HET KINHEIMPLEIN TE BLOEMENDAAL Ernstige mishandeling HIGH SOCIETY, musical noch regelrechte speelfilm Kühling I de D Bandido O OPRUIMING Sporthal in Velsen Omwonenden maken bezwaar tegen inrichting tot speeltuin K.A.B.-Centrum houdt jaarvergadering R.K.N.H.B., district Kennemerland, start met zaalhandbal SLEUTEL WEG? TAXI 19000 A. Corver heeft goede papieren Radio-reparatie Het salvo der dapperen Leise fleRen meine Lieder De zoon van wreker Summer madness Folies Bergère Gervaise KARPETTEN TAFELKLEDEN BEDDEN DEKENS enz. J ZATERDAG 12 JANUARI 1957 PAGINA 2 Drie bestuursleden treden af INLEIDINGEN OVER „DE SPORT- TOTALISATOR" Burgerlijke Stand Haarlem Eerdere klachten Handlanger gaat kolenwerker te lijf RADIO MOORS HAARLEMSE POLITIERECHTER „DE SLEUTELSPECIALIST" Commissie „vrijetijd" van St.-Vincentiusvereniging Oude man door gas bedwelmd Lezing over Nieuw- Zeeland voor vereniging B.A.B. GARAGE OOMEN Biljarten, le klas libre Onderlinge competitie damclub V.K.D. - - Deze week in Palace: met honderden koopjes in Dus allen naar ANEGANG 27 - HAARLEM Betrouwbare H. J. Maertens N. V. Frans Hals Rembrandt Roxy Luxor A. J. de Witte 40 jaar bij Haarlems kantongerecht Op vrijdag 1 februari zal de heer A. J. de Witte, wonende aan het Ju- noplantsoen 119 zwart, de dag her denken, waarop hij 40 jaar geleden in dienst trad by het Haarlemse kantongerecht. De aanstaande jubilaris, die 58 jaar is, werd in 1917 aangenomen als tijdelijk hulpschrijver en is van rijks klerk 2 (1920) en 1 (1928) opge klommen tot hoofdklerk le klasse in 1946. Twee jaar later werd hij be noemd tot administratief ambtenaai B 1, welke functie hij thans nog be kleedt. De heer De Witte is altijd werkzaam geweest op het parket var het kantongerecht aan de Jansstraat Minerva Lido Studio Films Apotheken en dokters diensten FILMJOURNAAL Het bericht, dat op de Bloem endaal- se gemeentebegroting voor 1957 een bedrag van 1500,- is uitgetrokken voor de aanleg en inrichting van een kinderspeelplaats op het verwaarloos de grasperkje aan het Kinheimplein bjj de Kleverlaan te Bloemendaal, heelt enige beroering verwekt by de omwo nenden. die reeds eerder overlast on dervonden van de jeugdbaldadigheid ter plaatse. Thans hebben ongeveer vyitien bewoners van het Kinheim plein, de Kinheimweg en de Klever laan een uitvoerig bezwaarschrift on dertekend, gericht aan de gemeente raad van Bloemendaal. Twee der on dertekenaars, de dames Dykstra en van Os, hebben bovendien een apart request aan de raad gezonden. Een vierde bezwaarschrift is afkomstig van een architect uit Heemstede, eigenaar van enige der omliggende huizen. In het request van de omwonenden, dat voor hen door de advocaat mr. W. Boers is verzonden, wordt vooropge steld, dat men er zich volkomen van bewust is. dat ieder streven naar be vordering van een verantwoorde vrije tijdsbesteding door de jeugd niet an ders dan een compromisoplossing kan bieden tussen verschillende tegenstnjdi- dige belangen. Naar de mening van de ondertekenaars is het met de wat weid se naam Kinheimplein" aangeduide plantsoen zowel door ligging als door geringe oppervlakte allerminst geschikt er een kinderspeelplaats in te rich ten. Ook in deze plaats een grote tocht- hoek. Een der argumenten tegen de speel plaats is dat het uitzicht op de (en kele tientallen jaren geleden) in oud- Hollandse stijl gebouwde huisjes, die volgens