Lange duur van de kabinetsformatie heeft financiële positie geschaad Mr. Kropman vraagt meer efficiënte procedure VAN NELLE 1 Eigen studio complex Man bedolven en gestikt Belastingverhoging noodzake- lijk voor monetair evenwicht Een stapje vooruit Slachtoffers van het snelverkeer Minou Drouef in Italië NIVEA sha Naast apostolaat ook Charitas Geen storting op geblokkeerde rekening Overwerk alléén voor giro 999? Opnieuw 17 jaar voor Duitse oorlogsmisdadiger Kremlin ver toornd op diplo maten van het Westen Benzineverbruik met een kwart verminderd Geheim huwelijk brengt vorstenhuis in opschudding De zagende pijnen houdt Uw huid gaaf en zacht ALGEMENE BESCHOUWINGEN IN DE EERSTE KAMER Wereldomroep Minister Hofstra aan Eerste Kamer Besprekingen over nieuwe woningbouw leningen Dr. W. y. Everdingen Lichtpatroon voor vliegtuig aangezien WQENSDAG 9 JANUARI 1957 PAGINA 3 De BM shag van W VAN NELLE ligt vooraan. In smaak, in geur, in kwaliteit! De pure (lange!) Virginia tabak rolt gemakkeliik. U zult genieten van deze VAN NELLE shag KLOOSTERORDEN OPGELICHT Vragen aan minister Of ook voor Rode kruis en R.-k. Huisvestingscomité? LOOS ALARM In de koude avondlucht „Wegblijven op recepties in strijd met protocol" Zwitserse uitvinding ,De Paus was ook in het wit, net als ik" (Van onze parlementaire redacteur) De slepende kabinetsformatie van 1856 heeft geleid tot niet geringe scha de aan onze financiële positie. Er zijn wetsontwerpen door opgehouden, die al veel eerder behandeld hadden moeten worden, aldus mr. Kropman (K.V.P.) bij de algemene politieke beschouwin gen in de Eerste Kamer. Het bedenke lijke vond hij vooral, dat voor de lange duur der kabinetsformatie geen bijzon dere omstandigheden verantwoordelijk kunnen worden gesteld. De verkiezin gen zijn normaal geweest en ook de uitslag leverde weinig bijzonders op Dat betekent dus, aldus de katholieke fractieleider, dat het systeem niet meer deugt en dat onze politieke leiders zich daarop moeten bezinnen. Iedere poging om aan een herhaling te ontkomen achtte hij gerechtvaardigd. Prof. Molenaar (V.V.D.) ging in zijn pessimisme zover dat hij de grondslagen van ons staatsbestel, met zijn eigen verantwoordelijkheden voor regering en volksvertegenwoor diging, ondermijnd zag. Ook anderen volgden hem, zoals prof. Anema (A. R.) en mr. Kolff (C.H.), die van oor deel waren dat er veel te veel over details was gesproken met de fractie leiders, die dan weer hun fracties bijeenriepen. Prof. Molenaar sprak bovendien van een devaluatie van de positie van ministers en staatssecre tarissen. Zij hebben notabene vakantie toeslag. Straks komt er ook nog Kerstgratificatie bij. Een dienaar van de Kroon is geen ambtenaar, zo stel de hjj vast. Ook over de uitslag van de formatie was mr. Kropman niet te spreken. De Partij van de Arbeid heeft volgens hem eigenlijk een uitermate conservatief standpunt ingenomen door op alle mi nistersposten te blijven zitten als een kloek op eieren. Kinderen spelen op die manier: wie gewonnen heeft mag kie zen, en dan kiest men natuurlijk het beste. Maar moet dat ook zo gaan in de staatkunde? De K.V.P. had op grond van de verkiezingsuitslag recht gehad op meer aandeel in de voornaamste departementen. De socialistische frac tieleider mr. In 't Veld kwam daarte gen op. Men moet niet kijken naar de laatste verkiezingsuitslag maar naar meerdere: wij zijn van 27 tot 34 Kamer zetels geklommen en hadden dus alle reden om in het kabinet niet achteruit te gaan, aldus mr. In 't Veld. Ook was mr. Kropman niet gelukkig met het onderbrengen van de P.B.O. bij Binnenlandse Zaken. Daarvoor is dit departement volgens hem in geen enkel opzicht geoutilleerd. Hij vond de groei van de P.B.O. in ons land ver heugend: macht en