Kritiek op het regeringsbeleid inzake financiering en woningbouw nifiKSTOA Visserijgolf STRIJD OM DE DAMTITEL BEGINT HEDENAVOND HEEMSTEDE r SCHEEPVAARTBERICHTEN TT'-'i f 5 -O H u u Bevolking veroudert schrale huid? Risicoregeling woningbouw De sigaren van de Farao Nieuwjaarsrede Bloemendaals burgemeester In Z andvoort komt een „Stichting Gemeenschapshuis Felle strijd tussen HOC en The White Stars genéést I Snelheid Comfort en SERVICE .J E VRIJDAG 18 JANUARI 1957 PAGINA 4 Veroudering VOORSTELLEN AAN ZANDVOORTS RAAD Overige agendapunten Basketbal Friese beschuit eerlijk overheerlijk v f0f Vergadering „De Eendracht" Instuifafdeling „Het Forum" Heemstede Aanwinsten r.-k. afdeling openbare leeszaal Burgerlijke Stand Chocoladefabriek Erven H. de Jong is verkocht Wijzigingen aanvaard MARKTBERICHTEN 51 Je krijgt vie* dagen En nu gije t bureau vin de kolonel schoon nuk enIngerukt Ik hid to feil vergeten dit ik me onder de niim vin Beh - Bekt heb li ten inschrijven! Wit is dit p Hetze If - de sigiren bandje i/s die vin de sigiren van Fino. Dl' s te'- gek om los te lopen!' i (r//r,cW Hoen hier heb ik een kistje. Als ik toch 'ns een kistje vin die vreemde sigiren in hinden kon krijgen.. door Herge, copyright Casterman Tijdens de eerste vergadering van de raad der gemeente Bloemendaal, die gistermiddag gehouden werd, heeft de burgemeester, dr. D. H. Peereboom Voller, een kleine nieuwjaarsrede uitge sproken, waarin hij een overzicht gaf van enkele aangelegenheden, die voor zijn gemeente van belang zijn. Spre kend over de benarde situatie, waar in zich daar zowel de woningbouw als de financiën bevinden, weet de burge meester deze aan het van regerings wege gevoerde beleid ten aanzien van deze kwesties. De uitkering uit het gemeentefonds, die Bloemendaal ontvangt, is veel te laag, naar ook reeds bij de begrotings behandeling uitvoerig werd gememo reerd. De gemeente is hiervan de dupe geworden. Per hoofd van haar bevol king draagt zij jaarlijks 266bij aan het gemeentefonds. Een bedrag van ƒ47.eveneens per hoofd gerekend, wordt de gemeente terugbetaald. De ge meente stort dus jaarlijks vier en een half miljoen gulden in het gemeente fonds. De schuld per inwoner gerekend is voor de gemeente bijzonder laag. Be draagt deze in Velsen bijvoorbeeld 826,in Bloemendaal is dit slechts 126,Dit laatste is een gevolg van de omstandigheid, dat in Bloemendaal bijzonder weinig kapitaalswerken wor den uitgevoerd, namelijk slechts scho lenbouw, rioleringswerken en wegenaan leg. Met betrekking tot de bouwnijverheid in het bijzonder de woningbouw meende de burgemeester, dat men stellen kan, dat er in zijn gemeente sprake is van een afremmen van de opbouw van regeringswege. Een in Bloemendaal „gevraagd" bouwtype is dat van de bungalow. Deze bungalows zullen hier evenwel een probleem gaan vormen, waarmede het gemeentebestuu zich zal hebben bezig te houden. Een bungalow past niet overal in het aspect van de gemeente en mag hier zeker niet gaan domineren. Ook het ontwerp-streekplan Zuid-Ken- nemerland is een zaak, die voor Bloe mendaal van het grootste belang is. In een bezwaarschrift heeft de gemeente o.m. gewezen op de opvatting in zake de recreatie, in het streekplan-ont werp naar voren komende. Bloemen daal mag geen recreatiecentrum wor den, waar wordt toegegeven aan de Eret-neigingen van de massa. In ver and met het streekplan is een uitbrei ding van de Vondelschool in Aerdenhout onmogelijk, omdat de oost-westverbin ding „over" deze school heen zou voeren naar de burgemeester meende. Er is in Bloemendaal een tekort aan garages. Volgens een telling staan er per nqcht gemiddeld een tweehon derd auto's op straat geparkeerd in verband hiermede. Opmerkelijk is, dat hiervan slechts veertig auto's in Aer denhout en Vogelenzang staan. De rest overnacht in de meer noordelijk gelegen delen van de gemeente. Een beleidsprobleem voor de ge meente noemde de burgemeester