het bezwaarschrift de be wondering van menige vreemdeling zouden opwekken en tot ver in de om trek vermaardheid zouden genieten weggenomen zal worden en in de plaats daarvan zal treden een uit zicht op hekken, gaas, stalen stan gen en dergelijke. Tenslotte zal. zo gaat het bezwaarschrift verder, de inrich ting van een speeltuin een onevenre dige mate van overlast, hinder en schade medebrengen voor de om wonenden. Het intieme pleintje zal een ideale klankbodem zijn voor het rumoer der kinderen, een rumoer dat de omwonenden dagelijks zullen hebben te verduren, voor en na de schooltij den en gedurende de vakanties. Voor de omwonenden zal het uitzicht be dorven worden. Het bezwaar tegen de plannen van het gemeentebestuur wordt vervolgens in een drietal punten samengevat: de oplossing garandeert de kinderen geen behoorlijke speelplaats; zij is een ge meente als Bloemendaal onwaardig; en omwonenden en huiseigenaren wordt een onevenredig grote overlast, hinder en schade toegebracht. Het bezwaarschrift geeft een sugges tie, indien het gemeentebestuur deson danks een speelplaats in de directe om geving van het Kinheimplein noodza kelijk acht. Het stelt voor zulk een speelplaats in te richten op een stuk weidegrond aan de zuidzijde van de Kleverlaan. Eveneens wordt gesproken over een groot opvangcentrum voor kin deren met een speeltuin en een kinder boerderij. Het request van enige huiseigenaren brengt o.m. de waardedaling van de huizen in het geding als het plantsoen tot een speelplaats wordt gedegradeerd. De dames Dijkstra en v. Os gronden hun bezwaarschriften op vermeende vermindering van inkomens. Mej. Dijk stra, die ook bezwaar maakt tegen het plan, componeert en geeft muziekles: bij hels lawaai van de kinderen in de tuin zou zij in deze scheppende arbeid worden gehinderd. Het plantsoen, hier in het geding ge- Advertentie TERUG UIT PARUS lanceren wij de NIEUWE HAARMODE 1957 Vlotte en houdbare Coiffures A. MOLENDIJK - Santpoorterplein 1 Telefoon 19706 Buslijn 3-4 De kring Centrum van de Haarlem se K.A.B. houdt woensdag 16 januari zyn jaarvergadering in gebouw Flora Pres. Steynstraat 93. Het wordt een belangrijke vergadering, omdat er o.m. bestuursverkiezingen zullen plaats vin den. Voorzitter J. B. Paagman, secre taris J. A. Overtoom en het bestuurs lid v. Rooden hebben zich genoodzaakt gezien hun functie ter beschikking to stellen. De eerste twee wegens drukke werkzaamheden en de laatste wegens vertrek naar elders. Het bestuur heeft uitgezien naar jon ge krachten om de opengevallen plaat sen in te nemen. Vandaar, dat als kan didaten zijn voorgedragen: de heren J. P. Gortzak, C. J. Kool, N. Lieshout en Chr. Molenkamp jr. Tijdens de jaar vergadering zal de heer A. v. d. Veldt spreken onder de titel: „Leef zelf uw leven". De bijeenkomst wordt voorts veraangenaamd met het optreden van d« goochelaar Mister Jack. De commissie ontwikkeling van de Haarlemse sportraad bereidt voor de komende maanden een drietal bijeen komsten voor, waarop onderwerpen zullen worden behandeld, die op de sport betrekking hebben. De eerste bijeenkomst, waarop het onderwerp „de sporttotalisator' aan de orde wordt gesteld, zal worden gehouden op vrijdag 25 januari in de H.K.B. Mr. P. A. Blaisse, lid van de Tweede Kamer, en prof. dr. L. A. Diepenhorst, zullen resp. de voordelen van en de bezwa ren tegen de sporttot belichten. GEBOREN: