van Keulen. De heren H. R. Vos en W. Jansen traden op als bondsinstructeurs voor de beoordeling van de jeugdbre- vetten. Voor het jeugdbrevet-X slaagde René Spiele. De K.N.B.R.D. heeft naast de jeugdbrevetten 1 en 2 sinds 1 januari van dit jaar ook een jeugdbrevet 3 in gesteld, dat het vroegere voorbereiden de diploma vervangt, doch waarvoor zwaardere eisen worden gesteld. Voor dit brevet voor de jeugd tussen dertien en zestien jaar slaagden zondagmiddag Rob Vos en Annelies Spiele. Zij kunnen er trots op zijn de eersten in Neder land te zijn die voor dit jeugdbrevet zijn geslaagd. Het vroege Kerstfeest van de afde ling Haarlem van de r.-k. Midden standsvereniging voor de kinderen van leden is vijf jaar geleden veranderd in een Driekoningenfeest, waarmede toen een nieuwe traditie is ingeluid. De voorbereidende „commissie van opbeu ring" trof het, dat dit jaar het feest werkelijk op de datum van Driekonin gen kon plaats hebben. De geestelijk adviseur, kapelaan C. Schoonewoerd gaf van zijn belangstelling blijk. Na de opening door voorzitter Buijs werden de kinderen onthaald op mu ziek van St. Markus en de vakgroep groentenhandelaren, een orkestje onder leiding van de heer Grol. Verder was er voor kinderen begrijpelijke declama tie als bijvoorbeeld „de malle teke naar", en goochelen door Harry Bou- man. Het hoogtepunt van dit feest voor ruim vierhonderd kinderen tussen de zes en dertien jaar was het uitreiken van het driekoningenbrood. In drie van de krentenbollen waren bonen verstopt en de gelukkige bezitters van deze bo nen werden tot koning gekroond. Zij mochten behalve hun kroon ook een kinderboekje in ontvangst nemen. Ver der werd voor het eerst een toneelstuk je opgevoerd, dat belangeloos was in gestudeerd door een achttal kinderen (uit drie families) onder leiding van mejuffrouw Annie Bujjs. Een stuk in drie bedrijven over een modem sprook je handelende. Advertentie Publikatie van de verenigde slagers in Haarlem en omstreken, Eerst waren het de ernstige gebeur tenissen in Hongarije, daarna de vele feestdagen in december, die tot gevolg hebben gehad, dat de trekking van de loterij voor het Parochieel Orgel Fonds enige maanden uitgesteld is. Thans is echter het jubileumjaar voor de paro chie, die het 25-jarig bestaan gaat vie ren, aangebroken en ook het P.O.F.- comité is met frisse moed opnieuw ge start. Zondag 13 januari 's middags om kwart over twaalf vindt in het jeugd huis aan de Dinkgrevelaan de trekking plaats van serie D. Ook de trekkings datum van serie E is reeds vastgesteld, namelijk zondag 17 februari. Nu het grote parochiefeest in zicht komt zullen allen de handen krachtig ineen willen slaan. Deze week zijn, al thans zo lang de voorraad nog strekt, loten verkrijgbaar bij de winkeliers en zondag, de trekkingsdag dus, bij de uit gangen van de kerk. Het is de moeite waard nog enige loten te kopen. Zon dag kunt u de gelukkige bezitter zijn van een televisietoestel of goederen naar eigen keuze ter waarde van 900. Wie niet het risico wil lopen, dat er voor deze serie geen loten meer be schikbaar zijn, kan ze nog heden be stellen bi) de penningmeester, de heer H. W. de Vries, Wulverderlaan 14, Santpoort-dorp. liet college van B. en W. is bereid om aan de r.