de veroudering in de bevolkingssamenstel ling. Het aantal kinderen neemt naar verhouding steeds meer af, terwijl met de bejaarden het omgekeerde het ge val is. Tegen 2437 bejaarden perso nen ouder dan 65 jaar staat bij voorbeeld, dat er ongeveer 1100 5-ja- rige kinderen zijn. Enige verjonging in de bevolkingssamenstelling is dus ge wenst. Met name wees de burgemeester hier op een vestigingsmogelijkheid voor jonge gezinnen in zijn gemeente. De jeugdbaldadigheid is, vergeleken bij 1955, in het vorig jaar met 15 pet afgenomen. Gebleken is, dat deze bal dadigheid het grootst is tijdens de paas vakantie. De gemeente moet, naar de 99 In september van het vorige jaar gaf de Zandvoortse gemeenteraad aan de architect B. J. J. M. Stevens te Haarlem opdracht het door hem inge diende schetsontwerp voor de verbouw van het toen nog door de Wim Gerten- bachschool gebruikte gebouw aan het Schoolplein tot verenigingsgebouw (an nex leeszaal en bibliotheek) nader uit te werken. B. en W. van Zandvoort stellen thans aan de raad voor in sa menwerking met verschillende organisa tie in de gemeente een stichting in het leven te roepen tot beheer en ex ploitatie van een gemeenschapshuis, in te richten in dit gebouw. Voorts stellen zij voor aan deze „Stichting Gemeen schapshuis Zandvoort" in oprichting om niet dit schoolgebouw over te dragen. Verwacht wordt, dat deze stichting een subsidie van het rijk zal ontvangen, daar zij gedragen wordt door de be langrijkste groeperingen in de bevol king. Deze subsidie, een startsubsidie, zou komen te liggen op ongeveer 25 procent van de waarde van het gebouw en de verbouwings- en inrichtingskosten daarvan. Desgevraagd hebben zich be reid verklaard mede te werken tot het in het leven roepen van deze stichting de Kerkeraad der Nederlands Hervorm de Gemeente, die der Gereformeerde Kerk, het r.-k. Kerkbestuur, de afde ling Zandvoort van de Nederlandse Pro testantenbond, de Culturele Kring 't Helm, het Instituut voor Arbeidersont wikkeling, de Zandvoortse Muziekkapel, het Zandvoorts Mannenkoor, de Zand voortse Operettevereniging en de Open bare Leeszaal en Bibliotheek. Zandvoort gaat sportverenigingen sub sidiëren. Aan de gemeenteraad wordt voorgesteld de gymnastiekvereniging „O.S.S." een subsidie te geven van 100.per jaar plus 1.voor elk jeugdlid van 16 jaren en jonger. Het door de gemeente destijds aan gekochte perceel Rosenobelstraat no. 4 is ontruimd en B. en W. stellen de raad voor, thans tot afbraak over te gaan. Men krijgt dam een behoorlijke verbin ding tussen Raadhuisplein en Gasthuis- plein, welke door de aanleg van een plantsoentje zal worden verfraaid. Kos ten 8.000,—. B. en W. van Zandvoort achten het wenselijk, dat een concierge wordt aan gesteld voor de Wim Gertenbachschool, de U.L.O.-school, welke kort geleden in een nieuw schoolgebouw is onderge bracht. Zij stellen de raad voor, een dergelijke functie in te stellen en in principe te besluiten tot de stichting van een concierge-woning bij deze school. burgemeester meende, hier niet gaan verbieden, maar ontspanningsmogelijk heden creëren. Ongeveer een vijfde deel van de bij de politie aangewezen misdrijven betref fen de zeden. Daar in dergelijke ge vallen aangifte niet altijd plaats heeft, achtte de burgemeester dit een ernsti ge aangelegenheid. Hij wees op het be lang van een juiste voorlichting, die in de eerste plaats een taak van de ouders, maar ook van de kerken, scho len en jeugdverenigingen is. De heer Smidt van Gelder (V.V.D.) dankte, nadat de burgemeester deze toe spraak beëindigd had, namens de ge meenteraad voor de in de rede vervat te goede wensen. Zonder hoofdelijke stemming keurde de raad enige agendapunten goed. Het belangrijkste was wellicht het voorstel van B. en W. de adressen van enige bewoners van het Kinheimplein hou dende bezwaar tegen de ter plaatse te stichten speelgelegenheid ter afdoe ning in hun handen te