Plannen voor jonge en voor tehuizen bejaarde Hong aren Dr. Adams hield de aard van de geneesmiddelen geheim Voorsprong kleiner weer Matanovic geworden Moedig SMASH nog niet opgewassen tegen Wifra E Raad v. d. Luchtvaart: Geen straf voor chef-vlieginstructeur PANIEK ENGELAND behaalt opnieuw skititel der lage landen AAMBEIEN Internationaal ijshockey in Den Haag Bestrijding van pijn belangrijk verbeterd! Chefarine 4 Initiatief van het r.-k. Huisvestings comité Poolformulier in het graf? 1 (b&VUw- Het is om bestwil van de patiënte Hoogovenschaaktoernooi T afeltenniscompetitie HBC wint derby tegen GTTC Lukowski beste Nederlander Slik dit tabletje stil de pijn en HEMOTABS Arie van Wetten over naar de profs NIEUWE TRAINER ZIET TOE m 1**2 ABDIJSIROOP^ Vier verpleegsters getuigen in Eastbourne Stahlberg rukt op K.N.V.B. spreekt met poolorganisaties Kunstvlucht op geringe hoogte Handen en Li ppen ruw? PUROL C. BAUER WOENSDAG 16 JANUARI 1957 PAGINA 7 Trnimn Oranjeteam Gepromoveerd op disser tatie over schaken Er klopt iets niet met Uw koffieals er geen BUISMAN in zit. Gezellig Samenzijn en Jozeph Blankenaar spelen gelijk: 1010 n D O O R (Van onze correspondent) Ten behoeve van de Hongaarse vluch telingen in Oostenrijk heeft het Neder lands r.-k. huisvestingscomité twee plan nen ontworpen, waarvan men hoopt, de uitwerking op korte termijn te realise ren. Voor de jeugd is er een plan tot inrichting van een tehuis voor 60 jon gens die vóór hun middelbare opleiding Advertentie *n geheel nieuw middel tegen Hemotabs - een geheel nieuw middel tegen die pijnlijke aambeien. Deze tabletjes zijn prettig en gemakkelijk in te nemen - gewoon maar slikken met een beetj e water - en geven een weldadige verlichting bij die pijnlijke aanvallen. Ge bruik van zalf of zetpillen wordt hierbij overbodig. Hemotabs werken van binnen uit, doen de zwellingen slin ken en bevorderen de ge nezing. Ze zijn bovendien zacht laxerend; herstellen de natuurlijke functies - zo belangrijk voor volkomen ge nezing en geven U langdurige vrijwaring van pijn. f 1.50 per volledige kuur. - Bij alle apothekers en drogisten. *n Product van Griffiths Hughes Ltd., Manchester. De famili van de 43-jarige Rossi, die op 6 januari bij een verkeersonge luk in Florence om het leven kwam. heeft toestemming verzocht het lichaam te mogen opgraven omdat zich in een der zakken nog het inschrijvingsbewijs van een voetbalpool moet bevinden. De zoon van Rossi zeide er zeker van te zijn dat het formulier, dat mee het graf in is gegaan, recht geeft op 19.830.000 lire. Rossi stierf nadat hij de vorige dag zijn formulier had inge vuld. Niemand dacht meer aan de voet balpool, tot men hoorde dat een prijs van 19.830.000 lire niet was afgehaald. Toen herinnerde de zoon zich, dat zijn vader de dag voor het ongeluk het for mulier had ingevuld. In geheel Italië hadden die week slechts tien personen alle dertien uit slagen juist ingevuld. De sterke Noordwükerhoutse wielren ner Arie van Wetten heeft de status van amateur, waarin hij zoveel fraaie successen heeft behaald, vaarwel ge zegd en is professional geworden. Hg is in een bekende fabrieksploeg opge nomen. Arie van Wetten heeft in zijn wieier- loopbaan eerst als nieuweling en daarna ais amateur een klinkende erelijst bijeengefietst. Bij de nieuwelin- êen zegevierde hij 24 maal in successie. ok in de kategorie der amateurs streed de Noordwijkerhouter regelmatig in de voorste gelederen. Hij zegevierde in de Ronde van Feyenoord en bracht ook de „klassieke" Ronde van Noord west-Nederland op zijn naam. Voorts werd hij winnaar van verschillende straatrondes, w.o. de St.