-k. Rederijkerskamer „Al berdingk Thijm" een lening van 14.000 te verstrekken, die nodig is om de Stu dio van deze toneelvereniging in de Lange Wijngaardstraat op te knappen en te moderniseren. De Studio bleek een aantal ernstige gebreken te verto nen, die een algehele restauratie drin gend noodzakelijk maakten en van die gelegenheid heeft de rederijkerskamer geprofiteerd om tegelijk een aantal mo derniseringen aan te brengen. Door deze restauratie zal het voort aan mogelijk zijn om ook de zolder verdieping, die tot nu toe slechts dienst deed als opslagruimte voor requisieten, décors en kostuums, voor andere doel einden te benutten. Het dak zal worden verbeterd en ook de verdere accomo- datie. Het bestaan van een goed-geoutil- leerde repetitieruimte voor het ama teurtoneel in de binnenstad, is niet al leen voor „Alberdingk Thijm" van groot belang, maar ook voor andere gezel schappen. die van deze studio gebruik maken. De restauratiekosten zijn be groot op ongeveer 13.000, waarvan Thijm zelf 1.000 kon fourneren. De gemeente stelde er echter prijs op, dat Thijm de eerste hypotheek van 1.350, die nog op de Studio rustte, zou aflos sen, opdat de gemeente dan een eerste hypotheek op de gerestaureerde Studio zou kunnen verlenen. B. en W. stellen nu de raad voor om de regelmatige voldoening van rente en aflossing van een lening ter waarde van 14.000 met een looptijd van 20 jaar en een rente van 4 pet. aan „Alberdingk Thijm" te garanderen. Een 21-jarige Haarlemse P.T.T. amb tenaar geraakte zaterdagavond om streeks kwart over tien ernstig gewond, toen hij met zijn motorfiets tegen een autobus van de N.Z.H. opreed. Het ge beurde op het Kennemerplein, waar de motorrijder geen voorrang kreeg van de bus. De man is vermoedelijk een hersenschudding, verschillende hoofdwonden en een grote vleeswond aan zijn knie naar het ziekenhuis St.- Joannes de Deo opgenomen. Vanavond begint in Haarlem-Noord het onderzoek op tbc. Naar de UVV ons mededeelt, is per abuis op verschillende oproepkaarten vermeld, dat het onder zoek zal geschieden in' het gebouw van de GGD aan de Nieuwe Gracht. De be woners van Haarlem-Noord dienen zich vanavond echter te vervoegen aan het gebouw van de Protestanten Bond in de Berkenstraat. A. Berkhof, Angst voor Azië; K. van Dijk, Drenthe; in sulck een geseghen- den staet herstelt; J. M. Elsinck, Stan ley; W. Enzinck. Griekenland: J. Gun- ther, Afrika in de branding; H. Hooft- man, Journalist in de lucht; K. J. J. Ingerman, Dreigend dreunen de tam tams; Y. Kokko, Jouni; J. Last, Zo zag ik Indonesië; A. Melchior, Gekluisterd Kongo?; H. A. Piehler: Wales for every- man; A. van Sprang, Avonturen in Azië. Voor de culturele kring ,,'t Helm' 'zal Helene Oosthoek op donderdag 10 ja nuari in „Monopole" te Zandvoort, de middeleeuwse moraliteit „Elckerlyc" voordragen. Het is een voorstelling in het kader van het kunst-abonnement, waarvoor een beperkt aantal losse kaar ten beschikbaar is. Aanvang 8.15 uur. B. en W. van Haarlemmermeer heb ben op uitnodiging van de raad de ste- debouwkundige opdracht gegeven tot het maken van een ontwerpplan voor een nieuwe dorpskern in de buurtschap Rijk. De oude kern moet praktisch ge heel voor de uitbreiding van de lucht haven Schiphol verdwijnen. Het plan strekt zich uit tussen de Kruisweg en de voormalige spoorbaan over een afstand van ongeveer 250 me ter. Aan de zijde van de Aalsmeerder- weg nabij de spoorbaan is ruimte ge reserveerd voor de bouw van een Ned. Herv. kerk, terwijl in de omgeving van de Aalsmeerderweg-Kruisweg een open bare lagere school en een kleuterschool gebouwd kunnen worden. Langs de Kruisweg is terrein gereserveerd voor volkstuinen en een speelweide. Het plan omvat de bouw van 48 eengezinswonin gen en van acht winkels of bedrijfjes. Verder is er ruimte voor twaalf zgn. schakelhuizen. Dit zijn woningen waar bij de schuur niet achter maar tegen de zijgevel van de woning is gebouwd. B. en W. van Haarlemmermeer stellen