stellen. De heer Vliegen (P. v.d. A.) verheugde zich er over, dat er een speelgelegenheid zou komen, en de burgemeester noemde het merkwaardig, dat uit de ingediende be zwaarschriften bleek, dat de requestan- ten het plan van de gemeente niet ken nen. Een gedeelte van het plantsoen gelegen vóór de kwasie-Oud-Holland- se geveltjes zal blijven bestaan. De plaatselijke ontmoeting in de ge westelijke basketbal overgangsklasse tussen H.O.C. en The White Stars is in een kleine overwinning van de Stars ge ëindigd. Eerst in de laatste minuten kon de zege volkomen veilig worden gesteld. Het is een fel gevecht gewor den tussen de Haarlemse teams en de ontmoeting was dan ook meer span nend dan fraai, temeer nu HOC weder om de Stars geen gelegenheid bood in het normale spel te komen. Pas enkele minuten voor tijd kreeg de HOC-ploeg een inzinking, waarvan de Stars direct profiteerden om met enkele felle door braken te scoren en een redelijke over winning veilig te stellen (38-29). De dames van White Stars moesten in Rotterdam tegen Hudig genoegen nemen met een 12-11 nederlaag, terwijl de reserves van de Stars eveneens min der gelukkig waren tegen HOC 2, van welke ploeg na verlenging werd verlo ren (12-10). De uitslagen waren: Dames: ZBVS 2-Aurora 2810; ZBVS -Rapiditas '31 209; HOC 2-White Stars 2 12—10. Heren: Antilopen 2-Rapiditas '31 58 20; White Stars 3-IHJ 4 33—25; HOC 2- SC Haarlem 2 19—20; HOC-White Stars 29—38. Vanavond wordt om acht uur in het Krelagehuis de plaatselijke ontmoeting Antilopen-Flaming's (heren) gespeeld in de gewestelijke eerste klasse com petitie. Advertentie Drie trawlers Herman IJm. 2 Elie Cheniviëre IJm. 32, Eveline IJm. 116 en twee kotters zorgden er don derdag voor, dat de IJmuidense visaf- slag werd voorzien van een totale aan voer van 1.550 kisten verse vis. Er wa ren onder meer 660 kisten schelvis, 80 kisten gul en kabeljauw, 40 kisten kool- vis 285 kisten wijting, 50 kisten radio, 90 kisten diversen en 125 stijve kabel jauwen. Voor de grote schelvis werd donder dag minder betaald dan woensdag. De overige visprijzen waren veel hoger. Grote schelvis deed 38 tot 30, groot middel 36 tot 28, klein middel 35 tot 26, pennen 37 tot 23 en braad 31 tot 21 per kist van 50 kilo. Wij ting deed 28 tot 16 per kist van 50 kilo. Groot middel schol noteerde 56 tot 41, klei nmiddel 48 tot 46, schol 1/50 tot 44 en schol II en III 54 tot 41 per kist van 50 kilo. Schar deed 46 tot 31 per kist van 50 kilo. Bot deed 40 tot 30 en makreel 48 tot 42 per kist van 50 kilo. Kabeljauw noteerde gemiddeld 288 tot 138 per 125 kilo. Haai deed 36 tot 33 per kist van 50 kilo. Zwarte koolvis deed 80 tot 71, witte koolvis deed 110 per kist van 125 kilo. Bot noteerde 40 tot 30 en makreel 48 tot 42 per kist van 50 kilo. Poon werd verkocht voor 36 tot 30 per kist van 50 kilo. Heil bot deed 2,90 tot 2,50, grote tong 4,50 tot 4, groot middel 5 tot 4,10, klein middel 4,50 tot 3,90, tong I 4,10 tot 3,70, tong II 3,60 tot 3,30 en tarbot 3,70 tot 3 per kilo. In IJmuidens Vissershaven is gear riveerd, de nieuwe trawl-logger Fran- cina Kw. 153. Een fraai vaartuig, dat een zusterschip is van de Ada VI. 7. Het schip heeft een aparte vorm. De bak is langer dan gewoonlijk het geval is. Door de voorgang als het ware in te bouwen, heeft men meer beschut ting voor de bemanning op het dek kunnen aanbrengen. Schipper op het nieuwe vaartuig is de trawlerschipper Phil Glas. De Francina Kw. 153 zal spoedig naar zee vertrekken. In de IJmuidense vishallen zijn se dert enige dagen vijf controleurs van het Bedrijfsschap voor Visserijproduk- ten verschenen, die er toezicht op hou den, dat er uitsluitend Nederlandse ka beljauw naar België wordt geëxpor teerd. De Belgen hebben fel geprotes teerd tegen het feit, dat er in strijd met de Beneluxakkoorden, door de Neder landers Deense kabeljauw naar België werd geëxporteerd. De handel is over de controlemaatregelen van het