M. J. Stolvoort-Feije, z.Tj. Meijer-Tiekstra, z.; W. Wen- ning-Klijn, z.; J. H. Heddema-Nouris, z.S den Hartog-Riemens, z.; G. A. Frijlink-Smits, z.; A. J. Opstal-van Dijk, d. OVERLEDEN: B. Verdam, 69 j., Lootsstraat; J. P. Buijs, 78 j.. Maerten van Heemskerkstraat; A. Eikerbout, 68 j., Kloppersingel: R. Meijer-Kuiper, 66 j., Constantijn Huijgensstraat. bracht, heeft een oppervlakte van zes bij dertig meter. Ook zonder de aanwezigheid van een „officiële" speelplaats richten de kin deren uit de omgeving en uit andere delen van Bloemendaal hun schreden naar het Kinheimplein om daar te spelen. Dit spel ging dikwijls over in baldadigheid, wat de omwonenden niet plezierde. Een van hen heeft daarop reeds in mei van het afgelopen jaar over deze overlast bij het gemeentebe stuur geklaagd. Op 23 juli antwoordden B. en W. daarop met de mededeling dat er een plan in studie was om de bal dadigheid van de jeugd ter plaatse te gen te gaan. Nu de vestiging van een speelplaats wordt aangekondigd, zien de bewoners dit niet als een oplossing, maar veeleer als een hoon: het la waai wat hen hinderde, wordt niet weg genomen maar B. en W. willen dit juist op hun plein gaan concentreren. Het bezwaarschirft zal donderdagmid dag in de raadsvergadering behandeld worden B. en W. stellen de raad voor het request ter afdoening in hun han den te stellen. Het Kinheimplein van de Kleverlaan af gezien, in de tijd, dat van gemeen tewege hier nog zorg werd besteed aan de beplanting. Op de achtergrond de in oud-Hollandse stijl geboui.de huis jes, die hoewel imitatie hun om geving sieren. Het uitzicht hierop dreigt verloren te gaan als het plant soen door een speelplaats met hekken en speelwerktuigen zou worden ver vangen. De Haarlemse politie heeft gisteren een 21-jarige handlanger gearresteerd, die in de Oudejaarsnacht een kolen- werker van dezelfde leeftijd heeft mis handeld. Het slachtoffer zal vermoe delijk blind worden aan het linkeroog. In de bewuste nacht ontmoetten bei den elkaar in het centrum van de stad. De kolenwerker was op de fiets en de ander zei hem maar eens even af te stappen opdat hij hem mores zou leren. Aan het verzoek werd vol daan, maar de handlanger had enige borreltjes op en kennelijk alleen een grote mond. Toen de uitgedaagde ech ter Weer op de fiets wilde stappen, viel zijn tegenstander aan. Hij deelde een harde klap uit op het hoofd van de kolenwerker, die het bewustzijn verloor en op het wegdek viel. Even later kon hij zijn weg vervolgen, na dat hem hulp was geboden door om standers, maar in de buurt van zijn woning raakte hij voor de tweede maal buiten kennis. Terwijl het slachtoffer op de grond lag is de handlanger te ruggekomen en heeft deze de kolen werker een trap tegen het oog gege ven met de bovenvermelde ernstige gevolgen. De politie heeft de dader pas gisteren kunnen, aanhouden De kolen werker is in het Grote Gasthuis ter verpleging opgenomen. Advertentie Van ouds bekend. Tel. 14609 Officieel Philips-reparateur Kruisstraat 38 - Haarlem v'; (Van onze handbalmedewerker) Op initiatief en onder leiding van het district Den Haag van de Katholieke Nederlandse Handbalbond zal morgen, zondag 13 januari, een begin worden gemaakt met een zaalhandbalcompeti tie in de veilinghal te Lisse, gelegen aan de Hobakostraat. Aan deze noviteit Voor de Haarlemse politierechter, mr. J. P. Petersen, had zich