HAROLD VOLGT MACMILLAN EDEN OP Meer progressieve Butler gepasseerd 1 ne 1 ïmes is het er niet mee eens Zware taak voor Macmillan f m Vele duizenden vrijwilligers voor strijd in Jemen De „vliegende kachelpijp" Een politieke filosoof Jaarlijkse „State of the Union" Eisenhower stelt controle voor op lange-afstands- projectielen Voorstellen voor M.-Oosten van vitaal belang voor de veiligheid en de vrede Zware plicht Onjuist advies? Macmillan Kleermakers blij met Macmillan Amerika af hankelijk van bondgenoten Betrouwbaar akkoord „Het laatste wapen" Tirannie en armoede Jordanië beschuldigt Israël Het weer Jemenitische diplomaat in Tram in Den Haag Amsterdam en Utrecht duurder Regen en wind VRIJDAG 11 JANUARI 1957 80ste JAARGANG No. 26802 rpi rrr. 95 Dit is de eerste foto, die door het Franse ministerie van luchtvaart is vrijgegeven van het door de Franse vliegtuigbouwer Leduc gebouwde straalvliegtuig „0-22" (bijgenaamd de „vliegende kachelpijp"), dat op het ogenblik wordt ingevlogen door de piloten Sarrail en Litole. Het toe stel wordt door twee verschillende krachten voortbewogen: door een turbinemotor, waarmee de machine kan opstijgen en de vlucht kan be ginnen en door een raket-motor, wel ke debet is aan de ongebruikelijke vorm van de machine. Deze raket motor komt pas in werking, als de „0-22" al vliegt. Hij moet het vlieg tuig een snelheid geven van meer dan 2.000 km per uur zowel in hori zontale als in duikvlucht, hetgeen gezien het vermogen van de motor, dat een slordige 600.000 pk bedraagt wel verantwoord is. De 0-22, waarin de piloot plat voor in de neus ligt, is gemaakt van dural, titanium en nik- kelstaal-alliages en weegt 8 ton. Hij kan een hoogte van 80 km bereiken. Beroemd klooster in de Sinai onbeschadigd - Zenuwenoorlog van Arabische landen? LEDEREN M0T0RKLED1NG BUREAU SMEDESTRAAT 5 HAARLEM Telefoon: Redactie 21544, Advertenties 21543 Abonnementen 20800 Postgiro 143480 Bijkant Beverwijk Breestraat 171, tel 4790 Bijkantoor en Red. Dmuiden: Leeuweriklaan 30 Telefoon 5790 Directie: 3. X W Boerrigter en Mr. W A. M. van der Kallen. Hoofdredactie: Drs. H. v. RUN en W. Severin. NIEUWE HAARLEMSCHE COURANT 'ADVERTENTIETARIEF 28 cents per milimeter- hoogte. Omroepers 16 cents per m.m.-hoogte. De administratie behoudt zich het recht voor advertentiën eventueel zonder opgave van redenen te weigeren. ABONNEMENTSPRIJS 57 cents per week, f2.50 per maand, f7.40 per kwartaal Voor klachten over de bezorging na 5.50 uur 's avonds tel. 21544. Twee beelden uit Londens geschokte diplomatieke wereld. Foto links: Mac- millande nieuwe Britse premierverlaat opgewekt wuivend zijn ambtswoning op Downing street 11, waar hij woonde als minister van Financiën, om kort na zijn benoeming, tot opvolger van Eden, de stad in te gaan. De foto rechts laat zien, hoe Macmillan op de stoep van no. 11 in het nauw kwam, toen hij terugkeerde van zijn historisch bezoek aan Koningin Elizabeth in het Bucking ham Palace. (Van onze Londense correspondent) LONDEN, hedenmorgen Nadat de koningin van Groot-Brittan- nië gisterochtend achtereenvolgens mi nister Lord Salisbury leider van de conservatieven in het Hogerhuis en pre sident van de Kroonraad, en Sir Win ston Churchill in audiëntie had ontvan gen om hen te raadplegen over de vraag wie Sir Anthony Eden behoorde op te volgen, ontbood zij minister Harold Mac millan, Kanselier van de Schatkist in Edens kabinet, om hem te verzoeken zich te willen belasten met het vormen van een nieuwe regering. De heer Mac millan accepteerde de uitnodiging en, aangezien er geen enkele vooruitzicht is dat Macmillan moeilijkheden zal heb ben met het vormen van een nieuwe re gering, is hij nu Edens opvolger als premier van Groot-Brittannië. Zijn uit- Het is voor Engeland, West-Europa en de Atlantische gemeenschap te hopen dat Macmillan zijn land uit de moeilijkheden kan redden waar in het twee maanden geleden is ge raakt Die moeilijkheden zijn groot en gecompliceerd, en de nieuwe premier wacht dan ook een zware