Be drijfsschap weinig te spreken. De ex porteurs zijn van mening, dat deze maatregelen de export belemmeren. Het Bedrijfsschap wijst deze beschul diging echter van de hand. „De expor teurs hebben zelf het vertrouwen ge schonden. Daarom is er nu controle nodig", zegt het. De IJmuidense „Visploeg", de vlet- terlieden, die ervoor zorgden, dat de schepen aan de havenkant werden ge meerd, is opgeheven. De laatste drie vletterlieden, Bram Kramer (71 jaar), Henk Kaptein (72 jaar) en Harry Go- mes (78 jaar) hebben er het bijltje bij neergelegd. Een ruig brok IJmuiden is daarmee historie geworden. Er is een tijd geweest, dat de „Visploeg" een or ganisatie was van vele vletterlieden, Door een slepende reeks beslissings- matches tussen Wim Roozenburg en W. Terlouw kon het toernooi om de Ne derlandse damtitel maar niet van start gaan. Steeds opnieuw kwamen beide spelers tot match-nul en de reeks daar op volgende beslissingspartijen lieten steeds een remise als uitslag. Om het geijkte wedstrijdprogramma van de Kon. Ned. Dambond niet in discrediet te brengen, besloot de wedstrijdcom missie beide spelers tot het eindtoer- nooi toe te laten. Om in de toekomst echter gevrijwaard te blijven van soort gelijke moeilijkheden, besloot men te vens de aankomst der spelers vast te stellen volgens het Sonnenborn-Berger- systeem. De behaalde resultaten tegen de hoger geplaatsten zullen dus voor taan bepalend zijn voor de volgorde der deelnemers in de eindstand. Vanaf heden, 18 januari, zullen de par tijen voor het persoonlijk damkampioen schap van Nederland op weekeinden ge speeld worden te Utrecht. De slukings- ronde is vastgesteld op zaterdag 9 maart. Alle partijen worden gespeeld in de recreatiezaal van Van Boekhoven. Alleen Piet Roozenburg en de Am- Advertentie Advertentie 'eist snel die v'ncht en'<W '"^Oge* Per en *S*r«te, Ten Inlichtingen en boekingen bij Uw reisbureau of bij de BEA Leidseplein 29 Amsterdam. Tel. 64848 EUROPE'S FINEST AIR FLEET BRITISH EUROPEAN AIRWAYS Onder vrij grote belangstelling van de zijde der leden is gisteravond een ver gadering gehouden door de pluimvee- en konijnenfokvereniging „De Een dracht" in het cafétaria aan de Binnen weg. Na afhandeling van de traditionele agendapunten die geen bijzondere fei ten ter bespreking gaven, gaf na een kort inleidend woord van voorzit ter Donkelaar secretaris Nimmink een bondig verslag van de laatst ge houden nationale tentoonstelling „Hol land Show 1957" bij gelegenheid van het 50-jarig bestaan van „De Een dracht". Over het algemeen was men ook in vakkringen van oordeel dat deze ten toonstelling een prima staaltje van goe de organisatie en goede verzorging der dieren was geweest. Er was dan ook geen enkele klacht binnen gekomen. Voorzitter Donkelaar vond dan ook alle reden om de leden voor hun spontane medewerking dank te zeggen. Als blij de toegift kon de secretaris tenslotte nog mededelen dat ondanks de hoge kosten die men had gehad, er toch nog een batig saldo was overgebleven van f 250. Na afhandeling van enkele huishou delijke kwesties, die vrij veel tijd vroe gen, kwam de jaarlijkse kienavond ter sprake. Het bestuur heeft reeds vele voorbereidingen getroffen om deze avond een bijzonder feestelijk karakter te geven zodat men met grote verwach tingen deze volgende bijeenkomst tege moet ziet. „Het Forum", de nieuwe Instuifgroep in Heemstede houdt zaterdagavond een bijzondere bijeenkomst. In de bovenzaal van restaurant „Boekenroode" zal Mi chel van der Plas spreken over en voor dragen uit eigen werk onder de titel „De speelse muze." De avond begint om 8 uur. Ontwikkelingslectuur: Andreus en Vinkenoog. Tweespraak; Ehrström. Dok tersvrouw op Groenland; Gregor. Kul- turgeschichte des Ballets; Mens en arbeid; Phair. Op jacht naar de Inca- schat; Westphal. Physica voor u en mij. Romans; Buck. Mijn werelden; God den. Een stukje van de hemel; Opitz. Helden op commando; van Praag. La