-Bavoronde van Noordwijkerhout. Daarnaast zijn zijn 2e plaats in de „Acht van Bolsward", een 10e in het wereldkampioenschap op de weg '55 en een 13e in de „Ceintuur van Barcelona" fraaie triomfen. Vooral in de Spaanse vijfdaagse trad Van Wetten sterk op de voorgrond. Hij is ook nog wegkampioen van Zuid-Holland 1956. De nieuwe trainer van de K.N.V.B., de Engelsman George Hardwick, heeft dinsdagavond de selectie-ploeg, waaruit het elftal voor de wedstrijd tegen Span je wordt gekozen, aan het werk gezien, maar nog niet aan het werk gezet. Want hoewel Hardwick op 15 januari offi cieel in dienst van de K.N.V.B. is ge treden, traint hij de „voorlopigen" nog niet. In Boxtel werd de wekelijkse oefen bijeenkomst geleid door Donnenfeld, de trainer van Fortuna. Deze zal de ploeg voorbereiden op het interlandduel. Na de wedstrijd te Madrid neemt Hardwick de training over. Naar de heer Pellikaan mededeelde zal de En gelsman de Nederlandse topvoetballers reeds een week na de strijd onder han den kunnen nemen, want het is de be doeling, dat er voor de wedstrijd tegen Luxemburg in de voorronde van het toernooi om het wereldkampioenschap vijf oefenavonden in Boxtel worden gehouden. omscholing nodig hebben. Aan dat te huis zullen twee leerkrachten worden verbonden, die onderwijs geven in de moderne talen en enkele andere vak ken, zodat de jongens na een jaar het gewone middelbare onderwijs kunnen volgen. De kosten van de inrichting van dit tehuis en van de éénjarige exploita tie zouden 120.000,- bedragen. Een soortgelijk plan is er voor Hon gaarse intellectuelen. Dit plan omvat een tehuis voor 35 personen. Gedacht wordt aan bejaarde intellectuelen en kunstenaars, die niet terstond in hrrn on derhoud kunnen voorzien. De kosten voor de inrichting van dit tehuis bedra gen eveneens 120.000,-. De exploitatie kosten die het r.-k. huisvestingscomité gedurende vijf jaar voor zijn rekening zou willen nemen bedragen 38.000,- per jaar. De directeur van het r.-k. huisves tingscomité, de heer H. J. C. Verhoe ven, die van een bezoek aan Oostenrijk is teruggekeerd, kon tot zijn genoegen meedelen, dat twee Nederlandse wa gons met voedsel en kleding thans rechtstreeks naar Boedapest konden doorrijden. Reeds eerder waren drie wagons verzonden, die in Oostenrijk aan de Hongaarse vluchtelingen ten goede zijn gekomen. Binnenkort zullen nog enkele wagons met voedsel naar Boedapest verzonden worden. In totaal heeft het r.-k. huisvestings comité in contanten reeds een bedrag van 170.000,- naar Oostenrijk overge maakt ten behoeve van de Hongaren. Met al deze giften en diensten staat ka tholiek Nederland, dat de hulpverlening het eerst begonnen is, bovenaan wat het verlenen van effectieve hulp be treft. Het onderbrengen van de Hongaarse vluchtelingen in Nederland op hun de finitieve bestemming verloopt thans vlot. Men hoopt tegen 1 februari alle thans aanwezige vluchtelingen op hun bestemming te hebben. Het nationale Tsjechische ijshockey team ontmoette op de H.O.K.Y. te Den Haag een ploeg van in Europa woon achtige Canadezen. Doelman Schultz onderbreekt met succes een aanval van de Tsjechen. Advertentie door de lange winter, als U in een paar dagen van die plaag verlost bent met AKKER SIROOP Vier verpleegsters verschenen giste ren in de getuigenbank in het proces tegen de 57-jarige vrijgezel-dokter John Bodkin Adams, huisarts van welgestel de inwoners van de Engelse badplaats Eastbourne (Sussex), die ervan beschul digd wordt patiënten, die hem in hun testament hadden begunstigd door op zettelijke grote injecties met verdoven de middelen om het leven te hebben ge bracht. Uit de verklaringen van de ver pleegsters verrees langzamerhand het beeld van de betrekkingen tussen dr. Adams en zijn patiënten. Zij verklaar den dat zij er nimmer bij mochten zijn, wanneer dr. Adams zijn patiënten be handelde en injecteerde, Ook was hij nooit bereid vragen te beantwoorden over de aard der geneesmiddelen, die hij zijn patiënten toediende. Een van de verpleegsters had dr. Adams eens gevraagd wat voor injec tie hij had klaargemaakt. „Het