taak. Die taak begint in zijn eigen Conservatieve par tij, waar ernstige verdeeldheid is ont staan naar aanleiding van Edens be leid ten aanzien van Egypte. Macmil lan zal nu op de eerste plaats alles in bet werk moeten stellen om weer eens gezindheid te brengen onder de Conser vatieven, en is er reden om te veronder stellen dat onder de huidige omstandig heden Macmillan zijn partijgenoten ge makkelijker achter zich zal krijgen dan bijvoorbeeld Butler, die tot gisteroch tend in Engeland nog door velen als Edens meest waarschijnlijke opvolger werd beschouwd. Macmillans tweede grote taak ligt op het terrein van de Britse economie. Voor het „ptreden tegen Egypte moet de Engelse natie een grote prijs betalen, en het zal niet eenvoudig zijn om de ko lossale kosten van het grote avontuur te dekken. Maar Macmillan heeft zich ed laatste jaren een man getoond met grote capaciteiten en vooral zijn presta ties als minister van Wederopbouw in het na-oorlogse kabinet van Churchill hebben hem een bijzondere reputatie bezorgd. Als succesvol bestrijder van de woningnood bleek hij een staatsman met grote organisatorische kwaliteiten. Macmillan ziet zich nog voor een derde groot probleem geplaatst: Hij moet de vriendschapsbanden tussen Engeland en de bondgenoten trachten te versterken en de kloof, die tussen de Westerse Grote Twee ontstond, met spoed proberen te overbruggen. Zolang Eden nog premier was, kon de oude hartelijke verstandhouding tussen Washington en Londen nooit meer geheel hersteld worden. Nu Macmillan Ten Downing Street betrekt, mag er weer een nieuwe opbloei van de oude Anglo-Amerikaanse verbondenheid ver wacht worden. Engeland kan niet bui ten de steun van de Verenigde Sta ten, maar de Verenigde Staten hebben op hun beurt Engeland nodig. De ver wijdering tussen de beide machtigste Atlantische bondgenoten heeft reeds al te lang geduurd. Het is een verheugend feit dat op de dag waarop Engeland een nieuwe premier kreeg Eisenho wer in zijn „State of the Union" uit drukking gaf aan zijn overtuiging dat de westerse geallieerden zich nauw moeten aaneensluiten. „Een Amerika dat alleen staat en geïsoleerd is, kan zelfs zijn eigen veiligheid niet verze keren," aldus de president: „Wij moe ten samenwerken met de kundigheid en doortastendheid van naties die bewe zen hebben in staat te zijn de vrijheid te verdedigen." Dat Groot-Brittannië tot die categorie naties behoort is bij voorbeeld in de Tweede Wereldoorlog wei op overtuigende wijze bewezen, toen Engeland een roemrijke rol speelde in de strijd tegen de dictatuur. Een ontmoeting tussen de regerings leiders van Amerika en Engeland is nu dringend gewenst. Eisenhower heeft sinds eind oktober Eden niet willen ont vangen, maar wellicht zal reeds volgen de maand Macmillan op het Witte Huis de gast zijn van de Amerikaanse pre sident. In een persoonlijk onderhoud zullen de twee voornaamste staatslie den van de Westerse wereld de onlangs ontstane onderlinge moeilijkheden uit de weg kunnen ruimen. In zijn rede van gisteren heeft Eisenhower feitelijk Engeland weer de hand gereikt, en heeft hij een gebaar gemaakt dat on getwijfeld bij zal dragen tot een verbete ring van de sfeer in de Atlantische gemeenschap. Tot een dergelijke verbetering zou ook bijgedragen kunnen worden door een nauwere verbondenheid tussen En geland en het ouropese continent en in dit verband is het veelbetekenend dat Macmillan zich als minister van Financiën in Edens regering bijzonder heeft geïnteresseerd voor de pcgingen om een gemeenschappelijke Europese markt te vormen. Mogelijk en hope lijk zal Engeland zich onder de huidi ge premier meer op Europa richten, dan tot nog toe het geval was. Macmillan aanvaardt zijn ambt op een ogenblik waarop Engeland zich in grote zorgen bevindt. Dat Macmillan «laagt waar Eden faalde, is onze vuri- wens. verkiezing betekent dat de rechtervleu gel van de conservatieve partij erin ge slaagd is Butler, de voor de hand lig gende opvolger, uit de hoge post te we