chatelaine; Rawicz. De barre vlucht; Macdonald. Patrol; Brisville. D'un amour. ONDERTROUWD: F. A. van der Put en J. U. van Rijn. GETROUWD: G. H. van der Hoeven en A. Rechter; J. Biemond en Ch. Vis ser. GEBOREN; d. v. M. Kuijer en M. Veenstra; z. v. A. Dekker en P. C. Sdhlötjes; z. v. J. N. Slijkerman en M. C. Reuzenaar. OVERLEDEN: Th. A van Haaren, 65 jr.; W. J. Verdoorn, 81 jr.; W. M. Bartels-de Nijs, 83 jr.; B. P. Bossaert- Bels, 81 jr. die beschikten over zes sleepboten, tien vletten en verschillende wachtlokalen. In de tijd, dat de loggers nog op de zei len voeren, zorgden zij ervoor, dat deze schepen bij stil weer de haven binnen werden gesleept of naar buiten werden gesleept. Voor de vrijdagmarkt zullen twee schepen te IJmuiden hun vangst los sen. De nieuwe trawler Ariadne IJm. 18 zorgt voor 380 kisten verse vis en de Polderman IJm. 20 voor 400 kisten ver se vis en 50 stijve kabeljauwen. Voor de zaterdagmarkt komt de Dirkje Ro. 53 met 1000 kisten verse haring uit de Ierse Zee en 100 kisten diversen. Een logger van Vrolijk voert een lading van 1200 kisten verse haring en 1000 stijve kabeljauwen uit het Ierse plaatsje Dunmore aan. De visserij om de noord was bar slecht. De schepen hebben mooi weer, maar vangen weinig. Zij moesten het doen met trekjes van 20 manden hoops. De vangsten per etmaal bedroegen ge middeld 100 tot 150 manden hoops. In de Ierse Zee was het heel wat be ter. Aldaar vingen de loggers gemid deld 100 tot 150 kantjes haring per et maal. En haring is kostbaar in deze dagen.... Er waren opnieuw loggers, die tevens dagvangsten van 500 tot 700 stuks koolvis en kabeljauw konden melden. De loggers langs de kust vingen ge middeld 80 tot 100 kilo tong en 10 tot 15 manden diversen per etmaal. De vis serij bij de Pittboei was gunstig. Hier vingen de loggers en kotters gemiddeld 150 tot 200 kilo tong en 15 tot 20 man den diversen per etmaal. Naar wij vernemen is door de Konink lijke Cacao- en Chocoladefabrieken van de Erven H. de Jong te Wormerveer, besloten haar produktie-apparaat stop te zetten. De fabriekspanden met de machines ketels en inventaris zijn overgegaan aan de „Spanera" te 's Gravenhage. Wat de bestemming in de toekomst zal worden is nog niet bekend. Vermoe delijk zal het gebouwencomplex in gedeelten te koop worden aangeboden. In ieder geval staat het vast dat de technische installatie en machines bin nenkort in publieke veiling zullen wor den gebracht. sterdammer R. C. Keiler moesten van deelneming afzien, terwijl de Groninger O. Doornbos nog steeds om gezond heidsredenen verstek moet laten gaan. Alle overige momenteel nog gerechtig de meesters nemen deel, zodat de na volgende zestien dammatadoren deze strijd om het persoonlijk damkampioen schap van 1957 ten einde hopen te bren gen; W. de Jong uit Haarlem (kampioen 1956), ir. G. E. van Dijk uit Wagenin- gen, W. F. van der Sluis uit Amster dam, J. M. Born uit Rotterdam, J. H. Beeke uit Weesp, P. Bergsma uit Roor- dahuizen, S. Boer uit Alblasserdam, A. Grooteman uit Wervershoof, W. Huis man uit Leiden, D. J. Jurcka uit Ede, H. F. J. Kinnegen uit 's-Gravenhage, H. Laros uit IJmuiden, Wim Roozenburg uit Rotterdam, F. Okrogelnik uit Hoens- broek, F. Verhoeven uit Deventer en W. Terlouw uit Bodegraven. Vrijwel alle jongere deelnemers geven hiermede acte de presence. Na de wijzigingen die in november 1955 in de risicoregeling woningbouw 1954 zijn aangebracht, bleef toch nog een aanzienlijk deel der prijsstijgingen van bouwstoffen voor rekening van de aan nemers. Ter dekking van dit risico werd uiteraard een zeker bedrag in de aan nemingssom opgenomen. Daar er onvol doende inzicht bestaat omtrent de prijs fluctuaties, wordt de neiging tot het opnemen van soms onevenredige be dragen ter dekking van dit risico in de hand gewerkt, zo deelt het ministerie van volkshuisvesting en bouwnijverheid mee. De vereniging van Nederlandse ge meenten en de