gezag van het ge organiseerde bedrijfsleven nemen toe en de zedelijke waarde van de arbeid zal worden gekend en geëerbiedigd. Dit kan alleen geschieden in vrijheid, in die zin dat er sprake moet zijn van zelf aanvaarde gebondenheid, maar de ze tendenz is in ons land duidelijk zicht baar. Volgens de katholieke woordvoerder Is onder de huidige omstandigheden, die nog verre van normaal zjjn, een brede basis voor een regering gewenst, maar dan ook breed in die zin dat de V.V.D. er bij had moeten zjjn. Hij be treurde het dat dit niet was gebeurd. Over het algemeen was de Kamer wel bereid de regering te steunen, ook de oppositiepartij de V.V.D., al maakte deze daarbij de nodige reserves. Met compromissen zal men niet al te ver moeten gaan. De gebeurtenissen in het buitenland gaven mr. Kropman de voorspelling in de mond, dat wij het smadelijk einde van de dictatuur zullen beleven, althans in de satellietstaten. Hij zag in geheel Europa eên staatsbestel groeien, dat meer een sociaal dan een politiek ka rakter zal hebben. Ook in dit verband noemde hij de P.B.O. als een concreet voorbeeld. Dr. J. Veraart heeft niet voor niets pionierswerk verricht. Ook het departement van Maatschap pelijk Werk wijst volgens hem in die richting. Dat het door sommigen nog overbodig wordt geacht komt omdat men de materiële en vooral ook de psy chische noden van deze tijd niet ziet. Een algemene blindheid in ons .volk merkte mr. Kropman op ten aanzien van de nood van de minder ontwikkel de gebieden, waaraan katholieken al tijd reeds met kracht hebben gewerkt. Ons beschavingswerk wordt de laatste tijd niet ten volle gewaardeerd. Maar naast het apostolaat, waarin katholieken en protestanten reeds lang een eervolle taak vervullen, moet de gehele bevolking ervan doordrongen worden dat charitas onmisbaar is. Wanneer men dit niet doet uit chris tenplicht, dan maar uit lijfsbehoud. An ders zal de wereld getuige worden van het grootste drama in de geschiedenis, wanneer de onderontwikkelde volkeren zelf met geweld aan hun onmenswaar dige toestand een eind zouden gaan ma ken. Mr. Kropman was het erover eens dat er heel wat meer moet gebeuren dan het brengen van financiële offers. Voorafgaand wetenschappelijk onder zoek is onmisbaar. Wij zijn op dit punt te gezapig met ons bedenkelijk spreekwoord „Het hemd is nader dan de rok". Dat belet ons ernstig na te denken over figuren als dr. Schweitzer of Abbé Pierre. Voor een verrassing zorgde mr. In 't Veld (P.v.d.A.) met de verklaring dat ^en of andere vorm van internationaal beheer over Nieuw Guinea onvermijde lijk is. Zyn fractie is, bovendien in te genstelling tot de socialisten van de Tweede Kamer, unaniem van oordeel dat het Brits-Franse optreden in de Su- ezkanaalkwestie verwerpelijk was. Hij wees de regering op een incon sequentie om, nog voordat het S.E.R.- advies in behandeling komt, reeds nu de consumentensubsidie op suiker te gaan afschaffen, waardoor de suiker prijs belangrijk zal stijgen. Voorts herhaalde hij de aanval van oud-mi nister v.d. Kieft op de kleine land bouwbedrijven, die volgens de P.v.d. A. niet meer gehandhaafd kunnen worden omdat ze niet efficiënt zouden werken. Prof. Molenaar (V.V.D.) be toogde dat het instandhouden van een krachtige geërfde boerenstand mede in verband met de bezitsvorming van groot belang is. Mr. In 't Veld sprak over „gehaspel met de formule der bezitsvorming". Prof. Molenaar zei dat de V.V.D. alle maatregelen in die richting zal steunen. De moeilijkheden op het gebied van de prijsstabifisatie waren voor mr. In 't Veld een reden tot bezorgdheid mede in verband met de eisen die het Land bouwschap heeft gesteld. Mr. Kolff (C.H.) wil vandaag het antwoord heb ben van dr. Drees op de vraag wat er met het departement van Overzeese Rijksdelen gaat gebeuren. Voor het eerst sprak een S.G.P.