vrijdagmorgen een jeugdige assistent-galvanisateur uit Osdorp te verantwoorden wegens mis handeling van een 16-jarige dorpsge noot. Op 13 september van het afgelo pen jaar had de verdachte in een café ter plaatse deze jongeman diens tan den door zijn lip geslagen, omdat deze zich irriterend gedragen zou hebben. „Dat is nu eenmaal mijn gewoonte", had de galvanisateur verklaard, tegen de vader van zijn slachtoffer. Ter te rechtzitting maakte de verdachte een domme indruk. De officier van justitie, mr. dr. R. W. H. Pitlo, eiste een week gevangenisstraf onvoorwaardelijk en een maand voorwaardelijk. Het vonnis luidde f 60 boete, subsidiair achttien dagen. Tot een boete van f 20, subsidiair zes dagen werd een 59-jarige Bever- wijker veroordeeld, die gebrouilleerd was met diens naast hem wonende broer, 's Nachts had deze verdachte zich in onderkleding op straat begeven teneinde bij zijn broer de ruiten in te gooien. Rekening houdend met vier eer dere veroordelingen wegens agressie delicten, eiste de officier van justitie tegen deze verdachte f 30 boete, sub sidiair twaalf dagen. Een serveerster uit de Haarlemmer meer kreeg een boete van f 60 bij niet betaling te vervangen door achttien da gen hechtenis. De vrouw had uit min nenijd vreemde dingen gedaan in het huis van haar vroegere verloofde. Zij was hier 's nachts binnengedrongen, om eens te zien, water aan de hand was, zij had de tegenwoordige vriendin van haar ex-bruidegom uitgescholden en zij had liggend onder een bank in een prieeltje een samenzijn van beide laatstgenoemden waargenomen- De eis luidde f 75, of dertig dagen. Advertentie LANGE VEERSTRAAT 10 - TEL. 11493 Vrijdag 18 januari verzorgt de com missie „vrijetijd" der St. Vincentius- vereniging in het gebouw der vereni ging aan de Zoetestraat een avond, tij dens welke de heer J. W. Hofwijk, rei zend redacteur van de Katholieke Illu stratie, over zijn reisbelevenissen zal komen praten. In een perceel aan de Kokstraat is gistermorgen omstreeks negen uur een 74-jarige man buiten bewustzijn ge raakt door gasbedwelming. Een be woonster op de bovenverdieping hoor de plotseling een harde bons, waarna zij beneden in de keuken een sterke gaslucht waarnam. De oude man lag bij het gascomfoor. Hij werd door de politie met een zuurstofapparaat bij kennis gebracht en naar het Grote Gasthuis vervoerd. in de katholieke handbalkring van Ken nemerland zal worden deelgenomen door ADO 2, v. Nispen, HBC, Zwaluwen, MSV en HVS, die zqn ingedeeld in de eerste klasse dames. WSB, Concordia, IEV, Leonidas, MSV 2 en Zwaluwen 2 komen uit in de tweede klasse. Hiermede heeft Kennemerland samen met Leiden en Den Haag dus eindelijk de gelegenheid gekregen, in navolging van het district Amsterdam, de zaal- handbalsport te beoefenen. Reeds ge ruime tijd geleden waren in de Haar lemse contreien pogingen in het werk gesteld, om een dergelijke competitie op stapel te zetten, doch men stuitte in de Spaarnestad en onmiddellijke omge ving op onoverkomelijke bezwaren, waaronder het ontbreken van een ge schikte speelgelegenheid het voornaam ste obstakel vormde. Toen werden an dere wegen ingeslagen, met als resul taat, dat in samenwerking met de dis tricten Den Haag en Leiden beslag kon worden gelegd op de veilinghal te Lisse. De duur van de competitie zal onge veer vijf a zeven weken zijn. Het tijd stip van de beëindiging hangt