raad van bestuur bouw bedrijf hebben wijzigingen in de regeling voorgesteld, die het volgende inhouden: geen verrekening van prijsstijging van bouwstoffen zal geschieden indien de prijsstijging van met name genoemde bouwstoffen tezamen beneden de twee procent voorheen vier procent blijft. Bij overschrijding van deze grens zal 90 procent van de overschrijding ten laste van de opdrachtgevers komen. Het aantal materialen waarvan de prijsver^ schillen voor berekening vatbaar zijn, is uitgebreid. De minister van volks huisvesting en bouwnijverheid acht deze wijzigingen redelijk. Zij hebben immers ten doel te bevorderen, dat in de aan nemingssommen kleinere bedragen voor de risicodekking worden opgenomen. In de circulaire aan de gemeente besturen heeft de minister medegedeeld, dat hij besloten heeft de door boven genoemde organisaties in de risicorege ling aan te brengen wijzigingen van toepassing te verklaren voor werken, welke op of na 1 januari 1957 zijn aanbesteed. KAASMARKT GOUDA, 17 jan. Aanvoer: 21 partijen. Notering: le kw. f 2.382.44. VEILINGEN EN MARKTEN BARNEVELD, 17 jan. Eierveiling S.B.E. Aanvoer ca. 704420 stuks. Prijzen henne-eieren 54-57 gram f 11.1012.16, henne-eieren 57-59 gr. f 12.41— 12.61, kippe-eieren 59-62 gr. f 12.5512.78, kippe-eieren 62-65 gr. f 12.74—13.34, kippe- eieren 65-69 gram f 13.6515.07. Alles p. 100 stuks. Coöp. Veluwse Eierveiling. Aanvoer ca. I.200.000. Prijzen: henne-eieren 47-54 gram f 9.54—11.55, henne-eieren 54-59 gr. f 11.71 12.57, kippe-eieren 59-63 gr. 1 12.51—12.88, kippe-eieren 63-65 gr. f 13.04—13.41, kippe- eieren 65-69 gr. f 13,68—14.80, alles per 100 Eiermarkt. Aanvoer 2.000.000 stuks (schat ting). Prijzen f 10.50—14.00, algemene prijs f 12.30 per 100 stuks, kiloprijs f 2.05 (basis !0 gram). Pluimveemarkt. Aanvoer plm. 39000 stuks. 3rijzen slachtkippen f 1.751.90, slachtkui- :ens f 1.902.00 per kg. Varkensmarkt. Aanvoer 104 stuks. Prij zen biggen f 43.00—58.— per stuk. Prijsnotering Gelders-Overijselse Veren, van eierhandelaren. Grote eieren f 12.25 14.00, gew. 62-68 gr., kleine eieren f 10.00 11.75, gewicht 51-60 gram. VEEMARKT DELFT, 17 jan. Aanvoer: 640 stuks. Notering: nuchtere kalveren f 48— 58, biggen t 40—50, lopers f 65—110, drach tige zeugen f 300400, magere varkens per kg lev. gew. f 1.801.90. ARENDSKERK, p. 17 St. Helnena n. Durb. AKKRUMDIJK, 17 te Philadelphia. AAGTEDIJK, p. 19 Kp. Fin. n. Genua. AARDIJK, 16 te Port Swettenham. ANGOLAKUST, p. 18 Ouessant n. Dakar. ANNENKERK, 17 te Takubar. AALSUM, 17 dw Finisterre n. Cristobal. ASTRID NAESS, p. 18 Oporto n. Havre. ABBEDIJK, 15 te New Westminster. AMELAND, p. 18 Durban n. Kaapstad. ADONIS, 17 v. Amsterdam n. Hamburg. AMOR, 17 v. Izmir n. Cavalla. AMERSKERK, 16 te Durban. ALAMAK, 20 te Hampton Roads verw. BENINKUST, 17 te Antwerpen. BANKA, 17 te Amsterdam. BENNEKOM, 15 v. Pto Plata n. Tampa. BANTAM, 17 te Singapore. BAWEAN, 18 te Chittagong. CALTEX LEIDEN, 17 van Sid. n. Venetië. CONGOKUST, 17 te Dakar. CALL1STO, p. 17 Bermuda n. Rotterdam. CALTEX PERNIS, p. 17 Bougaroni n. Sidon. CALTEX NEDERLAND, p. 17 Terschelling n. Frederic. CORILLA, 17 te Pladju. CALTEX DELFT, p. 17 Bermuda n. R'dam. CISTULA, 16 v. Vera Cruz n. Havana. CLEODORA, 16 dw Mogadisco n. Abadan. CERONIA, 16 v. Curacao n. Rio Janeiro. CRANIA, p. 17 Kilimane n. Curacao. DIEMERDIJK, 17 te Londen. DUIVENDIJK, p. 17 Mona Passajes n. Southampton. DONGEDIJK, 17 te Cristobal. DAPHNXS, 17 te Curacao. DELFLAND, p. 17 Finisterre n. B.Aires. EENHOORN, p. 18 Tunis n. Algiers. ETREMA, p. 17 Trinidad n. Curacao. ESSO DEN HAAG, p. 18 Ouessant n. Las Palmas. EOS, 16 v. Rotterdam n. Hamburg. EEMLAND, 17 te Bahia. ENGGANO, p. 18 Las Palmas n. Amsterd. ESSO NEDERLAND, 16 v. Fawley n. S.Kit. GROOTEKERK, 16 te Antwerpen. GANYMEDES, 17 te Pto Limon. GABONKUST, 16 te Winnebah. GAASTERKERK, p. 18 Kp Blanca n. L.Pal. GUINEEKUST, 17 te Porto Amboin. HOOGKERK, p. 18 Casquets