-er in de Eerste Kamer, de heer Smits, die enige jaren in Amerika dominee is geweest. Hij liet het bekende geluid horen van het reformatorisch christen dom in zijn uiterste consequenties op alle levensterreinen doorgevoerd. Geen subsidie voor allerlei „ijdele vermaken" absolute zondagsrust en het bestrijden van het gevaar van de ultramontanis- ten. Aan het begin van de vergadering heeft de president mr. Jonkman woorden van waardering gesproken ter nagedachtenis van de overleden Oos tenrijkse president dr. Theodor Körner en van de overleden oud-voorzitter van de Eerste Kamer prof. Kranenburg. De maquette van het door de archi tecten Van den Broek en Bakema ontivorpen studiogebouw voor de Wereldomroep. De gemeenteraad van Hilversum heeft nu een ter rein aan de Naarderweg, tegen over het zwembad Crailoo, in erf pacht gegeven. Men kan daar een aanvang maken met de eerste fase van de bouw, waardoor in de erg ste studionood zal worden voor zien. Het te bouwen gedeelte, dat over twee jaar gereed kan zijn, zal bestaan uit zes kleine studio's met regelkamers en vier opneem- kamers. In de maquette bevindt zich dit blok aan de uiterste lin kerzijde. Advertentie w Voor de Arnhemse rechtbank heeft te recht gestaan een koopman die ervan wordt verdacht kloosterorden te hebben opgelicht voor bedragen variërend van 50 tot 300 gulden. De officier van justitie, eiste acht maanden gevangenisstraf met aftrek en ter beschikking stelling van de regering. Uitspraak 22 januari. De Hilversumse gemeenteraad heeft gisteravond zonder hoofdelijke stem ming het voorstel van B. en W. aan vaard om aan de Lage Naarderweg, tegenover de Crailose brug, in de rich ting Bussum, ongeveer 16 ha grond van Stad en Lande van Gooiland in erfpacht te aanvaarden en daarvan 3 ha over te dragen aan het bestuur van de stichting Radio-Nederland Wereld omroep. Het besluit van de raad be tekent, dat spoedig met de bouw van het studio-complex een begin kan wor den gemaakt. Aanvankelijk zou de nieuwe studio van de Wereldomroep op het terrein van Radio City aan de Sumatralaan Lage Naarderweg komen. De studio ruimten komen op de begane grond en vormen de kern van het gehele gebou wencomplex. Men hoopt over ongeveer 2 jaar de beschikking te hebben over 6 studio's met regelkamer en 4 opneem- kamers. Het plan om op het terrein van Radio City te bouwen moest ver vallen, omdat de televisie veel groter ruimte nodig bleek te hebben dan bij de eerste plannen werd verondersteld. Na enige tijd van onderhandeling stel den B. en W. voor de oplossing te zoe ken op de wijze als thans is gedaan en door de raad aanvaard. Behalve de studio's zal het complex huisvesting verlenen het wordt ver- diepingbouw aan de overige diensten van de Wereldomroep, als de techni sche, de administratieve, de nieuws dienst e.a. Het architectenbureau Van den Broek en Bakema uit Rotterdam heeft het geheel ontworpen, dat niet alleen voor de omroepwereld maar ook voor Hil versum een grote aanwinst zal beteke nen van stedebouwkundige aard. De Wereldomroep is tot nog toe in enkele villa's ondergebracht. B\j werkzaamheden in een zilverzand groeve aan de Heerenweg te Heerlen is dinsdagmiddag te 12 uur de 29-jarige gehuwde arbeider M. Pappers uit Heer- Ierheide door een instorting geheel be dolven. De brandweer van Heerlen haalde de man onder het zand weg, nadat mede-arbeiders reeds met de red dingswerkzaamheden waren begonnen. Ter plaatse diende men hem nog zuur stof toe, maar bij aankomst in het zie kenhuis te Heerlen bleek de man te zjjn overleden. (Van onze Haagse redactie) Voor de handhaving van het monetai re evenwicht is, naast beperking van de