TIJDNOOD DREIGT BIJ HERSTEL VAN ECONOMISCH EVENWICHT Belastingmaatregelen bieden weinig mogelijkheden Collectie-Van Beuningen Rotterdam aangeboden? Gemeenschappelijke markt met handhaving autonomie kozen Landmailzegels brengen hoge bedragen op de sigaret met SMAAK-ZEKERHEID! Minister Hofstra te Amsterdam Beroep op bedrijfsleven Borstbeeld van Cor Ruys Agrarische export niet verstrikken in heilloos landbouwprotocoV' WÊÈk WwËmm& Meeste naar buitenland De moord op Sijtje Koster Virginia de King MnHHi VRIJDAG 11 JANUARI 19Si PAGINA 6 Geplaatst in Schouw burg van Rotterdam LANDBOUWSCHAP SCHRIJFT MINISTER Kon. Instituut van Ingenieurs Dr. H. Diepen OSB lid Pauselijke Academie wmmÊMÊÊMÊÊmËËÊm Zij kozen MILLER BROS! Want. Virginia- rokend Nederland zélf heeft aan MILLER BROS een garantie meegegeven. Een garan tie van smaak-zekerheid! Dui zenden proefrokers hebben vooraf de mélange gekozen voor deze King Size Virginia Een massale smaaktest dit uit: 17 kansen op de 20, dat MILLER BROS ook Uw keuze wordt! 20 stuks ,v Oudste zegels van Nederland j. Hü^müüi Tsjoe En Lai ook naar Boedapest Nieuwe uitbarsting van rassenhaat in Montgomery „Moeder Triehels-beker" Zaterdagavond in Amsterdam 102-jarige overleden Oproep voor getuigen Lasser bij ongeval gedood Schip na aanvaring gezonken Oud-notaris Swane overleden Nieuwe concertzaal in West-Berlijn Revolutionair ontwerp van prof. Hans Scharoun Makarios verwerpt Britse grondwet voor Cyprus De huidige economische situatie van Nederland geeft geen aanleiding voor een alarmstelling, maar wel moet de ernst er van worden ingezien en daar mede de noodzaak, dat er met spoed moet worden gehandeld om het ver stoorde evenwicht te herstellen door een beperking van de bestedingen. Hierbij moet worden beseft dat een ernstige tijd nood dreigt. Indien echter integraal en eendrachtig gedaan wordt wat de om standigheden thans vereisen, kan men in de toekomst meer vertrouwen hebben. Aldus de kern van het betoog, dat de minister van Financiën, de heer H. J Hofstra, gisteren te Amsterdam hield op een lunchbijeenkomst van de werkge- versgroep in de Partij van de Arbeid, waarbij vele genodigden uit economische en financiële kringen aanwezig waren. De minister zei, dat het gehele jaar 1957 nog moeilijk zal zijn. De economie bevindt zich in een toestand van over- besteding en derhalve moeten alle sec toren zich beperkingen getroosten. Hij deed een beroep op het Nederlandse bedrijfsleven zich die zelfbeheersing op te leggen, die voor een herstel van het evenwicht nodig is. Minister Hofstra wees er in het begin van zijn betoog op, dat het kabinet ais eerste punt van haar centrale doelstel lingen ten aanzien van het financiële beleid heeft; de handhaving van het monetaire en budgetaire evenwicht, dat het monetaire evenwicht eerst genoemd wordt is niet toevallig, want het gehele Nederlandse volk heeft groot belang bij handhaving van een waardevaste munt. Dat het monetaire evenwicht thans ontbreekt, vindt vooral zijn oorzaak m een nationale overbesteding, waardoor Nederland in 1956 zeer ernstig is door geslagen naar een tekort op de betalings balans. „Als juist in de beste maanden van het jaar tekorten gaan optreden, dan moet het sein op onveilig staan", aldus spreker. Na te gaan wat precies de oorzaak of oorzaken voor de overbesteding zijn ge weest, noemde de minister thans weinig zinvol, hij was van mening, dat de haussementaliteit op alle bestedingen in vloed heeft uitgeoefend. Het advies van de S.E.R. wijst de weg, die bij de beperking van de bestedingen moet worden bewandeld, maar men be denke, dat dit advies slechts een eerste etappe aangeeft. De volgende etappe is het probleem van de op zichzelf gerecht vaardigde verlangens van de landbouw naar een redelijk aandeel in het natio naal inkomen. De minister zei voorts, dat de regering serieus bezig is te bezuinigen op