is om bestwil van de patiënte, en het is niet noodzakelijk dat u weet wat het is," had de dokter geantwoord. Mevrouw Morrell, de 81-jarige rijke weduwe van een levensmiddelen-impor teur die door dr. Adams volgens de ten lastelegging om het leven is gebracht, stond als „moeilijk" bekend. Toen dr. Adams eens met vakantie naar Schot land was vertrokken, zonder haar te hebben gewaarschuwd, was zij veront waardigd en zij verklaarde tegenover een verpleegster zijn naam uit haar laat ste levensbeschikking te zullen schrap pen Daarop telefoneerde zij met dr. Adams in Schotland en liet hem naar Eastbourne terugkomen. Twee der verpleegsters verklaarden dat mevrouw Morell, in de nacht voor zij overleed, hevige krampen had, die haar bijna uit bed wierpen. „Ik heb nog nooit dergelijke krampen gezien bij een patiënt, die in de diepe, aan de dood voorafgaande slaap („coma") vertoefde", aldus verklaarde een der verpleegsters. Een ander zei dat mevrouw Morrel, na een injectie van dr.. Adams, bewuste loos was geworden en aanvankelijk niet meer bij bewustzijn gebracht kon wor den. „Ik belde de dokter op en hij zei, dat mevrouw Morrell zeer ziek was en dat dergelijke instortingen moesten wor den verwacht", aldus deze verpleegster, die hieraan toevoegde dat dr. Adams zijn patiënte, in de nacht voor haar over lijden, injecteerde met vijf kubieke cen timeter vloeistof. „Het was volgens mij een grote dosis. Mevrouw Morrell is de volgende och tend overleden", verklaarde zij. De openbare aanklager heeft dr. Adams, als gemeld, eveneens beschuldigd van moord op een bejaard echtpaar, dat hem eveneens in testamenten had bedacht, lechts de moord op mevrouw Morrell wordt hem echter ten laste gelegd. Dr. Adams zat gisteren opnieuw vol komen onverstoorbaar in de beklaag denbank waar hij aantekeningen in een boekje maakte, zonder ook maar een blik op de overvolle rechtzaal te wer pen. (Rtr.). De bekende Russische schaakmeester Vladpnir Alatortsev is gepromoveerd aan het instituut voor lichaamscultuur te Moskou, op een dissertatie „Over bepaalde problemen van een algemene schaaktheorie." Tot zijn opponenten be hoorde de wereldkampioen schaken, Botwinnik. Advertentie S O C C O C7 Ook bij Nescafé en andere soorten oplosbare koffie doet een beetje BUISMAN wonderen. O j beware* Na de vijfde ronde van het Hoogoven schaaktoernooi heeft de Joegoslaaf Matanovic de leiding behouden. Zij het dan ook dat zijn voorsprong is vermin derd tot een half pnt. Met wit spelend kon hij de zich stoer verdedigende Van Scheltinga niet omver krijgen. Wel kwam hy uit een jSiciliaanse opening met enig voordeel te voorschijn, Van Scheltinga nam echter zyn tegenkansen goed waar en Matanovic kon niet meer dan een iets gunstiger eindspel krygen met aan beide zijden twee lopers. De remisekans in eindspelen van deze soort is groot, zoals ook nu weer Van Schel tinga bewees. Stahlberg versloeg Toran, weliswaar niet zeer regelmatig, maar met een schitterende slotcombinatie. Toran liet halverwege het spoedig na de opening ingetreden eindspel een pion instaan, die Stahlberg om onbegrijpelijke rede nen niet nam. Er ontstond toen een strijd van toren en paard tegen toren en lo per, met pionnen uitsluitend op de ko ningsvleugel. Stahlbergs paard was ge vaarlijk. In tijdnood overzag Toran de redding, die hem zelfs de beste kan sen zou hebben gegeven, en toen was het fraai te zien hoe Stahlbergs ko ning dwars door de vijandelijke pion nen heendrong om de vijandelijke ma jesteit in diens veste op de zoeken. On der de geconcentreerde werking van de drie stukken moest Toran bezwijken. Stahlberg staat nu een half pnt. achter Matanovic. Donner zette tegen Kramers Nimzo- Indiër de partij rustig op. De Fries speelde wat al te pretentieloos en kwam in kleine moeilijkheden. Donner kreeg het loperpaar en enige druk. Hij overhaastte de zaak