overheidsbestedingen een verhoging van de belasting noodzakelijk. Minister Hofstra heeft dit nogmaals uitdrukkelijk gesteld in zijn memorie van antwoord aan de eerste kamer n.a.v. de alge mene financiële beschouwingen. Steri lisering van de daardoor verkregen middelen door storting op een geblok keerde rekening acht de minister niet vereist. Hij ontkent verder dat, voor zover uit de belastingverhogingen een vermogensvorming voor de staat zou resulteren, dit het gevolg zou zijn van een systematisch streven om vermogen te vormen. De storting op een aparte rekening was door de K.V.P. voorgesteld, om dat men vreesde dat de extra opbreng sten toch weer door de overheid zouden worden uitgegeven, waardoor het eind effect niet zou zijn een beperking van de bestedingen in het algemeen doch een verschuiving van de bestedingen van particulieren naar de overheid. Mi nister Hofstra stelt hiertegenover, dat hiervoor geen gevaar is zolang de overheid de middelen niet gebruikt voor uitgaven die zij zonder de belasting verhoging niet zou hebben gedaan. Het bevorderen van de besparingen als alternatief voor belastingverhoging wijst de bewindsman af. Dit gecompli ceerde vraagstuk verdient z.i. veel aan dacht, doch men mag niet verwachten dat langs deze weg op korte termijn zulke resultaten kunnen worden bereikt, dat andere maatregelen achterwege kunnen blijven. Afschaffing van de consumentensub sidies en verhoging van de tarieven der overheidsbedrijven ziet de minister als een onvermijdelijke maatregel tot beste dingsbeperking. Trouwens, ook los van deze overweging moeten zij in hoge ma te wenselijk worden geacht. Het ver langen naar stabiele prijzen mag niet té zeer prevaleren, zo heet het in de memorie van antwoord. Ten aanzien van de situatie op de kapitaalmarkt merkt Minister Hofstra op, dat alle tekenen wijzen op een ern stig tekort, dat slechts kan worden weg gewerkt door een beperking van de be stedingen. Anders is het niet mogelijk de woningbouw op verantwoorde wijze te financieren. In dit verband spreekt Minister Hofstra met voldoening over het met de levensverzekeringen bereikte ak koord over de financiering van de woningbouw. Ook met andere institu tionele beleggers zijn besprekingen gaande. Verder zijn maatregelen in voorbereiding om een ongestoord ver loop van de woningbouw te bevorde ren. Tenslotte wordt in de memorie van Advertentie Alleen NIVBA bevat Eucerit het voedingsmiddel voor de huid Er gaapt een enorme kloof tussen geneeskunde en publici teit. Wanneer Dior een nieuwe jurk heeft gemaakt, wordt de hele wereldpers opgetrommeld; wanneer Gina in verwachting blijkt te zijn, komen onze ijve rige collega's en masse opdra ven; wanneer mijnheer Ford zijn nieuwste model met een nog comfortabeler asbakje heeft uitgerust, komen er vaten sherry actn te pas om het pers gilde naar de showroom te lok ken. Dit alles voor het zozeer begeerde stukje in de krant, liefst met een plaatje. Maar wanneer op medisch gebied een belangrijke uitvinding gedaan of een ongekende prestatie ge leverd wordt, is het meestal slechts bij de gratie van het toeval, dat de pers er lucht van krijgt. Vooral in Nederland zijn medische kringen bang voor de krant. Men noedat medische ethiek. Zo kon het gebeuren, dat dr. W. A. G. van Everdingen ja renlang in stilte heeft gewerkt aan een nieuwe kankerthera pie, zonder dat de bladen er met een enkel woord over rep ten. Totdat een buitenlands medisch tijdschrift er een publikatie aan wijdde, welke voor een actieve collega van het A. N. P. aanleiding was een uitvoerig bericht te maken, dat prompt in alle bladen verscheen, com pleet piet grote koppen. Toen was het met de stilte gedaan. De telefoon in het huis van dr. Van Everdingen in Bilthoven rinkelde