ren. Het is ongetwijfeld waar dat onder Macmillans leiding grote kans bestaat dat de rechtervleugel zich kalmer zal gedragen, zodat langer een schijn van eenheid in de conservatieve fractie be waard kan blijven. De Suezrebellen zijn namelijk zo fel gekant tegen Butler dat een spoedige rebellie te verwachten zou zij ngeweest, indien Butler was benoemd tot Edens opvolger, Maar het zal nog moeten blijken of Macmillan zich zal kunnen handhaven tegen het stijgend getij van het Butleriaans, dat wil zeg gen progressief, conservatisme. In dit verband is het interessant en zelfs boeiend om het hoofdartikel te citeren dat hedenochtend verscheen in de Times. Dit hoofdartikel, dat enige interpretatie behoeft voor nietingewij- den, begint met te zeggen dat de be slissing wie zal worden uitgenodigd om een af te treden eerste minister op te volgen in omstandigheden als de hui dige uitsluitend het privilege is van de soeverein. En het blad geeft als zijn mening dat het onverantwoordelijk zou zijn om bespiegelingen te wijden aan wat behoort tot de meest particuliere en per soonlijke prerogatieven van de kroon. Hierop begint het blad de bespiegelin gen, die het zojuist onverantwoordelijk heeft genoem den impliceert o.m. dat de koningin alleen de oudere garde van de conservatieve partij heeft ge raadpleegd voor het bepalen van haar keuze. Het blad geeft toe dat het mis schien moeilijk is om de jongere leden van de partij die op het ogenblik aan de macht is te raadplegen. Maar, vraagt het blad, in een uiterst subtiele en voorzichtige zin, is het niet mogelijk dat, indien slechts oudere staatslieden geraadpleegd worden door de vorstin, dat het instinct (d.w.z. van de geraad- pleegden) eerder de ene kant zal op gaan dan de andere? Wat de Times be doelt te zeggen is: Indien de koningin alleen personen als Lord Salisbury en Sir Winston Churchill raadpleegt, ligt het dan niet voor de hand dat niet de progessieve Butler maar een minder progressieve figuur wordt benoemd als premier? En het blad vervolgt: „De uiteinde lijke verantwoordelijkheid berust even wel uitsluitend bij de koningin. Zij is een moeilijke en zware plicht om te moeten vervullen. Zij heeft haar ver vuld". En alsof het blad vreest, dat de lezer nog niet begrepen heeft, dat de Times het niet eens is met de nieuwe benoeming, vervolgt het: „De toekomst en de feiten zullen uitwijzen in hoeverre haar oordeel wijs is geweest". Dat, op zijn zachtst gesproken, is nogal kras. Verder zegt het blad, dat het oudere conservatisme Macmillan ongetwijfeld prefereerde, terwijl daarentegen „het nieuwe conservatisme" Butler geprefe reerd zou hebben. Het blad waarschuwt de conservatieven, dat zij ondanks de benoeming van Macmillan geen politie ke toekomst hebben, tenzij de conserva tieve partjj progressief, dat wil zeggen Butleriaans, blijft. Bet blad herinnert eraan, dat het Butler en zijn mede werkers zijn geweest, die de nieuwe geest hebben opgeroepen en geïnspi reerd in de partij. Het meent voorts dat er geen twijfel aan kan bestaan dat wat het noemt „de oude garde" van de conservatieven nieuwe moed zal putten uit de benoeming van Macmillan, en het meent dat deze oude garde voortdurend op haar nummer zal moeten worden gezet. „Er is slechts één weg voorwaarts voor de conserva tieven," meent de Times, „er is geen terugweg." En dan vervolgt het blad botweg met te zeggen dat het succes van Macmil lans regering af zal hangen van het antwoord op de vraag in hoeverre zijn regering Butleriaans zal zijn. Dit komt hierop neer dat het blad van mening is dat Macmillan slechts kan slagen als premier, indien hjj handelt^ zoals Butler gehandeld zou hebben indien de koningin hem had belast met het vor men van een nieuwe regering. Nog maals, dit is kras. Hoe voorzichtig zich de Times ook uitdrukt, zij is duidelyk van mening dat de koningin van Groot- Brittannië onjuist advies heeft ontvan gen van Lord Salisbury en Sir Winston Churchill, en dat niet Macmillan maar Butler premier had moeten