haar bestedingen. Men moet daarvan echter geen wonderen verwachten, immers de sectoren, waarop bezuinigd kan worden, blijven beperkt. Ook de particuliere sector zal een pas send aandeel moeten leveren in de beste dingsbeperking. De minister zette uiteen, dat de consumptie zeer aanzienlijk is toe genomen, terwijl de investeringen nog sterker omhoog zijn gegaan, maar de be sparingen zijn niet evenredig toege nomen. Wat de investeringen betreft zei minis ter Hofstra, dat Nederland structureel een krachtige industrialisatie nodig heeft en daarom is elke juiste investering in beginsel toe te juichen, maar de con- junctuurpolitiek stelt ook haar eisen. „Men heeft niets aan een mooi doel in de verte als men onderweg zijn been breekt." Naast bestedingsbeperkingen zullen enkele belastingsmaatregelen nodig zijn om het evenwicht te herstellen. De mogelijkheden, zowel hij de directe als de indirecte belastingen, achtte de minister echter niet groot meer. Hij zou zich er over verheugen als hij niet al te zeer paar belastingverhoging zou behoe ven te grijpen. „Met belastingverhogingen moeten wij voorzichtig zijn". De vorige belasting verlaging had o.m. ten doei de inkom stenbelasting van middelbare inkomens rechtvaardiger te maken. Het zou niet juist zijn dit nu weer ongedaan te ma ken, aldus de minister. „We staan voor een pijnlijk proces", aldus minister Hofstra, „omdat elke te ruggang nu eenmaal pijnlijk is. doch men besefte wel, dat bescheiden offers verre de voorkeur genieten boven een „crash", die grote brokken zal maken. Derhalve dienen wij tijdig de bakens te verzetten." Op een vraag uit de vergadering, waar om de minister weinig aandacht had be steed aan de lonen, die steeds gestegen zijn, antwoordde spreker, dat het terug draaien van de lonen een uiterst pijn lijke kwestie zou zijn. Dat de premie voor de Algemene Ouderdomswet echter voor de werknemers voor 1,3% niet ge compenseerd is, betekent echter al dat deze weg, zij het op bescheiden wijze, is ingeslagen. Advertentie Naar verluidt zouden de onderhande lingen tussen de erfgenamen van de op 39 mei 1955 overleden kunstverzame laar Daniël George van Beuningen en de gemeente Rotterdam thans geleld hebben tot een aanbod aan Rotterdam om de nagelaten kapitale collectie schil derstukken, etsen en tekeningen over te nemen. Genoemd zou zijn een be- Gisteren, op de dag dat de nieuwe Rotterdamse Schouwburg tien jaar be stond, is in dit gebouw een door de beeldhouwer J. G. Wertheim vervaar digde buste van de eind 1952 gestor ven toneelspeler Cor Ruys in Bruikleen overgedragen aan de gemeente Rotter dam door een vertegenwoordiger van het ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. M. F. J. Jan sen. Cor Ruys is de stichter geweest van Het Vrije Toneel, waaruit later het huidige Rotterdams Toneel is voortge komen. De heer Jansen, die plaatsvervan gend chef is van de afdeling Kunst van het departement, releveerde, hoe het Rotterdams Toneel indertijd een voorstel aan de minister had gedaan om van Cor Ruys een borstbeeld te laten vervaardigen. De minister was op deze suggestie gaarne ingegaan en had de beeldhouwer Wertheim de op dracht verleend. Burgemeester mr. G. E. van Walsum toonde zich zeer ingenomen met het bruikleen. De acteur Jan Teulings leider van het Rotterdams Toneel, noemde Cor Ruys een toneelspeler zoals er in een genera tie maar één of twee geboren worden. Hoewel het landbouwschap iustemt met het streven naar een Westeurope- •e douane-unie meent het met klem te moeten waarschuwen tegen enige clau sules van het concept-verdrag. Indien deze voor onze landbouw en wereld handel onaanvaardbare voorwaarden in de eindlezing zouden staan, dan zou on ze delegatie naar wens van het land bouwschap een „non possumus" moe ten uitspreken. Hoe politiek gewenst een verdrag voor een gemeenschappe lijke markt ook is, toch mag dit