echter en Kra mer riposteerde onmiddellijk. Remise werd toen onvermijdelijk. De grootste verrassing was wel, dat Spanjaard met zeer eenvoudige midde len uit een Catalaanse opening een ge weldige stelling opbouwde tegen O'Kel- ly. De arme Belg kon byna geen zet meer doen. Toch hield hij stand. De Met geen mogelijkheid viel omstreeks laat in de avond te voorspellen hoe de eindstand zou worden in de voor de club- kampioenstitel dammen vrijwel beslis sende wedstrijd tussen „Gezellig Samen zijn" en „Jozeph Blankenaar". De ploeg van Keller was kennelijk gebrand om revanche te nemen voor de in de com petitie geleden nederlaag. Maar de Blan kenaren begrepen dat hun titel op het spel stond en het werd een der mooiste wedstrijden ooit in de damcompetities gespeeld. De einduitslag werd onder ondraaglijke spanning 1010. De stand luidt nu: Joz. Blankenaar 2 110 Gezellig Samenzijn 2 110 IJmuiden 10 0 1 C.D.A. 10 0 1 27—13 21—19 9—11 3—17 De Russische ski-vereniging heeft op het laatste nippertje laten weten dat een Russische ploeg zal deelnemen aan de internationale „Hanenkamm"-ski- wedstrijd, die het komend» weekend in partij is afgebroken. Het is te vrezen dat Spanjaard toch iets te snel heeft afgewikkeld. O'Kelly heeft nog altyd re- misebansen. Ook Bink kwam uitstekend zo niet ge wonnen uit de opening tegen Pilnik, die de indruk maakte er maar wat met de pet naar te gooien. In plaats van rus tig zijn stelling te versterken, kwam de Amsterdammer, de jongste deelnemer in dit toernooi, op de ongelukkige ge dachte een wilde aanval te ondernemen. Hij verloor toen in enige zetten. Een meer geroutineerd speler was dit niet gebeurd. De uitslagen van de vijfde ronde zijn: SpanjaardO'Kelly de Galway (Belg) lADonnerKramer yj Mata- novic(Joegoslavië)Van Scheltinga A 14; Bink—Pilnik (Argentinië) 01; Stahlberg (Zweden)Toran (Spanje) 1—0. De stand is: 1. Matanovic, 4 pnt.; 2. Stahlberg, 3>jpnt.; 3. en 4. Kramer en Pilnik, 3 pnt.; 5. en 6. Donner, en O'Kel ly, 2 pnt.; 7. en 8. Toran en Spanjaard 2 pnt.; 9. Van Scheltinga, 1pnt.; 10. Bink, 1 pnt. Naar wy vernemen zal de toto-com missie van de KNVB dezer dagen in vergadering samenkomen met de ver tegenwoordigers der overkoepelende club-voetbalpools. De Hongaarse atleet Rosznyoi is door het Oostenrijkse ministerie van Onder wijs te Wenen aangesteld als leraar aan een middelbare school. (Van onze tafeltennis-medewerker). Op de eerste wedstrijddag van de tweede helft der tafeltenniscompetitie gebeurden er geen opvallende dingen. Men zou het een verrassing kunnen noemen, dat Sparta 3 er ditmaal in slaagde het tweede team van deze ver eniging te kloppen, maar gezien de omstandigheden mag deze uitslag geen al te grote verrassing genoemd worden. Smash, de enige r.-k. westelijke hoofd klasser, kon ook in de return-wedstrijd niet van Wifra winnen en ging na uit stekende strijd met 6-4 ten onder. Een gelukje voor de Amsterdammers was het dat ook Scylla niet kon winnen en met 7-3 de mindere van Quick bleef. In B trok Sparta met twee man naar Batswingers en bleek dit ongestraft te kunnen doen. Luck Raek speelde een prima wedstrijd tegen PSV en won met 9-1 en WIBO deed het dit keer belang rijk beter tegen Carbon. Het gelijke spel van de eerste helft werd nu een knappe overwinning van 7-3. Blue Star slaagde er niet in de zo nodige winst te behalen en bleef met 6-4 te zwak voor VTV. Bij de r.