af van het feit, wanneer de buitenvelden weer be hoorlijk bespeelbaar zjjn. De accomo date in de hal maakt het helaas niet mogelijk, dat supporters, c.q. publiek, de wedstrijden bijwonen. Alleen leden van de bond hebben op vertoon van hun bondslegitimatiebewijs toegang. Op woensdag 23 januari zal de heer D. Hanekuyk uit Wellington (Nw. Zee land) voor de vereniging Buurtbelang Aerdenhout-Bentveld komen spreken over land en volk van Nieuw-Zeeland, en daarbij lichtbeelden vertonen. De lezing, heeft plaats in café-restaurant Boekenroode en begint om acht uur. Advertentie Gisteravond is er eindelijk licht ge komen in de strijd om het biljartkam- - pioenschap van Haarlem, eerste klas libre, dat in café 't Centrum aan de Spekstraat verspeeld wordt. Kon men vrijdagmiddag nog zeven deelnemers aanwijzen, die een gerede kans maakten op de titel, thans is dit aantal geredu ceerd tot vier. Het zijn A. Corver van D.E.S., E. Koopman, de enige niet-Haar- j lemse deelnemer, W. van Nassau van Hof van Holland en M. Heiligenberg van D.E.S. Hierbij dient te worden op gemerkt, dat de kansen van Koopman en Heiligenberg zeer theoretisch zijn. De stugge biljarter Corver heeft gister avond M. van de Putten resoluut naar een lager plan verwezen. Met een nut tige, maar zeker niet fraai opgezette reeks van 41 speelde de D.E.S.-man zich omstreeks de 25e beurt ver weg van zijn tegenstander, die tenslotte bijna 60 ca ramboles te kort kwam. Het gemiddel de van Corver, 7.80, bleek het hoogste van de avond. Wederom bleven de pres taties namelijk beneden de verwachtin gen. Men behoeft van eerste klassers heus geen series van tegen de 100 tege moet te zien, maar zij moeten toch een enkele maal boven de 50 kunnen ko men. Misschien praten wij echter te vroeg: er wachten nog bijna tien wed strijden. Zoals gezegd heeft ook W. van Nas sau nog een kans op de eerste plaats. Hij staat vier punten achter, maar heeft twee partijen minder gespeeld. De kan sen van Heiligenberg, die gisteren voor de tweede maal tot remise kwam, zijn gering Hij is overigens in staat om plotseling prestaties van betekenis te leveren. Wij memoreren nog even, dat de kleine H. van Meeuwenoord, die nog geen winstpunt had geboekt, een van de favorieten, L. Engwerda, een neder laag heeft toegebracht. Hoe dat is ge beurd weten wij niet, maar het moyenne van de Ado-speler, 6.06, partij van enig gehalte. De uitslagen waren: duidt op een L. Engwerda 200 28 7.14 30 2 T. Kroon 64 28 2.28 17 0 A Corver 200 27 7.80 41 2 M'. van de Putten 141 27 5.22 27 0 M. Heiligenberg 200 41 4.87 22 1 M. van de Putten 200 41 4.87 28 1 L. Eng- erda 163 36 4.52 34 0 H. v. Meeuwenoord 200 36 6.06 28 2 De stand luidt thans: 1. A. Corver (D.E.S.) 1161 199 41 5.89 9 (uit 6) 2. E. Koopman (Scheywijk) 1065 206 43 5.16 7 (uit 6) 3. L. Engwerda (O.V.S.) 1129 190 47 5.94 (6 uit 6) 4. W. van Nassau (Hof van Holland) 748 143 29 5.23 5 (uit 4) 5. M. van de Putten ('t Centrum) 1054 206 44 5.10 5 (uit 6) 6. M. Heiligenberg (D.E.S.) 789 142 39 5.55 4 (uit 4) 7. H. van Meeuwenoord (Ado) 566 121 28 4.67 2 (uit 4) 8. T. Kroon (P. Sociëteit) 585 135 31 4.33 2 (uit 4) Vandaag moet nog een druk program ma worden afgewerkt, terwijl morgen avond om zes uur de laatste drie par tijen beginnen. Daarna heeft de prijs uitreiking plaats. Voor de onderlinge competitie van de Haarlemse katholieke damvereniging VKD werden