worden. Malakka Engeland en de federale staten van Malakka hebben overeen stemming bereikt over een overeen komst betreffende de defensie en we derzijdse bijstand, die van kracht wordt als Malakka in augustus onafhankelijk heid binnen het Gemenebest krijgt. (Rtr) De zaakgelastigde van Jemen in Bonn heeft verklaard, dat „vele dui zenden vrijwilligers uit vele landen zich hebben gemeld om aan de zijde van Jemen tegen Engeland te strijden". Er zouden zich vele Duitsers, zowel uit Oost- als uit West-Duitsland hebben op gegeven. De Jemenitische diplomaat weigerde te zeggen, of zich onder de „vele duizenden vrijwilligers" ook Rus sen bevinden. HU gaf evenwel te ken nen dat vrUwilligers uit alle delen van de wereld zouden worden aanvaard. Ook de Egyptische radio heeft melding gemaakt van de aanmelding van vrU willigers voor Jemen. Op verzoek van „jonge Egyptenaren, die het volk van Jemen willen helpen in zpn strijd tegen het imperialisme" zijn in Egypte bu reaus geopend voor de recrutering van vrijwilligers, aldus Radio-Caïro. Volgens een woordvoerder van de Britse luchtmacht op Cyprus heeft men de indruk, dat de Jemenitische acties een grootscheepse campagne vormen. De woordvoerder zei, dat de organisatie en de kracht van de aan vallen er op wijzen, dat de toestand ernstiger is dan men had gedacht. Harold Macmillan, de nieuwe premier van Groot-Brittannië, is 62 jaar. Hij volgde in december 1955 Butler op als minister van financiën. Macmillan is met een korte onderbreking lid van het Lagerhuis sinds 1924. Hjj kreeg voor het eerst een regeringsfunctie in de oorlogsjaren onder de door Churchill gevormde coalitie. Hij bekleedde een ondergeschikte functie op het ministe rie van bevoorrading voordat hjj werd benoemd tot minister met standplaats in het Middellandse-Zeegebied. Macmillan, die in de eerste wereld oorlog driemaal werd gewond, was van 1931 tot 1935 het middelpunt van een kleine groep conservatieven in het La gerhuis, die de houding van de conser vatieve partij t.o.v. sociale en econo mische vraagstukken wilde herzien. Hij was een tegenstander van de com promissenpolitiek in de jaren vooraf gaand aan de tweede wereldoorlog. Toen de Britse regering in 1936 haar sanctiemaatregelen tegen Italië introk, trad Macmillan af als „whip" van de conservatieve partij. De functie van minister met stand plaats Middellandse-Zeegebied vervul de hij van 1942 tot 1945. Hij zou veel hebben gedaan om aan de naijver tus sen de Franse leiders een einde te maken en goede betrekkingen te vesti gen niet de Amerikaanse strijdkrach ten. Hij werkte met Eisenhower samen toen deze het bevel voerde over de geallieerde strijdkrachten in Noord- Afrika. Nadat de conservatieve partij in 1951 aan de macht was gekomen kreeg hij verscheidene functies. In april 1955 werd hij minister van buiten landse zaken en in december van dat jaar minister van financiën. De con servatieve partij was het meest met hem ingenomen toen hij van 1951 tot 1954 minister van huisvesting was en het regeringsprogramma, dat de bouw van 300.000 huizen per jaar inhield, er doorkreeg. Macmillan is een nogal stijve figuur, die echter in de conversatie geestig uit de hoek kan komen. De uiterst rechtse vleugel van de conservatieve partij heeft hem altijd gewantrouwd. Hij is een politieke filosoof, die boeken over zijn theorieën heeft geschreven. Mac millan is directeur van een uitgeverij, die zijn naam draagt. (Reuter) Een V.N.-convooi heeft op verzoek van kerkautoriteiten in Cairo voorraden overgebracht naar de elf monniken in het oude Grieks-orthodoxe St.Catherina- lclocster in de woestijn van Sinaï. Ge- bleken is. dat het klooster, waar histo rische kunstschatten o.a. boeken uit de tweede eeuw na Christus niet te lijden hebben gehad van de Israëlische- Egyptische gevechten in de woestijn, zo heeft een V.N.-woordvoerder woensdag in Cairo bekendgemaakt. Er was gemeld dat het klooster beschadigd was. De Bel gische prof. Gerard Garitte was reeds door de Ver. Naties aangezocht om een onderzoek in te stellen. De V.N.