vrijwel onop houdelijk en van werken op het bureau van de geneeskundige dienst te Utrecht kwam maandag niet veel terecht. Van heinde en ver stroom den gelukwensen binnen. Dr. Van Everdingen weert de ongevraagde belangstelling zoveel mogelijk, opgeschrikt als hij plotseling is uit de rust van zijn privé-laboratorium te Bilthoven, waarin hij jarenlang aan de ontwikkeling van zijn preparaten werkte. Hij vindt het nog te vroeg om te juichen. Of het kankervraagstuk met zijn vinding wordt opgelost? Dr. Van Everdingen laat zich er niet over uit. Voor hem staat slechts vast, dat zijn methode verbetering in de toestand van de patiënten kan brengen. Een stapje vooruit mag zijn therapie dus wel genoemd worden. Mevr. Van Everdingen verheelde ons niet, dat zij blij was met de publi- katie uit Keulen. „Mijn man kon er moeilijk zelf over gaan schrijven; men zou hem kunnen verwijten, dat hij te optimistisch is". Overigens was de vinding in medische kringen niet geheel onbekend; in het tijd schrift voor gynaecologie werd er in 1952 reeds over geschreven, in de geneeskundige gids in 1954. Blijkbaar ontsnapten deze publikaties aan de aandacht van de grote pers. Dr. Van Everdingen is Utrechter van geboorte. Hij studeerde in Amsterdam en promoveerde er in 1928 op eer. proefschrift over de tuber culose, „Onderzoek omtrent de B.C.G.". In 1934 begon hij met het kan keronderzoek, o.o. in het Anthonie van Leeuwenhockhuis te Amsterdam. Sinds 1945 is hij als arts-specialist verbonden aan de gemeentelijke ge neeskundige en gezondheidsdienst te Utrecht. In zijn eigen laboratorium te Bilthoven ontwikkelde hij de preparaten, die hij in 1952 voor het eerst op mensen toepaste, met medewerking van enige collega's. In 1955 breidde deze samenwerking zich uit over enige andere landen, o.a. België, Frank rijk en Duitsland. Reeds vele patiënten, ook in Nederland, worden vol gens de door dr. Van Everdingen gevonden methode behandeld. Blijkbaar met goed resultaat, want onder de vele felicitaties, die maandag Bilt hoven en Utrecht bereikten, waren er talrijke van hen afkomstig. Voor dr. Van Everdingen, die alle drukte om de veelbesproken publikatie afweert, een aansporing om op de ingeslagen weg voort te gaan. antwoord bestreden dat extra voorraad- vorming van het bedrijfsleven belangrijk zou hebben bijgedragen tot het tekort op de betalingsbalans zoals dat reeds enige tijd geleden tot uiting is gekomen. De invloed van deze faktor op de ontwik keling van de laatste maanden is echter nog niet te peilen. Het Tweede-Kamerlid de heer van Rijckevorsel heeft aan de minister van sociale zaken en volksgezondheid en aan de staatsecretaris van sociale zaken de volgende schriftelijke vragen ge steld: Geldt de door de staatssecreta ris van sociale zaken tot 1 februari 1957 aan hoofden of bestuurders van onder nemingen verleende vergunning om in fabrieken of werkplaatsen op één dag gedurende één uur, dan wel op twee dagen gedurende een half uur langer te werken, alleen onder de voorwaarde, dat de opbrengst van dit overwerk wordt bestemd voor het Fonds nationaal comité hulpverlening Hongaarse volk (comité-Kupers) Zo ja, is het dan niet de bedoeling van de bewindslieden om die voorwaar de voor de vergunning ook vervuld te achten, indien de opbrengst van het overwerk wordt bestemd voor andere, zelfs veel langer op dit terrein van hulpverlening werkzame, representatie ve organisaties en instellingen, zoals het Nederlandse Rode Kruis en het r.