deze week slechts twee partijen gespeeld en wel: Masteling J. Lucas 1—1 en Meyer—Van Wort 0—2. De ranglijsten van beide tientallen zien er thans als volgt uit: le Tiental: 1. Mul 3 3 0 0 6 1 2. D. Rump 5 1 3 1 5 3. Visser 3 1 2 0 4 2 4. Hesselman 3 1 1 1 3 5. Hollenberg 3 1 1 1 3 1 6. Th. Kok 3 1 1 1 3 1 7. Lucas 3 0 2 1 2 1 8. H. Rump 1 0 1 0 1 1 9. Masteling 3 0 1 2 1 2 10. R. Kok 1 0 0 1 0 1 2e Tiental: 1. Kramer 9 6 1 2 13 2. v. Rooden 10 6 1 3 13 3. Andringa 5 4 1 0 9 9 4. Faay 5 4 1 0 5. v. Wort 6 3 1 2 7 6. Sassen 7 2 2 3 6 7. v. d. Vorst 6 1 3 2 5 8. Beelen 2 1 0 1 2 9. Duyn 4 1 0 3 2 10. Meyer 10 1 0 9 2 11. v. Leeuwen 4 0 0 4 0 Aan de hand van de min of meer bekende Philadelphia Story, waarvan men verscheidene jaren geleden een aardige comedie naar wjj menen onder regie van George Zukor kon zien, heeft Charles Walters de film High Society gemaakt. Een enigszins merkwaardig geheel, deze film, geen regelrechte speelfilm, en ook geen mu sical, maar een geval dat van beide genres wat heeft. Geen vlees en geen vis dus, en bovendien nog bijna geen film ook. Na een aarzelend en verve lend begin komt er wat vaart in dit hoog..: onwaarschijnlijke verhaal en aan het slot krijgen de hoofdrolvertolkers de ware comediestyi beet. Men kan zich dan beslist amuseren, maar tevo ren heeft men zich wel wat zitten er geren aan de vaak kinderachtige liedjes, die te pas en te onpas worden gezon gen. Walters heeft zijn film zo commer cieel mogelijk opgezet en daarom Louis Armstrong met een onmogelijk rolletje opgescheept. Het spreekt vanzelf, dat deze van tijd tot tijd zjjn trompet han teert. Dat moet dan hele drommen mensen naar de bioscoop drijven. Zij zouden waarschijnlijk toch wel gekomen zijn, want dit is de laatste film van Grace Kelly en dat schijnt voor velen heel wat te zeggen. Zij toont zich een niet onintelligente leerlinge van de re gisseur, die haar vooral aan het slot wel grappige dingen laat doen. Intussen, dat is wel duidelijk 'n amu sant geval voor het grote publiek. 14 jaar. Advertentie Wegens ENORM SUCCES1 voortzetting van onze vermaarde Haarlems grootste speciaalzaak in woningtextiel Hoek Warmoesstraat Een romantisch tochtje per jacht uit High Society Advertentie Nassaustraat 5 - Haarlem - Telefoon 15220 n de film „Het salvo der dapperen" wordt verhaald hoe de sheriff van een opkomend plaatsje in het wilde westen van Amerika zijn stad zuivert van een misdadige caféhouder en zijn ongure handlangers. Dat daarmee he vige vuurgevechten gepaard gaan heeft U natuurlijk al begrepen uit de titel. Het verhaal komt wat langzaam op gang, maar dat wordt goedgemaakt door het spannende slot. Zoals mode is in dit genre worden de hoogtepunten geaccentueerd door een mysterieus meisje. Voor veertienjarigen en ouderen in Frans Hals. Wij twijfelen er niet aan, of velen zullen naar Rembrandt trekken om het „levensverhaal" van Franz Schubert te zien, dat gepresen teerd wordt onder de titel „Leise flehen meine Lieder." Ieder zijn smaak. Laten wij volstaan met te vertellen, dat Ita lianen zoveel fantasie en sentiment over Schubert gegoten hebben, dat er niet veel van de grote componist overblijft. De film is Schubert onwaardig en Clau de Layder, die hem moet spelen, brengt het er bijzonder slecht af. Jammer, er was wel wat van te maken geweest. Alle leeftijden. e zoon van de wreker is een in haar soort spannende