niet leiden tot opoffering van Nederlandse economische belangen van de eerste orde. Dit schrijft het bestuur van het landbouwschap in een brief aan minis ter dr. S. L. Mansholt. In deze brief worden nogmaals de bezwaren tegen het conceptverdrag opgesomd. Ons land zal, volgens deze brief, on verkort moeten vasthouden aan de eis om voldoende waarborgen tegen hand having van volstrekte autonomie der deelnemende landen op het gebied van markt- en prijspolitiek in de agrarische sector. Een systeem van eenzijdig stel len van minimumprijzen bij invoer lijkt het landbouwschap gevaarlijker dan in voerrechten. Is zo'n systeem nodig, dan zou het slechts voor een beperkt aan tal produkten voor een bepaald aantal jaren mogen gelden. Anders wordt de agrarische expdrt verstrikt in een „heil loos Westeuropees landbouwprotocol". Wij hebben de ervaring daarmee in Beneluxverband opgedaan. Ten aanzien van de in het concept verdrag neergelegde preferenties zegt De sectie voor tele-communicatie- techniek van het Kon. Instituut van Ingenieurs zal op woensdag 16 januari a.s. in samenwerking met het Ned. Ra diogenootschap een symposium houden over de „Praktische toepassingen van transistoren." De voordrachten hierover vinden plaats in het laboratorium voor elek trotechniek der Techn. Hogeschool, Kanaalweg 2b te Delft. Sprekers zijn dr. J. C. van Vessem en ir. J. Rodrigues van het natuurk. lab. van Philips te Eindhoven; ir. E. E. P. Poelman van het dr. Neher-iabora- torium te Leiden en ir. G. Rosier van de P.T.I. te Hilversum. het landbouwschap, dat een natuurlijke preferentie tussen de zes landen groeien moet. Men wenst pertinent geen prefe rentie-verplichtingen bij aan- of verkoop. Deze kunstmatige weg zou onze positie op de markten buiten de gemeenschap pelijke markt bemoeilijken of te niet doen. Gewaarschuwd wordt voorts tegen een te hoog -gemeenschappelijk buiten tarief. Dit zou leiden tot nadeel bij noodzakelijke importen. Billijk wordt geacht, dat bij het tot stand komen ener gemeenschappelijke markt de concurrentiepositie van alle deelnemende landen gehandhaafd blijft. Gemeenschappelijke en uniforme toe passing van de restitutie van invoer rechten of heffingen en van subsidie op uitvoer naar derde landen en bij af zet onder de deelnemende landen wordt als dringend noodzakelijk bestempeld. Dr. H. Diepen OSB, thans docent in de dogmatiek aan de Paulusabdij te Oosterhout, is benoemd tot lid van de Pauselijke Acar'-mie voor Theologie. Dr. Diepen is in s954 gepromoveerd aan de Universiteit van Lateranen te Rome. drag van vijftien miljoen gulden. Van de zijde der gemeente kon men ons geen nadere inlichtingen over dit ge rucht verstrekken en ook de familie Van Beuningen wenst zich hierover niet uit te laten, maar alles wijst er op, dat het overleg over het lot van de enorme kunstschatten in een be slissend stadium is gekomen. Uit on ze informaties kan men afleiden, dat de erfgenamen Van Beuningen nu in derdaad bereid zijn de verzameling aan de gemeente Rotterdam over te doen ter verrijking van museum Boymans.. Mocht het gevraagde bedrag de vijf tien miljoen niet overschrijden, dan mag men wel spreken van een gene reuze geste der erfgenamen, daar de cataloguswaarde van de collectie aan merkelijk hoger ligt. Dat' geen van de beide betrokken partijen opheldering wenst te geven omtrent het aanbod moet worden toe geschreven aan de vele delicate aspec ten' van deze affaire. Direct reeds na het overlijden van de heer van Beunin gen deed het gerucht de ronde, dat de erflater zijn schilderijenverzameling had gelegateerd aan Boymans. Dit bleek echter uit de lucht gegrepen. Zijn col lectie was zeer vermaard door haar on gemene omvang en importantie, zodat het voor de hand lag, dat menigeen zich afvroeg, wat er na de dood van de eigenaar mee ging gebeuren. Aller lei gissingen werden gedaan doch even tuele