-woordvoerder zei, dat het klooster een rechthoekige fort met blin de muren is. Er zijn slechts drie deuren en ongewenste bezoekers zouden er niet gemakkelijk binnen kunnen komen. A ..A V -iAA; ,A.A:A -A-Ljvy v. A AA -"A AV A'A A- As -Av: 1 Naar wjj vernemen zal de minister van economische zaken de gemeentelijke vervoersbedrijven van Amsterdam, Den Haag en Utrecht toestaan over te gaan tot de tariefsverhoging die zü hebben voorgesteld. De tarieven in Rotterdam en Arnhem zullen echter nog niet verhoogd mogen worden. Bij het verlenen van de toestemming zal de overweging dat de gemeentelijke vervoersbedrüven momen teel hoge verliezen lijden een rol heb ben gespeeld. De tariefsverhoging in Den Haag en Utrecht zal, naar verluidt, 1 februari ingaan In Amsterdam zal dit moeilijk kunnen geschieden daar de tariefsver hoging nog niet in de gemeenteraad is goedgekeurd. In Den Haag gaat een en kele rit met overstapbevoegdheid een kwartje kosten en een vijfrittenkaart 1, in Utrecht zal een enkele rit 20 cent gaan kosten, de achtrittenkaart zal een zevenrittenkaart worden en een gulden gaan kosten. De overige tarieven worden op overeenkomstige wijze verhoogd. Harold Macmillan, de gisteren be noemde Britse premier, is, van kleer makersstandpunt, een betere premier dan Sir Anthony Eden. Dit is de mening van een autoriteit op het gebied van de herenmode, na melijk van John Taylor, hoofdredac teur van het vakblad „Tailor and Cut ter". Taylor zegt, dat Macmillan, door het oog van de kleermaker beke ken, meer waard is dan Sir Antho ny. En Taylor is blij, dat de keus niet op de Lord. Grootzegelbewaarder But ler gevallen is. Butler draagt zijn bolhoed meer met het air van een loodgieter dan van een premier, huivert Taylor. (U.P.) President Eisenhower heeft gisteren in zyn jaarlijkse boodschap over de stand van zaken in de Verenigde Sta ten, de „State of the Union", verklaard, dat Amerika bereid is te onderhande len over een internationale controle op de ontwikkeling van geleide projectie len voor de lange afstand. Hij deed dit voorstel dat waarnemers beschouwen als het belangrijkste punt uit Eisenho wers program in een verklaring over het ontwapeningsvraagstuk. Verder vroeg Eisenhower in zijn toespraak tot het Congres om steun voor zUn voor stellen om communistische agressie in het Midden-Oosten te weerstaan en te gen te gaan. „Ik verklaar opnieuw", al- du- de president, „dat deze kwestie van vitaal en onmiddeliyk belang is voor de veiligheid en de vrede van de vrUe wereld". Het bestaan van een „krach tig bewapende imperialistische dicta tuur" vormt een voortdurende bedrei ging voor deze veiligheid, zo verklaarde Eisenhower. De Amerikaanse president betoogde eveneens, dat Amerika op zUn bondgenoten blijft aangewezen. WU heb ben behoefte aan het vermogen en de vastberadenheid, zo zeide hij, van de landen die bewezen hebben betrouwba re verdedigers van de vrüheid te zijn. Alleen en geïsoleerd van andere landen kan Amerika zelfs niet de eigen veilig heid verzekeren, aldus Eisenhower. De Amerikaanse president legde op vallend grote nadruk op het streven naar een aanvaardbare ontwapenings overeenkomst met de Sovjet-Unie. „Een gezonde en gewaarborgde over eenkomst", zo zei hij, „inzake openge stelde luchtruimen, ongewapende schild wachten in de lucht en een verminde ring van de bewapening zou een waar devolle bijdrage tot een duurzame vre de in de komende jaren leveren. Wij hebben aanhoudend gestreefd naar een dergelijke overeenkomst. Wij zjjn bereid elk betrouwbaar akkoord aan te gaan, waardoor aan de ontwikkelingsgang van steeds vernietigender wordende kernwa pens een einde wordt gemaakt, de ont wikkeling van ruimteprojectielen en sa tellieten op basis van wederkerigheid onder controle wordt gebracht en een „AA Voor het eerst in de geschiedenis van Roeanda-Oeroendi (het Belgische pro tectoraat in Centraal-Afrika) zijn daar op democratische wijze verkiezingen gehouden voor inheemse