-k. Huisvestingscomité (Van onze correspondent) De bijzondere strafkamer van de Utrechtse rechtbank heeft afwijzend be schikt op het verzoek van de verdediger tot onmiddellijke invrijheidstelling van de Duitse oorlogsmisdadiger R., de voormalige leider van het beruchte gevangenkamp te Rees, wiens revisieproces dezer dagen voor genoemde instantie diende. De rechtbank handhaafde het arrest van de raad van cassatie van 15 mei 1950, waar bij R. tot zeventien jaar gevangenisstraf werd veroordeeld. Zij legde eenzelfde straf op met aftrek van acht jaar reeds onder gaan voorarrest. De officier van Justitie had tien jaar geëist. De rechtbank was van oordeel dat de bewezenverklaring van de aan R. ten laste gelegde feiten bij de behandeling in eer ste instantie dient te worden gehandhaafd en dat zij derhalve geen andere straf kon opleggen dan in eerste instantie is ge schied. De verdachte heeft acht dagen tijd om in beroep te gaan bij de Hoge Raad der Nederlanden. Dinsdagavond is de 84-jarige H. van Gerwen uit Bunde op het kruispunt b\j café Houten onder de gemeente Meers- sen, tijdens het oversteken van de gro te verkeersweg Maastricht-Sittard aan gereden door een personenauto en over leden. Bij het oversteken van de rijweg voor haar woning aan de Rodenrijsestraat te Rotterdam is dinsdagmiddag de 83-ja- rige weduwe A. P. Ruijseveld-Van der Maden aangereden door een personen auto en zo ernstig gewond, dat zij bij aankomst in het politiebureau bleek te zijn overleden. Het is gebleken dat de vuurgloed en twee rode bollen, die maandagavond bo ven het noorderstrand te Scheveningen werden waargenomen, veroorzaakt zjjn door een lichtpatroon. De commissie van proefnemingen die hetzij op de Waalsdorpervlakte hetzij op het Noor derstrand proefnemingen met munitie pleegt te houden heeft ook maandag avond geschoten. Daarbij is een in een artillerie-projectiel bevestigde lichtpa troon los geraakt en in zee gevallen. Advertentie tEGEN HOEST EN HEESHEID DAGELtlKS VOO» STEM EN KEEfc, dreigt gevaar voor verkoudheid. Neem daarom als U naar buitea gaat, steeds enige Wybertjes in de mond ter bescherming van Uw keel. Het Russische ministerie van buiten landse zaken heeft met de jaarwisse ling de westerse vertegenwoordigingen te Moskou een schrijven gezonden naar aanleiding van het feit. dat een aantal dezer vertegenwoordigingen sedert 7 november zich er van onthouden had op officiële ontvangsten op het Kremlin te verschijnen, dit uit protest tegen de gebeurtenissen in Hongarije en Khroesjtsjevs uitlatingen op vroegere recepties. Volgens het schrijven van het Russische ministerie is het wegblijven der westerse vertegenwoordigers in strijd met de elementaire regelen van het protocol. De voorstanders van „wegblijven" zijn echter in de meerderheid gebleven. Op een ontvangst op de Birmaanse ambas sade heeft minister Sjepilov nu open hartig met de ambassadeurs van Groot- Brittannië en de Verenigde Staten over deze kwestie gesproken. De Zwitser Lucien Grillet heeft een apparaat uitgevonden, dat naar men zegt het benzineverbruik van automo bielen met een kwart kan verminde ren. De kracht van de auto en de soepelheid van koppeling worden er, naar beweerd wordt, door vergroot, hetgeen betekent, dat minder brand stof wordt verspild dan in een nor male motor. De fabrikanten ervan zeggen, dat wanneer het apparaat in Engeland zou worden toegepast, het land er 115 miljoen pond sterling per jaar aan benzinekosten door zou b sparen. Het apparaat bestaat uit twee kope ren buizen, die bevestigd zijn aan het inlaatspruitstuk, waarin zich een spe ciaal duraluminium gietstuk bevindt met een ringvormige groef. Ongeveer 10 procent van de benzine welke anders de warme plek van het spruitstuk passeert, wordt door de buizen geleid. Deze kou de brandstof komt samen met de ver dampte benzine, wanneer deze op het punt staat de cylinder binnen te gaan, zet tot ongeveer vier maal haar koude volume uiten veroorzaakt een heftige werveling welke naar men zegt de ben zine