-k. overgangsklassers een overwinning voor HBC, behaald in de derby tegen GTTC. Smash 2 weerde zich eveneens behoorlijk en bedwong DOS 2 met de zelfde cijfers, derhalve ook al 6-4. Vitus kwam de eerste week nog niet aan de beurt en kon nog een weekje uitrusten. SmashWifra is een mooie en span nende wedstrijd geweest, die eerst in het dubbel werd beslist. Henny Habes moest in de eerste wedstrijd al het hoofd buigen voor Wim Stoop, die ge brand was op deze zege. Mooi en Mos terd versloeg Iuj echter zonder moeite. De verdediging van Harry Kenter was bijzonder vast en dwong Mooi en Mos terd tot overgave. Ook Wim Stoop had de grootste moeite de muurvaste defen- Advertentie Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en,,, doen wonderent Geleerden hebben ontdekt, dat bepaalde combinaties van geneesmiddelen een bij zonder weldadig effect hebben. Ofschoon de werking van elk middel afzonderlijk bekend was, bleek zulk een combinatie krachtiger te werken dan kon worden verwacht. De vier middelen verenigd in Chefarine„4"- elk afzonderlijkal beroemd - werken tezamen nog beter. Ze helpen ook dan, wanneer andere middelen falen en doen werkelijk wonderen BEROEMDE CEMEESMIDDELEM IN ÉÉN TABIET Tegen pijnen en griep. Geschikt voor de gevoeligste maag, want die wordt beschermd door het bestanddeel Cheiarox. De raad voor de luchtvaart heeft uit spraak gedaan inzake twee ongevallen, die 15 juni en 15 augustus van het vo rige jaar zyn gebeurd op het vliegveld Hilversum met twee vlieftuigen, die werden bestuurd door de chef-vliegin structeur by de afdeling rijkslucht vaartschool van de ryksluchtvaartdienst. Naar het oordeel van de raad is hel ongeval met een vliegtuig van het ty pe Fokkers S-ll, de Ph.UEU, veroor zaakt c -idat de bestuurder in strijd met de voorschriften en instructie on middellijk na het loskomen op geringe hoogte vliegend een zogenaamde flick roll", een snelle overtrokken rolvlucht, heeft uitgevoerd, zonder dat hij zich van te voren heeft gerealiseerd dat hü na het beëindigen van deze kunstvlucrt door een neergaande luchtstroming aan de voorzijde van het in de startrichting- staande geboomte in moeilijkheden kon geraken. (Het vliegtuig kwam in bo- Advertentie 65 Uit nieuwsgierigheid snuffelt Jarrod nog even in Burke's bureau en vindt daar de tachtig mille. Dat is klaar geluk, in dubbel opzicht. Jarrod kan die tachtig mille best gebruiken en bovendien zal het verdwijnen ervan de zelfmoordtheorie misschien ver stevigen. Jarrod verdwijnt weer. Hij laat geen andere sporen achter dan de whisky-fles met vingerafdruk ken van Scott Andrews en de was-deeltjes aan de stoel waar hy op gezeten heeft. Dat laatste weet hij niet, maar het bracht zijn opzet niet in gevaar, want de was kon ook van Andrews afkomstig zijn. Waarom die vingerafdrukken van Andrews? Daar uit blijkt het duivelse raffinement van Jarrod en zijn zucht naar perfectionnering van zijn misdaad. Hij hield rekening met de mogelijkheid dat de lijk schouwer niet aan zelfmoord zou geloven. Het was een kleine mogelijkheid, maar ze bestond. Indien de politie hier een moord zou vermoeden wilde Jarrod een flauw spoor achterlaten. Het mocht vooral niet in het oog lopend zijn. Jarrod koos daarvoor de vin gerafdrukken van Andrews. Hp wist namelijk dat Burke en Andrews in het verleden enkele malen hooglopende ruzie hadden gehad om de verloofde van Andrews, Sue Allen. Het sloot allemaal als een bus. Dat Scott Andrews op deze manier een mooie kans maakte onschuldig naar de electrische stoel te worden gestuurd, dat kon Jarrod minder schelen. Dat handigheidje met die vingerafdrukken van Scott Andrews behoort wel tot het meest satanisch- gêniale wat Jarrod ooit heeft "uitgebroed. Een vluch tige lijkschouwing zou niets anders dan zelfmoord aan het licht brengen. Mocht er echter twijfel be staan, dan zouden bij een enigszins grondig onderzoek het eerst de vingerafdrukken op de fles gevonden worden. Alles wat verder nog gevonden mocht wor den en in de richting van Jarrod zou wijzen, klopte dan precies: Andrews verkeerde immers in de on middellijke omgeving van Jarrod. Bovendien had Andrews een motief: de kwestie tussen hem en Burke over Sue Allen. En tenslotte had Jarrod ge zorgd dat Andrews voor de bewuste avond geen alibi had: nij had hem nameiyk opgedragen een be paald