film. Het ene avontuur volgt het andere in een opwindend tempo. Vooral liefheb bers van films, waarin nogal met vuur wapens wordt gespeeld, zullen aan deze rolprent, die tot en met zondagavond in Roxy, 14 jaar, wordt vertoond, hun hart kunnen ophalen. Van maandag tot en met donderdag wordt in dit theater Het rattennest vertoond. Een gangster film voor boven de achttien. De heer H. Peters, archi'. ~t h.b.o., in dienst van de gemeente Velsen, ont wierp bovenstaande sporthal met aan gebouwd gymnastieklokaal van een vooruitstrevende architectuur. Je sport hal zal, zodra hiervoor bouwvolume beschikbaar is gesteld, in IJ muiden worden gebouwd. Hij bestaat uit hou ten paraboolspanten, die verbonden worden door horizontale gordingen. In de vakken tussen spanten en gord en komen om en om één en twee plastic koepels, die het daglicht toelaten. De hal biedt op de tribunes plaats aan 750 bezoekers. De sporthal is te ge bruiken voor tennis, badminton, tafel tennis, zaalhandbal, basketbal en vol leybal. mstreeks 1916 beleeft Mexico weer eens een oproer, dat grimmiger dan ooit verloopt, doordat twee belanghebbende Amerikanen een wapenhandelaar en een avonturier elkaar voortdurend in het vaarwater zitten; de een om verborgen wapens voor goede prijs aan de regeringstroe pen te verkopen, de ander om de ver blijfplaats aan de weet te komen ten voordele van de rebellen en vanzelf sprekend zichzelf. Laatstgenoemde blaast tenslotte victorie doch met na dat er een slag is geleverd, die alle voorafgaande verre in hevigheid over treft. De regeringstroepen worden „in de pan gehakt". Het geheel in kleurig cinemascope. Minstens achttien-jari gen. De film A Summermadness lijkt een beetje op Brief Encounter, maar de ernstige factor heeft plaats gemaakt voor een atmosfeer van weemoed, die overigens al evenzeer in druk maakt en de film juist dat vleug je lichtzinnigheid ontneemt, dat het he le verhaal tot een stukje amusement had kunnen maken. Nu is het iets meer dan amusement. Jane Hudson is een alleenstaand meisje, dat op eigen hnutje een zorge loze vakantie in Venetië tegemoet denkt te gaan. Alles wat Venetië aan beko ring in petto pleegt te houden, komt in deze film te voorschijn. Maar het kind staat tenslotte alleen en dat nog wel in de stad, die het jeugdig gemoed zo gemakkelijk in vlam zet. Ze moet haar geluk met een ander kunnen delen en ze wordt dus een tikje verliefd, Een antiquair, bij wie zij een glas heeft ge kocht, is de uitverkorene. Het wordt een gelukkig stel, zou men zeggen. Pas nu is Venetië het vakantie-oord bij uit stek. Helaas: zij ontdekt, dat de man getrouwd is en komt in verzet. Daar gaat een illusie van geluk naar de maan. Ze neemt de zaken ernstig. Ze wil er niet mee door gaan. Er volgen dus scè nes, die er op uit lopen, dat de gelieven afscheid gaan nemen. Als haar trein al in beweging is, komt de minnaar het perron op hollen, nog precies op tijd om haar te laten zien, wat hij als aanden ken had meegebracht, een camelia, die een rolletje heeft gespeeld in hun dra ma. U ziet wel: het verhaal heeft iets met Brief Encounter te maken, en ook iets met Stazione Termini van De Sica. Maar om vooral niet toe te geven aan etikettenzucht, stellen we even nadruk kelijk dat Summermadness een heel eigen atmosfeer heeft en met lichte tred door een drama heen zweeft. Voor boven de achttien. In de middagvoor