vertegenwoordigers in een adviesraad voor de rege ring. Op de bovenste foto ziet men een van de kandidaten een verkiezingsrede houden. Op de onderste foto: verkiezingen zijn (vooral voor de kiezers) in het begin erg ingewikkeld en daarom heeft men er iets op gevonden: de kandidaten zijn in de buurt van de stemhokjes opgesteld met een levens groot nummer om de hals (links) en de stembussen (evenveel als er kan didaten zijn) zijn voorzien van foto's en nummers van de kandidaten, om- het de kiezers zo gemakkelijk mogelijk te maken (rechts). vermindering van de bewapening, de strijdkrachten en de last van de mili taire uitgaven uitvoerbaar wordt ge maakt". Diplomatieke waarnemers zien in deze eerste officiële verklaring, dat de V.S. bereid zijn over het toezicht op de ontwikkeling van lange-afstands- projectielen te onderhandelen, een be vestiging van het vermoeden, dat de V.S. een nieuw voorstel voorbereiden om de impasse bij de ontwapenings besprekingen te doorbreken. Naar ver luidt zou Eisenhower van mening zijn, dat zijn voorstel tenslotte zou kunnen worden uitgebreid tot een poging om te komen tot een algeheel verbod op de vervaardiging en het gebruik van lange-afstandsraketten, waaronder het intercontinentale projectiel, waarvan de baan van tevoren nauwkeurig is bepaald. Dit projectiel, dat „het laat ste wapen" wordt genoemd, zal vol gens militaire deskundigen met een waterstofbom als kop duizenden mij len kunnen afleggen. De president verklaarde aan het be gin van zijn boodschap: „Ik ben hier gekomen in de vaste overtuiging, dat nog nooit in de geschiedenis van de re publiek de omstandigheden met meer nadruk de noodzaak onderschrijven van een vooruitziende blik, wijsheid en vastberadenheid in alle geledingen van de regering". „In de wereld van thans wordt het aanzwellende en begrijpelijke getij van nationalisme gekenmerkt door een wijdverbreide reactie op en opstand tegen tirannie, onrechtvaardigheid, on gelijkheid en armoede. Mannen, vrou wen en zelfs kinderen, die een dorst naar vrijheid gemeen hebben, stellen hun geest tegenover kanonnen en tanks' lVervolg op pagina 5) Jordanië heeft Israël ervan beschul digd, dat het in de afgelopen twee da gen een grote troepenmacht heeft sa mengetrokken langs de Jordaanse grens. Deze beschuldiging uitte de Jor daanse vertegenwoordiger bij de V.N. tijdens het debat in de Algemene Ver gadering over Hongarije. Hij vroeg na mens zijn regering de aandacht van se cretaris-generaal Dag Hammarskjöld en alle leden van de V.N. voor deze kwestie, „voordat er agressie wordt gepleegd". Hammarskjöld heeft op dracht gegeven een onderzoek in te stel len. In Israëlische kringen wordt de Jor daanse beschuldiging tegengesproken. De Jordaanse verklaring maakt deel uit van de „zenuwenoorlog", die de Arabische landen tegen Israël voeren, zo zegt men. De „misdadige acties" tegen Israël en de „sabotagedaden van de overvalgroepen, die van Jordanië uit opereren," nemen toe. Er zijn controle- en beschermingsmaatregelen hiertegen genomen, maar er is geen sprake van troepenconcentraties, aldus wordt van Israëlische zijde verklaard. (Rtr.-A.F.P.) Verenigde Staten De leider der re publikeinen in de Amerikaanse Senaat, William Knowland, heeft meegedeeld zich niet meer kandidaat te zullen stel len bij de volgende senaatsverkiezin gen in 1958. De voornaamste reden voor zvjn besluit is dat hij meer vrije tijd wil hebben voor zijn gezin. Know land, die 48 jaar is, werd republikein» leider in de Senaat na de dood van se nator Taft in 1953. (Rtr) idverxenue BARTEL10RISSTR HAARLEM TEL 134)9 UKD. B0LSTR. 48 A DAM TEL 717162 Verwachting tot zaterdagavond (op gemaakt te 11.15 nor) Toenemende bewolking met tijde lijk enige regen. Tot krachtig of hard aanwakkerende wind tussen noord west en zuidwest. Vannacht in het binnenland plaatselijk temperaturen om het vriespunt. Morgen ongeveer dezelfde temperaturen als vandaag. Zon: 8.46-16.55. Maan: 13.21-4.38.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 1