werkstuk af te maken, al zou hij er de hele nacht voor moeten doorwerken. Andrews heeft in de nacht dat Burke door Jarrod werd vermoord on afgebroken in de kelder onder het souterrain ge zeten. Maar hij was de enige die zou kunnen ver klaren dat hij die werkplaats niet voor enkele uren had verlaten; Igor en Hendricks zouden die ver klaring natuurlijk niet gesteund hebben... Achteraf is gebleken dat deze voorzorgsmaatregel van Jarrod overbodig is geweest: Andrews wist zich met geen mogelijkheid te herinneren wat hij op de bewuste avond had uitgevoerd... Dat was dus de moord op Burke. Maar een paar weken daarvoor was er nog iets anders gebeurd Jarrod was al maanden bezig met zijn beeldengroep: de moord op Lincoln. De president was al wel klaar, maar met de moordenaar Booth was Jarrod niet tevreden. Andrews heeft wel twintig modellen gemaakt die steeds weer werden afgekeurd. Op een dag stond er een kort berichtje in de krant dat oud-burgemeester Patterson was overleden. Er stond een foto bij en Jarrod gaf opdracht dat die foto als model zou moeten dienen voor de kop van Booth. Maar hoe Andrews zijn best ook deed, hij scheen het Jarrod op dit punt niet naar de zin te kunnen maken. Toen kwam in het verwarde brein van Jarrod het krankzinnige idee op dat hij de meest ideale copie zou kunnen maken als hij be schikte over het lijk zelf. Hij zou dan een natuur getrouwe gipsvorm kunnen maken. Hij reed 's nachts met Hendricks naar de rouwkamer van het zieken huis, klom door een achterraam naar binnen en klom er toen met het lijk weer uit. Bij het onder zoek hebben wij destijds al vastgesteld dat één man dit nooit in zijn eentje kart hebben klaargespeeld, maar Hendricks heeft bij hoog en bij laag bezworen dat Jarrod het zonder zijn hulp heeft gedaan. Vol gens Hendricks was Jarrod ontzaglijk sterk en te oordelen naar wat hij verder nog heeft gepresteerd geloof ik dat ook wel. Toen na de verdwyning van Patterson de „Mor ning Post" en ook de andere dagbladen, zo'n ophef van het geval maakten, bedacht Jarrod zich dat hy het misschien nog wel zou kunnen uitbuiten voor zijn zaal der verschrikkingen. Het bleef echter bij een denkbeeld tot de dag na de moord op Burke. Toen realiseerde Jarrod zich plotseling dat hij bij het zoe ken naar onderwerpen voor zijn zaal der verschrik kingen de geschiedenis wel een beetje in de hand kon werken. Als hij het lijk van Burke stal, zou dat na de verdwijning van Patterson's lijk een gewel dige sensatie veroorzaken. Als Jarrod dan zorgde dat hy in zijn zaal der verschrikkingen beelden had van Patterson en Burke, kon hij een grote toeloop verwachten. Het klopte allemaal precies. Na de verdwijning van Burke's lijk schreeuwde de „Morning Post" moord en brand en Jarrod zorgde als de bliksem voor een paar beelden. En hier blijkt weer zyn raf finement. Hij zorgde er wel voor dat hij van Pat terson een slecht gelijkend beeld kreeg; hij had na- tuu lijk de oude gipsafdruk kunnen gebruiken, maar dan zou misschien de overeenkomst met Booth op gevallen zijn. Bovendien mocht Andrews van deze hele zaak niets weten en om hem nu zand in de ogen te strooien liet Jarrod hém een beeld van Patterson maken aan de hand van enkele oude fo to's. Voor net beeld van Burke werd weer het lijk gebruikt; <iat deden Igor en Hendricks. Maar nu had Jarrod de smaak te pakken. Hij had door middel van Burke kennis gemaakt met Cathy Gray en er was al half en half afgesproken dat Cathy eens zou poseren voor een beeld van Cleo patra. Jarrod had echter een methode gevonden die hem beter beviel dan poseren. Cathy werd zijn vol gende slachtoffer. Bij het kiezen van zijn slachtof fers hield hij er echter zorguldig rekening mee dat ze door Andrews vermoord zouden kunnen zijn. (Wordt vervolgd) men tot stilstand, de romp werd van de vleugelconstructie gerukt De be stuurder bleef