de raad voor het plan, genaamd Rozen burg, in ontwerp vast te stellen. IJMUIDEV Maandag 7 januari Hoog water: 7.21 u. en 19.39 u. Laag water: 2.54 u. en 15.13 u. Dinsdag S januari Hoog water: 8.03 u. en 20.23 u. Laag water: 327 u. en 15.50 u. Burgemeester J. G. S. Bruinsma van Beverwijk overhandigt Harrit Yda Klein, die zondag 10 juni 1956 vier mensen redde op het Alkmaardermeer namens het Carnegie Heldenfonds een horloge met inscriptie: Voor moedig gedrag. CINEMA PALACE: Don Juan, 14 jaar, 2, 4.15, 7 en 9.15. FRANS HALS: De avonturierster van Bei roet, 18 jaar, 2.30 en 8 uur. LIDO: Onvergankelijke melodie, a. 1., 2, 4.15, 7 en 9.15. LUXOR: In de middagvoorstellingen: De wereld der stilte, a. 1., in de avondvoor stellingen De jungle der misdaad, volw., 2, 7 en 9.15. MINERVA, di. en wo. 8.15: Invitation to the dance, alle leeft. Do. 8.15: Onder de hemel van Parijs, 18 jaar. REMBRANDT, 08-15 Het einde, 18 jaar. 2, 4.15, 7 en 9.15. ROXY, ma.: Die man is gevaarlijk, 18 jaar. Di. tot en met do.: Manon, str. volw., 2.30, 7 en 9.15. STUDIO: Gervaise, volw., 2.15, 7 en 9.15. Maandag 7 januari Schouwburg: „Op Hoop van Zegen", door Het Rotterdams Toneel (ABC), 8 uur. Minerva: Lotte Goslar en haar ensem ble, 8.15 uur. Dinsdag 8 januari Schouwburg: „Op Hoop van Zegen", door Het Rotterdams Toneel (Ab. B), 8 uur. Brinkman (Houtplein): Gen. Nederland Engeland, afd. Haarlem. Inleiding over: „Disraeli en Dickens als critici", 8 uur. Advertentie lanceren wij de NIEUWE HAARMODE 1957 Vlotte en houdbare Coiffures A. MOLENDIJK - Santpoorterplein 1 Telefoon 19706 Buslijn 3 - 4 (Niet ottlcieie Koersen) Vorig Opening slot TA 3% Ned. 1953 91% 3% Ned. 1953 89 3% Ned. 1956 89 88% 3% Ned. 1948 86 31. pCt. Ned. 1950 86 3% Ned. 1954 87% 3V„ Ned. 1955 1 88 3-315 Ned. 1947 85A 85 3 Ned 62-64 bel. fac 90 Insch Grtb. 1946 3 pCt Ned. Handel Mij. een 173 A.K.Ü. 217% 216 Van Berkei's Patent 184 Calvé-Delft eert. £22 Van Gelder Kon. Hoogovens eert 89 Unilever Cert. 351% 348 Ned. Kabel 291 Philips 2381228% Kon. Petroleum 168.30 167.90 „Amsterdam" Rubber 82% 85 HolL Amerika Lijn 187 187 Kon Ned Stoomb. Mij 171 172% Ned. Scheepv. Unie 172 173 H.VA 100 102 Dell Mij. Cert. 106% 108 A'dam 2% .56 I 95 A'dam '56 n 101% A'dam '56 m 101% j Zaterdag 5 januari vierde de heer L. Hol zijn zilveren jubileum bij druk kerij De Spaarnestad. Hij was de eerste in het nieuwe jaar en daarmee tevens de baanbreker voor de velen, die nog zullen volgen. De heer Hol werkt niet meer in Haarlem; hij is een poosje ge leden met de rotatieboekdruk mee ver huisd naar Amsterdam en geeft dus daar zijn krachten aan De Spaarnestad. Voor de viering van zijn jubileum kwam hij terug in de vertrouwde Haarlemse omgeving. In de cantine van De Spaarnestad werd hij hartelijk ontvangen door zijn collega's en vrien den. Na het bezoek aan de directie, waar hij veel waarderende woorden en de bekende portefeuille met inhoud in ontvangst mocht nemen, werd hij in de cantine door bedrijfsleiding en vrienden toegesproken. Zijn vrouw en kinderen deelden, met glundere gezichten, in de hulde, die als een stroom van vriend schap de heer des huizes overvloeide. GEBOREN: H. J. Swaab-Blaauw, z.; M. M. Schortemejjer-Burkunk, z.; R. W. Elfrink-Isbrucker, d.; J. M. Brink van Steijnen, d.; W. J. M. var. Meurs- Captijn, d.A. Visser-Brand, d. ONDERTROUWD: J. H. J. van Ba len en M. Zwart. OVERLEDEN: J. H. B. Warnaars, 4 m„ Kamperlaan; C. M. M. Kruijer- Roosdorp, 78 j., Hazepaterslaan; J. M. Eisenberger-Muller, 71 j„ Marsstraat; T. Baas-Cornet, 66 j., Thomsonlaan.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3