besprekingen werden zorgvuldig buiten de openbaarheid gehouden. Bui tenlandse, vooral Amerikaanse, collec tioneurs toonden overmatige interesse in de verzameling. De familie scheen niettemin geen plannen te hebben de schilderijen van de hand te doen. De collectie is dan ook tot het huidige ogen blik ongerept gebleven, ondanks onge twijfeld royale aanbiedingen. De reden waarom de erfgenamen er niet zo op gesteld waren de stuk ken van de hand te doen kan men zoeken in het feit, dat bij verkoop de successierechten buitengewoon hoog zouden zijn. Als voorwaarde bij het aanbod aan de gemeente Rotterdam zou dan ook gesteld zijn, dat de ge meente het begrote bedrag van onge veer twee miljoen gulden successie belasting voor haar rekening neemt. Rotterdam schijnt de kwestie ernstig in studie te hebben, van de ene kant begerig naar een zo unieke verzame ling als de collectie-Van Beuningen die het bezit van Boymans buitenge woon zou verrijken en dit toch al uit muntend voorziene museum nieuwe faam zou bezorgen, van de andere kant gehandicapt door gebrek aan liquide middelen tot een dergelijke grootte. De collectie-Van Beuningen, bijeenge bracht in ongeveer vijftig jaar, is de belangrijkste particuliere verzameling i ons land. Er bevinden zich stukken on der van Van Eyck (de drie Maria's), Brueghel, Bouts, Memling, Matsijs, Lu cas van Leyden, Grünewald, Jeroen Bosch en vele andere primitieven, maar ook van Dürer, Aretino, Titiaan, El Greco, Jan Steen, Rubens, Terborch, Seghers, Jongkind en Van Gogh. Van de Franse kunstenaars zijn o.a. Char- din, Daumier, Monet en Renoir in de collectie vertegenwoordigd. Op de bui tenplaats Noorderheide, waar een deel van de schat is ondergebracht, leidt mevrouw Van Beuningen wekelijks vele belangstellende gasten langs de schil derstukken. In de buurt van Remagen heeft een helikopter een perlondraad over de Rijn gevlogen en daarmee de slotfase van de elektrificatie van de spoorbaan aan de linker zijde van de Rijn in Duitsland ingeleid. Na een vlucht van een 500 meter werd de perlondraad veilig in handen van de monteurs boven in een torenhoge mast afge leverd. Met de perlondraad werden vervolgens sterke staaldraden over gehaald en tenslotte trok men de anderhalve ton wegende kabel de Rijn over. Uiteraard werd de ope ratie gevolgd door honderden toe schouwers en door zeer vele jour nalisten en camera-mensen. De scheepvaart was voor de duur van het karwei stilgelegd. 6 SI** (Van een verslaggever) Twaalf uiterst belangrijke postzegels uit het vroegere Nederlands-Indië zjin woensdagmiddag geveild in Frascati te Amsterdam. Er was grote, ook in ternationale belangstelling voor de te veilen „landma.ilzegels" die uit 1845 en 1846 dateren. In totaal hebben deze zegels 19.600 opgebracht. Ze zijn op een enkele na alle naar het buitenland gegaan. De landmailzegels van Nederlands- Indië waren de oudste postzegels ter wereld en tegelijk de oudste postze gels van Nederland en het vroegere Indië. Zjj werden gebruikt voor brie- ujiwu ■■ressa .v.viv<vv;:i .«\hv> >>\v. ven, die over land naar Singapore ver voerd werden (een romantische tocht per postrijder, zeilschip, handelska ravaan) en in Singapore door het In dische goevernement werden afge haald om op de plaats van be stemming te brengen. De ontvanger betaalde de zeer hoge port. Deze tocht duurde ongeveer een maand, hetgeen veel korter was dan de tocht om de Kaap, die de brieven gewoonlijk moes ten afleggen. De zegels waren onlangs uit een oud nctarisarchief te voorschijn gekomen. Dej;e zegels, die als zeer zeldzaam be schouwd werden, er zijn er in de gehele wereld nog ongeveer 125 van overgebleven stonden hoog geno teerd in de Nederlandse en buitenland se catologi. Daar er het laatste tiental jaren geen handel in geweest was, zijn de zegels op die prijs blijven staan. De verwachting was, dat ze bij deze, door de Nederlandse