n. Antwerpen. ALDABI, p. 18 Kp Blancc n. Las Palmas. AMSTELSLOT, p. 17 Singapore n. Bombav. ARGOS, p. 18 Kp S.Vinc. n. R'dam of Asd. CINULIA, p. 17 Fayal n. Curacao. CLAVELLA, 17 v. Singapore n. Rangoon. DRENTE, 18 te Singapore. ERINNA, 17 v. Chittagong n. Pladju. FELIPES, 22 te Makassar verw. GADILA, 18 te Pladju. GORDIAS, 19 te Piraeus verw. MAPIA, 17 te Semarang. MERWEDE, 17 v. Takoradi n. Accra. MITRA, 18 te Curacao. ORANJE, 18 te Singapore. OVERIJSSEL, 17 v, Fremantle n. Adelaide. POLYPHEMUS, 17 v. Tj. Priok n. Cheribon. REMPANG, p. 18 Madeira n. Antwerpen. RIOUW, 17 v. Genua n. Amsterdam. SALATIGA, 18 te Singapore. SCHELPWIJK, p. 17 Belawan n. B. Papan. SOMMELSDIJK, 18 Tampa n. Houston. STAD DORDRECHT, 17 v. Melilla n. Gibr. JAVA, p. 18 Kp Finisterre n. Amst. JUPITER, p. 18 Algiers n. Tunis. KABYLIA, 17 te Mamonal. KERMIA, 17 te Hamburg. KERTOSONO, 15 te L. Marques. KOTA AGOENG, 16 v. Tjilatjap n. Izmir. KOTA INTEN, 16 v. Genua n. Bona. KOPIONELLA, 16 v. Houston n. Curacao. KATELYSIA, 17 te New York. KORENIA, 16 van Bayo Grande n. Havre. KALINGA, p. 16 Brunsbuttel n. R'dam. KREBSIA, 16 v. Fredericia n. R'dam. KENIA, p. 17 Mogadisco n. Fahaheel. LOOSDRECHT, 16 te R'dam. LUTTERKERK, 17 te Bushlre. LOUIS LANTSZ, 16 v. Monrovia n. Emden. LIMBURG. 17 te Bremen. LEUVEKERK, 16 v. Bombay n. Karachi. MAAS, p. 18 Dungeness n. Hamburg. MACOMA, 17 te Singapore. MAPIA, 17 te Tegal. MYONIA, p. 17 Masirah n. Assab. MENTOR, p. 17 Tersch. n. Kopenhagen. MAASHAVEN, p. 17 Kp San Thome n. Las Palmas. MAASLLOYD, p. 18 East Londen n. Gen. MALRA, 17 te Miri. MODJOKERTO, p. 17 Mozambique n. Kpst. MAUREEN, p. 17 Berm. n. Londen. NIAS, 17 te San Francisco. NERO, p. 18 Wight n. Bilbao. NIGERSTROOM, 17 te Monrovia. NESTOR, 17 te Maracaibo. OUWERKERK, 17 te Lissabon. OMMENKERK. 17 te Singapore. OMALA, p. 17 Azoren n. Curacao. OOSTKERK, p. 18 Kpstad n. Las Palmas. PHILETAS, 17 v. Genua n. Faro. POSEIDON, 17 te Cartagena. PERNA, p. 17 Anambas n. Bangkok. POLYDORUS, 17 te Amst. PEPERKUST, 17 te Monrovia. PRINS WILLEM III, 15 v. St. John n. Havre PURFINA HELLAS, 17 dwars Beira n. Fahaheel. PAPENDRECHT, p. 17 Dover n. Perz Golf. ROGGEVEEN, 17 te Singapore RADJA, p. 17 Kp de Goede Hoop n. Belaw. PENDRECHT ,p. 18 Almeria n. Barcelona. RIJNKERK, p. 18 Freetown n. Las Palm. SAID JA, 17 te Pladju. SENEGALKUST. 16 te Amst. STENTOR, 17 v. Paramaribo n. Demerara. SOESTDIJK. 16 te Boston. STAD BREDA, p, 17 Casquets n. R'dam. STAD SCHIEDAM, p. 18 Casquets n. IJm. SARPEDON, 17 te Paramaribo. SCHERPENDRECHT, p. 17 Trinidad n. R'dam. SIRRAH, 17 te Singapore. STATUE OF LIBERTY, p. 18 Kp Finisterre n. Bremen. SUNETTA, 16 te Tg. Oeban. STRAAT SOENDA, 15 v. Kpstad n. Rio Jan. SLIEDRECHT, p. 17 Mozambique n. Lal Palmas. TARA, 18 te Houston. TIBA, p. 18 Wight n. Rio Janeiro. TITUS, 17 te Fort de France. TELAMON, 17 v. Amst. n. La Gualra. TJILUWAH, p. 17 Tourane n. Singapore. TANKHAVEN II, 18 te Belawan. TROMPENBERG, p. 18 Tampa n. Houston. TABINTA, p. 17 Zanzibar n. Ummsiad. TABIAN, p. 17 Durban n. Belawan. UTRECHT, p. 17 Kp St. Vine. n. Dakar. VAN NOORT, !7 te Djakarta. WONOSARI, p. 17 L. Marques n. Magadise. WAAL, 17 te Piraeus. WIELDRECHT, p. 17 Socotra n. Barcelona. ZEELAND, p. 17 Kaap Vilano n. R'dam. ZIJPENBERG, p. 17 Las Palmas n. Pepel. ZONNEWIJK, p. 17 Kp Bon n. Ceuta. AAGTEKERK, 17 te Porto Grande. ALBIREO, 18 van Lissabon n. Boulogne. ALGENIB, p. 18 Azoren n. Rio de Janeiro. ARKELDIJK, 18 te Kaapstad. BAARN, p. 17 Azoren n. Curapao. BREDA, 18 van Caldera n. Antofagasta. CALTEX ROTTERDAM, p. 18 Muscat naar Bandarmashur. CHARIS, 18 te Maracaibo. DALERDIJK, 18 te Los Angeles. DELFSHAVEN, p. 18 Finisterre n. Mars. EEMDIJK, p. 18 Azoren n. Le Havre. GOOILAND, 18 te Las Palmas. IBERIA, 17 van Bilbao n. R'dam. LAWAK, 18 te Tanga. LOENERKERK, 17 van Kaapstad n. Bombay. MUIDERKERK, 18 te Kaapstad. RADJA, p. 17 Kp. De goede Hoop naar Belawan. SAWEGA, 17 te Aarhus. SLAMAT, 18 te Halifax. TALISSE, 19 te New York verw. TAMO, 18 te Bremen. TJITJALENGKA, 18 te Pt. Elisabeth. WALTON JONES, 17 van Pta. Cardon naar Rotterdam. ZUIDERZEE, 18 te Norfolk. PASSAGIERSSCHEPEN BLOEMFONTEIN, 17 te Antwerpen. BONAIRE, p. 17 Azoren n. Barbados. GROOTE BEER, p. 17 Wight n. Halifax. RIJNDAM, 16 v Curacao n. Havana RUYS, 17 te Yokohama. WILLEM RUYS, p. 18 Kn. St. Vine. n. Djak. WILLEMSTAD, 17 v. Cartagena n. Aruba. TEGELBERG, 17 te Okinawa. ZATERDAG HILVERSUM I, 402 m VARA: 7.00 Nws. 7.34 Gram. 8.00 Nws. 8.18 De Ont- bijtclub. 