ongedeerd). Bij het beoordelen van de ernst van de begane overtreding der voorschrif ten heeft de raad in aanmerking geno men, dat de bestuurder, die de vlucht maakte voor het onderhouden van zijn vliegvaardigheid, herhaaldeiyk op vliegfeesten e.d. met tevoren verkregen toestemming van de daartoe bevoegde autoriteiten demonstraties heeft gege ven in laagstunten, waaronder begrepen het uitvoeren van zogenaamde flick rolls" op zeer geringe hoogte. Het ongeval met een vliegtuig van het type Tiger Moth de Ph-Uaw, dat 15 augustus gebeurde en waarbij het vliegtuig onmiddeliyk na de start naar links van zijn koers afweek en in aan raking kwam met een lierkabel van een zweefvliegtuig dat tezelfdertijd werd „opgelierd", is volgens de raad voor de lichtvaart te wijten aan de omstan digheid dat de gezagvoerder onvol doende aandacht heeft gewijd aan de koers van het vliegtuig. De raad voor de luchtvaart heeft zich rekenschap gegeven van het feit, dat de markante en eervolle vliegcarrière van betrokkene gedurende een tödvak van drieëndertig jaren nimmer door enige smet werd ontsierd en dat hij zich persoonlijk zyn bovenvermelde fouten zeer ernstig heeft aangetrokken. De raad is na ampele overweging met de directeur-generaal van de rijkslucht vaartdienst van oordeel dat de nood zaak van strafoplegging niet aanwezig is. sie te doorbreken en kon eerst ir. de laatste game met 21-17 winnen. Lex Rijnen, die de plaats inneemt van Karei Kramer, kon ondanks behoorlijk spel nog niet tot winst komen. Kennelijk speelden zenuwen en gebrek aan routine een doorslaggevende rol. Bij Sparta 3 Sparta 2 boekten voor de „gastheren" Putman en Cogh beiden twee overwin ningen, n.l. op Noortje van Megen en Jaap du Buy. Batenberg kon maar een maal winnen en klopte Jaap du Buy. Loek Stoop was bij de reserves echter ongenaakbaar. Wil van Zoelen kon voor Scylla tegen Quick twee punten scoren, n.l. tegen van Ham en Broné. Opvallend was het dat hij de mindere bleek van Scheffer, die juist door Verkerk werd verslagen. Verder kwamen de Leide- naren echter niet, zodat de ranglijst niet zo erg veel veranderde. In groep B ging Sparta zoals gezegd met twee man naar Batswingers. Waar echter Onnes en Goudsmit alles wonnen en alleen de eer van het dubbel aan de Hagenaars gunden, werd met 64 toch nog gewonnen. Luck Raek behaalde zijn eerste flinke overwinning van dit sei zoen door PSV met 9-1 kansloos te klop pen. Schep boekte op Posno het enige tegenpunt. Ook Wibo schijnt betere plannen te hebben en bleek belangrijk te sterk voor Carbon. Schuller klopte V. d. Spek, terwijl de Mey en Duim beiden Stuhlemeyer te sterk waren. Bij VTVBlue Star een ongenaakbare Broers die driemaal zegevierde. Voorts verloor Fiedler alleen van Boekhoudt, terwijl Biermans tegen deze Boekhoudt voor het zesde punt kon zorgen. Nedlloyd Quick Povac Wifra Sparta 2 Sparta 3 Smash Scylla Sparta Wibo Carbon Batswingers VTV Luck Raek PSV Blue Star Groep A: 7 7 6 5 3 2 2 1 1 Groep B: 8 8 5 4 3 3 3 14 12 10 8 5 5 4 4 16 12 10 8 8 7 1 5080 49—81 40—30 38—42 35—46 34—46 35—45 31—49 68—12 46—34 41—39 39—41 38—42 42—38 24—56 23—57 Smash 2 is er ook voor de tweede maal in geslaagd DOS 2 de baas te blij ven en zorgde voor een fraaie overwin ning met 6-4. Jos Neep was de grote man in deze ontmoeting door drie over winningen te behalen. Karei Kramer, teruggekeerd uit de hoofdklasse, moest er kennelijk nog wat inkomen, want hij moest zich met een zege op V. d. Horst tevreden stellen. Ook Welsink kon maar een keer winnen en klopte van Tuurenhout. Tenslotte moest dus het dubbel, ondanks een aanvankelijke vei lige voorsprong van 3-0 voor de reser ves, nog de beslissing brenger,. Dit ge beurde zodat nog juist de volle winst mee uit Den Haag kon worden genomen. Nedlloyd 2 11 10 1 21 80—36 Wibo 4 11 8 1 2 17 73—37 Treffers 11 8 3 16 79—31 AVGA 11 7 1 3 15 63—37 