Postzegelveiling georganiseerde verkoop, ver boven de genoteerde prijzen zouden stijgen. Op één uitzondering na is de verwachting bewaarheid. De meeste stegen vijf- tot zevenhonderd gulden boven hun cata logusprijs. Daar de zegels door makelaars wer den gekocht, zijn hun bestemmingen on bekend gebleven. De grootste belang stelling had echter Amerika, dat dan ook met de meeste exemplaren is gaan strijken. Eén landmailzegel is naar een Nederlandse handelaar gegaan, andere gingen naar Engelse handelaren en een Duitse, die weer voor een Itali aanse firma kocht. Na „eze veiling mag men verwachten dat de handel in landmailzegels weer vele jaren stil zal liggen. Volgens radio Boedapest heeft de Hon gaarse regering de Chinese premier Tsjoe en Lai uitgenodigd ook een bezoek aan de Hongaarse hoofdstad te brengen. Tsjoe en Lai heeft de uitnodiging aan vaard en zal naar Hongarije gaan na zijn bezoek aan de Sovjet-Unie en Polen. (AFP) In Montgomery, in de Amerikaanse staat Alabama, zijn vanmorgen drie kerken van de Baptistengemeente van negers en de woningen van een neger predikant en een blanke predikant die met de negers sympathiseert in hun strijd om als gelijken in de bussen te worden behandeld door dynamiet- ontploffingen zwaar beschadigd. Er is niemand gewond. De kerken die ern stig van de ontploffingen hebben ge leden waren de plaatsen waar de ne gers elke week massa-bijeenkomsten hielden tijdens de boycot der busdien sten. Enkele uren voordat de ontploffingen in Montgomery zich voordeden was een stadsautobus met een jachtgeweer onder vuur genomen, het zesde incident van dien aard in de afgelopen weken. (U.P.) Zaterdagavond zal de Hollandsche Dames Zwemclub in het Sportfondsenbad Oost te Amsterdam de traditionele natio nale zwemwedstrijden om de „Moeder Triebels-beker" houden. Evenals vorige jaren zullen de meeste prominente zwemmers en zwemsters aan de start komen. Op het nummer 100 m vrije slag zullen Mary Kok, Corry Schimmel, Greetje Kraan, Jopie Troost, Cockie Gastelaars en Tine Tenkink elkaar het bezit van de „Hannie Termeulen-wisselbeker" betwis ten. Deze beker is het vorig jaar gewon nen door Cockie Gastelaars. Op het nummer 100 m rugslag komen Jans Koster, Lenie de Nijs en Ria de Vries in de laatste serie tegenover elkaar. Op het nummer 200 m schoolslag start Ada de Haan. Haar sterkste tegenstand sters voor die avond zijn Leny Sybrands en Rita Kroon Voor de 100 m vlinderslag hebben in geschreven Tineke Lagerberg (de nieuwe wereldrecordhoudster op de 200 m vlin derslag), Atie Voorbij en Jopie Troost. Te Stadskanaal is overleden de 102- jarige weduwe G. TripNiks. In verband met de In de nacht van 27 op 28 december 1956 te Broek in Waterland gepleegde moord op de café houdster Sijtje VisserKoster, verzoekt de districtscommandant van de Rijks politie te Amsterdam thans namens de officier van justitie aldaar, allen, die in de avond van 27 december 1956 na 17.00 uur in haar café (De Zwaan) zijn ge weest, zich voor het geven van inlich tingen ten spoedigste bekend te maken bij de politie hunner woongemeente of bij de postcommandant van de Rijks politie te Broek in Waterland. In een constructiewerkplaats te Schie dam was woensdag de 28-jarige elek- trisch-lasser M. Groenhorst, bezig met lassen. Hij gebruikte, zoals wel meer schijnt te gebeuren, als werkbank een leeg vat Op een gegeven ogenblik vloog het deksel met een enorme .klap van het vat en trof de lasser, die op slag werd gedood. Het vat vloog door het dak van de werkplaats. Door de ontploffing werd een aantal ruiten vernield. Het ongeval gebeurde op de eerste dag dat G. in dienst van de firma was, evenals zijn schoonvader, die het onge val zag gebeuren. Woensdag is op de Nieuwe Maas bij de ingang van de Merwehaven te Rot terdam de Engelse 249 ton metende coaster Derwent Water, die geladen was met 95 ton stukgoed, in