9.00 Vrouw. VPRO: 10.00 Caus. 10.05 Prot. pr. VARA10.20 Lichte muz. 10.45 Buitenl. weekoverz. 11.00 Hoorsp. 11.30 Viool en piano. 12.00 Orgelspel. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 13.00 Nws. 13.15 VARA-Varia. 13.20 Lichte muz. 13.45 Sportpraatje. 14.00 Jeugd. 14.35 Koorzang. 14.50 Boek- bespr. 15.05 Gram. 15.30 Caus. 15.45 Ka- merork. 16.30 Caus. 16.45 Lichte muz. 17.10 Radioweekjourn. 17.40 Roemeens ork. 18.00 Nws. 18.20 Ballroomork. 18.45 Gram. 19.00 Artistieke staalkaart. VPRO: 19.30 Caus. 19.40 Caus. 19.55 Caus. VARA20.00 Nws. 20.05 Gevar. progr. 22.00 Coc. comm. 22.15 Amateurs- progr. 22.40 Hoorsp. 23.00 Nws. 23.15 Gram. HILVERSUM II, 298 m KRO: 7.00 Nws. 7.10 Gram. 7.15 Gewijde muz. 7.45 Morgengebed. 8.00 Nws. 8.15 Gram. 8.50 Huisvr. 10.00 Kleuters. 10.15 Gram. 10.30 Ben je zestig? 11.00 Zieken. 11.45 Gram. 12.00 Angelus. 12.03 Gram. 12.30 Land- en tuinb. meded. 12.33 Gram. 12.55 Zonnewijzer. 13.00 Nws. 13.20 Lich te muz. 13.50 Gevar. muz. 14.00 Jeugd. 14.20 Engelse les. 14.40 Boekbespr. 14.50 Amateursuitz. 15.10 Kron. v. Letteren en Kunsten. 15.45 Amateursuitz. 16.00 Gregoriaanse zang. 16.30 Jeugd. 17.10 Metropole ork., klein koor en sol. 17.30 Instr. trio. 17.55 Lichte muz. 18.15 Journ. weekoverz. 18.25 Gram. 18.30 Pari. over zicht. 18.40 Gram. 18.45 Regeringsuitz. 19.00 Nws. 19.10 Kamerork. 19.40 Licht baken. 20.00 Uitsl. S.U.S.-loterij. 21.10 Act. 21.15 Gevar. progr. 22.35 Wij lul den de zondag in; daarna: avondgebed 23.00 Nws. 23.15 Esperanto. 23.22 Nieu we gram. TELEVISIEPROGRAMMA KRO: 17.00 V. d. kind. AVRO: 20.00 Journ. en weerber. 20.15-22.00 Gevar. progr. ENGELAND, BBC, Home service 330 m13.00 Gram. 14.10 Lichte muz. 15.00 Lichte muz 23.30 Gram. BBC, tight program, 1500 en 247 m 13.15 Gram. 14.15 Orgelspel. 15.00 Lichte muz. 15.45 Lichte muz. 17.15 Schots ork. 19.00 Gram. 22.00 Lichte muz. 24.00 Lich te muz. NDR-WDR 12.00 Amus. muz. 13.15 Amus. muz. 14.00 Gram. 15.00 Volksmuz. 16.00 Gevar. muz. 17 00 Ork. conc. 18.00 Gevar. muz. 19-30 Koorzang. 22.10 Ork. conc. 0.05 Dans- muz. 1 00 Amus. muz 2.15 Gevar. muz. FRANKRIJK, nat. progr. 347 m12.30 Gram 14.17 Ork. conc. 18.15 Gram. 20.00 Lichte muz. 22.15 Gram. 22.30 So- listenconc. 23.25 Gram. BRUSSEL, 324 m: 12.00 Ork. conc. 12.45 Gram. 15.00 Gram. 15.15 Accor deonrecital. 15.30 Gram. 15.45 Accordeon recital. 16.00 Gram. 16.15 Ork. conc. 17.30 Gevar. muz. 18.00 Koorzang. 18.15 Gram. 19.40 Gram. 21.00 Gram. 21.15 Amus. ork. 23.50 Gram. 484 m: 12.15 Lichte muz. 12.55 Gram. 13.30 Gram. 17.10 Jazzmuz. 23.00 Lichte muz. ENGELAND, BBC, uitz. v. Nederland. 17.45-18.15 Nws., Londens Radiodagb. en Op de planken. (Op 224 en 41 m). 17.00 en 17.15 V d. kind. 17.40-18.00 Das Neue Jahr en progr.-overz. 20.00 Journ. en 20.15 Schwarzer Peter, muzikaal sprookje. 22.00-22.10 Woord v. d. zon- dag. BELG. TELEVISIEPROGRAMMA'S Franse uitz.15.30-17.15 Rugbywed strijd. Wales-Engeland. 19.00 TV-roman. 19.30 Onbekend. 20.00 Act. 20.40 La Fleur d'Oranger, comedie. 22.00 Nieu- we films. Hierna: Wereldnws. Vlaamse uitz.15.30-17.15 Rugbywed strijd. Wales-Engeland. 17.15-18.00 V. d. jeugd. 19.00 De Gezanten van Mars. 19.06 V. d. jeugd. 19.30 Religieus progr. 20.00 Nws. 20.10 De week in beeld. 20.45 Weekend-Show. 22.15 Fablan van Scotland Yard. 22.40 Nws. I l l^VS<fA l UA3fl

Nieuwe Haarlemsche Courant | 1957 | | pagina 4