stelling van zaterdag en zondag „Hans en Grietje." Alle leeftijden. Het is geen hoogvlieger, deze Fran se showfilm die de naam heeft van een der grootste Parjjse speltakelpaleizen. Het verhaal dat zo als bekend in dergelijke films nergens toe doet, lijmt in dit geval wel zeer on gelukkig de verscheidene brokkelige revuenummers aaneen. Eddie Constan- tine, die enige faam heeft als Lemmy Caution, de knok-v^nt in een stel aar dige Franse politiefilms, doet het thans voor het merendeel zingerig af. Het geen naar ons gevoel niet zijn beste zijde is. Blijven nog enige dansnum- mers die het aanzien waard zijn en de Folies Bergère-tableaux met hun schit tering van kostuums, decors en, na tuurlijk, mooie vrouwen. De «lansnum mers worden uitgevoerd door leden van het beroemde ballet van Roland Petit, die in werkelijkheid uiteraard nimmer een voet op de Bergère-plan- ken zetten. Het behoeft geen uitgebreid betoog dat deze film alleen voor volwassenen is. De film Gervaise in Studio is weer geprolongeerd. Volw. CINEMA PALACE: High Society, 14 ja»T, 2, 4.15. 7 en 9.15. FRANS HALS: The proud One, 14 jaar, 2.30, 7 en 9.15. Zo. 2, 4.30, 7 en 9.15. Ma. tot en met do.: 2.30 en 8 u. LIDO: Folies Bergère, volw., 2. 4.15, T en 9.15. LUXOR: Bandido, 18 Jaar, 2, 7 en 9.H. Zo. 2, 4.15. 7 en 9.15. MJNERVA: tot en met ma. in de avond voorst.: Summer Madness, 18 jaar. Za. en zo. 7 en 9.15. Ma. 8.15. Zo. 2 en 4.15: Hans en Grietje, alle leeft. REMBRANDT: Leise flehen meine Lieder. a. 1„ 2. 4.15, 7 en 9.15. ROXY: tot en met zo.: De zoon van de wreker, 14 jaar. Ma. tot en met do.: Het Rattennest, 18 jaar, 2.30, 7 en 9.15. Zoa2, 4.15, 7 en 9.15. STUBIO: Gervaise. volw., 2.15, 7 en 9.15. Zo. .2, 4.15, 7 en 9.15. Zaterdag 12 januari Schouwburg. Het Nederlands Ballet, 8 u. Zondag 13 januari Schouwburg: Het Nederlands Ballet, 8 u. Maandag 14 januari Grote Kerk: Beiaardbespeling door de stadsbeiaardier Arie Peters, v. 15.3016.30 u. Schouwburg: Toneelgroep Theater met „Dundo Maroje's dukaten", 8 uur. Brinkman: Lezing voor Kon. Ned. Natuur» hist. Vereniging, 8 uur. Bovenzaal Ned. Credietbank: Prof. dr. H. M. M. Fortman over geloofsmoeilijkheden, voor St.-Adelbertvereniging, 8 uur. Haarlem Apotheken: Schoterbos-apotheek, Rijks straatweg 19, tel. 25711: fa. Loomeyer en Zn„ Zijlweg 34, tel. 12495 en Teyler-apotheek, Teylerplein 19, tel. 17946. Voor de doktersdiensten belle men 11990. ZIEKENVERVOER G.G.D.. Telef. 1414; Margriet, Turfmarkt 10 r„ tel. 21400. Bloemendaal Apotheken: Bloemendaalse Apotheek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal, tele foon 22181 en Apotheek De Wilde, Broek- bergenlaan 42, Santpoort, tel. K 25608284. Doktersdienst: H. D. G. A. Immink, Bloe mendaalseweg 126, tel. 23349. Overveen Doktersdienst: dokter R. Post, Rolland»- laan 35, tel. 10367, b. g. g. 11990. Aerdenhout Doktersdienst: dr. J. Reurink, Aerden- houtduinweg 8, tel. 26035. Heemstede Apotheken: fa. Schotsman, Binnenweg 206, tel. 26772. Doktersdienst: A. G. Degenaar, P. de Hooghstraat 11, tel. 35008 en G. S. Nout, Camplaan 20, tel. 38763. Santpoort Artsen: J. Stoffel, Hoofdstraat 165, Sant- >ort, tel. K 2560—8310. Apotheken (ook nachtdienst): Apotheek ie Wilde, Broekbergenlsan 42, Santpoort, el K 2560—8284. en Bloemendaalse apo- heek, Bloemendaalseweg 85, Bloemendaal# .el. K 2500—22181.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 2