aanvaring gekomen met het Duitse motorvracht schip Rensburg. De steven van de Der- went Water maakte een groot gat in ruim één van het Duitse schip. Hoewel men nog gehoopt had de Rensburg te kunnen behouden door snel de hulp van de sleepboot Pluto in te roepen, zonk het schip voor de ingang van de Keilehaven. De schipper, de 50-jarige Gustav Koopman uit Hamburg, sprong op het laatste ogenblik aan boord van de Fluto. Twee matrozen met vrouwen en kinderen hadden dat reeds eerder gedaan. De Rensburg was gelad n met erts. Het schip behoort toe aan de Nord- deutsche Schiffahrt A.G. te Hamburg. De Engelse coaster liep eveneens flin ke schade op, maar kon toch op eigen kracht doorvaren naar de Parkkade. Enige dagen na zijn 86ste verjaar dag, in gezondheid gevierd, is woens dagmiddag oud-notaris F. W. Swane te Utrecht plotseling overleden. Maandag morgen zal de uitvaartdienst gehouden worden in de St. Willibrordkerk, waar na het stoffelijk overschot om twaalf uur op het r.-k. kerkhof begraven wordt. Notaris Swane is jarenlang een voor-- aanstaande figuur in het stedelijk leven van Uti-echt geweest. Van 1915 tot 1953 was hij onafgebroken (behalve tijdens de tweede wereldoorlog) lid van de gemeenteraad; in 1950 werd hij fractie voorzitter van de K.V.P. Zijn kritisch denkvermogen en scherp financieel in zicht maakten hem in alle gemoede lijkheid overigens tot een gevreesds figuur in de raad, die het vooral de op eenvolgende wethouders van financiën bijzonder lastig kon maken. Het be houd van de gemeentelijke autonomie heeft hij keer op keer met vuur ver dedigd en wanneer zijn stem klonk, luisterde de raad met grote aandacht. Het aftreden van deze markante nestor in 1953 betekende voor de gemeente raad een gevoelig verlies. Franciscus Wilhelmus Swane werd in 1871 te Waalre geboren. In 1904 werd hij kandidaat-notaris in Venlo, waarna hij in 1907 te Utrecht werd benoemd. Jarenlang was hij hoofdbestuurslid van de Broederschap van Notarissen, welke hem na zijn aftreden tot erelid be noemde. Veertig jaar was hij lid, later voorzitter, van de natoriële examen commissie. Ook in het katholiek open bare leven was hij actief, o.m, als voorzitter van het diocesane comité van de Radboudstichting en als oprichter (in 1917) van de Katholieke Club in Utrecht, waaruit later de St, Adelbert- vereniging voortkwam. Toen op 1 januari 1956 de regeling van kracht werd, dat een notaris op 70-jarige leeftijd zijn ambt moet neer leggen, maakte de toen bijna 85-jarige een einde aan zijn notariële carrière, die hem in de loop der jaren met on telbaar velen in aanraking had ge bracht. Velen van hen bewaren van notaris Swane nog de herinnering aan een integere figuur, een prettig mens en een bekwaam raadsman. Hij was ridder in de Orde van de Nederlandse Leeuw en officier in de Orde van Oranje Nassau. De vereniging van vrienden van het Berlijns philharmonisch orkest, dat gel den bijeengebracht heeft voor de bouw van een nieuwe en grote concertzaal in West-Berlijn, heeft een historische be slissing genomen door het ontwerp van prof. Hans Scharoun- voor uitvoering te bestemmen. Scharoun, een West-Berlijnse architect, heeft de eerste prijs gewonnen met zijn revolutionaire ontwerp voor de nieuwe concertzaal, een tienhoekig, onregelma tig gebouw, waarin het orkest niet aan het einde van de zaal, doch omringd door de toehoorders concerteert. Nadat Herbert von Karajan onlangs als dirigent van het orkest zijn bewonde ring voor het denkbeeld van Scharoun had uitgesproken, hebben nu de geldge vers besloten, hun miljoenen beschik baar te stellen voor een ontwerp, dat in oorspronkelijkheid en gewaagdheid de Festival Hall in Londen naar de kroon steekt. De „Times of Cyprus" meldt dat aarts bisschop Makarios de door de Britten voorgestelde grondwet voor Cyprus heeft verworpen.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 6