meer gelijk en volledig doet ver branden. Het huwelijk van de 25-jarige Prins Konstantin von Schaumburg-Lippe met een 27-jarige Oostduitse vluchtelinge, Siegrid Knape, dat enkele dagen gele den in het diepste geheim werd geslo ten, heeft het gehele vorstenhuis in op schudding gebracht. De bruid, een vroe gere stenotypiste, vluchtte geruime tijd geleden uit Hirschberg, Oost-Duitsland, dat thans Pools gebied is. Zij was werkzaam als verkoopster van loten voor de herbouw van de opera van Ber lijn, toen zij prins Konstantin drie jaar geleden ontmoette. De prins kocht na melijk een lot van haar en heeft de kennismaking daarna nog vele maden hernieuwd. Het paar is nu in Hannover in het huwelijk getreden. (U.P.) Advertentie van reumatiek, spit, ischias, hoofd- en zenuwpijnen worden snel en afdoende verdreven door Togal. Er is geen beter middel tegen dan Togal. Togal baat waar andere middelen falen. Togal zuivert de nieren en is onschadelijk voor hart en maag. Bij apotheek en drogist, 0.95 - 2.40 en 8.88. (Van onze Romeinse correspondent) dat zij altijd naar de kerk den geleden een krank- ging. Hetgeen braaf, wel zinnige en diens imbeciele D ingestudeerd en beleefd broer de scholieren een e negenjarige Minou gezegd was. De note pi- dag gevangen hielden Drouet, het Franse quante, a la Peyrefitte, Minou heeft er een versje meisje, dat opzien- voor de dames en heren over geschreven Na de barende verzen schrijft, is was, dat het kind eraan provinciale liefhebbers van in Italië met haar pleeg- toegevoegd had, dat ze le de poëzie en het toerisme moeder, mevrouw Peyre- bon Dieu niet vond in de na de ambtelijke propa- fitte. Zij moest in Palermo een prijs voor poëzie in ontvangst nemen en de handen drukken van jury- en commissieleden. Kinde ren hebben haar aange gaapt en verrukte me vrouwen haar gekust. Daarna kwam Rome. Zij is zelfs bij de Paus ge weest. Het Vaticaan vond zij heel groot en de Paus gandisten van la Grande Nation en la Culture, ko men het boerse college van B. en W.. het school bestuur, onderwijzeressen en Terrazzaanse kinderen, die geen Frans kennen en alleen weten, dat die ene dag een verschrikkelijke was. In Milaan zal zich alles kerken, alleen wijwater- herhalen voor de captains erg lang, maar „hij was bakken en ramen. Maar of industry. Met Maman. ook in het wit, net als ik.' tot na de receptie ter am- Een dirigentje van ne- De Franse ambassade bassade droeg zij om een gen jaar kan niet buiten was in het geweer geko- smai en bleek polsje de een orkest en een concert- men en de Frans-Italiaan- gouden rozenkrans, die zij zaal. Minou had genoeg se vereniging wilde voor van paus gekregen had. aan haar schoolschriften geen goud achterblijven. jja bet reciteren van in het verre Franse dorp. Er was een officiële ont- enkele verzen werd Mi- God beware ouders voor vangst met nog meer he- nou ^oor 0ud en jong om wonderkinderen. Niet om ren dan in Palermo en nog handtekeningen gevraagd, de gave van een pril ge- meer verrukte mevrou- zette ze op de won- nie, maar om de stupidi- wen. Minou heeft uit eigen derlijkste stukken papier tut van het mensdom. En werk voorgedragen. Haar naar eigen keuze. En of- °m de apenliefde en han- stemmetje klonk onmatig, schoon Maman zei, dat ze delstalenten van vaders en hard door de luidsprekers, zeker vermoeid was, moeders, die, als zij ge- Iedereen was in adoratie, schreef ze door. wone fruittelers waren, Enkele uren na de donders goed zouden we- audiëntie bij de Paus wist Nu is zij naar Terrazza- ten, hoe zij een bijzonder heel Rome, dat Minou de no, naar het dorp en de gewas zouden moeten be- Heilige Vader verteld had, school, waar enkele maan- schennen en verzorgen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 3