DOCOS 11 6 1 4 13 65—45 KKK 11 5 2 4 12 49—61 Smash 2 11 4 2 5 10 57—53 DOS 2 11 3 2 6 8 54—56 Povac 3 11 1 2 8 4 35—74 Maccabi 11 1 10 1 15—95 Sparta 5 11 1 10 1 15—95 GTTC en HBC vochten een duel uit dat de grote eigenschap van plaatse lijke ontmoetingen beslist niet miste, n.L meer spanning dan mooie wedstrijden. Opvallend was het dat bij HBC Jan v.d. Dries er beslist niet best in was. Hij kon alleen van Ad Spee winnen en dit nog niet geheel zonder moeite. Gelukkig voor de gasten was bij GTTC ook Piet Sleper verre van in vorm, want Pliester en Smit konden hem beiden verslaan, terwijl zij elk hun tweede puntje boek ten op Spee. Bij de gastheren was Theo Blom in prachtige vorm: drie fraaie overwinningen waren de beloning van zijn goede spel. In het dubbel was HBC beslist sterker en kon zodoende met 21-13 en 21-17 winnen en nog juist de volle winst behalen. Togido TOG Povac 2 Disnie HBC WGA AVGA2 GTTC AMVJ Sparta 4 Heemstede 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 11 69—31 63—47 60—50 56—54 54 56 5555 54—56 52—58 56—54 42—58 39—71 De overige resultaten waren: D: Barna UBTV2 4-6; Never DownWilskracht 6-4: TreffersSparta 5 10-0; Nedlloyd 2 na 2 10-0; E: TOGTogido 6-4; AMVJ— AVGA 2 8-2; DisnieWGA 5-5; Heem stedePovac 2 4-6; F: DocosPovac 3 6-4; TrefersSparta 5 10-0; Nedlloyd 2 Wibo 4 6-4; KKK.Maccabi 5-5. Dit weekend krijgt Smash in Quick opnieuw een gevaarlijke tegenstander. Povac zal zeker Sparta 3 kloppen, Ned lloyd haalt de volle winst tegen Wifra en Spart 2 zal Sylla wel de baas blij ven of minstens gelijk spelen. In B geen kansen voor de staartploegen en zal Sparta zich wel niet door Luck Raek laten verrassen. VTV—Carbon heeft voor de gasten de beste kansen. Vitus heeft een prachtige kans tegen het zwakke Barna 2, HBC heeft in AVGA 2 een gevaarlijke tegenstander, maar GTTC is tegen Disnie niet kansloos. Voor Smash 2 geen kans tegen Treffers. De zilveren cup van de skikampioen schappen der Lage Landen kon gisteren niet door ir. W. A. J. de Weerd, de hoog ste vertegenwoordiger van de Neder landse skivereniging, aan het winnen de landenteam worden uitgereikt. De Engelsen hadden deze beker ergens in Londen opgeborgen. Erg bezwaarlijk was dat echter niet, want de eerste prijs was toch voor de ploeg van Groot-Brit- tannië. In de slalom had de Engelse equipe reeds een ruime voorsprong genomen en in de afdaling van gisteren lengte 2300 meter, hoogteverschil 490 meter werd de marge nog groter. Individueel leverde de Brit Grimley, winnaar van de slalom, de beste prestatie in de z.g. alpine-combinatie, maar in de afdaling moest hij toch buigen voor de grotere snelheid van de Belg Feron. België kon door het ontbreken van een volledige ploeg echter niet in de landenrangschik king worden openomen en het resultaat van de tweedaagse kampioenschappen per teams luidde dan ook: 1 Engeland 32.70 punten, 2 Denemarken 75.23 punten en 3 Nederland met 129.64 punten. De best geplaatste landgenoot in de afdaling was Peter Lukowski een ge deelde zesde positie. In het eindresultaat van de combinatie werd hij zevende. De resultaten waren: afdaling, in dividueel: 1 Feron (Belg.) 2.14.3 sec. (0 pnt), 2 Grimley (Eng.) 2.22.- sec. (5.51), 3 Uniacke (Eng.) 2.22.8 16.09), 4 Morland (Eng.) 2.23.- (6.23), 5 Ancien (België) 2.27.2 (9.23), 6/7 Peter Lukows ki (Ned.) en Oakes (Eng.) 2.31.2 (12.10), 11 Mariet Rambonnet (Ned.) 2.54.3 sec. (28.66), 12 Minke (Ned.) 2.54.5 (28.80), 13 Quaring (Ned.) 2.58.7 (31.82). Alpine combinatie: 1 Grimley (Eng.) 5.51 pnt., 2 Feron (Belg.) 10.65 pnt., 3 Morland (Eng.) 11.60 pnt., 4 Olsen (Den.) 17.88 pnt., 5 Uniacke (Eng.) 18.60, 6 Oakes (Eng.) 21.57 pnt., 7 Peter Lu kowski (Ned.) 22.89 pnt., 10 Mariet Ram bonnet (Ned.) 50.13 pnt, 11 Minke (Ned.) 56.62 pnt., 12 Quaring (Ned.) 6L35 pot.

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 7